Onverwijlde instelling Europees leger noodzakelijk Voor Rampenfonds - met gift uit Curasao - thans f63.5 millioen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zes ministers Belgische oppositie drijft de zaak niet op de spits Laatste hand aan Erehal van Flora te Heemstede Ministers accoord met plan-Beyen Het woord is aan Zes ministers in Rome: Franse regering accoord met compromis, maar verzet in parlement groeit Pissarev per sleepboot naar Rusland terug Eigen bestemming voor giften niet mogelijk Nieuwe gouverneur van Nieuw Guinea Koninklijk paar in Engeland aangekomen Ernstige aanrijding Maar, geleidelijke verwezenlijking Grieks-Turks-Joegoslavisch pact geparafeerd INCIDENT OM KONING GESLOTEN Tweede Kamerlid dr. J. van Baal (A.R.) benoemd B. en W. naar Oude Tonge 67e JAARGANG No 195 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 Haarlems Dagblad 2 97e JAARGANG No 4 2 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE ZES MINISTERS van Buitenlandse Zaken, die te Rome beraadslagen, hebben de wereld een verrassing bezorgd. Zij zijn het namelijk over iets eens geworden. En dat nog wel over het verdrag voor de Euro pese Defensie Gemeenschap. Ge zoudt hier tegen kunnen aanvoeren, dat zij het daar al eens eerder over eens waren geworden, maar sindsdien i$ het een en ander ge schied. Dit zijn wel ministers van dezelfde zes landen, maar niet allèn dezelfde minis ters. In elk geval zijn zij nu overeengeko men, dat zij er bij de parlementen op zul len aandringen het verdrag zo spoedig mo gelijk te bekrachtigen. Ook de Fransman, Biöault, heeft zich daarbij aangesloten, na dat de overigen zich bereid hebben ver klaard rekening te houden met de positie van landen, die de verantwoordelijkheid dragen voor overzeese gebiedsdelen. De Franse regering, met haar vijf protocollen van aanvulling op het verdrag, is er name lijk vooral op gebrand een deel van haar troepen buiten de Europese Defensie Ge meenschap te houden, om ze te kunnen ge bruiken in Noord-Afrika en Vietnam. Er zijn indrukwekkende woorden gespro ken: de zes ministers zijn allen de overtui ging toegedaan dat het, rekening houdend met. de gevaren, die de vrije Europese sta ten blijven bedreigen, nodig is een concreet bewijs te geven van hun wens om het Euro pese eenheidsideaal te verwezenlijken. Zeker, maar de beslissing moet door de parlementen genomen worden en het ver zet tegen het E.D.G.-verdrag in het Franse parlement schijnt veeleer groeiend dan af nemend te ziin. Kans op aanvaarding wordt op het ogenblik niet groot geacht en de generaal De Gaulle, die tenslotte nog steeds door vele (bezette) zetels in de Franse Na tionale Vergadering vertegenwoordigd wordt, heeft zich juist weer de moeite ge geven te herhalen dat hij tegen blijft. Als minister Bidault, met de instemming van Pleven, de vader van het verdrag, nu zo'n vastberaden standpunt inneemt betekent dat wellicht alleen, dat hij zijn ministeriële hals erover zal breken en dat het kabinet- René Mayer dit lot zal delen. Hetgeen de gemiddelde levensduur van na-oorlogse Franse kabinetten, die nu op zes maanden staat, nog iets zou doen dalen, want Mayer regeert pas twee maanden en het hele zes tal toont neiging tot haast. De Italiaanse premier De Gasperi heeft dan ook ver klaard. dat als alles naar wens verloopt de ratificatie nog voor de zomer kan geschie den. Waarbij enige nadruk op de woorden „als alles naar wens verloopt" ongetwijfeld gerechtvaardigd is. Wel hebben Bidault en Adenauer nog enigszins scherp van gedachten gewisseld, maar De Gasperi wierp olie op de golven. Hij toonde begrip voor het Franse stand punt, maar wees tevens op de democrati sche loyaliteit van het nieuwe Duitsland en op de eerlijke wil tot samenwerking bij Italië, Nederland. België en Luxemburg. Dit vermeldt de Volkskrant, eraan toevoe gend: „Dit kalmerende woord van de grijze premier herstelde de juiste sfeer voor een vruchtbaar overleg". Ofschoon het goed doet zulk een warm woord te vernemen en minister De Gasperi zeker een eerbied waardig man is zou ik hierbij willen op merken. dat zijn grijsheid weinig invloed kan hebben doen gelden. Want alle pre miers zijn grijs of wit, hetgeen er zich bij aansluit en alle ministers van Bui tenlandse Zaken ook. Zodat men moeilijk kan verwachten, dat zij daar onderling erg van'onder de indruk komen. Van meer belang is misschien een bezoek geweest, dat de zes ministers tijdens hun beraadslagingen ontvingen. De Amerikaan se ambassadeur te Rome heeft hun daarmee zijn belangstelling getoond en na dit be zoek werd men het eens. Gij kunt daarom glimlachen, maar waarom zoudt gij dat doen? Het is duidelijk genoeg dat als de zes landen zich eenmaal in een Unie zullen hebben verenigd, zij ook op de Amerikanen een gans andere indruk zullen maken dan nu en gezamenlijk een zeer sterk geheel vormen. Dat. zijn zij elk afzonderlijk geens zins. Men mag niet nalaten daar voort durend de aandacht op te vestigen. Het. bezoek van de Amerikaanse ambassadeur in Rome heeft daartoe meegewerkt. Het. genomen besluit bewijst nog geens zins, dat dë E.D.G. binnenkort algemeen aanvaard zal worden. Het bewijst hoog stens dat de conferentie in Rome iets meer oplevert dan er enkele dagen geleden van werd verwacht. Maar als men het alleen van de geest, de wil en het streven od der gelijke conferenties moest hebben, zou Europese Unie, die trouwens veel meer omvat dan een defensie-verdrag en haar grondslag bovenal in onderling vertrouwen en wil tot samenwerking moet vinden, niet binnen afzienbare tijd te bereiken zijn. Het blijft van hef grootste belang dat het groei proces wordt gestimuleerd: alle actie dié de Europese Beweging in de verschillende landen ontwikkelen kan zal ertoe bijdra gen, het te verhaasten. R. P. Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn vanmorgen op het militaire vliegveld Hen don in Engeland aangekomen. Zij brengen een bezoek aan Engeland om het Britse Koninklijk paar de dank van het Neder landse volk over te brengen voor de in de watersnood ondervonden hulp. Wegens mist kon het vliegtuig niet lan den op London Airport. Een vlucht over het door overstromingen getroffen eiland Canvey in de Theemsmoncling kon door de ongunstige weersomstandigheden niet doorgaan. De reis heeft een uur en 40 minuten ge duurd. Hedenmiddag omstreeks halfeen werd de 50-jarige L. R. met zijn bromfiets op de hoek van het Klein Heiligland en de Gedempte Oude Gracht, rijdende in de richting van het Spaarne, bij het passeren van enkele fietsers aangereden door een personenauto, die in dezelfde richting reed en moest uitwijken voor een tegenligger. De man viel met het hoofd op de straat en kreeg een schadelbasisfracHiur en een lin ker schouderfractuur. Hij is naar het Grote Gasthuis vervoerd. ROME (Reuter) Na afloop van de ministersconferentie te Rome is een com muniqué gepubliceerd, waarin omtrent het Nederlandse voorstel tot vorming van een douane-unie het volgende wordt gezegd: De vooruitgang van de gemeenschap der zes landen is gebonden aan het leggen van gemeenschappelijke bases voor de econo mische ontwikkeling en aan een samen smelting van de essentiële belangen van de ledenstaten. De zes ministers hebben eenstemmig erkend, dat een omvangrijke economische eenwording, met name de vestiging van een gemeenschappelijke markt, zou bij dragen tot een versteviging van de econo mie van de gemeenschap en tot verbetering van de levensstandaarden der bevolkingen, en dat dit een essentieel doel is van de landen, die onderling een politieke econo mische gemeenschap willen vormen. Deze markt moet geleidelijk worden ge vormd, waarbij rekening gehouden dient te worden met de noodzakelijkheid even- wichtsverstoringen en ernstige moeilijk heden op economisch en maatschappelijk gebied te voorkomen. Te dien einde zou de mogelijkheid voor beschermende clausules en compensatie-maatregelen opengelaten kunnen worden. De ministers besloten maahregelen tot W. C. C a p e 1 Ik zou graag veel geld bezitten, alleen om te vergeten, dat er zoiets bestaat in de wereld. (Dagboek van een Florentijn) uitvoering van bovengenoemde principes zonder verwijl en met medewerking van deskundigen te bestuderen. United Press meldt: Gezaghebbende bronnen in Parijs hebben voorspéld, dat het plan van Nederland voor een ge heel Europa omvattende tariefunie gro tendeels door de tegenkanting van Frank rijk zou blijven liggen. De reden voor de tegenkanting van Frankrijk is naar men zegt het feit, dat Frankrijk door zijn overzeese bezittingen tot de landen met „bezittingen" moet ge rekend wórden in tegenstelling met de vijf andere deelnemers. „Alle andere landen willen economisch van Frankrijk profiteren", aldus luidde de opinie van een Franse autoriteit. Deze bronnen zeiden dat het plan in be ginsel zou worden aanvaard aangezien men anders tegen de beginselen in zou gaan die reeds zijn neergelegd in het Schuman-plan voor kolen en staal, maar zo voegen zij hieraan toe, dat het in de naaste toekomst in behandeling zou worden genomen, is hoogst twijfelachtig. Men verwacht dat eindeloze bestudering en uitstel uiteindelijk de genadeslag aan het plan zullen geven. Aan de Erehal van de Flora te Heemstede wordt de laatste hand gelegd. Een foto van de aanblik, die het gebouw thans biedt. ROME, (Reuter). Na twee dagen van beraadslagingen door de ministers van buitenlandse zaken der zes landen, die tezamen het „kleine Europa" vormen, is Woensdagavond te Rome een communiqué uitgegeven. Hierin verklaren de zes ministers er bij de volksvertegenwoordigingen hunner landen op aan te zullen dringen het -verdrag voor het instellen van een Europees leger zo spoedig mogelijk te bekrachtigen. De ministers hebben de interimcommissie van deskundigen verzocht voort te gaan met de bestudering der vijf Franse aanvullende protocollen en hierbij „rekening te houden met de positie van landen, die de verantwoordelijkheid dragen voor overzeese gebiedsdelen, zonder echter hinderpalen op te werpen voor een spoedige bekrachtiging van het EVG-verdrag". In de passage van het communiqué over het EVG-verdrag wordt onder meer verklaard dat „de ministers allen de overtuiging zijn toegedaan dat het, rekening houdend met de gevaren, die de vrije Europese staten blijven bedreigen, nodig is een concreet bewijs te geven van hun wens om het Europese eenheidsideaal te verwezenlijken". Zij achten het daarom noodzakelijk „zonder verder uitstel te geraken tot de instelling van een Europees leger". Te Rome wordt van gezaghebbende Franse zijde vernomen, dat vast staat, dat de Franse regering het resultaat van de arbeid der interimcommissie zal afwach ten, om dit, tezamen met het E.V.G.-ver drag, aan de Franse Nationale Vergadering voor te leggen, wanneer de volksvertegen woordiging van Frankrijk zal worden ver zocht dit verdrag te bekrachtigen. Zoals men weet, betroffen de Franse aanvullende protocollen voornamelijk de wens om een deel der Franse troepen bui ten het Europese leger te houden, teneinde ze te kunnen gebruiken in Vietnam en Noord-Afrika. Duitsland noemde deze voor stellen aanvankelijk onaanvaardbaar. Ook bij het begin van de conferentie in Rome bestond er nog een diep meningsverschil hierover tussen Fransen en Duitsers. Voor de ministers Woensdag hun bespre kingen hervatten bezocht de Amerikaanse ambassadeur in Rome premier De Gasperi. Naar verluidt verzekerde De Gasperi hem toen, dat de ministers nauw aan overeen stemming over de vorming van het Euro pese leger toe waven. (Onlangs heeft de nieuwe Amerikaanse regering te verstaan gegeven, dat een falen om tot een ver eend leger te komen het einde van de Ame rikaanse hulp aan Europa in de huidige vorm zou betekenen.) Volgens functionarissen heeft Frankrijk na twee geanimeerde besprekingen te Rome er in toegestemd zijn eisen opnieuw te formuleren, zodat zij in het algemeen aanvaardbaar zouden zijn voor de vijf an dere loden van het verdrag. Deze Franse protocollen zouden moeten worden toege voegd aan het E.V.G.-verdrag, dat reeds door de zes regeringen is getekend en dat nu in het stadium van parlementaire goed keuring verkeert. David Bruce, gewezen Amerikaans am bassadeur in Parijs, is per vliegtuig naar Europa vertrokken, teneinde te pogen de Frans-Duitse tegenstellingen over het Europese leger te doen verminderen. - Republikeinen vertrouwen krachtig op de „persoonlijke diplomatie" van deze democratische politicus, hoewel men ver klaart, dat hij geen „toverformule" heeft. De Franse minister van defensie, Pleven, heeft Woensdag voor de defensiecommis sie van de Nationale Vergadering ver klaard, dat geen der Europese landen zich alleen <egen een aanvaller kan verdedi gen. Indien het E.V.G.-verdi-ag niet wordt bekrachtigd, aldus de minister, wat kan Duitsland dan verhinderen om zijn gehele bewapeningsindustrie zonder beperking of controle weer op te bouwen? De Gaulle tégen Generaal DeGaulle heeft, inmiddels het E.V.G.-verdrag in zijn huidige vorm in een scherpe verklaring van de hand ge wezen; de 85 Gaullistische afgevaardigden in de Nationale Vergadering zullen daarom, volgens politieke waarnemers, weigeren het verdrag te bekrachtigen, tenzij nog te elfder ure het bovennationale karakter er van wordt weggenomen. Naar men ver wacht zullen de 35 dissidente Gaullisten hetzelfde doen, daar zij óók tegen het huidige ontwerp zijn. De kansen op bekrachtiging van het ver drag zijn verder nog verminderd door het aftreden van de gematigd-conservatief Chastellain, een voorstander van het ver drag, als lid van de belangrijke commissie voor buitenlandse zaken. Hij wordt ver vangen door zijn partijgenoot Bardoux, die zich reeds tegen het supra-nationale ka rakter van de E.V.G. heeft uitgesproken. De verhouding in de commissie is thans 19 of 20 voorstanders van het plan tegen een groep van naar schatting 24 afgevaar digden. die tegen het plan is gekant. De commissie heeft weliswaar een raad gevende taak, doch haar aanbevelingen zullen van grote invloed zijn op de hou ding van de nationale vergadering als ge heel ten aanzien van de bekrachtiging van het verdrag. ATHENE (Reuter) Griekenland, Tur kije en Joegoslavië hebben Woensdag te Athene een verdrag voor vriendschap en samenwerking geparafeerd. In een ge meenschappelijk communiqué wordt ge zegd, dat de Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Stephanopoulos, de Joe goslavische onderminister van Buiten landse Zaken, Popovic, en diens Turkse ambtgenoot, Birki, „volledige overeen stemming" over het verdrag hebben be reikt en de slottekst „zonder voorbehoud" hebben goedgekeurd. De tekst van het verdrag zal worden vrijgegeven onmiddellijk nadat het Zater dag te Ankara zal zijn ondertekèhd. Het bevat tien artikelen. In een hiervan wórdt de wens uitgesproken voor verdere mili taire samenwerking tussen de drie landen. Inmiddels zijn de laatste maanden ook afzonderlijke besprekingen gehouden voor een defensieverdrag tussen de drie landen. Men verwacht dat dit in Maart te Ankara zal worden ondertekend. Gisteravond heeft de door de Nederland se regering uitgewezen Russische journa list L. Pissarev aan boord van de Sovjet- Russische zeesleepboot „Priliv" de terug reis naar zijn land aanvaard. Pissarev was des middags om vier uur onder politiebegeleiding per auto naar het Steenen Hoofd te Amsterdam gebracht waar de „Priliv" sinds twee dagen voor anker lag. Hij bleef met zijn begeleiders in de auto tot omstreeks kwart over zes toen hij aan boord van de zeesleepboot werd geleid. Een auto van de Russische ambassade wachtte op de kade totdat de „Priiiv" vertrok. Een motorboot van de Rijkspolitie te water heeft de sleepboot tot in de sluizen van IJmuiden begeleid. Tegen tien uur gisteravond is de „Priliv" de Noordzee op- gestoomd. Tot gisteravond is bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag binnengekomen van f 63.5 millioen gulden. Hierbij bevin den zich f 2 millioen gulden, die juist uit Curasao waren ontvangen. Gisteravond was ce stand 59.7 millioen gulden. Steeds meer verzoeken komen er bij het hoofdkantoor van het Nationale Rampen fonds binnen om zelf een bestemming te mogen geven aan de opbrengst van locale inzamelingen. Hoewel de bedoeling, die aan een dergelijk streven ten grondslag ligt, ongetwijfeld sympathiek is, moet iedereen beseffen, dat hierop niet kan worden ingegaan, zo deelt men van de zijde van bet fonds mede. Het zelf beschikken over gelden zou aan leiding kunnen geven tot de grootste on billijkheden, waardoor sommige plaatsen als het ware dubbele hulp zouden krijgen en andere weinig. Het Nationale Rampenfonds treedt op als de overkoepelende organisatie om overal steun te verlenen, waar deze nodig is. Mijnen: ruim VA millioen De extra kolenproductie, welke op de Zaterdagen 14 en 21 Februari in de Lim burgse steenkolenmijnen verkregen werd ten bate van het Nationale Rampenfonds, dank zij het feit, dat op deze dagen twee uur werd overgewerkt, heeft 26.520 ton be dragen. De opbrengst daarvan zal met inbegrip, van de heffing, welke normaal aan het brandstoffen-egalisatiefonds zou moeten worden afgedragen f 1.290.200 groot zijn. Bij deze som dient nog te worden ge voegd een bedrag van f 256.710 verkregen dank zij het beschikbaar stellen van één BRUSSEL (A.N.P.) Na de verklaring, die premier Jean van Houtte Dinsdagmid dag in de Kamer van Volksvertegenwoor digers aflegde, is toch een zekere ontspan ning in de Belgische politieke toestand in getreden. Hoewel de verklaring van de premier, dat Koning Boudewijn nimmer een onderhoud zou hebben toegestaan aan de correspondent van het Parijse blad „France Sosr", nog in de dezelfde ver gadering van de Kamer het Belgische parlement ontvangt alle buitenlandse be richten op een telextoestel werd weer legd, heeft de oppositie de zaak kennelijk niet op de spits willen drijven teneinde de Koning te sparen. Zowel van liberale als van socialistische zijde is slechts aange drongen op het thans snel vaststellen van een speciaal statuut voor de Prinses De Réthy en van de uit haar huwelijk met Koning Leopold voortgekomen kinderen. Daar onk tijdens de vergadering van Woensdagmiddag niet meer over de reizen van Koning Boudewijn naar Zuid-Frank rijk in de Kamer van Volksvertegenwoor digers is gerept, mag worden aangenomen, dat de oppositiepartijen dit incident thans als gesloten beschouwen. Vermeldenswaard is intussen nog dat „La Libre Belgiquc" toegeeft, dat de cor respondent van „France Soir" door de Ko ning te Antibes is ontvangen De jonge vorst had inderdaad een kort onderhoud met de journalist en er werd ook een foto ge nomen. Koning Boudewijn heeft, aldus het blad, echter geen enkele vérklaring afge legd en de stof voor het artikel, dat de verslagggever schreef, werd door hem op getekend uit de mond van iemand uit de omgeving van de vorst. Koning Boudewijn zou zich, aldus dit blad, dus geheel aan de constitutionele regels hebben gehouden. -Nu dit incident tot het verleden behoort kan de homogeen-Katholieke regering weer haar volle aandacht wijden aan de gevaarlijke verdeeldheid, die in de gelede ren van de C.V.P. (Kath. volkspartij) is ontstaan met betrekking tot het nog steeds niet. ingediende wetsontwerp houdende verhoging van de inkomstenbe lasting met 5 procent ter dekking van de schade, die door de overstromingen is aan gericht. Men is van oordeel, dat de regering zal zwichten voor de hevige weerstand, die tegen de heffing van nieuwe belastingen in Katholieke kringen bestaat en aange nomen wordt, dat zij liever haar toevlucht zal zoeken tot bezuinigingen op sommige begrotingsposten men spreekt van de begroting van defensie en tot het uit schrijven van een nieuwe staatslening. Ook zal een extra belasting worden ge heven op kansspelen en zal de wet op de buitengewone winsten worden verlengd. Op deze wijze verwacht men dan de bijna andei'half milliard frank bijeen te krijgen, die ter financiering van de door de over stroming aangerichte schade nodig is. Naar Woensdagavond verluidde, zou de Belgische regering een voorlichtingsdienst kunnen instellen voor zaken betreffende het Koninklijk huis, teneinde misverstan den en onnauwkeurige berichten over het Koninklijk huis tegen te gaan. Bij Koninklijk Besluit is dr. J. van Baal, lid der Tweede Kamer, met ingang van 1 April 1953 benoemd tot gouverneur van Nieuw Guinea. De heer Van Baal werd op 25 November 1909 te Scheveningen geboren. Hij doorliep de Christelijke H.B.S. en studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1934 promoveerde. Korte tijd later vertrok hij naar Neder- landsch-Indië in de functie van adjunct controleur. Na de oorlogsjaren in een in terneringskamp te hebben doorgebracht, verbleef hij enige tijd in Australië. In 1946 kwam hij met verlof naar Nederland. In de jaren 1950, 1951 en 1S52 woonde hij als deskundige voor Nieuw Guinea in de Nederlandse delegatie de vergaderingen van de U.N.O. bij. In de in 1952 gekozen Tweede Kamer maakt hij deel uit van de Anti-Revolution- naire Partij. dag verlofloon, c.q. salaris of van één dag verlof door de personeelsleden der mijnen, die niet konden overwerken, welke bij dragen door de directies werden verdub beld. In totaal leverde de hulpactie der mijniudustrie op 14 en 21 Februari dus f 1.546.910 op. De actie van Zaterdag 7 Februari, toen in de mijnen voor de eerste keer twee uur werd overgewerkt ten bate van het Natio naal Rampenfonds, bracht f 1.056.700 op, zodat de mijnindustrie thans in het geheel f 2.603.610 heeft bijgedragen. Fruitveilingen: f 150.000 In Lommerrijk te Rotterdam is gister morgen een fruitveiling gehouden, waar van de baten bestemd zijn voor het Natio naal Rampenfonds. Het ging om 150 ton sinaasappelen, die door de stichting „Cha- ritas" te Madrid waren geschonken. De op brengst bedroeg ongeveer f 73.000. Des middags werd hier wederom een fruit veiling gehouden, waarvan de opbrengst, f74.730, ten goede komt aan de slacht offers van de watersnood. De Amsterdamse actie „Harteplicht" een bijzonder certificaat voor elke kiesge rechtigde, die een offer stort in een aan huis aangeboden stembus heeft thans ongeveer 200.000 (dat is ruim 37 percent) van de 533.000 kiezers bereikt. In totaal heeft de actie tot op heden op gebracht f 97.985,76. De stembussen moeten nog komen in Centrum, Zuid en een deel van West. Men vertrouwt dat als resultaat dezer actie ze ker een kwart millioen aan liet Nationaal Rampenfonds kan worden geschonken. Het bouwbedrijf Biesterbos te Castri- cum heeft aan het gemeentebestuur van Castricum aangeboden een woonhuis te bouwen en te verloten ten bate van het Rampenfonds. Het huis zal vrij op naam beschikbaar gesteld worden van de win naar. Toestemming voor het houden van deze loterij van 60.000 loten a f 1 is bij de mi nister van Justitie aangevraagd. Taart Twee Engelse banketbakkers hebben een taart van 15 pond voor het Rampenfonds vervaardigd, die gisteren per vliegtuig op Schiphol aankwam. De bedoeling is het kunstwerk op nog nader te bepalen wijze in het radioprogramma „Beurzen open, dijken dicht" zo te verloten, dat de op brengst zo hoog mogelijk zal worden. Suggesties daarvoor worden nog inge wacht. De particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina meldt, dat de Prinses ver scheidene kleine bedragen aan geld uit het buitenland ontving. Roerende bewijzen van medeleven met de ramp, die ons land heeft getroffen. De gelden zijn door de Prinses in het Nationaal Rampenfonds ge stort. Om zich een indruk te verschaffen van de omvang en de aard van de hulpverle ning aan Oude Tonge zal het college van B. en W. van Haarlem zich Zaterdag voor een oriënterend bezoek naar de zwaar ge troffen gemeente op Flakkee begeven. Het college zal worden vergezeld door enige technische ambtenaren. AANHOUDEND MOOI WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met weinig bewolking, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 27 Februari Zon op 7.31 uur. onder 18.16 uur. Maan op 17.07 uur. onder 6.59 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 Februari Hoog water: 2.49 en 15.04 uur. Laag water: 10.35 en 23.01 uur. Vrijdag 27 Februari Hoog water: 3.28 en 15.38 uur. Laag water: 11.16 en 23.36 uur. OCOOCXXCOOOOCCCOCOOCOCCOCOOOQXCC OOOOCCOOCCOCOOCOC"

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1