Landen uit de hele wereld st uren hulp naar Nederland De mens in de lucht Zomin als de ramp te overzien was, is de enorme buitenlandse hulp dat nu Hoofddorp Hulpcolonnes komen in Goes als geroepen Zandvoort Haarlemmermeer Heemstede Trawlers meldden zich Verlieslijsten Rode Kruis Amsterdamse Beurs Amerika neemt de Britse handschoen op Doodstraffen geëist in proces-Oradour Dulles en Stassen gearriveerd VRIJDAG 6 FEBR-UAR-I 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dierenbescherming redde veel huisdieren Bloemendaals amphibie- vaartuig nu op (Joeree Voorbereidingen van opneming evacués Over zeven jaar reizen we met een snelheid van 1000 km per uur Gebrek aan laarzen en rubber handschoenen Lichaam van vermiste soldaat aangespoeld Scheepvaart Landen uit de ganse wereld helpen op het ogenblik Nederland op zo grote schaal en op zoveel verschillende manieren, dat er kolommen nodig zouden zijn, om al die hulpacties recht te doen wedervaren. De K.L.M. kan het al niet meer af, zo stroom den de goederenzendingen naar de vlieg velden, nadat zij hekend had gemaakt voor gratis vervoer te zullen zorgen. Maar geen nood, de Air France en enkele Amerikaan se maatschappijen verlenen ook al ver- voersfaciliteiten. En daarnaast worden er speciale vluchten zonder tal naar Neder land gemaakt. Uit Italië arriveerden weer drie militaire vliegtuigen. Zweden stuurde per vliegtuig de eerste 25.000 dekens van de 100.000, die het in totaal beschikbaar stelde. Engeland stuurde het motorschip Fleetwood met rubberboten. Uit Zwitser land, Duitsland cn Frankrijk komen vol geladen aken de rivieren afzakken. Invita ties om kinderen naar het buitenland te sturen blijven nog steeds binnenstromen. Wij kunnen slechts een greep doen uit die duizenden bewijzen van medeleven, die tot in verre uithoeken van de wereld worden gegeven. In de "Verenigde Staten rolt de hulp-actie als een sneeuwbal voort. Giften in geld, levensmiddelen, kleding, dekens, ambulan ces, medicamenten stromen binnen bij de Nederlandse ambassade en de consulaten. En overal worden nieuwe inzamelingen georganiseerd. Tienduizenden dollars zijn al binnen. En de grote „Help Holland"- dagen moeten nog komen. Vandaag begint New York. Bijzonder spontaan is de hulp uit Frankrijk. Tot in de kleinste plaatsjes worden er inzamelingen en paketten-acties georganiseerd en millioenen francs zijn al beschikbaar. En de Duitsers wedijveren met hun Westerburen. Tienduizenden gul dens zijn op de consulaten overhandigd. Politiemannen in Bremen deden vrijwillig afstand van hun vacantie. Zij gaan die nu besteden om in de getroffen gebieden te werken. Zwitserland stuurde nu weer een hélicoptère, artsen en werkploegen. In België worden de consulaten bestormd met aanbiedingen van hulp. Ook Spanje is aan het inzamelen gegaan en in Italië is men met Zuidelijke geestdrift begonnen om de hulpverlening, die Nederland tijdens de overstroming van de Po gaf, dubbel en dwars terug te betalen. Van president Einaudi af tot de tramconducteur van Mi laan toe, offeren de Italianen wat zij kun nen. Oostenrijk vindt, dat het ook nog een rekening te vereffenen heeft. Het heeft nu al ander-halve ton bij elkaar en wil Neder landse kinderen opnemen. Noorv/egen zond speciale vliegtuigen vol kleren en boven dien jute-zakkon voor het herstel der dij ken. Het kleine Saarland stuurt 700 ton Het werk, dat de leden van de Rode Kruis-afdelingen en vrijwillige krach ten ten behoeve van de slachtoffers in de overstroomde Zuid-Westhoek van ons land doen, vraagt een bijna bovenmenselijke inspanning. De man nen, die nacht aan nacht van de Haar lemmermeer uit met zwaar beladen vrachtwagens naar de plaatsen rijden, waar men om materiële hulp zit te springen, zitten tientallen uren achter een achter het stuur en jagen met de grootst mogelijke snelheid naar hun doel: de wachtende rampzaligen in het Zuiden. Ook Woensdagavond om half negen ver trok zulk een colonne van Hoofddorp. Twee vrachtwagens met babygoed, onder goed, kruiken, keukengerei, dekens en wiegen, begeleid door drie personenauto's met reserve chauffeurs, leden van het Rode Kruis Corps Haarlemmermeer en politie vertrokken met speciale bestem ming Goes. De rit, die deze colonne maken ging zou de langste en zwaarste worden van de vele, die sinds Zondag uit Hoofd dorp zijn gemaakt. Want zesentwintig uur achtereen is men in touw geweest om in Goes én vandaar weer terug te komen via de omweg over Antwerpen. In Zeeuws-Vlaanderen waar men, on danks het feit dat Woensdagavond de ver binding Bergen op ZoomZuid-Beveland al was verloren gegaan en dit direct was bekend gemaakt, geen maatregelen had getroffen om het verkeer naar het geïso leerde eiland op te vangen en regelrecht naar Breskens te dirigeren, moest de co lonne twee keer, eerst in Kloosterzande en daarna in Terneuzen stranden, alvorens iemand daar de weg naar Breskens wees. Maar geen woord van protest hoorde men, noch bij de Haarlemmermeer-colon ne, noch bij al die andere transporten, die men tegenkwam. Het was al middag toen de colonne in Goes arriveerde. Stug gingen de Zeeuwen daar hun gang: evacués opnemen, doden bergen en identificeren, hulpcolonnes uit zenden en vermoeide soldaten logies geven. Hier zag men al zeiden de gesloten en van spanning bijna apatische Zeeuwen dit niet dat men niet voor niets de zware weg gereden had. Want Goes kan niet .buiten de hulp van buiten. Evenmin als het kan buiten de reddingbrengende ducks der Amerikanen, kan het buiten de goederen uit de Haarlemmermeer. Dit heeft de mannen op de wagens vol doende kracht gegeven om in één ruk terug naar huis te rijden: vierhonderd en twee kilometer. En weer was het nacht toen de colonne in Hoofddorp arriveerde waar de volgende colonne voor Goes al weer klaar stond. VEEMARKT TE LEIDEN Leiden, 8 Febr. Aanvoer: stieren 6, melk koeien 25, vette koeien 250, vare koeien 88, nuchtere halveren 265, vette schapen 300, vetten lammeren 522. varkens (zeugen) 28, paarden 10, geilen 7, totaal 1509. Notering: (s schoon gewicht, 1 is levend gewicht), stieren (sl) 8301000 per stuk, s: 2.30—2-00. Melkkocieo 800—1175 per stuk; vette koeien 850 1050 per. stuk, s. 2.202.90. vare koeien 550—800 per stuk, pinken 350—575 per stuk, vette schapen 90—125 per stuk; v^tt.e lammert n 65- 95 per stuk, paarden 7501100, geiten 15—30 per stuk. Handel: stieren, melk-, vette en vare koelen k-ïm: pinken, vette, nuchtere kalveren en paarden cn geiten matig, schapen en lam meren vrij goed. Kaasmarkt: Aangevoerde partijen Goudse kaas 9. Notering. Goudse le kwal. 2.262.32, Goudse 2e kwal. 2.19—2.25, handel matig. steenkool, brandweer, genie, veldkeukens en motorboten. Zweden stelt alles met zijn Inzameling in de schaduw. Er is reeds drie kwart mil- lioen bijeen, er wordt tolgeld op bruggen geheven en in cafés worden taartjes voor Holland verkocht. En nog stroomt het geld binnen. Engeland, zelf door watersnood getroffen, wil niet achterblijven. Hélicoptères, rub berboten, 10.000 koolspitsen, militaire vliegtuigen, ziedaar een onderdeel van de Britse hulp. Ook op het Zuidelijk halfrond komt de hulp op toeren. Zuid-Afrika begint met een grote inzameling. De elfhonderd leden tellende Nederlandse kolonie in Singapore bracht even 62 mille bijeen. De Australische rege ling schonk bijna een half mïllioen aan Nederland en de royale Australiërs zijn ook nog bezig met particuliere inzamelin gen. Nieuw-Zeeland doet hetzelfde. Canada biedt naast grote financiële en materiële hulp ook extra-faciliteiten voor emigranten aan. Nu kunnen ganse gezin nen een gesubsidieerde overtocht krijgen. En zou zo men door kunnen gaan. De hele wereld schenkt Nederland op het ogenblik voor vele millioenen aan geld en goederen en de stroom vloeit nog steeds voort. Zij bestaat uit grote giften van rege ringen en instanties en uit het kwartje zakgeld van een scholier ergens uit een vreemd, ver land, die Nederland alleen van de atlas kent. Zij is zo uitgebreid en zo enorm dat men haar geen recht kan doen. De voorbeelden, die wij hier gaven, vor men nog geen vijfde van het geheel. Maar zij zijn tekenend voor de ontroerende vriendschap en de hulpvaardigheid, die millioenen over de hele wereld jegens Nederland tonen. EEN FRAAI RESULTAAT Een op de Zandvoortse U.L.O.-school ge houden collecte ten bate van het Nationaal rampenfonds heeft opgebracht een totaal van f 70.50. De school wordt door onge veer honderd leerlingen bezocht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Boudewijn Mnrinus, z. v. J. Duivenvoorden en W. R. Suijkerbuijk. Dirk, z. z- R. Koper en M. Koper. ONDERTROUWD: C. Koper en H. G. Extra. GEHUWD: W. G. J. van Veldhuizen en S. B. Laugeman. W. van Hek en H. G. A. Vaes- sen. P. H. Kuiken en J. Keur. OVERLEDEN C. Paap, 55 jaar, echtgen. van A. Schraal. BURGERLIJKE STAND van 30 Januari—5 Februari GEBOREN: Antonius Franciscus Catharina z. v. T. G. Brandt en A. C. Jansen. Marja Marina, d- v- K- Kerzaan en A. H. Bakker. Petrus Maria, z. v. J. J. Boeting en J. L- Oliemans. Denijs, z. v. J. D. Marbus en A. Roest. Gerarda Anna Maria, d. v. J. T. Ruijg- rok en G. J. van Tongeren. Lambertus, z. v. C. Vreokea en A. v. d. Hoek. Cornells Jan, z. v. W. Klootwijk en H. Vos. Adrianus Nico- laas Cornells, z. v. T. P. Volkerts en M. Weijers. Evert, z. v. A. Schouten en D. D. Blijleven. Adriaan, z- v. J. de Lange en C. Grabska. Hendrina Maria, d. v- M. N. Smit en A. van den Broek. Elisabeth Adriana Jacoba Maria, d. v. J- A. Morsch en J. Glorie. M-.rja, d. v. C. v. Kleef cn J. van Renswoude. Johannes, z. v. J. v. d. Bos en J. D. de Rooij. Ronald Dirk, z. v. D. van Staverden en R. H. van Duijvenbode. Cornclis Martinus, z. v. C. J. J. Kuit en P. R. Marcus. Adam, z. v. A. Potgieter en J. Verheul. Johanna Geertruida, d. v. S. Yntema en G. A. Meijer. ONDERTROUWD: L. Tameris en H. M. Breedijk. G. Quelle en E. S. Gerbraeht. B. Josso en Fr. M. van Veen. A. Lanser en Chr. Weewer. GETROUWD: A. P. Pouw en A. E. Mole naar. L. Smit en G. M. van der Helm. C. J. Pijpers en H. C. Clemens. T. J. Seis en T. J. T&tes. OVERLEDEN. Willem Fredrik Rijlaars dam, 74 jaar. echtg. v. P. Dunweg. Dirk Kool haas. 48 jaar, echtg. v. A. F. Sprangers. An- tonia Verhoeven, 82 jaar, echtg. v. H. Wig- gemansen. Petronella Laurentia van Wete ring, 90 jaar, wed. v. J. W. Pelser. Paulina Maria, 1 jaar, d. v. J. Grevensluk en J. Ver schoor. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: M. D. Kempff en M. Bijleveld. G. Kluën en E. V. Möller. A. Kool en B. L. Fabius. GETROUWD: P. de Boer en E. J. Reith. A. Bosch en E. C. van Schie. J. G. Huurman en G. C. Broekhof. L. J. M. Schutter en P. A. Winnubst. E. J. van Klink en E. A. M. Prins. F. Renssen en H. A. Tollenaar. GEBOREN: Yvonne Catharina Maria, d. v. H. C. Biesot en C. P. Mooij. Johannes Joseph, z. v. J. C. v. d. Aar en J. W. Jansen. Jouke, d. v. J. J. Koren en D. Kamminga. OVERLEDEN: Wed. J. M. Suring—Van der Steen, 84 jaar. Mej. J. C. van Dril, 72 jaar. Wed. J. C. SteevertHeijm, 84 jaar. C. Paap, 55 jaar. P. Sanders, 72 jaar. Mej. C. Westen dorp. 73 jaar. C- J. van Schagen, 60 jaar. Naar wij van officiële zijde vernemen is van alle zfch nog op zee bevindende traw lers bericht ontvangen. Er heeft zich dus op deze schepen niets bijzonders voorge daan. Wij zijn gemachtigd mee te delen, dat andersluidende berichten of geruchten op dit punt onjuist zijn. Over het lot van kleine huisdieren in het geteisterde gebied heeft zich de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren ontfermd. Zodra de eerste berichten over de ramp binnenkwamen, is zij met haar gehele inspectie-apparaat en met reddings ploegen aan het werk gegaan. In haar die- renasyl zijn talrijke honden, katten, kippen en konijnen in veiligheid gebracht. Vele bedrijfsautohouders hebben bij het vervoer gaarne medewerking verleend. Manden nodig In het dierentehuis der vereniging te Haarlem, Ridderstraat 7 en 11, zijn kleine huisdieren ondergebracht, die in Abben- broek werden gered. Er worden in Haar lem nog meer dieren uit de noodgebieden verwacht. Voor het vervoer hiervan heeft men dringend gesloten manden van ver schillende grootte nodig. Aan het dieren tehuis, Ridderstraat 11, Haarlem, zal men deze manden dagelijks tussen 8 en 18 uur gaarne in ontvangst nemen. De verlieslijsten, samengesteld door het Nederlandse Rode Kruis, zijn met ingang van heden op de plaatselijke bureaux van het Rode Kruis ter inzage gelegd. Bovendien kan men ze raadplegen op onze kantoren: Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 te Haarlem en Kennemer- laan 186 in IJmuiden. Het Bloemendaalse aonphibievaartuig, dat in de bedreigde gebieden is ingezet om hulp aan de slachtoffers te verlenen heeft nogal met pech te kampen gehad. Woensdagavond verbleef men in Helle- voetsluis en vandaar uit zijn de Bloe mendalers, die inmiddels een lid van de Marine aan boord hadden, naar Goeree vertrokken.- Intussen is men nog even naar Abben- broek geweest om ook daar nog hulp te verlenen. Men heeft zowel mensen als goederen vervoerd. Vanmorgen is de eigenaar van de am- phibie-boot, de heer Oexeman, voor een dag in Haarlem teruggekeerd. Toen wij hem om inlichtingen vroegen, bleek hij uiterst zwijgzaam, omdat hij van mening was. dat slechts het zien van de in het Zuiden heersende, ellende het mogelijk maakte de juiste omvang er van te bepa len. De beide politiemensen en de vier leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade bevinden zich nog steeds aan boord. Door de storing van de motor heeft men van de Walkie-Talkies niet dat profijt kunnen trekken wat men er van verwacht had. De genie had het vaartuig met een schijn werper* uitgerust. Aan de afdeling bevolking van het Stad huis te Haarlem hebben zich thans twee duizend personen gemeld die bereid zijn vluchtelingen onderdak te verlenen. De werkzaamheden ter voorbereiding van het opnemen van evacués worden voortgezet. Ook zijn in Bloemendaal voorbereidende maatregelen getroffen. Het Jeugdhuis aan de Donkerelaan wordt eventueel als op vangcentrum ingericht. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3H Nederl.'47 97 K 95tt A.K.U 166H 16754 185 18454 Philips Gloeil. 16254 16254 Kon. Petroleum 31354 31454 A'dam Rubber 86 »A 87 Holl. Amer. Lijn 139 139 N. Scheepv. Unie 12954 129 H.V.A 97)4 97 Deli Mij 8154 82 Amsterd. Bank 17154 17154 Ned. Handel Mij. 158 158 Rotterd. Bank 161)4 161)4 Twentsche Bank 168 166 Anaconda Copper 43 43 Bethlehem Steel 55)4 55 Republic Steel 47'/i# 46 >4 Shell Union 69" 69 Tidewater 22l/m 22% U. S Steel 42 4154 Nu al enkele jaren viert de Engelse De Havilland fa briek triomfen met haar vermaarde Cornet, het enige straalvliegtuig voor passa giers tot dusver. Groot Brit- tannië is hiermede een flin ke stap voor zelfs op de Ver. Staten en het is zover gekomen dat de grootste Amerikaanse luchtvaart maatschappij, Pan Ameri can Airways, enkele van deze machines heeft besteld, terwijl een tweede onder neming er ernstig over schijnt te denken naar men zegt. Deze dingen zijn op zich zelf al iets ongehoords in de luchtvaartwereld. Tegen de vijftig Cornets zijn thans in bestelling en met serieuze onderhandelingen over nog eens honderd toe stellen mag dit vliegtuig type zo langzamerhand wel tot de „best sellers" gere kend worden. De laatste jaren heeft de wereld zich wel eens afge vraagd waarom de Ameri kaanse industrie zo helemaal niets doet tegen deze be dreiging op een terrein dat langzamerhand als traditio- neel-Amerikaans wordt be schouwd. De oorzaak van deze kennelijke aarzeling zat vooral in de hoge ont wikkelingskosten van een nieuw vliegtuigtype, waar de fabrieken voor terug schrikken. In Engeland had men het gehele project ge zien als een nationaal be lang van de eerste orde en zonder hiermede iets aan de verdienste van De Havil land te willen afdoen, kan toch \yorden vastgesteld dat zij zich van de aanvang af verzekerd wist van een goede bestelling van de BOAC, de Britse lucht- vaartmaatschapij, die een staatsonderneming is, zodat men in feite van een over heidssteun voor de Comet- productie kan spreken. In Amerika was de situatie iets anders. Afgezien van de millioenen die men er mee zou riskeren (alleen de ontwikkeling van een modern groot vliegtuig, dus zonder dat er nog van serie- bouw sprake is, slokt tegen woordig vele, vele millioe nen op), gaven de fabrie ken zich rekenschap van het feit dat juist op het nieuwe gebied van de jet voortstuwing de situatie nog zo snel verandert, zodat men zich thans ongaarne vastlegt op een ontwerp, om na drie of vier jaar te moeten vaststellen dat het eigenlijk alweer bij de tech nische ontwikkeling teft achter staat. Maar thans heeft dan toch de grote Boeing fabriek de handschoen opgenomen en in een kort en krachtig communiqué bekend ge maakt dat zij definitief de ontwikkeling van een groot straalverkeersvliegtuig voor eigen rekening ter hand heeft genomen, een radi caal nieuw en vooruitstre vend toestel. Zonder voor behoud wordt er aan toe gevoegd dat het prototype in de zomer van 1954 zal vliegen. In 1956 hoopt men gereed te zijn op econo mische grondslag met elk ander verkeersvliegtuig op de wereldmarkt te concur reren. Het spel schijnt dus begon nen te zijn, want beslister en met meer zelfvertrou wen had men zich al niet uit kunnen drukken. Met haar „Project X" geen enkele bijzonderheid wordt er nog van verklapt heeft Boeing getracht zoveel mo gelijk in de toekomst te zien, voornamelijk door in een soort enquête naar de opvattingen van de grote luchtverkeersondernemin- gen te informeren. Het wachten is nu maar op de volgende mededinger die in het strijdperk treedt. Want het is nauwelijks aan te nemen dat grote concur renten als Douglas en Lock heed nu maar rustig dat Boeing vliegtuig zullen af wachten. En Engeland is evenmin van zins zijn voorsprong zo maar prijs te geven. Ook daar heeft men, voor de tijd na de Cornet alweer, een „Project X" en ook wel een Project Y en een Pro ject Z, om nu maar even in die terminologie te blijven. Van één daarvan weten we zelfs al meer dan van de geheime troef van Boeing. Het is de HP-97, van de zelfde fabriek Handley- Page die onlangs de nieuwe IiP-80 straalbom- menwerper met zijn „sik kelvleugel" (of halve-maan vormige vleugel) uitbracht. Net zo'n vleugel krijgt die HP-97, en een romp met twee verdiepingen voor 96 luxe passagiers of 150 toe ristenklasse reizigers. Vier van de krachtigste straal motoren die op de markt zijn, zullen dit gevaarte door de lucht stuwen, op groter hoogte dan luchtrei zigers ooit hebben gevlogen. Drie maal per etmaal zal één machine tussen Londen en New York non-stop heen en weer kunnen vlie gen. Het ziet er niet naar uit dat de strijd tussen de Oude en de Nieuwe Wereld om de technische hegemonie in de lucht spoedig beslist zal zijn! d. G. BORDEAUX (A.F.P.) De regerings commissaris bij het militaire tribunaal te Bordeaux heeft de doodstraf geëist tegen kapitein Kahn en andere officieren en on derofficieren, die bij verstek terecht staan wegens het uitmoorden van Oradour door een afdeling van de S.S. in 1944. Deze eis geldt ook de aanwezige beschul digde sergeant-majoor Lenz. Tegen degenen, die de orders uitvoerden zijn dwangarbeidstraffen geëist. Onder hen vallen de aanwezige beschuldigden Blesch- ke, Frentzel, Pjeufer, Daad, Degenhardt en Böhme. Met de Constellation van president Eisenhower zijn vanmorgen om vijf minu ten over elf de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles en directeur van het bureau voor weder zijdse veiligheid Harold E. Stassen, uit Bonn op Schiphol aangekomen. Alvorens in de gereedstaande auto te stappen liet de Amerikaanse minister een geschreven verklaring aan de pers ver spreiden. Deze luidde: „De heer Stassen en ik hebben met waar genoegen ons be zoek aan Nederland tegemoet gezien, maar voor ons genoegen is droefheid in de plaats gekomen, door de grote tragedie die uw land heeft getroffen. Wij hebben op onze vlucht hierheen iets gezien van de ontreddering door de zee teweeggebracht. Mogen wij nogmaals na mens onze regering en het Amerikaanse volk ons diepst gevoeld medeleven met uw beproeving betuigen. Wij herhalen ook onze gelofte, dat wij zullen helpen het lijden van uw volk te verlichten". r> Er bestaat in de noodgebieden grote be- .oefte aan lieslaarzcn en rubber handschoe nen. De beschikbare voorraden zijn uitge put. Hun die over voorraden van deze ar tikelen beschikken, wordt verzocht hier van opgave te doen aan het Bureau Waters, nood van het Roode Kruis, telefoon 184790, Den Haag. Onder voorzitterschap van Prins Eernhard vergaderde Woensdagmiddag in het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag het bestuur van het Nationale Rampenfonds. Tijdens de vergadering van links naar rechts: dr. M. J. Prinsen (secretaris generaal van Binnenlandse Zaken); prof. dr. L. J. M. Beel (minister van Binnenlandse Zaken); Prins Bcrnhard; mr. F. J. van Thiel (minister van Maatschappelijk Werk); mr. Werner (staatssecretaris van Maatschappelijk Werk). Het stoffelijk overschot van de sedert 1 Februari bij reddingswerk vermiste soldaat A. Zwarts, afkomstig uit Delft, van het regiment zware luchtdoelartillerie Waal haven, is Donderdag bij Klundert aange- Aalsum, 4 van Monrovia naar Dakar. Agatha. 5 v. Saigon te Pladju verwacht. Aldegorda, 4 v. Bangkok naar Pladju. Arend;kerk, 5 te Hongkong. Aichiba, 4 v. Paranagua 6 Santos verw. Aldabl, 4 v. Rio de Janeiro n. Santos Am^tcidijk, 4 v. Houston n. Galveston. Argos, i> Bizerta gepass. Abbekerk, 4 v. Rotterdam naar Bremen. Alchione, S ten Oosten van Ceylon. Aimkerk, 5 v. Sydney naar Melbourne. Aiundo. 5 Ouessant gepass. Aletta, 5 te Port Swetter.'ham. Algen!b. 4 460 m. Z. Kp. St. Vincent. Alkaid. pass. 4 ten W. Kp. Bianco. Amsteldiep. 4 600 m. ZW. Flores. Arnedijk. 4 610 m. O Kp. Race. Aagtedijk. 4 450 m. NO. Belem. Agamemnon, 4 v. Port au Prince n. New York. Arkeldijk, 4 170 m. W.ZW. Bermuda. Armiila, pass. 4 Kp. VareHa. Aagte-kerk, 5 v. I,e Havre naar Marseille. Abbedijk, 5 Seiily s gepass. Amerskerk, 5 v. Frerpantle n. Adelaide. A rends dijk, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Axeldi.ik, 4 v. New Orleans via Le Havre. Aarddj'k, 7 van R dam te New York verwacht. Alnati, 5 v. Bah ia n. Las Palmas. Alphaid, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Aalsdnjk, 5 te Bremen. Alioth, 7 Antwerpen verwacht. Amor, 5 v. Piraeus n. Alexandre. Amstelstad. 5 te Galveston. Andijk, 6 te Antwerpen. Annenkerk. 6 v. Genua naar Port Said. Amstelveen, 5 v. Tacoma n. Bombay. Bintang, 6 te Los Angeles verwacht. Britsum, 4 v. New Orleans te Rotterdam. Blitar, 5 te Antwerpen. Bandjermasin, 5 te Bagansiapiapl verw. Barumum, 4 t-e Luwuk. Breda, 4 120 m. N.NO. Flores. Bengkalls, 5 v. Amsterdam n. Indonesië. Bo-oh fontein, 5 v. Port Said n. Suez. Bennekom, 5 v. San Antonio n. Arvtofagasta. BI ij de nd ijk, 5 van New Yo-rk ie Rotterdam. Bonaire, 5 1180 m. NO. Barbados. Boskoop, 5 780 m. W.ZW. Flores. Bali, 4 te Port Swettenham. Bantam, 3 te S oer aba ja. Blommersdijk, 5 v. Rotterdam te New York. Bloemfontein. 5 te Kaapstad. Baarn, 6 van Antwerpen. Ceram, 4 te Koe walt. Cistula, 3 v. Port Pirie n. Singapore. Ceronia. 5 v. Sydney naar Baükpapan. Cronenburg, 5 te Gent verwacht. Caltex Leiden, 5 v. Rotterdam naar Sidon. Caltex Pernis, pass. 5 Ouessant. Caltex Delft, 4 60 m. NO. Bougaroni. Caltex Utrecht. 4 90 m. NO. Algiers. Clavella, 4 130 m. W. Torres Straat. Caltex Nederland, pass. 5 Oostpunt Kreta. Chama. 5 v. Curasao n. Gibraltar. Duivendrecht, 4 v. Vlaardingcn te New York. Drente, 4 v. New York te TJ. Priok. Diemerdijk, 7 Antwerpen verwacht. Dongedijk, 5 v. Hamburg naar Bremen. Delft, 6 te Talara. Delfland, 5 te Bah ia. Dalerdijk, 5 te Portland Oreg. Erva, 4 Aden gepass. Ros. 4 te Burriana. Kdam, 4 v. New York n. Rotterdam. Etrema, pass. 4 Ceylon. Eemdijk, 4 v. Havana n. Vera Cruz. Esso Amsterdam. 7 ca. 19 u. te Pernis verw. Enggano, 7 Muscat verwacht. Esso Rotterdam. 5 v. Rotterdam n. Aruba. Elmhva, 5 te Takoradd. Friesland (SSM), pass. 4 Hanstholm. Falrsea, pass. 5 Bizerta. Friesland (KRL), 8 te Belawan. Groote Beer. 4 v. Rotterdam te New York verw. Gouwe. verm. 6 van Dakar. G-aastcrkerk, 5 v. East London n. Port Elizabeth Gaaster]and, 6 v. Rio Grande te Itajai. Graveland, 6 te Itajai. Goröias, 5 te Istanboel. Grote Kerk, 5 v. Lorenzo Marquez te Belra. Hecuba, pass. 4 Azoren. Hoogkerk, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Haarlem, pass. 4 Bahama's n. Antwerpen. Hera, 4 v. Guayaquil n. Ctricania. Hersllia, pass. 5 Vlissingen. Hathor, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Helder, 4 240 m. NW. Flores. Helicon. 5 v. Curacao n. Aruba. Heelsum, 5 v. New Orleans n. Jacksonville. Hercules, pass. 5 Flnisterre. Heemskerk. 6 v. Zanzibar ten anker Tanga. Hector, 5 v. Venetië n. Rijeka. Heler.o. 6 te Pto Cabello. Hestia, 5 v. Bremen te Hamburg. Ilos, 4 nog ten anker Pastellilo. Indrapoeia. 5 150 m. N-t.O. Massawa n. Aden Java, 2 te Sg. Muturi. Jagersfontein, 4 420 m. O.NO. St. Helena. Joh. v. Oldenbarnevelt. 5 60 m. O.t.Z. Malta. Kedoe, 4 v. Djibouti naar Suez. Kertosono, 5 v. Calcutta n. Tj. Priok. Kaioekoe, 4 v. Blak naar Manokwarl. Karossa, 5 v. Saumlaki te Banda. Kaimana, 4 v. GuwungsItoU n. Benkulen. Kieldrecht. pas. 4 Anamba eil. Kota Inten. 5 v. New Orleans n. Tj. Priok. Loenerkerk, 5 te Bombay. Lucita. 4 Sombrero eil. gepass. Laurenskerk, 5 v. Genua n. Barcelona. Limburg, 5 v. Bahrein n. Banda rshapur. Lekkerkerk, 5 te Madras. Lieve Vrouwekerk, 5 v. Aden naar Karachi. Lindekerk, 5 v. Khorrsmshar naar Bahrein. Liseta, 5 v. Tjilatjap te Pladju. Laertes, 4 v. Pladju naar Semarang. Le Mal re, 4 v. Tj. Priok n. Singapore. Lutterkerk. 4 nog te Bahrein. Llssekerk, pas. 4 ten ZW. Kreta. Luna, pass: 4 Kp. Passero. Lekhaven. 5 V. Marseille n. Antwerpen. Loo.-drecht, 5 v". ^.ntwerpen te Rotterdam. Limburg, 6 te Bar.dkrshapur. Larenbei-g, J Gibraltar gepass. Maaskerk, 4 te Llblto. Madoera. pass. 4 Pantellarla. Mulderkerk, 4 v. Marseille n. Genua. Macoma, 4 dwars Belawan. Meliskerk. 5 v. Aden near Suez. Merwede, 5 te Houston. Maas. 4 v. Lattakia te Izmir. Macuba, 5 v. Wellington n- Auckland. Modjokerto, pass. 4 Pantellarla. Mitra, 4 390 m. W.t.N. Easter eil. Malea. 5 v. Llmhamnar te Falmouth. Manoeran, 6 v. Tj. Pandan te Akyab. Marisa. 5 v. Ummsaid ten anker rede Heysham Maasdam, 6 v. Havana te New York- Maashaven, 5 v. Freetown ri. Takoradl. Mentor, pass. 5 Gibraltar. Maasland, 7 Las Palmas verwacht. Molenkerk, 5 v. Teneriffe n. Antwerpen. Nigerstroom, 4 te Bordeaux. Nieuw Amsterdam, 5 v. Cristobal te Havana. Nieuw Holland. 4 90 m. O. Timor. Noordwijk. 5 te Newport News verwacht. Nestor, 5 v. Paramaribo n. Port of Spain. Nötos. 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Oraniestad. pass. 4 ten O- Martinique. Omala, 6 v. Calcutta te Ras Tanura verw. Overijsel, 4 190 m. NW. Firvisterre. Ovula, 4 v. Stanlow op rede Ardrossan. Oranje. 5 v. Singapore n. Belawan. Orion, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 4 bij Kp. St. Vincent. Prins Willem V, 4 v. Rotterdam n. New York. Prins Fred. Hendrik, 5 Kp. Flnisterre gepass. Prins Alexander, pass. 4 Heligoland. Prins Joh. W. Frlso, 4 750 m. O.t.N. Kp. Race. Prins Philips Willem. 4 210 m. NO. Madeira. Prins Willem II, 4 730 m. W. Flores. Poel au Laut, 4 100 m. W. St. Vincent. Poseidon, 4 v. Jacmel n. Barahona. Fhro-ntis, 6 v. Bremen te Amsterdam. Rottl, 4 v. Belawan n. Priok. Rotula, 4 v. New Orleans te Liverpool verw. Roepat, 4 v. New York n. Baltimore. Reael, 4 v. Priok raar Semarang. Reyniers, nacht 4-5 v. Makassar te Soerabaja. Ruys, 5 v. Durban n. East London. Rem pang, pass. 5 Ouessant. Rijndam. 5 v. Cobh n. Southampton. Samarlnda, 5 te Cristobal. Sinjgkep, 4 v. Port Said n. Fiurne. Saparoea, 5 v. Takoradd n. Freetown. Sarangan, 2 te San Francisco. Stad Alkmaar, pass. 5 Scilly's. Stad Leiden, pass. 5 Azoren. SHedrrcht, 4 270 m. O.NO. Belem. Stad Leiden. 4 250 m. N.NO. Azoren. Salawati. 4 100 m. Z.ZO. Lombom. Salland. 4 510 m. Z.ZW. Firtisterre. Sambas. 4 180 m. N. Anamba eil. Saroena, 4 t.h.v. Noordpunt Luzon. Scherpendrecht. 4 450 m. NW. Fort Aleza. Slnabang, 4 v. Makassar n. Mandiodo. Soestdijk, pass. 4 Bizerta. Sommelsdijk. 4 540 m. ZW. Flores. Stad Breda, 4 80 m. NW. Bermuda. Stan.vac Benakat. pass. 4 Kp. Padaran. Slamat, pass. 5 Ouessant n. Port Said. Stad Arnhem, 6 Savona verwacht. Stad Maassluis, 5 v. Narvik n. Iromingham. Sarpedon, 5 v. Ciudad Trujlllo 11 New York verwacht. Schie. 6 te Alexandrië. Schledijk. pass. 5 Kp. St. Vincent n. Halifax. Sibajak, 5 460 m. ZW. Tahiti. Stad Dordrecht, 5 v. Vlaardingen te Rotterdam Stad S -dam, verm. 7 v. Vlaardingen n. Nar vik. Stentor, 6 v. -^rpen te Amsterdam. Straat Soend 4 Mauritius. Tarakan, 5 te Gei.ua. Tamo, 6 v. Newport News te Hamburg, verw. Ternate, pass. nacht 4-5 Ouessant. Titus, 4 v. Malta n. Eleusisbaai. Tankhaven III, 5 v. Penang te Sungelgerong. Tawali, 5 te Soerabaja. Tjiluwah, 4 v. Tj. Priok n. Muntok. Tommi, 5 Semarang verwacht. Ternate. 4 dwars Cherbourg n. Bona. Themisto, 4 250 m. W.NW. Bermuda. Tjibodas. 4 160 m. W. Luzon. Tjitjalenka. 4 200 m. W.ZW. Str. Soer.da. Tomorl. 4 200 m. W. Minacoy n. Aden. Trompenberg, 4 180 m. N-t.O. Flores. Tabinta. 5 te Colombo. Tara, pass. 5 Kanarische eil. Tosari. 5 van Padang. Tjibantjet. 3 te Yokohama. Triton. 6 v. Amsterdam naar Curacao. Van Outhoorn. 4 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Van Ricbceck, 5 v. Makassar te Ambon verw. Van Riemsdijk, 4 v. Makassar n. Buleleng. Van Heutsz, 4 560 m. Z. Diego Garcia. Veendam, 5 700 m. W.t.Z. Valentia n. Halifax Waterland. 5 St. Vincent verwacht. Waingapoe, 4 v. Kalianget n. Djankar. Weltevreden, 4 nog rede Semarang. Winterswijk. 4 120 m. NW. Lissabon. Waal, 5 v. Algiers n. Lissabon. Waterland, 5 v. St. Vincent n. Montevideo. Wield recht, pass. 5 Guardaful n. Madras. Woensd recht, 5 van Las Palm as n. Pto La Cruz Winsum, nacht 5-6 Monrovia verwacht. IJsel, 5 Gibraltar gepass. Zeeland (SSM), 4 60 m. NO. Flambro Head. Zor.newljk, 4 1040 m. W. Freetown. Zijpenberg, pass. 4 Algiers. Zuiderkruis, pass. 5 Dakar naar Las Palmas. KLEINE VAART Abel Tasman, 2 v. Londonderry n. Bristol. Aktjo, 3 v. Mlddüesboro n. Kopenhagen. Albatros, 2 te Bideford. Ameland, 2 v. Newburgh naar Londen. Arlon. 2 v. Par n. Genua. Bernard, 2 v. Great Yarmouth. Breezand, verm. 4 v. Londen n. Rochefort. Barracuda, 4 v. Helsingborg n. Oslo. Betty, 4 v. Kopenhagen naar Oslo. Bab-T, 3 v. Bayonne n. Lowestoft. Coeta, 2 v. Par naar Calais. Cateli, 2 v. Port Talbot te Swansea. Corsica, 3 v. Swansea te LiverpooL Carpo, pass. 5 Lizard Head. Constant, 3 v. Dover n. Grimsby. Drittura, 3 v. Hull n. Grangemouth. Daviena Goekoop, 4 v. Teignmouth te Roscofi De Ruiter, 4 v. Calais naar Rouaan. Dollard, 5 v. Nakskov te Rsnders. Eemstroom, 3 v. Bristol te Newport. Ellewoutsdijk, 4 v. Roscoff n. Portsmouth. Europa, 3 v. Boston Lines op de Tyne. Egber Wagenborg, 2 v. Algiers n. Valencia. Eisenburgh, pass. 5 Ouessant. Fram, 3 v. Great Yarmouth. Gezien a Hendrika, pass. 4 Vlisslngen. Hebe Nobel. 3 v. Brussel te Middlesboro. Hast I, 5 v. Guernsey n. Dover. Hast III, 4 van Dover naar Hull. Hast V, v. Ipswich te Guernsey. Heemskerk, 3 v. Malmö te Aarhus. Hondsrug, 4 v. Aalborg n. Antwerpen. Import, verm. 5 v. Antwerpen n. Oporto. Joost, 4 v. Plymouth n. Bordeaux. Johanna te Velde. 3 v. d. Tyne n. Leith. Jozo, 3 v. Middlesboro o*> de Tyne. Jo. 4 v. Gothenburgh. n. Lysekil. Josien, 4 v. Gothenburg te Kingslynn. Karel. pas®. 3 Gibraltar. Keyser, 4 v. Antw. te Stockholm. Kortenaer, 4 v. Swansea te Roscoff. Leemans. 3 v. Grangemouth n. Nantes. Leuvehaven. 6 v. Antw. te Skelskor verw. Maartle. 4 v. Relfast te Cardiff. Maraat, 3 v. BridHngtonbaal. Martini, pass. 3 Lizard Head. Maasym, 4 v. Wismnr te Kiel. Mies, 4 v. Swansea te Bayonne. Nezo, pass. 3 Flamboro Head n. het Zuiden. Nimrod. 5 v. Shoreham te Antwerpen. Noordzee, 2 te Dublin. Nanny, 3 te Londen- Na&sauhaven. 6 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Netta. 4 v. Mefchll naar Leith. Nettie. 4 v. Antw. n. Southampton. Prima 4 v. Hamburg te Boston Lines. Prinses Wilhelmlna. pass. 3 Lizard Head. President Roosevelt, 4 v. Christiansand naar Vigsnes. Prins Bernhard. 3 v. Cork te Londen. Prior, 5 v. Ci vita Vecchia te Valencia. Regaja. pass. 2 Lizard Head. Rex. 3 te Falmouth. Rian. 3 v. Swansea te Newport. Rocket. 3 te Southampton. Spur a, 2 v. Vlaardingen te Oslo. Sporota, 4 v. Wismar te Gothenburg. Start, 2 v. Hull n. Faversham. Stientje Mensinga. 4 v. Drogheda te Antwerper. Swallow. 4 v. Marans n. Bordeaux. Servus. 4 v. Hamburg te Boness. Sian. 3 v. Gothenburg te Rostock. Silvretta. 5 v. Gothenburg te Antw. verw Spaai nestroom, pass. 3 Dover. Spurt, 5 v. Southampton n. Teignmouth. Tilly. 4 te Bordeaux v. Rouen. Trude, 3 te Barrow. Theano, 5 v. Belfast te Drogheda. Uranus, 2 v. Eastham n-aar Rouaan. Vitesse, pass. 2 Flamboro Head n. het Noorden. Van Bra kei, 4 v. Rieme te Ballina. Vecht. 5 v. Maassluis te Boston. Walcheren, pass. 3 Lizard Head. Wega, 2 v. Newburgh naar Londen. Westermarkt, 2 v. Bristol n. Waterford. Westward Ho. 3 te Londen. Willy 3 v. Antwerpen te Bristol. Willem Beukelsz, 2 v. Limhamn te Port an Prince Haiti. Wirn. 4 v. Gent n. Mlddelfart. Zaanstroom, 3 v. Amsterdam te Hull. Zeehond. 5 v. Kopenhagen te Gent.' Zwaantiena, 3 v. Middlesboro n. Kopenhagen.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3