Predikbeurten .Clowntje Rick Oosten benoemd tot hofleverancier Nog zes weken SLEUTEL WEG? Albert Vogel met „Das Hexenlied" Noorderkerk bestaat vijftig jaar Bescherming Bevolking goed op dreef De Hoofdstad Operette prolongeert succes de redactie neven aan ZATERDAG 31 JANUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „DE SLEUTELSPECIALIST" „Het Hof van Heemstede" heropend Weer vliegtuig zoek boven Brits-Columbia Burgerlijke Stand van Haarlem Tante Boogaard uit Utah Voor de kinderen BENT U VAN MENING WONINGINRICHTING 120 MODELKAMERS BEVERWIJK MAISON „MAR CEL" Permanent de Luxe ƒ10. H. WAKKER Vijfjarige jongen aangereden Inbrekers deden zich tegoed aan melk en worst Bavo parochie houdt fancy-fair en rally De voorbereidingen van de internationale bloemententoonstel ling Flora 1953 na deren langzamerhand het einde. De erehal staat opgesteld, in de grote restaurants wachten de enorme ijskasten op de hon derden kogeitlesjes, het „huis van heden" en „het huis van de toekomst" naderen de voltooiing, de rots- tuinen liggen al te wachten op de tien- of honderdduizenden grote en kleine be zoekers en de klok kentoren, waarin het Flora-carillon zal ko men te hangen, staat sinds kort „onder de kap". De paadjes wer den aangelegd vol gens een geheel nieuw systeem, waar bij gebruik werd ge maakt van een pro duct, genaamd Tribi- as, dat uit de Duitse mergelgroeven komt. Deze mergelsoort stuift niet, geeft niet af, neemt water op (want zelfs bij een bloemententoonstelling moet men met slecht weer rekening houden!) en loopt bijzonder licht en verend. Ook de straatnamenbordjes, of beter gezegd de padnamenbordjes, zijn aangebracht. De directie van de Flora is van het standpunt uitgegaan, dat deze tentoonstelling voor een groot gedeelte bezocht zal worden door buitenlanders. En daar de Engelse taal algemeen als de internationale taal gezien wordt, heeft men de bordjes van Engelse namen voorzien. „Torenlaan" is „Tower avenue" geworden en „Tulpweg" werd veranderd in „Tulip road". En dan moge het voor de Nederlanders een ietwat vreemde gewaarwording zijn op een Hol- lands tentoonstellingsterrein alleen Engelse namen aan te treffen, men dient toch voor al rekening te houden met de vele buiten landers. Doch wanneer men dan om zich heen kijkt en men ziet de typisch Hollandse bloe menperken of men werpt een blik op de klokkentoren, waar op het topje een Ne derlandse vlag wappert, die de vroegtij dige bezoeker een welkom schijnt toe te wuiven dan vergeet men, dat deze ten toonstelling ook Engelse ponden en Ameri kaanse dollars in het laatje moet brengen en men is alleen nog maar trots op het geen de Nederlandse kwekers hebben ge presteerd De Haagse voordrachtkunstenaar Albert Vogel begon gisteravond in gebouw Domi te Overveen zijn programma voor Bloe- mendaals Muzenforum met een korte her denking van de enkele uren tevoren in alle stilte ter aarde bestelde dichter M. Nijhoff door op volle, zuivere toon de twee prach tige verzen „De Wolken" en „Het derde land" ten gehore te brengen. Hoogtepunt van zijn optreden werd „De Naumachie" van Louis Couperus, welke levendige beschrijving van een spiegelge vecht door Romeinse gladiatoren aan boord van grote galeien op verzoek van enkele aanwezigen onder het publiek in de plaats kwam van het aangekondigde verhaal „De dood van Vesta" van dezelfde auteur. Dit historische tafreel, maar dan gezien door de ogen van de zeer begaafde, maar zon derlinge keizer, kan men ook in de roman „Ik, Claudius" van Robert Graves aan treffen. Het is al een oud répertoirestuk van Albert Vogel en ik heb dan ook reeds eerder gelegenheid gehad mijn waardering voor zijn gespierde en levendig gekleurde zegging daarvan uit te spreken. Hiermede nam hij revanche voor het eerste gedeelte van de avond, te weten „Das Hexenlied" van Ernst van Wilden- bruch, waarbij de muziek van Max Schil lings door de pianiste Evertine Muller werd vertolkt. De declamatie hiervan ge raakte onvoldoende in overeenstemming met de nogal theatrale inhoud van dit ver halende gedicht. Ik heb het vroeger, in de vertaling van mr. Frangois Pauwels, eens van Jan Musch gehoord. En het is be roemd geworden door de meeslepende voordracht van de in 1938 overleden bari tonzanger Ludwig Wüllner, die ook ge ruime tijd deel van het Meininger Hof theater heeft uitgemaakt. Door hun toe doen, dat van de laatstgenoemde vooral, is deze romantische biecht van de sterven de broeder Medardus in het klooster te Hersfeld bijzonder overschat. Als men er zoals nu de melodramatische gela denheid niet in hoort, begrijpt men niet op grond waarvan het ooit tot bewonde ring aanleiding gaf. Albert Vogel moet tot zijn schade, maar geenszins tot zijn schan de, ondervinden dat dit werk, waarmee zijn beroemde vader destijds nog veel suc ces wist te boeken, uit de tijd is geraakt. Ter inleiding droeg hij enige balladen van Frangois Villon en J. W. F. Werumeus Buning, benevens „Het laatste zeilschip" van Jan Slauerhoff voor. Bepaalde aan merkingen kan men er niet op maken, maar getroffen werd men er ook niet door. Albert Vogel moest eens de raadgeving ter harte nemen zijn gelaatstrekken beter in bedwang te houden. Dat zou de indruk ten goede komen. Men schrijft ons: „Het zal op 6 Februari vijftig jaren geleden zijn, dat de stichting Noorderkerk en -school in het leven werd geroepen door de toenmalige predikant der Nederlands Hervormde gemeente ds. P E. Barbas, wiens wijk lag om en ten Noorden van het station. Het oude stadsdeel ten Noorden van het station bestond toen reeds, doch na de Jan Steenstraat en de Ostade- straat, waar nu het Klever park verrijst, was er ongerept weiland. Vóór het in ex ploitatie brengen van die gronden door de Binnenlandse Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen kreeg de predikant van de eigenaresse mej. C. A. van Wicke- voort Crommelin de gelegenheid om een deel daarvan aan te wijzen, hetwelk naar zijn mening het meest geschikt zou zijn om daarop in de toekomst een centrum van protestantse werkzaamheid te stichten. Ds. Barbas deed een keus en hij ontving de grond ten geschenke. Uit de verdere ontwikkeling van de wijk in de loop der jaren is wel zeer duidelijk gebleken zijn vooruitziende blik in deze. De keuze van de Pastor is geen misgreep geweest. Immers, in dit centrum wordt het hoofd gediend door middel van het onderwijs op de scho len; werkt de hand der dienende liefde van' de wijkzusters en (bovenal) wordt het hart gesterkt en getroost door de evangeliever kondiging in de kerk. Ere wien ere toe komt. Daarom nh God ere aan de stichter." ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard heeft in zijn Nieuwjaarsrede tot de Heemsteedse raad ook veel aandacht besteed aan de Dienst Bescherming Bur gerbevolking. Hierover deelde hij het volgende mede: Van Februari tot en met Mei 1952 werd door het brandweerkader iedere week te Hoofddorp deelgenomen aan de cursus voor instructeurs. Tevens werd ten be hoeve van de B.B. onder leiding van de voortvarende commandant van de brand weer, de heer Roest, de brandweer met zeven vrijwilligers uitgebreid, om te allen tijde te kunnen beschikken over twee ten volle bemande spuiteenheden, hetgeen mo gelijk werd dank zij de revisie van de oude moforspuit, die weer als volwaardig dienst kan doen. Deze vrijwilligers worden thans door de ondercammandant C. Büthker opgeleid •voor het examen brandwacht 2e klas, ter wijl gelijktijdig de elementaire cursus Bur- gelijktijdig de elementaire cursus Bur gerlijke Bescherming gegeven wordt. De beide E.H.B.O.-verenigingen zullen deze maand beginnen met de opleiding van de veertig blokvrijwilligers die zich voor dit onderdeel hebben gemeld. Zo is de verwachting gewettigd, dat de opbouw van de B.B.-organisatie dit jaar zal kun nen worden voltooid dank zij het feit dat zoveel ingezetenen zich spontaan ter be schikking hebben gesteld. Door de hoofdinstructeur van de kring Haarlemmermeer, waartoe Heemstede be hoort, werden voor de brandweer, voor de opruim- en reddingsdienst en voor de po litie instructeurs opgeleid, die thans op hun beurt instructie geven aan de vrij willigers van de onderscheidene diensten en blokploegen. Onder leiding van de plaatselijke commandant hoofdinspecteur A. Berentsen, bijgestaan door de sedert 1 November voor halve dagen aan deze dienst verbonden administrateur, de heer J. de Graaf, werden bloksgewijze talrijke bijeenkomsten belegd waar doel en strek kring van de B.B. aan de aspirant-vrij willigers werden uiteengezet, met het re sultaat, dat men thans voor de geprojec teerde twee wijken en dertien blokken be schikt over de wijk- en blokhoofden en over ruim 150 vrijwilligers. Te verwachten is dat met de theore tische opleiding der vrijwilligers om streeks Mei van dit jaar een heel eind zal zijn gevorderd. Dan zal het nodig zijn met practische oefeningen een begin te maken. Doch dan zal vooral voor de blokploegen, het noodzakelijke materieel en uitrusting aanwezig moeten zijn. De burgemeester deed een ernstig beroep op de raad, deze burgers deze hulpmiddelen niet te ont houden, al zal hiermede een flink bedrag gemoeid zijn, waartoe de raad binnenkort voorstellen zullen bereiken, nu vrijwel vaststaat dat Heemstede van het Rijk niets anders te verwachten heeft dan hoogstens een algemene uitkering per inwoner van slechts dertig cent. Ook de brandweer die nu over twee parate eenheden beschikt is doeltref fend bij de B.B. ingeschakeld, evenals de E.H.B.O., die dit voorjaar met enige spe ciale cursussen voor hetzelfde doel begint. Gistermiddag werd door de nieuwe ex ploitant, de heer A. B. Kortekaas, het café restaurant „Het Hof van Heemstede" aan de Valkenburgerlaan heropend. Het inte rieur heeft slechts enkele kleine wijzigin gen ondergaan, die de sfeer echter belang rijk ten goede kwamen. Het heeft de heer Kortekaas deze mid dag zeker niet aan belangstelling ontbro ken en hij mocht talrijke hartelijke geluk wensen in ontvangst nemen. Naast de ge bruikelijke bezoeken van vrienden en re laties, behoorde het voltallige bestuur van de biljartvereniging, die in deze zaal haar domicilie heeft, tot de eersten die de nieu we eigenaar kwamen feliciteren. Ook de afgevaardigden van het district Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond gaven van hun belangstelling blijk.. De Hoofdstad Operette heeft met de keus van de operette „G'schichten aus dem Wie ner Wald" op muziek van Fritz Kreisler en Johann Strauss een goede greep gedaan. Het is een operette die zich gunstig onder scheidt door een grotere logica in de han deling, dan men doorgaans bij dergelijke zangspelen vindt. Luchtig, vrolijk, amu sant, af en toe kluchtig is deze operette, vol van de zonneschijn der levenslust, slechts nu en dan verduisterd door de scha duw van enige ernst. Van de opvoering heeft de Hoofdstad Operette in de eerste helft van dit seizoen veel voldoening gehad. Zij besloot het werk dan ook op het programma te houden. Zo begon gisteravond in de Haarlemse Schouw burg een nieuwe reeks opvoeringen' en een enigszins gewijzigde bezetting. De rol van aartshertogin Sophie was nu in handen van Dora Paulsen en die van keizer Franz Jo seph berustte bij Gerard Müller. Dora Paulsen (die men zich zal herinne ren uit het Nelson-cabaret) heeft van aarts hertogin Sophie een voortreffelijke indruk wekkende uitbeelding gegeven. Haar spel werd gekenmerkt door een waarlijk vorste lijke waardigheid. En Gerard Müller speel de de jonge keizer beheerst, charmant en jeugdig, met een uitnemend volgehouden aristocratische reserve. Men heeft verder als bij de vorige opvoeringen, kunnen ge nieten van Ruth Rh oden als Lissy, van Mizzy van der Lanz als Hélène, van Her man Valsner als hertog Max en van Marga Graf als de bedisselende moeder. Fritz Steiner was weer de overste Theodor, die lachsolvo's ontketende en regisseur Otto Aurich de komische baron. Er werd door de solisten en ensembles uitstekend ge zongen. De overstelpende pracht van de costu- mering verdient bijzondere vermelding. En ten slotte moet nog de slagvaardige bege leiding van het orkestje, dat kundig geleid werd door Fredy Salten, genoemd worden. Vanavond, Zondagmiddag en Zondagavond wordt de opvoering herhaald. P. ZWAANSWIJK SEATTLE, (A.F.P.). De Canadese luchtmacht heeft Donderdagavond bekend gemaakt, dat een bommenwerper van het type „Mitchell" met vijf personen aan boord in het Westelijk deel van Brits- Columbia wordt vermist. Dit is het derde vliegtuig dat in de laat ste paar dagen in Brits-Columbia wordt vermist. De andere zijn een „Dakota" van de Canadese luchtmacht met zeven perso nen aan boord en een verkeersvliegtuig van een Canadese luchtvaartmaatschappij met zes inzittenden. HAARLEM, 30 Januari 1953 GEHUWD: 30 Jan., A. Blom en J. Goeting. BEVALLEN van.een zoon: 29 Jan., J. M. van Berkel—Hessels; A. H. Nieuwenhuis van de Kamp. BEVALLEN van een dochter: 29 Jan., I. N. A. van Huisvan Donkelaar; M. Otte Draijer; 30 Jan., R. van EsMandernach. OVERLEDEN: 27 Jan., H. Miesijerus, 89 j., Johan de Wittlaan; 28 Jan., F. Schmid, 62 j., Kamperlaan; 29 Jan., C. G. Daalmeijer Broekhuis, 49 j., Vier Sterrenstraat; C. H. van Meurs, 66 j., van 't Hoffstraat. Op het eiland Tholen, en enkele plaat sen van Noordbrabant en op Schouwen- Duiveland zouden vele mensen met de naam Boogaard of Bogert in spanning leven, omdat een verre verwant in Amerika 23 millioen dollar zou hebben nagelaten. Volgens de verhalen zou een in Amerika wonende mevrouw Boo- gaard-v. d. Riet daarvan bericht ont vangen hebben van een notaris. Ook in IJmuiden woont een aantal mensen, dat meent tot de erfgenamen te beho ren. In de te Ooltgensplaat verschijnen de Flakkeese Courant zijn over deze zaak al drie artikelen verschenen. De genoemde dame woont te Ogden in de staat Utah en voert alle corresponden tie. De lijst van belanghebbenden groeit voortdurend aan en niet alleen mensen met de naam Boogaardt of Bogert, doch minstens een tiental andere variaties zagen wij genoemd, waarbij van de Rovaart, Van der Putten, Kasteel, Rood- zant, enz. Van de tak Roodzant wonen verschillende leden te IJmuiden; ze zijn van Middelhamis afkomstig. Daar en in Rotterdam wonen ook van de Ro- vaart's. De erfenis moet al van lange tijd terug dateren, zeker enige eeuwen, want men vorst nog steeds in doop-, trouw- en begraafboeken naar voor ouders. De correspondentie van mevr. Boogaardt-Riet (niet Van der Riet) is zo groot, dat de post in Ogden soms radeloos is en meent dat deze dame zelf maar een postkantoor moet oprich ten. XXXXX>DOOCOOOOOOOOCXXXDOCX»OOOOOOOOCOOOOOOOOOOCXDOOCOOOOOCX: ZONDAG 1 FEBRUARI 1953 HAARLEM. N#d. Herv. Kerk. Grote Kerk 10; Geen dienst, zie 10.30: Bak.kerk. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische Dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. 7: Geen dienst, zie 7 Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waarden burg. 7: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Dr. A. J. Rasker. H. Avondmaal. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. J. van Elden. Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. Boschma Overschie. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. Os kamp, van Heemstede. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Selling 10.45: Ds. B. van Gelder. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dr. A. J. Rasker. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: N. A. Groen. West, Leidsestraat 10: J. Jongkind. Centrum. O. Groenmarkt 10: J. P. Arnold. Ver. Vryz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf, van Arnhem. Eglise Walionne 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. H. Cirkel v. Woudenberg. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Is. Kuijoer, Amersfoort. 7.30: J. F. Snoeks, Haarlem. Woensdag 8: 'Ge meenschapsavond. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15 10: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amster dam. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. H. Avond maal; vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdbij- eenkomst o.l.v. de heer K. Esmeyer, H'stede. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15 Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar, Maranathalezing. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Evang. A. H. van Gent Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang dienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zon dagsschool. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. P. C. Roodenburg, van Breda. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Jeugddiensten. Peuzelaarsteeg 10.30: Mej. J. Luikinga. Haarl.-Noord geen dienst. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10 en 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wil- helminakerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. A. B. C. Hofland 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29.10 en 5: Leesdienst. Baptiste Gemeente, gebouw H. J. M. V.. Lange Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondagsschool. 5: Ds. J. W. Weenink. H. Avondmaal. Bevestiging diaken. 8: Jeugddienst. Gebouw „Salem". Ba- kenessergracht 65. Dinsdag 8: Bidstond. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Bed. H. Avondmaal. 5: Samenkomst. Don derdag 7.45: Bijbellezing. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodibreken). Ned. Chr. Gemeenschans- bond. Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komst. Volle Evangelie Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. 10 en 19: H. Avondmaal. Sprs. J. Zeegers en J. H. Schat. 12-13: Kin dersamenkomst o.l.v. Zr. Baay en Zr. Jonker Evangelisatie „Immanuël". Bakenessergracht 65. 8: Brigadier Haas. Pniël Reddingsbrigade, Bovenzaal Wolstraat 7. 8: M. J. Vrolijk, van IJmuiden. Zevendedags-Bantisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. De Christenge meenschap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwij- dingsdienst. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Aanbidding met H. Av. en Predicatie. 19: Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Damesbijbelstudie. Donderdag 20: Bijbelstudie voor iedereen. Christen-Ge loofsgemeenschap. geb. „Pro Deo", Breestr. 19. IQ: Samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Woensdag 8: Bidstond. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst Benkoelenstraat 28. H.-N. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmi- nastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: Dienst. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 5.30: Ds. J. C. Maris. Donderdag 7.30: Ds. J. P. Geels. Rotterdam-C. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: Kapiteins A. Bouwens-van Gameren. Donderdag 8: Kapiteins A. Bouwens- van Gameren. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Ds. G. Koch. H. Doop. 7: Dr. M. v. d. Voet, Bijzondere dienst. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. v d. Veer. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, Minahassastraat: Geen dienst. Stichting tot verbreiding van het Evange lie „Petra", Noorderkapel (einde Minahas sastraat). Woensd. 7.45: Zangdienst. 8: Evan gelisatiesamenkomst. Geref. Kerk. Sionskerk 9: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 4: Ds. J. C. Maris HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. H. Oldeman H. Doop. 19: Ds. Adr. Oskamp H. Av. Ka pel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. 19: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen H Av. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Hv., Amsterdam. Meer en Bos, kapel Irene. 10: Vicaris C. J. F. Versteeg, uit Amsterdam. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan 10: Ds. H. W. Wierda, Den Haag. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. H. W. Wierda. Ger. Tjonge, wat ging Krulletje tekeer! Toen Oepoetie beneden kwam, hoorde hij het nog duidelijker. Daar moest toch vast iets niet in orde zijn. En dat was zo. Want toen Oepoetie de keukendeur open deed.oei!toen kwam er opeens een dikke rookwolk uit, en hij zag het licht van vlammen. Er was brand in de keuken! Oepoetie schrok geweldig. Hij zag Krulletje, die woedend en ongerust tegen het vuur stond te blaffen als 'n wilde. Die brave hond! Als hij niet zo waaks was geweest en zo aan 't blaffen was geslagen, had het al veel erger kunnen zijn. Oepoetie wist niet zo gauw, wat hij moest doen. Hij kon die vlammen niet op zijn eigen houtje uit krijgen, daar moest hulp bij komen! Dus liep hij terug de gang in en trok Krulletje mee uit de keuken; en toen riep hij luidkeels naar boven, zodat de anderen ook wakker werden. „Oom Tripje! Er is brand in de keuken!", riep hij. Er kwam antwoord van boven. Oom Tripje en de,jongens waren nu wakker geworden en ze holden de trap af naar de keuken, waar ze Oepoetie vonden met Krulletje. Oom Tripje liep de keuken in.... 71-72 ADVERTENTIE dat moderne meubelen „KOUD" zijn? Om U van het tegendeel te overtuigen etaleren wjj een serie zeer moderne kamers, w.o. een exclusieve blank berken eetkamer met ronde tafel en aparte, prettig zittende stoelen. Het dressoir heeft veel berg ruimte en bevat 2 Iaden. Compleet kost dit juweel van binnenhuiskunst 675. De N.V. Weduwe Oosten en Zoons complete Woninginrichting te Haarlem is benoemd tot hofleverancier. Dit deelde burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers vanmorgen op een bijeenkomst van de directie, commissaris sen en personeel mee, die tezamen waren gekomen ter gelegenheid van het eeuw feest der N.V. In zijn toespraak bracht de burge meester hulde aan allen die hun krach ten hebben gegeven de honderdjarige in leven te houden. Dat is te danken aan de stuwende kracht van een ieder, die met het bedrijf te maken heeft. Daarbij hebben directie, commissarissen en de leden van het personeel een rol vervuld, doch ook de vele klanten. Spreker heeft eens nagegaan wie de grote klanten zijn. Hij wist, dat de zaak er één was van grote betekenis, doch toen hij een inzicht kreeg van de levering van goederen had hij respect voor het werk en de dadendrang. Haarlem mag trots zijn voor de wijze waarop het bedrijf zo goed en uitstekend geleid wordt. Dat komt niet alleen buiten het bedrijf tot uiting, doch ook binnen, waar een goede arbeidsverhou ding bestaat, die model genoemd kan wor den. Tenslotte deelde de burgemeester mee, dat Koningin Juliana besloten heeft de N.V. Weduwe Oosten te benoemen tot hofleverancier en hij wenste de directeur, de heer Oosten Beekman, hiermee geluk. De heer Oosten Beekman zeide blij en trots te zijn, dat de Koningin de onder scheiding aan de N.V. heeft verleend. Dit is mede te danken aan het werk door zijn voorouders en zijn moeder verricht, die voor hem een voorbeeld zijn geweest. Namens de commissarissen zwaaide de heer A. Prins de heer Oosten Beekman lof toe. Aan diens werkkracht en zaken- inzicht is het te danken, dat het bedrijf zo'n grote hoogte heeft bereikt. Spreker her innerde ook aan het werk van wijlen mevrouw C. Beekman Oosten. Haar zoon heeft op dezelfde wijze haar arbeid voort gezet, waardoor het bedrijf tot grotere bloei is gekomen. Het kan ook niet anders in een zaak, waar zo'n goede geest heerst. De benoeming tot hofleverancier is te dan ken aan de resultaten door de heer Oosten Beekman bereikt. Tenslotte zegde de heer Prins de directeur een persoonlijk geschenk toe. De heer S. H. d e J o n g wenè'te de direc tie namens de dagelijkse medewerkers ge- TSJECHO-SLOWAKIJE VERLAAT UNESCO LONDEN. (Reuter). Tsjecho-Slowakije heeft besloten uit de organisatie voor On derwijs, Wetenschap en Cultuur van de UNO (UNESCO) te treden, aldus heeft radio-Praag Vrijdagavond medegedeeld. Een der redenen, die hiervoor werden opgegeven, was de toelating van Spanje. ADVERTENTIE Haarverven volgens het nieuwste systeem Ex-chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98 Telefoon 20837 Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M Vrieze AERDENHOÜT. Ned. Herv. Kapel. 10 30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. Mr. J. A. Oosterbaan, Dg., Hrl. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. Bronsgeest, te Haar lem. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 10.1511: Jeugd- kerk, dhr. B. Rijdes, Maranatha, Donkere- laan. 9: Jeugdkapel, 12-14 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondagsschool: 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7-12 jaar Jeugd huis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgie- terweg 4. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Rem. Haarlem. Geref. Kerk. 9, 10.30, 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis.. Viering van Maria-Licht- mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Don derdag 7.30: Gespr. Requiem Mis. HILLE GOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eer- hard, H. Doop. 17: Ds. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. Sluiter. 17: Leesdienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. T. Don, van Middelburg. 3: Ds. J. A. van Boven. Bcthel-Kapel. 10: Ds. M. C. Don, H. Doop. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee VIJFHUIZEN. Ned. Herv Kerk 10 en 3: Dhr A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10.15 en 5: Ds. Joh. Heule, van Edam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. F. Oort, Assen. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. G. Wassenaar, IJmuiden-Oost. 18.45 —19: Zangdienst. Me dewerking Ned. Herv. Kapelkoor. „De Toorts". 9: Dhr. W. F. van der Staat, Vicaris te Santpoort. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugd- kerk. Dhr. G. J. Kwakkel, Santpoort-Stat. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. E. Saraber, Jeugddienst. 7: Ds. J. Kroon. West. Sionskerk, Eksterstr. 10.30: Ds. J. Kroon. H. Doop. 7: Dezelfde. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, 7: Dr. R. B. Evenhuis, van Amsterdam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. J. Mulder, van Heemstede. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, gebouw „Ons Huis" Dinsdag 8: J. W. v. Zeijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Eerw. heer S. den Blaauwen, 10.30 en 5: Ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk 10 en 5: Dr. Th. Ruijs. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. luk met het eeuwfeest en sprak de wens uit, dat de heer Oosten Beekman nog vele jaren leiding zal geven aan het bedrijf. Spreker herdacht ook de arbeid van mevrouw Beekman Oosten en bood een electrische klok aan die bij de ingang van de zaak geplaatst is. In de loop van de morgen begaven directie, commissarisen en een deputatie uit het personeel zich naar het familiegraf te Bloemendaal, waar een krans werd ge legd. Omstreeks halfvijf werd gisteren een vijfjarige jongen uit de' Jansstraat bij het oversteken van de Grote Markt door een personenauto aangereden. De auto reed met een snelheid van 45 kilometer in de richting van de Zijlstraat en raakte de jongen tegen het rechter dijbeen, dat brak. De jongen is per auto naar het St. Elisa beth's Gasthuis vervoerd. Met 460,- op (gestolen) fiets ontkomen In de afgelopen nacht is een inbraak ge pleegd in een slagerswinkel aan de Sant poorterstraat in Haarlem. De dieven, die op tot nog toe onbekende wijze binnen zijn gekomen, hebben, nadat zij beneden een kasregister hadden geopend, maar niets van hun gading gevonden hadden, zich naar de eerste verdieping begeven, waar zij uit een tussenkamer (de bewoners slie pen in de voor- en achterkamer) zestig gulden en een bos sleutels namen. Daarop zijn zij weer naar beneden gegaan en heb ben met een van de sleutels de brandkast weten te ontsluiten. Hierin vonden zij vier honderd gulden, die zij meenamen. Wat hongerig geworden hebben zij zich daarna te goed gedaan aan worst en melk uit de winkel. En om het vertrek te vergemakke lijken hebben zij op een fiets, die in het huis stond de benen genomen. De politie stelt een onderzoek in. Het groepscomité voor het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk in de parochie van de H. Bavo in Heemstede, organiseert jaar lijks een fancy-fair, die onder de naam „Fafabapa" reeds een zekere populariteit mocht verwerven. De baten komen volle dig aan dit jeugdwerk ten goede, en het comité verschaft met deze gelden kleding en materiaal aan de kinderen, die dit no dig hebben. Op verzoek van het bestuur der K.A.B. werd in verband met het zestigjarig bestaan van deze organisatie de voorgenomen fancy-fair enige maanden opgeschoven, zo dat deze thans in Februari is vastgesteld. Zoals gebruikelijk wordt de Fafabapa (welke raadselachtige naam FAncy-FAir BAvo PArochie betekent) in het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Herenweg gehouden en wel van 5 tot en met 8 Februari. Hier voor zullen alle zalen in gebruik worden genomen, zodat alle bezoekers in de ge legenheid zijn zich gemakkelijk langs de diverse attracties te bewegen. Deze bestaan uit de traditionele binnenhuis-kermisver- makelijkheden, terwijl in een andere zaal de Poesta-bar weer zal worden ingericht, waar zowel het orkest als de diensters, in de schilderachtige Hongaarse kleding zul len verschijnen. Verder bestaat er in de ruime foyer gelegenheid tot dansen. Reeds werden er voor de jeugd enige speciale kindermiddagen ingesteld, waar zij alle attracties tegen een zeer lage prijs kunnen bezoeken. De Fafabapa zal Donder dag 5 Februari door pastoor C. W. van Mierlo worden geopend. Aan deze fancy-fair zal dit jaar voor het eerst een auto-rally verbonden zijn, welke op Zaterdag 7 Februari vanaf 5 uur ver reden wordt. Hiervoor werd een parcours van ongeveer tachtig kilometer uitgezet, waarbij de deelnemers de gebruikelijke moeilijkheden te overwinnen krijgen. Hier voor is een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld, welke drie maal achtereen of vijf maal in totaal gewonnen moet worden. Voor de lager geklasseerden zijn diverse andere prijzen uitgeloofd. De leiding van deze rally berust bij enige bekende des kundigen. De officiële prijsuitreiking vindt direct na afloop plaats in de Poesta-bar. (Verkort weergegeven) Tandheelkunde en narcose. In uw ar tikel van Maandag 26 Januari „In hoeverre mag een tandarts zich bij zijn werk laten assisteren?" naar aanleiding van een te veroordelen handeling van een assi stente staat vermeld, dat deze werkzaam is voor de Vereniging van Tandheelkunde met Evipan-narcose en zitting hield aan de Nieuwe Gracht. Daar deze laatste omschrijving het ge vaar meebrengt, dat fondsleden veronder stellen, dat dit door medewerkers van de in Haarlem gevestigde Ziekenfondsen zou hebben plaats gehad, deel ik u, en dus ook de fondsleden mede, dat de Verenigde Zie kenfondsen geen enkele relatie hebben met het genoemde proces. Hoogachtend, M. HESKES, (Secretaris van de Vereniging van de Haarlemse Ziekenfondsen).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8