Vandaag niet nodig, bakker! Onze puzzle Agenda voor Haarlem s Toenemend zelfvertrouwen stimulans voor nieuwe activiteit EXPOSITIE B-leden van KZOD in het Waaggebouw ^Effecten- en Geldmarkt v Post voor Korea- vrijwilligers Landbouwhogeschool kreeg „lab" voor landmeetkunde HET MODERNE INTERIEUR Jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal overleden Schilderkunst Kerkelijk Nieuws Drijvend boekenschip maakt kruistocht ZATERDAG 31 JANUARI 1953 Geleidelijke terugkeer van zelfvertrou wen zou men het voornaamste motief kun nen noemen op grond waarvan de Amster damse beurs nu reeds een paar weken achtereen een levendig en opgewekt aan zien heeft. Aan het zelfvertrouwen heeft het cle laatste jaren nog al wat gehaperd en daar was ook wel reden voor, want lange tijd konden we ons, economisch en financieel, slechts op Marshall-krukken voortbewegen. Nu de Nederlandse regering de zachte wenk van de Ve/enigde Staten ter harte heeft genomen en afziet van de 15 mil- lioen, welke ons op basis van de gedane toezegging vóór 1 Juli a.s. nog zou toe komen, is er nog eens weer aan herinnerd dat we sinds de uitvoering van het Marshall-plan in totaal 966 miilioen, van de Verenigde Staten hebben ontvangen, zij 't dan dat hieronder 150 miilioen geleende gelden voorkomen. En dat thans deze rechtstreekse steun kan worden gemist doordat de Nederlandse betalingsbalans, dank zij verminderde import en verhoogde export, een overschot aanwijst mag, zo al niet met trots, dan toch met een toenemend gevoel van zelfvertrouwen worden gecon stateerd. Zelfvertrouwen is een eerste voorwaarde om een doel te bereiken en we hebben het daarom minder elegant en als een tekort aan zelfvertrouwen aangevoeld dat de re gering in haar officiële mededeling over het afzien van verdere financiële steun bij voorbaat op de Amerikaanse bereidheid tot „maatschappelijk hulpbetoon" al weer een beroep doet voor het geval we ons in de toekomst eens niet zouden kunnen red den. Hier wordt de fierheid van de oud- vaderlandse geest gemist en de mdruk van het min of meer trotse gebaar verzwakt, ook al wordt hierover thans in de buiten landse pers de loftrompet gestoken. Wat we nodig hebben en wat ook de Amsterdamse beurs nodig heeft als brood, dat is een krachtig, onaantastbaar zelfver trouwen, een onverzwakt streven naar de verwezenlijking van het ideaal van finan ciële zelfstandigheid en onafhankelijkheid niet grimmige volharding. We zijn nog lang niet waar we moeten wezen. Maar er zijn in allerlei opzicht flinke vorderingen gemaakt en nog altijd wettigt de ontwikkeling van handels- en betalingsbalans geen nieuw pessimisme, ook al zal een terugslag vermoedelijk niet uitblijven. Er is nog altijd een dollartekort, dat echter kan worden opgeheven als de re gering van de Verenigde Staten luistert naar de zwanenzang van oua-president Truman en Eisenhower in toepassing brengt wat hij bij zijn ambtsaanvaarding over de noodzakelijkheid van een vrijere internationale goederenruil heeft gezegd. Van belang is in elk geval dat ook de maand December van het vorig jaar voor Nederland in de E.B.U. weer een over schot heeft opgeleverd, namelijk van 4.7 miilioen tegen 2 miilioen in November, zodat er voor het gehele jaar een surplus is van 296.5 miilioen, waarvan 183.7 miilioen crediet is verleend en 112.7 mii lioen door ons in goud is ontvangen. Ook de jongste weekstaat van de Nederland- sehe Bank toont weer een stijging van de goudvoorraad, waardoor onze positie ten aanzien van het buitenland wordt ver sterkt. Daar het er nu om gaat die versterkte positie, ook bij een verscherpte concurren tie op de wereldmarkt te behouden, is het verheugend te zien dat de Kamers meer dan sinds lang het geval was, op de bres staan voor de innerlijke versterking van de Nederlandse bedrijven en de mogelijk heid van nieuwe investering door verla ging van belastingdruk en opheffing van maatregelen, welke tot nu toe een gezonde expansie hebben belemmerd (dividend stop). Een en ander heeft ook aan de particu liere belegger het geloof in de toekomst van ons land teruggegeven, althans weer het vertrouwen gewekt dat er, als niet alle internationale samensprekingen mislukken, voor het Nederlandse bedrijfsleven nieuwe mogelijkheden zijn. En hoezeer dit aan de Amsterdamse beurs is ten goede gekomen, hebben de aanzienlijke grotere omzetten en de stijgende koersen gedurende de maand Januari doen zien. Dr. Paul Rijkens, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Unilever heeft op zijn doorreis van Turkije naar Londen, van zijn vertrouwen in de expansiemoge lijkheden van de Nederlandse bedrijven blijk gegeven. De opening van een zeep en margarinefabriek in genoemd land, waar ook Philips, de K.L.M. en de Hol- landsche Bank Unie reeds vestigingen be zitten, betekent voor Nederland nieuwe en ZATERDAG 31 JANUARI Stadsschouwburg: ,,G' schichten aus dem Wiener Wald" (operette), 8 uur. Brinkmann: Limburgs carnavalsfeest, 8 uur. Spaarne: „De duivelsbrigade", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het hunkerende hart", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Onvoldoende voor... liefde", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Das Land des Lachelns", alle leeft., 7 en 9.15 uur. City: „Jungle Jim in het verboden land", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Die Fledermaus", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Aladdin en zijn lamp", 14 jaar 7 en 9.15 uur. ZONDAG 1 FEBRUARI Stadsschouwburg: ,,G' schichtan aus dem Wiener Wald" (operette), 2 en 8 uur. Con certgebouw, VARA, bonte avond, 8 uur. Spaarne: „De duivelsbrigade", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Dr. Portielje spreekt over Artis, 11 uur. „Het hunkerende hart", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Onvoldoendevoor liefde", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Lido: Zon dagmorgenvoorstelling „De Barbier van Sevilla", 11 uur. „Das Land des Lachelns", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 u. City: „Jungle Jim in het verboden land", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Die Fleder maus", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Aladdin en zijn wonderlamp", 14 jaar, 2, 4.39, 7 en 9.15 uur MAANDAG 2 FEBRUARI Minerva: „Die Fledermaus", 18 jaar, 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt: „Het hunkerende hart", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De duivelsbrigade", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Onvoldoende voor.... liefde", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Das Land des Lachelns", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Jungle Jim in het ver boden land", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Aladdin en zijn lamp", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Post voor de Nederlandse Koreavrijwil- ligers die Vrijdag uit Marseille naar Korea zijn vertrokken, moet uiterlijk op 1, 8, 10, 16 en 22 Februari in Nederland ter post worden bezorgd. Het adres moet bevatten: rang, naam en voorletters, legernummer, aanvullingsdetachement N.D.V.N. op uit reis, Amstex-dam, Schiphol, Militair. De namen van het schip en de tussenhavens mogen niet worden vermeld. behoorlijke kansen en wij zullen er vol gens dr. Rijkens goed aan doen de zaken roet Turkije te bestuderen, omdat ook Duitsland er veel werk van maakt zich in Turkije te vestigen. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat er in ons land grote concerns zijn als de Ko ninklijke, Unilever, Philips en de A.K.U., die haar belangen over de gehele wereld uitstrekken en aan de commerciële bete kenis van Nederland bevorderlijk zijn. De beurs is daarvoor uiteraard zeer gevoelig, 'zoals wel gebleken is uit de koersstijging van de aandelen der internationale con cerns. Die van Unilever werden gunstig beïnvloed door de mededelingen van dr. Rijkens, die van Philips door het plaatsen van c.a. f 15 miilioen aandelen, tot dusver in het bezit van de General Electric, in Zwitserland, waar op de beurs van Zürich, naar wordt verwacht, notering voor de aandelen zal worden aangevraagd. Ook de belangstelling voor aandelen A.K.U. werd verlevendigd door een dergelijke transac tie, namelijk de vei'koop van f 10 miilioen aandelen aan een New Yorkse firma, waarop een introductie aan de New Yorkse beurs zal volgen. Vooral nu ook aandelen A.K.U. als internationale fondsen worden aangemerkt, wat wil zeggen dat ook niet- ingezetenen ze uit hun tegoed in Neder land o.a. in aandelen Koninklijke, Unilever en Philips kunnen verwisselen, betekenen dergelijke transacties een verruiming van de handel in deze aandelen, daar buiten- landers-niet-ingezetenen tot dusver de op brengst van aandelen A.K.U. uitsluitend in zuiver binnenlandse fondsen mochten herbeleggen. Een andere stap naar grotere vrijheid in het beursverkeer is verkregen door de praktische opheffing van de z.g. Dera- lijst voor Amerikaanse shares, zodat de arbitrage straks in nagenoeg alle Ameri kaanse waarden zal kunnen opereren. Wordt de beurs op deze wijze langza merhand van haar ooi-logsboeien ontsla gen, dan mag worden verwacht dat de ka pitaalstroom zich weer in sterkere mate op de aandelenmarkt zal richten, waardoor t.z.t. dan ook mogelijkheid van nieuwe emissies voor het bedrijfsleven wordt ge schapen. Vermeldenswaard is tenslotte het toene mend vei-trouwen in Indonesische waar den, welke lange tijd door het publiek werden verwaarloosd. De situatie waarin Indonesië verkeert is nog allesbehalve rooskleurig. De schatkist had in 1952 een tekort van R 4 milliard, de handelsba lans, waarop het land moet drijven, is nog sleeds zeer onbevredigend en de mone taire reserves zijn gering, maar dr. Sumito, de minister van Financiën voert een krach tige bezuinigingspolitiek en ook blijkens de jongste redevoering van Soekarno be gint de regering in te zien dat men met anti-Nederlandse exclamaties en een ne gatief nationalisme geen land tot nieuwe welvaart brengt. Uit de besprekingen inzake de regeling van gemeenteschulden en de naasting van openbare nutsbedrijven, zowel als van de spoor- en tramwegmaatschappijen, hoe onbevredigend deze tot dusver ook mogen zijn, kan toch de conclusie worden getrok ken dat men in regeringskringen allengs boven de ï'evolutionnaire begrippen uit groeit en er zjch rekenschap van geeft dat, wil men een goed gefundeerd staatscre- diet vestigen, oude schulden moeten wor den geregeld, alvorens nieuwe kunnen worden aangegaan. De erkenning van deze klassieke wijs heid, zomede enkele moedgevende jaar verslagen Senembah, Bandar Rubber, Vereen. Majanglanden, Watoetoelis-Poppoh e.a. hebben in de afgelopen week de meeste Indonesische waarden op een ho ger niveau gebracht. Ir. A. W. van der Plassche, waarnemend directeur-generaal van de Directie van de Landbouw, heeft gisteren namens de minis ter van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, het nieuwe laboratorium voor Landmeetkunde, een afdeling van de Land bouwhogeschool te Wageningen, overge dragen aan het college van curatoren van deze hogeschool. Deze zaal is het eerste voltooide gebouw van een reeks nieuwe laboratoria van de landbouwhogeschool, welke in de komende jaren zullen verrijzen. De heer J. M. van Bommel van Vloten, president-curator van de landbouwhoge school, zeide, dat de uitvoering van de plan nen onder meer is vertraagd door Öe on- practische bestuursvorm van de landbouw hogeschool. De afbakening van bevoegd heden achtte hij onduidelijk. Hij hoopte dat dit probleem spoedig kon worden opgelost, opdat een krachtig en voortvarend beleid mogelijk zou kunnen zijn. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan onzer zaak op Zaterdag 31 Januari houden wij vanaf 2 Februari een van Het zal ons een genoegen zijn U op deze tentoonstelling te mogen ontvangen en U kennis te doen nemen van het exclu sieve op dit gebied en de aantrekkelijke prijzen COMPLETE WONINGINRICHTING Barteljorisstraal 13-17 HAARLEM Oud-Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht In zijn woning te Zeist is op 68-jarige leeftijd na een zeer langdurig ziekbed overleden de oud-Commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal. Hij werd geboren up 7 April 1884 te Dordrecht. Hij studeerde rechtswetenschappen te Leiden, waar hij in 1909 doctoraal exa men. deed. Twee jaar later pi-omoveerde hij tot doctor in de staatswetenschappen. Daarna vestigde hij zich te Zutphen als advocaat en procureur. Spoedig werd hij in Zutphen gekozen tot lid van de gemeentei-aad en tot wet houder. In 1917 werd jhr. Bosch ridder van Ro senthal benoemd tot burgemeester van Brummen. In 1924 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Groningen, waar hij tot 1930 bleef, toen hij benoemd werd tot burgemeester van 's-Gravenhage. In 1934 werd hij benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. In 1940 werd hij door de bezetter ontslagen. Daar na heeft hij in het verzet ons land uit nemende diensten bewezen. De regering te Londen koos hem als de eerste van haar acht vertrouwensmannen, die tijdens de bezetting maatregelen troffen welke bij de bevrijding van kracht werden. Kort na de bevrijding werd hij benoemd tot staatsi'aad in buitengewone dienst. Hij trad wederom op als Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht. Op 1 No vember 1946 werd hem eervol ontslag verleend. Jhr. Bosch ridder van Rosenthal was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, grootofficier in de Orde van Oranje Nassau, ere-ridder der Balije Brandenburg der Johanniterorde en commandeur in het Franse Legioen van Eer. ADVERTENTIE NV. MIJ. „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 Centraio verwarming Airconditioning AuL oliestook Prof. dr. W. J. Af. A. Assclbergs (Anton van Duinkerken) heeft Vrijdagmiddag met het uitspreken vati een rede het ambt aanvaard van hoogleraar in de Nederlandse- en algemene letterkunde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. De rector magnificus van de R.K. Universiteit, prof. mr. C. Petit, feliciteert de nieuwe hoogleraar (rechts). Met het woordenboek zult u het misschien niet alleen afkunnen. Maar hebt u wat Bijbelse kennis dan zult u niet blijven steken. En houd u van iets versterkends dan zal het met 20 verticaal ook wel loslopen. Horizontaal: 1. Dag v. d. week; 6. Ver waand geleerde; 11. Letterkundige; 12. Ter plaatsu; 14. Keu kengerei; 15. Voor zetsel; 16. Titel; 17. Onderricht; 19. Soort stof; 21. Dwaas; 22. De stand der edelen; 24. Voertuig; 25. Ver bond; 26. Kaliumcar- bonaat; 28. Al; 29. Versierde voorhoofds- band; 30. Maat; 32. Tweevoud; 35. Gast; 36. Voorzetsel; 38. Leren band; 39. Troefkaart; 40. Ver hindering; 42. Meis jesnaam; 43. Stad in de oudheid; 44. In houdsmaat; 45. Ril ling; 47. Reeds; 48. Zedelijkerwijze; 50. Thee drinken; 51. Goedhartig. ADVERTENTIE Naar aanleiding van een bezoek aan de kleine expositie van schilderijen, aquarel len en tekeningen vervaardigd door een twaalftal B-leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" in het Waaggebouw maakten wij aantekeningen bij enkele wer ken, die hieronder volgen. Een „Stilleven met gipskop" door H. van Eeuwijk, breed en rustig geschilderd komt uit de school van Boot, maar de kleurstel ling is niet zo sterk op het gedifferentieer de grijs gericht als men dat in het atelier van deze schilder gewend is. Deze vereen voudiging in de kleurschakering geeft aan dit stilleven een gezonde kracht. Liever dan het geschilderde zelfportret noteren wij van Kees Gorter twee teke ningen: een „Duinlandschap" en „Eiken stammen." Vooral deze laatste tekening is bijzonder mooi. Nauwkeurige waarneming slond een poëtische interpretatie niet in de weg. De forse stammen, omwonden door klimopranken doemen op in een teder licht. Het omgevend struikgewas is fijn tjes aangeduid. Het schilderij „Dahlia's" van A. Hovenkamp is met veel animo uit gevoerd. Het heeft mooie kwaliteiten in de kleur, die men wel sonoor kan noemen. Drie pastels door G. Kroone, een talent dat ons al eerder in de Waag opviel door zijn vermogen tot het componeren van een landschap. Niet de atmospheer van een bepaald uur, maar het tegen elkaar stellen van de verschillende waarden van een groep bomen, een huis, een grondvlak en de lucht als contrasten in het streven van deze schilder. Hoewel de voordracht soms wat ruw is, lijkt mij deze visie zodanig dat het werk verwachtingen wekt. „Joie de peindre" heet een aquarel van mevrouw Vis-Visser. Het joyeuze ligt meer in het feestelijke motief der bloemen dan in de peinture, die nogal voorzichtigjes is. Dat zij niettemin vreugde aan het aquare leren beleefd zal hebben is iets anders, maar daarom niet getreurd. OTTO B. DE KAT Ned. Herv. kerk Beroepen te Giessendam-Nederhardinx- veld J. C. Terlouw te Otterlo. Beroepen te Hilversum (toez.) W. de Bruyn te IJsselmuiden. Bedankt voor Krimpen a. d. Lek, H. A. van Slooten te Wierden. Benoemd tot voorganger te Vlissingen- Goes (Ver. van Vrijz. Herv.), N. van de Wall te Hornhuizen-Kloosterburen (verb, ber.). Geref. gemeenten Beroepen te Scherpenisse J. B. Bel te Krabbend ij ke. Bedankt voor Dordrecht D. L. Aangeen- brug te Terneuzen. Tweetal te Meliskerke, H. van Gilst te Elspeet en J. W. Kersten te Genemuiden. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Katwijk-Valkenburg K. Drost te Veendam. Vrije Evang. gemeenten Aangenomen naar Wemeldinge J. A. Ha mers te Gorinchem. NAAM INZENDER: ADRES: Verticaal: 1. Dronk aard; 2. Nederland; 3. Gezet; 4. Koraal eiland; 5. Behaag lijke rust en kalmte; 6. Geestelijke; 7. Voedsel nuttigen; 8. Verwelkt; 9. Voer tuig; 10. Verhoogd terrein voor een huis; 13. Schredenteller; 16. Boetvaardige zon dares Bijb.18. Tennisterm; 20. Warme wijn met melk, suiker, eierdooiers en kaneel; 21. Ontkenning; 23. Deel van een mitrailleur; 25. Soort van üaitaap; 27. Eng. titel; 28. Redactie; 30. Statige ouder wetse Franse dans; 31. Moment; 33. Meisjesnaam; 34. Kaft; 36. Plaats op Sumatra; 37. Teerachtig; 40. Mijn schacht (Fr.); 41. Staatshoofd; 44. Afge mat; 46. Watering; 48. Pers. voorn.woord; 49. Eerwaai'de Heer. De oplossing van de vorige puzzle is: Horizontaal: 1. Ezel; 2. Kits; 7. Adi; 8. Eel; 9. Wak; 11. Deei'n; 12. Omega; 13. Elk; 14. Tom; 16. Non; 17. Ti-ompet; 20. Twee; 22. Reis; 24. Gx-oei; 25. Inri; 27. Ceel;, 30. Een span; 33. Sol; 35. Ato; 36. Gre; 38. Plant; 39. Laren; 40. Ega; 41. Ida; 42. Ons; 43. Asie; 44. Kust. Verticaal: 1. Edel; 2. Ziekte; 3. Lento; 4. Klomp; 5. Twente; 6. Sago; 7. Adept; 10. Kanis; 15. Omkomst; 18. regie; 19. Erica; 21. Wan; 23. Ice; 25. In spe; 26. Relaas; 28. Engros; 29. Loens; 31. Natie; 32. Polak; 34. Olga; 37. Rent. Oplossingen moeten, ingevuld op het bovenstaande diagram en voorzien van de aanduiding „Oplossing Puzzle", uiterlijk Woensdag om 17 uur in ons bezit zijn. Zij kunnen bezorgd worden aan onze bureaux in Haarlem, Grote Houtstraat 93 of Soen- daplein 37, of in IJmuiden, Kennemeidaan no. 186. Onder de goede oplossers worden geldprijzen verloot van resp. f 7.50, f 5. en f 2.50. Prijswinnaars van de vorige puzzle: 1. M. Zwarter-Noë, Rozenpiriëelstraat 54 rood, Haarlem, f 7.50. 2. A. Felician-Maas, Anslijnstraat 11, Haarlem, f 5. 3. B van Diest, Hagelingerweg 367, Driehuis, f 2.50. Aan de Amstel bij de Magere Brug te Amsterdam ligt tot Maandag een tjalk, feestelijk versierd met kleine vlaggen, die de naam „Het Boekenschip" draagt, om dat zich in haar kajuit een uitstalling van 500 boeken bevindt, geordend op rekken en achter glazen schuiven. Met deze col lectie, zo heeft de heer Chr. Leeflang, voor zitter van de Commissie voor de propa ganda van het Nederlandse Boek, tijdens een „drijvende persconferentie" meege deeld, gaat het schip een tournée maken naar plaatsen waar weinig of geen boek handelaren zijn gevestigd. Maandag vertrekt het naar Alphen, waar de burgemeester de driedaagse expo sitie zal openen De tocht, die drie maanden zal duren, gaat dan over Waddinxveen, Oudewater, Vreeswijk, Schoonhoven, Via- r.en, Leerdam, Geldermalsen, Doesburg r.aar Overijsel en vandaar via Drente naar Zuid-West Friesland. De collectie bevat ontspanningsromans, litteratuur, kunst zinnige, populair-wetenschappelijke en op voedkundige lectuur en geeft aldus een beeld van wat er in de boekwinkels in de grote steden te koop is. In de diverse pleis terplaatsen zal door middel van bulletins en strooibiljetten bekendheid aan de ten toonstelling worden gegeven. Een catalogus Is in voorbereiding. De toegang is vrij en het schip vaart met „Oom Hannes" Koop man als schipper en de propagandist F. M. Eksteen als deskundig voorlichter. De uitgever Stols heeft een vaerzenbun- del van de hand van dichter Lucebert het licht doen zien. De bundel heet: „De Am sterdamse school". Ik heb ervan genoten. Moge ik één vers voor u overschrijven: In de haho In de huisha nabij euvelaapstraatstroo Nabij de ulevellenstroepstoom uwe Bruisdroom Uwe lohegrijns primeur- prix Of meten de maan de maten van de maker Haagnaam bijv. bij velen Of noom ope de pappa Eemer 1 lo i theder trap. Ik heb dit letterlijk overgeschreven voor u en ik zeg u bij voorbaat dat ik „ope de pappa" welluidend en „in de huisha, in de haho" een buitengewoon fijne paraphrase vind op uw „we gaan nog niet haar huisha, nog haho niet, nog haho niet". Ik zeg u bij voorbaat, dat ik uw opmerking, dat u dit niet begrijpt als niet ter zake dienende naast mij neerleg. U begrijpt zoveel niet. U begx-ijpt Einstein aan de ulevellenstroep stoom niet eens. U begrijpt de atoomsplit sing (ondanks het meten van de maan met de maten van de maker) niet eens. Begrijpt u de ritssluiting? Begrijpt u die dóódsim pele, dagelijks tien keer door u geritste ritssluiting? Nou, en toch is dat er allemaal, ondanks uw onbegrip. Zou dan, alleen om dat u niet theder trap kunt zeggen, het dichterschap van Lucebert niet bestaan? Neemmeniekwalijk. Lamenielache om die lohegrijns op uw primeurprix. Het enige wat ik Lucebert kwalijk neem is, dat hij de uitkomst van 1-lo-i theder trap niet geeft. Dat laat de lezer in het onzekere. Daarom heb ik het even uitgerekend: 1-lo-i-theder trap 6xa: dramtwenties. En nu: ope de pappa! ELIAS

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3