Haarlemse raad gaf reeds halve ton voor de hulp aan Oude Tonge Een affiche, waarbij hogere wiskunde te pas kwam Haarlemse Vleeshal wordt Oudhollandse taveerne „DIEBEN Lonen komen grotendeels voor rekening van Heidemaatschappij De B.B. heeft u nodig Liefdadige instellingen exploiteren „de Hyacint" DONDERDAG 12 MAART 1953 HAARLEMS DAQBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Voor de Flora: óók gids van de stad in het Frans MUZIEK EN ZANG ENZ. Mevrouw A. Hamaker- Willink geïnstalleerd als voorzitster Zondagsschool-adoptie door Bloemendaal Burgerlijke Stand van Haarlem Mr. Menalda: „De slingers gaven het meeste werk" Bekende Franse predikant naar Nederland „HAARLEM-LICHTSTAD" Het slot van de Haarlemse raadsvergadering, die gistermiddag werd gehouden, leverde het in de huidige omstandigheden belangrijkste besluit op: aan het crediet van 15.000 gulden voor de hulpverlening aan Oude Tonge, dat reeds bijna opgebruikt is, werd nog 35.000 gulden toegevoegd, zodat er nu in totaal 50.000 gulden voor beschikbaar is gesteld. De voorzitter, mr. P. O. F. M. Cremers, deelde mede, dat 13.000 gulden reeds is gebruikt voor de uitbetaling van salarissen aan de uitgezonden helpers. Daarvan zal later 9000 gulden door de Heidemaatschappij worden terugbetaald en f 4000 blijft ongedekt. Het bedrijfsleven neemt ook een aandeel in deze kosten en men hoopt uiteraard, dat dit zo groot mogelijk zal zijn. Het is nog niet bekend welk bedrag- de uitzending van vrouwelijke hulpkrachten vergt en evenmin zijn de kosten reeds te bepalen van de diverse gereedschappen en voorzieningen, waarmee Oude Tonge wordt bijgestaan. De uitgaven geschieden deels door de gemeente, deels door het Adoptie-comité Oude Tonge, tussen welke beide een nauw overleg wordt gevoerd. Met grote dank memoreerde de burgemeester de opbrengst van de middag, die door twee scholen en een speeltuinvereniging in het Concertge bouw was georganiseerd („In de Soete Suikerbol") 1517,30. De heer Albrecht (P. v. d. A.) be tuigde zijn instemming met het voorstel en zijn grote waardering voor wat Haarlem in deze zwaar getroffen gemeente op Flak- kee verricht. Benoemingen Een der eerste voorstellen van de agen da, de voordracht voor twee benoemingen in de plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, leidde tot een vraag van de heer M e n s i n k (C.H.) waarom deze voordracht niemand ver meldde, die binnen de gemeente Haarlem woont. Wethouder Geluk antwoordde, dat B. en W. zich hierbij niet precies aan de ge meentegrenzen kunnen houden en dat de voorgedragen personen in Haarlem hun werk hebben. Nadat mej. Bolsius (K.V.P.), die deel van de commissie uit maakt, hier nog aan had toegevoegd, dat men binnen de Haarlemse gemeentegren zen wel mensen voor deze functies heeft aangezocht, doch dat deze ervoor bedank ten, werd tot stemming overgegaan. In de vacature mr. A. W. Luikinga werd mr. J. C. Droste te Overveen en in die van de heer A. J. Franken ds. J. Bronsgeest te Heem stede benoemd. Mevrouw C. van der Veen- Zaal werd tot onderwijzeres aan de Mr. A. Bruchschool aan de Noormannenstraat 1 benoemd. Gidsen in drie talen Verder werd niet, zoals in het oorspron kelijke voorstel stond, een garantie van 5000 voor 7500 exemplaren van een gids voor Haarlem gegeven maar een garantie van 6400 voor 10.000 van deze gidsen. Zoals reeds is bericht zullen deze gidsen in het door de Flora zeer vroeg en druk beginnende vreemdelingenseizoen tegen een geringe prijs worden verkocht. Wethouder Geluk zeide dat men tot vergroting van het aantal was gekomen na bespreking van de wenselijkheid van zowel Hollandse als Engelse tekst. Deze beide in één boekje samen te „proppen" werd door de drukker, de N.V. Grafische Industrie afgeraden: het bezorgt afnemers altijd het merkwaardige gevoel, dat zij er de helft te veel voor be taald hebben. Maar een aantal van 10.000 gidsen kan eenvoudig worden gesplitst in 5000 met Engelse en 5000 met Nederlandse tekst. Het voorstel werd goedgekeurd, maar daarmee was de zaak nog niet af. Mevrouw ScheltemaConradi (V.V.D.) en de heer Schippers (K.V.P.) vestigden de aandacht op het grote aantal Franse en Frans sprekende bezoekers van Haarlem en zouden graag zien, dat er ook aan hun taal meer zou worden gedacht. ADVERTENTIE STATIONSPLEIN HAARLEM 13 Maart: Jack Kollenburg Rita Engelman 1 April: De Limburgse Jo-Jo's 1 Mei: De Belgische Pianiste-Fantaisiste Rita Sosman. Een ieder, die daartoe in staat is, voelt de plicht aan de B.B. (Bescherming Bevol king) mee te doen. U wilt uw buurman niet alleen het werk laten opknappen. Voor heel Nederland zijn ruim 200.000 vrijwilligers nodig. Deze vrij willigers heten noodwachters. U kunt één van die 200.000 zijn, evenals uw buurman. Er kan niet langer worden gewacht. Elke dag is er één, die niet gemist kan worden om de vrijwilliger te leren, wat hem te doen staat als de nood aan de man zou komen, want niemand weet of een nieuwe oorlog zal uitblijven. Willen wij voorbereid zijn, dan moeten wij nü beginnen. Indien wij wachten tot de oorlog voor de deur staat, is het te laat. Een B.B. zonder oorlog is altijd beter dan een oorlog zonder B.B. Daarom: meldt u aan en meldt U nu aan. De opleiding, waardoor u een volleerd nood wachter wordt, kost u ten hoogste 2J/2 uur per week van uw vrije tijd gedurende ongeveer een half jaar, terwijl de oefe ningen tijdens en na deze opleiding be perkt zullen blijven tot maximaal één Za terdagmiddag in de maand, na werktijd. Later diende dit drietal, waarbij zich inmiddels ook de heer Spek (A.R.) had gevoegd, een voorstel in om ook 1400 voor een Franse uitgave van de gids beschik baar te stellen, dat zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. Verordening De voorgestelde verordening op de logeer- inrichtingen en de wijziging van de alge mene politieverordening kreeg nogal wat critiek van enkele leden, zoals mevrouw S c h e 11 e m aC onradi, die wees op een tamelijk ongelukkige formulering van artikel 15, waarin het onder meer aan per sonen van verschillende sekse wordt ver boden tegelijkertijd op één hotelkamer te „verblijven". Dit kan naar zij zeide bij voorbeeld zelfs zo worden geïnterpreteerd, dat men niet eens meer iemand in zijn of haar kamer kan komen afhalen. Liever zag deze spreekster dat „verblijven" werd ver vangen door „gebruik maken van". De heer Goedee (P. v. d. A.) stelde onder meer het beroepsrecht aan de orde en vroeg het college het voorstel alleen reeds om deze kwestie nog eens te be zien, aangezien hij het recht van beroep bij de raad ongewenst achtte. De voorge schreven w.c. per 10 kamers werd door de heer VanVelsen (K.V.P.) wel wat over dadig geacht. De voorzitter antwoordde, dat dit'overeenkomstig een A.N.W.B.-richt lijn veranderd kon worden in één w.c. per étage. Ook de andere bezwaren zullen wor den onderzocht zodat het voorstel werd aangehouden. Fonds De voorgestelde gemeentelijke bijdrage aan het „Sociaal Voorzieningsfonds Ge- meentepersoneel Haarlem" was naar het oordeel van mevrouw Scheltema- Conradi wel zeer summier omschreven en Met volgens haar vele vragen open, on der meer: in hoeverre en voor welke be dragen de gemeente zich hiermee bindt. De heer Pro per (CPN) vond dat B, en W. de raad hiermee te zeer voor een voldongen feit hadden gesteld en meende dat de raad inzage moest hebben van de verslagen van dit fonds. Het had de heer Spek (AR) bevreemd dat er ook in ge sproken werd van „steun aan andere per sonen". Wethouder Bakker zeide dat het hier een particuMere organisatie met eigen sta tuten betreft, in het léven geroepen door vier organisaties. Door hun besluit tot sub sidie hebben B. en W. zich geheel niet ge bonden. Twee-derde van het gemeente- personeel heeft zich reeds voor dit fonds gemeld. Inzage van het huishoudelijk re glement door de raad, gevraagd door me vrouw Sc h e 11 e m a-C onradi, achtte de wethouder wel mogelijk, inzage van de verslagen, zoals de heer Proper wenste, niet. De laatste trachtte door een motie toch zijn wens te verkrijgen, deze werd echter met 13 tegen 27 stemmen verworpen. Voorts kwamen nog enige kleinere za ken aan de orde, zoals de koop van een perceel weiland bij de Schalkwijkerweg voor 20.250, in welk bedrag 'zoals de heer Goedee (PvdA) constateerde, voor ruim 14.000 aan schadevergoeding is in begrepen. Dit leek hem wat veel maar na een uiteenzetting van wethouder Ange- n e n t over het nadeel van de betrokken eigenaar ging deze er ook mee aceoord. Het betreft een stuk grond van 10.500 vierkante meter. Parkeren Vóórdat besloten werd tot het maken van parkeerhavens op de Gedempte Oude Gracht, werd niet alleen door de heer Proper (CPN) maar óok door de heer Spek (AR) critiek geleverd op de lange tijd, die lag tussen de opdracht aan Pu blieke Werken om over deze zaak te ad viseren en het voorstel, dat naar aanlei ding daarvan werd opgemaakt. Vooral met het oog op de Flora had de heer Spek het voorstel liever eerder gezien. De heer Stoffen (WD) uitte zijn bezorgdheid voor de jonge aanplant op de Gedempte Oude Gracht. Wethouder A ng e n e n t achtte gevaar voor de jonge bomen niet geheel denkbeel dig en hoopte dat er geen schade aange richt zou worden. Hij vond de vertraging van de plannen niet ernstig en wees op de afwezigheid van de directeur van Publie ke Werken, waardoor de zaken niet zo vlot kunnen lopen. Spel In de vergadering werd voorts zonder discussie een voorstel aanvaard om B. en W. bevoegdheid te geven voor de duur van hoogstens twee maanden per jaar onthef fing te verlenen van artikel 260 der Poli tieverordening. Dit is het verbod „tot het hebben van spel, ook ander dan hazard spel in voor het pubMek toegankelijke ge legenheden". De behoefte aan een aantal spelen waar B. en W. geen enkel bezwaar tegen kunnen hebben (zoals „tafelvoetbal") is al dikwijls gebleken en ook voor de komende Flora-maanden is een aanvraag binnengekomen om een vergunning voor een dergelijke inrichting, die voor een sociaal doel wordt geëxploiteerd. Vereniging van Huisvrouwen Nadat mevrouw A. HamakerWillink in de Woensdagmiddag gehouden vergadering van de afdeling Haarlem van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen her kozen was als lid van het bestuur heeft de vice-presidente, mevrouw A. C. Groos- mullerVoet, haar geïnstalleerd als voor zitster der afdeling. Laatstgenoemde heeft het voorzitster schap gedurende een jaar waargenomen. Zij zeide, dat de dag voor mevrouw Hama ker en voor de afdeling een belangrijke dag is, nu na een overgangsperiode van een jaar de plaats van voorzitster weer ingenomen is. Het verheugde het bestuur zeer, dat mevrouw Hamaker bereid was het voorzitsterschap op zich te nemen. Lei ding geven is geen gemakkelijke taak. Vroeger onderhield het hoofdbestuur con tact met de overheid, maar de laatste tijd vraagt de overheid ook aan het afdelings bestuur het oordeel en medewerking in vele zaken. De sociale taak van de vereni ging is bijzonder toegenomen en daardoor is de taak van voorzitster veelomvattend geworden. Mevrouw Hamaker bezit de eigenschappen om met hart en verstand de afdeling waardig en prettig te leiden. Spreekster zegde haar dezelfde steun van het bestuur toe, die zij in het afgelopen jaar heeft ondervonden. Moge een periode van rust en bloei intreden en zij verzocht de leden daaraan medewerking te verlenen. Mevrouw Groosmuller installeerde me vrouw Hamaker met het omhangen van het voorzitsterinsigne en met het aanbie den van de hamer. Mevrouw Hamaker zeide, dat zij de waardering nog moet verdienen, doch zij gaf de verzekering, dat zij haar (krachten zal geven, om haar taak te vervullen. Zij weet, dat een ijverig bestuur haar terzijde zal staan en dat zij kan rekenen óp de steun van mevrouW' Groosmuller, die in het afgelopen jaar de afdeling op bijzon dere wijze hééft geleid. Daarvoor bracht de nieuwe voorzitster haar dank en hulde, waarna een hartelijk applaus van de leden volgde. Mevrou/w Groosmuller verklaarde, dat zij haar taak niet had kunnen vervullen, als zij niet de steun had genoten van de overige bestuursleden. In het bijzonder bracht zij daarvoor dank aan mevrouw C. Fonteyn-Vonk, secretaresse van de af de ling. Op dese vergadering werden jaarver slagen uitgebracht. Uit dat van de secre taresse bleek, dat het aantal ieden door vertrek naar elders en door bedanken ge daald is. Er geven zich nieuwe leden op en mevrouw Fonteyn zag de toekomst gunstig tegemoet. Mevrouw C. M. Vermeulen-Van Egmond deelde in haar financieel verslag mee, dat de inkomsten en uitgaven hebben bedra gen f 9.738 en dat er een saldo is van f 745. Meegedeeld werd, dat een handwerkclub is opgericht, waarvoor grote animo be staat. Het resultaat van de leden was in de pauze te zien. In het najaar zal een verkoopmiddag worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het erefonds van oud-verpleegsters. De verslagen van de bridgeclub (er kun nen geen nieuwe leden meer worden aan genomen, maar er is een wachtlijst ge maakt), van de boekencirkel, van het zangkoor en van de huishoudelijke voor lichting gaven een beeld, dat er een opge wekt verenigingsleven is. Grote belang stelling heeft er bestaan voor de excur sies; er waren 835 deelneemsters. Behalve mevrouw Hamaker werden me vrouw Groosmuller en mevrouw J. H. Bos- De Mandt als bestuursleden herkozen. Wie kan zich melden? In het teken van de hulpactie voor de jeugd in de door de watersnood getroffen gebieden, uitgaande van de Hervormde Jeugdraad van Bloemendaal, hebben de Zondagsscholen van deze gemeente ieder een Zondagsschool in het getroffen gebied geadopteerd. De twee Zondagsscholen van Overveen zullen zorgen voor die van Ab- benbroek en Rilland-Bath, de Zondags school van Aerdenhout voor die van Ouwerkerk en de Zondagsschool van Bloe mendaal zal contact opnemen met die van Oudenhoorn, waarmee derhalve één lijn wordt getrokken met de adoptie der bur gerlijke gemeenten Bloemendaal en Ouden hoorn. Er zullen gelden ingezameld worden voor de aankoop van Zondagsschoolmateriaal, terwijl tevens boeken en speelgoed bijeen gebracht zullen worden. Binnenkort hopen de Openbare Lagere 6cholen van de gemeente Bloemendaal (de Bornwater-, Juliana-, Vondel- en Graaf Florisschool) hun medewerking te verle nen aan de boekeninzameling van de Jeugdraad. Van de Christelijke Lagere School te Bloemendaal werd reeds een zending ontvangen. Boeken voor deze actie worden in ont vangst genomen op de volgende adressen: voor Bloemendaal: Boekhandel J. M. de Wit, Bloemendaalseweg 123a; voor Over veen: Kerkelijk Bureau, Elswoutslaan 1; voor Aerdenhout: Koster M. v. Heeringen, Veldlaan 9b. Giften voor dit doel kunnen worden overgeschreven op postgirorekening no. 408.466 ten name van de penningmeester van de Hervormde Jeugdraad van Bloe mendaal te Overveen, onder vermelding van „Watersnood". Alle mannen en vrouwen, die in staat zijn aan de Bescherming Bevolking actief deel te nemen en niet jonger zijn dan 16 jaar. Sommige diensten vragen technische vaardigheid op physieke kracht en uithou dingsvermogen. Vaak ligt de nadruk ge heel op naastenliefde en hulpvaardigheid. Meldt u aan bij het Centraal Aanmel- dings Bureau, kantoor der U.V.V., Stadhuis, Grote Markt, ingang bij de klok, van Maan dag af dagelijks 9-5, 's avonds 7.30-9.30. Iedere inlichting, die u maar kunt wensen Wordt u daar verstrekt. Ook die inlich tingen die u overtuigen kunnen, dat u geen reden hebt om te aarzelen in uw besluit om mee te doen, zoals zovele anderen. De uit 1625 daterende Nederlands Hervormde Kerk van Heemstede op het schilder achtige Wilhelminaplein baadt in het zachte, genuanceerde licht van in de bomen rondom het bedehuis aangebrachte schijnwerpers. Al is het Heemsteedse raadhuis dan geen gebouw met historische waarde het werd in Mei 1907 in gebruik genomen het neemt de voorbijganger voor zich in door zijn bekoorlijkheid en eenvoud. Die Toen mr. A. Menalda bezig was aan het ontwerp voor het affiche, dat thans de aandacht van de Flora-bezoekers op Haar lem vestigt - de stad, waar hij al fotogra ferende verliefd op is geworden -, besefte hij wel dat voor de vervaardiging enige technische voorzienningen zouden moeten worden getroffen. Hij had al eens eerder een foto-affiche gemaakt waarop het Bavo- orgel pronkte, dus het werk was hem niet vreemd. Maar dat er zoveel kunst en - vooral - vliegwerk voor nodig zou zijn als later het geval black, had hij niet kun- iien denken, Er speelden hem al allerlei speciale be lichtingen door het hoofd en hij zag het resultaat op kleurenfilm reeds voor zich: het oude wapen van Haarlem, verlevendigd door een spel van schaduwen, de letters Haarlem-Lichtstad, en de data tussen welke de stad deze functie zou bekleden, zij moes ten er duidelijk uitspringen. En daarom heen met een eerbiedige tussenruimte want Haarlem blijft Haarlem, een lichten de werveling van slingers, die de feest vreugde zouden symboliseren. Er bleek heel wat te moeten gebeuren om wat hij voor zijn geestesoog zag precies zo voor de ogen van duizenden anderen te brengen. Gips De Haagse beeldhouwer Gérard van Remmen boetseerde voor hem het Haar lemse stadswapen. Van het model werd een gips gemaakt, dat zilverig-grijs werd ge spoten. Het resultaat voldeed aan de eisen: in de soberheid van zijn uitvoering verzin nebeelde het wapen de respectabele ouder dom van de stad. Het zou het centrum van het affiche wor den, helder afstekend tegen een stemmig donkerblauwe achtergrond. De heer Menalda had in eèn catalogus ook het gewénste lettertype al ontdekt: een Garemont-halfvet. Hij liet een alfabet en een cijferreeks van dit type bij de Grafi sche Industrie vergroten tot hoogtes van 6 en 3 y2 centimeter en stuurde de letters en cijfers, die hij ervan nodig had naar de plastic-zagerij van de Nederlandse Etalage Industrie. Deze letters werden hem weldra in plas tic geleverd. Toen kon het eerste deel van de kleuren-opnamen beginnen. De nach telijke achtergrond werd tegen de muur aangebracht, het wapen werd ervoor ge hangen en déarvoor kwamen de letters en de cijfers. De lampen gingen aan, het effect bij elk der objecten werd bestudeerd, vals licht werd geliquideerd en toen ging de lens open. Voor deze opname waren dê voorberei dingen nog tamelijk vlot verlopen. Maai de tweede fase, die van de slingers, vergde héél wat meer vernuft en geduld. Hogere wiskunde Mr. Menalda had zich voorgesteld deze feestelijke guirlandes te verkrijgen door de banen, die een in de lucht slingerend licht punt beschrijft, op de gevoelige strook vast te leggen. En wel op dezelfde filmstrook, waarop de andere opnamen al waren ge maakt. „Ja, die slingerbeweging," zucht hij achteraf, „daar kwam wat voor kijken." Wanneer een lichtpunt rustig heen en weer zwaait als de pendule van een kl$k dan levert dat op de foto alleen maar een streep op. Maar in dit geval was een cirkelende beweging nodig, waardoor regelmatig dooreenvloeiende ellipsen moesten ontstaan. In het besef dat dit een zaak van hogere wiskunde was, ging hij te rade bij de wetenschap in Delft. Daar had men wel iets voor hem; de slingers van Lissajous en men sloeg onmiddellijk aan het rekenen en experimenteren om dit systeem voor zijn doeleinden toe te passen. En, hoe gecompliceerd het ook was, het kwam voor elkaar. Het bedoelde „licht punt" werd op drie meter hoogte boven de opwaarts gerichte camera gehangen. Het kon nu niet alleen een heen-en-weer gaan eigenschappen komen door de lampjes verlichting des te duidelijker uit. Aan het intieme Raadhuisplein flonkert en tintelt het Heemsteedse raadhuis als het pronk juweel van Flora's gastvrouwe. de beweging maken, maar was ook onder hevig aan een andere schommeling van een object erboven, waar het mee was verbon den. Hoe dat allemaal verder in elkaar zat, verzwijgen wij om leesbaar te blijven, al dit kunst- en vliegwerk werd in elk geval beloond. Het lichtpunt beschreef de figuur, die men hebben wilde en terwijl tenslotte de opname geschiedde werden bovendien nog afwisselend rode, oranje en gele filters voor de lens geschoven. Dit kleurrijke lijnenspel moest overigens alléén het wapen om geven en mocht het uiteraard niet door kruisen. Het gedeelte van de film dat er vrij van moest blijven werd dus afge schermd, een voorziening, die ook niet zonder móeite tot stand kwam. Zo kwam de film vóór de tweede keer uit de camera en het resultaat kwam over een met het visioen, dat mr. Menalda van meet af „gekoesterd" had. Foto-affiches worden nog maar zelden gemaakt meest al zijn het hand-litho's maar voor een foto-affiche als dit ging helemaal een uit zonderlijk procédé vooraf. Als de heer Menalda dit vooraf geheel had kunnen overzien „Dan had ik het óók gedaan," interrum peert hij. De bezoekers van de Flora en van Haar lem lichtstad zullen na het bezoek aan de tentoonstèlling en na een rondrit door de stad de moede benen strekken onder een tafeltje in een der vele cafés, restaurants en andere inrichtingen, waar men een ogenblikje kan uitrusten onder het genot van een glaasje bier en wat dies meer zij. Een groot deel van de touristen zal zich echter ongetwijfeld naar de Vleeshal be geven en daar, en dan vooral 's avonds, zich vermaken met de vele attracties, die er zullen komen. Twee instellingen uit Amsterdam ex ploiteren namelijk tijdens de feestelijkhe den in Haarlem een Taveerne, de Hyacint, een restaurant, café, bar of hoe ge het ook noemen wilt en daarbij zijn zij uitgegaan van de gedachte, dat er nu eens iets an ders dan anders georganiseerd moet wor den. Deze instellingen, het Emma Kinder ziekenhuis én de Stichting Jongeren en Studenten zagen ongeveer veertien dagen geleden de mogelijkheid om dit histori sche gebouw te herscheppen in een ver maakscentrum, dat in Haarlem zijns ge lijke niet heeft. In allerijl werd de hulp van de diverse instanties ingeroepen en met de medewer king van de gemeente Haarlem, een veer tigtal Haarlemse firma's, vele grote fabrie ken en hotels zal men aanstaande Vrij dagnacht om twaalf uur tot de officiële opening kunnen overgaan. En wanneer men de Vleeshal binnentreedt dan waant men zich in een geheel andere omgeving. Een „Bierstube", die bestaat uit grote en kleinere biertonnetjes, nodigt de dor stige bezoeker uit eventjes een glaasje gerstenat te drinken. Maar erg lang zal men het er niet uithouden, want verderop trekken een kaastentje, een Oud-Hollands theehuisje en een bar, een echoput en eèn wondertuin de gasten weer naar zich toe. In het midden van de hal is een grote [ruimte opengelaten om te dansen en vele musici en cabaretartisten zullen avond aan avond de gasten trachten te amuseren. En dat dit za* lukken betwijfelen de organi satoren in het geheel niet, want nu reeds zijn zij in onderhandeling met de meest vooraanstaande kleinkunstenaars, zoals Chiel de Boer, Toon Hermans, de Chico's en het trio Jan Hofmeester. Elke avond zal een gezellig strijkje voor de dansmuziek' zorgen en ook voor de HAARLEM, 11 Maart 1953 ONDERTROUWD: 11 Mrt, H. Franse en H. Fijlstra; R. Bos en A. A. Koning; C. F. Maas en E. van Rooden; F. W. Roozen en J. M. Prins; Q. Buijs en B. M. Viveen; A. Tim merman en M. M. Rang; W. Groenink en E. Timmers; W. F. Sernee en C. Oosterbaan; A. A. Geelhoed en M. J. Rijf kogel; H. W. F. Kemper en A. G. van der Woude; H. C. van Hoof en A. Geertsma; J. Harmsen en B. Haveman; A. P. Moerman en N. van dèr Meer; G. Thuis en H. A. Koldewijn; C. A. van Staveren en M. G. Bakker; P. J. van Ophem en L. A. Vlaar; L. J. Loeffen en E. A. van Raaphorst: E. Peters en K. Blomme; H. Besseling en J. Misset; S. J. Attema en G. Kwakkel; C. H. N. Bank en M. A. D. Roosenhart; W. van der Heijde en J. M. Willemsen; B. J. A. Visser en A. W. D, C. Rügebregt; P. W. Visser en H. C. Boseker; W. Chr. M. Dammers en P. P. Huis; P. Man- naert en M. C. Neeskens; J. Hoeben en J. van Dijk; A. van Schravendijk en A. Oost- meijer. GEHUWD: 11 Mrt, A. J. J. Sanders en A. C. Balm; N. Kuiper en E. I. Guthmann; Th. Th. Ris en H. J. Licht; G. M. Heinsbergen en J. J. Stet: A. Blaauw en W. A. Preuste- rink; J. H. Kuiken en M .M. Zorn; A. J. Driessen en P. van den Oosterkamp; J. A. B. M. Kok en C. van Stipriaan; H. Veldkamp en. L. N. Jonker; .T. M. C. Tombrock en C. L. M. Nieuwland; Th. J. J. van Brest en C. J. Backer. BEVALLEN van een zoon: 9 Mrt, J. W. SindorfFaas: 19 Mrt, J. C. C. de Geus- van der Hoorn; J. M. MolenaarRoodveldt; A. van den Bergvan Roode; 11 Mrt, W. A. SebregtsRemmé. BEVALLEN van een dochter: 10 Mrt, W. Th. Hoogstratenvan der Tuijn; 11 Mrt. C. J. KleinKruup; A. S. M. Lampede Bok. OVERLEDEN: 9 Mrt, H. den Dopper— Speelman, 67 j., Hazepaterslaan; W. van Dijk, 17 j„ Zijlweg; 10 Mrt, P. Bakker. 28 j„ Gasthuisvest; H. van Duijn, 79 j., Dickmans- straat; C. KramersStolwijk, 86 j., Essen- straat. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL GEBOORTEN: H. M. Thorborg—Verkade, d.; M. M. SmitBalm, d.; F. L. v. d. Bronk Fehr, d.; A. H. J. Meijer—Opdam, z. ONDERTROUWD: H. Wildeboer en Y. van Eist; Th. Zaman en L. C. Doedens; W. R. J. A. Brückers en E. M. E. van IJsselsteijn. OVERLEDEN: W. Blaauw, 52 j.; Wed. M. van Giffenv. d. Kluft, 64 jH. Cohen, 74 j. kinderen zullen 's middags balletten en andere voorstellingen worden gegeven. Verder heeft men nog plannen tot het organiseren van een modeshow, enfin het driemanschap waaruit het comité be staat, mevrouw J. Heslenfeld en de heren W. F. van Eelen en O. van der Burg zul len al het mogelijke doen om het de be zoekers zo aangenaam mogelijk te maken. Studenten De gasten zullen bediend worden door werkstudenten. De meesten van hen ko men uit Haarlem en enkele jongens en meisjes wonen in Amsterdam en zullen dus hun Haarlemse collega's assisteren. De meisjes krijgen speciale rokjes aan, waarop de naam van dit „bedrijf", „De Hyacint", geborduurd zal worden en de jongens krijgen leren voorschoten voor. Daarbij komt, dat de prijzen van de con sumpties dezelfde zullen zijn als in de andere zaken en hier heeft men nog het voordeel, dat er beslist geen fooien ge geven mogen worden. De opbrengst van deze taveerne zal voor vijftig percent ten goede komen aan een culturele of sociale instelling in Haarlem en de andere vijftig percent zal verdeeld worden tussen het Emma Kindex-zieken- huis en de stichting Jeugd en Studenten. Uiteraard zal de „Taveerne de Hya cint" ook in het teken van de Flora staan en een stellage van ongeveer tien meter zal om de andere dag ververst worden met honderden seringen. Enfin men moet er zelf maar eens binnenwandelen gedurende de twee feestmaanden. Men kan er vrijwel steeds terecht, want de taveerne is geopend van tien uur 's mor gens tot twee uur 's nachts. Maar dan moet men zich niet laten afschrikken door de geharnaste ridder, die de rol van uitsmijter vervult, want hij staat er alleen maar om het geheel nog iets „echter" te maken Op uitnodiging van de Waalse predikan ten in Nederland (de organisatie berust bij ds. Baudraz, predikant van de Waalse ge meente in Haarlem) zal de Franse ds. Robert de „pasteur-horlogier" een bezoek aan Nederland brengen. Op. Maan dag 16 Maart zal hij verwelkomd worden op een op het pastorale centrum der Wit- teveenvereniging, „Lindenheuvel" te Over veen, te houden samenkomst. Deze predikant-arbeider werkt onder de arbeiders om het geloof in Christus daar door meer te kunnen verbreiden,

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8