P. WILFFERT jong meisje Ludamus speelde „De Nachtwake" Kort en bondig Haarlems Dagblad BEKWAME VERKOOPSTER BELASTINGZAKEN BRILLANT-DIAMANT-GOUD-ZILVER bekwame vouwsters en perssters De Gruyter Heemstede Bloemendaal De zaak-Harjono voor het hof Amsterdamse Beurs WONSNGRUIL WINKELJUFFROUW Pasen Herbouwplicht Nette schoonmaaksters gevraagd enige flinke verkoopsters een nette jongeman WOENSDAG 18 MAART 19 53 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 St. Aloysiusschool wint wisselbeker Dubbel woonhuis verbouwd tot vier woonhuizen Roeien Joegoslavische roeiers naar Canada uitgeweken Amerikaanse B-50 door Migs beschoten Thans twee jaar geëist tegen M. P. Lincoln vloog hoven Oost-Duits gebied Scheepvaart JAN FEYEN In Grote-Schoonmaaktijd B. VAN FRANK B. VAN FRANK SCHILDERSBEDRIJF JONKER r Fotccopieën Foto Hllarius FRANS ENGELS DUITS Dameskapsalon „MUURVAST" „COVELINE" GEVRAAGD GRONDVERF „COVELINE" Deze extra hoge prijzen uitsluitend 20 Maart FLINKE VROUWELIJKE KRACHTEN ACCURATE MERKSTER P. DEGRUYTER&ZN. N.V. Ill IIIIII nüll III IIMIIIIUIIIIUIIUI llllll llllll III Het is inderdaad zoals het programma zeide „een merkwaardig toneelstuk", dat de R.K. Toneelgroep „Ludamus" Dinsdag avond in de Stadsschouwburg voor het voetlicht bracht. Ladislaus Fodor, geen on bekende voor de schouwburgbezoeker, schreef onder de titel „De Nachtwake" een spel, dat de verrijzenis van Christus als betwistbaar uitgangspunt heeft. De vraag of Christus werkelijk is verrezen wordt in een rechtszitting aan het publiek, dat als jury fungeert, voorgelegd. De officier van justitie beschuldigt de tuinman van Jozef van Arimathea het lichaam van Christus te hebben gestolen. Hij zou het graf heb ben opengebroken, een nieuw graf hebben gegraven, daarin het lichaam hebben doen verdwijnen, waar het later door een re chercheur gevonden zou zijn. Hij staaft deze theorie met de bewe ringen, dat de tuinman de soldaat, die het graf bewaakte, met wijn beneveld heeft, de leerlingen van Jezus het lijk verdonke remaanden en Maria Magdalena hen aan voerde, gedreven door een hysterische be wondering, die twijfel laat bestaan aan haar verstandelijke vermogens. Een grote troef speelde de officieer uit met Saulus, de felle vervolger der eerste Christenen. Die troef wordt hem ontnomen door de verdediger, die dezelfde Saulus, maar dan als Paulus, opvoert ten bewijze dat Chris tus levende werkelijkheid is; die voorts Maria Magdalena en Simon Petrus laat getuigen van hun geloof, ditmaal als re presentanten van een bezielde realiteit tegenover de verdenking van omkoopbaar heid, die des heren officiers getuigen aan kleeft. Het is vooral de kracht van het ge loof, waarom alles draait. Wie gelooft men: de officier en zijn beweringen of de verdediger met zijn uitleg? Fodor heeft de zaken zo geconstrueerd, dat de verdediger het wint. De officier schermt met heel wat wapenen. Nochtans legt de man het af te gen de wapenrusting van het geloof, waar mee de aanhangers van Christus zich om- górd hebben. In bijna mystieke zin klin ken de woorden van Maria Magdalena. Brandend en vurig die van Paulus. Oprecht en warmhartig die van Petrus. Telkens wanneer de verdediger het kruisverhoor overneemt verliest de officier het pleit. Hij kan wat hij zegt niet waar maken. De verdediger maakt het waar. Dat wil zeg gen: hij doet geloven door de verklaringen van zijn getuigen. Nu was het jammer, dat in de voorstel- Heemsteedse scholieren kweekten hyacinten Evenals de zwaluwen jaarlijks de komst van de met verlangen verbeide lente aankondigen, zo verwittigt ook de traditionele huisbroei- wedstrijd voor kinderen van de hoogste klassen der Heemsteedse lagere scholen ons steeds, dat de tijd van de bloeiende bollen velden niet ver meer verwijderd is. Het voor proefje van deze hyacintengeur vulde Dins dagmiddag de zaal van het Sportpark-Restau rant met een heerlijk prikkelend aroma, door dat hier de resultaten van de kweekkunst der Heemsteedse jeugd, bloeiend en wel aan de deskundige blikken van de jury werden prijs gegeven. Daarbij waren ook de honderden deelnemers aan deze wedstrijd aanwezig, die in grote spanning het ogenblik der prijsuit reiking afwachtten. Wethouder H. Disselkoen noemde deze bij eenkomst ook voor volwassenen jaarlijks een blijde dag, omdat het een vreugdevolle aan blik biedt de jeugd met de bloemen samen te zien. De kinderen hebben ook ditmaal hun bol weer met liefde en zorg opgekweekt, waardoor zij eigenlijk in het klein verrichtten, wat op de Flora in het groot is geschied. Spre ker was de burgemeester eveneens bijzonder erkentelijk, omdat hij in deze uitzonderlijk drukke weken nog tijd had gevonden de prij zen weer uit te reiken, waarna hij verder zijn hartelijke dank betuigde aan de heren H. Walet, J. F. Ch. en J. Dix, die als jury vele uren aan deze omvangrijke taak hebben be steed en de heer T. Stavenga, die zich op nieuw met de organisatie heeft belast. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rap- pard verklaarde bijzonder verheugd te zijn weer te midden van bloemen en jeugd te kun nen verkeren, omdat beiden op deze schone lentedag een belofte voor de toekomst inhou den. Een kind heeft immers dezelfde taak als een bloem, namelijk de ouderen enige vreugde mee te geven en daarom noemde hij het ver blijdend. dat hier zoveel liefde voor de na tuur was gedemonstreerd. Spreker ver trouwde er op. dat de kinderen hierdoor meer begrip zouden tonen voor de schone schepping Gods en zij bij hun spel alles wat groeit en bloeit zullen ontzien. Vervolgens ging de burgemeester over tot het bekend maken van de uitslag, waarbij hij onder luid gejuich mededeelde, dat de grote wisselbeker, voorheen in het bezit van de Voorwegschool, thans voor een jaar in eigen dom van de St. Aloysiusschool zou overgaan. Een ware ovatie viel ook Hans Ingwerden van de Bos en Hovenschool ten deel, die de mooi ste hyacint van de gehele tentoonstelling had ingezonden en daarvoor uit handen van de burgemeester een fraaie medaille mocht ontvangen. Daarna werden de volgende prijs winnaars aangewezen: Wisselbeker: St. Aloysiusschool. Ere-prijs (medaille) voor de mooiste hya cint: Hans Ingwerden, Bos en Hovenschool, 9% punt. Verdere bekroningen: St. Antoniusschool: 1. Marian Steeman, 9 p.; 2. Betty Boot, 8p£ pnt. St. Aloysiusschool: 1. A. Blokker, 9 pnt.; 2. Bert Weyers, 8% pnt. Augustinusschool: 1. Cobie Altena, 9 pnt.; 2. Tine v. d. Zwan, 8% pnt. Bos en Hovenschool: 1. Rini Verkouw, 8% pnt.; 2. Ineke Philippo, 8 pnt. Crayenesterschool: 1. Wim Mijnsen, 9 pnt.; 2. Dimaranca Meekhof, 8 pnt. Dreefschool: 1. Loes v. d. Graft, 9 pnt.; 2. Ton Adam, 8% pnt. Jacobaschool: 1. Jaap Nooy, 9 pnt.; 2. Johan Booms, 8v4 Pnt. St. Jozefschool: 1. A. v. Houten, 9 pnt.; 2. Rob v. Engelen, 8% pnt. Nic. Beetsschool: 1. Irene Krabbendam, 8% pnt.; 2. Richard v. Dijk, 8 pnt. Voorwegschool: 1. Henny Witte, 9 pnt.; 2. Tony Legas, 8 pnt. De prijzen bestonden uit boeken, waarbij alle kinderen nog een tractatie ontvingen, hetgeen de attractie van deze vrije middag niet weinig verhoogde. De heer R. Verbeek, hoofdadministra teur van de Provinciale Ziekenhuizen, heeft aan de gemeenteraad van Bloemen daal verzocht om ontheffing der bebou wingsvoorschriften voor het uitbreiden en verbouwen van het dubbel woonhuis Bre- derodelaan 51 en 53 tot vier woonhuizen en het verplaatsen van de bijbehorende bergplaatsen. B. en W. stellen de gemeen teraad voor de ontheffing te verlenen. ling van „Ludamus" dat laatste er niet uitkwam. Men kan respect hebben voor de onderneming en de keuze van het stuk toejuichen. Zelf heb ik er een aantal rol len oprecht in bewonderd. Helemaal over tuigd heeft de voorstelling echter niet. De voornaamste oorzaak ligt in het fa len van de verdediging. De rol werd ge speeld met een sentimentele vroomheid, die het aflegde tegen de geraffineerdheid van de tegenpartij. De duels tussen officier en verdediger vielen steeds in het voordeel van de eerste uit. De verdediger was te weinig ad rem, hij trok, hij was geen im ponerende figuur. Wim de Ree's officier behaalde dus de zege, al coquetteerde hij met zijn zelfverzekerdheid meer dan goed was. Regisseur Assmann had met een straf tempo veel kunnen herstellen: nu werden er kansen gemist, die voor het grijpen la gen. Dat was jammer. De voorsfelling valt of staat met deze twee figuren. Wel maak te Henk Hirs met zijn Saulus - en later Paulus - veel goed. Vooral zijn monoloog aan het slot van I was een fraai hartstoch telijk stuk toneel, waard om te memore ren. Ook Gé Hurkmans kwam met. zijn twee partijen Pilatus en Petrus uitnemend voor den dag. Twee karakters, totaal ver schillend, beide echt en bewogen. Ad Spruyt, ook al een routinier, verscheen met een uitermate verzorgde Jozef van Arimathea, een prestatie, die werd geëven aard door Cor Beerens als de louche maar raak liegende rechercheur. De president - Thys Viehoff - vervulde zijn taak beheerst en to the point, de tuinman van Jo Geels bleef bescheiden en sober. Van de dames beviel mij de Maria Magdalena van Ans Swart om de waardigheid, die zij in deze moeilijk speelbare figuur legde. Ik vrees echter, dat dit haar spel tegelijk heeft af geremd, waardoor het visionnair element verzwakt werd. De echtgenote van Pilatus cjoor Ida Rooyers gespeeld, trof mij door haar bijzonder goed afgewogen toon, Su sanna van Cana (Bep Lambert) door de schakeringen in haar expressie. Waarlijk twee rollen om te onthouden. Ook de buf fetjuffrouw van Son ja Lubbers was goed in stijl. En tenslotte de regie. Ik geloof wel, dat Assmann voor een goed deel van zijn werk de beloning kreeg, die het toekwam, want verzorgd was de opvoering zeker en vooral in de details. Hij trof in de bezetting heel waardevolle krachten. Zij maakten de voorstelling tot op grote hoogte aanvaard baar. In een stuk als dit is het vooral de dialoog, die het hem doet. De woorden hebben haast geen spel nodig. Zij moeten geladen zijn, vol kleur, vol overgangen en intervallen. Hierin heeft Assmann niet ge noeg voorzien. De voorstelling bereikte nochtans een redelijk niveau met vooral in de bijrollen opmerkelijke prestaties. P. W. FRANSE Zeven leden van de Joegoslavische acht, die na aan de Olympische Spelen in Hel sinki te hebben deelgenomen, weigerde naar Joegoslavië terug te keren, hebben zich in Bremerhaven ingescheept met bestem ming Canada. De emigratie is mogelijk ge maakt door een Amerikaanse Katholieke liefdadigheidsvereniging. Sedert Augustus 1952 hadden de Joegoslaviërs in een vluch telingenkamp in de buurt van Frankfurt doorgebracht. Het achtste lid van de ploeg die ziek is zal zijn kameraden nareizen. Slavko Jankovic, de aanvoerder van het team, zei bij het vertrek: „Wij hopen in 1956 voor Canada aan de Olympische Spelen te kunnen deelnemen. Mochten wij dan nog geen Canadees staatsburgerschap hebben verkregen, dan kunnen wij misschien uit komen voor het Rode Kruis of de Verenigde Naties. WASHINGTON (Reuter). Officieel Is meegedeeld, dat op 15 Maart ter hoogte van de Oostkust van Kamtsjatka een Ame rikaanse bommenwerper van het type B-50, die van een vliegveld in Alaska was opge stegen om weerkundige waarnemingen te verrichten, is beschoten door een jager uit een formatie Russische Migs. De bommen werper beantwoordde het vuur, maar kon niet zien dat daardoor schade werd aange richt. Kamtsjatka maakt deel uit van de Sov jet-Unie en wordt door de Beringzee van Alaska gescheiden. Minister Luns heeft gisteren wegens het overlijden van president Gottwald namens de Nederlandse regering een condoleantie- bezoek aan de Tsjechische legatie in Den Haag gebracht. Bij de Noordhollandse koolveilingen ligt nog een voorraad van 352.7 wagons be- waarkool opgeslagen tegen 6653 wagons in December. Thans is nog maar 47 percent van de beginvoorraad opgeruimd. Op 21 Maart zal in het hoofdkwartier van de vereniging „De Nederlandse Pad vinders" in Den Haag een padvindersmu seum worden geopend door de hoofdcom missaris, mr. J. M. Ravesloot. De eerste expositie zal gewijd zijn aan de nagedachte nis van Lord Baden Powell. De Alkmaarse rechtbank heeft een ambtenaar, die door de kantonrechter was vrijgesproken van een hem t'en laste ge legde overtreding van de drankwet, veroor deeld tot een principiële boete van f 1. De ambtenaar had in een verloflokaliteit, waar hij een bruiloft gaf, sterke drank geschon ken. Op de deur had hij een bordje gehan gen met het opschrift „voor het publiek gesloten". Hiermee zou naar zijn mening het openbaar karakter van het lokaal tijdelijk zijn opgeheven. De rechtbank achtte dit ver weer niet aanvaardbaar, aangezien het ver loflokaal zijn karakter niet verliest door tijdelijke sluiting. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal in overleg met de Vaste Commissie voor het Nationale Plan een planologische werkcommissie voor het Rampgebied in Zuid-West-Nederland instel len in de geest van de werkcommissie, die destijds werd ingesteld voor de studie van het Westen des lands. Behalve de bij deze zaak betrokken ministeries zijn de provin ciale besturen van Zuidholland, Zeeland en Noord-Brabant uitgenodigd zich in de com missie te doen vertegenwoordigen. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Technische Hogeschool zijn geslaagd: voor het candidaatsexamen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur A. J. Hooft, Heemstede; voor het ingenieursexamen civiel-ingenieur A. Cohen, Velsen; J. W. Easton, Heemstede. Het gerechtshof in Den Haag begon he den met de behandeling in hoger beroep van de aanslag on de Indonesische mili taire attaché in Den Haag, luitenant-kolo nel Harjono. Eerst werd behandeld de zaak tp^on M. p.. te^en wie de officier ran justitie bij de Haatse rechtbank indertijd negen jaar ge- van"onisstraf P^ëist, maar ri;e door de re^b+bank tot één j^ar was veroordeeld. He* verboor van P. en van de «efui«*en, bii wie 7,ich ook ex-kanitein Westerling bevond, opende geen nieuwe gezichtspun ten. In zün rernt''sifoir zei de advocaat-gene raal dat het O. M. in b°roen was gegaan zondpr zich te laten beïnvloeden door de reacties, die bet vonnis van de rechtbank had veroorzaakt. Hh" noemde het gelukkig, dat aanslagen als deze in Nederland tot de uitzonderingen behoren. De noging tot afnersing van do- cumen*en achtte hij wettig en overtuigend bewezen, evenals zware mishandeling en overtreding van de vuurwapen wet. Het vonnis van de rechtbank achtte hij te laag. Daarom requireerde hij twee jaar gevange nisstraf. De verdediger, mr. A. G. Veldhuis, schetste breedvoerig het leven van zijn cliënt, die hij een goed vaderlander noem de. Hii memoreerde P.'s optreden in de il legaliteit en in Indonesië en verzocht de uiters'e clementie. LONDEN (Reuter). Premier Chur chill heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse Lincoln-bommenwerpcr, die vorige week door Russische Mig-straalja gers is neergeschoten, mogelijk „op een gegeven ogenblik" boven Oost-Duitsland heeft gevlogen. Hij noemde de beschieting overigens een wrede en ongemotiveerde aanval. De Lincoln was ongewapend, zo voegde de premier hieraan toe. Zoals dat gebruikelijk is bij een oefen- vlucht als de Lincoln maakte, aldus de pre mier, was alle munitie uit het toestel ver wijderd, zodat de Russische beschuldigin gen, als zou de Britse bommenwerper het vuur hebben geopend, onwaar zijn. De Lincoln had opdracht gekregen, langs de zónegrens te vliegen, zonder deze ech ter dichter dan 30 mijl te naderen. Tenge volge van een navigatiefout vloog de bom menwerper echter op een gegeven ogen blik aan de Oost-Duitse kant van de grens. „Ik verzeker u evenwel, zo voegde Chur chill hieraan toe, dat de Russische jacht- toestellen herhaalde malen op de Britse bommenwerper hebben geschoten, terwijl deze zich ten Westen van de zónegrens bevond". Aardijk, 17 v. N. Orleans te Rotterdam. Altair, 17 te Bahia. Amstelveen, 16 Str. Soenda ge-pass. Appingedam, pass. 16 Key West n. Antw. Amsteldijlc, 17 v. Antwerpen. Almkerk, 16 v. Marseille n. Duinkerken. Aludra. pass. 16 Ouessant n. Port Said. Annenkerk, 17 v. Rotterdam te Yokohama. Argos, 17 Gibraltar verwac-ht. Abbedljk, 16 v. Hamburg n. Bremen. Alblassend'ljk, 16 v. Bremen n. Hamburg. Algenib, pass. 16 Casquets n. Las Palmas. Amstelvaart, 17 v. Semararug te Soeraibaja verw. Amstellamd, 17 150 m. ZO. Madeira. Aldegoc.da, 17 v. Bangkok n. Pladju. Aletta, 17 v. Telokanso-n n. Pladju. Amor, 17 v. Algiers n. Palermo. Amstelkroon, 17 Tunis gepass. n. Port Said. Al-dat», pass. 18 Kp. Verdische eil. n. Las Palmas Alnati, 17 210 m. NO. Madeira n. Las Palmas. Alcyone, 18 van Rotterdam naar Hamburg. Alderamin, 18 v. Genua naar Port Said. Allotih, verm. 18 v. Santos n. Paranagua. Alphard, 18 v. Paranagua te Rio Grande verw. Batoela, 16 te Ampennan. Benigkalis, 17 Penarng verwacht. Boissevai-n, 17 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez Blijden-dijk, 17 v. St. John n. Nederland. Boskoop, 17 340 m. ZW. Flores n. Barbados. Breda, 18 Talcahuano verwacht. Bermekom, 17 v. Valparaiso te Amsterdam. BHtar, 17 v. Amsterdam te Kaapstad. Caltex Nederland, pass. 16 Malta. Cla-vella, 16 v. Panamakaneal n. Curagao. Corilla, 17 320 m. NW. Cochin. Caitiex Leiden, pass. 17 Firaisterre. Caltex The Hiaigue',17 van Si-don n. Rotterdam. Ceram, 18 te Maka-l-laih. CerOnda, 18 v. Pladju te Singapore verw. Coryda, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Caitex Utrecht. 17 v. Sidon n. Rotterdam. Cronenburgh, 17 v. Passages te Boston. I>ui vend ijk. 17 te Bal-boa. Duivendrecht, 16 v. Birkenhead te Londen. Dongedijk, 16 te Portland Oregon. Daoae, 17 te Algiers. Edam, 16 v. Rotterdam te New York. Bnggaho, 17 Basrah verwacht. Eendracht, pass. 18 Kp. Bon. Etrema, 15 te Pulubukom. Elimina, 17 v. Freetown naar Dakar. Esso Amsterdam, 20 ca 8 u. Pemds verwacht. Esso Den Haag, 18 van Rotterdam n. Aruba. Fairsea, 18 150 m. ZO. Kanigeroo eil. Ganymedes, 16 v. Philadelphia n. New York. Garoet, pass. 17 Ouessant. Gooiland, 17 v. Bahia n. Rio Janeiro. Gravelanid, 17 v. Victoria te Bahia verwacht. Gaastellend, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Hercules, 16 v. Patras te Piraeus. Hestia, 16 210 m. ZW. Lands End n. Curacao. Heemskerk, 16 670 m. Z.t.O. Kp. Palmas. Hathor, pass. 17 Kp. Bon n. Burriana. Heel sum, 18 v. Hamburg n. La Pallice. Irodraipoera, 17 v. Proboliniggo n. Semarang. Japara (KRL), 17 te Halifax. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 95% 95 Va A.K.U 162% 164 185% 185% Philips Gloeil. 158 157 Kon. Petroleum 310 311% A'dam Rubber 90% 91% Holl. Amer. Lijn 144% 144% N. Scheepv. Unie 130% 130% H.V.A 101% 102% 80% 80% Amsterd. Bank 161% 161% Ned. Handel Mij. 159 159 Rotterd. Bank 160 160 Twentsche Bank 168% 168% Anaconda Copper 42-/,, 42% Bethlehem Steel 55 55% Republic Steel 50% 51% 71% 71 25»/10 25% U. S. Steel 42 42% Jagersfontein, 18 60 m. W. Vigo. Joh. van Oktenibarnevelt, pass. 18 Pertm. Kedoe, 18 v. Frederikstad n. Hamburg. Kota Agoeng, pass. 16 16 u. Pantellaria n. Port Said. Kaioekoe, 16 v. Sarmi te Blak verw. Karossa, 16 te Dobo. Kasimbar, 17 v. Oieh Oleh te Meulaboh. Kertosono, 18 te Colombo. Laertes, 17 te Colombo, v. Indonesië n. A'dam Loosdrecht, 17 te Bombay. Linge, 16 v. Monrovia n Dakar. Lutterkerk, 16 v. Muscat n. Massawa. Lekker kerk, 17 300 m. NO. Khorya Morya. Lemstcrkerk, 16 nog rede Koewait. Leuvekerk, 17 v. Suez naar Aden. Loenérkerk, 17 te Antwerpen. Liseta, 18 v. Tjilatjap te Pladju verw. Lawak, 16 te Tj. Priok. Lombok, 18 Trinidad verwacht. Larenskerk. pass. 18 Gibraltar n. Genua. Lissekerk, 20 v. Hamburg te Rotterdam verw. Luna, 17 v. Rotterdam n. Amsterdam. Malvina, 16 v. Yokohama te Mlri. Mapia, pass. 16 eil. Abu n. Singapore. Mentor, 16 v. Hamburg te Amsterdam. Metula, nacht 16-17 v. Balikpapan te Pulubukom verwacht. Macoma, 17 200 m. O. Ras al Hadd. Meliskerk, 16 v. Bremen te Antwerpen. Mitra, 16 dwars Kp. Tenez. Mirza, pass. 17 Aden. Maasdam, 17 450 m- W.t.Z. Valentia. Markelo, 19 v. Cardiff te Huelva verwacht. Marken. 16 te D-unedin. Modjokerto, pass. 17 Kp. St. Vincent. Meerkerk, pass. 18 Sabang n. Colombo. Noordam, 16 v. Rotterdam te New York. Nieuw Amsterdam, 13 te Havanna. Noordwijk, pass. 18 Mona eil. Notos, 17 v. Lissabon n. Amsterdam. Oberon, 16 v. Puerto Plata n. New York. Ootmarsum, 16 v. Charleston n. Le Havre. Orion, 16 v. Patras n. Catacolo. Prins Willem V. pass- 16 Scilly's n. Le Havre. Prins Willem III, pass. 17 Ouessant. Pygmalion, 16 1050 m. ZW. Azoren. Polydorus, 18 v. Priok te Singapore. Phrontis, 16 te Penang. Poe-lau Laut, 15 te Basrah. Prins Philips Willem. 15 v. Dakar. Riouw, 14 Bayton n. New Orleans. Rotti, 17 te Singapore. Reyndersz, 17 v. C'heribon te Tj. Priok. Rijrukerk, 17 v. Bremen te Hamburg verw. Roepat, 16 450 m. ZW. Flores n. Beyrouth. Rondo, 17 te Antwerpen. Rijndam, 17 670 m. W.t.Z. Valentia n. Hallfax. Radja, 17 v. Djibouti naar Suez. Salland, 16 v. St. Vincent n. Rio Grande do Sul Stad Alkmaar, pass. 16 Flores. Stad Vlaardingen, 16 v. Narvik n. Rotterdam. Stentor, pas. 16 Azoren. Straat Malakka, 16 t.h.v. Noordpunt Madagascar n. Singapore. Stad Dordrecht, 17 14 u. v. Huelva te Rotter dam verwacht. Stad Amsterdam. 16 v. Narvik n. Middlesbro. Saidja, 16 v. Singapore n. Mulberry Pierhead. Saroena, 16 v. Pladju n. Singapore. Stad Leiden. 16 500 m. W.ZW. Azoren. Scherpertdrecht17 v. Pto La Cruz te Rio Ja neiro. Stad Maassluis. 17 v. Newport te Narvik verw. Stad Maastricht, 17 v. Bagnoli n. Huelva. Schiedijk, 17 Kp. San Antonio gepass. Sommelsdijk, 17 te Savannah. Stad Leiden, pass. 18 Flores. Saparoea, vertr. 19 v. Bordeaux n. Dakar. Teucer, pass. 17 Gibraltar. Titus, 17 v. Amsterdam naar Bremen. Teiresias, 16 v. Port Sudan n. Suez. Tornate, pass. 16 Sabang n. Padang. Tiberius, pass. 16 Lizard Head n. San Juan. Tosari, 17 Belawan verwacht. Tankhaven I, 18 v. Sungeigerong te Saigon verwacht Tankhaven n, 17 v. PaJemibang te Tj. Priok. Tjisadane, 16 v. Singapore n. Miri. Tomind, 15 95 m. ZW. Kreta n. Londen. Taldsse, 17 v. Belawan n. Tj. Pandan. Thalatta, pass. 17 Kp. Bougarond. Triton, pass. 17 Mona edl. Tara, 17 te Santos. Themisto, 21 v. Port Arthur te Manchester verw Utrecht, 16 nog te Damman. Veendam, 17 150 m. Z.ZW. Kp. Race. Waal. 16 te Aiexandrië. Wad we rang. 16 v. Singapore n. Soerabaja. Woensdreoht. 16 480 m. Kp. Enggano. Willemstad, 19 v. Cristobal te Aruba -verw. Weltevreden, pass. 17 8 u. Ceylon n. Colombo. Willem Ruys, pass. 18 Minicoy n. Colombo. IJsel, 17 v. Rotterdam naar Bremen. Zeel-and (KRL), 18 v. New York te Baltimore verwacht. Zuiderkruis, 18 Walvisbaai verwacht naar Las Palmas KLEINE VAART Anna, 16 t.h.v. St. Helena. Al-bergen, 17 v. Santander n. Requejada. Att. pass. 17 Brunsbütted. Atlas, 14 v. Bard n. Tunis. Alpha, 15 v. Kaïrlshamii te Delfzijl. Annde, 15 te Southampton. Aries, pass. 17 Vlissingen. Bab-T. 14 v. Partington n. Sete. Beekbergen, 17 v. Calais n. Teignmouth. Betty Anne, 16 v. Nakskov n. Buviken. Bemdsse, 21 v. Sfax te Rotterdam verwacht. Betty, 16 v. Waterford n. Avonmouth. Bree Helle, 17 v. Rotterdam n. Londen. Brem, 16 v. Vlissingen. Catharina, 16 v. Cherbourg n. IJmuiden. Casablanca, 16 v. Safi te Casablanca. Citadel, 16 v. Zeebrugge n. Caen. Cornells Houtman, 17 v. Stettin te Dundee verwacht. Deo Duce, 18 v. Rouaan n. Southampton. Dom-burgh, 17 v. Casablanca te Rouaan verw. Daje Bohmer, 15 v. Port Lyautey n. Llvorno. Deni, 16 v. Londonderry. Depa, 16 v. Honfleur te Basse Indre. Duiveland, 16 v. Newcastle n. Amsterdam. Diliigentia, 16 van Cardiff n. Fawley. Dorinda, 16 v. Odda te Halmstad. Frisia, 16 v. Safi. Ferocia, 16 80 m. Z. Ouessant. Frejo, 16 v. Nantes te Newport. Glashaven, 17 te Holding verwacht. Hartel, pas. 16 Vlissingen. Hast IV, 16 v. Huil naar Parijs. Hast V, v. Guernsey te'Dover verw. Hoflaan, 17 v. Sunderland te Hartlepool. Heemskerk, 15 v. Cardiff te St. Brieuc. Henrica b, 17 v. Rotterdam n. Londen. Ilias, 16 te Savon-a n. Genua. Import, 17 v. Rotterdam n. Antw. en Lissabon. Ingeborg, 16 v. Karlsham te Kopenhagen. Jorin-a, 16 v. West Hartlepool n. Theems. Julia, pass. 17 Vlissingen. Jolcurma, ls> v. Hardingen te Goole. Joelen, 16 v. Vlissingen. Larix, 16 v. Huil n. Londen. Leuvehaven, 17 v. Gothenourg te Rotterdèm. Lacra. 16 v. Odense n. Aarhus. Leemans, 16 v. Avonmouth n. Preston. Leny, 16 v. Le Havre naar Par. Lydia, verm. 17 v. Libourne n. Port Lyautey. Marcel li, 17 v. Rotterdam n. Ellesmereport. Matthew, 15 v. Grangemouth te Abedeen. Meres, 15 v. Nantes te Bordeaux. Monica, 17 v. Dublin te Workington. Muphrid, 17 v. Rotterdam te Port Talbot. Maartje, 16 v. Oslo te Horsens. Mypuc-k, 16 v. Land-skrona n. Rubjoblng. My son, 17 v. IJmuidien n. Amsterdam. May Star, pass. 17 Vlissingen. Nettie, 16 v. Paska'.avlk n. Rotterdam. Nero, 14 te Genua v. Barcelona n. Tarragona. Nijenburgh, 16 v. Boston n. Middlesboro. Nassauhaven, 16 v. Rotterdam te Kopenhagen Nieuwehaven, 16 v. Rotterdam te Gothenhurg. Neeltje b. verm. 17 v. Swansea n- La Rocheile. Nieuwl-and, 16 v. Rotterdam te Grangemouth. Noord, 16 v. Billing-ham. n. Shell-haven. Nottingham, 16 v. Goole n. Rotterdam. Olivier van Nooit, 16 v. Casablanca n. Port Lyautey. Palma, pass. 17 Brunsbüttel. Pavo, 15 v. Libourne n. Casablanca. Petèr, 16 v. Rouaan naar Rotterdam. Rapid. 16 v. Amsterdam n. Parijs. Robert, 17 v. Terneuzen te Antwerpen. Servus, pass. 17 Vlissingen. Sian, 16 v. Nakskov te Antwerpen. Suriname, 16 v. Plymouth te Zljpe. Tom van der Heide, 16 v. Nantes n. Bordeaux. Twee Gebroeders. 15 te Port Lyautey. Tromp, 17 v. Rotterdam te Hariingen. Tilly, 15 te Duinkerken. Urmajo. 15 v. Antwerpen te Burntisland. Van Gelder, 16 v. Sunderland tl. Brest. Viking, uass. 17 Vlissingen. Virgo, pass. 17 Vlissingen. Vlieland, 16 te Malmö. Vlier, vertr. 17 v. Rotterdam n. Lissabon. Volharding, 16 v. Safi n. Nantes. Westlaan, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Westpolder, verm. 16 v. Lissabon n. Rotterdam. Wiebold Bohmer, 16 v. Bordeaux n. Libourne. Willem Barendsz, verm. 17 v. Rotterdam n. Goole. Wester dok, pass. 17 Vlissingen. SPECIAAL SCHOEISEL VOOR SLANKE EN DUNNE VOETEN EXCLUSIEVE MODELLEN in sportief en gekleed genre VAN ZEER SMAL TOT NORMAAL. ZES WIJDTEN I g.s. Vrijdag zal in onze zaak aanwezig zijn een STYL-EEZ adviseur met Engelse ervaring, die U vrijblijvend van advies wil dienen. v/h HARTOG Kruisweg 50, Haarl. Tel. 13687 THE AMERICAN FASHION ACADEMY GOLD MEDAL geldt de leuze En nu: opgeruimd opgeruimd! Die sta-in-de-weg moetWeg Plaats een Groentje in OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wat U onnodig hebt, hebben anderen vaak nodig. vraagt Uw aller medewerking Donderdagmorgen 9 uur gaan wij verkopen een grote partij goederen, afkomstig van een grossier, die liever geld had dan goed. Wij willen deze gehele partij in drie dagen tijd uitverkopen Badhanddoeken ƒ0.75 Badhanddoeken, 125/70, waarde 5.90, thans ƒ3. Nylonkousen, waarde ƒ4.90, thans 2.98 Japonstoffen, 130 breedƒ3. Mantelstoffen voor de halve prijs EN NU DE KLAP OP DE VUURPIJL Ken Laken, twee grote baddoeken en twee I DDDDD-doeken, iets smoezelig, tezamen voor 10.f Al deze artikelen staan niet in de etalage. Zomerstoffen, pyama's, popeline, haircords, zakdoeken, al deze artikelen verkopen wij ver beneden inkoop. - Dus allen regelrecht naar de welbekende textielkoopman Floresstraat 10 - Haarlem - Tel. 20556 De straat waar Donderdag markt wordt gehouden Betaalzegels worden in betaling aangenomen. TESSELSCHADESTRAAT 77 HAARLEM - TEL. 22988 voor alle voorkomende Schilderwerken GEZOCHT OVERNAME Aangeboden: VRIJE WONING op goede stand te Eind hoven, bevattende: 5 kamers, badkamer, kelder, zolder en tuin, grote woonkeuken en bijkeuken. Gevraagd: WONING te Heemstede (bij voorkeur in de buurt van het station) of WONING te Amsterdam Max. huurprijs 120.— per maand. Voor gegadigden die niet naar Eindhoven maar naar een andere plaats moeten verhuizen, be staat de mogelijkheid van een drie- of meer- hoeksruil. Brieven richten aan de afd. Personeelszaken van Sikkens' Lakfabrieken N.V. te Sassenheim. beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Opl. alle prakt, examens KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142 Tel. 13269 Vraagt prospectus!! Doelmatige KANTOORRUIMTE aangeb. pracht st. Centr. bij 't Station, norm. prijs. Brie ven no. 2078. Te koop gevraagd in Haar lem of omgeving met of zonder parf. winkel of damessalon met sigaren zaak. Brieven no. 2076. RESTANTEN TAPIJTEN Deze week verkoop aantal tapijten met kl. afwijkin gen, pr. dessins w.o. Wil tons van f 125 voor f 79; M. Smyrna's van f 145 voor f 98; extra grote ma ten van f 198 voor f 125. Grote sortering kleine kleedjes. TAPIJTHAN- DEL „MARO", Jansstraat 85 bij Gr. Markt, H'Iem. plafondwit met Insectol per ko. f 0.70 Ged. O. Gracht 95, Haarlem. voor wisseldienst. Ook Zon dags 1 x per 14 dagen. Auto matiek Leo Bos, Schoterweg no. 28. Courante manufacturenzaak vraagt een Kennis van het gehele vak is vereist. Brietien met opgave van leeftijd, werkkringen en verl. salaris. Geheimhouding verzekerd. Brieven no. 2082. Controle, Inrichten en Bijhouden van Administraties Accountant- Belastingconsulent Kerklaan 127 - Heemstede Telef. 38274 v. binnen p. ko. f 1.50 p. 5 ko. f 7.25 Ged. O. Gracht 95, Haarlem. Laat nu uw oude hoed ver vormen, reeds vanaf (2.50 en binnen één week klaar. Modemaga zijnen Anegang 24 Frankestr. 3-5 van pl.m. 400 M3. Brieven onder no. 2077 bureau van dit bl. Voor buitenlandse cliënt kopen wij uitsluitend a.s. Vrijdag 20 Maart tegen EXTRA HOGE PRIJZEN (zowel bruikbare voorwerpen als smeltgoud) Verder: antieke sieraden, servieswerk, zilveren en gouden dozen, bloedkoralen, granaten, zilveren speelgoed enz. Fa. E. G. HECKMAN Grote Houtstraat 164, Haarlem, Tel. 12410 Eventueel aan huis te ontbieden. V/IJ VRAGEN: WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt N-V. WASSERIJ PEEPERKORN vraagt een Zich aan te melden: Blekersvaartweg 43, Heemstede. Op de Verkoopafdeling van groot bedrijf wordt gevraagd: leeftijd ca. 16 jaar, voor eenvoudig administratief en magazijnwerk. Brieven onder no. 2083 aan het bureau van dit blad. voor het schoonhouden van kantoorlokalen in de ochtend en avonduren. Aanmelden: Cemsto. Nassaulaan 32. vraagt voor Rayon Haarlem, Heemstede en Zandvoort leeftijd boven 20 jaar. Tevens kunnen wij plaatsen voor magazijn en fietswerk, leeftijd 18 tot 25 jaar. Aanmelden: Dagelijks, 's morgens van 9 tot 10 uur en 's middags van 4.30 tot 5.30 uur in ons filiaal Barteljorisstraat 40. Haarlem. llllll

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3