Nu is het tijd Bottelier Zn Mosquito agent boeken STOFZUIGER rijwielhuis WILHELMINA JAC. WISKER De gezondheid van Koning Boudewijn IJs-races in Kopenhagen voor het Rampenfonds 2 kamers met keuken Vis van Balm! 40 jaar vertrouwen „twieka" SPATLAPPEN 55 Spoedcursus ENGELS! FRY's Taleninstituut WONINGRUIL HOLLAND ELECTRO NED. ASSOCIATIE v. PRACTIJKEXAMENS MOORE 0 Frans Halsstraat 1 Tel. 14624 7 Tegenstrijdige berich ten Nederlandse pater in China veroordeeld Von Küchler vrij Sabotage in Brits vliegtuig Jeugdherbergouders voor het voetlicht in Haarlem Tankauto versperde na botsing trambaan Denkdag voor padvindsters Slippende auto tegen een boom gebotst Diplomatentoneel voor het Rampenfonds Hulp van buitenlandse beeldende kunstenaars Wielrennen SchultePeters in de zesdaagse Nederlandse rijders doen mee Dammen Om het kampioenschap van Nederland Voetbal Rechterbeen van bekend voetballer geamputeerd De wereldkampioenschap pen gymnastiek ip 1954 Sport in 't kort Taxi-regeling tijdens de Flora-maanden Scheepvaart De Klompencentrale ...is voordeliger B. VAN FRANK B. VAN FRAN K ADVERTEERT IN DIT BLAD WIJ KOPEN Auto Financiering gemeub. huis OF gedeelte "bouwgrond In één dag retour SCHILDERSBEDRIJF JONKER De beroemde repetitie cursussen il n— engels - frans - duits nederl. - boekh. steno typen w—mmm ischool Haarlem 518de STAATSLOTERIJ WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De herstelwerkzaamheden aan de dijken worden met kracht ter hand genomen. In Zierikzee zijn de eerste zendingen basaltblokken gearriveerd. Op de achtergrond de Noorderhavenpoort. BRUSSEL (Reuter). De Belgische minister-president Jean van Houtte heeft Dinsdag in de Belgische Kamer, in ant woord op een van socialistische zijde ge stelde vraag verklaard, dat Koning Boude wijn. die thans aan de Rivièra vertoeft, ernstig ziek is. Georges Bohy had namens alle socialis tische afgevaardigden gevraagd om ophel dering van de „tegenstrijdige geruchten omtrent de gezondheid van de Koning". Koning Boudewijn is te Antibes in gezel schap van zijn vader, Koning Leopold en zijn stiefmoeder, de Prinses van Réthy. Premier van Houtte heeft in het week einde, tezamen met de chef van het kabi net des Konings, de Koning een bezoek gebracht. Van Houtte zeide verder dat de 22-jarige vorst voor herstel van gezondheid „een minder ruw klimaat dan het onze ge durende deze bijzonder koude winter" nodig heeft. Om erger te voorkomen, móet de Koning enige weken rust houden. Naar verluidt lijdt de vorst aan de ge volgen van een kwaadaardige vorm van griep en een ernstige keelaandoening. Niet ernstig? De arts George Luigi die de Koning in Antibes behandelt, heeft echter ver klaard, dat de Koning niet ernstig ziek is en dat hij over enkele weken weer aan het werk zou kunnen. Uit officiële Chinese bron wordt te Hong kong vernomen, dat te Tientsin de Neder landse pater Henri Hermans van de con gregatie van de Lazaristen (te Nijmegen) tot tien jaar gevangenisstraf is veroordeeld op beschuldiging van het verspreiden van ondermijnende propaganda. Vier Franse jezuieten zijn door dezelfde rechtbank tot gevangenisstraffen van 3 tot 5 jaar veroor deeld op beschuldiging van spionnage ten behoeve van de Amerikanen en versprei ding van contra-revolutionnaire. propagan da. Pater Hermans was de laatste Neder landse missionaris te Tientsin. Hij is in Juni 1951 gearresteerd. BONN (DAP-Reuter). De voormalige Duitse veldmaarschalk Georg von Küch ler, die in het proces te Neurenberg tot twintig jaar gevangenisstraf was veroor deeld wegens schuld aan oorlogsmisdaden tegen de mensheid, is Woensdag, op last van de Amerikaanse Hoge Commissaris in West-Duitsland, op vrije voeten gesteld, zulks wegens zijn slechte gezondheidstoe stand. Von Küchler was bevelhebber der Duitse strijdkrachten, die in 1940 het Nederlandse leger tot overgave dwongen. Hij maakte met zijn troepen de opmars naar Parijs mee en streed later in Rusland. LONDEN (A.F.P.) De „Daily Express" meldt, dat aan boord van een vliegtuig van het type „York", eigendom der Britse luchtvaartmaatschappij „Skyways", sabo tage is gepleegd. Een toestel van dit type is twee Februari op nog niet opgehelderde wijze boven de Atlantische Oceaan ver dwenen. Het Britse ministerie van Lands verdediging maakt van de „York"-vlieg- tuigen gebruik voor het vervoer van Britse troepen tussen Groot-Brittannië en Ja maica. „De Kunstenmaker Pamphalon" De jeugdherbergouders, die met het to neelstuk „De kunstenmaker Pamphalon" van Nicolai Ljeskof op tournee door ons land zijn, om gelden voor een geschenk te vergaren, dat ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan aan de N.J.H.C. wordt aangeboden, komen op Vrijdag 27 Fe bruari iid het gebouw St. Bavo te Haarlem. Er worden twee voorstellingen gegeven van dit door W. A. Fick-Lugten vertaalde en door de Heemskerkse jeugdherberg- vader Jan Post voor het toneel bewerkte en geregisseerde stuk. De eerste begint des middags om vier uur en de tweede des avonds om acht uur. Over het stuk en de bezetting is in dit blad reeds uitvoerig bericht toen in de jeugdherberg „Jan Gijzen" de repetities werden gehouden. Een van de hoofdrollen, die van Jermië, wordt gespeeld door de Haarlemse jeugdherbergvader Th. van de WaL Het tramverkeer tussen Haarlem en Amsterdam is hedenmorgen ruim ander half uur gestagneerd geweest doordat tus sen Halfweg en Amsterdam een tankauto, geladen met vijfduizend liter benzine, na een botsing met een personenauto op de trambaan naast de weg tot stilstand kwam. De botsing ontstond op het ogenblik dat twee personenauto's uit de richting Half weg elkaar passeerden en een uit Amster dam komende auto juist de tankwagen wilde voorbijrijden. Voor vier wagens naast elkaar was er echter geen plaats ge noeg. De tankwagen werd door een der personenauto's aangereden, waardoor het gevaarte op de trambaan werd gedrukt. Zowel de tankwagen als de personenauto liepen zware schade op en moesten worden weggesleept. De inzittenden liepen bij de botsing slechts een paar schrammetjes op. Overal ter wereld zullen Zondag kabou ters, padvindsters en pioniers „Denkdag" vieren, de geboortedag zowel van wijlen Lord Baden Powell als van zijn echtgenote de „Chief Guide". Die dag gaan de gedach ten van alle padvindsters naar elkaar uit en hernieuwen zij haar „belofte". „Beeld van ons streven: dapper te leven, dat eens de wereld vrede vindt", zoals de padvindster zullen zingen tijdens de vlaggenparade, die Zondagmorgen om negen uur gehouden zal worden op het terrein aan de Paviljoenslaan. Des middags komen de meisjes in de Nieu we Kerk op het Kersplein. te. Haarlem, bij een, waar zij tezamen met padvinder? van de N. P. V. de daar te houden maandelijkse wijdingsdienst van N. P. G. en N. P. V. zullen meemaken. Alle groepen en vaandels zullen hun eigen vlag meevoeren. Een dode, een ernstig gewonde Op de Amersfoortse weg bij Apeldoorn is een personenauto, bestuurd door de heer B. Lemkes uit Alphen aan de Rijn, door de gladheid van de weg geslipt en tegen een boom gebotst. De heer L. en zijn echt genote werden ernstig gewond naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn overge bracht, waar mevrouw L. spoedig daarna is overleden. De toestand van de heer L. is ernstig. De „Anglo-American amateur theatre group" (bestaande uit Engelse, Ameri kaanse en Canadese diplomatieke ambte naren, die in Den Haag werkzaam zijn) zal op Donderdagavond 26 Februari in het Seinposttheater te Scheveningen een voor stelling geven van „Ring round the moon" naar „l'Invitation au chateau" van Jean Anouilh bewerkt door Christopher Fry, waarvan de opbrengst aan het Nationaal Rampenfonds ten goede komt. De Neder landse versie werd enkele seizoenen gele den onder de titel „Gasten op het kasteel" door het Rotterdams Toneel vertoond. De tentoonstelling van werken door Nederlandse kunstenaars, afgestaan ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds, tot 25 Februari in het Stedelijk Museum te Amsterdam gehouden, zal worden uitge breid. Ook uit het buitenland stromen de werken toe. Marc Chagall zond een gouache voor de Nederlandse kinderen, Manessier stuurt een schilderij, Edgar Tytgat een aquarel, Zadkine een gouache. Een Parijse kunst handel deelt mede dat alle schilders, die daar exposeren, iets zullen afstaan. Toe zeggingen werden ontvangen van Rouault, Laurens, Gabrielle Mucchi en anderen. Uit de Verenigde Staten werden per vliegtuig werken gezonden van een der tiental kunstenaars. Pixie en Sally Mecklem, respectievelijk 10 en 6 jaar, zon den ieder een kindertekening. De tentoon stelling is, behalve op de gewone uren overdag, bovendien des avonds geopend van half acht tot half tien. Woensdagmorgen was de stand in de zes daagse in Antwerpen: 1. SchultePeters (Ned.) 77 pnt. Op 1 ronde: 2. Bruneel—Plattner (België- Zwits.) 380 pnt.; 3. Forlini—Terruzzi (Frank- rijk-Italië) 264 pnt.; 4. Koblet—Von Bueren (Zwits.) 149 pnt. Op 2 ronden: 5. Van EstWagtmans (Ned.) 149 pnt.; 6. Glorieux—De Pauw (België) 124 pnt.; 7. Buyl—Ollivier (België) 100 pnt.; 8. Van Steenbergen—Ockcrs (België) 83 pnt.; 9. Muller—Hörmann (Did.) 70 pnt. Het Nederlands-Belgische koppel Van Vliet—Acou bezette met 4 ronden achter stand en 117 pnt. de twaalfde plaats. Onder auspiciën van de Koninklijke Deense automobiel Club zal de Deense Auto Union, Zondagmiddag 22 Februari te Kopen hagen een snelheidswedstrijd voor auto's organiseren waarbij het circuit op een ijs vlakte is uitgezet. De totale opbrengst van deze race zal ten goede komen aan het Na tionale Rampenfonds. Daar men van Deense zijde de overtuiging is toegedaan, dat door deelneming aan deze wedstrijd van enkele Nederlanders, de pu blieke belangstelling aanmerkelijk zal stijgen, heeft de KNAC een zestal bekende Nederlandse sportrijders bereid gevonden, geheel belangeloos hun medewerking hier toe te verlenen. Bij gunstige weersomstan digheden zullen deze automobilisten, naast vele deelnemers van andere nationaliteiten, derhalve Zondag aan de start verschijnen. Het zijn: M. Gatsonides (Bentveld) met Porsche 1500; M. H. M. Hezemans (Eind hoven) met Porsche 1300; H. Kreisel (Rot terdam) met Renault 750; J. Martens (Leeu warden) met Renault 750; W. M. v. d. Meu- len (Eindhoven) met Porsche 1100 en H. Reijs (Den Haag) met Skoda 1100. In de periode 20 Februari4 April wor den in Utrecht de wedstrijden gespeeld voor de finale van het persoonlijk damkampioen schap van Nederland. In totaal zullen veer tien spelers aan dit tournooi deelnemen, namelijk de zes hoogst geplaatsten in 1952. de zes gewestelijke kampioenen en de nummers twee van de provinciale bonden van Noord- en van Zuidholland. Het zijn Van Aalten (Huissen), Baars (Enschedé), Beers (N. Scharwouije), Bergsma (Wartena), Bizot (Zwaag), Bom (Rotterdam), Craane (Den Bosch), ir. Van Dijk (Wageningen), Huis man (Leiden), Keiler (Amsterdam), Laros (IJmuiden), Van Mourik (Nieuwland, Z.H.), W. Roozenburg (Rotterdam) en Van der Sluis (Amsterdam). De zgs hoogst geplaatsten kunnen in 1954 zonder voorwedstrijden deelnemen aan de finale van het kampioenschap. Er wordt ge speeld op Vrijdagen, Zaterdagen en Zon dagen, waarbij rekening is gehouden met bijzondere wensen der deelnemers. Derek Dooley, de middenvoor van de Engelse eerste divisie club Sheffield Wed nesday, die verleden jaar met zesenveertig doelpunten topscorer was in de Engelse league, is gisteravond in het ziekenhuis van Preston een been geamputeerd. De operatie was noodzakelijk om het leven van Dooley te redden. Aanvankelijk liet zich de toestand van Dooley niet zo ernstig aanzien. In de wed strijd, die Sheffield Wednesday Zaterdag jongstleden tegen Preston North End speel de, kwam hij in botsing met de keeper en moest met een gebroken been naar het zie kenhuis worden gebracht. Maandag echter werd zijn toestand veel ernstiger toen de aanwezigheid van gangreen zogenaamd „koud vuur." was gebleken. Voor het ver richten van een spoedoperatie werd toen in allerijl uit Manchester een anti-gangreen serum naar de Royal Infirmary in Preston gebracht. Ook dat mocht echter niet baten. De doktoren besloten* daarna het rechterbeen'vlak boven de kniet te ampu teren. De toestand van Dooley is echter ook na de operatie nog critiek. In de Italiaanse hoofdstad is in aanwezig heid van de Zwitser Charles Thoeni, secre taris-penningmeester van de F(ederation) I(nternationale) G(ymnastique) de eerste voorbereidende vergadering gehouden met betrekking tot de wereldkampioenschappen gymnastiek in 1954. De voorzitter van het organisatiecomité deelde mede, dat op een grootscheepse financiële steun van het Ita liaans Olympisch Comité gerekend kan worden. De wereldkampioenschappen zullen van 28 .Tuni tot 1 Juli in Rome worden gehouden. De openingsplechtigheid zal zich afspelen in het capitool, de sluiting in het nieuwe Olym pische stadion dat over enkele maanden in gebruik wordt genomen. Aangezien twee grote tennisstadions ter beschikking staan en bovendien nog het bekende ,,stadio dei marmi", zullen de wereldkampioenschappen voor heren en voor dames gelijktijdig kunnen worden afgewerkt. Daarnaast wil de Ita liaanse bond nog internationale wedstrijden in verschillende onderdelen op touw zetten. Het organisatie comité zal zich nu onver wijld in verbinding stellen met het gemeente bestuur en met tal van andere instanties opdat de wereldkampioenschappen op de zelfde voorbeeldige wijze zullen kunnen ver lopen als alle andere grote sportgebeurtenis sen die in Rome werden gehouden. WATERSPORTHAVENS IN AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad het voorstel doen toekomen twee watersporthavens te doen aanleggen aan de Oostelijke Amsteloever, tussen de in aanleg zijnde rijksweg naar Utrecht en de ringspoorbaan, en daarvoor een crediet van f30.000 beschikbaar te stellen. DE ENGELSE LEAGUE. Voor de eerste divisie van de Engelse league werd de wed strijd Burnley—Tottenham Hotspur gespeeld. Burnley won met drietwee. HAAGS ELFTAL—ROTTERDAMS ELF TAL. Ten bate van het Nationale Rampen fonds speelden op het VUC-terrein de ste delijke elftallen van Den Haag en Rotterdam een wedstrijd bij kunstlicht. De Hagenaars wonnen met drietwee. In nauw overleg tussen de Heemsteedse huurauto-ondernemers en de Haarlemse exploitanten van blokbandtaxi's is voor de Flora-maanden een ei'ficiente taxi-rege ling ontworpen. Voor Heemsteedse en Haarlemse taxi's komt een standplaats (voor tien stuks) op de Herfstlaan bij de Molenbrug. Bovendien mogen de Heem steedse ondernemers standplaatsen bezet ten bij het station Heemstede-Aerdenhout en bij de „luchtbrug" voor voetgangers over de Herenweg aan de Westzijde van het Floraterrein. Ongeveer 50 taxi's zullen het publiek ten dienste staan, zij volgen een vastgestelde route. Er is voor de Flora één tarief vastgesteld. De taxirit van het Haarlemse station naar het tentoonstellingsterrein bedraagt 3.50 per wagen en die van het station Heem stede-Aerdenhout af 2.per wagen. Agatha, 16 v. Penang n. Pladju. Aietta, 17 v. Port Swettenham te Pladju verw Al'genib, 16 te Antwerpen. Alphard, 16 v. Las Palmas n. Recife. Ampenan, 16 v. New York te Calcutta. Armilla, 17 v. Haiphong te Pladju verwacht. Albireo, vertr. 17 v. Antwerpen n. R'dam verw. Algenib, vertr. 17 v. Antw. 19 Rotterdam verw. Amor, 16 v. Haifa n. Antwerpen. Arendskerk, 16 te Kiiosichar.fi. Amstelstad, 16 340 m. WtN. Madeira. Andijk, 16 600 m. O. Bermuda n. Havana. Appinigedijk, 16 400 m. NO. Azoien. Aagtekerk, 17 te Port Said. Akkrurndijk, 13 te Kozhikode. Alcyone, 18 te Port Soedan. Aldegonda, 17 v. Bangkok naar Pladju. Almdij'k, 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Alpherat, 17 te Santos. Alwaki, 16 v. Portland n. Philadelphia. Arnsteliand, 18 te Santos. Aalsum, pass. 17 Kp. Finisterre n. Le Havre. Alibiasserdijk, 17 170 m. Z. New Orleans. Alöhiba, pass. 17 Fernando Noromha n. Antw. Allkaid, 18 Rio de Janeiro verwacht. Alphacca, 17 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Altair, 18 v. Rotterdam te Pto Alegre. Amsteidijk, 17 v. Havana n. Le Havre. Aa.rdijk, 17 v. New Orleans te Houston. Abbedij'k, 17 v. New York te Boston. Almatl, 20 Antwerpen verwacht. Argos, 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Borneo, 17 Penang verwacht. Billiton, 16 v. Manilla n. Honolulu. Bosohfontein, 16 te Mombasa. Bacchus, 16 v. La Guaira n. Mobile. Bandjermasln, 16 v. Priok n. Sarnpit. Batoela, 16 v. Donggala n. Toli Toll. Ball, 17 v. Belawan n. Colombo. Barendrecht, 17 v. Honing naar Marl. Bengkalis, 18 v. Livorno te Genua. Bonaire, 17 v. Paramaribo n. Georgetown. Blommersdijk, 17 v. Newport News n. N. York. Boskoop, pass. 17 Vlassinigen n. Amsterdam. Breda, 17 v. Curasao n. Cristobal. Cleodora, 16 v. Manilla n. Davao. Celebes, 17 v. Port Said n. Halifax. Calteen Pernis, 16 130 m. O. Malta. Coryda, 16 820 m. NO. Guadeloupe. Caliisto, 16 600 m. W-t.N. Anderhalfgraadskan. Cal'tex Nederland, pass. 17 Ouesant. Caltex Utrecht, pass. 17 Kp. Bon. Ceronia, 18 v. Sydney te Ba-Mikpapan. Chama, 17 Madeira. Corilla,. 17 van Gibraltar. Ceram, 18 v. Bandarshapur n. Basrah. Danae, 16 v. I.e Havre n. Tanger. Delfshaven, 16 v. Cadiz n. Las Palmas. Do u ro, 16 te Malaga van Algiers naar A'dam. Delfland, 16 130 m. W. Kp. Blanco. Duivendrecht, pass. 17 Key West. Delft, 18 op rede Arica. Duivenidijk, 17 te Seatle. Blmina, 16 te Cotonu. Ena, pass. 16 Kp. Bon. Ejinina, 17 v. Miri te Balikpapan verw. Eos, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Esso Den Haag, 13 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Rotterdam. 17 v. R'dam te Aruba verw. Esso Amsterdam. 16 360 m. ZW. Flores. Eemdijk, 17 v. Tampico te Mobile. Etrema, 17 op da Hoogily rivier. E'dam, 17 te Antwerpen. Farmsum, 16 500 m. N. Flores. Fairsea, 17 t.h.v. Lissabon n. Port Said. Friesland (SSM), 18 v. R'dam te Newcastle verw. Gaasterkerk, pass. 16 Kp. Palmas n. Tenerifie GOOiland, 17 v. Bremen te Hamburg. cmtoetne BIO m. W.t.N. Mindcoy. Groote Kerk, nacht 17-18 v. Zanzibar te Mom basa. Gouwe, 17 v. Dakar n. Bordeaux. Gordias, 17 te Yerakini. Hersilia, pass. 16 Scilly's n. Barbados. Hathor, pass. 17 Finisterre n. Tanger. Hector, 16 v. Valencia n. Rotterdam. Hercules. 16 v. Hamburg te Rostok. Hoogkerk, 17 te Genua. Haarlem, 16 1200 m. W.ZW. Lands End. Hermes, 16 230 m. W.ZW. Madeira. Hecuba, 16 v. Cumana n. Pto La Cruz. Heelsum, 16 640 m. O.NO. Bermuda. Helicon, 16 520 m. ZW. Bermuda. Heemskerk, 17 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Helder, 18 Ciud'ad Trujillo verwacht. Hera, nacht 17-18 v. Buenaventura n. Cristobal Indrapoera, 17 Belawan verwacht. Jagersfontein, 17 te Southampton. Juliana, 16 480 m. NO. Sombrero eil. Joh. v. Oldentoarnevelt, 18 te Colombo. Kota Inten, 16 780 m. W.t.Z. FloreS. Kertosono, 18 v. Soerabaja te Banjuwaogi. Kota Baroe, 18 v. Baltimore te New Orleans. Kota Gede. 18 v. New York n. Indonesië. Kedioe, pass. 18 Kp. Bon. Kieldrecht, 17 v. Manilla te Keelung. Lucita, pass. 16 Fayal. Luna. 17 te Latakia. Le Maire, 16 v. Pnompenh n. Singapore. Llnge, 16 250 m. ZO. Takoradi. Lindekerk, 16 100 m. O.NO. Port Soedan. Liseta, 17 v. Pladju naar Bangkok. Lawak, 16 v. San Francisco n. Manilla. Lombok, 18 v. Nawadmo n. Vancouver. Lanlgkoeas, 18 te Southampton. Limburg, 18 te Khorrainshar. Maashaven, 17 te Lagos. Mariekerk, 17 v. Antwerpen te Amsterdam. Mapia, 17 v. Hamburg naar Bremen. Maaskerk, 16 ten anker Accra. M'irza, pass. 16 Ras al Hadd. Mitra, 16 160 m. N.t.W. Colon. Muiderkerk, 16 120 m. ZW. Ras Fartak. Maasdam, 17 v. Curacao te Havana. Mentor, 17 v. Haifa n. Palermo. Meliskerk, 17 v. Marseille n. Cadiz. Ma-risa, pass. 17 Azoren. Malea, 21 v. Falmouth te Curasao verwacht. Murena, 18 v. Yokohama naar Miri. Meerkerk, 15 te Takubar. Maasland, 18 v. Recife te Bahia. Noordam, 16 v. Rotterdam te New York. Nestor, 16 690 m ZW. Flores. Nigerstroom, 17 v. Freetown n. Abidjan. Orion, pass. 16 Algiers n. Malta. Omala, 16 100 m. NO. Massawa. Orestes, 16 120 m. O.t.Z. Kp. Hatteras. Ondina, 17 v. Bergen n. Aalesund. Ootmarsum, pass. 17 Miami n. Houston. Oranje, 17 120 m. Z. Oostp. Kreta. Oranjefontein, pas. 17 Finisterre n. Teneriffe. Overijsel, 18 v. Curacao n. Hollandna. Oranjestad, 18 te Curacao. Prins Willem IV, 16 v. Gandia te Rotterdam. Poelau Laut, 16 v. Port Said n. Rastanura. Prins Philips Willem, pass. 16 Las Palmas. Poseidon, 16 340 m. O.NO. Flores. Prins Willem V, 16 580 m. O.t.Z. New York. Pygmalion, pass. 17 Tiburon. Polyphemus, 17 v. Makassar te Bah kp apart: Prins Willem II, verm. 18 v. Rotterdam n. Nrd. Amerika. Prins Willem III, 17 v. Rotterdam te Carthagena Phron'tis, 16 te Swansea. Poelau Laut, 17 v. Suez n. Rastanura. Roebiah, 16 v. Hooghly rivier n. Beiawan. Rijndam, 16 van Cobh. Rotula, 17 v. Rotterdam te Shèllhaven. Rlouw, 16 190 m. O.NO. Bermuda. Rijnland, 16 90 m. ZW. St. Pauls Rock. Rodas, 17 v. Cristobal te Trinidad verw. Roepat, 17 v. Bayton n. New Orleans. Rijnikerk, 17 v. Aden n. Port Said. Ridderkerk, 18 van Amsterdam. Saidja, 16 v. Singapore n. Pladju. .Salawati, 16 v. Colombo n. Suez. Stad Maastricht, 16 v. Huelva n. Nederland- Stad Schiedam, 16 v. Narvik n. Glasgow. Straat Banka, 17 v. Adelaide te Fremantle. Straat Marakka, 17 te Montevideo. Stad Dordrecht, 16 v. Gibraltar. Sunetta, p-ass. 17 Kp. Bon n. Port Said. Sigli, 17 te Bunta verwacht. Sarangaei, 15 160 m. ZO. Kp. San Lucas. Stentor, 16 610 m. ZW. Flores. Scherpendreoht, 17 v. Rio Grande do Sul near Par-anagua. Sohie, 17 v. Palermo te Tunis. Sinigikep, pa®s. 17 Lissabon. Slamat, 17 v. Djeddah naar Aden. Stad Alkmaar, 17 v. A'dam te Halifax. Sarpedon, 17 v. New York n. Curacao. Straat Soend'a, 15 v. Belawan n. Penang. Stad Arnhem, 17 v. Savona te Morphubaai. Sapar-oea, pas. 18 Finisterre n. Le Havre. Sibajak, pas. 18 Brisbane n. Soerabaja. Sail and, 18 v. Amsterdam naar Hamburg. Tabinta, 16 v. Port Said n. Genua. Thalatta, 16 v. Valetta n. Port Said. Tjitjalemgka, 17 te Lorenzo Marquez. Tosari, 16 v. Priok naar Semaratig. Tiba, 17 v. Rotterdam n. Amerika via Hamburg. Tarakan, pass. 17 Perim n. Belawan. Tiberius, 16 920 m. NO. Barbade. Tomini, 16 ten anker bij Pladju. Triton, 16 810 m. ZW. Flores. Tamo, verm. 18 v. Rotterdam n. Antwerpen. Themisto, 16 140 m. ZO. Kp. Hatteras. Tjibodas, 16 260 m. NO. Okinawa. Tallsse, 17 t.h.v. Oporto n. Port Said. Tereisias, 18 v. Semarang te Tj Priok. Ternate, 17 te Port Said. Tibia, 17 v. Hongkong naar Miri. Tomori, 17 v. Massawa n. Djeddah. Tjisadane, 14 te Durban. Tara, 17 te Santos. XJtrecht, 17 v. Singapore n. Madiras. Veendam, 16 120 m. ZO. Kp. Sable. Van Heutz, 16 810 m. W.ZW. Reunion. Van Outhoorn, 17 v. Palembang te Priok verw. Westland, 16 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Westerdam, 16 v. New York te Rotterdam. Winsum, 16 Kanarische ell. gepass. Winterswijk, 16 790 m. O.NO. Sombrero eil. Waiwerang. 16 60 m. W.t.N. Billiton. Woensdrecht. pass. 16 Mona eil. Waterman, pass. 17 Formosa. Wieldirecht, 19 v. Madras te Calcutta verw. Waal, 17 v. Amsterdam naar Hamburg. Waterland, 17 te Montevideo. Zonmewijk, 16 360 m. O.ZO. Wilmington. Zeeland (SSM), 17 v. Swansea n. Rotterdam. Zeeland (KRL), 17 v. Djibouti n. Suez. KLEINE VAART Atlas. 17 te Amsterdam v. Kopenhagen. Bab-T., 15 te Goole van Lowestoft. Barracuda, 16 v. Svelgen n. Antwerpen. Bornrif, 17 te Manchester. Birmingham, pass. 17 Goeree. Casablanca 16 v. Port Lvautey n. Safi. Citadel, pas. 16 Holtenau. Carpo, 16 v. Rotterdam te Dublin. Cornelia b II, pass. 17 Brunsbüttel. Cornels Houtman, 17 v. Malta n.. Gandia. Deneb. 16 v. W. Hartlepool te Rouaan. Dillgentia, pass. IB Start PQint. Domburgh, 16 v Rotterdam te Casablanca. Duiveland, 17 v. Amsterdam n. d. Tyne. Da Capo 17 25 rh. W. S2 boei. Evertsen, 16 v. Newcastle te Caen. Express, 16 v. Rouaan. Fiat, pass. 17 Tongue, Fiducia, 17 te Maassluis verwacht. Gaasterland, 16 v. Harlingen n. Aberdeen. Harold, vertr. 17 v. Malmö n. Alesurd. Helene, pass. 16 Anholt. Hondsrug, 16 v. Zwij.ndrecht te Hamburg. Houtman, 16 v. Jersey naar Hull. Hada, 16 ,v. Bari naar Genua. Ida Piete'r, verm. 17 v. Requejada n- Gent. Jo, verm. 17 v. Hansweert n. Londen. Jos!en, 16 v. Antwerpen te Garston. Kc-rtenaer, 16 v. Portsmouth n. Roscoff. Lanx, 15 te Newcastle van Rotterdam. Lilly, 15 te Swansea van Bordeaux. Lydia, 16 v. Rotterdam te Wismar. Leuvehaven, verm.-17 v. Rotterdam n. Malmö. Madjoe II, 16 v. Civita Vecchia n. Bastia. Mardella, 17 v Salt End n. Kirkwall, Man to, 17 25 m. ZW. Ouessant. Markab, 17 v. Esb'jerg te Brussel. Mies, 16 v. Garston te Liverpool. Merwehaven, 16 v. Boston n. Duinkerken. Mirch, 16 v. Bordeaux n. Casablanca. Muphrid,verm. 17 v. Port Talbot n. R'dam. Neeltje, '17 75 m. N.'Burlings. Norma, pass. 17 Vlissingen. Nero, 16 v. Maiaga naar Cadiz. Nassauhaven 17 v. Gothenburg te Randers verw. Omlandia, 16 v. Casablanca n. Port Lyautey. Palma, 16 v. Hull naar Antwerpen. President Roosevelt, pass. 16 Holtehau. Prior, 16 v. Valencia n. Liverpool. Rapid. 16 v. Rouaan n. Parijs. Rose Marie, 16 v. Amsterdam te Rouaan. Sante Lucia, pass. 17 Gironde monding. Senior, pass. 17 Westhinder. Soemha, 16 v. Rostock op 'réde Bandhalm. Spota, 16 v. Bandholm te Bergen. Silvretta, 16 v. Malmö n. Alvesborg. Spes, 17 v. Aalborg n. Cork. Timor, 16 15 m. N. Lands End. Theano, 16 v. Rotterdam te Belfast. Tyro, 16 v. Tefgnmouth n. Amsterdam. Twee Gebroeders, verm. 17 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Ton, verm. 17 v. Antw. n. Cork. Vrouwepolder, verm. 18 v. Lissabon n. Oporto. Willem Barerudsz, 16 v. Partington te Sete. Westlaan, verm. 17 v. R'dam n. Bremen. Westpolder, 17 v. R'dam via Antw. n. Lissabon Wiebold Bohmer, 16 v. Marans n. Bordeaux. Ten spoedigste gevraagd gestoffeerd of ongestoffeerd. Brieven onder no. 1837. Voor de vasten volop boterham belegging en voor de maaltijd alle soorten verse zeevis van le kwali teit tegen marktprijs. Stoofpaling - Verse Mosselen Geweekte Stokvis in eenpersoons rolletjes BALM Tel. 23280 (5 lijnen) Fil. Amsterdam-Z.: Corn. Schuytstraat 38 om Uw motor of bromfiets vakkundig te laten nazien voor het komende seizoen. Eigen cylinder-slijperij en krukasrevisiebedrijf. Zandvoortselaan 158 - Aerdenhout Telefoon 26115 Halen en "bezorgen in Haarlem en omstreken. Bij aankoop van een WRIN GER een WRINGERBOK voor 10. Dr. Leydsstraat 10. Tel. 11784 RESTANTEN TAPIJTEN Deze week toonkamer- restanten: Wiltons 190 x 290 van f 110 voor f 74.50, 225 x 325 van f 160 voor f 98; zware Wiltons van f 185 voor f 135; M. Smyr na's 190 x 290 v. f 120 v. f 78; 240 x 340 van f 198 v. f 125 enz. Op vertoon ad vertentie deze week 5 pet. korting. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85, bü Gr. Markt, H'Iem. Dat zegt alles gaat morgen verkopen 1000 m GERUITE POPELINE, 80 br., p. m. .1-39 1000 m VISTRIELLA, 80 breed, p. m1.00 GEBLOEMDE BEDDENTIJK, 140 br., p.m. 3.00 RESTANTEN JAPONSTOFFEN, 130 breed p. m. 3.50 POPELINE PYAM.VS 12.50' NU 7.98 FRANSE VOILE VOOR BLOUSES, 85 breed, p. m1.50 ZOMERSTOFFEN p. m. "vanaf 100 Voorts LAKENS. SLOPEN, THEEDOEKEN. NYLON-KOUSEN, POPLIN enz. enz. tegen drastisch verlaagde prijzen. Ziet de étalage Dus allen naar de bekende, textielkoopman FLORESSTR. 10 - HAARLEM-N. - TEL. 20556 De straat waar Donderdags markt wordt gehouden van particulieren, tegen behoorlijke prijzen, Ro mans, Kunstwerken, Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclopae- dieën, Jongens- en Meis jesboeken enzovoort. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem. Belt ons op Tel. 21677 of zendt bericht. Wij komen Assurantiekantoor BUYS Adr. de Jongestraat 40 Haarlem. Tel. 10613 Holl. fam. uit Curasao 7 pers. zoekt half Sept. tot half Dec. Min. 5 kamers, badk., garage, c. v. Haarlem.of omligg. gem. event. Zandvoort. Liefst met gebruik linnen- en servies goed, event, overname huish. personeel. Inl. tel. 26397 o£ br. met prijsopgave no. 1708. Bloemendaal, te koop, nabij Station, terrein geschikt voor dubbel woonhuis met garage Door omstandigh. exclusief lage prijs. Brieven no. 1828. Regenbroeken 7.98 Regenpijpen 7.50 Jasscliermen 1.39 Lederen wanten 4.98 Buitenband geen fout 3.75 Enz. enz. OVERTONWEG 3, II.-N. Uw bedden en kapokmatrassen gerepareerd door v. Doom's Woninginrichting zijn weer als nieuw GEN. CRONJéSTRAAT 113, HAARLEM TELEF. 19141 Eind Februari begint wederom een onzer bekende cursussen, zowel voor emigranten als voor hen die de Engelse taal in korte tijd willen en moeten leren spreken. Duur 5 maanden. Lesgeld gehele cursus, met inbegrip van studie-materiaal, 17.50 in totaal Vlugge, gemakkelijke leermethode. WILHELMINASTRAAT 39. HAARLEM - TEL. 15814 AANGEBODEN: Moderne vr\je woning, Leiden, 35. p.m. of ruime 2e etage, Amsterdam, 38.p. m. of ruime flat te Den Haag, 38.p m. of vr(j huis te Den Helder 30.p. m.. alles met badgelegenheid. GEZOCHT: Woning in Haarlem of omstreken tot f 60.— p. m. Brieven onder no. 1836 aan het bureau van dit blad. TESSELSCHADESTRAAT 77 - HAARLEM - TEL. 22988 voor alle voorkomende Schilderwerken f 1.60 per week zonder vooruitbetaling en banktussenkomsi Alléén bij KRUCH'l 6 - i/o Hema TEL 1U353 4e klasse 3e lijsl 3000 ƒ400. 4022 13276 »0 3047 33S6 5285 6003 7342 SS39 9S56 10077 •U032 12124 12253 13219 146S2 15393 15531 17041 18322 19492 20183 21543 5218 1500: 18766 19025 21842 10C0: 3434 4399 6073 8195 2052 3295 3671 4238 12101 15844 ƒ2001 1140 1266 1312 1353 2192 3099 5337 5685 7441 7982 8399 8987 1Ö236 10939 1)241 11845 11922 11953 12589 13S87 14204 14721 16023 16176 16505 17280 17353 17533 17571 21018 21205 21617 1045 1068 1105 1156 1179 1359 2119 2215 2312 2338 2361 2397 3059 3121 3206 3212 3246 3206 3672 4368 4466 4484 4813- 4S33 5308 5342 5627 5732 5862 5S9S 6029 6038 6166 6207 6253 6392 7363 7417 7456 7666 7723 7797 8375 9026 9121 9139 9153 9167 1447 1593- 2401 2486 3297 3325 4873 4951 6514 .6770 7845 7931 9233 9246 1664 1814 1B55 1950 2563 25S0 2795 2908 3334 3335 3353 3499 4966 5104 5220 5270 70-95 7187 7249 7270 8040 8726 87S1 8787 9561 9641 9790 9805 9864 9865 9956 10321 10401 10458 104.71 10640 10779 10789 10828 10947 11181 11285 11467 11536 11648 11692 11750 11791 11S75 11964 11992 12027 12297 13261 14716 15595 16611 17055 1S350 19351 2024G 21630 12332 13611 14795 15792 16764 17094 18677 19654 20579 21658 12618 13717 14804 15993 16810 17119 18785 19687 20676 12656 13864 14S32 16006 16S91 47320 18Ï91 19736 20743 12662 13S73 14901 16029 16950 47321 18S44 19791" 20877 A 1278S 12S42 13014 13148 141Ï1 14212 1-1391 14397 14417 11548 14579 15116 15137 15205 15365 16172 16355 16395 16399 12731 12761 13776 14212 14391 14953 -15020. ÏSQTO 16054 160S2 16150 16968 16918 175T6 17614 17673 18939 1S572 13150 19930" 13977 1,0979 21253 213.02 21311 17796 17837 178S2 18098 19277 19299 19409 19419 20025 204)39 20041 20070 21324 21444 215.06 21541

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3