Weldra begint met man en macht strijd voor herovering van het verloren land iWtotigL Overlevenden uit Stavenisse vinden er elkander terug Aantal evacués waarschijnlijk niet hoger dan vijftigduizend Uitgaan in Haarlem IKS Voor Schouwen en Flakkee zal deze tamelijk lang duren Agenda voor Haarlem rHce is het ontstaan?"^ vJ Een Eeuw geleden Het tegen - offensief wordt voorbereid Over een maand rijdt trein naar Breda weer Gruwelijke herinneringen aan nacht der verschrikking 3 In evacuatie-centrum Bergen op Zoom Dit woord: PRAA TJES VOOR DE VAAK In Engeland valt het water weer VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 Luchtopname, gemaakt boven Zierikzee, op hel moment dat een hefschroefvUegtuig daalt op een open plek in het stadje, duidelijk gemarkeerd door reeds eerder neergekomen witte parachutes. Rechts op de foto een juist tot ontploffing gebrachte rookbom (witte vlek). (Luchtopname ANP-foto) Terwijl behalve op het redden van mensenlevens thans alle energie van de in het Zuidwesten van ons land zwoegende werkers is toegespitst op behoud van het nog bestaande, worden de plannen al weer voorbereid voor het herwinnen van het verlorene. De onafzienbare stukken verdron ken land moeten zo spoedig mogelijk weer aan de zee worden ontrukt; de talrijke bressen in de waterkeringen moeten worden gedicht, de ver broken verbindingen moeten worden hersteld. Dan kunnen de huizen weer worden opgebouwd of gerepareerd en de thans ontheemden worden terug gezonden. Aannemers doen al verkenningen voor de herstel-projecten, die de Rijkswaterstaat hun heeft opgedragen, en reserveren hun materiaal. Weldra zal een nieuwe landwinning gaan beginnen. Zó is de situatie. En niet zoals in het overigens zo hulpvaardige buitenland verondersteld wordt, dat reeds herhaaldelijk orders aan de Nederlandse industrie ont hield omdat het meende dat deze voorlopig in haar geheel niet meer aan productie kon denken... Dat is natuurlijk een misvatting. Hoe zwaar de ramp ook is geweest, die het land heeft getroffen, het werk dat er op moet volgen is voor Nederland een vertrouwd karwei. Hoe ontzaggelijk de omvang ervan ook is; in zijn aard is het bekend. In een uiteenzetting, die gistermiddag door de directeur-generaal van de Rijks waterstaat, ir. A. G. Maris, werd gegeven, is reeds een spoedig herstel van de spoor wegverbinding van Rotterdam met Noord- Brabant aangekondigd. De waterkering in Noord-Brabant zal vermoedelijk reeds over een paar weken geheel hersteld zijn, dus ook die van de Royale Polder bij de Moer- dijkbrug. Tegelijkertijd kan dat van de dijk op ADVERTENTIE Ste,V An«isepV^en daaelijk VRIJDAG 6 FEBRUARI Waalse Kerk: Hermann Zaiss-comité, sa menkomst, 7.30 uur. Haarlemse Kegelbond: Doorlopende filmvoorstellingen over Zee land en Zuidhollandse eilanden, ten bate van het Rampenfonds 2 tot 11 uur. Lange Veerstraat 16: „Geestelijk leven", bijeen komst, 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereniging, spreker ir. J. F. Niemöller. 8 uur. Rembrandt: „Opmars der vrouwen", 18 jaar, 7 en 0.15 uur. Palace: „Export in blond", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", 7 en 9.15 uur. Lido: „De schrik van de twee de compagnie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. City: „De bandieten van Cimarron", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: Billy the kid", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Ilals: „Het zal je ge beuren", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Kinderen van de straat", alle leeft., 8.15 u. ZATERDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: „School voor vrouwen" (Nederlandse Comedie), 8.15 uur. Concert gebouw: Extra-concert H.O.V. voor het Rampenfonds, 8 uur. Haarlemse Kegelbond: Doorlopende filmvoorstellingen over Zee land en Zuidhollandse eilanden ten bate van het Rampenfonds, 2 tot 11 uur. Rembrandt: „Opmars der vrouwen", 18 jaar 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Export in blond", 18 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De schrik van do tweede compagnie", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „De ban dieten van Cimarron", 14 jaar. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: Billy the Kid", 14 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Het zal je gebeuren", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Kinderen van de straat", alle leeft., 30. 7 en 9 —w. het Eiland van Dordrecht bij de Noordkant van deze brug worden verwacht, zodat men dan dadelijk met het herstel van de baan kan beginnen. Nog een maand en de treinen zullen hier weer Brabant binnen denderen. Ook het spoorwegtraject Rotterdam-Dord- recht-Gorinchem heeft vermoedelijk reeds de langste tijd onder water gelegen; wan neer de dijk van de Alblasserwaard bij Papendrecht is geheeld, en dat gebeurt wellicht nog deze week, kan dadelijk met de uitmaling worden begonnen. Het dan weer op gang komende treinverkeer met Gorinchem zal het thans zwaar belaste traject Rotterdam-Gouda-Utrecht kunnen ontlasten, zolang de verbinding via de Moerdijk nog buiten gebruik is. Het werk aan de dijken in Zeeuws Vlaan deren is inmiddels reeds zover voortge schreden, dat van de 3300 hectaren, die daar waren overstroomd, nu al 2500 hecta ren van het buitenwater zijn afgesloten. De lozing van het water is reeds in volle gang. Maar naast deze gebieden, waarover met een gerechtvaardigd optimisme kan wor den gesproken, zijn er natuurlijk ook stuk ken, waarover de Rijkswaterstaat zich zor gen maakt. Een voorbeeld daarvan is Schouwen en Duiveland. Het terugwinnen van dit eiland op de zee is het allermoei lijkste probleem, dat na de vloed is gerezen. „We zullen van geluk mogen spreken als we daarmee vóór het volgende wintersei zoen klaar zijn", verzuchtte ir. Maris. Na de drie extra dijkdoorbraken van gis termorgen, die ook de Zonnemaircpolder deden vollopen, is er van dit hele eiland nog maar cen-tiende deel droog. Het her stel van de dijken zal niet in gedeelten maar als één geheel moeten geschieden. Pas daarna kan de bevolking terugkeren. In de rangorde van de moeilijkheid neemt Goeree en Overflakkee de tweede plaats in. Ook daar zitten tal van grote bressen in de dijken. De drie aannemers, die voor lopig voor het repareren daarvan zijn aan gezocht, kunnen er echter de droge strook bij Dirksland en de duinen nog gebruiken als bruggehoofden voor verdere terrein winst op de zee. Overzicht Zowel op Walcheren als op Noord-Beve land is de situatie niet zo ernstig gebleken, als zij zich aanvankelijk voordeed. De ga ten in de Veerdijk op het eerstgenoemde eiland zijn niet ernstig en zullen binnenkort gestopt zijn. Dan kan de spoorlijn weer gemaakt worden; de N.S. maken zich al gereed om dit prompt te doen geschieden. Op Zuid-Beveland moet nog heel wat ge beuren. Een verkenningsploeg van aan nemers heeft de talrijke en grote gaten in de dijken daar bezichtigd; het herstel daar van voorwaarde voor de terugkeer van het weg- en treinverkeer zal lang duren. Ook op Tholen wacht de helpers van de waterkeringen een zware en langdurige taak. Wat het herstel van de dijken in Zuid holland betreft, zei ir. Maris, dat men nog altijd hard bezig is de binnen-waterkerin- gen te verzekeren om een verder doordrin gen van het water te voorkomen. Zo gaat Tegelijk met de overrompeling van het land heeft het water een arsenaal van de verdedigers leeggeroofd: de Bies- bosch, die het rijshout bevatte, dat ge bruikt werd voor de Zuiderzeewerken en waaraan een dubbele behoefte is ontstaan, werd overspoeld. Men hoopt nog een kwart van de totale voorraad op te vissen. Voor het overige zal men zich moeten behelpen met Gelders rijs hout. Een naar aanleiding hiervan ge stelde vraag of de Zuiderzeewerken als gevolg hiervan wellicht vertraging zullen ondervinden, kon ir. Maris niet beantwoorden. Dat is een kwestie van regeringsbeleid in de nabije toekomst, voor overweging waarvan de regering thans nog geen tijd wordt gelaten. het op het eiland Putten nog altijd om het, behoud van de dijken langs het Voornse kanaal, die het water tegenhouden, dat na de dijkdoorbraak van Zaterdagnacht bin- nengolfde. In de Krimpenerwaard boekte men reeds Zondag een overwinning van het aller grootste belang op het woedende water: de Schielandse Hoge Zeedijk, die het vaak nog lager dan de eilanden liggende vasteland van Zuidholland beschermt, was op één punt bezweken, maar met inzet van alle krachten gemaakt. Hetzelfde geschiedde bij Ouderkerk aan de IJsel, waar men, om de bres goed te kunnen dichten, zelfs schepen voor de dijk schoof. Op IJselmonde staat men niet voor grote moeilijkheden, in de Hoeksche Waard echter wel. Het werk zal hier door drie aannemers van drie kanten, en wel uit 's Gravendeel, Numansdorp en de Eendrachtspolder, worden aangepakt. Met groot materiaal. Afsluiting zeegaten Op een vraag, of het bestaande plan tot volledige afsluiting van de Zuidelijke zee gaten op de Schelde na deze ramp speciale belangstelling van de regering geniet, ant woordde ir. Maris dat dit plan „geen kin derachtig" werk omvat. Zulk een onder neming zou in omvang alle andere droog- makingswerken, die Nederland tot nu toe heeft gekend, verre overtreffen. Alle be doelde zeegaten zouden precies tegelijker tijd moeten worden afgesloten, omdat er anders stromingen zouden ontstaan, die het werk bij de handen zouden afbreken. Ach ter de zeedijk zou een zoetwaterreservoir voor de provincie moeten komen. Men zou het werk bovendien voor het eerst moeten uitvoeren bij een zeer groot eb en vloed- verschil. Hij verwachtte, dat het jaren stu die zou kosten voor een dergelijk stout plan zou kunnen worden gerealiseerd. Hij bevestigde echter dat er reeds een studie aan de gang is voor de afsluiting van het Haringvliet, hetgeen ook reeds door de mi nister van Verkeer en Waterstaat is bekend gemaakt. BERGEN OP ZOOM (van een speciale A.N.P.-verslaggever). In Bergen op Zoom stromen vluchtelingen binnen uit Stavenisse, de zwaarst getroffen gemeente op het eiland Tholen, waar naar schatting 300 doden te betreuren zijn. Zij worden ontvangen door leden van het Roode Kruis, die hen in autobussen overbrengen naar het patronaatsgebouw, waar zij, na geregistreerd te ziin, een maaltijd ontvan gen en van nieuwe kleding worden voor zien. Hierna worden zij verder geëvacu eerd naar Den Bosch en Breda. In het patronaatsgebouw speelden zich ontroerende tonelen af. Familieleden, die met verschillende aken waren aangevoerd, en op het ogenblik van de ramp door de vloedgolf van elkaar waren gescheiden, ontmoetten elkaar hier weer voor het eerst en wij waren getuigen van de vreugde van een man uit Stavenisse, die zijn vrouw en beide kinderen terugvond. De molenaar Hoek uit Oosteland op Schouwen en Dui veland was zelf met een kind door middel van een amphibievaartuig van het dak van zijn woning gered, waarop hij twee dagen en nachten in een huilende storm en een ijzige koude een toevlucht had moeten zoeken. De verheugenis over het weerzien, dat men hier en daar waarneemt, wordt echter verre overschaduwd door het leed dat op de gezichten van de meesten te lezen valt. De 70-jarige opa Brouw uit Stavenisse vertelde ons dat het gehele drama zich in een goed kwartier afspeelde. In 5 minuten stond het water 1.50 meter hoog. Binnen een kwartier was het tot 3.50 meter geste gen om daarna langzaam de maximum stand van 5i/2 meter te bereiken. De ach terkant van het huis van de familie Brouw werd reeds door de eerste vloedgolf weg gespoeld, en men moest zich op het dak redden. Toen het water dit dak dreigde te overspoelen en het gehele huis op instor ten stond, was men gedwongen zich naar een hoger gelegen woning te begeven. Hierbij verloor opa Brouw zijn dochter en zag hij verscheidene leden van zijn aangetrouwde familie voor zijn ogen ver drinken. „Ik heb slechts mijn twee hon den, dig trouw met mij meezwommen, kunnen redden", zegt hij met gesmoorde stem, terwijl de tranen hem opnieuw in de ogen komen. Onbeschrijflijk is het wat zich op Tholen heeft afgespeeld. Een gezin van 6 perso nen dreef op een weggeslagen dak door de watermassa's. Langzamerhand braken ex- stukken van dit vlot af en iedei-e keer werd een der ovei'levenden meegesleui'd door de golven. De enige die levend van het vlot afkwam was een jongeman, die zijn huis genoten stuk voor stuk door de golven zag verzwelgen. Op een stuk dijk, waarop nog 7 huizen overeind stonden, bevonden zich ongeveer 40 mensen. De dijk wei-d op een gegeven ogenblik weggeslagen en de men sen werden bedolven onder het puin. Al het vee uit de eens zo welvarende polder is verdronken op 10 paarden na. In het ontvangstcentrum te Bergen op Zoom zagen wij nog een driejarig kindje. Het zat met grote verbaasde ogen naar de drukte rondom zich heen te kijken met een grote pop in de armen geklemd. „Gis teravond heeft zij erg gehuild om haar vader en moeder", zo vertelde ons een der Roode Kruis-verpleegsters, „maar ze zal die niet weerzien. Vei-scheidene mensen hebben een ze nuwaandoening en men vertelde ons dat enkele personen zelfs krankzinnig zijn ge worden of het gebruik van hun stem heb ben verloren. De amphibievaartuigen heb ben in de bomen op het eiland Tholen mensen gevonden, die daar van koude en ontbering wai-en omgekomen. Een identi ficatiecommissie is thans bezig de bij de overstroiping te Stavenisse omgekomenen ter plaatse te registreren. Terwijl de vluch telingen uit Stavenisse in de haven van Bei-gen op Zoom aankwamen wei-den op een andere kade in een lichter honderden geïmproviseerde doodkisten ingeladen met bestemming Stavenisse. Dat vaak hetzelfde betekent als slaap, bewijst de naam Klaas Vaak. Praatjes voor de vaak zijn onbeduidende, niets betekenende praatjes, kletspraatjes waaraan men geen waarde moet hech ten. Men verklaart de zegswijze als: praatjes, verhaaltjes om de slaap uit de ogen te houden, maar dan zou er moeten staan: praatjes tegen de vaak. Ik houd het woordje „voor" dus voor een tijds bepaling: eei-st komen de praatjes, dan komt de vaak. Hetzelfde vindt men in: hoogmoed komt voor de val. Eerst komt de hoogmoed en daarop volgt de val. De militairen, die hulp verlenen in de noodgebieden, zullen tot nader order per dag een extra zakgeld van een gulden en een pakje sigai-etten ontvangen, zulks met terug werkende ki-acht van Zondag 1 Febi-uai-i af. LONDEN (A.F.P.) Een Britse func tionaris heeft Dondei-dag meegedeeld, dat de zee in het afgelopen weekeinde vijf honderd gaten in de dijken in Zuid-Oost- Engeland heeft geslagen en dat er thans 100 tot 150 zijn gedicht. Hiervoor zijn zes millioen zandzakken gebruikt. Langzaam keert in de getroffen Britse gebieden de normale toestand terug. De inwoners zijn druk bezig hun beschadigde huizen op te lappen. Op het eiland Canvey, waar het water nog in de straten staat, herstelt men de tuinhekjes en hier en daar is men zelfs reeds bezig met grasknippen. Het aantal slachtoffers van de stormen in Engeland staat officieus op 423. Er wor den echter nog duizenden personen vei-- mist en de i'eddingsploegen speuren onver moeid de door het water ingesloten wonin gen af. De overstromingen eisten ten min ste 278 mensenlevens, 145 vonden de dood bij schipbreuken langs de Britse kust, zo meldt United Press nog. Hoewel op dit ogenblik nog geen defini tieve cijfers beschikbaar zijn van het aan tal geëvacueerden en de verspreiding over liet land, kan gezegd worden, dat naar schatting dit aantal de 50.000 niet zal overschrijden. In Noord-Brabant zijn naar schatting al 18.000 geëvacueerden ondergebracht. Voor zover de geëvacueerden uit Schou- wen-Duiveland niet naar Noord-Brabant zijn gebracht, gaan zij via Dordrecht naar Utrecht, waar 25.000 bedden beschikbaar zijn en van waaruit zij over verschillende plaatsen in de provincie worden ver spreid. De geëvacueerden uit Goeree en Over flakkee gaan zoveel mogelijk via qentra in Delft en Schiedam verder naar het Noor den. Er wordt naar gestreefd de getroffe nen zoveel mogelijk niet te ver van huis onder te brengen. Aan de geëvacueerden, die onderdak hebben gekregen wordt verzocht, per briefkaart aan hun naaste familieleden te bex-ichten op welk adres zij zijn onderge bracht. Overstelpend is het aantal aanbiedingen, dat van buitenlandse particuliere en ker kelijke organisaties en van regeringen ontvangen is om kinderen uit gezinnen, die door de watersnood zijn getroffen, op te nemen in buitenlandse gezinnen of te huizen. De Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, de Federatie der Diaconieën van de Nederlandse Hervormde Kerk, het Nederlandse R.-K. Huisvestings comité, de Bisschoppelijke Hulpactie voor hulp aan Oorlogslachtoffers in het bisdom Haarlem en de Vereniging voor Maat schappelijk Werk op Humanistische Grond slag „Humanitas" hebben op verzoek van de minister van Maatschappelijk Werk zich beraden over de mogelijkheid en wenselijkheid om kinderen uit de getrof fen gezinnen naar het buitenland te zenden. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat in deze uren van droefheid, onzekerheid en spanning uitzending van kindei-en naar het buitenland mede om psychologische redenen bezwaarlijk is, hoezeer deze bui tenlandse hulp ook op prijs wordt gesteld. Overwogen wordt kinderen, die daaraan behoefte hebben, in het eigen land op ver- haal te laten komen. In de komende we ken zal opnieuw worden nagegaan of en in hoeverre op het buitenlandse aanbod zal worden ingegaan. De watersnood in Tholen. Een vliegtuig werpt zandzakken uit voer herstelwerk zaamheden aan de dijk tussen St. Annaland en Stavenisse. TONEEL Zaterdag 7 Februari, Stadsschouwburg, 8 uur: „School voor vrouwen" van Molière in de nieuwe vei'taling van Bert Voeten door de Nederlandse Comedie onder pegie van Johan de Meester. In de hoofdrollen: Kitty Janssen, Henk Rigters en Henk van Ulsen. Décor van Wim Vesseur. Zondag 8 Februari, Stadschouwburg de ge hele dag gesloten. Dinsdag 10 Februari, Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel speelt „Hen- di-ik de Vierde" van Luigi Pix-andello, door André Bai-sacq geregisseei'd. In de titelrol Ko van Dijk. Verder wei'ken mede: Loudi Nijhoff, Kitty Knappert, Ko Arnoldi, Dick van Veen en vele andei-en. Donderdag 12 Februari, Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagse Comedie vertoont het door Frans Hesmerg vertaalde stuk „An- drocles en de leeuw" van G. B. Shaw onder regie van Erwin Piscator, in décors en costuums van Noni Lichtveld. Met Jan Retèl, Cees Laseur, Elisabeth Andersen, Bob de Lange, Johan Valk, Frans van der Lingcn en anderen. MUZIEK Zaterdag 7 Februari, Concertgebouw. 8 uur: Extra concert door de H.O.V. onder lei ding van Toon Ver hey ten bate van het Nationaal Rampenfonds, met solistische medewerking van Stevan Bergmann, piano. Uitgevoerd worden de Symphonie in g nr 40 en het Pianoconcert in c (K. V. 491) van Wolfgang Amadeus Mozart, benevens het Eerste Pianoconcert (in bes, opus 23), van Tsjaikofski. Maandag 9 Februari: Kloppersingelkerk, 8 uur: Gratis concert met collecte ten bate van het Rampenfonds door Bep Misset- van Andel (alt) en Hendrik Lasschuit (orgel). Liederen van Dvorak, de Vocht en Röntgen, orgelwerken van Handel, Rhein- berger en Cor Kee. Dinsdag 10 Februari, Concertgebouw, 8.15 uur: Uitvoering van „De Kinderkruistocht" (La ci-oisade des enfants) van Gabriel Pierné door het Koor Katholiek Haarlem, de H.O.V. en een groot kinderkoor onder leiding van Albert de Klerk. Solisten zijn de sopranen Corry Bijster en Corry van Beckum, de tenor Willy van Hesse en de bariton Jos de Klerk. Donderdag 12 Februari, Concertgebouw, 8 uur: Concert door Haarlems Postaal Man nenkoor onder leiding van P. J. Potgieser, met medewei-king van de Amsterdamse Posthai-monie onder leiding van W. P. Steijn. Vrijdag 13 Februari, Stadsschouwburg, 8 uur: Voor Geloof en Wetenschap voei't de Ne derlandse Opera het Lyx'ische drama „Faust" van Gounod uit. Muzikale leiding van Mario Cordone, mise en scène van Abraham van der Vies. In de hoofdrollen: Frans Vroons, Siemen Jongsma en Greet Koeman. DIVERSEN Vrijdag 6 Februari, Stadsschouwburg, 8 uur: Mej. dr. Marga Klompé, lid van de Tweede Kamer, houdt een voordracht over „Rus land en het Westen" voor de vei-eniging Geloof en Wetenschap. Vrijdag 6 Februari, Frans Halsmuseum, 8 uur: Eerste van twee voordrachten door dr. H. J. W. Droogleever Fortuyn over „Kwakzalverij, bijgeloof en geneeskunst" voor de Volksuniversiteit. Tweede lezing: 13 Februari. Vrijdag 6 Februari, Gebouw II. K. B. van 211 uur: Doorlopende filmvoorstellingen over Zeeland en de Zuidhollandsc eilan den ten bate van het Nationaal Rampen fonds onder auspiciën van de Hervormde Jeugdgi-oep Wijk I. Films verstrekt door Polygoon, Cebufa en Animex. Vrijdag 6 Februari, Brinkmann, 8 uur: Voor de Kennemer Kring van vrienden der Amei-sfoortse School voor Wijsbegeerte spreekt dr. A. Groeneveld over „De taal als stilzwijgende overeenkomst". Zaterdag 7 Februari, Gebouw H. K. B., 211 uur: Dooi-lopend filmjournaal, zie Vrijdag, ten bate van het Nationaal Rampenfonds. "baandag 9 Februari, Frans Halsmuseum, 8 uur: De heer W. A. Nell houdt zijn derde voordx-acht over „De kunst van het ouder worden" voor de Volksunivei-siteit. Woensdag 11 Februari, Frans Halsmuseum, 8 uur: Eerste van een serie pianorecitals met toelichting door Johan Patist voor de Volksuniversiteit. Kleine, verwaarloosde stukken van grote meesters. Geheel belangeloos verleent de internatio naal vermaarde pianist Stevan Bergmann medewerking aan het extra concert van de H.O.V. op Zaterdag 7 Februari ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Hij ver tolkt pianoconcerten van Mozart en Tsjaikofski. Woensdag 11 Februari, gebouw Domi, Over- veen, 8 uur: Uitvoering door leerlingen van de muziekonderwijzeres Truus Smit. De opbrengst komt ten goede aan het Natio naal Rampenfonds. Vrijdag 13 Februari, gebouw H.K.B., 8 uur: Kernavond van de Haarlemse Jazzclub. Onder meer staat op het programma een causerie over Thomas „Fats" Waller. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Wei-ken van Arie Schouten uit Velsen, tot 16 Februai-i, op werkdagen van 10—12 en van 13.30—17 uur, des Zon dags van 1417 uur. Kunsthandel Leffelaar, Grote Markt: Expoi sitie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, op werkdagen van 10—17 uur, des Maandagsmorgens gesloten. Tot 28 Februari. N.V. Wed. Oosten: Tentoonstelling gewijd aan het moderne intérieur, tot 15 Februari, Bai-teljorisstraat 13—17. Concertgebouw, Zaterdagavond 8 Februari: Verkoop-tentoonstelling van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars ten bate van het Nationaal Rampenfonds. ADVERTENTIE ROSLEDEREN JASSEN 125.— Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 5 Februarij 1853 PARIJS, In het ministerie van Oorlog heeft bij gelegenheid van het huwelijk des Keizers een bal plaats ge vonden, hetwelk ook door vele buiten- landsche officieren is bijgewoond ge worden. Zeer zijn opgemerkt geworden twee Chinezen en drie Bedouïnen, allen in hunne nationale kleederdragten. de Bedouïnen zelfs met naakte beenen. Vooral de laatstgenoemde vreemdelingen schenen zich te vervelen.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5