OPEL OIYMPIA TONEELGROEP CKRISTÉAANSE Flora 1953 VLAGGEN Predikbeurten f5.950. m ONDERNEMERSPRIJS Nieuwe Morris-fabriek in Amersfoort in gebruik RUIME WERKPLAATS DE VERENIGDE SPELERS AUTOPLAATWERKERIJ AUTOSPUITINRICHTING ZATERDAG 17 JANUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Voetbal EDO thuis tegen Stormvogels KNAC noemt noodzakelijke wegdek-aanduidingen Alkmaarse K.V.K.-voor- zitter over pontenmisère Vier jaar geëist tegen daders van roofoverval Scheepvaart Gemeente Haarlemmermeer MET WONING ADVERTEERT IN DIT BLAD f 15000.- Balans opruiming INBETEXFA VERHUIZEN? „Een linke jongen" (Minerva). De belevenissen van een linke jongen, zoals men hem in de gelijknamige film aan de slag ziet, zijn weer eens een toonbeeld van de onvervalste humor, die de Britse filmers zo meesterlijk in hun producten weten te verwerken. Met handigheid en flegma be klimt Alec Guiness in deze film een berg van moeilijkheden, die hij overigens zelf oproept. Op de top gekomen staat hij ook op de top van zijn carrière, die men voort durend met een hartelijke lach heeft ge volgd. De film zit vol geestige trekjes en daverende gebeurtenissen, die het hart ver warmen. Men moet haar zien. Zij zal u enige Uren plezierige ontspanning bezorgen. Fr. „Kikvorsmannen" (L i d o) Met me dewerking van de Amerikaanse marine maakte men deze film over dit gespeciali seerd onderdeel: vernietigingseenheden, die hun opdrachten, zoals het verkennen of opblazen van haveninstallaties of ver sperringen voor de kust, onder water vol voeren. De naam kikvorsmannen (frog men) is goed gekozen omdat zij met de grote „vinnen" aan de voeten, die hun voortstuwing krachtiger maken dan die van een gewone zwemmer, een frappante overeenkomst met deze amphibieën tonen. Deze rolprent wil het aandeel tonen, dat deze groepen in de strijd in de Pacific had den en dat gebeurt via een verhaaltje, dat het gebruikelijke lesje voor de strijdkrach ten inhoudt over het belang van een goede onderlinge verstandhouding in de troep en over de mate van trots, die men voor het eigen onderdeel mag hebben. Mocht dit oude stramien wat versleten blijken, dan kan men zich in ieder geval volop wijden aan de scènes onder water, het aardige van de geluidsmontage is. dat men de toe schouwers als het ware mee laat duiken, door bij deze opnamen een doodse stilte te laten heersen en, zodra de hoofden boven water komen, weer al het lawaai van de zee te doen horen. Aan het einde van de film heeft men een extra element van spanning ingevoegd door enige Japan se kikvorsmannen op de Amerikaanse los te laten, zodat men een aantal letterlijke „steken-onder-water" te zien krijgt. H. B. „Gedwongen Verraad" (City), is een vam de vele verhalen betreffende de laat ste wereldoorlog. Het speelt in 1944 en geeft de belevenissen weer van een aantal Amerikaanse vliegeniers, die deel uitma ken van een squadron bommenwerpers, dat zijn basis in Engeland heeft. Tijdens een van de vluchten wordt dit groepje ge troffen boven Frankrijk en valt in handen van de Duitsers. Dezen ontfutselen hen op slinkse wijze geheimen over een onver wachte aanval, die enkele dagen na hun gevangenneming moet plaats hebben. De Duitsers bereiden zich voor, terwijl het groepje Amerikanen kniest om zijn mach teloosheid. Een catastrophe wordt op het laatste ogenblik natuurlijk nog voorkomen. Hoewel het geheel nogal onafgewerkt is en het oog te weinig op bepaalde personen gevestigd wordt, daar alle spelers eigenlijk de hoofdrol hebben, krijgen degenen, die een film willen zien om de spanning en niet cm de inhoud, hun portie ongetwij feld. J.v. Achter de brede Missouri" (Palace). Een film uit de tijd waarin pelsjagers en Indianen nog de enigen waren, die rond zwierven in de wilde berggebieden van de Verenigde Staten. Maar deze film is nu eens niet helemaal naar het standaard-procédé van soortgelijke rolprenten vervaardigd, die slechts veldslagen in continu-bcdrijf plegen te vertonen. Met warmte en humor wordt het verhaal verteld van de pelsjager (Clark Gable), die een Indiaanse tot vrouw neemt en van de entourage van wonderlijke figuren waaruit het gilde van die vroegere pioniers bestond. Het mag hier en daar dan een tikje aan de naieve kant zijn, het is alleszins genietbaar, ook al omdat er voor treffelijke kleuren-opnamen van majes tueus natuurschoon in te bewonderen zijn. W. L. B. „Vuurgevecht In het Rotsgebergte" ('t Spaarne). Twee flinke telgen uit het geslacht Pummler spelen in deze film de hoofdrollen. De ene, Jim, is de schurk en bendeleider, die niets en niemand ont ziet. De ander, Frank, is de goedige, onder een andere naam levende, bewaker van een goudtransport. Door een zeer listige en originele ma noeuvre weet Jim de trein met een slordig millioen goud als lading, in een verafge legen tunnel te rijden. Frank, die kort te voren van de trein werd afgeslagen, sukkelt een beetje versuft door de prairie, maar komt toch nog net op tijd om te zien, hoe zijn broer met haastige spoed vele staafjes en klompjes goud in een boerenwagen laadt. Frank klautert op de bestuurders plaats van de trein, tracht door de rotsen heen te rijden en wanneer dit (natuurlijk) niet gelukt, springt hij in het zadel om zijn gevluchte bloedverwant te achterhalen. In de laatste twintig meter celluloid zien we pas waaraan deze film zijn naam ontleent. De schurken, die tegen een steile rotshel ling opklimmen, worden een voor een weer naar beneden geschoten. En wanneer alle boosdoeners gedood zijn en het goud weer gevonden is, dan pas werpt het meisje, dat de hele film door geaarzeld heeft tussen Frank, Jim en het goud, zich definitief in de armen van de overgebleven Pummler. H. d. G. „De terugkeer van Bulldog Drummond" (Frans Hals). Een schrandere ex- kapitein van het leger neemt het met een vrouwelijke sergeant van Scotland Yard op tegen een verzameling heuse boeven, die hen danig in het nauw drijven. Het eind van het liedje is, dat de bende wordt opgerold. Een en ander slaat men niet zon der de nodige interesse gade, want de film is gespeend van sensatie, wekt met be scheiden middelen de spanning op en is door deze soberheid best genietbaar. Lief hebbers van het genre halen er hun hart maar aan op. Fr. „Limelight" (Luxor). Nog een week Chaplin en zijn nieuwste film. Wie de grote kleine aan het werk wil zien krijgt dus alsnog de gelegenheid. „Anna" (Rembrandt). - De Italiaan se film Anna is geprolongeerd en ook deze week dus weer in Rembrandt te zien. ZONDAG 18 JANUARI 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Geen dienst (Zie 10.30 Ba- kenesserkerk) 3.30: Consistoriekamer, Litur gische dienst voor Doofstommen en Slecht horenden. 7: geen dienst (zie 7: N.we Kerk). Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Bijzondere dienst. Dhr. C. Nieuwenhuysen. 6.45: Zangdienst. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gérfkamer. Zondag. 10.30: Ds. J. Brons geest. 7: Dr. A. J. Rasker. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugddienst Dhr. G. Nieuwenhuysen. Kapel Sarepta. Hazepa- terslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. 10.45: Ds. R. Oldeman. van Heem stede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. Bronsgeest. Rusthuis, Janstraat. 10.30: D. M. G. Blauw. Jeugdkapcl: Noord, Mole- naerstraat 10.30: F. H. Geursen, Oost, Zo- merkade 10: J. P. van Eijsden Jr. West, Leid- sestraat 10: J. de Smalen. Centrum, O. Groenmarkt 10: A. Zonnevylle. Ver. van Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Prof. Dr. W. Banning. Alle-Dag-Kerk, Broeder- kerk, Parklaan 34. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking mede met gerepatrieerden. Vrij dag 7.30: Pastorie Broederkerk. Contact avond met gerepatrieerden. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Wijnmalen, v. Oldenbroek. Eglise Wallonne, 10.30: J. F. Baudraz. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: Is. Kuijper. Amersfoort. 7.30: W. F. Kloos, Gouda. Woensdag 8: J. Se- vensma, Amsterdam. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: Dhr. H. C. van der Flier, Evang. te Enschedé. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. de heer P. Groen, uit Heemstede. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur, Kampen. Vrije Evang. Ge meente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Evang. A. van Gent. uit Arnhem. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10: Ds. Hoekema. Uitzending P. O. C. Jeugddiensten. Peuze- laarsteeg. 10: Ds. Soutendijk. Haarlem-Nrd.: Geen dienst. Remnnstr. Geref. Gemeente, 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref.-Kerk. Klop persingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid- Oosterkerk 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Begijnhofkaoel 10 en 5: Ds. G. Staal, Groningen. Geref. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 7.30: Dr. C. Steinblok, van Gouda Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. H. Visser. Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V. Lange Margarethastraat 13. 10 en 5: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondagsschool. 8: Jeugd samenkomst. Gebouw „Salem", Bakencsser- gracht 65: Dinsdag 8: Bidstond. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Openbare samenkomst. 7.30: Bijzondere samenkomst met medew. Jeugdgroep „Gideon". Donder dag 7.45: Bijbelbespreking. De Vrije Ge meente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Ds. P. v. d. Veer. Vergadering van Gelovigen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Ned. Chr. Gemeenschapshond, Jac. v Ruvs- daellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomst, Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Evan gelisatie „Immanuël", Bakenessergracht 65. 8: Brigadier P. Haas. Volle Evangelie Ge meente, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Sa menkomst. Snrekers J. Schat en J. Zeegers. 12—13: Jeugdbijeenkomst. Christen-Geloofs gemeenschap, geb. „Pro Deo". Brcestraat 19. 10- Samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Woensdag: Bidstond. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst, Benkoelenstraat 28. De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1 A. Ö.i0; Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men- senwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aanbidding met H. Avondmaal en Predicatie. (Kinderbij belklas tegelijkertijd). 19: Evangelisatiesa menkomst. "Dinsdag 20: Damesbijbelklas Donderdag 20: Bijbelstudie voor iedereen. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15 Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen- dingkerk, Jacobiinestr.15. 10 en 5: Godsdienst oefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmo- nia" Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. G. de Jong Hzn., Haarlem. Theolo- gisch-Philosophise beschouwingen met re pliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink. den Haag. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. W en 8: Majoor H. Lahuis van Amsterdam, 's Mor gens opdrachtsdienst. Donderdag 8: kapi teins A. Bouwens van Gameren. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzeg ging. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Band, Berkenstraat 10. 10.30: Dhr. H. de Nie. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorder kapel, Minahassastr. Geen dienst. Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastr.) Woens dag 7.45: Zangdienst. 8: Evangelisatiesamen komst. Leger des Heils. Ceramstraat 4. 10: Heiligingssamenkomst. 8: Verlossingssamen komst. 7: Openlucht Soendaplein. Kapitein J. v. d. Woude. Geref. Kerk, Noord-Schoter- kerk. 9 en 10.30: Ds L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris H. Avondmaal en Dankzegging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelmlnaplein. 10: Ds. J. W. van Nieu- wenhuijzen. 19: Ds. R. H. Oldeman. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F R. A. Hen- kels. Jeugddienst. 19: Ds. J. W. van Nieu- wenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. W. J. van Elden, Haarlem. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Em, Den Haag. Meeren Bos. Kapel Irene. 10: Br. C. J. Oostenrijk. Geref. Kerk. Aula Ly ceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A Dondorp. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Prof. Dr. G, C. Berkouwer. Camplaan 10- Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 5: Dr. P, J Richel. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost, H. Av. 19: Ds. H. S. J. Kalf, uit Bennebroek. Jeugddienst. Relig. Kring, Eikenlaan 5 10.30: Prof. Dr. L. J. v. Holk, Rem.. Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. S. Kalf, H. Doop. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 19: Dr. J. H. Stelma, H. Avondmaal 9: Jeugdkapel, 12-15 Maranatha, Donkerelaan. 10.1511: Jeugd- kerk, 10—20 j. Ds. H. Visser, Maranatha. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. in Kleuter school, Boslaan en 7—12 j. in Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Dg., Haarlem. Geref. Kerk. 9.45, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koo'.e, H. Avondmaal en Dankzegging. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. Ch. de Beus, H. Avondmaal. 17: Dezelfde. H. Avondmaal. 10.15: Zondagsschool voor Julianakwartier, Kon. Wilhelm, School, Dompvloedslaan. 12—13: Zondagsschool voor Ramplaankwartier in Irene. Elswoutslaan 1 Geref. Kerk. 10.15: Prof. Dr. J. Waterink. 5: Ds. S. J. Popma. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Avondmaal. 17: Ds. Eerhard. voortzetting H. Avondmaal. 10.30: Kinder kerk in Weltevreden. Dhr J. Valkenburg. Chr. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10; vi- EDO speelt Zondag een vriendschappelijke wedstrjjd tegen Stormvogels in het Noorder Sportpark. De opstellingen zijn: EDO: Doel: Van den Berg: achter: Wal- ther en Bax; midden: Karpes, Jacobs en Snijders; voor: Plaisir, Mul, Rood- selaar, Koning en Prins. STORMVOGELS: Doel: J. Venus; achter: Van den Oever en F. Venus; midden: H. Snoeks, Tol en Westers; voor: J. Snoek s, Luppens, Angenent, De Boer en Van Onselen. De wedstrijd begint om twee uur. De fabriek van „Morris" automobielen aan de Nijverheidsweg te Amersfoort is dezer dagen door dr. A. Winsemius, di recteur-generaal van de industrialisatie, officieel in bedrijf gesteld. Hiermee is een modern autobedrijf aan de Nederlandse industrie toegevoegd. Meer dan 250 ar beidskrachten vinden er werkgelegenheid. De huidige fabriek produceert thans 125 auto's per week. Het nieuwe bedrijf is vrij wel geheel uit eigen middelen gefinancierd. Door deze onafhankelijke positie is het mogelijk in de toekomst ook andere auto typen in productie te nemen, De wagens, die deze fabriek verlaten, bezitten verscheidene onderdelen, die uit Nederland afkomstig zijn, onder meer het glaswerk, de accu's en de banden. Ook het lakwerk is Nederlands. De export is ge richt op Frankrijk, België, Duitsland en Algiers. De „toeleverende" industrieën in Neder land moeten naar dr. Winsemius in zijn rede zeide aan hoge eisen van specialisatie voldoen. Om dit mogelijk te doen blijven is de vorming van voldoende en goedge schoolde krachten van het grootste belang. Om de vorderingen die wat dit betreft reeds zijn gemaakt te illustreren noemde de spreker enige cijfers. Van elke 100 jon gens, die in 1938 de lagere school hadden afgelopen gingen 28 een opleiding bij het Nijverheidsonderwijs volgen. In 1949 was dit aantal gestegen tot 41. Bij de dag ambachtscholen was het aantal nieuw toe gelaten leerlingen het vorig jaar 75 per cent hoger dan de laatste vooroorlogse jaren en bij het avondnijverheidsonderwijs 50 percent. Het aantal leerlingen in de me taalvakken op alle technische scholen is van 22000 vóór de oorlog thans toegenomen tot 35000. Nog sterker is de vooruitgang bij de opleiding volgens het leerlingen stelsel, waarbij in de metaalvakken het aantal jongens van ongeveer 800 vóór de oorlog tot ruim 11000 is gestegen. De K.N.A.C. heeft zich tot Gedeputeerde Staten van de elf provinciën gewend met het verzoek de aandacht van de lagere weg- beheerders te vestigen op de noodzaak een heid te betrachten in het systeem van aan duidingen op het wegdek. In afwachting van de door de K.N.A.C. bij de minister bepleite revisie van de leidraad voor de bebakening van de rijkswegen, welke voor schriften naar het inzicht van de Automo bielclub voor. alle wegbeheerders in het land zouden moeten gelden, is verzocht bij de wegdekmarkeringen van de volgende bestaande en juiste principes uit te gaan: Het aanbrengen van een in de lengte richting van de weg getrokken, ononder broken streep. De streep dient alleen op die plaatsen te worden aangebracht waar het om redenen van verkeersveiligheid abso luut noodzakelijk is dat de weggebruikers in hun rijstrook blijven. Als voorbeeld hiervan noemt de K.N.A.C. onoverzichte lijke bochten en bij de top van hellingen. Een onderbroken lijn (streeplijn) als ge leiding van het verkeer ter nadere aandui ding van de rijstroken. Een bloklijn, tot voortzetting van de rij baankanten van de belangrijkste weg over het kruispunt. Ten aanzien van de bermplankjes, die juist in dit mistige seizoen hun grote waar de weer overduidelijk bewijzen, acht de K.N.A.C. het uitermate gewenst, dat er naar wordt gestreefd deze bakens op alle be langrijke wegen buiten de bebouwde kom men aan te brengen. In zijn nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alk maar, de heer J. F. Ie Blansch, er de aan dacht op gevestigd, dat de bevolkingstoe neming in dit agrarische gewest zal moeten worden opgevangen door de industrie. In 1952 hebben echter, met uitzondering van de rijkswerf te Den Helder, de bestaande industrieën zich niet noemenswaardig uit gebreid. Als de psychologische oorzaken, waardoor de ondernemers nog te weinig geneigd zijn om zich in dit district te ves tigen, noemde spreker de slechte verbin dingen van Noordhollands Noorderkwartier met het overige deel van het land, tenge volge van de verkeersstagnaties bij de Hempont en Velserpont en de moeilijk te aanvaarden tarieven van de IJponten. Twee mannen hebben in de nacht van 2 op 3 April van het vorig jaar een overval gepleegd op de 70-jarige W. Zwerver in Zuidlaarderveen. Zij bonden de huishoud ster en het dienstmeisje op stoelen vast. Het dienstmeisje wees de mannen de sleutels van de brandkast. Toen deze ge opend was, bleek zij slechts ƒ300 te bevat ten. Vóórdat het tweetal vertrok, spijkerden zij de bedstee van de heer Zwerver dicht. Toen zij weggingen, snauwden zij de huis houdster en het dienstmeisje toe, „niet vóór zes uur buiten te komen". De huishoudster kon zich loswerken maar heeft inderdaad tot zes uur gewacht vóórdat zij de naaste buren, die op een afstand van ongeveer een kilometer wonen, ging waarschuwen. De daders van deze roofoverval, de 33- jarige koopman B. J. K. uit Amsterdam en de 32-jarige slager C. H. van de W. uit Utrecht, stonden Vrijdag voor de Asser rechtbank terecht. De officier van justitie eiste tegen ieder vier jaar gevangenisstraf. caris H. Poepjes. 7. Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros, H. Avondmaal NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. van Boven. Ab- benes. 9.30: Prof. M. de Vrijer, van A'dam 3: Ds. M. C. Don Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. ij. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 3: vicaris H. Poepjes. Geref. Kerk. 10 en 3 30: Ds. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. G. J. Waardenburg. Haarlem, SPAARNDAM. Ncd. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. West. Sionskerk, Eksterstraat. 1030: Ds. J. Kroon, Voorber. H. Av. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evangelisatie „Bethel", Oostkolk 17. 10: Dhr. H. Wachter, uit B'wijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Gemeenschappelijke doopdienst met de afd. Zandvoort v. d. Ned. Prot Bond. Dr. J. de Graaf, uit Arnhem. 7: Ds. F. Offe- ringa, uit Wageningen. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. Geen dienst. (Zie kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk.) Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: J. W. van ?eijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 19: Ds. K. J. H. Burgy, van Den Haag. Geref. Kerk. 10 on 5: Dr. Th. Ruijs. Geref. Kerk, Art. 31. 10 en 4.30- Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Aagtedijk, 14 v. Boston n. Philadelphia. Agatha, 17 v. Saigon te Mtri verw. Alblasserdijk, 15 v. Havanna n. Vera Cruz. AHoth, 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amstelkroon, 18 dwars Kp. Guardafui. Amor, pass. 16 Ouessant naar Rotterdam. Aeri. 17 v. Rotterdam te TJ. Priok. Aard ijk, 16 ca. 17 u. v. Anlw. n. Rotterdam. Abbekerk, 17 Genua verwacht Ampenan, 15 nog te Damman. Amsteldijk, 15 105 m. Z.ZW Lands End. Amstelpark, 15 600 m. W.ZW, Azoren. Aldegondapass. 15 Oostkust Malakka. Aphaeca, 15 140 m. O. Fort Aleza. Amsteldiep, 15 340 m. W.ten Z. Lands End. Amstelstad. 15 310 m. W ZW- Flores. Amstelvaai-t, 15 140 m. ZW. Ouessant. Arnedijk, 15 570 m. O. Kp. Race. Alpherat, 17 te Rio de Janeiro. Amenskerk, 17 te Cochin. Argos, 16 v. Belrouth n. Yerakinl. ArmiUa, 17 v. Singapore te Haiphong. Almdijk, 16 v. Gadveston n. Rotterdam. Amstelveen, 16 van Balboa. Aalsdiij-k, 16 te New York. Allhema, 17 La® Palmas verwacht. Andijk, 18 Antwerpen verwacht. Arendsdijk, 16 v. Rio de Janeiro. B'.ommersdijk, 15 v. Bremen te Rotterdam. Boskoop, 15 v. Pisco n. Paeasmayo. Batoela, 16 te Leok. Baud, 16 te Ambon. Bunabaai, 16 te Pladju. Boschfontein, 15 v. Antwerpen n. A'dam. Baam, 17 v. Cristobal te Cartagena. Barendreoht, 16 t.h.v. eil. Mimicoy. Blitar. 16 9.30 u. v. Suez n. Port Said. Bloemfontein, 17 geankerd Noordzee. Clavella, 16 v. Miri naar Singapore. Cottlca, 16 v. Trinidad te Paramaribo. Cirrus, 15 120 m. NO. Newcastle. Chama, 16 v. Stardow n. Curagao. Ctstula, 16 Str. Soenda gepass. CleodOra, 17 v. Fremantle te Ras Tanura. Gorilla, 16 Perim gepass. Coi-yda, 16 van Pta Cardon te Rio de Janeiro verwacht. Ceram, paes. 17 Perim n. Muscat. Delft. IS te Trinidad. Diemerdijk, 15 v. Los Angeles n. Balboa. Duivendijk, 15 t.h.v. Stairtpoint. Delfland, 17 v. Paranagua te Santos. Dien te, 17 te Diedüah. Enggano, 15 v. Marseille n. Genua. Esso Rotterdam, 19 v. R'dam te Amuay verw Etrema, 15 v. Spezia naar Rangoon. Eemdijk, pass 15 Ouessant n. Havanna. Eos, 15 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Enggano, 16 v. Marseille te Genua. Elmina, 15 bij Breskens ten anker. F,r,a. 15 540 m. ZO. Ceylon. Elmina, 16 nog geankerd bij Breskens. F.-so Amsterdam, pass. 16 ten Z. Fay al. Ed'am, 16 van Halifax Friesiand (SSM), 15 v. Newcastle te Rotterdam. Fairsea, 16 250 m. W. ten N. FremonJtfle. Friesland (KRL), 17 te Aiexandrië. Gaasterkerk, 15 te Mozambique. Gaasterlar.d, 16 v. Rio Grande te Porto Alegre. Gouwe. 16 v. Amsterdam n. Swansea. Ganymede®, 15 v. Port of Spain n. Grenada. Gooiland, pass. 16 Kp. Finisterre. Gravelamd, 17 te Recife. Hector, nacht 15-16 te Gibraltar. Heels urn. 17 v. Charleston te Houston verw. Hennes, pass. 15 San Miguel. Holland, 16 v. Lorenzo Marques te Beira verw. Heemskerk. 15 120 m. ZW. Modisju. Hestia, 15 830 m. ZW. ten W. Flores. Hydra, 15 140 m. N. ten W. Crooked ell. Helder, 16 ten anker Weser. Hathor, 16 v. Iskenderun n. Palermo. Helicon. 16 v. New York n. Port au Prince. Hera, 16 v. Aruba n. Cartagena. Helena, 16 v. Amsterdam naar W. Indie. Japara (KRL), 15 v. Rangoon te Tj. Priok. Kota Baroe, 15 t.h.v. Algiers n. Halifax. Kalimantan, 16 v. Belawan te Singapore verw. Kieldrecht, 17 te Port Said. Kcdoe, 14 v. Makassar naar Balikpapan. Kel-tosono, 18 Madras verwacht. Kola In ten, 14 v. Tamba te New Orleans. Kota Gede, 16 Key West gepass. Langkoeas, 15 v. Marseille n. Barcelona. Limburg, 15 te Beyrouth. Lekkerkerk, 17 Karachi verwacht. Lieve Vrouwekerk, pass. 15 Gibraltar n. Marseille Leopoldskerk, 15 nog te Damman. Lutterkerk, 15 100 m NO. Massawah. Laurenskerk, 16 v. Bombay n. Aden. Lissekefk, 17 te Massawah. Laertes, 17 v. Penarag te Belawan. Maaskerk, 15 v. Takoradil te Cape Coast. Macuba, pass. 15 eil. Madura. Maivina. 16 v. Miri te Nigata verw. Meerkerk, 15 v. Aden n. Singapore. Mariekerk, 16 Amsterdam verwaeht. Meldskerk, 18 Singapore verwaeht. Molenkerk. 16 v. Port, Elizabeth n. Kaapstad. Madoera, 17 Zuidip. Ceylon n. Colombo. Marken, pass. 15 21 u. Ceylon n. Belawan. Mataram, pass. 18 u. Perim. Maasdam, 17 v. Fort de France te San Juan verwaeht. Macoma, 16 v. Cochin te Mena al Abmadi verw. Male a, 28 v. Curacao te Stockholm verwaeht. Marisa, 19 Port Said verwaeht. Nestor, pass. 15 Azoren n. Barbados. Nieuw Amsterdam, nacht 15-16 v. Cristobal te Havar.na, Noordam, 15 430 m. O.ZO. Kp. Race. Orion, 15 v. Palermo te Algiers n. Oran. Ophir, 15 v. Belawan n. Singapore. Ovuia. 15 40 m. W.t.Z. Kanarische eil. Oberon, 16 v. Puerto Plata o. A'dam Oma!a, 16 v. Colombo n. Calcutta. Oranje, 17 v. Amsterdam te Tj. Priok. Oranjefonfein, pass. 17 Finisterre. Polydorus. 19 Gibraltar verwaeht. Prins Alexander, 15 v. St. John «1. R'dam. Planeius, 15 v. Makassar n. Buleleng. Prins Maurils, nacht 15-16 t.h.v. Holyhead. Prir.s Joh. w Friso, 15 780 m. O. Kp. Roa. Prins Willem II. 15 539 m. NO. Flores. Poseidon, 16 v. New York naar Suragao. Prins Fred. Hendrik, 16 v. Londonderry te Efeusisbaal. Prins Willem IV, nacht 16-17 v. Ganidla n. Ham burg. Phmniis, 17 v. Hamburg te Gdyma verw. Ridderkerk, 15 v. Sydney te Rotterdam. Uoepat, pass. 15 ell. Malta. Rotula. 15 v. New Orleans n. Lands End. Rempang, 16 v. Djibouti n. Djeddah. Reael, 15 v. Lombok n. Bali. Rafaela, 15 in Golf v. Thailand. Roebiah. 16 v. Cebu n. Tarakan. Rottd, 16 v. Suez naar Aden. Sail and, 16 v. Santos te Rio de Janeiro verw. Schiedijk. 15 Sabang n. Colombo. Singkep, 15 v. Singapore naar Aden. Stad Alkmaar, 15 v. d. Bermuda. S1 ad Maassluis, 15 v. Kiikenaes naar Rotterdam Straat Soenda, 15 v. Durban n. Lorenzo Marques Sarangan, 15 Victoria rtaar Taccma. Sibigo, 18 te Tjilatjap verwacht. Swartenhondt, 15 v. Toll Toll n. Donggela. S'.iedrecht, 15 120 m. ZO. Bah!a. Stad Breda, 15 260 m. W.NW. Flores. Stad Vlaai-dingen, 15 180 m. O. Newcastle. Sigli, 16 v. Belawan naar Akyab. Stnnvac Talang Akar, 16 v. Bangkok n. Sung- eigerong. Sitoajak. 16 420 m. NO. Sombrero. SU-aat Bank a. 17 v. Brisbane te Sydney. Samarinda, 13 te Coosbay. Straat Malakka, 15 te Buenos Aires. Stad Maastricht, vertr. 17 v. Rotterdam naar Tegelberg, 15 rede Port Elizabeth ten anker. TJibantjet, 15 te Belawan. Tom ni, 15 ten anker Steenkool Tarakan, 15 v. Amsterdam n. Antwerpen. Titus. 15 v. Bremen naar Amsterdam. Tjltjalengka, 14 te Kobe. Tosari, pass. 15 8 u. Minicoy n. Colombo. Tankhaven III. 16 v. Sungeigerong te Tj. Uba- Tawali, 15 425 m. W. Sabang n. Belawan. Tela won, 15 90 m. O. Turks eil. Tiberius, 15 244! m. NW. Curasao. Ti'ba, 16 v. Baihia n. Antwerpen. Triton, pass. 16 Graeioso. Tjisadane, 17 te Santos. Taria. 16 v. Norrkoping n. Rotterdam. Van Riebeeck, 16 v. Tj. Priok te Singapore. Willem Ruys, pass. 15 Malta n. Southampton Willemstad'. 16 te Pto Limon. Walbalong, 16 te Soerabaja. W r, lerswiik, 16 bij öe Westhinder ten ankej Westerdam, 16 660 m. W. Lands End. Winsum, 16 te Mundah. Wonosari, 15 rede Singapore. Waterman, vertr. 17 8 u. v. Curacao n. Pana makanaal. Weltevreden, 17 ca. 12 u. v. Rotterdam te Tj. Priok verwaeht. IJsel, 16 drwars Katwijk. Zaan. 15 v. TunadaJ te Amsterdam. Zeeland (KRL), 18 Singapore verwaeht.. Zeeland (SSM), 18 v. Kopenhagen te Blyth verw. Zuiderkruis, 16 300 m. W. Monrovia. Schepen met passagiers, repatrlCrenden en emlgrerenden Allhena, 23 Antwerpen 25 R'dam verw. Alnati, verm. 20 v. Buenos Aires n. R'dam. Bonaire, verm. 23 v. Amsterdam n. Georgetown Boskoop, ca. 20 Cristobal verwacht. Cottlca, 19 v. Amsterdam te Georgetown verw. Groote Beer, verm. 26 v. R'dam n. New York. ïndrapoera, opgehouden te Rotterdam. Jagersfontein, verm. 26 v. Durban naar A'dam. Joh. v. Oldcmbarnevelt, venn. 29 v. A'dam n. Tj. Priok. Maasdam. 21 te Norfolk terug verwacht. Nieuw Amsterdam. 19 te New York verwacht. Noordam, 19 v. Rotterdam te New York verw. Oranje. 17 v. Amsterdam te Tj. Priok. Oi-arijefohtedn. ca. 21 v. Durban te A'dam verw. Oranjestad, vertr. 22 v. A'dam n. Cristobal. Rijndam, vertr. 17 ca. 14 u. v. R'dam n. N. York SI ba jak, 18 Willemstad verwacht. Veendam, verm. 31 v. Rotterdam naar New York Watenman.. 18 Panama kanaal verwacht. Westerdam, 19 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, ca. 22 Rottendam verw. Willemstad, ca. 19 v. A'dam te Cristobal verw. Zuiderkruis, 25 v. Amsterdam te Kaapstad verw. KLEINE VAART Atlas, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Albergen. verm 15 v Requejada n Calais Ar,mie, 16 v Bordeaux n Londen Arnhem, 15 v Amsterdam n Stockholm Beekbergen, 16 v Barry te La Rochelle verw- Birmingham, 15 v. d. Tyne n. Rotterdam. Catharlna, 15 v. Lissabon n. Port Lyautey. Carpo. pass. 15 Lizard Head. Casablanca, 15 v. Loctudy n. Casablanca. Daje Bohmer, 15 v. Marseille n. Casabianca. Gaasterland, 15 v. Kingsiyr.m n. Rotterdam. Hada, 15 v. Port Lyautey n. Sables d'Olonnes. Haskerland, 16 v. d. Tyne n. Hariingen. Hast I, 15 v. Lowestoft n. Sunderland. Hebe Nobel, 15 v. Dundee te Faversham. Helvetia, 15 v. Bristol naar Par. Import. 15 v. Antwerpen n. Lissabon. In Spe, pass. 15 Brunsbültel. Julia, 15 v. Hamburg te Esb.jerg. Kortenaer, 15 v. Colorame te Port Talbot. Kenitra, verm. 15 v. Bilbao n. Fedala. Laera, pass. 16 Brun-sbüttel. Maartje, 15 v. Halmstad te Londen. Myfem, IS v. Avonrnouth te Swansea. Mypuck, pass. 16 Holtenau. Mere®, 14 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Mlrach, 15 v. Rouaan te Casablanca. Mlrzam, verm. 15 v. Casablanca n. Rouaan. Mlzar, 16 voor de Nieuwe Waterweg. Muphrid, 15 v. Port Talbot n. Swansea. Nleuwiand, 15 v. Rotterdam te Leith. Omlandia. 15 v. Genua te Casablanca. Oise, 15 te Amsterdam te Parijs. President Roosevelt, 18 v. San AntLoco te R'dam verwaeht. Sambre, 16 v Rotterdam te Amsterdam. Sander,burgh, pass. 15 Brur.sbütiel. Soemba, 15 v. Hamburg te Ktngslynn. Suriname, IS v. Antwerpen n. Hull. Swallow, 15 v. Casablanca te Rouaan. Texel, 15 v. Nordenham naar Rotterdam. Trom pen burgh, 14 v. Rotterdam te Stockholm. Tom van der Heide, 14 v. Casablanca te Nantes Twee Gebroeders, 15 v. Bordeaux te Cacablanca Volharding. 16 v. Agadir te Nantes verw. Venus. 13 v. Mlddlessboro ie Great Yarmouth. Viking, 15 v. Assens naar Gothenburg. Vrtjburgh. 16 Ouessant. Westlaan, 16 v. Rotterdam te Hamburg verw. Westpolder, 15 v. Nantes n. Antwerpen. UITBREIDINGSPLANNEN Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer maakt bekend, dat van 19 Januari 1953 af gedurende veertien dagen t'gr gemeente secretarie. afdeling 4, voor een ieder ter inzage zullen liggen: a. het uitbreidingsplan in onderdelen „Industrieter rein Aalsmeerderbuurt"; b. het uitbreidingsplan in onderdelen „Schiphol-Zuid 1953"; c. de le herziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak voor Schiphol en om geving, alle vastgesteld door de raad dier ge meente op 8 Januari 1953. Hoofddorp. 15 Januari 1953. Het hoofd voornoemd, Mr. J. F. Jansonius. De Curator in het faillisse ment van L. L. Wijn, Dutry- straat 48 rood te Haarlem, brengt ter kennis, dat de lijst van de door hem voorlopig erkende schuldvorderingen heden door hem ter Griffie der Arrondissements-Recht- bank te Haarlem is gedepo neerd en aldaar gedurende 7 aan de verificatie vooraf gaande dagen kosteloos ter inzage ligt. De verificatie vergadering zal plaats heb ben 24 Januari 1953 voor- middags te 10.30 uur in het Paleis van Justitie voor noemd. Mr. C. F. M. van Koppen Kleverparkweg 21 a, H'lem. ONTEIGENING VOOR AMSTERDAMSE WATERLEIDINGEN De BURGEMEESTER der gemeente BLOEMENDAAL maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 7 van de Onteige ningswet, de stukken bedoeld in artikel 6 van die Wet, betreffende de voorgenomen onteigeningen ten name van de Ge meente Amsterdam, In verband met in- cn nabij de in de gemeente Bioemendaal gelegen duinwaterwin- plaatsen van de Gemeentewaterleidingen van Amster dam te treffen voorzieningen ter secretarie van Bioemendaal te Overveen ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van 20 Januari 1953 tot en mei 9 Februari 1953. Belanghebbenden kunnen gedurende die termijn, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvan, bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plarf van het werk schriftelijk inbrengen bij het Hoofd van het Departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne bezwaren mondeling toe te lichten. TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD Liefst Centr. Br. m. prijs en ligging no. 209 Wensing's Adv. Bureau, Tempeliersstraat 32. ONTEIGENING. Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 30 De cember 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, Bur gemeester van Haarlem; eiser q.q.: procureur Mr. F. van der Goot, tegen Jkvr. C. J. Teding van Berk hout, te Bioemendaal; ge daagde; procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van het perceel weiland, kadastraal bekend als gemeente Schoten, Sec tie C no. 106 groot 1.44.80 H.A., met vaststelling der schadeloosstelling op f 13.032 en met veroordeling van eiser q.q. in de kosten van het geding. Haarlem, 15 Januari 1953. De Officier van Justitie Sikkel. ONTEIGENING. Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 30 De cember 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers. Bur gemeester van Haarlem; eiser q.q.: procureur Mr. F. van der Goot, tegen 1. B. A. H. Deiters te Bussum en zijn echtgenote 2. E. J. Dereken 3. Mr. F. A. Th. J. Deiters 4. B. W. A. Deiters, allen te Bussum, 5. P. A. H. Deiters te Wasse naar - 6. P. J. M. Deiters te Naarden 7. J. A. L. M. Deiters te Bussum uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van de percelen weiland, kadastraal bekend als gemeente Schoten, sectie C nos. 6. 7, 8, 9. 10, 11, 12, 13 en 104 onderscheidenlijk groot 1.11.30 H.A. 1.13.10 H,A. 1.27,70 HA.. 0.37.88 H.A.. 1.8.30 H.A., 1.19.90 H.A., 2.2.30 H.A., 1 6 50 H A. en 2.45.50 H.A. met vaststelling der schadeloosstell. op f 105.532.20 met de rente en met veroor deling van eiser q.q. in de kosten van het geding. Haarlem, 15 Januari 1953. De Officier van Justitie Sikkel. PRODUCT VAN GENERAL MOTORS SNEL COMFORTABEL ZUINIG DIRECT LEVERBAAR De wagen voor de efficiënte zakenman f. OFFICIAL DEALER Automobielbedrijf Gebr. H. F. Kimman N.V. Wagenweg 8—10 - Tel. 13850 Plein 23—25 - Tel. 11578 o. 1. v. beroepsregisseur vraagt beschaafde gerouti neerde HEREN, ook boven de 45 jaar. Aanm. Maandag avond vanaf 7 uur, Fr. Hals straat 23. Tel. 16566. L. HERENSTRAAT 36-38. Haarlem. Tel. 14371-16633 Voor uitbreiding TE LEEN GEVRAAGD rente 8 pet. Brieven no. 1601 RECHTSTREEKSE LEVERING van fabriek aan verbruiker van HUISKAMERS, SALONS. SLAAPKAMERS, CLUBSTELLEN ETC. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen. Fa. W. A. VAN DEN BROEK Opgericht 1880. Blekersvaarlweg 9, H'stede. Overalls van ƒ10.50 nu ƒ7.50. D.stofiassen v. ƒ10.50 nu 7.50. Slagers- en Kruideniersjasjes van ƒ7.95 nu ƒ4.95 Japonschorten v. 7.50 nu 5.95 Sloven van 1.25 nu 0.75 V.pl schorten van 6.75 nu 4.75. Overhemden 7.50 nu 4.75. Manchesterpakken 10 korting. enz. enz. Vak- en Bedrijfskleding Pieter Kiesstraat 33 b. d. Zljlbrug - Tel. 13680 lange M Tel.u«5 Nu reeds vanaf 35 ct. p. w, Vraagt gratis onze proef- portefeuille. COMPLETE ENG. HUISKA MER met zware balpoten v. f 499 zonder vooruitbetaling vanaf f 7.50 per week. Alleen het clubgarnituur f 299, f 5 per week. Kopen zonder rentevergoeding thans ook mogelijk. VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5. bij Zijl- weg (naast de oude zaak), RAAMVEST 29. Haarlem. eerst inlichtingen Voorziet U bijtijds van Nederl. en internationale. Tafelvlagjes compl. 1.25 Vraagt bij ons Het bekende en solide adres in Haarlem. Tel. 1481A WOLLEN DEKENS 2e keus Deze week nog verkoop prachtige wollen dekens (kl. afwijkingen), gr. ma ten, alleen voor instellin gen en particulieren, (niet v.d. handel) f 15.50, f 17.50 f 18.50. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V.. Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9