Erehal van de Flora vrijwel gereed DAMES JAPONNEN 20% KORTING Bloemencorso in de bollen streek wordt gereorganiseerd Mislukte revolte in Bolivia Huis vol mysterie -Clowntje Kick Jeugdploeg heeft succes in Engeland Pissarev blijft in hechtenis Grote krachtsverschillen in het studenten sporttournooi Sport in 't kort A utomobilisme Monte Carlo-rijders oefenen te Zandvoort Boksen H. van der Zee tegen Belg Van Damme Hockey Voorraad goud en deviezen ingekrompen TEXTIELHUIS Onrechtmatig gelden geïnd Voor de kinderen „Snelbrommer" geen bromfiets? FEUILLETON door Jane England Crematie A. H. van der Feen Kerkelijk Nieuws WOENSDAG 7 JANUARI 1953 De erehal op de Flora 1953 te Heemstede is vrijwel gereed. Op de achtergrond het gebouw. Arbeiders voeren nu tegels aan om de wandelpaden, met een gezamenlijke lengte van 3'/i km., te bestraten. 75.000 tegels zijn hiervoor nodig. De burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Allly heeft het tweedaagse internatio naal studenten sporttournooi geopend, dat in het AMVJ-gebouw in Amsterdam wordt gehouden met deelnemers uit Indonesië, de Verenigde Staten, Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederland. Direct na de opening begon het basketball- tournooi met de wedstrijd Verenigde Staten Suriname. Na spannende strijd behaalden de Surinamers een benauwde 2930 over winning. Werd hierbij uitstekend spel vertoond, de prestaties in het zwemtournooi bewogen zich over het algemeen op een zeer laag peil. Sommige landenteams zijn zo klein, dat niet eens op alle drie nummers vertegenwoordi gers konden uitkomen. De Nederlandse (Amsterdamse) ploeg, die voor het zwemmen de beschikking had over Joris Tjebbes, Gerrit Bijlsma en Ad Boxem, hield dit drietal maar in reserve om de krachtsverhouding niet al te groot te maken. Zij zwommen nu samen met Charles Wilde- vuur een extranummer, de 100 meter vrije slag, die door de ongetrainde Tjebbes in 1 min. 0.2 sec. werd gewonnen voor Boxem (1.2.3). Bijlsma (1.3.2) en Wildevuur (1.3.8). Het eindresultaat van zwemmen was: 1. Nederland 22 pnt.; 2. Nederlandse Antillen 18 pnt.; 3. Indonesië 14 pnt.; 4. Verenigde Staten 9 pnt.; 5. Suriname 5 pnt. Een waterpolowedstrijd tussen Amsterdam en de Nederlandse Antillen leverde een drienul zege voor de hoofdstedelingen op. Tijdens de middagwedstrijden leed de sterke Surinaamse basketbalploeg een on verwachte nederlaag tegen Indonesië. De Surinamers hadden met de rust een veilige voorsprong (17—12) en wilden daarna het spel „bevriezen". Zij werden door de Indo nesiërs veirast, die de achterstand inliepen en uiteindelijk een 3231 overwinning be haalden. De Nederlandse ploeg maakte korte metten met de Amerikanen. Dammen In het damtournooi lieten Amerika en de Nederlandse Antillen verstek gaan, zodat het nodig was een dubbele ronde te laten spelen. Hier zijn de Surinamers oppermach tig. Zij versloegen Indonesië in een half uur met als eindstand 100. Het schaken, bridgen en tafeltennis vor dert slechts langzaam. Van de twee laatste onderdelen zullen vandaag pas de eerste resultaten bekend worden. De uitslagen van Dinsdag waren: Basketbal: IndonesiëSuriname 3231; NederlandVer. Staten 4331; Suriname Antillen 4519. Dammen, vijftallen: NederlandTndonesië 64; NederlandSuriname 2—8; Suriname Indonesië 100. Schaken: SurinameAntillen 41; Ne derlandIndonesië 42. LUDWIG NAAR CHARLEROI. Dins dag 20 Januari bokst Wim Ludwig in Char leroi tegen de Belgische welter Raymond Souplv. De partij gaat over acht ronden. RECORDPOGING VAN TEN TIIYE. Tijdens de Zaterdag 10 Januari in het sport- fondsenbad in Rotterdam te houden natio nale zwemwedstrijden ten bate van het mr. Bierenbroodspotfonds zal Piet ten Thye van LZO (Leeuwarden) een aanval doen op het Nederlandse record 400 meter vrije slag, dat sinds 30 November 1951 met 4 min. 49,4 sec. op naam van Piet Elzenga van de zwemclub Groningen staat. Ten Thye is houöer van het Nederlands record op de 500 meter vrije slag met een tijd van 6 min. 12.8 sec. ADVERTENTIE Van de 14 Nederlandse deelnemers aan de Rallye de Monte Carlo, die van 20 tot en met 27 Januari wordt gehouden, verschenen Dinsdagmiddag 8 équipes op het circuit van Zandvoort, waar de KNAC een oefenparcours voor de klassementsproef had uitgezet. Het gold hier een rem en acceleratieproef. In klasse I (cylinderinhoud boven 1500 cc.) werd de beste tijd genoteerd door de heer J. F. Schieck (Oud-Beijerland), die met zijn Renault Fregate 26 sec. nodig had. Prof. dr. ir. W. P. A. van Lammeren (Wa- geningen) was met Porsche de snelste in klasse II (1100 tot 1500 cc.L Zijn tijd bedroeg 24.6 sec. In klasse III (750 tot 1100 cc.) ten slotte liet Th. J. Koks uit Haarlem met Volkswagen 27 sec. voor zich afdrukken. Op het boksprogramma voor de wedstrij den in de dierentuin in Den Haag op Vrij dagavond 9 Januari kwam ook een partij in het bantatngewicht voor tussen Henk van der Zee en de Belg Baekeland. De Belgische Boksbond heeft evenwel aan Baekeland geen toestemming verleend om tegen Van der Zee aan te treden. Hij wordt vervangen door de Brusselaar Van Damme, die als amateur onder meer militair kampioen van België en finalist in het tournooi om het Britannia Shield is geweest. Hij is enige tijd geleden naar de beroepssport overge gaan. De partij Van der ZeeVan Damme is afgesloten op acht ronden. Van mejuffrouw M. Wijnstroom uit Bloe- mendaal, hoofdleidster van de ploeg van jeugdige hockeysters uit Noord- en Zuid holland, die de vorige week naar Engeland vertrokken en Woensdagmorgen in ons land worden terug verwacht, kreeg onze hockey- verslaggever op 1 Januari nadere gegevens hierover, die echter pas hedenmorgen werden ontvangen. Bij het hockeytournooi in Weston Super Mare zijn twee complexen velden, waarvan het ene des ochtends en het andere in de middag wordt bespeeld. De oorganisatie is uitstekend geregeld. Er spelen acht Engelse county-teams (senioren) tegen elkaar, dat is dus vier wedstrijden per dag, en bovendien is er één junior wedstrijd van de Neder landse jeugd tegen een junior county-team. De Nederlandse meisjes wonnen op Oude jaarsdag met vijfeen van Dorset Juniores. Op Nieuwjaarsdag werd gespeeld tegen de Somerset Juniores, die vijf speelsters in het Westelijk iunioren-team hebben. Toch won nen de Nederlandsen met viereen door doelpunten van Bea Terlingen van Be Fair (2) en van EUv de Vries de Waal (Laren) en Annelies Wentholt van de Heemsteedse club Rood Wit. De Somersetploeg was goed op dreef, maar het scoren ging haar niet zo goed af. Marjolein Dekker van BDHC ver dedigde het doel op uitstekende wijze. Inmiddels is nog gespeeld tegen de Devon-. West- en Gloucester Juniores, waarover wij nog geen nadere bijzonderheden ontvingen. Tenslotte nog een opmerking over de Engelse dames, die county wedstrijden spe len om daaruit te komen tot de samenstelling van het Westelijk elftal. Het spelpeil zo schrijft mejuffrouw Wijnstroom valt te gen. De beste teams zijn Gloucester en So merset, die verschillende internationals tellen. Een goed Nederlands clubteam als bijvoorbeeld dat van de Bloemendaalse dames zou in het tournooi geen gek figuur slaan. De Haagse rechtbank heeft gevangen houding van de Russische journalist Pissa rev voor de tijd van 30 dagen bevolen. Deze dertig dagen gaan in na afloop van het thans lopende, door de rechter-com- missaris gegeven bevel tot bewaring. De rechtbank nam deze beslissing nadat zij Pissarev in raadkamer had gehoord. De eerste weekstaat van de Nederland- sche Bank jn het nieuwe jaar laat, in tegen stelling tot de laatste weken van het oude jaar, een onveranderde stand zien voor de goudvoorraad. Het proces van omzetting van conver- tibele valuta in het gele metaal is dus in de afgelopen week niet voortgezet. De goud voorraad der bank is dientengevolge ge handhaafd gebleven op het hoogste niveau van 1953: 2061 millioen. Waar de netto deviezen reserve een vermindering heeft ondergaan van ongeveer 40 millioen, is de voorraad goud en deviezen tezamen in gekrompen van 3707 tot 3667 millioen. De ontspanning op de geldmarkt blijkt uit de daling van de biljettencirculatie, die zich echter nog boven de 3 milliard gulden beweegt. De chartale omloop bedraagt thans 3076.7 millioen. Het saldo van de schatkist vertoont slechts een geringe ver mindering van 8 millioen, waartegenover de saldi der banken met 5 millioen zijn opgelopen. ADVERTENTIE Wij publiceren geen ellenlange lijst van ongelooflijke koopjes, want wat zeggen U prijzen in dien U de kwaliteit niet ziet, doch geven U op al onze welke wij niet reeds belangrijk verlaagd hebben Al onze Japonnen en Deuxpièces zijn modellen van dit seizoen. Gen. Cronjéstr. 6264 hoek Kloosterstraat Haarlem - Tel. 11748 BU de laatste bloemencorso's in de bol lenstreek heeft het bloembollenvak zich enigszins afzijdig gehouden. Het aantal deelnemers uit het vak werd steeds klei ner. Het was dus te verwachten, dat er iets gedaan moest worden om hierin verande ring te brengen. Dat is gebeurd en wel zodanig, dat men nu reeds een veertigtal toezeggingen voor deelname uit het vak heeft ontvangen. De grote belangstelling voor het corso is toe te schrijven aan een overleg, dat o.a. tot stand is gebracht door het Centraal Bloembollen Comité. Dit overleg loste de kleine crisis in de boezem van het Cen traal Comité Bloemencorso op. In dit co mité waren zelfs stemmen opgegaan om het organiseren van de corso's te staken wegens onvoldoende interesse uit het vak. Het gevolg van een en ander is, dat het Centraal Comité Bloembollencorso een re organisatie heeft ondergaan. De burge meesters van Hillegom, Lisse en Sassen- heim, die om toerbeurt voorzitter waren, hebben hun taak overgedragen aan de heer C. J. de Vroomen, die thans voorzitter van het dagelijks bestuur is. De burge meesters blijven, eveneens om de beurt, lid van het dagelijks bestuur. Enige firma's hebben besloten de on persoonlijke reclame toe te passen. Zij hebben zich verbonden om ieder jaar met een wagen te verschijnen, waarbij men waarschijnlijk om de beurt reclame voor een firma zal maken. Men hoopt hierdoor de jaarlijks terugkerende kosten te druk ken. Dit initiatief zal waarschijnlijk ook door andere combinaties van firma's wor den gevolgd. Ook heeft men voor het eerst toezeggingen van ten noorden van het Noordzeekanaal gekregen. Het bloemencorso wordt dit jaar een corso gebaseerd op de bloembollen. Men verlaat het terrein van de sprookjes en wil de bollennamen als motief voor het corso gebruiken Hierin is keuze genoeg. Er zijn bollennamen in overvloed, bij el kaar misschien wel zes a zevenduizend, die zich voor een groot deel lenen om in een praalwagen te worden verwerkt. Wij hebben hiervan reeds enkele schetsen ge zien, die reeds sprookjesachtig waren. Bij voorbeeld de naam l'Innocence (Onschuld) leent zich zeer zeker voor een prachtige wagen, evenals Eros (God van de Liefde), Twee maanden geëist tegen ex-reclamechef Wegens verduistering van enkele honder den guldens heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof een ge vangenisstraf van twee maanden geëist tegen de 36-jarige waterbouwkundige P. G. K. uit Utrecht. De verdachte was in 1951 als reclame- en perschef bij een circus in dienst ge weest.. In de zomer van 1951, toen het cir cus in Rotterdam optrad, had hij een con tract met een jeneverstokerij aldaar ge sloten, waarbij werd overeengekomen dat twee clowns van het circus tijdens hun optreden .reclame zouden maken voor deze firma. Hiervoor betaalde zij 30 per dag. Nadat de verdachte bij het circus ontslagen was, had hij echter bij de jeneverfirma nog 300 aan reclamegeld geïnd. Het hof zal op 20 Januari uitspraak doen. Wat was dat 'n zwaar weer! Oom Tripje keek wat bedenkelijk. Ze zaten wel droog in de bus, maar je kon nooit weten, wat er kon gebeuren. Het was nogal 'n hevig onweer ook. Hij keek naar buiten. De bus stond vlak bij een klein dorpshótel. „Weet je wat", zei oom Tripje. „We konden toch maar beter daarheen gaan en het overgaan van dit noodweer afwachten. Kom! Vlug maar!" Achter elkaar gingen ze op een draf de bus uit en op het hotelletje af. De regen striemde hun in het gezicht, zodat ze hun ogen moesten dichtknijpen. Maar toen waren ze veilig binnen. „Hè, hèdat was hollen!", zei oom Tripje. „We zijn wel wat nat geworden, maar dat droogt wel weer". De vriendelijke dikke waard kwam bij hen staan en keek naar buiten. „Wat 'n zwaar weer, hè?", zei hij. „Het is wel voorzichtiger, dat jullie maar hier kwa men. Ik zal gauw wat klaarmaken, dan wachten jullie hier op je gemak de bui af!" Oom Tripje bestelde koffie en limonade. „Kijk, hier staat een flinke, ronde tafel", zei de waard. „Daar kunnen jullie gezellig allemaal omheen zitten!" ADVERTENTIE Mother's Day (Moederdag) en niet te vergeten een American Flag. Deze namen zijn zeer goed om mooi uit te beelden. De voorzitter van de propaganda-com- missie, de heer F. Boot heeft een suggestie aan de afdeling Haarlem van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur ge daan om een praalwagen te maken van Krelage's Triumph, een tulpenvariëteit die genoemd is naar de bekend,e figuur in het bloembollenvak, dr. E. H. Krelage. Het Centraal Bloembollen Comité heeft het plan om een gedeelte van dit corso in een film op te nemen. Deze film zal wor den vervaardigd voor propagandistische doeleinden. Beelden uit het gehele bloem bollenvak met zijn tentoonstelling en an dere evenementen zoals het corso en de mozaïeken zullen in de toekomst op het doek worden gebracht. Het ligt in de bedoeling om alle wagens door tractoren te laten trekken. Hierdoor voorkomt men het uitvallen van praal wagens door motordefecten. Tenslotte zal men trachten de werkers aan het corso, inclusief de arbeiders en eventueel meerijdende figuren op de wa gens meer plezier van hun werk te geven. Tot nu toe werd voor de werkers achter de schermen weinig gedaan. Indien de plannen van dit nieuwe co mité werkelijkheid worden dan zal het bloembollencorso geen moeizame taak meer gaan vormen voor de organisatoren. Men zal dan niet meer uitsluitend afhankelijk zijn van de deelname van buiten het vak. LA PAZ (Reuter-A.F.P.). De Boli viaanse regering heeft Dinsdag bekendge maakt, dat zij een opstandige beweging, die beoogde linksgeoriënteerde ministers uit het kabinet te verwijderen, onschade lijk heeft gemaakt. In een officiële verkla ring wordt gezegd, dat het absoluut rustig is in het land en dat overal het werk nor maal voortgang vindt. Naar president Victor Paz Estensoro zeide was de samenzwering beraamd door „reac- tionnairen" in zijn „nationale revolution- naire beweging", de partij die bij een staatsgreep in April aan de macht kwam. De betrokkenen waren van plan de minis ter van Mijnbouw, Juan Lechin, de minis ter van Landbouw, Nuflo Chavez, en de minister van Arbeid, German Butron, af te zetten, die zij er van beschuldigden, „com munistische sympathieën" te koesteren. De beweging was klaarblijkelijk niet gericht tegen de president zelf. Negen legerofficieren, onder wie generaal Jorge Rodriguez, zijn wegens medeplich tigheid uit de dienst ontslagen. Voorts zijn acht burgers aangehouden. De samenzweer ders hadden minister Chavez reeds in hun handen, toen zij werden ontdekt. Het is nog niet duidelijk, wat er met hem is ge beurd. In tegenstelling tot eerdere berich ten is de chef van de generale staf, kolonel Miguel Ayllon, blijkbaar niet in handen van de opstandelingen geweest. In officiële kringen wordt verband ge legd tussen de samenzwering en de wapen smokkelarij, die kortelings aan de Weste lijke grens van Bolivia is ontdekt. Een half jaar geleden werd in Rotter dam een 20-jarige zeeman bekeurd, omdat hij zonder rij- en kentekenbewijs op een motorrijwiel had gereden. De zeeman stel de zich echter op het standpunt, dat deze papieren niet vereist waren, omdat het voertuig volgens hem als een rijwiel met hulpmotor te beschouwen was. De kanton rechter was het daar niet mee eens en veroordeelde hem tot een geldboete van zes gulden. Daar de zeeman in appèl ging, kreeg de Rotterdamse rechtbank de kwes tie te behandelen. Een getuige-deskundige, ir. C. A. Kuyster, chef van de verkeers- afdeling van de A.N.W.B., noemde het voertuig van de zeeman een „snelbrom mer" waarvan er in ons land vijf merken zijn. De deskundige zei dat bij deze „snel brommer" de „zit" van de bestuurder ge heel anders is dan bij de gewone brom fiets. De kruissnelheid van het voertuig is 45 km per uur, de maximumsnelheid be draagt 60 km per uur. Tenslotte verklaarde hij nog, dat het niets zegt dat deze snelbrommer trappers heeft, omdat dit ook voorkomt bij lichte motorfietsen. De officier van Justitie vond dat bij bromfietsen in de eerste plaats aan het be grip rijwiel moet worden vastgehouden. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. De rechtbank zal op 20 Januari uitspraak doen. De toneelgroep Puck zal Zaterdag middag 17 Januari in het Nieuwe De la Martheater te Amsterdam de eerste uit voering geven van het Nederlandse blijspel „Een vrouw en een klipvan Jaap Maarleveld. 15) Philip Bagnet stond in de hal. Hij had de brieven van de post in ontvangst genomen en was bezig deze uit te zoeken. De grote voordeur stond open en een bundel zon licht viel naar binnen op zijn rode haar, dat in vlammen scfieen te staan. Met een frons stond hij te staren naar één speciale brief, die hij in zijn handen hield. Hij was hierin zo verdiept, dat hij Constance niet bemerkte, en even kreeg deze de indruk, dat hij de brief open wilde makenHij haalde echter zijn schouders op en legde de brief op het stapeltje, dat rechts op de haltafel lag. „Goedenmorgen", zei Con stance vriendelijk. Hij schrok op maar lachte haar vriend schappelijk toe. „S'ond u me daar te be spieden?" zei hij met iets van spot in zijn toon. „Integendeel", antwoordde Constance. „Ik kwam als een dragonder de trap af rennen. Die gong heeft me een doodschrik bezorgd". „Tk bedien da* appa:aat", zei Bagnet met een glimlach. „Ik moet er wel hard op slaan om Neill en Fiona bijtijds beneden te krijgen". „U zoudt er heel Engeland mee kunnen wekken", zei Constance. „Is het werkelijk nodig zóveel lawaai te maken?" „Nodig misschien niet", antwoordde Bagnet, „maar de jongelui zijn erop ge steld". „Waarschijnlijk vindt iemand anders hier in huis het zéér onaangenaam", merk te Constance peinzend op. Hij keek haar scherp aan, als zocht hij een verborgen mening achter haar woor den, maar ze keek met onschuldig gezicht naar de brieven op tafel. „Is er iets voor mij bij?" vroeg ze. Ze zag, dat de brief, waarnaar hij zo intens had staan kijken en die hij het laatst op de stapel had gelegd, geadresseerd was aan mevrouw Fincham. Het adres was geschreven in een puntig nerveus handschrift en er stond een plaat selijk poststempel op. Ze vroeg zich af, waarom hij zoveel belangstelling had ge had voor deze brief. Ze was er bijna zeker van, dat hij in de verleiding was geweest de brief open te maken. Van spionneren gesproken! dacht ze verontwaardigd. Philip Bagnet scheen er dus ook niet voor terug te schrikken! „Er is geen post voor u", antwoordde hij. „Verwacht u iets? De post uit de stad komt hier niet erg regelmatig aan. Soms wor den de brieven onmiddelijk de dag na ver zending hier bezorgd, maar soms zijn ze ook enkele dagen onderweg." „Waarschijnlijk werden ze dan op een verschillend uur van de dag gepost", zei Constance zonder veel belangstelling. „Nee", zei hij met nadruk, „ik heb het een paar keer nagegaan. Brieven die op hetzelfde tijdstip in Londen waren gepost, arriveerden hier met een aanmerkelijk verschil in tijd. Ergens wordt er natuurlijk een fout gemaakt. Waarschijnlijk hier. De juffrouw van ons postkantoor is aftands en een beetje kmds." „Allemensen", zei Constance verschrikt. Ze was er zeker van, dat er momenten zouden komen, dat een strikte postbezor ging voor haar van groot belang zou zijn. Bagnet keek haar aan en glimlachte. ..Dat is slechts één van de minder erge nadelen van het leven hier", merkte hij op. „Ze keek hem afwijzend aan. „Ik zou bijna de indruk krijgen, dat u me af wilt schrikken", zei ze. „Is het uw bedoeling me hier kwijt te raken?" „Mijn lieve jongedame", zei hij langzaam. „Ik ben er nog niet achter, of u een door slaand succes zult worden of een afschu welijke mislukking". „Het is een geluk", antwoordde ze vin nig, „dat uw oordeel in dezen niet ter zake doet. Mevrouw Fincham heeft hierin alles te zeggen". De uitdrukking op zijn gezicht veran derde: zijn spot maakte plaats voor ernst. „Van één ding kunt u beter overtuigd zijn", zei hij, „namelijk dat mijn oordeel van heel veel belang is voor mevrouw Fin cham". „Was u het dan", vroeg ze snel, „die het idee opperde om mij hier te laten komen of iemand als ik?" „Nee," antwoordde hij, „dat idee kwam niet van mij, maar van meneer Parkinson. Ik voel er niets voor. Naar mijn opvatting kunnen dergelijke kleine diefstallen beter in de familiekring blijven. Vroeger of later zou er vanzelf wel opheldering gekomen zijn. Maar nu u eenmaal hier bent en ik u gezien heb, wel, zoals ik u al zei, nu weet ik niet, of het goed of kwaad zal uit komen". „Ik zou gedacht hebben, dat u er alles aan gelegen was, in het belang van ieder een hier, dat deze zaak zo spoedig mogelijk werd opgehelderd," zei ze nadenkend. Hij schudde zijn hoofd en er kwam op nieuw een zorgelijke trek op zijn gezicht. „U ziet het zo ongeveer als het doorprik ken van een ettergezwel»", zei hij langzaam. „Maar het zou kunnèn zijn, dat dit een soort gezwel is, dat men beter rustig kan laten betijen om uit zichzelf te genezen Het forceren van een uitslag kan soms al lerlei vervelende dingen tot gevolg heb ben. Hij glimlachte opeens vrolijk en alle hardheid verdween uit zijn gezicht. „Par kinson heeft u wel met een onaangenaam werkje opgeknapt," zei hij. „Er móet méér achter zitten. Het zijn niet alléén diefstal len. Ik zou graag willen weten, wat het is, waarvoor de oude vrouw bang is". Terwijl hij dit zei, klonk zijn stem warm en vriendelijk en Constance voelde, hoe ze door hem gewonnen werd Ze wilde op eens dat hij aan hóór kant zou staan en haar aardig zou vinden Instinctief schrap te ze hem door op de lijst van mogelijke verdachten en met een glimlach deed ze een stap in zijn richting en stak haar hand uit. Hij scheen echter te raden, wat er in haar omging en de lach verdween van zijn gezicht. „Nee", zei hij bijna spijtig, „wij kunnen geen vrienden zijn, u en ik. We staan nu eenmaal aan tegenovergestelde kanten." „Maar waaróm?" vroeg ze ontmoedigd, waaróm?" „Geen van ons kan vrienden met u zijn", zei hij „vóórdat deze hele kwestie opgelost is". „Het spijt me," antwoordde Constance stijfjes, terwijl ze haar spontaan uitgesto ken hand terugtrok. „Het spijt mij niet minder", zei Bagnet langzaam. „Maar zolang die dief niet ont maskerd is, behoor ik ook tot diegenen, die u kunt verdenken. Precies zoals Neill en Fiona. Ik wens geen voorkeursbehan deling". „Het lag niet in mijn bedoeling u die te geven", zei Constance scherp, terwijl er een vuurrode blos op haai wangen kwam en haar stem even trilde. „Het spijt mij werkelijk, dat wij niet vertrouwelijk met elkaar zullen kunnen omgaan", zei Bagnet. „Ik zou u graag wil len helpen, maar ik kan het niet. Ik weet evenmin als u wat er hier allemaal gaande is. En de eventuele verdachten zijn goede vrienden van mij. Ik wil u echter één ad vies geven. Als u de rekeningen en finan ciën van de oude vrouw gaat uitzoeken, tracht u dan vooral op de hoogte te komen van haar rekening bij de Bank". Een klein aantal belangstellenden en vrienden heeft Dinsdag in het crematorium te Velsen de laatste eer bewezen aan de oud-ontvanger der directe belastingen te Amsterdam, de heer A. H. van der Feen, die tijdens zijn leven naam maakte als schrijver onder het pseudoniem F. de Sin clair. In de aula heeft admiraal C. E. L. Helffrich, neef van de overledene, woor den van herdenken gesproken. Spreker schetste de heer Van der Feen als een goed Nederlander, onkreukbaar In de dienst voor het vaderland, een man met diep plichtsbesef en met litteraire en muzi kale talenten. Van der Feen was een per soonlijkheid met veelzijdige ontwikkeling, die een groot gevoel voor humor bezat en dit wist te uiten in zijn litteraire werken, die een rijke afwisseling zijn van ernst en luim. De heer Helffrich merkte op, dat deze boekwerken gedegen producten zijn van een fijnbesnaard en beschaafd schrijver. Nadat de met bloemen bedekte kist, on der de tonen van een Adagio van Widor was gedaald, heeft mr. A. H. C. Gieben, neef van de overledene, dank gezegd voor de betoonde belangstelling. Ned. Herv. kerk Beroepbaarstelling: C. D. Goeverden, vica ris, Baanstraat 79, Beverwijk, stelt zich be roepbaar. VrU Herv. gemeenten Aangenomen naar IJsselmuiden, T. Wak ker, pred. bij Oud Geref. gemeente te Aalburg. Geref. kerken Beroepen te Amsterdam (wijk 5), Th. H. v. Andel te Vlaardingen. Aangenomen naar Lethoridge (Alberta, Canada) (Chr. Ref. Church), D. J. Scholten te Bierum. Bedankt voor Nederhorst den Berg, S. v. Bekkum te Giessen Nieuwkerk. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Zuidbroek, I. van Til te Opende (Gron.). Chr. Geref. kerken Tweetal te Rozenburg, M. Drayer te Drachten en H. U. Westerterp te Luten a. d. Dedemsvaart. Geref. gemeenten Bedankt voar Ridderkerk, M.rv. d. Kette rij te Alblasserdam. Neill kwam de trap af en begroette hen met een opgewekte glimlach. „Morgen juf frouw Fairlie, morgen Philip. Wat een ge luk, dat je op die gong sloeg. Ik was weer in slaap gevallen, nadat ik Fiona gepord had, om haar plichten ten opzichte van juffrouw Fairlie te doen deze namelijk warm water te brengen en te waarschu wen, hoe laat er ontbeten wordt", zei hij, terwijl hij langzaam de laatste treden af daalde. Hij keek Constance vriendelijk aan, „Lekker geslapen", vroeg hij. „O ja", antwoordde deze. „En hartelijk dank voor uw bemoeiingen via Fiona. Ik was anders zeker niet op tijd geweest". „Fiona moest er extra vroeg voor op staan", zei Neill. Constance lachte. „Arme Fiona! Maar ik geloof niet, dat het wéér nodig zal zijn", zei ze. „Voortaan zal ik voor mijn eigen warme water en wat verder nodig is zor gen". „O, 't was helemaal niet erg", zei Neill en met iets van verwondering in zijn stem voegde hij eraan toe: „Ze stribbelde hele maal niet tegen om 't voor u te doen". De deur van mevrouw Finchams zitka mer ging open en de oude vrouw kwam te voorschijn. Ze zag er zó verkreukeld uit, dat het verhaal, als zou ze in haar kleren slapen, best waar zou kunnen zijn, dacht Constance. En dat rare witte haar, was dat soms een pruik? Het zag er uit alsof er in geen weken een borstel of kam aan te pas gekomen was. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6