Reeds meer dan 24 millioen voor Nationaal Rampenfonds Stroom van buitenlandse hulp blijft gestadig voortvloeien AKKERTJES Toevloed van giften houdt onverminderd aan Prinsessen vlogen boven rampgebied Dr. Drees bezocht geteisterd gebied Zelfs gevangenen offeren voor de slachtoffers van de stormramp Prins Bernhard dankte de helpers Afgezant van de Paus hield radiotoespraak Sprookje van Spaarndam werd werkelijkheid 3 Een bonzend hooSd van het Rampenfonds Financiële hulp aan rampslachtoffers Westduitse Voetbalbond geeft voor Rampenfonds Koninklijke hulp Wandeltochten ten bate MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 Het Nederlandse volk heeft reeds meer dan f 24 millioen bijeengebracht voor de slachtoffers van de overstromingsramp. Tot Zaterdagavond was bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag van f 24.080.000 ontvangen. Inmiddels is dit bedrag reeds weer belangrijk hoger geworden, want de stroom van giften duurt onverminderd voort. Arnhem heeft reeds meer dan 620.000 opgebracht voor het Nationaal Rampen fonds. In Diever (Drente) kwam ruim 20.000 bijeen, dat is bijna 27 per gezin en ruim zes gulden per inwoner. Bovendien werden hier duizend zakken en een vracht auto met kleding en dekking ingezameld. In Noord-Brabant bracht Cuyk aan de Maas tien ton goederen op plus 4500; Overloon ongeveer 3000; Mariaheide 1627 (elf gulden per gezin) en 24.000 kg bieten en vierduizend kilogram hooi voor het vee; Uden 6650 en 166.000 kilogram veevoeder; Udenhout 7500 en voor 500 aan granen. De inzameling in Delft loopt naar de twee ton. Op de Provinciale griffie van Limburg is meer dan 400.000 ontvangen. De gemeenteraad van Enschedé besloot ten behoeve van het Rampenfonds ƒ100.000 beschikbaar te stellen. De actie in de ver schillende bedrijven heeft 350.000 opge leverd. Voorts zond Enschedé 12.000 dekens en honderden tonnen goederen. De Friese gemeente Wijmbritseradeel heeft 101.000 bijeengebracht. Voor de 12.000 inwoners betekent dit gemiddeld 35 per gezin. Ook zijn 24 koeien toege zegd. In Zierikzee, dat zelf door de overstro ming werd getroffen, werd tijdens de giste ren gehouden drie kerkdiensten ten be hoeve van het Rampenfonds 2518,87 ge collecteerd. De schaalcollecten in de Rooms Kalho- lieke parochiekerken van Amsterdam brachten gisteren ruim 190.000 op. In het Begijnhof, de dekenale kerk van de hoofd stad en een van de kleinste parochies van ons land, was het resultaat meer dan ƒ5000. De bevolking van de gemeente Water landkerkje in Zeeuwsch-Vlaanderen (555 inwoners, verdeeld over 150 gezinnen) heeft een bedrag van ruim 11.000 gulden bijeengebracht. Dit bedrag komt overeen met een bijdrage van 73 per gezin, of 20 per inwoner. De gemeente Terneuzen-Sluiskil (14.000 inwoners), die zelf veel last heeft gehad van de watersnood, collecteerde Zondag een bedrag van 30.000 bijeen. Bij dit be drag zijn niet inbegrepen de schenkingen die reeds aan het Rampenfonds werden overgemaakt. Het Maastrichtse Rode Kruis heeft Zon dagmiddag zijn openbare inzameling voor de slachtoffers van de watersnood beëin digd met een buscollecte door de gehele stad. Deze bracht ruim 8200 gulden op. Hiermee is het totaal van de gehouden straatcollecten in Maastricht op bijna 30.000 gekomen. Het hoofdbestuur van de Orde van Vrij metselaren heeft 100.000 overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Het bedrag, dat door de bezoekers van de Rotterdamse beurs is bijeengebracht, heeft de 130.000 overschreden. De commandant van het Nederlands Vrijwilligersdetachement heeft namens de militairen 10.000 telegrafisch aan de Ko ningin overgemaakt, ter bestemming voor de hulpverlening in de noodgebieden. Namens alle militairen en het burgerper soneel van de landmacht in Suriname is een bedrag van 10.000 bijeengebracht voor het Rampenfonds. Het Kapittel der afdeling Nederland van de Souvereine Orde van Maltha deelt mede dat de waarnemende grootmeester dier or de te Rome een bedrag van 5000 dollar ter leniging van de nood in Nederland be schikbaar heeft gesteld. Bij de stoomvaartmaatschappij Neder land is thans van 19 schepen (ongeveer de helft van de vloot) telegrafisch het ver zoek binnengekomen giften over te maken op de rekening van het Nationaal Rampen fonds tot een totaal bedrag van 28.968. Meisjes van de huishoudschool te Deven ter hebben ook een steentje bijgedragen ter leniging van de nood. Zij bakten 90.000 oliebollen, die de leden van het politiecorps van Deventer van hoog tot laag huis Zondagmiddag hebben de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet een vlucht ge maakt boven de geteisterde gebieden. De Koningin en de Prins waren van oordeel, dat het noodzakelijk is dat hun dochters zich een volledig beeld vormen van de ont stellende ramp, die ons volk heeft getroffen. De minister-president heeft zich per soonlijk op de hoogte gesteld van de toe stand in de door de watersnood geteisterde gebieden. Nadat hij Zaterdagmiddag per vliegtuig een algemeen overzicht had ge kregen van de omvang van de ramp, heeft hij zich Zondag plaatselijk laten inlichten over de hulpverlening. De minister-presi dent was vergezeld van de secretaris-gene raal van 't departement van Algemene Za ken, mr. C. L. W. Fock en van zijn perschef, dr. G. J. Lammers. Prof. ir. T. H. van Wis- selingh, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, gaf deskundige voorlich ting. Van Hellevoetsluis uit heeft dr. Drees met een boot van de Rijkswaterstaat een bezoek gebracht aan Middelharnis, waar hij de kerkdienst heeft bezocht in de Neder lands Hervormde Kerk. Daarna heeft hij gesproken met de burgemeester en ver schillende autoriteiten ter plaatse, waarbij ook aanwezig was de Commissaris dei- Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper. Van Middelharnis werd ge varen naar Den Bommel, waar de werk zaamheden aan de dijken in ogenschouw werden genomen. Van Den Bommel ging de tocht verder naar Numansdorp, waar de minister-president zich onderhield met de plaatselijke autoriteiten en met verschil lende inwoners. Vandaar keerde dr. Drees via Hellevoetsluis naar Den Haag terug. De minister-president was diep onder de indruk van de voortreffelijke geest in de getroffen gebieden en van de energieke wijze, waarop gewerkt wordt. aan huis uitventten. De actie werd een groot succes. Men kwam zelfs een aanzien lijke hoeveelheid oliebollen tekort. De ac tie leverde het Rampenfonds 12.217 op. Het totale in Deventer bijeengebrachte be drag overschrijdt de 159.000. De Provinciale Noord-Brabantse Electri- citeitsmaatschappij heeft een oedrag van honderdduizend gulden beschikbaar ge steld voor het Nationaal Rampenfonds. Beurzen open, dijken dicht De omroepverenigingen zijn een geza menlijke actie gaan voeren ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Onder het motto „Beurzen open* dijken dicht" zal men trachten de offervaardigheid van Nederland levendig te houden. Het gironummer dat men voor deze actie gekozen heeft, is 17. Het postbusnummer in Hilversum, waar heen de postwissels kunnen worden gezon den luidt eveneens: 17. Men hoeft slechts te adresseren aan „Beurzen open, dijken dicht" te Hilversum. De eerste resultaten van deze actie zullen hedenavond na het nieuws van 8 uur bekend gemaakt wor den. Hedenavond zal ook de 30.000, welke de A.V.R.O. met zijn programma „Zoden aan de Dijk'" binnenkreeg, aan het nieuwe fonds worden overgedragen. De A.V.R.O., die thans ook aan deze gezamen lijke actie deelneemt, zal dit afzonderlijke programma beëindigen. Mouwen omhoog, ons land moet droog Ook de padvinders en padvindsters, die reeds hebben meegeholpen de nood in de getroffen gebieden te lenigen, willen nog meer doen. Zaterdag 14 Februari willen zij ieder voor het Nationaal Rampenfonds ten minste één gulden gaan verdienen. Kabouters, welpen, padvindsters, gidsen, verkenners, voortrekkers, pioniers, leid sters en leiders trekken er die dag op uit om onder het motto „Mouwen omhoog, ons land moet droog", allerlei werkjes te ver richten en zo tenminste één gulden te ver dienen. De Nederlandse Padvindstersraad en de Nederlandse Padvindersraad, die deze actie organiseren, wijzen er met nadruk op, dat op geen enkele wijze en onder geen beding werkjes, die in verband staan met de ramp, tegen betaling mogen worden uitgevoerd. Ook zij, die reeds rechtstreeks bij de hulp verlening zijn betrokken, mogen hun werk voor deze actie niet onderbreken. ADVERTENTIE van de. pijn, die maar geen einde neemt. Een snel maar zeker werkend middel om er in tien minuten af te zijn: neem één of twee ...die helpen direct! J Ten bate van de slachtoffers van de wa tersnood organiseert de Nederlandse Wan delsport Bond in vele plaatsen in Neder land op Zaterdag en Zondag aanstaande wandeltochten van tien kilometer. Het is de bedoeling van de N.W.B. de totale ont vangsten aan inschrijfgelden af te dragen aan het Rampenfonds. Gezien de grote belangstelling die er in Haarlem bestaat voor de wandelsport, zul len-ook in onze stad de wandelaars in de gelegenheid worden gesteld, door deel te nemen aan deze wandeltocht, mee te offe ren voor hun ongelukkige landgenoten die alles hebben verloren. De start zal plaats vinden vanaf restau rant „Dreefzicht" aan de Dreef in Haarlem en wel op Zaterdag van 2 tot 3 uur en op Zondag van 11 uur tot half één. Voor deze wandeltocht wordt geen herin nering uitgereikt, doch na het beëindigen der tocht ontvangt een ieder een speciaal Watersnoodstcmpel op de startkaart, indien mogelijk ook in het wandelboekje. Inschrij vingen kunnen geschieden aan de Kranten hal de Patriot op het Verwulft. De prinsessen Beatrix en Irene brachten Zaterdagmiddag onverwacht een bezoek aan geëvacueerden in Doorn, de Bilt en Renswoude. De kinderen werden verrast met speelgoed. Te de Bilt geeft prinses Beatrix een pop aan de vierjarige Corry Kestelee uit Zierikzee, die juist is aangekomen. Rechts: prinses Irene. Ook gedurende het afgelopen weekeinde heeft het giften in geld en goederen uit het buitenland geregend. De bond van Rode Kruisverenigingen te Genève heeft uit alle delen der wereld hulp voor Nederland ontvangen, die op een be drag van anderhalf millioen dollar wordt geraamd. De bond heeft medegedeeld dat het dringende verzoek van het Nederland se Rode Kruis om 20.000 complete bedden ruimschoots kon worden vervuld. Franse kipauto's In Frankrijk gaat de hulpverlening aan Nederland onverminderd voort. De bij dragen van particulieren variëren van een briefje van honderd francs (een gulden) tot een chèque van negen millioen francs (ruim 90.000 gluden). Honderden tonnen kleding en andere goederen zijn ingezameld en 20.000 Franse gezinnen zijn bereid, één of meer Nederlandse kinderen op te nemen. Zaterdagavond vertrok voorts een Franse compagnie van vierenveertig auto-kipwa gens uit Duitsland naar het noodgebied in ons land. Dekens en portwijn Ook uit Portugal blijft hulp toestromen. Lissabon heeft heden afgezonden: 10.000 dekens, 20.000 meter beddelaken, 2.000 paar schoenen en 400.000 blikjes conserven, 1 ton levertraan, 10 ton geconcentreerde legerrantsoenen en voorts koffie, rijst, sui ker, vijgen en 34.000 flessen portwijn. Vele arbeiders in Portugal werken per dag twee uur langer. Hun extra-loon zullen zij afstaan voor de hulpverlening. Zondag is voorts uit Lissabon het passagiersschip „India" naar Rotterdam gezonden met aan boor$ een aanzienlijke hoeveelheid goede ren uit de regeringsvoorraad. Vruchtentrein De Spaanse regering heeft besloten, van daag een trein met vruchten te sturen voor de kinderen in de getroffen gebieden. De opbrengst der inzamelingen is 300.000 pesetas. Spontane bevoorrading Het groothertogdom Luxemburg heeft tot nu toe zes treinwagens met in totaal 150.000 ton nieuwe kledingstukken, bed den, levensmiddelen en medicamenten naar ,Nederland kunnen sturen en voorts is er reeds ruim een half millioen francs inge zameld. Een Nederlandse vrachtauto, die voor ons gezantschapsgebouw in Luxemburg par keerde, is spontaan door de bevolking vol gestopt met goederen voor Nederland. Voorts zijn drie wagons met goederen onderweg. Verbijsterend is de omvang van de hulp die uit Scandinavië binnenstroomt. Zon dagavond was in Zweden reeds voor een waarde van 8.000.000 kronen 5,6 mil lioen bijeengebracht, waaronder schenkin- Met kracht is overal in de geteisterde gebieden het herstel en opbouwwerk ter hand genomen. Op verschillende plaatsen zijn reeds aanzienlijke vorderingen gemaakt. Hier zien we de werkzaamheden voor het herstel van de spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes. Prins Bernhard heeft Zaterdagavond via beide Hilversumse zenders een toespraak gehouden, waarin hij onder meer zeide getroffen te zijn door de vastberaden moed en de taaie vasthoudendheid van iedereen. De Prins was na zijn bezoeken aan de noodgebieden diep onder de indruk van wat er aan reddingswerk op elk gebied is gebeurd. Hij dankte de burger-vrijwilli gers, die te hulp zijn gesneld, de militaire hulpformaties, de zwoegende dorpelingen in het noodgebied zelf, de toegesnelde par ticulieren en studenten, de DU W-arbei ders, de vissers uit alle vissersdorpen, de schippers en vrachtrijders en vooral dc vele stille werkers achter de schermen, die het dag en nacht op hun posten hebben uitgehouden. De minister van Maatschappelijk Werk heeft de gemeentebesturen gemachtigd, aan de slachtoffers van de ramp, die zon der of zonder voldoende inkomsten zijn, uitkeringen te doen op basis van de rege ling hulpverlening oorlogsslachtoffers. Daar een groot aantal slachtoffers bij der den is ondergebracht, heeft de minister voorts de gemeentebesturen gemachtigd ten behoeve van de inkwartiering van rampslachtoffers uitkeringen te doen aan kwartiergevers en kwartiernemers. Hierbij wordt onderscheid gemaakt tussen in kwartiering met of zonder voeding. Aan deze regeling is terugwerkende kracht verleend tot 1 Februari jl. Deze regeling is tot stand gekomen in overleg met het Nationaal Rampenfonds. De speciale afgezant van de Paus, mon seigneur Righi Lambertini, heeft Zondag middag voor de Nederlandse radio een toe spraak gehouden, waarin hij onder meer zeide in opdracht van de Paus naar Neder land te zijn gekomen om hem zo spoedig mogelijk inlichtingen te doen toekomen. „Vliegende boven het getroffen gebied, heb ik de omvang van de ramp overzien in een streek, die ik vroeger als groen en vruchtbaar land heb gekend. Ik heb werke lijk de broederlijke eenheid bewonderd, die dit werkzame Nederlandse volk ten aanzien van deze ramp aan de dag heeft gelegd. Geen deur is gesloten gebleven voor hen, die hun woning hadden verloren of ver laten." gen aan dekens, kleren en dergelijke ter waarde van 2.000.000 kronen. De rest zijn schenkingen in geld. De actie van de Zweedse radio heeft in twee dagen 1.250.000 kronen opgebracht. (De actie voor de slachtoffers in de Po-vlakte leverde inder tijd in anderhalve maand 1.300.000 kronen op). Gisteren is in bijna alle kerken ge collecteerd voor Nederland. Zondag zijn in Kopenhagen 1000 per sonen druk bezig geweest met het sorteren van Deense giften voor Nederland. Acht vliegtuigen met in totaal 64 ton zandzak ken, rubberlaarzen en rubberkleding zijn reeds vertrokken. Er worden nog steeds grote sommen gelds ontvangen. De Finse regering heeft 50 millioen mark beschikbaar gesteld en het Noorse pers bureau meldt, dat Zaterdag in Noorwegen reeds een millioen kronen was ingezameld voor Nederland, België en Engeland. Hulp door de lucht De K.L.M. stuurde Zondag een extra- vrachtvliegtuig naar Kopenhagen om een deel van de vele rubberlaarzen, lakens en dekens, die daar verzameld zijn, op te halen. Uit Canada is een K.L.M.-toestel onderweg met 75 balen dekens en met ma- trasovertrekken. De „Transcanadian Airlines" brengen elf pakken nieuwe kleding, veertig pakken rubberlaarzen en 83 pakken matrasover- trekken naar Londen. De K.L.M. zal pro beren ze vandaar naar Nederland te bren gen, proberen, want de K.L.M. zit „tot de nok toe vol". Sabena assisteert K.L.M. Ook de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena gaat nu echter helpen bij het ver voer van de nog steeds groeiende hoog op gestapelde massa goederen, die ter leniging van de nood naar ons land worden ge zonden. De Sabena-toestellen hebben in het voorbije weekeinde reeds tonnen hulp goederen naar ons land gebracht. Wel maakt men zich in Brussel zorgen over de stroom van goederen uit Parijs. Zij worden in zulke enorme hoeveelheden aangevoerd, dat geregelde doorzending naar Amsterdam bijna onmogelijk wordt geacht. Gevangenen hielpen In Italië is tot nog toe voor ruim een half millioen gulden aan giften in geld ver zameld. Gevangenen en personeel van een gevangenis te Rome hebben 80.281 lire bij eengebracht voor Nederland. „Geluksketen" in Zwitserland Het Zwitserse Rode Kruis heeft thans twintig spoorwagons vol kleding, schoenen, dekens en beddegoed klaar staan voor Ne derland. De „geluksketen", welke actie Dinsdag is begonnen, heeft reeds 2.200.000 Zwitserse francs opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor Nederland, Engeland en Bel gië. Engelse hulp Britse parlementsleden van alle partijen hebben in het Lagerhuis een motie ge tekend, waarin onder meer gezegd wordt: „Dit Huis is van mening, dat nationale grenzen thans buiten beschouwing gelaten moeten worden en dat in het bijzonder de in ons bezit zijnde materiële hulpbronnen van alle soort ter beschikking gesteld moe ten worden van onze oude buur en vriend, Nederland, zonder dat op iets anders wordt gelet dan dat het zo groot mogelijk nut op levert en zo spoedig mogelijk geschiedt." Zondag is voor het gebouw van het En gelse vrouwen-hulpcorps in Londen de eerste vrachtauto met giften voor Neder land symbolisch overgedragen aan mevrouw Stikker, de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur. Het Britse Rode Kruis stelt ook een deel van de voor de slachtoffers van de ramp in eigen land ontvangen gaven ter beschik king van Nederland. Op het Nederlandse consulaat-generaal heeft men het hele weekeinde doorgewerkt om de binnengekomen goederen te sorteren en te verpakken. Vele Engelse kinderen stuurden chocolade en snoepgoed, dat ze nu voor het eerst zon der bon konden kopen. Het in de oorlog zwaar getroffen Coven try dat na de oorlog met bloemen en plan ten uit Nederland werd opgesierd, heeft 3000 pond sterling gestuurd. Het speciale in de Engelse taal gedrukte nummer van „Het Vaderland" wordt in Engeland ten bate van de slachtoffers ver kocht. Lof van de „Times" De „Times" schrijft in een hoofdartikel onder meer: „De wereld, en niet in het minst de Engelsen, zijn verlangend de hel pen, maar" het herstel van Nederland zal De heer G. de Boer, lid van het bestuur van de Haarlemse afdeling van het Rode Kruis, schrijft ons: „Toen ik Zaterdagavond luisterde naar de radiotoespraak van dr. L. G. Korten- horst, waarin deze herinnerde aan het sprookje van Spaarndam, aan dé kleine Peter, die met zijn duimpje een dijkdoor braak voorkwam, zag ik plotseling dat sprookje werkelijkheid worden. 't Was op Woensdag, de clag van de Rode Kruiscollecte in Haarlem. In en om het ge bouw van het Rode Kruis aan de Pavil joenslaan heerst een enorme drukte. Vrachtauto's vol goederen rijden af en aan; collectanten met goed gevulde bussen spoeden zich naar binnen om hun kostbare last af te dragen. Honderden, duizenden guldens vullen de emmers en manden naast de tellers. Daar stapt, door al die drukte wat be duusd, een ventje van omstreeks vijf jaar het gebouw binnen. In zijn vuistje houdt hij vastgeklemd een spaarbusje. Verlegen kijkt de kleine man om zich heen, als hij de kamer binnenkomt. Maar hij vindt de weg naar een tafel, waar tellers bezig zijn. Daar zet hij zijn busje neer. Nog even kijkt hij naar zijn kostbare schat en verdwijnt dan snel tus sen al die grote mensen naar buiten. Ne gentien centen bevat het busje. Is het sprookje van Spaarndam dan toch werkelijkheid? Ook dit kleine duimpje helpt de waters nood keren. En als even later een wat oudere knaap binnen komt en zijn vijf gulden spaargeld op de tafel neertelt, dan weten wij dat het sprookje van Spaarndam werkelijkheid is geworden. Deze duimpjes stoppen het gat in de dijk. Zij zijn het symbool van de geest-, die in heel ons volk leeft, van jong tot oud, van arm tot rijk. Offeren, want de nood is groot." De West-Duitse Voetbalbond zal blijkens een mededeling van zijn voorzitter Conrad Schmedes een som van 10.000 mark over maken aan de K.N.V.B. als bijdrage voor het Nationale Rampenfonds. Verscheidene andere sportclubs in West- Duitsland hebben daarnaast op eigen ini tiatief gelden ingezameld die eveneens aan het N.R.F. zullen worden toegezonden. Zo bracht het bestuur van de Rheydter S.P.V. tijdens de voetbalwedstrijd tegen Herten een bedrag van 2000 mark bijeen. TWEE FRANSE TRAWLERS IN BOTSING Twee Franse trawlers, de „France Libre" en de „Villedys" zijn Zondag met elkaar in aanvaring gekomen, ongeveer negentig mijl ten Westen van Brest. Er worden drie man vermist. door de van ouds bekende eigenschappen van het Nederlandse volk worden tot stand gebracht. De vastberadenheid, waarmede dit zal gebeuren, klonk gisteren door in de radiorede van Koningin Juliana." Dank van het Rode Kruis Het hoofdbestuur van het Nederlandse Bode Kruis heeft aan de Liga van Rode Kruis verenigingen te Genève getelegra feerd, diep ontroerd te zijn door de enorme hoeveelheid gaven, welke van alle kanten toestromen. Dank zij deze bewonderens waardige hulp kon in de eerste noden voor zien worden op enkele speciale artikelen na, waarvan de Liga op de hoogte zal ge houden worden. Hoezeer het op prijs wordt gesteld, kunnen aanbiedingen van indivi duele hulp van artsen en verpleegkrachten niet aanvaard worden, omdat Nederland op het ogenblik over voldoende personeel be schikt op dit terrein. Talrijk zijn ook de aanbiedingen van huisvesting en zelfs van adoptie van kinderen, wij zijn er erkente lijk voor, aldus het Nederlandse Rode Kruis, doch geven er de voorkeur aan deze hier te houden, onder voorbehoud er later op terug te komen wanneer zulks nodig is. Oostenrijk Een wagon met ruim zes ton textieigoe- deren is Zaterdag uit Wenen naar Neder land vertrokken. De lading bestaat in hoofdzaak uit beddegoed. Naar schatting is in Oostenrijk 3 a 400.000 gul 'en ingezameld voor Nederland. Imrr" "militeiten? De stad Reef Town S -i de Kaap provincie heeft de bevoegde autoriteiten een program voor immigratie in Zuid- Afrika voorgesteld, waarvan de slachtoffers van de overstromingen in Nederland en Engeland zouden profiterex^ De Koningin heeft voor de hulpverle ning ter beschikking gesteld de konink lijke stallen en het huis Lange Voorhout 16 als opslagruimten voor het Rode Kruis, voorts rollend materieel voor veevervoer, de stallen op de landgoede ren voor de onderbrenging van geëva cueerd vee en ruimten in het paleis Noordeinde voor opslag goederen. Indien dat wenselijk zal blijken zal het paleis Het Loo ter beschikking worden gesteld voor huisvesting van evacues.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5