MOORE's echt vrouwelijk werk Flinke meisjes gevraagd Op zoek naar een Europese politieke gemeenschap Verbod op samenscholing in gemeente Achtkarspelen LEERT DANSEN KWEKKEBOQM Nieuwe Gracht 98 BELEGGING AGENT-INCASSEERDER I STENO TYPEN TALEN TEHUIS GEZOCHT SCHOOL SPORTIEF" DAMESCONFECTIE terdamse Beurs <=B>rieven aan de redactie Haarlemmermeer Bloemendaal W. C. Bergisch Zoon LINNENKAST BIJVULLEN Inschrijving dagelijks 10 privélessen f25.- verkoopster Wij zoeken iemand DONDERDAG 8 JANUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Niet-geijkte snelwegers in de handel gebracht Gedeelte tenthótel in Florapark? Mensenmenigten jouwden werkwilligen na Paul Steenbergen en Myra Ward in „Als het kindje binnenkomt" Postduivententoonstelling van „Columba" Openluchttheater op de televisie Scheepvaart Wie verstandig doet een CORSET ot BUIKBAND BANDAGISTEN DANSSCHOOL GEBR. van AKE KLEINE HOUTWEG 11 HAARLEM Tel. 14652 BOEKHOUDEN HMSCHOOL Krijgt U gasten? OPZEELAND WAAR- IS UNITAS" mangelsters en perssters LOONCONFECTIONN AIRES Vrouwelijke kantoorbediende MEISJES GEVRAAGD goed ingevoerd, actief VERTEGENWOORDIGER AANKOMENDE KOPERBANKWERKERS AUTOMOBIELVERKOPER gevraagd (Van een eigen correspondent) STRAATSBURG, 7 Januari. Een ver gadering, Assemblee ad hoe genoemd, is vandaag met het debat over een verdrag tot vorming van een Europese Politieke Gemeenschap (E.P.G.) begonnen. Deze Assemblée ad hoe bestaat uit de leden van de Assemblée van de Gemeenschap voor Kolen en Staal (G.K.S.), aangevuld met een aantal andere parlementariërs. In ledental komt dit gezelschap nu overeen met de Assemblée, die de Europese Defen sie Gemeenschap (E.D.G.) zal hebben, wan neer zij eenmaal tot stand zal zijn gekomen. De voorzitter is Paul Henri Spaak. Maar deze moest zich vanochtend wegens een aanval van rheumatiek al heel gauw door een der ondervoorzitters, de Duitser Piin- der, laten vervangen. Het is een veeltalige vergadering. Men hoort er Nederlands, Frans, Duits, Italiaans én Engels. De stukken verschijnen ook in al deze talen. Het Engels wordt hier toe gelaten omdat er van buiten de zes zoge naamde Schumanlanden parlementariërs zijn die als waarnemers de vergadering bijwonen en ook aan de discussie mogen deelnemen. Dit is vooral van belang we gens het contact dat de E.P.G. met de bui tenstaanders en met lichamen als de Raad van Europa zou kunnen hebben. De ont worpen E.P.G. is bedoeld als een soort politieke overkoepeling van de G.K.S. en de E.D.G. en moet deze twee lichamen en nog veel meer op den duur zelf geheel in zich opnemen. Nu staat het er, gezien het verloop van de kabinetsformatie in Parijs op het ogenblik met de E.D.G. slecht voor wat voor de vorming van de E.P.G. natuur lijk van betekenis is. Maar hoezeer de E.P.G., in het bijzonder in samenhang met de E.D.G. is opgezet, de Nederlandse socia listische afgevaardigde jhr. mr. Van der Goes van Naters, verklaarde dat de E.P.G. er toch moet komen, ook al zou de E.D.G. stranden. Men moet immers niet denken, dat er verder geen problemen zijn. De constitutionele commissie, gevormd uit de Assemblée ad hoc had een rapport en zes resoluties opgesteld, die de golfslag van het vandaag begonnen debat vormden. Dit rapport nu voldoet bijvoorbeeld niet aan het Nederlands verlangen dat politieke integratie moet samen gaan met verdere economische en sociale integratie. Daar zullen wij in de loop van de vergadering nog wel iets over horen. Wat de vorm be treft voorziet het rapport in een E.P.G., waarvan de organen zijn: „Supernationale Uitvoerende Raad", een parlement met twee Kamers (een rechtstreeks gekozen Volkskamer en een door de parlementen gekozen Senaat), een Raad van nationale ministers, een Gerechtshof en een Sociaal Economische Raad. Slechts tegen de Raad van nationale ministers waren bezwaren gerezep. De Duitse liberaal Becker wil hem zelfs geheel schrappen. Anderen, zoals de Italiaan Montini en een Luxemburger Margue leggen zich, zij het met weinig geestdrift, er bij neer, omdat de G.K.S. en dfe E.D.G. soortgelijke ministerraden heb ben. Meer radicaal maar zonder weerklank Was de oppositie van de socialist Debré die een compleet tegenrapport indiende. Een tweede punt leverde nog de Senaat. Hierin zullen niet, zoals bijvoorbeeld in de Amerikaanse Senaat uit elke deelnemende staat even veel vertegenwoordigers zitting hebben; de drie groten krijgen er elk 21 afgevaardigden, Nederland en België elk 10 en Luxemburg 4. De andere kant van het ontworpen parlement, de Volkskamer, leverde eveneens problemen op. Recht streeks kiezen: maar dan volgens een ge meenschappelijk kiesstelsel, verlangde de heer Van der Goes van Naters. Het spreekt vanzelf dat het nog niet zo eenvoudig is uit te maken, wat voor stelsel dat dan zal moeten zijn. Zoals al eerder was gebleken, voelde men in Nederland in het algemeen niet veel voor rechtstreekse verkiezingen van de Volkskamer der E.P.G. Alleen in kringen van de K.V.P. helt men tegenwoor dig naar dat systeem over. Maar er zijn hier nog geen K.V.P.'ers aan het woord geweest. Na deze eerste dag is men trouwens nog Eis. veertig gulden boete Vanmorgen behandelde de Haarlemse rechtbank de zaak tegen de Haarlemse koopman M. v. d. W. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie was tegen het vonnis van de kantonrechter in hoger be roep gegaan en vanmorgen werd voor de tweede keer nagegaan hoe de vork in de steel zat. Verdachte had via een advertentie in Haarlems Dagblad twee snelwegers te koop aangeboden. De drieënvijftigjarige koopman in winkelmachines en weegarti kelen J. H. was op het aanbod ingegaan en had de schalen voor 165.gekocht. Toen hij ze echter onderzocht bleek dat de appa raten niet meer te gebruiken waren. De vijfendertigjarige ijker E. S. uit Bussum, die enige tijd later de schalen gekeurd had was ook van mening, dat zij ondeugdelijk waren. Hierna begaf de rechtbank zich naar de kelders van het gebouw om de snelwegers zelf in ogenschouw te nemen. Mr. G. W. F. van der Valk Bouman was hierna van mening, dat verdachte zich aan twee overtredingen had schuldig gemaakt. De schalen warén niet geijkt en hij had snelwegers, die niet deugden in de handel gebracht. De officier van Justitie eiste dan ook vier maal tien gulden boete. De uitspraak werd bepaald op 22 Ja nuari. Slotkoers Openings gisteren koersen 5-3H Nederl. '47 93?{ 93 Vx A.K.U 154 154% Unilever 173 178 Philips Gloeil. 161 161 Kon. Petroleum 310 309% A'dam Rubber 77J4 78 Holl. Amer. Lijn 12914 129% N. Scheepv. Unie 12014 121 H.V.A 83)4 83% Deli Mij 70)4 71% A.msterd. Bank 165/» 165% Ned. Handel Mij. 149)4 149% Rotterd. Bank 155/ 155% Twentsche Bank 164 164 Anaconda Copper 44,/i« 43% Bethlehem Steel.. 55®/n 55% Republic Steel 47% 46% Shell Union 70J4 69% Tidewater 22 22% TT O c.., 43% .42% maar weinig gevorderd op de lange lijst van sprekers, die men moet verwachten. De vergadering zal drie dagen duren. Men heeft een nog vrij bescheiden resultaat voor ogen. Men zal namelijk nog niet de resultaten van de Constitutionele Commis sie goedkeuren. Er zal een werkcommissie uit de Constitutionele Commissie, naar aan leiding van de debatten, een aantal alge mene beginselen trachten te formuleren. Daarover zal men zich tegen het einde van de vergadering kunnen uitspreken. Dan mag de Constitutionele Commissie met dit resultaat verder gaan werken en het blijft voorshands de bedoeling dat op 10 Maart een compleet ontwerp-verdrag aan de mi nisters van de zes deelnemende landen zal worden voorgelegd. Men zal in korte tijd hard moeten werken. Het tenthótel, dat de heer H. J. W. Thoo- len tijdens de Flora in Haarlem zou willen exploiteren, zal wellicht gescheiden wor den van het daarbij geprojecteerde cabaret „Le moulin rouge". Een van de overwe gingen daarbij is dat de gasten in het hótelgedeelte van de tent niet gestoord mogen worden door het jolijt in het caba retgedeelte. Intussen is nog geen beslissing genomen over de plaats. Wij schreven reeds dat aan het Frederikspark achter het Sportfondsen- bad wordt gedacht, thans is ook de ge dachte aan het Florapark voor „Le moulin rouge" naar voren gekomen. Aan te nemen valt dat „Hout en Plantsoenen" bedenkin gen heeft ten aanzien van dat plan, terwijl ook nagegaan moet worden of de in de omgeving gelegen zieken- en rusthuizen, kraaminrichtingen en dergelijke geen hin der van het établissement zullen onder vinden. De burgemeester van de Friese gemeen te Achtkarspelen, de heer H. van Ek, heeft een samenscholingsverbod afgekondigd voor de 27 dorpen, gehuchten en buurt schappen in de gemeente Achtkarspelen. Dit is een gevolg van de relletjes, welke er zijn voorgevallen naar aanleiding van het feit, dat arbeiders uit de gemeente Acht karspelen, die vroeger werkzaam waren bij de Condensfabriek „Friesland" te Leeuwarden, thans in dienst zijn getreden van de Coöperatieve Melkfabriek „De Om melanden" in Groningen. De arbeiders worden met bussen gehaald en teruggebracht, 's Avonds stonden er dan honderden mensen op straat, die de arbei ders najouwden en het hun lastig maak ten. Gisteravond was er in de dorpen Twijzel en Kooten een grote oploop van ongeveer 500 personen. De burgemeester heeft thans elke samenscholing, van meer dan vijf personen verboden. Nadat het verbod was afgekondigd, heerste er in Achtkarspel, maar vooral in de dorpen Buitenpost, Twijzel en Drogeham een on gekende drukte. De politie van de com mandopost Achtkarspelen kreeg assistentie van ongeveer veertig politiemannen van de omliggende gemeenten. Sinds enkele dagen worden uit enkele dorpen in de gemeente Achtkarspelen ar beiders vervoerd naar de Coöperatieve Fa briek voor Melkproducten „De Ommelan den" te Groningen. De directie heeft na melijk de vorige week 25 arbeiders kun nen werven, die zich bereid verklaarden, ondanks de staking, bij de „Ommelanden" te komen werken en hiertegen hebben de gemeentenaren van Achtkarspelen zich verzet. Men ziet deze mensen thans als onderkruipers en men schroomt er niet voor dit oo onmiskenbare wijze duidelijk Onmiddellijk nadat het Vrije Toneel in Haarlem het niemendalletje „Daar moet je een vrouw voor zijn" had laten zien, kwam de Haagse Comedie met „Als het kindje binnenkomt" van Roger MacDougall, een soortgelijk blijspel dat een klucht bleek te zijn. Gelet op de veelheid van zulk soort producten zullen wij de term kluchtig blijspel moeten hanteren, ter onderschei ding van de voornamere karaktercomedie. Hoe men het ook wil noemen, het is vooral voor de pauze een heel aardig stuk, met pikante dialogen waarom men vaak genoeg hartelijk kan lachen om een ple zierige avond te beleven. De intrige is nogal ingewikkeld en niet zonder verlies van de aardigheid na te vertellen. Het is de zoveelste variatie op het blijkbaar on uitputtelijke thema der tot allerlei mis verstanden aanleiding gevende testamen taire beschikking. Het gaat hier om een erfenis van een millioen dollar, door een oom uit Amerika bestemd voor zijn nicht, met dien verstande dat het geld op de naam komt te staan van de zoon van haar echtgenoot, indien althans dit kind bin nen het jaar na zijn overlijden geboren is. De kluchtige speling van het lot wil nu dat de nicht inmiddels is gescheiden en dat haar eerste echtgenoot op het punt staat vader te worden van de erfgenaam. De verwikkelingen worden nog verhoogd door allerlei dubieuze kwesties over de geldig heid van de diverse huwelijken en op ver nuftig bedachte wijze opgelost door be rekeningen met behulp van tijdsverschil len en datumlijnen. Al die tijd dat het zenuwslopende ge harrewar tussen de in zijn gelukkiee ar moede berustende componist Toni Rigi en zijn eerste vrouw'Myrtle duurt, ligt de toe komstige moeder in een aangrenzende ka mer, wel hoorbaar doch onzichtbaar voor het publiek, de over hun aller lot beslis sende baby te verwachten, die tenslotte pas een maand na de van medische zijde vastgestelde datum verschijnt, ter verho ging van de spanning nog voorafgegaan door een tweelingzusje. De heldin uit de oorspronkelijke titel „To Dorothy a son" heeft een bijzonder moeilijke rol, omdat zij telkens precies op tijd (en dat is na- tuurlijk iedere avond anders) moet rea geren op allerlei voorvallen en gesprekken tussen personen, die aan haar oog ont trokken zijn. Corrie Weier, die wij daarom het eerste noemen, slaagde erin haar tekst voortdurend zo te plaatsen dat het rhytme van de voorstelling er geen ogenblik door werd verstoord. Zij wist voorts de veel eisende hulpbehoevendheid van de toe komstige moeder, die haar echtgenoot geen minuut van ongestoorde arbeid verzekert, met voldoende wispelturigheid van emotie levendig te houden al dreigde er soms een zeurderigheid die de telkens herhaal de liefdesbetuigingen van haar echtgenoot aan overtuiging deden verliezen. Bob de Lange had er terecht in zijn re gie naar gestreefd de kluchtige elementen zo speels mogelijk door te voeren, aldus ieder afronterend karakter aan het deli cate onderwerp ontnemend. In Paul Steen bergen als de onpractische, zwaarbe proefde toondichter en Myra Ward als het pientere en onstuimig op haar doel af gaande Amerikaanse blondje had hij ideale vertolkers voor dit temperament vereisen de lachwerk. Daarbij zorgde het radeloze gehannes met koffers en wasgoed nog voor een extra portie amusement, dat door de volle zaal (het was een voorstelling voor houders van een personeelsabonnement) gretig werd geslikt. DAVID KONING te maken. Mishandeling van de werkwil ligen kwam echter niet voor. Gistermor gen werden de ruiten van de autobus in gegooid, alhoewel het aantal arbeiders, dat nog naar Groningen gaat, steeds geringer wordt. De Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond, partij bij het Omme landen-conflict, orgniseerde een vergade ring, waarin het hoofdbestuurslid S. van der Ploeg de arbeiders en ook andere be langstellenden opwekte achter de stakers te staan „in him strijd om het sociale recht". Op Zaterdag 10 en Zondag 11 Januari aanstaande zal de postduiververeniging „Columba" te Haarlem in de grote zaal van café-restaurant „Du Nord" haar jaarlijkse tentoonstelling houden. De animo is bij zonder groot. Ongeveer tweehonderd dieren zullen worden ingezonden. (Verkort weergegeven) Sollicitaties. Nu er weer een vrij om vangrijke werkloosheid bestaat en velen gedoemd zijn tot het schrijven van sollici taties lijkt mij het volgende verzoek tot de heren werkgevers gewenst. Geef in uw advertenties duidelijk weer hetgeen verlangd wordt. Met name een leeftijdsbegrenzing indien u dit nodig acht. Het voorkomt teleurstelling, onnodig ge schrijf en bespaart kosten. EEN ABONNé INZAMELING VLUCHTELINGENHULP De collecte voor Vluchtelingenhulp heeft in de Haarlemmermeer f 1143,16 opge bracht. In de televisie-uitzending der AVRO van Vrijdagavond zullen tijdens 'n terugblik op het Holland Festival 1952 ook de opnamen worden vertoond, die in de afgelopen zomer in het openluchttheater werden ge maakt tijdens het optreden van het dans theater van Joegoslavië. Zoals men weet werd één van die voorstellingen bijge woond door Koningin Juliana. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: M. Robanus MaandagNieu- wenhuis, d.; W. J. Biesheuvel—Meuring, z. OVERLEDEN: Wed. P. Klant—van Westen- brugge, 80 j.; Mevr. A. C. Duijckinck Sander Metzelaar, 69 j.; Wed. A. Kloos—Fortgens, 68 j.; Jhr. J. G. A. van Spengler, 60 j. Almkerk, 6 v. Fremantle n. Adelaide. Alpherat. 6 v. Las Palmas n. Recife. Armilla. 7 v. Haiphong te Singapore. Aagtedijk. 9 v. Buenos Aires te New York verw. Alamak, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Amstelstad, 7 v. Amsterdam n. Lake Charles. Amstelvaart, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Aailsdijk, 6 v. Rotterdam te New York. Abbedijk, 6 van New York naar Rotterdam. Amor, 6 v. Algiers naar Burriana. Averdijk, 6 v. Houston te Beaumont. Amstel diep, 6 v. Halifax naar Nederland. Algenib, 3 v. Rotterdam te Buenos Aires. Altair, 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Agamemnon, 6 230 m. Turks eil. Aldabi, 6 v. Bremen n. Hamburg. Amstelveen, 6 1039 m. O.NO. St. Lucia. AHkaiid, 7 v. Anitwerpen te Hamburg. Argos, pass. 7 ten ZW. Sardinië n. Napels. Aardij.k, 6 445 m. O.NO. Bermuda. Amstelkroon, 6 400 m. W.ZW. Cocos eil. Amstelpark, 5 100 m. W. Key West. Arund'o, 6 220 m. N.t.O. Flores. Alphiacca, 7 v. Parawaigua n. Santos. Andijk, pass. 7 ten O. v. Miami n. Antwerpen- Aagtekerk, 7 van Rotterdam naar Hamburg. Alfoena, nacht 7-8 te Baihiia. Alphardi, 8 te Rotterdam. Anfonla, 6 v. Bangkok op rede Singapore. Arendisdiik, 6 v. Port of Spain n. Trinidad. Abbekerk, pass. 8 Perim naar Port Said. Akkrumdijk, 8 v. Madras n. Chititagong. ATudira, 12 Suez verwacht. Amerskerk, 8 Port Said verwacht. Alcyone, 8 van Madras. Bali, 7 te Tj. Priok. Bantam, pass. 6 Perim n. Belawan. Boissevain, 5 v. Yokaichi n. Nagoya. Biotang, 6 te Zamboanga. Boschfontein, 7 v. Bremen te Hamburg. Barendrecht, 7 v. Bahrein te Fao. Baarn, 8 van Callao te Chimbote verwacht. Bennetoom, 8 te Buenaventura. BH tar, 12 Aden verwacht. Bengkalis, pass. 8 Kp. Finisterre. Britsum, 7 v. Mobile n. New Orleans. Chama pass 6 Kp. Finisterre. Corilla. pass. 6 Runsal Jebel n. Bahrein. Celebes, 6 v. Makassar n. Semarang. ClaveMa, 6 75 m. W.NW. Mirt. Cistula, 8 v. Miri te Singapore. Ceram. 11 Port Said verwacht. Delfzand. 6 v. Pto Alegre n. Itajai. Diemerdijk, 5 te San Francisco. Delft. 6 210 m. W.NW. Finisterre. Drente. 6 1320 m. W.ZW. Madeira. Dui vend ijk, 6 v. Hamburg n. Bremen. Duivendrecht, 7 v. Las Palmas. Dongedüto, 7 v. Cristobal. Delfland, 7 v. Rio Grande do Sul. Enggano, 6 van Amsterdam. Elmina, 7 van Amsterdam n. Hamburg. Eendracht, 7 260 m. N. van Alexandrië. Esso Amsterdam, ,6 460 m. ZW. Lands End. Esso Rotterdam. 7 v. Rotterdam n. Aruba. Fairsea, 6 v. Melbourne. Friesland (KRL), pass. 7 Kp. Finisterre n. Genua Farmsum, 10 v. New Orleans in Nederland verw. Felipes, 6 v. Pladju n. Port Dickson. Friesland, (SSM), 7 v. Rotterdam n. Newcastle. Ganymedes, 6 geankerd monding Orinoco rivier Glessula, 6 830 m. NO. Barbados. Gravelan/d, pass. 6 Guernsey. Gadila, 8 v. Stockholm te Rotterdam. Garoet, 7 v. Tj. Priok n. Semarang. Gooiland, pass. 7 St. Paulsrock n. Las Palmas Gord'ias, 7 v. d. Middelland Zee te Amsterdam Gouwe, 7 v. Turku te Amsterdam. Hestia, 7 te San Juan. Heemskerk, 7 v. Suez te Port Soedan. Heelsum, 10 v. R'dam te Charleston verw. Haarlem, pass. 6 Z. punt Haiti. Helicon, 6 te Pta Cardon. Hennes, 6 520 m. NO. Barbados. Hathor, 6 v. Beiroulb n. Limasol. Hecuba, 8 v. Grenada te Amsterdam verw. Hera, 7 te Barbados. Helder, 8 Antwerpen verwacht. Helena, 7 v. Rotterdam naar Hamburg. Ittersum, pass. 7 eil Wight. Indirapoera, 8 te Antwerpen. Japara (KRL), 6 te Rangoon. Joh. v. Olderibarnevelt, 6 dwars Kreta. Java, l v. A'dam te HollamcLia daarna Sorong. Jagersfontein., 7 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Jupiter, 7 te Tunis. Kertosono, 7 Balikpapan verwacht. Klipfontein, 7 te Lorenzo Marques. Kaloekoe, 6 v. Semarang n. Soerabaja. Kalianda, 3 v. Penang n. Singapore. Kota Agoeng, pass. 7 Malta. Kieldrecht. pass. 8 Gibraltar n. Genua. Laurenskerk, 7 te Karachi. Leopoldskerk, 7 te Bahrein. Lindekerk, 7 v. Koewalt n. Khorramshar. Larenberg, 6 dwars Lizard. Lekhaven, 6 nog te Mombassa. Lindekerk, 7 nog te Koewait. Lissekerk, 7 nog te Ras Tanura. Laerstes, pass. 7 Socotra n. Penang. Loosdreaht, 7 v. Barcelona. Langkoeas, pass. 7 Brothers n. Suez. Lemsterkerk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Limburg, pass. 7 5 u. Fayal n. Beyrouth. Lombok, 7 v. Cebu n. Los Angeles. Letokerkerk, 8 dwars Daedalusrif ru Aden. Leuvekerk, 12 Suez verwacht. Lieve Vrouwekerk, verm. 9 v. R'diam n. Calcutta Loppersum, pass. 8 Ouessant 10 Vlaardinigen verwacht. Luitterkerfc, 1,1 Port Said verwacht. Manoeran, 7 v. Amsterdam te TJ. Priok verw. Mentor, 6 rede Tunis. Mitra, pass. 6 ten N. Lombok. Merwede, vertr. 3 v. Rotterdam n. Wilmington. Markelo, vertr. 7 v. Tobroek n. Ardrossan. Marpessa, 6 v. Balikpapan n. Taratoan. Molentoerk, 6 v. Lorenzo Marques n. Durban. Murena, 7 v. Pladju te Singapore verw. Macoma, 6 290 m. N.NW. Cochin. Maasland, 7 180 m. NO. Madeira. Maeuba, 8 v. Baliikpapain te Singapore. Marken, 7 v. Aden n. Belawan. Matanam, 7 v. Belawan, n- Aden. Metula, 7 v. Ge ral ton n. Baüitopapan. Modjokerto, 8 te Singapore. Maasdam, 7 v. Norfolk n. Port au Prince. Maas, 7 v. Amsterdam n. MlddelJ. Zee 8 te R'dam Meerkerk, 8 Alexandirië verwacht. Mapda, pass. 7 Perim naar Suez. Nigerstroom, 6 v. Dakar. Nestor, 7 van Rotterdam naar Amsterdam. Nieuw Holland, 6 v. Balikpapan ru Soerabaja. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. Cristobal. Omala, 6 v. Chittagong te Singapore. Orestes, 6 nabij Barbados n. Trinidad. Ootmarsum, 9 Le Havre verwacht. Oranjestad, 7 440 m. ZW. Lands End. Oranöe, 8 90 m. O.ZO. Aden. Papendreoht, 17 v. Curagao te Kaapstad verw. Polyphemus, 7 Port Said verwacht. Prins Fred. Hendrik, 5 v. Londonderry naar Eleusisbay. Prins Mauri'ts, nacht 6-7 t.h.v. Finisterre. Parkhaven, 6 200 m. W. Lands End. Prins Willem IV, 6 voor anker rede Valencia. Prins Willem III, pass. 7 Burhngs Portkust. Phronitis, 7 v. Amsterdam naar Londen Prins Alexander, 7 v. Flail fax te St John. Prins Fred. Willem, pass. 8 Finisterre. Prins Joh. W. Friso, 7 v. Antw. iu Hamburg. Rita, 6 v. Pladju n. Tjilatjap. a Roebiah, 10 Manilla veiwacht. Rijnkerk, 6 v. Bombay. Rotula, 7 te Curagao. Rijnland, pass. 6 Kp. Frio n. Montevideo. Rotti, 6 van IJmuiden. Kempang, 8 te Colombo. Ruys, 7 v. Miri n. Singapore. Rijndam, 7 160 m. ZO. Sable eil. Ridderkerk, 9 Duinkerken verwacht. Roepat, 8 v. Djibouti n. Suez. Sail and, 7 te Montevideo. Straat Soenda, 6 v. Kaapstad n. Mosselbaai. Salatiga, pass. 6 Midway eil. Saparoea, 7 v. Accra te Cape Coast. Sohie, 6 v. Amsterdam naar Hamburg. Stad Arnhem, verm. 10 v. Narvik n. Rotterdam en Vlaardingen. Stad Maassluis, 7 v. Rotterdam n. Kirkenaes. Scherpendrecht, 4 460 m. O.t.N. Paramaribo. Siberoet, 6 te Makassar. Sibigo, 7 te Priok verwacht. Sigli, 7 v. Padang te Sibolga verw. Singkep, 5 v. Bitung 8 Makassar verwacht. Straat Malafcka, 6 690 m. W.NW. Kaapstad. Straat Makassar, 7 v. Durban n. Mauritius. Sibajak, 7 van Rotterdam n. Wellington. Soestdijk, pass. 7 Florida. "Stad Schiedam, 7 v. Rotterdam n- Savona. Stentor, 8 te NJckerie. Sumatra,, 7 v. Port Said n. Djeddah. Stad Vlaaningen, 10 v. Walbana te Rotterdam verwacht Teiresias, 4 te Port Swettenham. Tosari, 6 t.h.v. Port Soedan n. Aden. Tankhaven III, 6 in Golf v. Thadland. Tjimenteng, 5 te Yokaichi. Triton, 6 v. Pto Plata n. San Juan. Tabian, 6 t.h.v. Balearen. Taa-a, 7 te Antwerpen. TawaM, 7 v. Djibouti n. Belawan. Tegelberg, 8 Lorenzo Marques verw. Tiba, 7 v. Paransgua n. Santos. Tibia, 819 van Singapore te Hongkong verw. Tabinta, 6 v. Cheribon n. Tegal. Teucer, 5 te Tj. Priok. Talisse, 8 v. Brake naar Amsterdam. Themisto, 7 v. Cork n. Amsterdam. Trompenberg, 7 v. Galveston n. Brownsville. Utrecht, 4 v. Portland Oreg n. Los Angeles. Van Heutz, 4 v. Yokohama rr. Kaapstad. Waal, 6 v. Patras n. Megara. Winsum, 7 v. Lagos te Port Gentil. Waterland, 7 v. Amsterdam naar Hamburg. Weltevreden, 6 260 m. O.t.Z. Ceylon. Wieldrecht, pass. 7 Str. Florida. Waterman, 7 270 m. O. San Miguel. Westlanid, pass. 7 Finisterre. Willem Ruys, 8 te Suez. Willemstad, 9 te La Guaiira verwacht. IJsel, pass. 6 Kp. de Fer. Zijpenberg, 7 v. Rotterdam n. Brindlsi. Zeeland (SSM), 7 v. Kopenhagen te Methll. Zonnewijk, 6 210 m. O. Kp. de Goede Hoop. Zuiderkruis, 8 n. Kaapstad. KLEINE VAAR1 Al/bergen, 5 van Dordrecht te Gooi. Areturus, 6 v. Middlesboro n. Grangemouth. Annie, 5 v. Cardiff naar Nantes. Appingedam, 7 v. Glassor.dock n. Londonderry. Bab-T, 5 van Goole naar Nantes. Bill, verm. 8 v. Rochester n. Antwerpen. Brem, 6 v. Oporto te Dover. Continental, 7 v. Antwerpen n. Avonmouth. Crescendo, 6 v. Roscoff n. Portsmouth. Carpo, 7 v. Dublin te Belfast. Deneb, 6 v. Rotterdam te Zierikzee. Diligentia, 7 v. Vlaardingen n. Purfleet. Deni, 6 v. Liverpool n. Dundalk. Dorinda, 5 bij Egernsund a. d. grond. Fiducia, 6 v. Maassluis n. Boston Lines. Frisia, 7 v. Port de Bouc n. Safi. Gaasterland, 6 v. Leith op de Tyne. Gerry, 6 v. Kopenhagen n. Gdansk. Glashaven, 7 v. Rotterdam te Gothenburg Vetw. Goote, 7 v. Port Lyautey te Duinkerken verw. Hebe Nobel, 6 v. Antwerpen n. Middlesboro. Hartel, verm. 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Hast I, 6 v. Cherbourg te Bordeaux. Hast III, 6 v. Wismar n. Kiel Holteau. Harold, vertr. 7 v. Vlaardingen n. Brake. Haskerland, 6 v. Goole op de Tyne. Henrica, verm. 7 v. Londen n. La Rochelle. Helvetia, 6 v. Horsens n. Britol. Houtman, 6 v. Stralsund n. Gothenburg. Ida Jacoba, 6 v. Kopenhagen te Brunsbilttel. Ineborg, 6 op de Schelde. Jo, 6 v. Londen naar Harlingen. Joost, 6 te Rotterdam van Zaandam. Larix, 5 te Rotterdam van Zaandam. Lacra, 6 v. Antwerpen te Gdynia. Lies, 6 v. Grangemouth n. Aberdeen. Leuvehaven, veim. 7 v. Halmstad n. Rotterdam Maasym, 5 v. Bordeaux n. Bayonne. Markab, 7 v. Middelhamds n. Boston. Marne, 6 v. Kingslynn naar Rotterdam. Marcelle, pass. 7 Aberdeen. Megrez, pass. 6 Ouessamt. Merak, 2 v. Montevideo te Port Stanley. Midas, 6 van Amsterdam naar Hamburg. May Mere, 5 te Lissabon met mach. schade. Mulan, 6 v. Rieme n. Frederikssund. Miraeh, verm. 7 v. Rotterdam n,. Rouaan. Mizar, verm. 7 v. Rotterdam n. Antw. Monica, 6 v. Rotterdam n. Silvertown. Muphrid, verm. 7 v. Rotterdam n. Port Talbot. Poniza, 5 v. Ronneby naar Kingslynn. Pavo. 5 v. Mantyluoto n. Portsmouth. Pieter Hubert, 6 v. Stralsund n. Wismar. Rika, 6 v. Nevvburgh te Londen. R. P. S., 8 v. Riva da Sella te Rotterdam verw. Suriname, 6 v. Hull te Goole. Spes, verm. 7 v. otterbacken n. Rotterdam. Spurt. 7 v. Londen te Wisbech. Strijpe, 8 v. Hamburg te Rotterdam verw. Tromp, 6 v. Gdynia n. Hull. Tilly, 6 Kiel Holtenau gepass. n. Malmö. Texel, verm. 7 v. Rotterdam n. Bremen. Timor, 6 v. Dublin naar Belfast. Ton, 7 v. Rotterdam naar Hamburg. Veenenburgh. 6 v. Middlesboro n. Rotterdam. Venus, 5 v. Rotterdam te Great Yarmouth. Virgo, 6 v. Mostyn n. Londonderry. Vlieland, 6 v. Gothenburg te Parijs. Van Gelder, 5 v. Gdynia te Granton. Volharding, 6 v. Fedala te Port Lyautey. Wilpo, 6 te Rotterdam v. Zaandam. Walenburgh, pass. 6 Kp. Vilamo ru Bordeaux. Westropa, 7 v. Manstad n. Struer. De Griffier van de Arrondls- sements-Rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: Mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers, wonende te Haarlem, als Burgemeester van de Gemeente Haarlem, in dit geding ter onteigening als eisende partij voor die Gemeente optredende, eiser, procureur mr. F. van der Goot en 1. Petrus Franciscus Bulters, wonende te Overveen, ge meente Bloemendaal, 2. Mattheus Johannes Henne- man, wonende te Haarlem, 3. Johannes Lambertus Hen- neman, wonende te Bever wijk, 4. Lambertus Alida Jacobus Henneman, wonende te Am sterdam, 5. Gerard Henneman, wo nende te Haarlem, 6. Alida Catharina Henne man, weduwe van Cornelis de Graaf, wonende te Bever wijk, gedaagden procureur mr. J. H. Ekering, het proces-verbaal van on derzoek en het advies van deskundigen op 3 Januari 1953 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde be langhebbenden. draagt na operatie door de vakman vervaardigd. U voorkomt hiermede com plicaties en hebt de waar borg dat U vakkundig behan deld wordt. Het juiste adres hiervoor is: Haarlem: Nieuwe Gracht 33. Tel. 11288 Haarlem-N.: Ryksstr.weg 86 E, Tel. 22408. Zolang de voorraad strekt, uitverkoop van een klein restant ELAST. KOUSEN vanaf 8.50 per paar. op de juiste wijze en in een gezellige omgeving Dus bij: Aanvang der CLUBLESSEN voor beginners en gevor derden 2e helft van Jan. Inschrijving dagelijks. ONTEIGENING. In de onteigeningsprocedure tussen de Burgemeester van Zand- voort en de Gemeente Bloemendaal is bepaald dat het deskundi genonderzoek zal plaats heb ben op 15 Januari 1953 des voormiddags te 9.30 uur ter plaatse waar het te onteigè- nen goed is gelegen. Haarlem, 6 Januari 1953. De Officier van Justitie Sikkel. FR. HALSSTR. 1. Tel. 14624. pratyg-ia HAARLEM. ■BftftteM Voor VERHUUR van: I SERVIESGOED GLASWERK COUVERT-ART. STOELEN, enz. ZIJLSTRAAT 24—30 Tel. 12615 voor jongen van 9 jaar in besch. gezin, liefst met kin deren van dezelfde leeft. Moet voor 3e klas lagere school worden bijgewerkt. Brieven no. 1523. LAAT NU UW vanaf f 1 per week. Geen extra kosten, geen vooruit betaling. Dames-, Heren- en Kinder- ondergoed. Sportkousen, Sokken en Dameskousen. Vraagt inlichtingen bij; Kousen Rep. Inr. „MARION" Pretoriaplein 93 zwart Haarlem-N. door is ons magazijn het DRUKSTE en BEST BE KLANTE op ons gebied van Noord-Holland ge worden? Doordat ons magazijn be kend voor uitsluitend le KLAS ARTIKELEN, vakkundige bediening en scherp con currerende prijzen. heeft steeds een enorme voorraad in Elastieken Kousen, Reis-irrigatoren, Bandages, closetstoelen, pedaal-emmers, enz. Sinds jaren gevestigd: te Haarlem alleen: Zijlstraat 91 tegenover het Stadhuis Telef. 17037 DANS HAARLEM. Aanvang nieuwe cursussen beginners, Gevorderden en Meergevorderden volgende week. Te koop aangeb. 6 VRIJE WONINGEN, in prima conditie. Stuyvesantstraat. Huuropbrengst 2653.—. Bevragen S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90, Haarlem. Telef. 16373. PIET EMMER'S LEVENSMIDDELENBEDRIJF C.V. vraagt ERVAREN 1© VERKOOPSTER LEERLING-WINKELBEDIENDE LEERLING-VRKOOPSTER V.g.g.v. Aanm.: Afd. Grossierderij, Paul Krugerstr. 23. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt Meldt U bij ons voor op onze verschillende ateliers. Gelegenheid tot aanmelden dagelijks van 95.30 uui Zijlweg 133 A, Haarlem ROKKENCONFECTIEFABRIEK vraagt: en een MEISJE voor de coupe. Brieven onder no. 1526 aan het bureau van dit blad. vraagt met het vak bekend. Barteljorisstraat 5. OP BEDRIJFSKANTOOR IN HEEMSTEDE wordt voor direct gevraagd: Leeftijd 18 a 19 jaar. In het bezit v. Mulo-diploma en goed kunnende typen. Uitvoerige sollicitaties onder no. 1527, bureau v. d. blad. v. d. ampuleer- en verpak-afdelingen. Leeft. 1619 j. Aanm. 9—5 uur: PHARMACHEMIE, Rozenstraat 1. voor alle afdelingen. WASSERIJ BEELEN. Blekersvaartweg 20—21 Heemstede. Gerenommeerde fabriek van Vleeswaren- en Vlees- en Groentenconserven, vraagt voor direct voor Haarlem en omgeving. Alleen zij, die in de praktijk bewezen hebben over prima verkoop-capaciteit en grote energie te beschik ken komen in aanmerking. Sollicitaties met vermelding van opleiding, leeftijd, practische ervaring enz. onder no. 1534 bur. v. d. blad Gevraagd: ENIGE NETTE JONGENS, voor hulpwerkzaamheden in de drukkerij. Leeft, tot 20 j. Aanmelden uitsluitend: Vernhout Van Sluijters' Druk kerijen N.V., Bakenessergracht 3, Haarlem. Bij LEVENSVERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ be staat gelegenheid tot plaatsing van een te Haarlem, voor welke functie sollicitanten worden opgeroepen. Zij, die de leeftijd van 35 jaar nog niet hebben bereikt, in staat menen te zijn een afdeling goed te beheren en tot uitbreiding te brengen en over een waarborgsom van f 1.000.beschikken, gelieven te solliciteren onder no. 1531, bur. v. d. bl. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Dijkstra's Metaalwaren- en Verlichtings-Ornamenten- fabriek, Spaarne 65, Haarlem. Aanmelden van 24 uur. die zich door hard werken, meest 's avonds, in korte tijd een goed bestaan wil verzekeren. Vereisten: repre sentatief, min. leeftijd 25 jr., middelbare schooloplei ding, woonachtig in Haarlem, Santpoort, Velsen, IJmuiden of omgeving. Br. no. 67 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32, Haarlem. Alleen schriftelijke sollicitaties. Garage „Parklaan", J. Slot, Parklaan 26 Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7