Verrassende overwinning van EDO (met Schijvenaar) op DOS Onverwachte zege van TYBB op leider Hillegom: 3-1 Huis vol mysterie Drie doelpunten van HFC tegen Volendam waren niet voldoende .Clowntje Rick Drie doelpunten van linksbuiten Prins Eén doelpunt was voor Haarlem genoeg voor de overwinning Arsenal uitgeschakeld voor bekercompetitie door Blackpool: 2-1 Schoten behaalde een kostbaar punt tegen Zeeburgia: 2-2 MAANDAG 2 MAART 1953 4 AMSTERDAM moiorrV"ie,en Elinkwijk geklopt Voetbal in Engeland Boksen Bos verloor van Humez door k.o. in zesde ronde HAARLEMSE TWEEDEKLASSERS Kostbaar punt Voor de kinderen Haarlemse derde- en vierdeklassers Last van Kennwen? FEUILLETON door Jane England ADVERTENTIE 27 FEBRUARI t/m 8 MAART Geopend van 10-17 en 19.30-22 uur. Zondag Q Maart uitsluitend 12-18 uur E.D.O. heeft Zondag met vier-twee van D.O.S. gewonnen en daarmee een uitstekende prestatie geleverd. De Utrechtse club geldt als een gevaarlijke tegenstander in de af deling cn ook in deze wedstrijd hebben de Stichtenaren een spel vertoond dat over het geheel genomen uitstekend was. Maar zij beschikken over een zeer zwakke ach terhoede. Het backstel Sluyk-Van Basten is niet voor zijn taak berekend. Ook de stopperspil Westbroek was uitermate zwak. Het feit dat de toch heus niet sterke E.D.O.-voorhoede vier doelpunten kon scoren zegt reeds genoeg en wanneer we daar bij vertellen dat Mul bij voorbeeld zeker twee, misschien wel drie haast niet te missen kansen om zeep bracht, dan is de zwakte van de D.O.S.-achterhoede toch wel duide lijk genoeg bloot gelegd. De EDO-overwinning mogen we dan ook ongetwijfeld als verdiend beschouwen. Het gehele elftal heeft hard voor dit fraaie succes gewerkt en het was alsof het her optreden van Schijvenaar een gunstige uit werking had op de verrichtingen van de ploeg. Of Schijvenaar over zijn eerste wed strijd zelf tevreden zal zijn menen we vooralsnog te moeten betwijfelen. De oud- internationaal begon tamelijk voorzichtig en zwak, maar naarmate de strijd vorderde kreeg hij er s'eeds beter het oog in en vooral in moeilijke en hachelijke situaties herkenden we in hem weer de tacticus van weleer. Koelbloedig verdedigde hij vooral in de tweede helft, toen DOS een ware stormloop inzette op het Haarlemse doel. Als geheel echter was zijn prestatie nog niet voor de volle honderd procent goed, maar hij gaf blijk toch wel op de goede weg te zijn en we vermoeden dat hij in de nog komende wedstrijden zo niet de oude dan toch zeker weer een uiterst bruikbare kracht zal worden. Goed begin EDO had in het begin van de strijd al spoedig succes. Vier minuten rolde de bal of Prins, de zo op het oog trage linksbuiten van EDO, verschalkte zijn tegenstander Sluyk en met een goed schot gaf hij doelman Coster het na kijken (10). Niet zonder moeite doch wel verdiend heeft Haarlem gisteren in Zuilen met een nul van het pittig spelend Elinkwijk ge wonnen, na een door beide ploegen snel en aantrekkelijk gespeelde wedstrijd, waarin de Haarlem-voorhoede iets gevaarlijker was dan die van de htuisclub. Van de eerste tot en met de laatste mi nuut bleven beide ploegen met snelle en aantrekkelijke combinaties gevaarlijk maar voor het doel misten beide voorhoedes de nodige schotvaardigheid. Daar werd het spel ineens te doorzichtig en konden aan beide kanten de defensies steeds weer met succes ingrijpen, waarbij de stoppers Ver hoef en De Voogd sterk op de voorgrond traden. De Elinkwijk-voorhoede zocht het doel veelal te hoog, en met de schoten van Groeneveld en Jacob wist Boudewijn wel raad. Dat invaller-doelman Willemse geen gevaarlijk werk kreeg leek ons voor Haar lem een gelukkige omstandigheid, want erg zeker was zijn optreden niet. Fel en hevig was het offensief dat Haar lem cnrect na de hervatting inzette. Het offensief dat de roodbroeken de een nul voorsprong gaf die achteraf de zege zou betekenen. Groeneveld was veel al de leider van deze aanvallen, hoewel ook Roozen er zijn aandeel in had. Eerst stopte Boudewijn een schot van Jacob, maar toen kort daama Groeneveld weer doorbrak en voorzette sprintte Jacob snel langs Ver hoef, kwam alleen voor Boudewijn en gaf deze geen kans (01). Haarlem bleef in het offensief. Weer kreeg Jacob enkele goede kansen, doch nu kwamen paal en lat de Elinkwijk-doelman te hulp. Daarna was het gedaan met het Haarlemse overwicht. Het spel werd naar de Haarlemse helft verplaatst. De Haar lem-defensie kreeg toen druk werk. De Elinkwijk-aanhang juichte ean keer al, toen Willemse reeds gepasseerd was, doch op de doellijn staande bracht De Voogd redding. Het bleef een-nul voor Haarlem. De EDO-doelman Van den Berg is dik in zijn nopjes bij een treffer van een teamgenoot. EDO voelde daarna dat het wel zou gaan en de Haarlemmers tracteerden de toe schouwers terstond op een pittige partij voetbal. En omdat DOS eveneens een snelle en weloverlegde partij ten beste gaf, was het geheel het-aanzien ten volle waard. De Stichtenaren kregen ondanks het windnadeel een licht veldoverwicht. Hun kanihalves Temming en Visser steunden krachtig, maar vatten hun verdedigende taak wel iets te licht op. Daardoor bleven de aanvallen van EDO zeer gevaarlijk en hoewel eerst de Stichtenaren tot scoren kwamen, door een strafschop van Temming wegens hands van Bax, kreeg EDO toch de beste kansen. Na de gelijkmaker trok het EDO-vijftal eenmaal in gesloten gelederen op het Utrechtse doel af en uit de prachtige voor zet van Plaizier kopte Roodselaar het tweede doelpunt in de touwen (21). En kort voor rust zag Prins kans zijn tegen standers Sluyk en Westbroek van zich af te schudden en de stand op drie-een te brengen. Overwicht van DOS De tweede helft gaf aanvankelijk een groot overwicht der bezoekers te zien. On ophoudelijk verkeerde het EDO-doel in ernstig gevaar en het tweede tegenpunt leek slechts een kwestie van tijd. De Haarlemse achterhoede hield het hoofd koel en daarbij kwam Schijvenaar er steeds beter in. Zelfs kreeg EDO bij enkele uitvallen nog enige heel goede scoringskansen, die evenwei door Mul wer den gemist. Na 25 minuten slaagde DOS er evenwel in het veldoverwicht in een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Een snelle aanval besloot Lammers met een goed schot en met drie-twee keerde de spanning terug. Maar de Stichtse vreugde was van korte duur. Twee minuten later werkte Prins zich opnieuw op bijna onmogelijke wijze langs zijn belagers en passeerde doelman Coster voor de vierde maal (42). Wel deed DOS nog enkele pogingen om de kansen te doen keren, maar EDO vocht zich dapper naar de verdiende overwinning. Het roemruchte Arsenal is Zaterdag op eigen terrein met twee-een in de kwart eindstrijden door de outsider Blackpool uit de bekercompetitie gewipt. Blackpool, dat de Cup nog nooit in bezit heeft gehad, heeft zich met deze verrassende zege in de halve finales geplaatst met Bolton Wande rers en de tweede divisieclub Everton. Wie bet viertal zal completeren, zal pas Woens dagavond bekend zijn wanneer Birming ham City en Tottenham Hotspur (11) elkaar nogmaals hebben ontmoet. Het was een enerverende strijd tussen Arsenal, dat als favoriet voor de Cup stond genoteerd, en Blackpool. Hoe verheugd Blackpool ook was met het behalen van deze waardevolle overwinning, de vreugde werd aanzienlijk getemperd door het feit, dat de linksbinnen, Allan Brown, op het moment dat hij het beslissende doelpunt scoorde, een been brak. Everton trok zich in de wedstrijd tegen Aston Villa weinig aan van het verschil in klasse. De een-nul overwinning op de Villa was volkomen verdiend. De ploeg uit Lan cashire vormde een beter geheel en het aanvalsspel was beter van opzet en uitvoe ring dan dat van de eersteklassers. Gateshead, de derde divisie-ploeg, kort het tegen Bolton Wanderers niet bolwer ken, zij het, dat de overwinning van Bolton de kleinst mogelijke was. Tien minuten na de hervatting werd dit doelpunt gescoord door Engelands nationale midvoor Nat Lofthouse. Niet minder dan drie Birminghamspelers geraakten tijdens de wedstrijd tegen Tot tenham Hotspur (een-een) geblesseerd en zeker één van hen zal Woensdag, wanneer de wedstrijd wordt overgespeeld, niet van de partij kunnen zijn. League In de league heeft Burnley zonder te spelen de eerste plaats van de ranglijst be houden. Preston North End, dat een twee een overwinning op Chelsea behaalde volgt de leider met eenzelfde aantal (38) punten, maar een slechter doelgemiddelde. Ook Wolverhampton Wanderers en West Bromwich Albion hebben 38 punten, zodat de volgorde van de eerste vier op de rang lijst door het doelgemiddelde wordt be paald. Het ziet er naar uit, dat dit league seizoen een spannend slot zal krijgen. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden voor de Engelse league luidden: Eerste Divisie Cardiff CityCharlton Athletic 01; Manchester CityPorts mouth 21; Newcastle UnitedWolver hampton Wanderers 11; Preston North Er.dChelsea 21; Stoke CityManches ter United 31; West Bromwich Albion— Sunderland 1—1. Tweede Divisie BuryDon caster Ro vers 21; FulhamHull City 21; Leeds UnitedSheffield United 03; Leicester CityNotts Forest 11; Luton Town Huddersfield Town 02; Rotherham Uni- De wedstrijd in het sportpaleis in Rijssel tussen Charles Humez, een der candidaten voor de vacante wereldtitel in het midden gewicht,' en onze landgenoot Harry Bos is geëindigd in een overwinning voor de Fransman. Humez demonstreerde van het begin af heel zijn uitgebreid repertoire van stoten en schijnbewegingen. Maar Bos liet zich in het minst niet door zijn tegenstan der imponeren en gaf eveneens vele staal tjes van kundig boksen ten beste. De Amsterdammer moest in de eerste vijf ronden al heel wat nemen, alhoewel hij zich flink verdedigde, zijn strijdlust en dapperheid werden, blijkens het applaus dat hem ten deel viel, door het talrijke publiek zeer op prijs gesield. In de zesde ronde zette Humez alles op alles en toen werd Bos in een hoek ge drongen en ging voor zeven tellen neer. Nauwelijks overeind en nog duizelig van de eerste sloot plaatste de Fransman een aantal punches, die alle doel troffen. Nog tweemaal ging Bos neer, toen wierp zijn manager de handdoek in de ring. H.F.C. heeft in de zware strijd tegen Volendam geenszins als een tegenstander gefungeerd die zich zonder meer liet ver slaan. Integendeel, de H.F.C.'ers hebben de aanstaande kampioenen zo goed partij ge geven, dat de zege voor de Volendammers geruime tijd onzeker is geweest. De H.F. C.'ers verdienen dan ook alle lof voor de wijze, waarop zij zich tegen de ongeslagen leider in de afdeling hebben geweerd. De wedstrijd begon voor H.F.C. hoopvol. Tien minuten waren er gespeeld toen bij een snelle Haarlemse aanval een der Vo lendammers hands maakte. Hans Winter zette de strafschop in een doelpunt om (01). Deze voorsprong gaf H.F.C. het nodige zelfvertrouwen en de gastheren hadden aan de Haarlemse voorhoede de handen vol. Een corner voor het H.F.C.- doel leverde na twintig minuten de gelijk maker op, toen KI. Smit de bal achter Heyting schoot, maar opnieuw nam H.F.C. Bezorgd staan de Biackpool-spelers om hun middenvoor Allan Brown die vlak nadat hij het winnende doelpunt had geseoord in de Cupwedstrijd tegen Arsenal met een gebroken been van het veld gedragen werd. de leiding. De Volendammers waren royaal in het weggeven van strafschoppen, want. toen de H.F.C.-voorhoede gevaarlijk doorbrak en een Volendammer binnen het strafschopgebied de bal wegsloeg, kon Hans Winter opnieuw scoren (1—2). Een blessure aan zijn knie dwong doel man Heyting hierna het veld te verlaten. Zijn opvolger Van der Lee moest al vrij spoedig zwichten toen K. Smit van een mistrap van Houtkoper profiteerde (22). In de tweede helft kwam Volendam steeds beter op dreef. H.F.C. moest in dit team de meerdere erkennen, doch bleef krachtig partij geven. Een snelle aanval van de gastheren werd H.F.C. in de vijf tiende minuut noodlottig toen Runderkamp scoorde. K. Smit bracht daarna de stand op viertwee. H.F.C. leek verslagen. Maar het gaf de strijd toch niet op. Een voorzet van Molijn bracht de bal bij Corbeth, die met een hard schot de spanning terug bracht (43). Pas in de laatste minuten moest H.F.C. zich definitief gewonnen geven, toen KL Koning met een fraaie kopbal de stand op vijfdrie bracht. Spoedig hierna kwam het einde. Schoten is het gelukt om in de lastige wedstrijd tegen Zeeburgia in Amsterdam een kostbaar punt te veroveren. De gelijk maker werd in de laatste minuut door Tjeertjes uit een strafschop gescoord, zo dat Schoten ditmaal net op het nippertje aan een nederlaag ontsnapte. In de eerste helft was Schoten vol ledig tegen de Amsterdammers opge wassen, al kreeg de thuisclub wel iets betere kansen. Verhage kwam eenmaal gevaarlijk voor doelman Kessens maar deze keerde het schot van de Amsterdam mer op fraaie wijze. Tot de rust bleven doelpunten uit maar in de tweede helft begon het er voor Schoten bepaald roos kleurig uit te zien toen Tanis een pass aan van dosten gaf. Deze omspeelde de Am sterdamse spil Schooneberg en gaf doel man Altena het nakijken (01). Bij een hoekschop werkte Van Veen daarna slordig weg voor het Schoten-doel en stelde daarmee Verhage in de gelegen heid Kessens te passeren (11). Het begon op een Amsterdamse zege te lijken toen de gevaarlijke Strieker met een ver schot Zee burgia de leiding gaf. Deze tweeeen stand bleef tot een minuut voor het einde gehandhaafd. Toen veroorzaakte spil Schooneberg bij de laatste wanhopige aan val van Schoten hands. De toegestane strafschop werd onberispelijk door Tjeer tjes in een doelpunt omgezet waarmee de stand in evenwicht kwam. tedLincoln City 32; Southampton Brentford 02; West Ham UnitedBlack burn Rovers 00; Plymouth Argyle Barnsley 40. De stand is nu: Burnley 29 38 Sheffield W. 31 23 Preston NE 29 38 Bolton W. 28 ia 1 W.Br.Alb. 31 38 Portsmouth 31 £7 Wolves 32 38 Newcastle U 31 27 Arsenal 27 35 Aston V. £8 26 Sunderland 31 35 Stoke C. 31 25 Charlton A 28 34 Cardiff C. 28 24 Blackpool 29 33 Middlebr. 30 23 Manch. U. 31 33 Manches. C. 30 23 Tottenham 30 30 Chelsea 30 22 Liverpool 29 23 Derby C. 30 22 En nu moet je eens horen, wat de jongens later weer 'n vreemd avontuur meemaakten! Het begon in het park. Daar zaten ze op een bank, want het was nog een mooie dag en de zon scheen. Ze hadden wat door de stad gewandeld en rustten nu even uit. Toen kwam er nog iemand op de bank naast hen zitteneen oud heertje met 'n grappig gezicht. Die zat eerst wat in een krant te lezen, maar daarna begon hij een praatje. „U woont zeker niet in de stad, meneer?", vroeg Rick. „Ik heb u nog nooit eerder gezien!" „Nee, dat was ook zo", zei het heertje. En toen vertelde hij, dat hij hier aan iets bezig was. Wat? Dat zouden ze nooit kunnen raden! „Ik heb een grote luchtballon, die is klaar om op te stijgen", zei hij. „Ik ben professor, zie je, en ik ben van plan, om met die ballon héél hoog op te stijgen.... zo hoog, dat ik op de maan terecht kom. Daar wil ik eens 'n kijkje gaan nemen, begrijp je?" Daar keken ze van op. Stel je voor, naar de maan reizen! „Kan dat dan, meneer?", vroeg Rick. „Jazeker, met mijn ballon wel. Heb jullie zin, het reisje mee te maken? Dan zie je weer eens iets anders!" De jongens keken elkaar verbaasd aan. Meegaan? Met de ballon van die professor? Eindelijk heeft T.Y.B.B. bU de derde klassers eens laten zien waartoe het in staat is. Hillegom, dat zijn visite aan „Schalkwijk" met angst en vreze tegemoet zag, heeft tegen de Boys een volkomen verdiende nederlaag moeten incasseren: drieeen. Zandvoortmeeuwen struikelde voorts over Blauw Zwart (22), maar met H.B.C. was het weer volkomen mis. De drienul nederlaag tegen L.F.C. spreekt duidelijke taal en zo langzamerhand komen de H.B.C.'ers lelijk in de verdrukking. In de wedstrijd tegen Hillegom heeft T.Y.B.B. zich van zijn sterkste zijde laten zien. De Haarlemse achterhoede, waarin doelman Bakker uitblonk, was niet te pas seren. Huneker deed de rust ingaan met eennul voor T.Y.B.B. Toen dezelfde spe ler na de thee de stand op tweenul bracht en Weyers nogmaals scoorde (30), was Hillegom verslagen. Een van de Hil- legomse backs scoorde voor de gastep tegen. H.B.C. was voor de rust tegen L.F.C. volkomen opgewassen en de eennul voorsprong van L.F.C. bij de rust was voor de Leidenaars geflatteerd. In de tweede helft verloor H.B.C. steeds meer terrein en nadat de thuisclub een kwartier voor tijd de stand op tweenul had gebracht, werd het kort voor het einde nog drie nul. Zandvoortmeeuwen stelde tegen Blauw Zwart teleur. De geelhemden speelden een matige partij en stonden bij de rust ver diend met tweeeen achter. Visser scoor de voor Zandvoortmeeuwen, nadat de thuisclub de stand op tweenu) had ge bracht. Tot vijf minuten voor het einde be hield BI. Zwart zijn voorsprong. Een rush van de naar voren gekomen linksback Water leverde de gelijkmaker op. In Amsterdam verloor Ripperda van T.O.G. met tweeeen. De oranjehemden konden dus geen revanche nemen voor de 14 nederlaag van 12 October van het vorige jaar. Bij de Haarlemse vierde klassers waren enkele verrassende uitslagen. Om met de teleurstellingen te beginnen: EHS verloor geheel onverwachts van KBV met twee-nul en moet thans oppassen om de leiding niet aan Nautilus te verspelen. Een beter resultaat behaalde Bloemen- daal. Met niet minder dan zes-een bleef net de meerdere van De Eland, nadat de rust met slechts een-nul voor de thuisclub was ingegaan. Gaartman met vier doel punten was topscorer. Van de Reyden nam de twee andere doelpunten voor zijn reke ning. Onze Gezellen moest ditmaal met een nederlaag genoegen nemen. Het verloor verdiend op eigen terrein met een-nul van DJK. Daar staat echter weer een overwin ning van DSS tegenover. Al ging zulks ten koste van het Hoofddorpse ETO. Woonink scoorde twee doelpunten alvorens ETO kon tegenscoren. Deze wedstrijd kreeg een on prettig einde omdat de DSS-doelman Van Slooter louter door een ongeluk zodanig werd ge<mnd dat deze naar de Deo ver voerd moest worden. Halfweg verloor Halfweg verloor eervol van VVB met een-nul en DIO ging bij St. Pancratius met drie-een ten onder. DCO en THB speelden de Haarlemse derby, waarin DCO zich on dubbelzinnig de sterkste toonde en met vijf- nul aan het langste eind trok. De ruststand was hier drie-nul. Tenslotte kon Concordia het op eigen terrein tegen Teylingen niet verder bren gen dan een een-een gelijkspel. Nadat de rust met nul-nul was ingegaan, scoorde Schrama voor de Hillegommers. Maar met een buitenspeldoelpunt bracht Teylingen de stand weer in evenwicht en daarbij bleef het. ADVERTENTIE Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. 61) Met een snelle blik om zich heen con stateerde ze, dat één van de ramen open stond. Hij moest door dat raam hier binnen zijn gekomen, dacht ze, en opeens, met de moed der wanhoop, rukte ze zich los en voordat hij er op bedacht was, was ze door- het raam naar buiten gewipt. Ze rende het terras over en de tuin in. Ze hoorde hem achter zich aankomen en blindelings holde ze voort. Ze voelde hoe een bandje van haar schoen knapte en schopte de schoen uit. Ze had nog nooit zo hard gelopen. Het zweet gutste langs haar voorhoofd en ze ademde met moeite. Zonder er bij te den ken liep ze de moestuin in en opeens zag ze de hoge muur en het ijzeren poortje en rook ze overal Meibloesem Haar nacht merrie kwam in volle omvang op haar af en ze voelde, hoe ze zich met de grootste moeite voortbewoog. Ze wilde schreeuwen, maar er kwam geen klank over haar lip pen. Ze hoorde haar achtervolger nader- derbijkomen, ze struikelde en viel tegen het poortje.Opeens scheen iemand van de andere kant het poortje open te maken en toen ze zich oprichtte om verder te ren nen, voelde ze plotseling twee sterke armen haar omvattenDe bloesemgeur was sterker dan ooit en een gevoel van benau wenis overviel haar. Ze begon wanhopig te snikken en tot haar grote verwondering was het Philips kalmerende stem, die tot haar sprak. „Alles is in orde, Con, heus, lieveling, maak je maar geen zorgen meer!" Ze wankelde en alles scheen om haar heen te draaien. Langzaam week echter de benauwenis en de bloesemgeur werd va ger. ,,'t Was in mijn droom", fluisterde ze. „Kalm aan maar, Con", zei hij zacht, „kom eerst maar even bij". „Waar is hij gebleven?" vroeg ze. „Waar is die ellendeling gebleven?" „Wie bedoel je?" vroeg Philip. Ze keek hem aan. „Peter", antwoordde ze, „Peter Phipps natuurlijk". „Die zal nu wel bijna in het dorp zijn", zei Philip met een grimmig lachje. „Ik zal straks wel met hem afrekenen. Hij rende langs jou heen en toen hij mij zag, wist hij niet hoe hij nog sneller zou kunnen lopen" „Mevrouw Fincham", hijgde Constance, terwijl ze begon te trillen, „Philip, me vrouw Fincham is misschien wel dood. Hij heeft haar vermoord en hij heeft de dia manten gevonden". „Maar waar was Neill dan?" vroeg Phi lip. „Kunt je al weer lopen. Con. Of moet ik je dragen?" „Nee, ik kan wel lopen", antwoordde Constance. „Ik ben al weer wat bijgeko men. Laten we gauw naar mevrouw Fin cham gaan kijken". Hij greep haar hand vast en samen lie pen ze door de moestuin naar het huis. Het raam van de zitkamer stond nog open en ze klommen hierdoor naar binnen. Me vrouw Fincham bewoog zich even. Ze kreunde en deed wanhopige pogingen om overeind te komen. „Kalm aan maar, kalm aan maar", zei Philip, terwijl hij op haar toeliep, „we zijn er al en alles is in orde. U bent veilig". Ze kreunde weer en opeens begonnen er tranen over haar wangen te rollen. „Nu is alles voorbij", snikte ze „alles voorbij.... voorbij Samen met Constance hielp Philip haar overeind. „Maakt u zich nu op dit moment maar geen zorgen", zei hij zacht. „Er is geen reden voor een paniekstemming. U moet dadelijk naar bed en ik zal de dok ter laten komen". Ze schonk geen aandacht aan zijn woor den en bleef doorsnikken. „Alles is voorbij, voorbij", mompelde ze aldoor. „Con, haal jij Mary en Anna even", zei Philip. „Er zullen zeker vier mensen voor nodig zijn om haar in bed te krijgen". „Ja", zei Constance en verdween de hal in. Het was er vrij donker, maar de voor deur stond open en opeens zag ze een taxi voorrijden, waaruit Sara stapte, die regel- ï-echt de hal binnenwandelde. Ze was al leen. Fiona was niet meegekomen. „Ik had zo 't gevoel, dat je me misschien zou kunnen gebruiken", zei Sara. „O, Sara, wat ben ik blij jou te zien", zei Constance met grote warmte uit. HOOFDSTUK XVII Sara nam de leiding in handen. Ze deed 't op een kalme en efficiënte manier. „Zeg Chloë niet, dat ik hier ben", zei ze tegen Constance, „en weerhoud die impulsieve Bagnet van overhaast handelen". Ze be vonden zich samen in de eetkamer, waar Sara onmiddellijk alle ramen wijd open had gezet, zodat de frisse lucht naar bin nen stroomde. Mevrouw Fincham lag in bed en de dokter zou ieder ogenblik kun nen komen. Niemand had Neill gezien en ook Mary was nergens te bekennen. Anna deelde mede, dat ze in haar kamertje op bed lag, daar ze zich niet goed voelde. Het overhaast handelen, waarop Sara met be- f rekking tot Bagnet doelde, was het opbel len van de politie. Ze schudde vastberaden haar hoofd. „Dat mogen we niet doen, zonder Chloë's toestemming", zei ze. En ze hield voet bij stuk. Philip, die niet van mevrouw Fin- chams zijde kon wijken, aangezien deze, zodra hij een beweging maakte, opnieuw in een hysterische huilbui dreigde uit te barsten, had Constance verzocht de politie te waarschuwen. „Maar het is een zaak voor de politie", stribbelde Constance tegen. „Phipps heeft dat diamanten halssnoer gestolen en bovendien heeft hij mevrouw Fincham bijna vermoord". „Bijna, maar 't is tenslotte niet gebeurd", antwoordde Sara onbewegen. „En er zijn erger dingen dan een paar diamanten te verliezen. Ik ben van me ning, dat er nog enkele dingen opgehel derd moeten worden, voordat de politie ei bij gehaald kan worden. Bijvoorbeeld Ma ry's houding en de reden van Neill's ver dwijnen „Maar je wilt toch niet beweren, dat. Neillbegon Constance ongelovig. „Ik wil niets beweren", onderbrak Sara haar scherp, „ik wil alleen zeker weten. Neill is een alleraardigste jongeman, maar. „Maar niks", wierp Constance met grote felheid tegen, „ik weet niet, waarom hij het huis verlaten heeft, maar het staat vast, dat Neill tot geen slechte dingen in staat is". „En je zult aan Philip moeten uitleg gen", voegde ze er aan toe, „waarom je de politie niet gewaarschuwd hebt. Hij zal woedend zijn". „Ik zal Philip Bagnet met genoegen eer. verklaring geven", antwoordde Sara. „Waarom gebruik je je verstand niet, Con stance?" Constance zweeg. Ze voelde, dat Sara deze zaak cp haar eigen speciale manier wenste aan te pakken, en hoewel ze groot vertrouwen in Sara had, wond ze zich op over het feit, dat er kostbare tijd verloren ging en dat Phipps zich steeds verder uit de voeten zou kunnen maken.... „Die dokter zou er nu langzamerhand wel kunnen zijn", merkte Sara op. „Ik heb Anna gezegd, dat ze sterke thee moet zetten". „Sara", zei Constance geprikkeld, „het is allemaal goed en wel, om hier nu rustig te blijven zitten wachten, maar besef je, dat intussen een misdadiger een pracht kans krijgt om zich uit de voeten te ma ken?" „Dat besef ik heel goed", antwoordde Sara. „Maar heeft iemand aan Chloë Fin cham gevraagd, of ze Peter Fincham ver volgd en in staat van beschuldiging gesteld wenst te zien? Voor zover ik liet beoorde len kan, lijkt me dat in dit geval een zéér belangrijk punt". „Aliemensen", riep Constance heftig uit, „zie je niet in, dat ze veel te dom is om iets te begrijpen en dat ze het rustig goed zou vinden, dat hij ontkwam om daar la ter de last weer van te krijgen! Natuurlijk komt hij dan na verloop van tijd opnieuw bij haar terug en begint de ellende van voren af aan". Er werd gebeld aan de voordeur. „Doe jij even open, Constance", zei Sara. „Anna loopt niet gemakkelijk en het is een heel eind voor haar om uit de keuken te ko men". „O, je bent onmogelijk", zuchtte Con stance. „Ik geloof, dat je beter niet had kunnen komen, Sara. Ik was ontzettend blij, toen ik je zag, maar bij nader inzien lijkt het me werkelijk beter, dat (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6