Duitse poging om Parijs inzake de EVG onder druk te zetten Tito lichtte Churchill in over nieuw Russisch regiem Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nevada Een dode bij autobotsing op Herenweg in Heemstede Atoom-explosie in Nevada Eerste kievitseieren voor de Koningin Geen accoord over Moerdijkkanaal Chinese hulp voor de rampgebieden Het woord is aan... Thans 82,3 millioen in Rampenfonds Hartelijke toon kenmerkt zijn bezoek Uitstel raadsverkiezingen in watersnoodgebied II Uitspraak in Belgische roomsmokkelarij Bonn overweegt direct na ratificatie instelling militaire eenheden voor te bereiden Moerdijkbrug morgen open voor alle verkeer Palar wil Eisenhower en Malenkov samenbrengen Russen waarschuwen Egypte Militaire missie weldra ter sprake Thorez kreeg weer een beroerte Voor Nationale Rampenfonds Zweden gaf reeds voor 16,6 millioen gulden Mensen, dieren en auto's in experiment betrokken Pakistaans bezoek aan Flora «7 e JAARGANG No 212 Hoofdkantooi4"Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in. Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 1-8 MAART 1953 Haarlems Dagblad 297-e JAARGANG No 59 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per pos! 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TERWIJL MEN ZICH met verwondering afvraagt of het aantal sterfgevallen onder communistische hoofdmannen achter het IJzeren Gordijn hetzij gewelddadig of in bed zich nog verder zal uitbreiden en de aan Moskou ontrouwe communisti sche dictator van Joegoslavië met de Britse koninklijke familie luncht en hartelijke redevoeringen houdt, hebben d<3 Ameri kanen een geweldige knal ten beste ge geven. Niet omdat zij vrezen, dat zij anders op de achtergrond zouden raken in het wereldnieuws, maar eenvoudig omdat het blijkbaar weer hoog tijd voor een knal was. Deze was wel wat anders dan zijn voorgangers, want hij werd, zoals func tionarissen met nadruk hebben verzekerd, niet voortgebracht door een wapen maar slechts door een atomisch apparaat. Op een honderd meter hoge toren werd dit tot ontploffing gebracht en die toren stond in de Yucca-vlakte in de staat Nevada. Een verblindend oranjerood schijnsel ontwik kelde zich en de duizend militairen, die op drie kilometer afstand in loopgraven zaten dichterbij dan ooit in vredestijd het geval is geweest kwamen er allemaal goed af. Ook de verslaggevers, die beroeps halve hetzelfde risico hadden genomen. Zij bleven allen ongedeerd, ofschoon de schok der ontploffing tot op twaalf kilometer afstand werd gevoeld. Zestig auto's werden er erg radio-actief van maar leden overi gens weinig schade en omtrent de aan wezige schapen, geiten en varkens is tot dusver niets bericht. Hopelijk zal de ver onderstelling van onze medewerker Boeda, hedenmorgen geuit, dat zij in entrecótc grillé of een dergelijk vleesgerecht ver anderd zijn, niet bewaarheid worden. Nu het geen wapen betreft rijzen hoop volle veronderstellingen. Was dit een ont wapeningsknal? een soort oranjerood proefballonnetje, dat straks door Malenkov, of tenminste op zijn order door Beria, met een even vredelievende ontploffing be antwoord zou kunnen worden? Moeten wij ons dus verheugen als straks een Rus sische knal uit de Siberische steppen ge meld wordt, en bezorgd zijn als die uit blijft? Volgende vraag, die wellicht onbeant woord zal blijven: is het apparaat, dat geen wapen is, een instrument dat de construc tieve aanwending van atoomenergie betreft en dus niet de destructieve? Dat zou, terwijl de lente in het land is, onze Flora in steeds toenemende bloemenpracht prijkt en Haar lem zich (tijdelijk) tot Lichtstad heeft ontwikkeld, in onze verblijdende sfeer passen. In de staat Nevada zouden ze niettemin onze verlichtings-ideeën zeker verkiezen boven de verblindende en rumoerige, waarop ze daar onthaald zijn. Gelukkig niet van dichtbij. De bevolking heeft daar namelijk zoveel ruimte, dat zij zich over de knal niet bezox-gder heeft behoeven te maken dan wij hier. Nevada, negenmaal zo gi-oot als Nederland, in oppervlakte de zesde van de achtenveertig Verenigde Sta ten, lelt in feite zowat evenveel inwoners als de stad Haai-lem. Twee jaar geleden was het zelfs iets minder, namelijk 160.080. Ik wil u niet vervelen met statistiek, maar als ge venieemt dat de bevolkingsdichtheid van Nederland ruim dxtiehonderd per vier kante kilometer beloopt en die van de provincie Noox-dholland ongeveer zeven honderd, mag het toch wel als een interes sante bijzonderheid gelden, dat Nevada nauwelijks meer dan een halve inwoner per vierkante kilometer bezit. Om precies te zijn: 0,56 inwoner. Deze dunst-bevolkte aller Amerikaanse staten wordt dan ook tot de „woestijnstaten" van het Westen gei'ekend. Het grootste deel is weliswaar geen woestijn, maar arm aan vegetatie en erg onvruchtbaar-, met uitzondering van kleine gebieden. De hoofdstad Reno telt maar 32000 inwoners en Virginia City, dat er zowat evenveel had toen de later ver maarde schrijver Mark Twain er zijn jour nalistieke loopbaan begon, is een verlaten dorp met nog geen duizend mensen ge worden. Pas is 1864 werd Nevada, als zesender tigste staat, in de Unie opgenomen. Nevada is nog altijd een uithoek der V.S., zich daarom eigenend voor knallen met verblin dend oi-anjei-ood licht. En er is een één pro- cent-belasting op kansspel, die ongeveer de helft van de staatsbegroting dektIk geloof evenwel niet dat die nu ook van de knalverwekkers geheven zal worden. Ove rigens is er ook natuurschoon, en welvaart onder die fiscaal-gezegende bevolking. En genoeg aantrekkelijke ruimte om er zich opgewekt in te bewegen. Zonder gedrang, zonder queues Wij zouden er wel eens heen willen. R. P. BRUSSEL (ANP) De rechtbank te Antwerpen heeft uifspraak gedaan in de omvangrijke roomsmokkelzaak, waarbij Belgische en Nederlandse zuivelfabrieken betrokken waren. De 12 beklaagden in dit proces werden vei-oordeeld tot het betalen van een scha devergoeding aan de Belgische staat, die zich burgerlijke partij had gesteld, van fr. 248 millioen. De hoofdschuldige K. S. werd tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld, alle anderen tot vier maanden. De rechtbank was van oordeel, dat de Nederlanders, die aan deze i-oomsmokkel hebben deelgenomen, niet ontsnappen aan de Belgische wetten.Twee Nederlandse zui velfabrieken werden dan ook tot een ge zamenlijke schadevergoeding van fr. 70 millioen verooi-deeld. Tegen een derde Ne derlandse zuivelfabriek moet de rechtbank nog uitspraak doen. De verdediger van de Ncdeidanclse verdachten heeft tegen deze uitspraak hoger beroep aangetekend. Duizenden litei-s room werden onder de benaming „gecondenseerde melk", waarop geen invoerrecht betaald hoefde te worden, in België ingevoerd, waar deze dan tot bo ter werd verwerkt. De landbouwer J. W. Vrijhoef te Leus den bij Amersfoort heeft vanochtend op zijn land twee kievitseieren gevonden. Hij heeft deze traditiegetrouw op paleis Soest- dijk aan de Koningin aangeboden. BONN (Van de A.N.P.-correspondent) Vlak voor de ratificatie van het verdrag: over de Europese verdedigingsgemeen- gemeenschap door de Duitse Bondsdag is in Bonn een proefballon opgegaan, waar van men in diplomatieke kringen in de Duitse hoofdstad een versterking van het in Frankrijk bestaande wantrouwen vreest. In de Duitse pers is een bericht verschenen volgens hetwelk Duitsland te kennen zal geven, dat het met het treffen van voor bereidingen voor het opstellen van militaire contingenten niet behoeft te wachten tot alle zes landen het verdrag hebben aan vaard. Duitsland zou zich daarbij beroepen op artikel 132 van het verdrag, waarin be paald is, dat de landen, die hebben geratifi ceerd, zich over te nemen maatregelen kunnen beraden indien niet alle partners binnen de voorgeschreven termijn van zes maanden de ratificatie-oorkonden hebben ingediend. Deze zes maanden zijn inmid dels reeds lang verstreken. De Bondsrege ring zou volgens de berichten van mening zijn, dat over de noodzaak van practische maatregelen terstond kan worden onder handeld wanneer de ratificatie in enkele landen voltooid is. Daai-bij wordt er op gewezen, dat de Bondsrepubliek nog haar gehele militaire organisatie moet opbouwen en dus veel meer tijd van voorbereiding moet hebben dan de andere partners. Het bericht is ge baseerd op verklaxdngen van staatssecre taris dr. Lenz, die een van de voornaamste medewerkers van de Bondskanselier is. Een woordvoerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken verklaarde, dat deze proefballon ten hoogste de inzichten van bepaalde functionarissen weergeeft, aan gezien de regering zich nog geenszins be i-aden heeft over de mogelijkheden, die het bewuste artikel biedt om tot concrete maat regelen over te gaan. Uiteraard beseft men in Bonn, dat een Duitse poging om voortijdig militaii-e maatregelen te treffen de slechtst denkbare dienst aan de Frans-Duitse verhouding zou zijn. Buitenlandse waarnemers te Bonn heb ben evenwel de indruk, dat men hier niet meer bereid is de Franse gevoeligheden tot het uiterste te ontzien en dat men eerder een politieke lijn wil gaan volgen, die oen sterkere druk op Parijs zou betekenen. Zo is het feit, dat de Bondsregering de rati ficatie der verdi-agen aan de orde heeft gesteld, terwijl in Parijs d.e onderhande lingen over de Franse protocollen nog niet teneinde zijn, opgevat als een poging om een verdere behandeling dér Franse wensen overbodig te maken. Daarnaast, ziet men er een poging in om dr. Adenauer in Washington ais „betere Europeaan" dan de Franse bewindhebbers te doen funge- ren. Dat de actie van Bonn tot klachten in de Franse pers heeft geleid, heeft hier dan ook geen verwondering gewekt. Het regeringsfront voor de aanvaarding der verdragen is te Bonn inmiddels nog ver- stei-kt, daar de vluchtelingenpartij haar bezwaren heeft laten vallen. Zij heeft Wel iswaar slechts enkele vertegenwoordigei-s in de Bondsdag, maar zij is voor de ko mende vei-kiezingen een zeer omstreden partner. Het besluit is dan ook een sterke tegenslag voor de socialisten. Deze vinden in hun afkeer van de verdragen thans nog slechts de communisten, enkele afgevaar digden van het Katholieke centrum en enkele dissidenten van andere partijén aan hun zijde. Men verwacht een vrij ruime meerderheid voor de verdragen, groter zelfs dan bij de tweede lezing, die in December plaats had. Bondsraad Tenslotte bestaat nu ook kans op een spoedige behandeling der verdragen door de Duitse Bondsi-aad, de vertegewoordiging der landen. De Bondsraad wil terstond aan het werk gaan en zal mogelijk niet wach ten tot een uitspraak van het staatsge- rechtshof is verkregen. De oppositie houdt inmiddels onverminderd vast aan haar voornemen om in elk geval een toetsing aan de grondwet te forceren. Zij wil des noods van het gerecht vragen de onder tekening der ratificatie door de Bonds president te verbieden zolang deze uit spraak niet gedaan is. Gisteren heeft de Telegraaf gemeld dat overeenstemming was bereikt tussen Bel gische en Nederlandse 'onderhandelaars over een advies aan de wederzijdse rege ringen tot aanleg van een scheepvaart kanaal van Antwerpen via Bergen op Zoom naar Moerdijk. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt thans mede dat de juistheid van dit bericht moet worden ontkend. Er zijn inderdaad tijdens de loop van de onderhandelingen verschillende tracé's over een mogelijke Antwerpen-Rijnver- binding naar voren gekomen, doch een ac coord over een zodanig tracé zou alleen tussen de ondex-handelaars mogelijk zijn in dien ook over de andere aanhangige vraagstukken overeenstemming ware ver kregen. Dit is nog geenszins het geval, zo dat op dit ogenblik nog geen nadere mede delingen over de loop van de onderhan delingen kunnen worden gedaan. Naar de A.N.W.B. bericht, zal de rijks weg DordrechtBreda over de Moerdijk- brug Donderdagmorgen 19 Maart des mor gens om 6 uur voor alle verkeer worden opengesteld. De beperkende bepaling, waarbij deze rijksweg slechts opengesteld was voof voertuigen niet breder dan twee meter, en met een maximum wielbelasting van 800 kilo wordt daardoor opgeheven. "Wel wordt de automobilisten vei-zocht op de aangegeven wegvakken langzaam te ï-ijden, in verband met de toestand van de onder grond van de weg. Tevens is een inhaal- verbod ingesteld. LONDEN (Reuter). Communistisch China heeft 2.880 millioen Joean bijeenge- bi-acht voor hulp aan de overstroomde ge bieden in Nederland, Groot-Brittannië en België, aldus x-adio-Peking. Gisteravond omstreeks half zes heeft even voorbij het kruispunt Laan van Ro zenburg en Herenweg in Heemstede een zeer ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij een dode valt te betreuren. Uit de richting Bennebroek naderde een kleine Renault, die bestuurd werd door de 52-jarige heer F. J Dargatz, hoofd-boek- houder van N.V. Nederlandse Metaalgie terijen aan de Herenweg in Heemstede, die op weg was naar zijn huis in Haai'lem. Verondersteld wordt dat de heer Dar gatz tussen Zandvoortselaan en Laan van Rozenburg een wagen heeft willen passe ren, waarbij hij te ver naar links zou zijn uitgeweken. Hij kwam daarbij in botsing met een tegenligger, welke auto bestuurd werd door de Haarlemse kunsthandelaar F. Heerkens Thijssen. De klap kwam zo harcl aan, dat de heer Dargatz uit zijn wa gen werd geslingerd, waarbij hij echter met zijn benen bekneld bleef achter het stuur. De Renault sloeg bovendien ook maar links om, zodat het hoofd van "de on Van de auto bleef niet veel meer over. gelukkige bestuux-der verbrijzeld werd tus sen auto en bestx-ating. Medische hulp - de in de nabijheid wo nende arts K. Kout snelde bij het horen van de klap onmiddellijk toe - mocht niet meer baten. De korpschef van de Heem- steedse politie, de heer A. Berentsen, die juist met zijn wagen uit de Lanckhorst- laan naderde, zag het ongeluk voor zijn ogen gebeuren. Tezamen met dokter Kout en andere omstanders heeft hij de wagen van het slachtoffer overeind getrokken en per mo bilofoon meer politie-assistentie laten aan rukken. De heer Dargatz was gehuwd en had een kind. De heer Heerkens Thijssen kwam met de schrik vrij, doch was door het gebeurde uiteraard overstuur. De Heemsteedse politie zet het onder zoek nog voort. NEW YORK (Aneta). De Indonesische afgevaardigde bij de U.N.O. Palar, doet pogingen om een onderhoud tussen Eisen hower en Malenkov tot stand te brengen. Hij is bezig de delegaties bij de U.N.O. van de twee landen daarover te polsen. Als hij de zekerheid verkrijgt dat beide landen tot een gedachtenwisseling bereid zijn, zal hij in de Algemene Vergadering een desbe treffende resolutie indienen. (Reuter). De Sovjet-Unie heeft op nieuw medegedeeld dat zij Egyptische deel neming aan een door het Westen gesteunde defensie-organisatie in het Midden-Oosten als een „onvriendschappelijke zo niet vijan dige daad" zou beschouwen, aldus ver neemt Reuter in diplomatieke kringen te Caïro. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Nedexdand- se en Indonesische regeringen zijn overeen gekomen, tussen 20 en 31 Maart te Dja karta besprekingen te voeren over de Ne- deidandse militaire missie. De overeen komst, ki-achtens welke de missie ter be schikking is gesteld van de Indonesische regering, loopt op 31 December 1953 af. Bij deze besprekingen zal voor beide rege ringen uitgangspunt zijn, dat deze ovex-een- komst niet zal worden verlengd. PARIJS (Reuter). Naar het Franse blad „Paris Presse" meldt, heeft de Franse communistische leider Maurice Thorez, die reeds meer dan twee jaar om gezondheids redenen in de Sovjet-Unie vertoeft, twee maanden geleden weer een hersenbloeding gehad, waax'door het uitgesloten moet wor den geacht, dat hij naar Frankrijk terug keert om de leiding van de partij weer op zich te nemen. Dit bericht is door de waar nemende secretaris-genex-aal der paiiij, Duclos, en andere leden der delegatie, die Stalins begrafenis hebben bijgewoond, uit Moskou meegebracht, aldus het blad. Tenslotte weet het blad nog te melden, dat binnenkort het centrale comité der partij bijeen zal komen om over de opvol ging van Thorez te spreken. Ebner-Eschenbach: En ik had er mij. zo op ver heugd", zegt gij vol verwijt, als gij in een verwachting wordt te leurgesteld. Gij hebt u verheugd: is dat niets? De Groep Elfregi Kabouters 10.50; Lab. ƒ2,50; N. N. ƒ2,50; J. M. W. Z. ƒ2,50; van Petertje 0,38; Mevr. F. F. Edmonton Canada 10,Dancing H.K.B. 23, De bovengenoemde bedragen zijn reeds door ons aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. In het Nationale Rampenfonds is tot gisteravond een bedrag gestort van 82.3 millioen gulden. Sinds Maandag is er weer f 300.000 bijgekomen. De Zweedse hulp bedraagt tot dusverre in totaal minstens 14.650.000 kronen aan contante middelen (10.700.000 gulden) en 8.1 millioen kronen in natura (5.9 millioen gulden) of totaal 22.750.000 kronen, hetgeen overeenkomt met 16.6 millioen gulden. (Van onze correspondent in Londen) Zoals iedereen, die voor het eerst naar Londen komt, heeft maarschalk Tito gis teren allerlei bezienswaardigheden in ogenschouw genomen. Hij bezocht het Britse Museum en de Tower. In het Britse Museum zag hij het Magna Charta, het uit de Middeleeuwen daterende eerste docu ment ter waarborging van de menselijke rechten, waarop de Engelse staatsinrich ting is gebaseerd. Daarna lunchte hij met de Koninklijke familie op Buckingham Pa lace. Behalve Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh waren ook de Ko ningin-Moeder en Prinses Margaret aan wezig. Tito's verblijfplaats kon moeilijk geheim worden gehouden vanwege de uitgebreide veiligheidsmaatregelen en werd dan ook officieel bekend gemaakt. Hij logeert in een vroegere Koninklijke villa, White Lodge, in Richmond Park aan de Westelij ke buitenkant van Londen gelegen. De villa, waar de Hertog van Windsor werd i geboren, en waar Koningin Elizabeth in haar kinderjaren vaak kwam, wordt door een leger rechei-cheurs en politiemannen uiterst streng bewaakt. Tito heeft Churchill zijn mening gegeven over het nieuwe Russische regiem, geba seerd op het feit, dat hij Malenkov en an dere Sovjetleiders persoonlijk vrij goed kent. Aan Tito's analyse van de_ situatie wordt in regeringskringen grote waarde gehecht. Tito gelooft, dat de Westelijke landen moeten afwachten tot de dingen in Moskou zich hebben geconsolideerd. Daar na is er volgens Tito goede kans op welsla gen van een confex-entie tussen Churchill, Eisenhower en Malenkov. Tito zou een felle campagne tegen de Sovjet-vazallen hebben ontraden. Tito heeft gisteravond bijna twee uur met Chui-chill en Eden geconfereerd in te genwoordigheid van andere ministers en adviseux-s, zowel van Britse als van Joego slavische zijde. Tito's uiterst hartelijke uit latingen bij zijn aankomst over de betx-ek- kingen tussen Engeland en Joegoslavië hebben in diplomatieke kringen de indruk versterkt, dat het doel van zijn bezoek ook is het afsluiten van een vriendschapsver drag of de voorbereiding daartoe. De kwestie-Triëst schijnt voor Engeland een struikelblok bij de besprekingen te zijn, daar het de gevoeligheden van Italië wil ontzien. Tito's korte radiox-ede heeft een goede indx-uk gemaakt, daar zijn toon menselijk was, vrij van de bombast, die het kenmerk is van de meeste dictators. Overal waar Tito verschijnt stroomt het publiek bij duizenden toe. Hier en daar wordt dooi enkelen een langgerekt „boe" gei-oepen, doch deze demonstraties vallen niet erg op. Tito's kogelvrije auto wordt door 16 poli- tie-agenten op motoren omringd. Tito be sloot de dag met een diner ten huize van Eden. Er waren 100 gasten, die allen van een speciale politiepas waren voorzien. LAS VEGAS (ReutexVA.F.P.) Een groot verblindend oranjerood schijnsel flitste Dinsdagochtend om 5.20 uur plaatse lijke tijd over de Yucca-vlakte in de Ame rikaanse staat Nevada, toen op een honderd tneler hoge toren een „atomisch apparaat" tot ontploffing werd gebracht. Functionaris sen noemden het apparaat met nadruk géén wapen. Het gebeuren werd per tele visie uitgezonden. Op slechts 3 kilometer van de plaats, waar de ontploffing werd te weeggebracht, waren duizend militairen opgesteld in loopgraven. Dit was dichterbij dan ooit in vredestijd het geval is geweest. Voorts werden twee huizen, een aantal auto's en vele dieren schapen, geiten en varkens aan de gevolgen der explosie blootgesteld. Spoedig na de ontploffing vormde zich de bekende paddestoelwolk. Na vijf minuten kregen de militairen be vel, hun loopgraven te verlaten. Het was de 35ste Amerikaanse atoom ontploffing sinds het einde van de oorlog. Alle militairen en journalisten, die ziclx het dichtst bij de toren hadden ingegraven, bleven ongedeerd. De schok der ontploffing wei-d tot op twaalf kilometer afstand ge voeld, doch het warmte-effeet was daar niet merkbaar. Een vluchtig onderzoek van de 59 auto's die werden bloot-gesteld aan de ontplof fing, heeft aangetoond, dat zij zeer radio actief zijn, maar dat de schade betrekke lijk gering was aan de wagens die het verst van de ontploffing verwijdex-d waren. De daken van de auto's die zich op een afstand van drie kilometer van de ontplof fing bevonden en waarvan de ramen ge sloten waren, zijn geheel en al ingedrukt, daarentegen schijnen de wagens die de ramen open hadden, niet beschadigd te zijn. Deze bleken zelfs nog te gebruiken. Maarschalk Tito tezamen met de Britse koninklijke familie. Van links naar rechts: de Koningin-moeder, Tito, koningin Eliza beth, prins Philip en prinses Margareth. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp, in zake voorzieningen voor de gemeenteraads verkiezingen in het watersnoodgebied, aan vaard. Dit wetsontwei-p beoogt het mogelijk te maken, in afwijking van de bepalingen van de Kieswet, de candidaatstelüng en de stemming voor de gemeentex-aadsverkie- zingen op een nader vast ie stellen dag te doen plaats hebben. Het wetontwex-p heeft weinig aanleiding tot discussie gegeven. De opmerkingen waren veelal van technische aard. Mejuf frouw Zeelenberg (PvdA) en de heer Haken (CPN) hadden enige vooi-keur voor het houden der vei-kiezingen op een Maan dag, maar minister Beel voerde daai-tegen aan. dat de Woensdag voox'keur vexrdient, omdat men dan de beschikking heeft over schoollokalen. De minister heeft verder nog toegezegd, spoedig te zullen bekend maken, in welke gemeenten de verkiezin gen zullen worden uitgesteld. Vanochtend om half twaalf heeft de zaakgelastigde van Pakistan in Nederland, de heer S. L. S. Bokhari, een bezoek ge bracht aan de Flora 1953 te Heemstede. Hij werd vergezeld door zijn echtgenote en twee gasten uit Pakistan. AANHOUDEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Oost. Van nacht plaatselijk nachtvorst en hier en daar mist. Morgen overdag over het algemeen iets hogere temperaturen en plaatselijk flinke opklaringen. 19 Maart Zon op 6.46 uur, onder 18.51 uur. Maan op 7.53 uur, onder uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 Maart Hoog water: 5.33 en 17.52 uur. Laag water: 1.17 en 13.46 uur. Donderdag 19 Maart Hoog water: 6.18 en 18.40 uur. Laag water: 1.57 en 14.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1