„Een socialistisch front moet Moskouse leuzen vernietigen' VERKOOPSTERS KLEVERPARK" Onbereikbaar Weineen! VERKOPER zegt: Gevraagd KNECHT Politie van München slaags met communisten Defensie-organisatie voor Russische jeugd Argentinië en Chili sluiten overeenkomst Beiaardier J. Vincent overleden Lan dbouwwetgeving wordt gemoderniseerd Rijk betaalt herstel der waterkeringen MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS en WERKSTER FLINKE MEISJES Prima Flora verkoopsters JOEGOSLAVISCHE OPVATTINGEN Minister waarschuwde Aantal Woltersomse organisaties verdwijnt P. P. Hartendorf overleden Ouderavond Bakenessergroep Scheepvaart tandartsassistente nette winkeljuffrouw nette jongen Vertegenwoordiger gevr. Actief persoon gevraagd 518de STAATSLOTERIJ 99 MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BELGRADO (United Press). Maar schalk Tito heeft Zondag de opening ver richt van het vierde congres van het Na tionale Front, dat volgens de bestaande plannen uitgebreid zal worden tot .een grote politieke organisatie, waarin de Joe goslavische communistische partij de bo ventoon zal voeren doch waarin tevens plaats zal zijn voor niet-communistische elementen. Het congres wordt bijgewoond door ver tegenwoordigers van verscheidene socialis tische partijen uit het Westen en van de onlangs opgerichte Aziatische socialisti sche conferentie in hun kwaliteit van ge delegeerden of waarnemers. Tito zeide in zijn openingswoord dat de „huidige internationale toestand en de vooruitzichten voor de verdere ontwikke ling zo zorgelijk zijn, niet alleen voor de onmiddellijke vrede, maar ook voor de verdere ontwikkeling in het algemeen, dat samenwerking van alle progressieve krach ten in de wereld van essentieel belang is." Hij hekelde zowel Westerse reaction- nairen „onder leiding van het Vaticaan" als de Russische aggressoren. De vice-president, van de Joegoslavische federale uitvoerende raad, Edvard Kardelj, pleitte in een uitvoerige rede over de bui tenlandse politiek voor een breed en ver enigd socialistisch front dat de werkende massa's van Rusland en de satellietstaten tot zich kan trekken, de Moskouse leuzen zal verpletteren en van een dusdanige kracht zal zijn dat het met succes het hoofd kan bieden aan de koude oorlog en aggres- sieve ter.denzen. Kardelj betoogde dat er twee staten zijn die kunnen deelnemen aan de strijd om de wereldhegemonie de Sovjet-Unie, in de eerste plaats wegens haar militair vermo gen, en de Verenigde Staten van Amerika, in de eerste plaats wegens haar econo misch vermogen. Vrede en oorlog hangen volgens hem echter vrijwel uitsluitend van de Sovjet-Unie af. „Aan de andere kant", aldus kardelj, „zijn in de afgelopen jaren belangrijke resultaten bereikt bij het ver zet tegen de Russische imperialistische expansie en aggressieve druk. De defensie ve kracht van het volk dat zijn onafhanke- lijkheid verdedigdt en de vrede in de we reld, is eveneens gegroeid". In de strijd tegen het imperialisme en aggressie, moet. naar Kardelj zeide, zo spoedig mogelijk een eind worden ge maakt aan de oorlog in Korea, waarmede de Sovjet-Unie de vreeedzame samenwer king tussen de volken hoopt te verijdelen. Een ander doel van de Koreaanse oorlog is volgens Kardelj het streven om Ameri ka „bezig te houden", zodat de Sovjet-Unie de vrije hand krijgt in andere delen van de wereld. „Het zou een fatale vergissing zijn, wanneer verantwoordelijke staatslieden ten prooi zouden vallen aan de handig ge organiseerde manoeuvres der Russische politiek in Azië", aldus Kardelj. Kardelj verklaarde voorts dat Joegosla- j vië bereid is met andere staten deel te ne men aan de verdediging van de vrede en dat dit land geen aggressieve tendenzen zal ondersteunen, noch in enige aggressieve oorlog zal deelnemen. Over de jongste besprekingen met Grie kenland en Turkije zeide Kardelj dat hier geen sprake is van een overeenkomst van wederzijdse bijstand, maar van een vriend schapspact. Echter moet dit tezelfder tijd MÜNCHEN (DPA) Tijdens en na een communistische vergadering, waar aan 6.000 personen deelnamen, is het Za terdagavond te München tot ernstige on geregeldheden gekomen. Pas na twee uur slaagde de politie er in de rust in de bin nenstad enigszins te herstellen. Toen de voorzitter van de communisti sche partij in Duitsland, Max Reimann, in een toespraak de Beierse minister van Binnenlandse Zaken beledigde, trachtten i twee rechercheurs Reimann te beletten verder te spreken. Het publiek begon te J schreeuwen en te fluiten Verscheidene personen uit de nabijheid van Reimann grepen de rechercheurs vast en verjoegen hen, maar kort daarna slaagden andere rechercheurs er in Reimann voor de mi crofoon weg te halen en de vergadering gesloten te verklaren. Toen begon het eigenlijke tumult pas. Talrijke politiemannen verschaften zich met geweld toegang tot de gebarricadeer de zaal. Het kwam tot kloppartijen, waar bij vooral jeugdige personen tegen de po litie van leer trokken. Nadat het de politie tenslotte gelukt was de zaal te ontruimen, zetten de communis ten op straat hun demonstratie voort. Brandende fakkels werden naar de politie mannen geworpen, die op hun beurt van waterstralen gebruik maakten. Twintig demonstranten zijn aangehou den, van wie er 19 na verhoor weer op vrije voeten zijn gesteld. LONDEN (Reuter) In de „Prawda", het orgaan van de Sovjet-Russische com munistische partij, is een beroep op de Sovjet-jeugd gedaan zich aan te sluiten bij een „patriottische defensie-organisatie" ge naamd Dota. „Deze vrijwillige vereniging in de gehele unie voor samenwerking met het leger, de luchtmacht en de marine is een massa defensie-organisatie, die haar leden wil opvoeden in de geest van patriotisme, toe wijding aan het socialistische vaderland en paraatheid om het te dienen," aldus de •Prawda". Alle Russische bladen wijdden Zondag hun hoofdartikelen aan de strijdkrachten, ter gelegenheid van het feit, dat 35 jaar geleden het Sovjet-leger en de vloot wer den opgericht. Maarschalk Sokolofsky is benoemd tot chef van de generale staf van het Russi sche leger, ter vervanging van generaal Tsjtemenko. Sokolofsky is 54 jaar. In de jongste wereldoorlog was hij ook al stafchef. Later werd hij opperbevelhebber van de Rus sische troepen in Duitsland. Hij is een der bekwaamste tactici van zijn land. Zijn laat ste functie was eerste plaatsvervangende minister voor de strijdkrachten. voorzien in de mogelijkheid van zeer con crete schikkingen in diverse richtingen, wanneer dit vereist mocht worden door de gemeenschappelijke defensiebelahgen der drie landen. Het pact dient gebruikt te worden als instrument van defensie tegen aggressie in dit deel van Europa. Daarbij rekening houdend met het feit dat Grie kenland en Turkije leden zijn van de N.A.T.O. en alle defensiepogingen gecoör dineerd zouden kunnen worden, zo zeide Kardelj, die ontkende dat het Balkanpact een bedreiging van de belangen van Italië zou inhouden. Zaterdag is na een bijeenkomst van de presidenten van Argentinië en Chili, die meer dan twee uur geduurd heeft, bekend gemaakt, dat president Perón en president Ibanez een overeenkomst hebben gepara feerd tot het sluiten van een veelomvat tend economisch verdrag tussen hun lan den. Deception LONDEN (AFP). De Britse regering heeft de gouverneur van de Falklands- eilanden opdracht gegeven de Argentijnse en Chileense gebouwen op het betwiste eiland Deception omver te halen. Ondertussen heeft de Chileense minister van Buitenlandse Zaken Zaterdagavond, na overleg met zijn Argentijnse ambtge noot, de Britse ambassadeur te Santiago het Chileense antwoord od de Britse nota van 16 Februari overhandigd. In dit antwoord verwerpt Chili de Britse protesten en pro testeert het op zijn beurt krachtig tegen de „grove aanslag op de Chileense souve- rciniteit door de gouverneur van de Falk- lands-eilanden". Chili beschouwt O'Hig- ginsland, de Zuid-Shetlandse eilanden en de andere eilandengroepen in dit gebied als onderdeel van zijn grondgebied, aldus de nota. Chili zal „de noodzakelijke maatregelen nemen om de Chileense belangen in het Zuidpoolgebied te beveiligen", zo wordt hieraan toegevoegd. Op 84-jarige leeftijd is Zaterdagavond in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleden de beiaardier J. Vincent. Jacob Vincent werd op 4 December 1868 te Amsterdam geboren, waar zijn vader het beroep van koopman uitoefende. Na de lagere school bezocht hij het gymnasium te Zetten. Hierna ging hij zich aan de muziek wijden. Hij kreeg piano- en orgellessen van de heer K. A. Willeumier, en later harmo nie en contrapunt van de heren Pömper en Tiggers. In 1893 trad hij in het huwelijk met Geertruida Johanna Meyer te Amster dam. Uit dit huwelijk werden drie kinde ren geboren. Zijn jongste dochter is de bekende zangeres Jo Vincent. Op 1 Maart 1900 werd de heer Vincent door Koningin Wilhelmina aangesteld als beiaardier van het Koninklijk Paleis in de hoofdstad. Negenentwintig jaar later werd hij benoemd tot beiaardier van de St. Lau- renstoren te Weesp en een jaar daarna van de toren te Monnikendam. De heer Vincent heeft verscheidene leerlingen opgeleid voor het piano-examen van de Koninklijke Nederlandse Toon kunst Vereniging te 's-Gravenhage. Tot zijn leerlingen behoort ook de beiaardier Toon van Balkom uit Den Bosch. Jacob Vincent heeft zijn -deskundige hulp ver leend bij het restaureren van diverse klok kenspelen, onder meer van de Jacobstoren in Den Haag, de Waagtoren in Alkmaar, de St. Lebuinus te Deventer en de torens te Monnikendam en Edam. Bij de viering van zijn zilveren jubi leum als beiaardier van het Paleis werd hij benoemd tot ridder in de Huisorde van Oranje en na veertig jaar trouwe dienst tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van zijn hand verscheen een aantal com posities voor piano, orgel en beiaard. Het stoffelijk overschot van de heer Vincent zal Vrijdag 27 Februari ter aarde worden besteld. Om 13.15 uur zal een rouwdienst worden gehouden in de kapel van het rusthuis „De Wartburg" te Ouden rijn bij Utrecht. Om 14 uur vertrekt de rouwstoet van „De Wartburg" en om 14.30 uur is de begrafenis op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft een voorontwerp van wet ter vervanging van dé Landbouw- crisiswet 1933 om advies aan de Sociaal- Economische Raad voorgelegd. De Landbouwcrisiswet 1933, welke de basis vormde van de crisis-wetgeving der dertiger jaren, is niet langer geschikt om te dienen tot grondslag van het tegenwoor dige landbouwbeleid. In de jaren, die op de eerste periode van schaarste na de bevrijding volgde, is ge bleken, dat in de uiterst conjunctuurge voelige bedrijfstak, die de landbouw is, een vrij intensieve overheidsbemoeiing niet kan worden gemist, wanneer men wil bevorderen, dat zij haar functie in de Ne derlandse samenleving onder zo gunstig mogelijke omstandigheden vervult. Die gunstige omstandigheden kunnen slechts ontstaan wanneer de werkers in het agra rische bedrijf in zekere mate bevrijd kun nen worden van de sterke schommelingen m de conjunctuur. De tot op zekere hoogte geleide economie in de agrarische sector dient niet alleen om een bestaanszekerheid te scheppen voor de werkers op de sociaal en economisch verantwoorde agrarische onderneming, maar ook om daartegenover een regelmatige voorziening tegen zoveel mogelijk stabiele prijzen te bevorderen. Daarnaast houdt de landbouwcrisiswet geen rekening met de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Tenslotte heeft mede de noodzaak het bezettingsrecht op het gebied der voedsel voorziening te vervangen tot het vöoront- werp-Landbouwwet geleid. Pas thans is een rondschrijven gepubli ceerd van de minister van Binnenlandse Zaken aan de gemeentebesturen, waarin de minister vrij kort na de ramp waar schuwde tegen het adopteren van gemeen tes in het getroffen gebied, omdat zulks de nationale inzameling zou kunnen door kruisen en voorts omdat aan het adopte ren consequenties verbonden zijn, die niet te overzien zijn. De minister deed een beroep op de gemeen tebesturen met de hulpverlening te blijven binnen het nationale kader en adviseerde hulpvaardige gemeentebesturen zich in verbinding te stellen met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten opdat de hulp zoveel mogelijk gecoördineerd zou kunnen worden. Naar wij vernemen was de bedoeling van dit schrijven vooral een eind te maken aan het in het wilde weg adopteren van gemeentes, zoals dit kort na de ramp nogal eens' gebeurde en waarbij meer dan eens de behoeften van de geadopteerde gemeen te de krachten van de adopterende ver te boven gingen. Nu het adopteren via de Nederlandse Vereniging van Gemeenten wordt georganiseerd hoeft daarvoor niet gevreesd te worden. De adoptie van Oude Tonge door Haarlem is eveneens langs deze weg tot stand gekomen. De billijkheid brengt mede, dat het rijk die kosten voor zijn rekening neemt welke worden gemaakt om de waterkeringen uit eindelijk In de oorspronkelijke toesfhnd te herstellen, dit wil zeggen, deze hetzelfde waterkerend vermogen te geven, dat zij voorheen hadden. Indien van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om het waterkerend vermogen van een waterkering te verbeteren, hetzij door vergroting van de afmetingen, hetzij door verandering van haar samenstelling, dan wel op andere wijze, zal het betreffen de waterschap de daaruit voortvloeiende hogere kosten zelf moeten dragen. Het rijk zal ook in die hogere kosten een tegemoet koming verlenen. Bij beschikking van de minister voor Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie worden met ingang van 1Maart opgeheven de hoofdgroep banken, de bedrijfsgroep handelsbanken, de vakgroep incassobedrij ven. de bedrijfsgroep spaarbanken, de be drijfsgroep hypotheekbanken, de vakgroep algemene spaarbanken, de vakgroep hypo theekbanken, de vakgroep scheepshypo- theek-banken. de bedrijfsgroep landbouw- credietbanken, de bedrijfsgroep financie ringsinstellingen en credietinslellingen voor bijzondere doeleinden, de vakgroep onroerende zaken, de ondervakgroep ex ploitatie van en handel in onroerende za ken, de ondervakgroep financiering van onroerende zaken, de vakgroep instellin gen voor financiering van huurkoop en andere afbetalingsovereenkomsten, de vak groep spaar- en betaalzegelklassen, de ondervakgroep commerciële geldschietban- ken, ae vakgroep bouwkassen, de vakgroep loterij wezen, de ondervakgroep tussenper sonen loterijwezen, de vakgroep admi nistratiekantoren, de vakgroep effecten depóts, de vakgroep trustkantoren, de vak groep makelaars in effecten en de vak groep vermogensbeheer. Na een werkzaam leven is in de ouder dom van 79 jaar overleden de heer P. P. Hartendorf. die vele jaren de leiding heeft gehad van het consultatiebureau der vroe gere Nederlandse Middernachtzendingver eniging en in de arbeid van vele vereni gingen en commissies een groot aandeel heeft gehad. De thans overledene is in Brielle geboren, was o.a. in een boekhandel en in een uit geversbedrijf in Den Helder werkzaam, alvorens hij zich in 1914 in Haarlem ves tigde. Hij werd toen leider van het consul tatiebureau van de afdeling Haarlem der Nederlandse Middernachtzendingver eniging, welke Vereniging later Zedenop- bouw is geworden. Tot 1 Januari j.l. heeft hij de leiding van het bureau gehad. Van de afdeling Haarlem van de Protes tants Christelijke Reclasseringsvereniging heeft hij een groot aantal jaren het secre tariaat vervuld en na zijn aftreden bleef hij nog actief werkzaam voor de reclasse ring. In geheelonthouderskringen was hij een bekende figuur en in vroeger jaren nam hij aan vele acties deel. Voorts ver melden wij nog, dat de heer Hartendorf enkele jaren lid is geweest van de Provin ciale Staten van Noordholland, dat hij zit ting heeft gehad in de commissie van be stuur van de Provinciale ziekenhuizen en dat. hij lid is geweest van de raad van be roep inzake de Ongevallenwet. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag om twee uur op de Noorderbe graafplaats aan de Vergierdeweg. Zaterdagavond heeft de Bakenessergroep, groep 15 van het district Haarlem van de N. P. V., in het Hervormd wijkgebouw aan de Leidsestraat. een ouderavond gehouden. Een deel van de opbrengst van entrée en verloting zal aan het Nationale Rampen fonds worden overgemaakt. Na de opening door oubaas J. Leenaarts hebben welpen, verkenners en voortrekkers elkaar in sketches, gymnastiek, zang en al die andere padvinderszaken de loef trach ten af te steken. Aan het einde van de bijeenkomst heeft ds. B. van Gelder, voorzitter van de Her vormde Jeugdraad, in zijn sluitingswoord de waardering uitgesproken voor de presta ties van de padvinders. Alvorens hij met ge bed sloot, heeft hij enkele ogenblikken stilte gevraagd om de slachtoffers in het rampgebied en daarbij ook de padvinders in dat-deel van ons land, te gedenken. Vergoeding aan pachters van Heemsteedse gemeentegrond B. en W. van Heemstede stellen voor de beide pachters van het terrein langs de Vrij- heidsdreef. die door de Flora hun tuinders- bedrijf eiders moesten vestigen, ieder een schadevergoeding van zeshonderd gulden toe te kennen. De tuinders kunnen niet op hun oude plaats terugkeren, want de raad heeft besloten na de Flora het terrein langs de Vrijheidsdreef tot weiland te bestemmen. B. en W. hebben de raad de volgende al fabetische aanbeveling doen toekomen voor de benoeming van de leden van de welstands commissie (eigenlijk schoonheidscommisse) H. W. van Kempen. A. P. Smts, B. J. J. M. Stevens en tot plaatsvervangend lid H. Korringa. Arudijk, 21 te Havana. Arendskerk, 21 v. Bangkok t-e Singapore. Armilla, 21 v. Pladju te Penang. Aalsdijk, pass. 20 Seilly's Alöegonda, 22 v. Bangkok te Pladju. Alkaid, 22 San Francisco do Sul verw. Alpherat, 22 t-e Victoria. Amstelvaai't, 21 nog rede Belawan. Arkeldijk, 21 v. Londen te Rotterdam. Axeldijk, 22 v. New Orleans te Rotterdam. Agatiha, 22 v. Pladju te Penang verw. Al'birèo, pass. 22 Ouessant n. Las Palmas. Alcyone, 23 Suez verwacht. Amor, pass. 22 Algiers n. Antwerpen. Arr.st-elstad, pass. 22 Kp. Bougarowi n. Port Said. Annemkerk, 24 Penang verwacht. Aardilk, 21 te Galveston. Almdijk, 22 te Antwerpen naar New York. Arendsdijk., 22 v. Buenos Aires te New York. Argos, 23 v. I-stanboel te Brake verwacht. Alamak, 22 v. Colombo n. Madras. Aagtekerk, 23 v. Aden naar Coclii-n. Alnati, 22 v. Buenos Aires te Rotterdam. Bantam, nacht 20-21 v. Kidjang te Singapore. Bengkalis. pass. 21 Strom boll n. Port Said. Bloemfontein, 21 v. Durban n. East London. Breda, 21 v. Balboa n. Buenaventura. Bin-tang, 22 v. Seattle te Vancouver. Bloemfontein, 23 v. East London te Port Eliza beth. Borneo, 22 v. Belawan n. Colombo. Boskoo-p. 21 v. Bremen te Hamburg. Bali. 31 te Colombo. Celebes, pass. 20 Bizerta n. Halifax. Cory da, 28 v. Curacao te Stanlow verwacht. Caltex Delft, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Cottica. 21 v. Dover n. Madeira. Caltex Leiden, pass. 22 Oporto. Chama, 23 v. Gibraltar te Algiers. Cleodora. 23 v. Davao te Miri. Danae, 22 te Gibraltar.' Delft, 23 v. Amsterdam te Valparaiso verw. Delfland. 26 v. Buenos Aires voor IJmuiden n. Amsterdam. E-rinna, 21 v. Balikpapan te Tarakan. Ena, pass. 22 Finisterre. Eos, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Enggano, 20 te Bahrein. Felipes, 22 v. Singapore te Haiphong. Friesland (KRL). 21 v. Priok n. Cheribon. Fairsea, 22 110 m. Z. Kreta n. Port Said. Farmsum, 22 v. Norfolk te Amsterdam. Friesland (SSM), 22 v. Newcastle te Amsterdam Gaasterkerk, 21 v. Teneriffe n. Antw. Gaasterland, 22 Rio Janeiro verwacht. Gouwe, pass. 22 Las Palmas. Groote Beer, 22 170 m. W. Lands End. Gooiland. 23 v. Hamburg te Amsterdam. Garoet. 23 te Port Soedan. Heemskerk, 20 v. Pto Amelia n. Mozambique. Hera, 20 v. d. Middelt. Zee te Amsterdam. Hydra, 20 v. New York n. Port au Prince. Haarlem, 22 te Antweipen. Hathor, 22 v. Tunis n. Piraeus. Hercules, 21 v. Rostock te Amsterdam. Helder, 22 v. Port au Prince n. Kingston. Indrapocra, 22 te Singapore. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 rede Belawan verw. Jagersfontein, 23 v. O. Afrika te Amsterdam. Jupiter, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Kota Inten, pass. 23 Gibraltar n. Alexandrië. Kedoe, 27 v. Makassar te Rotterdam verw. Limburg. 21 te Basrah. Loppersum, pass. 22 Finisterre. Langkoeas, pass. 22 Gibraltar n. Genua. Lemsterkerk, verm. 22 v. Salala n. Dubai. Lindekerk, 22 v. Alexandrië n. Genua. Liseta. 22 v. Pladju te Bangkok. Lombok, 22 v. Seattle te Portland. Loosdrecht, pass. 22 Str. Messina n. Port Said. Lai.enberg, pass. 22 Lissafa-on. Laurenskerk. 23 v. Calcutta n. Rotterdam. Lucita. 23 dwars Lands Br.d. Luna, 22 te Caiamata. Leersum. 21 v. La Pailice n. Golf v. Mexico. Lemsterkerk, 22 v. Salala n. Dubai. Lieve Vrouwekerk, 22 te Colombo. Metula, 21 v. Sydney te Newcastle. Maasdam, 21 v. Havana te New York verw. Maasland, 21 Rio de Janeiro verwacht. Marpessa. 31 v. Balikpapan te Adelaide. Maetsuycker, 21-22 v. Priok te Fremantle verw. Malea. 21 v. Pta Cardon n. Buenos Aires. Malvina, 21 v. Yokohama te Sororag. Manoeran, 21 v. Akyab n. Belawan. Mariekerk, pass. 22 Ouessant n. Marseille. Mataram, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwede. 21 v. Gulfport n. Savanna. Mirza. 22 v. Bahrein te Massawa verwacht. Molenkerk, 20 v. Amsterdam te Hamburg. Maaskerk, 23 te Takoradi. MeMskerk. 22 v. Cadiz n. Antwerpen. Maas. pass. 22 Kp. St. Vincent. Mapia, 22 v. Bremen, te Amsterdam. Mentor. 23 v. Haifa te Burriana n. Amsterdam. Markelo, 22 v. Goole te Sete. Nigerstroom, 20 v. Abidjan n. Takoradi. Noordam. 22 v. New York n. Rotterdam. Nestor, 23 te Southampton. N'ieuw Amsterdam, 23 v. Bahia te Rio de Ja neiro verwacht. O verijs el, 20 in Golf v. Panama n. Honolulu. Orar.jefontein, 22 Dakar gepas-s. Oberon, 21 v. Amsterdam n. Trinidad. Cr.dina, 23 v. Alesund te Fredericia. Oranjestad. 21 v. Grenada n. Trinidad. Orion, 22 v. Patras n. Piraeus. Oranje. 23 te Southampton. Prins Philips Willem, pass. 20 Kp. Finisterre. Prins Alexander. 18 v. R'dam te St. John. Prins Willem V. 21 v. New York n. Philadelphia Ph-rontis, pass. 22 Gibraltar n. Port Said. Poseidon, 22 v. Antwerpen te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso. pass. 23 Seilly's n. Halifax. Prins Willem IV. pass. 23 Ouessant. Rempang, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Rotula, pass. 20 Ouessant. Rijndam, 20 370 m. O.NO. Kp. Race. Rijnland, pass. 21 Kaap Verd. eil. n. Las Palmas Radja, 23 te Singapore. Rita. 23 v. Makassar te Pladju. Roebiah, 22 v. Belawan n. Singapore. Rijn kerk, 22 v. Fort Said. n. Genua. Ridderkerk, pasis. 22 Gibraltar n. Marseille. Roebiah, 23 Singapore verwacht. Slamat, 21 v. Guardafui n. Singapore. Stad Alkmaar, 20 v. Halifax n. Nederland. Singkep. 21 v. Indonesië te Amsterdam. Sarpedon. pass. 21 Pto Rico. Sibajak. pass. 22 Thursday eil. n. Soerabaja. Sommelisdijk. 22 te Vera Cruz. Stad Arnhem. 21 v. Morphoy Bay n. R'dam. Straat Malakka. 21 v. Montevideo p. Kaapstad. Sarangan, 22 v. Balboa n. Kaapstad. Soestdijk, pass. 22 Saba re. Stad Schiedam. 22 v. Narvik te Glasgow. Stentor. 22 v. Barbados te Port of Spam. Salatiga. pass. 22 Midway eil. Saparoea. 23 v. W. Afrika te Amsterdam. Stad Maassluis. 23 v. Immin-gham te Narvik ver wacht. Schie, 23 te Huelva. Stad Maastricht. 22 v. Huelva te Sluiskil. Salawati, pass. 23 Guardafui n. Suez. Talisse, pas. 20 Kp. Bon n. Port Said. Teucer, 21 v. Singapore te Port Svyettenham. Tarakan, 20 v. Santos n. Montevideo. Tero, 20 v. Mobile n. Aarhus. Triton, 21 te Curasao. Trompenberg. 21 v. Mobille te Amsterdam. Tara, 22 Montevideo verwacht. Teiresias, 22 v. Priok te Singapore verw. Teinate, 21 t.h.v. Port Soedan n. Djibouti. Tjisadane. pass. 21 ten Z. Madagascar. Tabinta. 22 v. Marseille. Tiberius, pass. 22 San Miguel. Tibia. 22 v. Hongkong te Miri. Tjitjalengka, 23 v. Durban te East London. Tomori. 23 te Suez. Tamo, 22 v. Antweipen te Rotterdam. Titus, 22 v. Izmir n. Yerakini. Veendam. 22 4-10 m. W. Seilly's. Wieldrecht, 20 te Calcutta. Willemstad, 20 v. Dover n. Madeira. Westerdam. 21 v. R'dam n. New York. Westland, pass. 22 Las Palmas n. Montevideo Willemstad, pass. 22 Finisterre n. Madeira. Woensdreeht, 22 v. Piney Point n. Curasao. Waterman, pass. 22 Belawan n. Aden. Win sum, 21 Finisterre gepass. Waal, 23 v. Bremen te Amsterdam. IJsel, 22 te Latakia. Zonnewijk, 20 v. Wilmington te Baltimore. Zeeland (SSM), 21 v. Swansea te Rotterdam Zijpenberg, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. KLEINE VAART Att, 20 v. R'dam te Bremen. Atlas, 20 v. Rotterdam naar Lissabon. Albergen. verm. 21 v. Aviles n. Requejada. Annie, 21 v. Londen te Dordrecht. Appingedam. 21 21 u. v. Barry te Rotterdam Arnhem, 20 te Landskrona. Arnoudspolder. 23 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Bab-T, 19 Ouessant gepass. n. Tarragena. Remisse, veim. 21 v. Rotterdam n. Oporto. Bill, 21 v. Sluiskil n. Antwerpen. Bree Helle, vertr. 21 v. Londen n. Rotterdam. Borelli, pas. 20 Vlissingen. Barracuda, 21 v. IJmuiden met schade na stranding. Brem, 20 te Gent. Caribia, pass. 20 Vlissingen. Caland, 20 v. Bergen n. Narvik. Claes Compaen, 22 v. Sunderland te Blaye verw. Cornelia b II. pass. 20 Kp. Skagen. Depa, pass. 21 Kiel, n. Holtenau. Dollard, 21 v. Dieppe te Scheveningen. Dorinda, 20 v. KariShamn n. Oslo. Duiveland, 20 v. d. Tyne n. Rotterdam. Eban, pass. 20 Vlissingen. F.mergo, 21 v. Brunsbuttel. Evertsen, 20 v. Rouaan n. Boness. Frisia, 21 rede Casablanca. Gaasterland, pass. 21 Newarp. Hartei, 20 v. Bremen te Antwerpen. Henrica. 20. v. Manchester te Lissabon. Hartei, pass. 20 Vlissingen. Hoflaan, 19 v. Rouaan te Barry. Henrica b, 22 v. Gent te Rotterdam verw. Hondsrug, 20 te Delfzijl. Houtman, 20 v. Hull n. Antwerpen. Ida Pleter, pass. 20 Vlissingen. Ida Pieter, 21 te Gent. Import, 22 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Joost, 20 v. Boston Lines n. Londen. Jozo, pass. 21 Vlissingen. .Tosien, 20 v. Garston te Swansea. Julia, 20 te Boston. Keyser, 20 v. Sodertalje te Whitehaven, Koningin Juliana, 20 v. Galway te Caen. Kortenaer, 20 v. Portsmouth n. Roscoff. Lydia, pas. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Lyra. pass. 21 Vlissingen. Leuvehaven, pass. 20 Kiel. Midas, 20 te Algiers n. Amsterdam. Matthew,21 v. Grangemouth n. Aberdeen. May Star, 20 v. Rotterdam te Bremerhaven. Markab, pass. 20 Vlissingen. Mudo, pass. 20 Vlissingen. Myfem. verm. 21 v. Frederikshaven n. Aarhus. Menkar, 23 v. Bordeaux n. Casablanca. Mirach, 20 te Casablanca. Muphrid, 21 v. Rotterdam n. Port Talbot. My Fem, verm. 21 v. Frederikshaven n. Aarhm Noordstad. pass. 20 Vlissingen. Nieuwland, 20 v. Leith. n. Grangemouth. Olwe, 20 v. Vlissingen n. Londen. Omlandla. 20 v. Safi n. Algiers. Ponto. 20 v. Lowestoft n. Wisbech. Peter, pass. 20 Vlissingen. Poortvliet, 20 v. Hobro n. Karlshamn. President Roosevelt, 21 v. Malmö te Gothenburg Prior, pass. 21 Finisterre n. Liverpool. Robert, 20 v. Par te Uttersen. Rose Marie, pass. 20 Vlissingen. Strijpe, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Shamrock, 21 te Goole. Sput, verm. 21 v. Genua n- Bastia. Ton, 22 v. Antwerpen te Cork verwacht. Texel. pass. 20 Vlissingen. Urmajo, 20 v. Boness te Seaham. Van Brakel, 20 v. Bordeaux n. Dordrecht. Viking, 21 te Svendsborg verwacht. Vlier, verm. 21 v. Nantes n. Rotterdam. Volharding, verm. 21 v. Agadir n. Nantes. Vrouwepolder; vertr. 21 v. Oporto n. Antw. Westlaan, evrm. 21 v. Hamburg n. Rotterdam Wiebold Bohmer. verm. 21 v. Loctudy n. Lissabon Zeeland, pass. 20 Vlissingen. Huish. personeel gevr. Gevr. fl. WERKSTER voor vast Vr. 9-5, Wo. 9-1 in gez, z. k. Prins Mauritslaan 24 Zuid. Aanm. tuss. 7-8 uur. FLINKE WERKSTER gevr. voor Vrijdag on voorlopig v. Dinsd. en Woensdag voor schoonmaak. Aanm. Haze- paterslaan 1. hk. Wagenweg Gevr. te Bl'daal in gezin v. 2 pers. zo spoedig mog. erva ren MEISJE-HUISHOUD STER, intern, goed kunn. ko ken en werken, v. g. g. v. Hulp 2e meisje aanw. Brie ven G 4476. Voo zo spoedig mogel. geh. zelfstandige DIENSTBODE of HUISHOUDSTER gevr. Goed kunn. werken en ko ken. liefst boven 25 j.. voor d. of d. en n. Mevr. Rikkers, Gierstraat 30. Spoed. Voor pl.m. 6 weken flinke WERKSTER gevr. 's morgens 9-12 uur. Prima ref. 's Av. na 7 uur. Weiszen- bruchiveg 13, Heemstede. Fl. zelfst. WERKSTER gevr. 2 ocht. p. w. Aanm. KI. Hout straat 76. Flinke WERKSTER gevr. Maand, en Dond.morg. Kle verparkweg 199. Nette WERKSTER 4/5 midd. p.w. Prof. v. Vlotenw. 14 eind de Kleverlaan, Bid. Gevr. flink MEISJE v. d. of d. e. n. Hoog loon. Florastr. 14. Haarlem-Z. Mevr. Bührmann. Ter Hof- steedeweg 9. O'veen. telef. 23432 vr. per 1 April in gez'. v. 2 pers. een FL. DIENSTB. of HULP i. d. HUISH. Intern v. g. g. v. zeer goed kunn. koken. Hulp v. werkster aan wezig. MEISJE van 8-17 u. Oranje- plein 14. NET DAGMEISJE gevraagd van 8.3012.30 uur in gezin van 2 pers. P.G. Franz Schu- bertlaan 56, Heemstede. Tel. no. 39704. Bedrijfspers. gevr. KAPPERSBEDIENDE gevr. met vakdipl. Brieven G 4492 HERENKAPPER. Gevr. be diende m. gezellen dipl. Ton Thoolen. Dames-Herenkap per, Marnixstraat 119. Haarl. Tel. 23138. HERENKAPPER gevr. zelf standig kunnende werken. Brieven G 4478. Gevr. fl. BEDIENDE voor het bezorgen van bestellin gen. Aanm. banketbakkerij Tummers. Binnenweg 133, Heemstede. JONGE WERKSTER b. z. a. v. hele dagen. Brieven G 4481 Huish. pers. aangeb. Gevr. H. WASJE, klein ge zinswasje met stop- en naai werk. Brieven G 4472. NETTE WERKSTER b. z. a Brieven G 4471. Juffr. zkt. WERKKRING. 3 a 4 dagen per week. Geen grote was. Brieven G 4496. Huizen gevraagd WANTED TO RENT. English family of five requires house from April 1 st. in Heemstede Letters no. G 4482. Kamers gevraagd VERPLEEGSTER zoekt gem. KAMER zonder kost. Brieven G 4490. Dame met 2 zoons z. ZIT- en SLAAPKAMER met gebr. v. keuken. Brieven G 4487. Gezocht door echtp. z. k. 2 gest. KAMERS m. k. Brieven Borneostraat 19, H.-N. Juffr. b. b. h. h. zoekt ongem. ZIT-SLAAPKAMER event, zolderkamer f 25 per mnd. Brieven G 4497. Heer, veertiger, zoekt ZIT- SLAAPKAMER met pension. Brieven G 4494. Kamers aangeboden Kleine gemeub. SLAAPKA MER aangeb. Duvenvoor- destraat 11. Aangeb. GR. KAMER met bale, kook- en st.gel. Brie ven G 4488. Woningruil Aangeb. BEN.HUIS 3 kamers keuken, kelder, grote achter tuin, huur f 23 p. m. Gevr. ben.huis met minst. 4 kam. huurprijs geen bezwaar. Br. G 4483. Wie wil uit Haarlem-N. RUI LEN met Slachthuisstraat, kl. gezin. Brieven G 4480. Diversen Gevr. PAKHUIS of WERK PLAATS 40 tot 80 M2. Telef. 22517. Te koop gevraagd Gevraagd prima GASGEY- SER, geschikt voor douche. Te koop aangeb. prima elec- trische boiler, 10 L. Brie ven G 4473. Te koop aangeboden Een bruine PIANO en electr. radiator. Zandvoortselaan 14 Heemstede. ZILVERVOS, z. mooi f 70. zw. H. winterjas f 20. Tel. no. 22855. Prima bruine led. DAMES JAS, m. 42-44. f 40. Na 6 uur A. L. Dyserinckstr. 76. FIETSAANHANGWAGEN- TJE v. 2 kind. en laadruimte f 35. Te zien na 6.30. P/a Ba- kenessergracht 50. Gevraagd: Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Brieven no. 585 Wensing's Adv. Bur. Tempe. liersstraat 32. Gevraagd: een Goed loon. Vonck's Levens- middelenbedrijf. Jan van Goyenstraat 21, Heemstede Tel. 34432. Gevraagd: voor werkplaats en loopwerk Aanmelden: Lichtdrukkerij de Rooij. Schagchelstraat 14. Na 6 uur: Hyacintenlaan 22 rood. op salaris en provisie. Be kend met de verkoop van lakken en verven. Ingevoerd bij de industrie, rijwielhan del enz. Uitvoerige brieven met opgave van referenties no. 1878. .WINDSOR" vraagt voor rokkenatelier Parklaan 47, telefoon 11205. EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJ, Kampersingel 56 vraagt voor alle afdelingen. Voor onze verkoopstand van bekende versnaperingen vragen wij gedurende de 9 weken Flora ENKELE PRIMA VERKOOPSTERS van 's morgens 10 uur tot 's avonds 6 uur (dus zonder avondverkoopuren). Beheersing der moderne talen gewenst. Persoonlijke sollicitaties Dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur: Kleine Houtweg 9 Haarlem, telefoon 16068. Er is nog prettig werk voor flinke meisjes In onze ateliers. Dagelijks alle inlichtingen te verkrijgen van 5—8 uur of na telefonische afspraak onder no. 12614 bij Mevr. Koning, Verspronckweg 52, Haarlem. voor enkele dagen incassowerk in de eerste helft der week. Brieven onder no. 1861 aan het bureau van dit blad. Voor haar stand op de FLORA van 14 Maart tol 15 Mei vraagt de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek ..BARONIE" enige flinke Leeftijd tot 35 jaar. Kennis van vreemde talen gewenst. Aanmelden: Restaurant Brinkmann, Grote Markt Maandag 2 Maart tussen 35 uur n.m. VERFHANDEL te Heemstede vraagt NETTE JONGEN niet ouder dan 16 jaar, om opgeleid te worden in de winkel. Brieven onder no. 1882 aan het bureau van dit blad. in algemene dienst, boven 18 jaar, v.g.g.v. Aanmelden bij de portier van Café-Restaurant Gebr. Brinkmann. Grote Markt, tussen 9 en 6 uur. Confectie- en herenmodemagazijn in middelgrote plaats in het Westen des lands zoekt voor spoedige indienst treding Bekendheid met gehele vak vereist. Brieven met uitvoerige inlichtingen en verlangd salaris onder no. 1883 aan het bureau van dit blad. 4e fclasse 5e lijst 1406: 1339 1000 10226 13.194 15540 «00: 2433 4458 6177 7652 16946 18920 19440 1 200: 1743 1870 2330 2Ï48 4964 5373 5518 5825 7492 7997 8254 8374 9764 11988 14321 16612 16307 16913 18047 18606 19018 19384 160.- 1065 3447 4488 6212 7101 8033 9187 10198 10283 11232 12627 13936 15170 15836 16586 17870 18643 19740 20581 21419 1065 1129 1224 2210 2642 2664 3519 3551 3706 4539 4828 5057 6262 6308 6410 7108 7335 7396 8136 8138 8176 9199 9215 9247 1253 1311 1424 2750 281.3 2947 3792 3903 3936 51165 5435 5444 6452 6454 6495 7455 7481 7506 8280 8302 8398 9470 9541 9582 1570 1699 3291 .3330 4053 4156 5519 5674 6497 6534 7521 7689 86.34 8765 9731 9773 1871 3358 4157 5884 6677 7699 8793 9786 10350 11256 12820 14101 15209 15840 16657 18024 18784 19856 20590 21481 10445 11352 12884 14104 15249 15884 16787 18075 18872 19920 20652 21574 10448 10541 11484 11566 12968 13125 14266 14395 15355 15356 15911 15933 16957 16969 18159 18259 18923 19066 20033 20146 20757 20809 21682 21750 10695 10801 11907 12043 13138 13176 14420 14429 15448 15486 16160 16185 17010 17169 18287 18343 19070 19101 20149 20176 20988 20999 21759 21790 10853 12148 13375 14584 15505 16265 17267 18458 19225 20257 21039 21904 10972 11022 12171 12381 13398 13616 14927 15512 15560 16405 16434 17437 17488 18464 18510 19324 19406 20268 20304 21066 21157 21914 21962 1924 2085 2165 3387 3428 .3429 4200 4215 4305 6059 6076 6179 6822 6827 6888 7796 7805 7916 8857 89.38 9081 9851 9907 10081 11129 11198 11226 12436 12489 12602 13673 13807 13816 15731 16465 17615 18536 19510 20350 21296 21998 15802 15831 16527 16558 17728 17735 18565 18623 19537 19567 20444 20552 21360 21371 Rectificatie: No. 15789 eigen geld. Nederland staat om zijn reinheid bekend en de hulsvrouw is o zo gaarne verwend. Daarom geen gewas en geplas meer aan huis. Wij wassen voor U en. met 5 dagen thuis- HAARLEM Santpoorterstraat 4149 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8