Sneeuw, mist en ijzel wachten rijders in Monte Carlo Rallye De strijd om de beste posities wordt feller Huis vol mysterie .Clowntje Riek Klein Nederlands contingent heeft weinig kans Van der Berg verrast Van der Eist in Vries Courses in Hilversum Dick Pappenheim won de slalom in Wengen Verrassende uitslagen in de eerste klasse BALANS OPRUIMING I. K A N Rossolimo leidt nog met O'Kelly vlak op de hielen Winterhanden? PUROL VRIJDAG 16 JANUARI 1953 4 Schaatsen rijden Europese kampioen schappen kunstrijden in Dortmund Goede tijd van Helgesen op de 500 meter FEUILLETON door Jane England .r:r- Skiën Engeland eerste in het ei ndklassemen t Volleybal Waterpoloprogramma Hoogovenschaaktournooi Voor de kinderen Wandelsport De moeilijkheden met de vierdaagse Gewich theffen Record van Van Grieken niet erkend Sport in 't kort Over enkele dagen, om precels te zUn op 20 Januari starten uit verschillende steden de ruim vierhonderd deelnemers aan de Rallye de Monte Carlo, de rallye die uit perfectionistisch standpunt gezien mis schien niet de bcvredigendste is, maar on danks dat toch algemeen als de belangrijk ste geldt. Eigenlijk teert deze rallye nog steeds op haar oude voor-oorlogse roem toen start plaatsen als Athene en Umea de onderne mende deelnemers en hun wagens een maximum aan zware beproevingen garan deerden. Nu slechts de benauwde ruimte vóór het IJzeren Gordijn ter beschikking 6taat, is de Rallye de Monte Carlo eigenlijk geworden tot een klassementsproef met een aanloop van drieduizend kilometer, die Iedere handige automobilist gemakkelijk uit kan rijden. Tenzij.... Inderdaad, tenzij het weer roet in het eten gaat gooien. Tenzij er sneeuw komt of mist of gladheid, boze vijanden van de normale automobilist die naar zijn werk moet, maar welkome vrienden van de organisa toren van de Rallye de Monte Carlo, om dat zij tijdens de route al helpen een klas sement te forceren. En het mag dan zijn, dat ge die hulp kunt hóren in de dreunen de paukenslagen, die weerklinken wanneer een deelnemende wagen een korte maar innige ontmoeting met een onroerend goed langs de weg heeft, het sportieve karakter van de rit komt zij ongetwijfeld ten goede. Welnu, het ziet er naar uit, dat de rijders dit jaar hun borst nat kunnen maken. Want de weerrapporten vooral uit Zuid- EurGpa melden sneeuw en temperaturen onder nul, verraderlijke mistbanken zwe ven overal rond en voortdurend omslaan de temperaturen zijn al bezig met de ijzel-fabricage. Vooral in Zuid-Frankrijk zullen de rijders het hard te verduren krijgen. Het verraderlijke Massif Central met zijn gevaarlijke traject tussen Cler montFerrand en Le Puy ligt dik onder de sneeuw en het stuk Monte Carlo Chambéry eveneens. Sommige stukken zijn zelfs geheel onbegaanbaar. Zodat men naast sneeuw ook regen kan verwachten. Een regen van strafpunten wel te ver staan. De gelukkigen die zonder strafpunten, of wanneer er geen blanco-boekjes zijn, met gelijk aantal Strafpunten arriveren, zullen het dan in dê klassementsproeven uit moeten vechten. De tweede en belang rijkste daarvan, de regelmatigheidsproef op de Col de Braus, zal evenmin meeval len. Maus Gatsonides, die er al weken lang zo ijverig aan het trainen is, dat men deze berg zo langzamerhand wel de Col de Maus mag noemen, meldde ons, dat hij Voor de Europese Kampioenschappen kunstrijden, die van 23 tot en met 25 Januari in de Westfalenhalle in Dortmund worden gehouden, zijn 38 inschrijvingen binnen gekomen uit België. Engeland, Frankrijk, Nederland, Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Hongarije en Duitsland. Achttien dames, tien heren en tien paren zullen er aan deel nemen. Diutsland wordt vertegenwoordigd door drie dames, drie heren en twee paren en Engeland door vier dames, één heer en drie paren. Uit Frankrijk komt alleen de dertien-jarige Alain Giletti. In Dortmund zullen de houders en houd sters van de titels ontbreken. Helmut Seibt (Oostenrijk) en Ria en Paul Falk (Did) zijn naar de beroepssport overgegaan, terwijl Jeanette Altweg (Eng.) zich uit de actieve wedstrijdsport heeft teruggetrokken. Bij trainingswedstrijden in Gjoevik, die gehouden werden toen het kwik drie gra den boven nul stond, heeft Finn Helgesen op de 500 meter een tijd van 43.2 sec. voor zich laten afdrukken, de beste tijd die in dit seizoen op Noorse banen ge maakt is. Ruune Pettersen werd tweede in 44.8 sec. en Yngvar Karlsen derde in 44.9 seconde. 23) „Dat kapsel staat je niet en die lippen stift is afschuwelijk". Constance voelde intuïtief, dat Fiona het best dergelijke on omwonden taal zou begrijpen. „O, bemoei je er niet mee", zei Fiona, „wat gaat het jou aan? Ik heb toch geen enkele kans tegenover dat mens en wat komt het er dan opaan?" „Het komt er héél erg opaan, dat jij er aardig uitziet, zei Constance met nadruk. „Fiona, zie er uit zo&ls je bént, zié er uit als zestien! Als een charmant meisje van zestien jaar en niet als een opgedirkt nest van 21!" Ze trok de kammen uit Fiona's kapsel en begon 't stevig met een borstel te be werken. In een la vond ze een zwart lint en dit strikte ze op flatteuze wijze in het blonde haar, om dit op z'n plaats te hou den. Ze hield het meisje op armlengte van zich af en bekeek haar jurk: die was in orde, eenvoudig donker blauw met een plat kraagje en een leren ceintuur. „Haal die lippenstift eraf en gebruik deze", beval Constance autoritair. Ze gaf Fiona een bleek rose stift en keek toe, slechts met de allergrootste moeite met zijn Ford Zephyr het voorgeschreven gemid delde van 50 km per uur kon bereiken. Weinig kans Wat de Nederlandse kansen in dit eve nement aangaat, deze zijn niet rooskleurig. Ten eerste prefereren de meeste Neder landse rijders het blijkbaar en dat is niet onbegrijpelijk om hun deviezen aan de Tulpen Rallye te spenderen, zodat er dit jaar slechts 14 Nederlandse équi pes staan aangetreden in dit evenement, dat eertijds altijd zoveel Nederlandse deel nemers trok. En ten tweede zien wij bij deze veertien geen potentiële winnaar. Het beste wat wij verwachten kunnen is een behoorlijke prestatie van Gatsonides, maar dat zijn Ford Zephyr het tegen de kost bare kanonnen kan bolwerken, valt voors hands niet aan te nemen. Nochtans, wan neer het weer zo blijft, kunnen er rare dingen gebeuren. De Fries Jan van der Berg uit Nye Beets heeft bij de Donderdag in Vries (Drente) gehouden nationale schaats wedstrijden op de lange baan voor een verrassing gezorgd. Moest hij de dag te voren in Midwolda de eerste plaats in het algemeen klassement nog aan Van der Eist afstaan, thans wist hij de Rot terdammer terug te wijzen en, in weer wil van een groter aantal punten dan zijn rivaal, bovenaan in de algemene rangschikking te eindigen. 500 meter: 1. Van der Eist (Rotterdam) 48,4 sec. 2. Rosendaal (Warmenhuizen) 49.9 sec. 3. De Goede (Amsterdam) 51 sec. 4. Van der Berg (Nye Bee+s) 51.5 sec. 5. Ekelschot (Amsterdam) 51.8 sec. 1500 meter: 1. Van der Berg 2 min. 45.8 sec. 2. Van der Eist 2.46.5. R. Rosendaal 2.47.2. 4. Paping (Dedemsvaart) 2.51.7. 5. Ritsema (Midwolda) 2.54.8. 3000 meter: 1. Van der Berg 5.52.3. 2. Rosendaal 5.57.7. 3. Paping 6.03.1. 4. Van der Eist 6.06.9. 5. Van der Pol (Hilversum) 6.09.4. Het algemeen klassement luidde: 1. Van der Berg 165.482 pnt. 2. Van der Eist 165.050 pnt. 3. Rosendaal 165.249 pnt. 4. Paping 170.549 pnt. 5. De Goede 175.516 pnt. De 42-jarige Jan Langedijk uit Stompe- toren verscheen ook nog op de baan. Hij eindigde als veertiende in de algemene rangschikking met 187.599 punten. De 500 meter reed hij in 55.3 sec., de 1500 meter in 3 min. 08.9 sec. en de 3000 meter in 6 min. 56 sec. Afgelast De provinciale kampioenschappen van Groningen op de korte baan voor mannen, die Donderdagmiddag in Bedum zouden worden gehouden, hebben een ontijdig ein de gekregen. Na de eerste rit moest men wegens de invallende dooi en de daarmee gepaard gaande motregen .de wedstrijd af gelasten. Ondanks het feit, dat Zondag vele course- liefhebbers de reis naar Parijs maken voor het bijwonen van de Prix d' Amérique, zijn de velden voor de Hilversumse courses weer zodanig bezet, dat zelfs het hoofdnummer om de Permit-prijs niet aan een splitsing zal kunnen ontkomen. Bij een splitsing zal Lion, die zich in de afgelopen maanden als een klasse-paard heeft ontpopt, wederom kunnen winnen, hoewel zijn handicap zeer zwaar is. Zijn grootste rivaal zien wij in Kondor, die met King Spencer een duo vormt, waaraan Lion een zware kluif zal hebben. Van de overige paarden mogen worden genoémd Oranje J en Postduifje G, die over de betrekkelijk korte afstand hun volle kracht kunnen ontplooien. In het internationale nummer start de Belgische hengst Don Frisco wederom. Hoe wel de condities heel wat gunstiger zijn dan vorige week zal hij toch niet kunnen win nen. Deze prettige taak is eerder weggelegd voor Nellie Gregor, die dermate gunstig is ge'plaatst, dat zij in vorm zeker moet kun nen winnen. Slechts Madame B wordt in staat geacht bij een falen van de favoriet te winnen. De beginnende klasse in het openingsnum mer bergt weer vele verrassingen onder de deelnemers, welke vooral verwacht kunnen worden van Quaestor en Q Deter van Zora. De eerste maakte Zondag j.l. na een lange afwezigheid een zeer goed heroptreden. De tweede zet voor de eerste maal zijn schre den op de sintels. De favoriet Quita Ilanover zal het niet alleen tegen deze paarden, doch eveneens nog tegen Quita Scott en Prinses zwaar te verduren krijgen. Bij zijn nieuwe eigenaar heeft Prins Bern- hard D behoorlijke vorderingen gemaakt, die al resulteerden in een overwinning. In de Hit Song-prijs is hij derhalve onze keuze, gevolgd door Prins Pluto en Nora B. De overmacht, waarmede Olympus in de afgelopen week de serie-draverij voor zijn rekening nam, was dermate groot dat de zwarte hengst opnieuw als eerste aan de finish mag worden verwacht. Ostrogatta K, Napoleon en Oviedo A zullen echter niet ver van de winnaar eindigen. .«UK- 2im He&mwia&TOüö i Over dit raadseltje op verkeersgebied breken momenteel de inwoners van Apel doorn zich het hoofd. Wat heeft men er mee voor? vragen zij zich af. Op de tweede en laatste dag van het ski- kampioenschap der lage landen in Wengen heeft de Nederlander Dick Pappenheim voor een Nederlands succes gezorgd door de sla lom te winnen. Hij plaatste zich met een totaaltijd van 135 sec. eerste met 0.2 sec. voorsprong op de Belg Du Roy de Blicqui. Gert Mosier werd vijfde in 140.8 sec. Peter Pappenheim kon niet starten omdat hij de vorige dag bij de afdaling zijn voet bezeerd had. Ook de Belg Gendebien moest verstek laten gaan. Met een totaaltijd van 275.8 sec. vóór Dick Pappenheim en Mosier samen won Nederland als team de slalom. Tweede werd Engeland met 284.2 sec. België en Denemarken, die slechts één deelnemer in de slalom hadden, komen in dit klasse ment niet voor, en ook niet in het eind- landenklassement, waarin Engeland de eerste plaats bezet. De Nederlanders hebben namelijk, in weerwil van hun fraaie prestaties in de slalom, de grote achterstand, op de eerste dag in de afdaling opgelopen, niet meer goed kunnen maken. Inplaatst van Peter Pappenheim startte in de slalom A. Hubracht uit Doorn. Hij plaatste zich veertiende met een tijd van 194 sec. Alhoewel Poulsen, de winnaar van de af daling, zich met de derde plaats in de slalom moest tevreden stellen is hij eerste in het klassement van de combinatie, voor De Larringa, Du Roy de Blicqui, Mosier, Han- key en Gardner. Het klassement luidde: Slalom: 1. Dick Pappenheim (Ned.) 135 sec.; 2. Du Roy de Blicqui (België) 135.2 sec.; 3. Hans Jörgen Poulsen (Denem.) 136.2 sec.; 4. De Larrinaga (Eng.) 138.2 sec.; 5. Gert Mosier (Ned.) 140.8 sec. Alpine combinatie: 1. Poulsen (Denem.) 0.53 pnt.; 2. De Larrinaga (Eng.) 2.23 pnt.; 3. Du Roy de Bliqui (België) 5.64 pnt.; 4. Engeland 8.03 pnt 2. Nederland 22.36 pnt. In de combinatie bezette Dick Pappen heim met 13.25 pnt. de achtste plaats. Hij Zal op Zaterdag 17 Januari nog deelnemen aan de Alpina ski slalom om de Duke of Kent cup in Wengen. Er waren in de volleybalcompetitie in Haarlem nogal wat verrassende uitslagen. Zo zagen we dat Rapiditas het Zandvoortse OSS bij de dames een punt afhandig maakte door de tegenstanders in de eerste 2 games volkomen te overspelen. Na de tweede game kwam OSS in haar spel terug en gaf Rapi ditas toen geen kans meer. De tussenstanden waren 15—2, 15—8, 4—15 en 7—15. Die Raeckse won voorts van VCR met 158, 15—8, 15—12 en 11—15. In de eerste klas heren waren de overwin ningen van VCK op CIOS en het gelijke spel van OSS tegen VCR grote verrassingen, die belangrijke verschuivingen onder aan de ranglijst kunnen veoorzaken. Het was de tweede achtereenvolgende overwinning van VCK. De tussenstanden waren 3510, 1715, 715. 159. OSS kwam tegen VCR weer in de oude opstelling uit, hetgeen de ploeg ten goede kwam. De tussenstanden waren: 15—32, 1015, 11—15, 15—9. Woensdagavond won voorts Velox gemak kelijk van PWN. wat al direct in de eerste game tot uitdrukkig kwam 150. De vol gende games waren iets beter namelijk 15—0, 15—11 en 10—15. PSVH—OSS bracht wel een verrassing, een enthousiast PSVH vocht voor de overwinning en het lukte want met 1512, 1215, 1512 en 158 bleven het de geel- blauwen de baas. Op 't nippertje Bij de heren speelde Die Raeckse tegen HVS II De eerste twee games werden ge makkelijk door Die Raeckse gèwonnen met 155 en 158 en ook de derde game scheen zo te verlopen, immers de stand was 124 voor Die Raeckse. Maar toen deden de rood- witten het wat te kalm cn de reserves kre gen de gelegenheid om tot 1513 op te halen. In de 4de game kon Die Raeckse op het nippertje noch de zege uit het vuur slepen- 15—13. CIOS won van een zwak spelend PSVH met 15—13, 15—8, 13—15 en 15-8. Het was een uiterst nuttige zege voor de toekomstige sportleiders want hun stand op de ranglijst was niet zo bijzonder gunstig. In de tweede klas heren heeft PSCB het het koploper Velox wel heel gemakkelijk gemaakt door Rapiditas met 40 te kloppen. Rapiditas was nog de enige serieuze concur rent Van de wit-blauwen. Uitslagen De uitslagen van Woensdag luidden: Dames. Iste klasse: Velox—PWN 31; PSVH—OSS 3—1. Dames, 2de klasse: Die Raeckse 2OVRA 1—3. Dames. 3de klasse A: HBC 2—BGV 2 4—0; VCR 3—HBC 3 1—3; Velox 3—Leonidas 1—3. Heren. 1ste klasse: HVS 2Die Raeckse 1—3; CIOS—PSVH 3—1. Heren, 2de klasse A: PSCBRap. 40; CIOS 2—OVRA 2—2; MHSV—Velox 0—4. Heren, 2de klasse B: HBCPSVH 2 4—0. Heren, 3de klase A: StampersRamplaan 1—3; Rap. 2—OVRA 2 1—3. Heren. 3de klasse B: HBC 3Leonidas 1—3; Rap. 4Santpoort 04; Ramplaan 2— GIOS 22; Die Raeckse 2Die Raeckse 3 0-4. Het programma van de wedstrijden voor de waterpolo-competitie, die Zaterdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem worden gespeeld luidt: Heren, derde klase: Haarlem 3DWR 2. Dames, eerste klase: DWR 1DWT 1. Centrale wintercompetitie K.N.Z.B.: HPC 1DAW 1. Derde klasse dames: HPC 2HVGB 2. Heren, tweede klasse: HPC 2DWR 1. Voor Dindagavond .20 Januari zijn in het Sportfondsenbad vastgesteld: Centrale win tercompetitie K.N.Z.B.: Haarlem 1-^HVGB 1. Heren, derdé klasse: DWT 2—HPC 3. ADVERTENTIE ADVERTENTIE WAT KAN KAN, KAN KAN ALLEEN Zaterdag a.s. laatste dag van onze BIJZONDERE AANBIEDINGEN JUWELIER - HORLOGER Bartcljorisstraat 2 - Haarlem - Telefoon 13004 (Van onze schaakmedewerker T. D. v. Scheltinga) Nu was het gedaan met het vrije vacantieleventje.de school begon weer. De eerste morgen op school was altijd gezellig; dan werd er nog niet veel geleerd, want er was immers zoveel klaar te maken en uit de kasten te halen. En Bunkie vond het altijd fijnals hij mocht meehelpen, schriften uit de kast halen, landkaarten ophalen en nog meer van die dingen. Maar hij zorgde er wel voor, dat hij weer niet in slaap viel in het voorraadkamertje, zoals vóór de vacantie, weet je nog wel? Nee. hij bleef nu klaar wakker! En toen alles op zijn plaats was, de bloempotten weer op de vensterbank stonden en de platen aan de muur hingen, zag het er weer prettig uit. En toen mochten zij op hun lei tekenen. Dat vond Rick ook altijd zo fijn. Hij ging met veel ijver aan het werk. En wat hij tekende? Nou, natuurlijk iets, waar hij nog vol van was: de grote reis, die ze in deze heerlijke vacantie hadden gemaakt. Dus hij tekende de autobus en de bomen en nog veel meer. Bunkie deed ook zijn best en toen meester de tekeningen op hun leien had bekeken, mochten ze voor de klas komen en wat vertellen van hun reis. Natuurlijk waren zij niet de enigen, die een leuke vacantie hadden genoten; ook anderen wisten een heleboel leuks te vertellen. Ieder kreeg zijn beurt om voor de klas te komen. En zo schoot die eerste ochtend op school gauw op! 45-46 Er is in de negende ronde van het Hoog- oventournool weer hard gestreden, waar bij Rossolimo de beste papieren verwierf. Hij had het gisteren niet al te moeilijk, want Cortlever (uit vorm) liet zich al gauw verschalken. Om wat tegenspel te krijgen maakte hij van de nood een deugd en offerde een vol kasteel. Rossolimo weerde echter alle aanvallen af en sleepte de volle buit in de wacht. O'Kelly blijft echter Ros solimo grootste concurrent al moest hU een half punt aan Toran afstaan. Het was een spannende partij. In de Smisloff-variant van het Grünfeld Indisch- systeem trad Toran spoedig scherp op en offerde onverwacht een loper op h 3, maar O'Kelly heeft al vaker later zien, dat hij niet gauw uit het evenwicht raakt. Hij combineerde scherp terug en toen de strijd overzichtelijker werd, waren de lopers van ongelijke kleur juist bezig de partij een remise-aanzien te geven. EuweDonner remise Snel remise werd de partij EuweDon ner, een geweigerd damegambiet, waar reeds op de 20ste zet niet veel meer in te beleven viel. Bouwmeester schijnt plotseling van slag af te zijn. Tegen Füster won hij in een dame Indisch een pion ten koste van een verzwakking van zijn koningsstelling. Hier tegen ging Füster nu aanvallen en in moeilijkheden geraakt, verloor Bouwmees ter de draad, en verloor zijn dame, waarna het pleit spoedig beslecht was. Kramer op winst De partij TrottKramer werd afgebro ken in een duidelijke winststelling voor laatstgenoemde. Het was de Boleslavsky- variant van de Siciliaanse partij, waarin Trott aanvalskans op de koningsvleugel verwierf. Kramer verdedigde zich echter secuur en kreeg tegenkansen in het cen trum. Om de zaak te forceren offerde de Engelsman een stuk, dat, gezien de afge broken stelling niet „door zal slaan." Eveneens afgebroken werd de partij Van ScheltingaHeidenfeld. In een Konings- Indische partij kreeg wit positioneel over wicht, dat uit groeide tot winst van twee pionnen. Hoewel zwart taktische verwik keling ontketende, mag verwacht worden, dat wit de buit in veilige haven zal weten {,e brengen. Uitslagen: CortleverRossolimo 01; O'KellyToran 14l/t', dr. EuweDonner J4V»; FüsterBouwmeester 10; Trott Kramer afgebr.; v. ScheltingaHeiden feld afgebr. De afgebroken partij v. Schel tingaO'Kelly eindigde in remise na 9 uur spelen. De stand is nu: 1. Rossolimo 7 pnt.; 2. O'Kelly 634 pnt.; 3. Donner 5Va pnt. afgebr. partij; 4. en 5. dr. Euwe en Toran 534 pnt.; 6. v. Scheltinga 41/» pnt. afgebr. partij; 7. en 8. Füster en Bouwmeester 334 pnt.; 9. Kramer 3 pnt. 3 afgebr. partijen; 10. Cortlever 234 pnt. afgebr. partij; 11. en 12. Heidenfeld en Trott 1 pnt. afgebr. partij. Hieronder de belangrijkste partij totnog toe, die wel eens de beslissing voor de eer ste plaats zou kunnen zijn. Wit: Rossolimo Zwart; dr. Euwe 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3 Pb8-c6; 3. Lfl-c4 Lf8-e7; 4. d2-d4 d7-d6; d4xe5 d6xe5; 6. Ddlxd8 Le7xd8 Zoals weldra blijkt is de stelling slechts schijnbaar eenvoudig. 7. Pbl-c3 f7-f6; 8 a2-a3 Pc6-a5 Deze manoeuvre kost veel tijd. 9. Lc4-a2 b7-b6; 10. Lcl-e3 Pa5-b7; 11. 0-0-0 Pb7-d6; 12. Pf3-d2 Pg8-e7; 13. Pd2-c4 Pd6xc4; 14. La2xc4 c7-c6; 15. Pc3-e2 Ld8-c7 De zwarte stukken kunnen geen goede velden vinden. 16. h2-h3 Lc8-d7; 17. Pe2-g3 h7-h5; 18. Lc4-f7 Een sterke zet, die wit de d-lijn in handen speelt. 18Ke8-f7; 19. Tdlxd7 Ta8-c3; 20. Pg3-f5 Th8-f8 Zwart is tot volledige passiviteit gedoemd. 21. Thl-dl Kf7-f8; 22. Pf5-d6 Lc7xd6; 23. Tdlxd6 Tc8-a8; 24. a3-a4 c6-c5; 25. Td6-e6 Kf8~f7; 26. Te6-d6 Kf7-f8; 27. Kcl-d2 Te8-c8; 28. Kd2-c3 Het begin van een fraaie Koningsmars. 28Pe7-c6; 29. Kc3-c4! Pc6-d8; 30 c2-c3 Pd8-f7; 31. Td6-d2 Kf8-e8. 32. Kc4-b5 Tc8-d8; 33 Td7xd8 Pf7xd8 Het eindspel na 33Td8x, 34 Td8x Pd8 is wel heel gemakkelijk gewonnen. 34. a4-a5 Dwingt pionwinst af. 34Ta8-b8; 35. a5xb6 Tb8xb6; 36. Kb5xc5 Pd8-b7f; 37. Kc5-d5 Tb6-a6; 38. b2-b4; Ke8-d7; 39. Kd5-c4 Pb7-d6t; 40. Kc4-b3 Kd7-c7 Hier werd de partij afgebroken. Wit staat gewonnen en wikkelt nu nauwkeurig af. 41. f2-f3 TaG-al; 42. Le3-c5 Pd6-e8; 43. Kb3-b2 Tal-a6; 44. Td6-dl Kc7-c8; 45. Kb2-b3 Pe8-c7; 46. c3-c4 Pc7-e6; 47. Lc5-e3 Pe6-f4; 48. b4-b5 Ta6-e6; 49. Le3xf4 Vereenvoudigt de winstvoering. 49e5xf4; 50. Tdl-d5 g7-g6; 51. c4-c5 Kc8-o7; 52. Kb3-c4 Te6-e8; 53. Td5-d6 f6-f5; 54. Td6xg6 f5xe4; 55. Tg6-g7f Kc7-b8; 56. f3xe4 Te8xe4; 57. Kc4-d5 Te4-e8; 58. c5-c6 Te8-e2; 59. Tg7-b7f Kb8-a8; 60. Tb7-f7 Ka8-b8; 61. Tf7xf4 Te2xg2; 62. Tf4-f8f Kb8-c7; 63. Tf8-f7t Kc7-b8; 64. Tf7-b7t Kb8-a8; 65. Tb7-h7 Tg2-g5t; 66. Ke5-d6 opgegeven. Rossolimo heeft het eindspel sterk ge speeld. ADVERTENTIE Naar wij vernemen heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen enkele vertegenwoordigers van de besturen van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding en van de Ne derlandse Wandelsportbond uitgenodigd voor een informatieve bespreking over de moeilijkheden, die zjjn gerezen in verband met de vierdaagse afstandsmarsen. Deze bespreking zal de volgende week plaats vinden. Bij zijn Woensdagavond in Den Haag gedane recordpogingen heeft de gewicht- heffer J. van Grieken zoals gemeld bij het drukken 105 en bij het trekken 107.5 kg. gehaald. Bij de naweging bleek dat deze gewichten ten rechte onderscheidenlijk 104.2 kg. en 106.4 kg. bedroegen. Het wa ren nieuwe Nederlandse records in de lichtzwaargewicht klasse. Bij het stoten kwam Van Grieken op 130 kg., zodat zijn totaal voor de drie Olympische oefeningen 340.6 kg. werd, aanmerkelijk beter dan het Nederlandse record dat met 332.5 kg. op naam van H. Ouwerling (Breda) slaat. Aangezien evenwel door een misver stand de officiële naweging van de 130 kg. voor het stoten achterwege is gebleven zal de totaal-prestatie van de Delftenaar voor de drie Olympische oefeningen niet als Nederlands record kunnen worden er kend. ANDERSEN WERKT MEE AAN ZWEED SE FILM. De Noorse schaatsenrijder Hjalmar Andersen vertrekt dezer dagen naar Davos waar hij zal meewerken aan de opnamen voor een Zweedse film, die de training van hardrijders in beeld zal bren gen. Naar men weet is hij in Drondheim belast met het onderricht en de opleiding van jonge, veelbelovende leden van zijn club „Falken". hoe het meisje hiermede haar lippen be werkte. „Kijk nu eens naar het resultaat", zei Constance vriendelijk, terwijl ze Fiona meetrok naar-een lange spiegel. „Ik zie er uit als een baby", stribbelde het meisje tegen. „Je ziet er als een allerliefst jong meisje uit", zei Constance overtuigend, „méér ben je nog niet, je moet niet trachten op te doen tegen juffrouw Reids.... rijpere charmes!" „Hoe weet je, dat ze rijper is?" vroeg Fiona argwanend. „O liefje", antwoordde Constance lachend, „vrouwen op een dorp, die als vamp om schreven worden, zijn altijd van enigszins gevorderde leeftijd. En luister eens, Fiona, Neill is niet in 't minst in haar geïnteres seerd, wees daarvan overtuigd!" „Hoe weet je dat?" vroeg Fiona. „O, dat voel ik", antwoordde Constance. „Je doet alsof het van veel belang voor me is in wie Neill geïnteresseerd is", zei Fiona. „Inderdaad", gaf Constance toe. Fiona keek haar even verlegen aan en dan kwam er opeens een glimlach op haar gezichtje. „Ik ben wel een «rare", zei ze langzaam, „maar ik kan 't niet helpen, dal ik dol op Neill ben". „Waarom zou je niét van hem houden?", zei Constance luchtig. „Maar verwar het niet mét verliefd zijn, dèt iS iets héél an ders! Zullen we naar beneden gaan?" „Zie ik er zo heus goed uit?", vroeg Fiona twijfelend, „Wacht maar tot je Neill's oordeel hoort", zei Constance. Samen liepen ze de trap af en kwamen in de hal. Neill stond in de open voordeur op hen te wachten. Het schijnsel van de ondergaande zon verlichtte hem van ach teren en hij zag er jong en romantisch uit, „Hé hé, zijn jullie daar eindelijk", be gon hij, „maar toen hij Fiona zag, veran derde hij van toon. „Allemensen, eindelijk zie je er eens behoorlijk uit!", zei hij goed keurend. „Wie heeft je gezegd, dat je je haar zo moest doen?" „Con", antwoordde Fiona. Wat zei tante Chlóë ook weer van haar: intelligent, capabel en discreet....", merkte hij op, Cpnstance peinzend aankij kend. „Schei uit", zei Constance en lachte. „Je ziet er zelf trouwens ook heel ge slaagd uit", zei hij langzaam. „Wat jam mer, dat Philip een afspraak met die vriendin van hem heeft. We zouden een aardig viertal gevormd hebben". „Ja, dat is inderdaad jammer", zei Con stance luchtig. Mary kwam de hal door met een zwaar beladen blad, waarop ze mevrouw Fin- chams avondeten aandroeg. „Vooruit, laten we gaan", zei Neill. „Als tante Cloë merkt, dat we uit willen gaan, is ze in staat ons te dwingen thuis te blij ven enkel en alleen om ons te plagen". „Ja, laten we voortmaken", zei Fiona en haastte zich de deur uit naar de klaar staande auto. Constance aarzelde nog even. Ze voelde zich niet helemaal zeker. „Kun nen we haar werkelijk wel alleen laten?", vroeg ze. „M'n beste Con, Mary en Anna zijn aan wezig. Wat kan je voor bezwaren beden ken?", zei Neill ongeduldig. „Ik weet het niet.... maar er zou iets kunnen gebeurenantwoordde Con stance vaag. Ze wist zelf niet goed, waar om ze aarzelde. Het was natuurlijk waan zin, dat ze het huis niet zou kunnen ver laten, dat ze de gehele dag op haar hoede zou moeten zijn.... Maar waarom moest ze op dit moment weer denken aan haar afschuwelijke droom? „Schiet op", zei Neill dringend en samen met hem liep ze naar de auto, waarin Fiona al op haar zat te wachten. Toen ze in de koele avondlucht de boch tige landweg tussen de hoge heggen afre den, had Constance opeens het merkwaar dige gevoel, dat ze hier al jaren had ge woond en hier nog lange jaren zou blij ven. Londen en Parkinson, dineetjes en lunchafspraken, leken heel ver weg, als in een droomwereld. Het kwam haar voor alsof ze nooit werkelijk in die wereld ge leefd had. Op dit ogenblik scheen er niets anders voor haar te bestaan dan deze uit gestrekte velden en bossen, de voorjaars hemel en de oude boerderijtjes, die slape rig en vergeten een eind van de weg af lagen. Ze herinnerde zich vaag zinnen uit een gedicht, maar ze kon ze niet meer zui ver in haar geheugen terugroepen. Het idee, dat ze zó in de wereld opging, benauwde haar enigszins. Het was hier kalm en rustig en er gebeurde weinig. De schittering van het leven in de grote stad ontbrak volkomen en een carrière als ge slaagde onafhankelijke vrouw leek hier on belangrijk.Parkinson had hier geen invloed op haar. Zijn ideeën over geld raakten haar nauwelijks. Maar geld wès belangrijk! Je moest je daar terdege van bewust blijven! „Je moet realist zijn", zei Parkinson altijd en hij dacht daarbij aan geld en werelds succes. Dat was het enige wat er voor hém op aan kwam. Verder nietsHij interesseerde zich slechts voor mensen, die hem voordeel konden op leveren. Andere mensen bestonden niet voor hem. Dat ze zich thans zo interesseer de voor Fiona en Neill, zou hij belachelijk vinden. Volgens hem zou ze zich hier al leen met haar opdracht hebben bezig te houden, ieder gevoelselement was, naar zijn oordeel, verkeerd Ze reden nu door een laan, die donder was door de hoge bomen aan weerskanten en aan het eind ervan waren lichtjes zicht baar. Ook was daar muziek. „We zijn er", zei Neill. Ze reden een hek door en kwamen in een tuin, waarin het gebouw van de „Club" lag. Neill parkeerde de auto en muzek en het gelach van mensen kwamen hun door de open ramen tegemoet. Er kwam een man naar buiten. Con stance merkte op, dat hij een tweed jasje droeg en een hemd, dat open was aan de hals. Hij had dik, krullend, zwart haar en donkere glanzende ogen. Hij scheen niet in een goede stemming te zijn, want hij liep hevig te mopperen. Toen hij Neill zag, hield hij stil en zei: „Hallo, ouwe jongen, dag Fi.... Ik gi er vandoor. Ik kan die ellendeling niet langer aanhoren...." „Wie bedoel je?", vroeg Neill. „Phipps. De brave Peter Phipps. Hij staat bij de bar en laat andere mensen zijn drankjes betalen, terwijl hij aan 't op scheppen is over zijn voorvaderen. Bah, om misselijk van te worden", zei de man heftig. „Is hij werkelijk een klaploper?", vroeg Neill. „Och, je kent zijn techniek. Hij gaat bij een groepje mensen staan praten en doet leuk, vertelt moppen, maar als het zijn beurt is om een rondje te geven is hij verdwenen of ziet plotseling iemand, die hij absoluut even moet spreken.... Ik heb er genoeg van en ga terug naar mijn kippen". Neill lachte. „Doe dat nog niet", zei hij vriendelijk. „Laat me je even voorstellen, aan juffrouw Fair lie en ga dan met ons mee nog iets drinken". Hij wendde zich tot Constance; „Dit is Johnnie Makepeace, hij is nogal opvlie gend „Ik ben een heel kalm mens", sputterde Johnnie tegen „maar die Phipps maakt me razend (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6