RCH ontmoet gevaarlijk VSV in Heemsteedse Sportpark pas op voor hinderlijke luchtjes (Spiegel C>porten Haast de 5000e Opstellingen Cambridge is momenteel favoriet ORR Sport op Zondag BMHC op eigen terrein tegen Groen Geel in hockeycompetitie W Courses in Hilversum KORFBAL HOCKEY Om kampioenschap eerste klasse klein biljart HANDBAL Zwemmen Nederlandse ploeg voor drie landenwedstrijd Biljarten Kobus tegen Sweering in „Die Raeckse" Om het kampioenschap libre district Haarlem Zesdaagse in Parijs Training voor boatrace begonnen MENSt* BÊN Vraag uitsluitend de originele flacon Air-Wick a f 2.40 der Honderden knietjes Genezing door operatie A.G.O.V.V. veertig jaar Raar geval Centrale verwarming Airconditioning AuL oliestook ö4"M Barteuc TENNISSHORTS - SWEATERS Voorlopig geen rijksweg AmsterdamHoorn ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 HET begint er al aardig naar uit te zien dat Haarlem aan het einde van de voet balcompetitie wanneer dat dan ook zal zijn wederom een afdclingskam- pioen rijk zal zijn. Want de competiticstand van de afdeling A in de eerste klasse wijst uit dat RCH niet minder dan vijf verliespunten minder heeft dan het Amster damse Ajax, dat op de tweede plaats prijkt. DOS, Heracles en VSV derde, vierde en vijfde op de lijst hebben respectievelijk negen, acht en negen verliespunten meer en zijn dus vooreerst helemaal geen concurrenten meer voor de Racing. Zo ogenschijnlijk dus stevent RCH regelrecht op het kampioenschap af. Ondanks dat achten wij het geenszins uitgesloten dat de strijd om het afdelingskampioenschap in de toekomst nog de nodige spanning zal brengen. Vooral na de ietwat gelukkige zege die RCH Zondag jongstleden op de naaste concurrent. DOS in Utrecht behaalde. Morgen zullen de blauw-zwarten het tegen VSV op eigen terrein heel wat degelijker moeten aanpakken om met de volledige buit uit de strijd tevoorschijn te komen. Want er is een groot verschil tussen de wedstrijd tegen DOS en die tegen VSV. De Utrechtenaren waren de laatste weken zo ver ze tenminste in het veld kwamen uit vorm. Na het goede begin ze wonnen in Heemstede onder andere van de Racing zakten ze af en verspeelden volkomen onnodig enige punten. Met VSV is dat juist niet het geval. De Velsenaren begonnen bar slecht maar kwamen steeds verder naar boven en alles wijst er op dat zij van plan zijn in de constante vorm van tegenwoordig te blijven spelen. De gedegen overwinning op Heracles van Zondag jongstleden wees wel heel sterk in die richting. Wij zijn er van overtuigd dat het krachtsverschil Zondag niet zo heel groot zal zijn in het Heemsteedse Sportpark. In ieder geval minder groot dan het verschil in verliespunten op de ranglijst zou doen vermoeden. En het resultaat? We geven de Racing een kans op de overwinning, maar achten een verrassing waartoe wij ook een gelijkspel reke nen geenszins uitgesloten. EDO tegen DOS In Haarlem-Noord speelt EDO Zondag thuis tegen DOS en zal heel wat beter moeten spelen dan verleden week tegen Frisia om winst uit deze wedstrijd te halen. Datzelfde geldt ook voor Haarlem dat naar Utrecht reist om tegen Elinkwijk te probe ren de positie in de kopgroep te verbeteren. Een overwinning is hier meer waarschijn lijk dan bij de wedstrijd in het Noorder Sportpark. Stormvogels tenslotte speelt op eigen ter rein tegen 't Gooi en kan met ruim verschil winnen. Tweede-klassers De beide tweede-klassers uit Haarlem staan voor een zeer zware taak morgen. HFC speelt in Volendam tegen de club van die naam en Schoten gaat naar Zeeburgia in Amsterdam. Beide Haarlemse clubs hebben wel heel weinig kans op een gelijkspel of overwinning. Voor de korfbalcompetitic hebben Ooster kwartier I en Watervliet I een vrije Zondag: deze ploegen zijn reeds enkele wedstrijden op de andere ploegen voor. In de derde klasse krijgt Sport Vereent weer eens gelegenheid om twee punten rijker te woi-den. Het zwakke Zaandam-Zuid komt namelijk op bezoek. Aurora I speelt op eigen veld tegen Indo, dat geen gemakke lijke tegenpartij is. De Haarlemmers hebben echter de laatste tijd drie overwinningen achter elkaar geboekt, t.w. tegen Haarlem, Holver en ZKC, zodat zij ook nu als favo riet starten. De derde Haarlemse vereniging, t.w. Animo Ready, gaat een bezoek brengen aan Victoria en moét gezien de huidige vorm ook nu nog ongeslagen blijven. Tenslotte speelt Aurora 2 in Amsterdam tegen de aanstaande kampioen Allen Weer baar 3, en zal ongetwijfeld een nederlaag lijden. Een belangrijke wedstrijd in de eerste klasse van de hockeycompetitie is de ont moeting tussen de beide Haagse rivalen. HHIJC en Togo, die op Klein Zwitserland wordt gehouden. In Bloemendaal speelt BMHC om half drie op de velden achter Zomerzorg tegen Groen Geel. De thuisclub moet in deze ontmoeting kunnen zegevieren, al lijkt het ons niet ten gunste van een heterogene samenstelling gaan, dat de spelers in de Bloemendaalse ploeg nogal eens wis selen. De opstelling voor Zondag is: doel: N. Dalmeyer; achter: P. Zeven en H. Reus; midden: Fr. van Ölphen (aanvoerder), J. Minnema en G. J. Koningsveld; voor: W. Elias, R. Bunge, J. K. Hage, H. Bouwman en J. Berkman. Op dezelfde velden kruist BDHC des mor gens om half twaalf de stick met Be Fair. De verwachting is dat de Bloemendaalse hockeysters het voordeel van eigen terrein zullen weten uit te buiten. Rood Wit gaat op bezoek bij het wel zeer zwakke Hilversum en dit biedt de plaats genoten de kans de beide punten naar Heemstede te brengen. Promotieklassers De veteranenploeg van BMHC speelt niet. Het tweede elftal van deze vereniging speelt om één uur in Bloemendaal tegen Zuidwijck en zal moeten zegevieren. De uitwedstrijden ADVERTENTIE Nicotine en pyridine worden door de filter-tip in belangrijke mate aan de rook onttrokken. Het aroma bl(jft behouden. Voor het kampioenschap van Nederland eerste klasse klein biljart 38/2, dat van 12 'ot en met 15 Maart in Zwolle wordt ge houden, hebben zich na de voorwedstrijden rïc volgende spelers geplaatst: J. Bertel- nians (Vught), C. van den Elshout (Til burg), J. Janssen (Helmond), A. N. de Kleine Sr. (Zwolle), van der Kolk (Zwolle), J. A. Lamers (Beverwijk), R. Overdijk (Zaandam), en W. Soeterboek (Kaatsheuvel). van de overige prom.klassers bieden goede kansen voor Zandvoort en Alliance tegen Alkmaar en BNC. HBS en Strawberries zul len het in de uitwedstrijden tegen Tempo '34 en HDM wel niet kunnen bolwerken. Bij de dames promotieklassers wordt om twaalf uur in het Heemsteedse Sportpark de strijd uitgevochten tussen de vrijwel van gelijke kracht zijnde ploegen van Alliance en Kampong. Om tien uur spelen BDHC III en HBS op het terrein aan de Aelbertsberg- weg. welke ontmoeting van belang is voor het bezetten van de laatste plaats in de promotieklasse A. In de afdeling B zijn er uitwedstrijden voor Rood Wit II, Strawberries en BDHC II tegen respectievelijk Aeolus, Leonidas en Victoria. Ontmoetingen die de plaatselijke clubs indien zij met wat enthousiasme spelen zeker een gelijk spel moeten op leveren. Het programma, dat door de dames-selec tiewedstrijd van Wést A is ingekrompen, brengt desondanks helangrijlce wedstrijden voor de Haarlemse handbalploegen. In de eerste plaats is er de eerste klasse wedstrijd heren tussen de rivalen om de eerste plaats, Concordia en Blauw Wit. Wil Concordia zijn voorsprong en hiermede zijn kans op de titel behouden, dan zal het moeten winnen of tenminste gelijk spelen. Die mogelijkheid daarvoor achten wij in redelijke mate aan wezig. Met de volle winst betekent dit drie verliespunten minder dan Blauw Wit en acht minder dan Attila, nummer drie van de lijst. Concordia zou er dan dus wel zeer gunstig voor komen te staan. In de tweede klas speelt Rapiditas, num mer één in deze afdeling, ook op eigen veld. Het kan zijn krachten beproeven op APGS, waarvan wij een Haarlems succes verwach ten. IJmond krijgt in Velsen Vriendschap op bezoek en zal zeker niet nalaten er voor te zorgen zijn derde plaats te behouden achter Niloc 2. Tot slot ontvangt HOC ook al thuis het Amsterdamse Turno, dat Rapiditas vorige weck een punt afhandig maakte. Op passen is ook voor HOC geboden. Het ligt in het voornemen van de K. N. Z. B. om de Nederlandse ploeg voor de drielandenwedstrijd tussen België, Frank rijk en Nederland, die 21 Maart in Brussel wordt gehouden, als volgt samen te stellen: Heren 100 m. vrije slag: Tjebbes (H.P.C.) en Hermsen (H.Z.C.); 200 m. schoolslag: Bekkering (Sleutelstad) en Bonte (Haarlem); 100 m. rugslag: Jitse van der Veen (L.Z.O.) en Boxem (D.A.W.) 400 m. vrije slag: Ten Thye (L.Z.O.) en Elzenga (Z.C.G.); 4 x 100 m. wisselslag- estafette: J. van der Veen, Bekkering (orthodox), Dikstaal (Het IJ, vlinder) en Tjebbes of Hermsen. Dames 100 m. vfijè slag: Ria Vonk (K.D.Z.) en Els van der Ploeg (A.D.Z.); 200 m. schoolslag: Nel Garretsen (R.D.Z.) en Rika Bruins (G. Z. en P. C.) of Jenny Welling (H.Z.C.); 100 m. rugslag: Geertje Wielema (K.N.Z.B.) en Joke de Korte (O.D.Z.): 400 m. vrije slag: Geertje Wie lema en Tine van Brenk (Robben); 3 x 100 m. wisselslag-estafette: Geertje Wielema, Nel Garretsen en Els van der Ploeg of Ria Vonk. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Willemse; achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Roozen, Van Osch, Jacob, Schilpzand en Groeneveld. R.C.H. Doel: Wille: achter: Willemink en Van Rheenen; midden: Lasschuit, De Vos en Van den Brink: voor: Kos ter, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Couwenhoven. E.D.O.: Doel: Van de Berg; achter: Wal- ther en Bax: midden: Karpes, Schijve- naar en Snijders; voor: Plaisir, Mul, Roodselaar, Koning en Prins. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Ver- swijveren, Bouwens, v. d. Kuil en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: J. Venus; achter: v. d. Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks en Tol; voor: J. Snoeks, Luppens, An genen t, Westers en De Boer. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Van Luyn; midden: Pegge- man. Schaper en Van der Plas; voor: Janssen. J. van der Sluis, H. van der Sluis, Bouvré en Michel. SCHOTEN: Doel: Kessens: achter: Joppe, Meyer; midden Hogendijk, Van Veen, Meenhorst; voor: Nanne, Tjeertes, Van Oosten, Tanis en Keulemans. H.F.C.: Doel: Heyting; achter: Dekker en Houtkoper; midden: Van der Mae- sen, Molijn en Groot; voor: Ha. Win ter, De Nijs, Corbeth, Timmerman en He. Winter. Voor het Rampenfonds De biljartclub Haarlem organiseert op Dinsdag 3 Maart een biljartwedstrijd Cader 38/2, tussen Piet Kobus en Jan Sweering. De baten komen ten goede aan het Rampen fonds. De wedstrijd wordt gehouden in de grote zaal van het restaurant „Die Raeckse" in Haarlem. Gisteravond werden in restaurant „Hof van Holland" in Haarlem de biljartwedstrij den om het kampioenschap hoofdklasse libre van het district Haarlem voortgezet. De resultaten waren: Dijkstra 250 26 37 9.61 Koster 176 26 39 6.76 Ploeg 199 18 46 11.05 Corver 250 18 57 13.88 Luiten 195 23 36 8.47 v. d. Linden 250 22 74 10.86 Dijkstra 250 26 68 9.61 Corver 200 26 47 7.64 Ploeg 193 27 50 7.14 Tuin 250 27 36 9.25 Ketel 92 12 33 7.66 Karman 250 12 49 20.83 Hedenmiddag en -avond en Zondagmiddag en -avond worden de partijen voortgezet. Vrijdagavond was de stand in de Zesdaagse van Parijs: 1. BruneelSteenbergen (Belg.) 31 pnt.; 2. GillenSenfftleben (Lux.-Fr.) 21 pnt.; 3. Strom—Arnold (Australië) 6 pnt. Op een ronde: 4. Kubler—Plattner (Zwit serland) 57 pnt.; 5. BobetCarrara (Fr.) 34 pnt.; 6. SchultePeters (Ned.) 4 pnt. De roeiploegen van Oxford en Cam bridge zijn begonnen met de intensieve training voor de traditionele boatrace die 28 Maart aanstaande over 4mijl wordt gehouden op de Theems tussen Putney en Mortlake. Met nog ongeveer vier weken oefenen voor de boeg neemt de samenstelling van de beman ningen een vaste vorm aan, alhoewel tot nu toe alleen Cambridge „blues" aan zijn acht heeft uitgereikt. Oxford, de winnaar van 1952, moet zijn defini tieve acht nog bekend maken want de ploeg is niet gespaard gebleven tijdens de recente griepepidemie. Beide universiteiten kunnen desgewenst beschikken over drie roeiers die vroeger al eens aan de race hebben meegedaan. Cambridge heeft er twee aangewezen, na melijk G. M. T. Marshall en J. S. M. Jones, de slag van verleden jaar, die respectieve lijk de nummers 4 en 2 kregen. M. L. Tho mas, de leider van Oxford, heeft tot nu toe een beroep gedaan op H. M. C. Quick, die tot de zegevierende ploeg van 1952 behoor de, als nummer 7 en op A. J. Smith, een Australiër die in 1951 ook voor Oxford uitkwam als nummer 2. De na-oorlogse roem van Cambridge is wellicht ietwat verbleekt sinds de uitste kende roeiers als David Jennens, de Olym pische slag Brian Lloyd en Paul Massey de universiteit hebben verlaten. In de ploeg is ditmaal een Amerikaan opgenomen als nummer 6 en wel L. B. McGagg, die in de afgelopen drie jaar slag was van de Harvard acht. Tweede Australiër Oxford heeft behalve Smith nog een tweede Australiër in zijn voorlopige acht opgenomen. Dat is J. Gobbo, die boeg is geweest in de acht van de universiteit van Melbourne. De voorlopige ploeg, met een gemiddeld gewicht van 13 stone (82)i kilo), is in het huidige stadium van de training beter dan de acht van verleden jaar in het overeenkomstig tijdvak. Men mag zelfs zeggen dat zij met J. S. Howies als slag, een van de meest belovende na-oorlogse achten is. In woelig water toonde ze een goede bootcontróle en hield ze prachtig tempo, ook onder ongunstige omstandig heden. Cambridge, dat verleden jaar voor de eerste maal verslagen werd sinds de ne derlaag met 3>/2 lengte in 1946, heeft iets bereikt van de vorm die de vorige achten kenmerkte en welke ook van de huidige ploeg gehoopt en verwacht wordt. In de laatste proefvaarten maakte de acht een indruk van beheerstheid en samenhang. Met P. D. Hall als slag en de Olympische Wanneer men 's avonds nog kan ruiken dat U kool, ui of gebakken vis hebt gegeten - of als bijvoorbeeld de tabakslucht van de vorige avond 's morgens nog merkbaar is - dan heeft U vergeten Air-Wiek te gebruiken. Air-Wiek geeft de luchtjes geen kans, want het bevat o.a. chlorophyl en zorgt voor een steeds frisse woning. air-wick doublesculler J. R. Mac Millan als nummer 3 is het een zeer krachtige ploeg die voor treffelijk roeit. Momenteel is Mc Cagg de uitblinker en men slaat hem zelfs hoger aan dan Kenniston van de Oxford acht van 1952. Hij heeft zich de Cambridge stijl, die in alle opzichten afwijkt van die van Har vard, beter eigen gemaakt dan zulks in de afgelopen jaren aan enige Amerikaan ge lukt is. De beide achten zullen in het begin van Maart Putney opzoeken om daar de trai ning te voltooien. Momenteel is Cambridge met zeven tegen vier favoriet. Oxford no teert vijf tegen vier. De Cambridge-bemanning van verleden jaar tijdens de training. Van links naar rechts: Hinde, Jones, Clack, Sharpley, Dingle, Marshall, Crowden, Cadbury en Coghill. (Foto hieronder). SUKKELAARS ZIJN HET - spelers O die zich tijdens een wedstrijd slechts ten dele durven seven lieden ook, die telkens weer op liet reservebankje zitten omdat ze niet mee kunnen. Het zijn de sportmensen die lijden aan het zoge naamde voetbalknietje die wij hiermede bedoelen. Het knietjedat voor zeer velen het einde betekende van een sport loopbaan, omdat zij een operatie niet aandurfden of bang waren dat het nog erger zou worden. Dezelfde mensen die dus uitsluitend door angst de sport opgaven en liever ook in het dagelijks leven door bleven sukkelen dan een chirurg te laten ingrijpen en voor goed van liet zo gevreesde euvel af te zijn. En.... onnodig bleven sukkelen. Zeer velen waren verstandiger en lieten zich van alle narigheid afhelpen om zonder enige last in de meeste gevallen al zes weken na de operatie hun sportbeoefe ning voort te zetten. OMDAT over het zogenaamde voetbal knietje zo ontstellend veel griezelige verhalen worden verteld door onwetende lieden hebben wij dokter J. C. Tetzner uit Amsterdam naar zijn mening gevraagd over de kansen die een sportman heeft voorgoed van het euvel af te komen. Dok ter Tetzner, die zelf een bekend voetbal ler is geweest (hij speelde in de periode 19231925 acht maal als achterspeler in het Nederlands elftal), heeft al honder den sportlieden met een „knietje" onder handen gehad. Niet alleen voetballers. Geenszins. Onder zijn patiënten waren skiërs, hockeyers, handballers, gymnasten en buiten de sport ook acrobaten. „De operatie", zo zegt dokter Tetzner, „is practisch zonder risico". Wat is eigenlijk een voetbalknietje?' Het antwoord kan kort en krachtig zijn: een scheur in de meniscus. In het kniegewricht namelijk bevinden zich twee halvemaan vormige schijven, de binnen- en buiten meniscus genaamd. Deze beiden zijn elas tisch en dus vervormbaar en spelen bij de bewegingen van de knie een belanrijke rol. Daar echter het kniegewricht hoofd zakelijk een scharniergewricht is dat wil zeggen dat het hoofdzakelijk bewe ging in één richting toelaat is het ge hele kniegewricht omgeven door een bandsysteem dat er in de eerste plaats voor zorgt dat de uiteinden van dijbeen en scheenbeen op hun plaats blijven, maar tevens zorg draagt dat de knie ook kleine draaibewegingen toelaat naar links en rechts. Zijn deze bewegingen echter te groot dan wordt er op dc meniscus in het gewricht zo'n grote druk uitgeoefend dat deze scheurt. Het uiterst pijnlijke voetbal knietje is dan tot stand gekomen. IEDERE sportbeoefenaar zal nu begrijpen dat het „knietje" heel gemakkelijk tot stand komt tijdens een wedstrijd. Eigen aardig genoeg, zo vertelde dokter Tetzner, ontslaat bij voorbeeld bij voetbal in de meeste gevallen het „knietje" in het been dat de bal niet speelt. Het been dat de bal speelt heeft de normale houding, maar juist het andere been wordt dikwijls door bij voorbeeld een duwtje naar links of rechts gedraaid. En aangezien de schoenen bij voetbal van grote noppen zijn voorzien om de schoen houvast te geven in het gras, zal dus het kniegewricht de ge hele draai moeten verwerken omdat de schoen niet bijdraait. Daardoor ontstaat de reeds genoemde druk op de meniscus in het kniegewricht, die de meniscus kan doen scheuren. Genezen doet die scheur niet meer. Heeft een sportbeoefenaar eenmaal last van een knietje het zal een ieder dui delijk zijn dat ook bij andere sporten een knietje gemakkelijk voor kan komen dan blijft hij die behouden. Slechts opera tief ingrijpen waarbij de meniscus wordt weggenomen kan de beoefenaar van alle pijn verlossen. Nadeel levert dat practisch nooit op. De geopereerde voelt ook nooit het ontbreken van zijn menis cus als een gemis, daar het kniegewricht weer volkomen normaal functioneert. Wij zeiden het reeds, honderden lieten zich reeds opereren. Wij zijn er echter van overtuigd dat er nog vele honderden zijn die door bleven sukkelen met hun „knietje". In hun eigen nadeel en in het nadeel van de sport die zij beoefenden. OENSDAG jongstleden bestond de Apeldoornse voetbalclub A.G.O.V.V. Een spelsituatie tijdens een voetbalwedstrijd waarbij diverse spelers een ongewone stand innemen. Vooral de speler links van de doelman draait de benen op dusdanige xuijze dat het kniegewricht veel te verduren heeft voor wat betreft de draaiing van links naar rechts. Evenzo is dat het geval met de speler rechts van de keeper. Voor de kans op een zogenaamd voetbalknietje leze men het hierboven geschrevene. veertig jaar. De principiële drankbestrijT ders, die op 25 Februari 1913 de „Apel doornse Geheelonthouders Voetbalvereni ging" oprichtten, hebben zeker niet ver moed welk een grote vlucht hun club zou nemen A.G.O.V.V. telt thans eenen dertig elftallen en welk een vooraan staande plaats zij reeds betrekkelijk spoe dig in de Nederlandse voetbalsport zou in nemen. In 1927 deed zij haar intrede in de eerste klasse en zonder onderbreking heeft zij zich daar kunnen handhaven. Het geheelonthoudersprincipe is intussen reeds lang verlaten. In 1917 werd de naam gewijzigd in „Alleen gezamenlijk oefenen voert verder", waardoor de oorspronke lijke initialen gehandhaafd konden wor den. DE protestcommissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heèft enige tijd geleden een raar geval te behandelen gekregen. Tijdens een wedstrijd in de der de klasse we zullen de beide partijen A en B noemen schoot de middenvoor van partij A hoog over het doel van partij B. Om tijdverlies te voorkomen nam de kee per van B de reservebal en schoot die uit. Tijdens het spel kwam de overgeschoten bal weer terug naast het doel. De tweede bal beviel echter de doelman van partij B niet zo goed en toen die even nadat hij had uitgetrapt de bal in het doelgebied stopte, keerde hij zich zonder meer om, schoot de bal in he* doel en pakte de eerste bal die naast het doel had gelegen weer uit. Doelpunt, zeiden de spelers onzes in ziens terecht van partij A. Geen doel punt, besliste de scheidsrechter, die net deed alsof hij niets gezien had, omdat hij het geen verdiend doelpunt vond. De beslissing van de protestcommissie ligt voor de hand. Als de scheidsrechter toegeeft dat hij het gebeurde wel degelijk gezien heeft en dat zal hij zeker doen dan kan niet anders dan een doelpunt worden toegekend. Een andere zaak is dat de spelers van elftal A onzes inziens spor tiever hadden gehandeld door geen protest in te dienen tegen het niet toekennen van zulk een doelpunt. Anderzijds moeten wij er opnieuw op wijzen dat het toch wel weer belangrijk blijkt de spelregels te kennen Want de doelman van B maakte niet alleen de grove fout een bal die niet „dood" is in eigen doel te trappen, maar had tevens moeten weten, dat de bal die niet wordt gebruikt naast het doel behoort te liggen en niet er in. Had hij dat geweten dan had hij de bal naast het doel getrapt en niet er in. E. K. ADVERTENTIE N V. MP. „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 Voor de tweede maal is op de Hilversumse programma's een plaats ingeruimd voor een course onder-de-man. Het nummer is vrij wel hetzelfde als dat van vorige week, hoe wel de winnaar „Matador" 20 m. extra be lasting heeft. De grote ruin won echter be trekkelijk gemakkelijk, zodat hem opnieuw een eerste kans gegeven moet worden. Partout en Larrikin zullen echter dichtbij eindigen. Bij droge en snelle baan zal Grey Hanover evenmin kansloos staan. Een andere attractie is de 2800 m. lange Sperwer-prijs, waarin Olivier B in zijn hui dige vorm moeilijk te kloppen zal zijn. Oscar Major zal wel lang tegenstand bieden, doch tegen het schier onuitputtelijke uithoudings vermogen van Olivier zal hij in de eindstrijd toch het loodje moeten leggen. Het amateurs nummer is moeilijker te voorspellen, daar op papier de kanspaarden zich elkaar ge woon verdringen. Onze voorkeur gaat uit naar Kondor, die rpet On of Eve oyer deze afstand de -rootste kracht kunnen ontplooien. Indien Prinses Julia B in het eerste nummer niet start of daarin faalt, moet met deze moeilijke merrie eveneens nog rekening wor den gehouden. Enige weken geleden zag Oviedo A zich net de overwinning ontgaan, maar in het overeenkomstige nummer om de Adelaar-prijs krijgt de kleine hengst op nieuw gelegenheid zich te revancheren, met als gevaarlijkste tegenstanders Prinses Julia B, Octavianus K en King Spencer. De serie-draverij brengt deze keer slechts een bescheiden aantal deelnemers, zodat de velden in de series klein zullen zijn. Dit is een niet te onderschatten voordeel voor de achterste paarden, die hun voorgift gemak kelijker kunnen inlopen. Onze keuze is Olym pus, die het opnieuw krijgt op te nemen te gen zijn oude rivalen Peter Karnac, Ostro- gatta K en Pieter D, die hij echter over deze afstand de baas zal kunnen blijven. Voor de beginners-course bestond weer een dermate grote belangstelling, dat split sing onvermijdelijk was. In de eerste afde ling schenken wij opnieuw ons vertrouwen aan Quick Gregor V, die met Paul Spencer en Promotor het trio der favorieten zal vor men. Query Hanover, thans bij Geersen in training, zal moeten worden afgewacht. Meer kans heeft Geersen in de tweede af deling met Qui Gagne A, die de baas zal kunnen blijven over Pieter Chestnut en Quick P. ADVERTENTIE 1risstr aat 20 tel. 13439 Rijksbijdrage voor verbetering der provinciale weg Tussen het rijk en de provincie Noord holland vinden onderhandelingen plaats over de verbetering van de provinciale weg Amsterdam-Purmerend-Oosthuizen- Hoorn. Na deze verbetering zal de weg voorlopig voldoende geschikt zijn geacht om het doorgaande verkeer langs deze route op te nemen, zodat de aanleg van de ontworpen lijksweg nummer 7 uitgesteld kan worden. Hierin is een financieel voor deel gelegen, daar de aanleg van dit rijks- weggedeelte wegens de slappe ondergrond zeer veel zou kosten. Bovendien zou veel cultuurgrond aan zijn bestemming worden onttrokken. Aanvankelijk heeft het rijk een bijdrage van 60 percent toegezegd in de kosten der wegverbetering. Naar aanleiding van een nader vertoog van Gedeputeerde Staten van Noordholland zal het rijk 60 percent bijdragen in de werkelijke kosten van twee onderdelen van het werk, waarvan de plannen reeds in détails zijn uitgewerkt. Ten aanzien van het overblijvende gedeelte van de verbetering is het rijk bereid in beginsel op dezelfde voet mede te werken. Als de provincie Noordholland met deze regeling instemt zullen de werken aan de twee onderdelen dit jaar beginnen waar door spoedig de slechtste gedeelten van het traject verbeterd zullen zijn. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7