Predikbeurten In Oude Tonge is voortreffelijk werk verricht door Haarlemmers .Clowntje Rick Kort en bondig Heemstede Karakter voortgezet gewoon lager onderwijs Hoofddorp Haarlemmermeer Bloemendaal Bennebroek Lisse Dulles houdt vast aan Bohlen ZATERDAG 21 MAART 195S HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COÜRANT 6 Etalagewedstrij d winkeliers in Heemstede Oranjevereniging Woningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord" Filmavond van Tuinbouw en Plantkunde Oost-Duitse afkeuring voor West-Duitse verdragen Voormalig adjudant van Sukawati staat terecht Voor de kinderen Spoken jagers kregen geen kans Duitse minister bepleit goedkoper autorijden Narriman moet vertrek uitstellen Protest van Belgische watersnood slachtoffers Geen nieuwe Britse voorstellen aan Perzië Vrijdag hebben leden van het gemeentebestuur en van het adoptie-comité Oude Tonge een bezoek aan de geteisterde plaats gebracht en zij zijn tot de conclusie ge komen, dat er in de afgelopen weken voortreffelijk werk is verricht, niet alleen door Haarlemmers maar ook door anderen die daar gewerkt hebben. Op het ogenblik zijn 248 lichamen geborgen. Men vermoedt dat het aantal vermisten 50 bedraagt. De lichamen zijn afgedreven en het zal enige tijd duren voor die geborgen zijn. Bij de bespreking van de Haarlemse delegatie met de burgemeester van Oude Tonge bleek, dat de steun van Haarlem mers en anderen op hoge prijs is gesteld. Voor de naaste toekomst zal er nog veel werk verricht moeten worden, doch de burgemeester van Oude Tonge is van mening dat het moet geschieden door be woners van eigen gemeente en door arbei ders die daarvoor betaald worden. Daarom is de hulp van vrijwillige arbeiders niet meer nodig. Op het ogenblik zijn er reeds vijfen tachtig bewoners naar Oucfè Tonge terugge keerd, om mee te werken aan herstel werkzaamheden. Dit aantal zal uitgebreid worden en wanneer er woningen gereed zijn, zullen de gezinnen weer verenigd worden. De bewoners verblijven op het ogenblik in een tijdelijk gebouw. De burgemeester van Oude Tonge heeft de bewoners dezer dagen toegesproken en hun meegedeeld, dat er hard aan het her stel gewerkt moet worden. Aanvankelijk konden zij door de grote schok der ge beurtenissen niet op gang komen. Hierin komt steeds verbetering en verwacht mag worden, dat er met man en macht gewerkt zal worden om de oude toestand te ver krijgen. De bewoners van Oude Tonge krijgen loon voor hun arbeid en indien zij hun vroegere werk weer kunnen opnemen krijgen zij daartoe, de gelegenheid. De werkzaamheden op de eilanden geschie den onder leiding van de Nederlandse Heide Maatschappij, die ook arbeiders aan neemt. Vrouwelijke hulpkrachten Toch is het nog noodzakelijk dat Haar lem s'eun verleent. In de eerste plaats zijn er vrouwelijke hulpkrachten nodig. Op het ogenblik hebben reeds vele vrouwen daar gewerkt en de resultaten zijn prachtig te noemen. In korte tijd maken zij huizen schoon; zij helpen in de cantines en in ge bouwen, waar wasmachines zijn opgesteld voor het wassen van werkkleding enzo voort. De Haarlemse vrouwen hebben daarbij met moeilijkheden te kampen we gens gebrek aan water, doch verwacht wordt, dat de waterleiding spoedig her- s'eld is. Tijdens het bezoek van de Haar lemse delegatie bleek, dat de legering en voeding goed verzorgd zijn. Maandag ver trekken leerlingen van de Pro+estants Christelijke Nijverheidsschool naar Oude Tonge. Voor de groepen na 23 April zijn nog dringend Haarlemse vrouwen boven 18 jaar nodig. Men kan zich bij de U.V.V. (Stadhuis) aanmelden, doch om or?an;=n- torische redenen is spoedig aanmelden noodzakelijk. Voor vervoer, zakgeld, uit- rusting enz. wordt gezorgd. Salarissen worden niet uitgekeerd. Financiële steun aan adoptie-comité ..Nu Haarlem overgegaan is tot adoptie van een bepaalde gemeente in het getrof fen gebied, namelijk Oude Tonge, zou ik een dringend beroep op de Haarlemse be volking willen doen om de opbrengsten van alle acties, die ondernomen worden ten bate van de door de watersnood ge troffen Nederlanders, ten goede te doen komen aan Oude Tonge. Ik acht het niet juist als nu door Haarlemnog gelden ter Zoals wij Woensdag reeds hebben mede gedeeld, werd op de Dinsdagavond gehou den vergadering van de Heemsteedse middenstand een commissie benoemd, welke zich zal belasten met de voorberei dingen van de voor Donderdag 16 April geprojecteerde étalage-wedstrijd in Heem stede. Inmiddels blijken deze hereri hun taak bijzonder serieus te hebben opgevat, zodat zij reeds Vrijdagavond in staat zijn geweest het bestuur een geheel uitgewerkt plan ter beoordeling voor te leggen. Zij zijn hierbij van het principe uitge gaan de deelnemers in vier groepen te verdelen; zij die gevestigd zijn in Heem stede-Centrum, Heemstede-Zuid, de Jan van Goyenstx-aat en Heemstede-West. Doordat zich in het centrum de meeste winkels bevinden en de deelneming hier uiteraard het groots+e zal zijn, zouden zij voor dit gedeelte vier geldprijzen ter be schikking willen stellen, voor Heemstede- Zuid drie en voor de beide andere kwar tieren elk twee. De beoordeling zal dan worden toevertrouwd aan een neutrale en deskundige jury, bestaande uit beroeps étaleurs. Als speciale attractie zal het publiek eveneens in de gelegenheid worden gesteld een persoonlijk oordeel kenbaar te maken. Hiervoor worden dan in Heemstede op ruime schaal stembiljetten verspreid, waarop de ingezetenen hun voorkeur voor een bepaalde étalage tot uitdrukking kun nen brengen. Zij, wier oordeel het meest aan de beslissing der jury nabij komt en daarnaast tevens opgeven, hoeveel pufoliek- stemmen de betreffende étalage op zich wist te verenigen, komen eveneens voor een aantal aantrekkelijke prijzen in aan merking. Men hoopt op deze manier te be reiken, dat de winkeliers zich enigszins op de hoogte kunnen stellen van de eisen, die het publiek stelt aan een étalage met de meeste verkoopwaarde. Het bestuur kon zich vrijwel onmiddel lijk met deze voorstellen verenigen, zodat zij na een korte discussie over enige onder geschikte punten met algemene stemmen werden aanvaard. Doordat de uiteindelijke beslissing bij het college van B. en W. berust, dat zoals bekend, de wedstrijd stimuleert en de prij zen ter beschikking stelt, zal men zich Dinsdagochtend met dit voorstel tot de burgemeester wenden. Na de goedkeuring van B. en W. zullen alle Heemsteedse win keliers een circulaire ontvangen, waarin de gelegenheid tot deelname wordt open gesteld. Waarschijnlijk zal hiervoor een gering bedrag worden verlangd, ter be strijding van de noodzakelijke administra tieve onkosten. ZONDAGSDIENSTEN Dr. W. v. d. Linde, Heemst. Dreef 253, tel. 34606; dr. J. L. Tombrock, Burgem. v. Len- nepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: Zr. Dudokvan Heel, J. de Witstraat 9, tel. 34673. Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. beschikking gesteld worden van het Ram penfonds. Haarlem heeft nu zijn eigen zor genkind,'". Dit vertelde ons wethouder W. C. Bak ker, die Vrijdag ook in Oude Tonge was. De wethouder meent dat ook te veel on zekerheid bestaat over wat adoptie eigen lijk inhoudt: de gedachte is dat bevol kingsgroepen van de ene plaats soortge lijke groepen uit een andere gemeente bij staan. Zo kan men zich voorstellen dat een Zondagsschool in Haarlem een Zon dagsschool in Oude Tonge adopteert, dat Haarlemse kappers hulp bieden bij de in stallatie van een getroffen vakgenoot in Oude Tonge, dat voetbalclubs voetbalclubs adopteren, enz. De gemeente Haarlem neemt slechts voor haar rekening wat een typische overheidstaak is, bijvoorbeeld uit zending van ambtenaren, zorg voor het vervoer, enz. De zorg voor de burgers van Oude Tonge moet uitsluitend geschieden door de burgers van Haarlem! Vooretelling in de Stadsschouwburg Op het gironummer van het adoptie- comité (9432) ziin reeds giften binnen gekomen. Woensdagavond wordt in de Stadsschouwburg een voorstelling gege ven ten ba+e van het comité. De Haar lemse "foneelclub speelt dan ,.De nacht van de 16e Januari". Haarlemmers krijgen niet alleen gelegenheid een uitmuntende voor stelling van amateurs bij te wonen, maar tevens een goed doel te steunen. Tijdens een ouderavond van de Nicolaas Beetsschool te Heemstede heeft de heer P. J. van Noppen gespreken over doel en karakter van het V.G-L.O. (Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs). Hoewel de Nicolaas Beetsschool geen .officiële" V.G.L.O.-klassen heeft, wordt sedert een jaar in de 7e en 8e leerjaren on derwijs gegeven in de geest van het V.G-L.O. volgens de richtlijnen van het Christelijk Paedadogisch Studiecentrum. Dit is een ver heugend verschijnsel, gezien hel feit dat het Christelijk onderwijs wat betreft het V.G-L.O. tot nog toe een grote achterstand heeft. Christelijke V.G-L.O.-scholen zijn er in Haar lem en omstreken niet. Nadat het hoofd der Nicolaas Beetsschool de heer J. Kijne, de avond geopend had, gaf de heer Van Noppen een uiteenzetting over het wezen en de historische groei van het V.G.L.O. Dit onderwijs is bestemd voor kin deren die geen M.O. of U.L.O. zullen volgen en wordt dus gegeven in 7e en 8e leerjaren. Uitvoerig vertelde de heer Van Noppen wat aan de Nicolaas Beetsschool in dit opzicht gebeurt. Met toestemming van het bestuur en de inspectie wordt aan de leerlingen een grote mate van vrijheid toegestaan. De kin deren zijn dan immers op een leeftijd ge komen dat zij vooral algemeen vormend on derwijs nodig hebben. Voor zover het nor male lesrooster gevolgd wordt, wordt dit in verband gebracht met het „belangstellings centrum". Het onderwijs richt zich op het opwekken van zelfwerkzaamheid en op het aankweken van verantwoordelijkheidsgevoel. Bij het tekenonderwijs wordt bijvoorbeeld zoveel mogelijk de vrije loop gelaten aan het eigen initiatief en de geschiedenis richt zich vooral op het hedendaagse gebeuren. Nadat de heer Kijne de woorden van de heer Van Noppen nog eens onderstreept had, bleek uit de bespreking wel dat bij de ouders grote belangstelling voor dit onderwerp be staat. Tot slot van deze avond, die druk be zocht was. gaf de heer Florussen, een der andere leerkrachten, een demonstratie met het filmstrookapparaat, dat de school ten ge schenke heeft ontvangen bij het honderd jarig bestaan. Onder voorzitterschap van de heer C. van Beem is in hotel De Landbouw te Hoofddorp de jaarvergadering gehouden van de Oranje vereniging Hoofddorp. De aftredende be stuursleden, de heren C. van Beem, P. Ol denburg en A. Scheffer werden herkozen De financiële toestand van de vereniging is uitstekend. Er was een voordelig saldo van ruim duizend gulden. De rit voor ouden van dagen zal ook dit jaar worden gehouden. Op Koninginnedag zullen de kleuters des morgens gecostumeerd een aubade brengen voor het Raadhuis; des middags staan volks spelen en des avonds zaalfeesten op het pro gramma. Op 4 Mei wordt de dodenherdenking gehou den. Op de bevrijdingsdag zal aandacht aan de sport worden besteed. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 22 Maart als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Bolt. Halfweg /Zwanenburg: dr. Rijnders. Op 22 Februari was het vijf-en-dertig jaar geleden, dat de woningbouwvereniging „Bloe mendaal Noord" werd opgericht. Aangezien het zilveren jubileum onopgemerkt voorbij is gegaan heeft het bestuur gemeend wel aan dacht te besteden aan het vijf-en-dertig jarig bestaan. Wegens de overstromingsramp is be sloten de viering niet omstreeks 22 Februari te doen geschieden. Als data zijn gekozen Donderdag 9 en Vrijdag 10 April. De amuse- mentsgroep T. O. G., onder leiding van N. Kaart, zal een bont programma in zeventien taferelen brengen onder de titel „Cocktail en confetti", in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts J. H. M. Egberts, Zui- der Stationsweg 12, Bloemendaal, tel. 22261. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10. Bloemendaal, telefoon 25769 b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Bloemendaal, Overveen en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 28 Maart alleen in spoedeisende gevallen verzorgd door de Els wout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zfip), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Voor de Vrijdag gehouden filmavond in „Oud Berg en Dal" van de afdeling Benne broek van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, bestond grote be langstelling. De voorzitter, de heer J. Bijl van Duyvènböde, heette de bezoekers wel kom. waarna twee Engelse films vertoond werden. Daarna volgde de bekende haring film van Herman van der Horst „Het Schot is te boord". Na de pauze werd vertoond de film van de Nederlandse Heidemaatschappij, eveneens opgenomen door Herman v. d. Horst, die een voortreffelijk beeld gaf van het mooie werk, door deze onderneming verricht. Interessant was te zien het werk van de bosbrandweer- Te ongeveer half elf sloot de voorzitter met een dankwoord aan de Nederlandse Hei demaatschappij voor het beschikbaar stellen van de films de bijeenkomst. ZONDAGSDIENST Op 22 Maart wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen dnor dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag waar genomen door dokter A. J. Duijmaer van Twist, Herenweg 295, tel. 3153. BERLIJN (Reuter). De beide huizen van het Oost-Duitse parlement hebben Vrijdag in een verenigde zitting de con ventie van Bonn en het verdedigingsver drag van nul en gener waarde voor het Duitse volk genoemd. De volkskamer en de landenkamer spraken zich uit voor een bespreking van de vier grote mogendheden over de Duitse eenheid en een vredesver- jn het drag. De afgevaardigden juichten toen de voor zitter van de vergadering telegrammen van Oost- en West-Duitsers voorlas, waarin er bij Oost-Duitsland op wordt aangedrongen eigen nationale strijdkrachten op de been te brengen. Premier Grotewohl zeide dat de be krachtiging door de West-Duitse Bondsdag een daad van „nationaal hoogverraad" is. „De eerste stap van alle vaderlandlie vende en democratische krachten is nu het omverwerpen van het regiem van Ade nauer", aldus Grotewohl. DJAKARTA. (Ar.eta). Andi Azis, een officier van het Indonesische leger, wiens bataljon in April 1950 in opstand is gekomen, vlak voordat het bataljon- Worang te Makassr.r zou aankomen, ver schijnt op 25 Maart te Djokjakarta voor de Indonesische krijgsraad. De beschuldiging luidt „dat hij een militaire opstand heeft georganiseerd, feitelijke insubordinatie pleegde, subsidiair een gewone opstand heeft georganiseerd". Onder de getuigen is de voormalige president van de deelstaat Oost-Indonesië Sukawati. Andi Azis zal in het uniform van kapi tein van de „Angkatan Perang Indonesia Serikat" (leger van de Verenigde Staten van Indonesië) voor de krijgsraad ver schijnen. Dit was een wens van Andi Azis, waarin het ministerie van Defensie zou hebben toegestemd. Azis werd in Maart 1950 in de Apris opgenomen en bevorderd tot kapitein (hij was tot toen luitenant van het KNIL en adjudant van president Sukawati). Het was een moeilijk geval. Zelfs de professor wist er geen raad mee. En toch moesten ze gauw iets verzinnen, want elk ogenblik konden hun achtervolgers weer tussen de bergen verschijnen. Zouden we niet voorzichtig langs die bergwand naar beneden kunnen komen?", bedacht Bunkie. „Nee", zei Oepoetie. „Je ziet toch zelfhoe steil die isen je hebt op die gladde wand helemaal geen houvast!" Maar als we hier blijven staan, hebben ze ons gauw te pakken!" waarschuwde Rick. Ze keken hulpeloos rond. Was er dan helemaal geen kansje op ontsnappen? „Ik wou, dat we niet in die akelige ballon waren gestapt!", klaagde Bunkie. „Ik ook", zei Oepoetie. „Maar daar schieten we nou niks mee op. Het is nou een maal zo". Terwijl ze daar bij elkaar stonden, klonk opeens, van heel dichtbij, het geschreeuw weer.En daar kwamen de maanmannen weer aangerend! „Daar zijn ze!", riep Rick. „Vooruit rennen". En langs de rand van de afgrond holden ze weer verder. Prins Bemhard is in New York gearriveerd. In de stromende regen verlaat de prins het vliegtuig. Volgens de Amerikaanse democratische senator MacCarran heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, de benoeming van Charles Bohlen als ambassadeur in de Sovjet-Unie goedgekeurd ondanks bezwaren van de zijde van het bureau voor veiligheidsaan gelegenheden van zijn ministerie. Dulles heeft Bohlen Woensdag in de commissie voor buitenlandse aangelegen heden van de senaat verdedigd. De com missie keurde de benoeming daarna goed. Dulles deelde op een bijzonder druk be zochte persconferentie, welke voorname lijk gewijd was aan de meningsverschillen aangaande Bohlen, mee, dat het onwaar was, als zou hij Bohlens benoeming heb ben goedgekeurd ondanks bezwaren van het veiligheidsbureau van zijn ministerie. Hij verklaarde, dat slechts hijzelf of zijn onderministers namens hem uitmaken welke waarde mag worden toegeschreven aan rapporten van het federale recherche bureau (F.B.I.) over bepaalde personen. Dit was niet de taak van het bureau. De ongunstige inlichtingen over Bohlen rapport waren oncontroleerbare praatjes. „Het is de taak van de F.B.I. op zettelijk zoveel mogelijk geruchten en on gecontroleerde vermoedens te verzamelen", aldus Dulles. BONN, (van de ANP-correspondent) Krachtige pleidooien voor een verlaging, der diverse lasten voor automobiel-bezit ters worden in de Bondsrepubliek van vele zijden geuit naar aanleiding van de tweede grote autotentoonstelling die thans in Frankfort wordt gehouden. Ook de mi nister van Economische Zaken, professor Erhard, heeft zich aangesloten bij de actie der autofabrieken voor maatregelen, die het autorijden minder duur zullen maken. Volgens de minister zal men daartoe moe ten overgaan, wil men geen ernstige stag natie in de Duitse automobielproductie laten intreden. Men moet volgens Erhard nu maar eens definitief afstappen van de fiscale zienswijze, volgens welke een auto een luxe-bezit is. De fiscus mag de weg naar een hogere levensstandaard niet langer versperren en daarom moet hij wegen openen om meer mensen de kans te geven een auto te hebben. Minder be lasting op wagens en benzine en meer kans op belastingvrije afschrijvingen zou den de markt aanzienlijk kunnen ver groten. De Duitse automobielindustrie heeft weliswaar haar productiestijging in het afgelopen jaar kunnen handhaven, doch zij is in de laatse maanden gestuit op een gebrek aan afzet in het binnenland. GENèVE (Reuter) Ex-Koningin Nar riman van Egypte heeft te elfder ure van de Egyptische legatie te Bern instructies gekregen om haar vertrek uit Genève naar Cairo, dat op gis'eren was gesteld, uit te stellen. De legatie zeide haar in Genève te blijven tot nadere mededeling. Men meent, dat de reden voor het uit stel gezocht moet worden in verschil van mening in de boezem van generaal Naguibs regering over de wenselijkheid van de terugkeer van Narriman in de huidige om standigheden. Republikeins gezinde leden van de regering zouden er sterk tegen zijn, omdat Narrimans terugkeer ook die van de jonge Koning Foead II, thans veertien maanden oud, zou kunnen meebrengen. ANTWERPEN (ANP). Uit protest tegen de traagheid, waarmee naar hun oordeel de dijken worden hersteld, hebben be bewoners van het gehucht Melselehoek te Meisele (prov. Antwerpen), gisteren een zwarte vlag op hun huizen uitgestoken en hun meubels op straat gezet. Hierna na men zij een deel van de zandzakken weg, die militairen ter verhoging van de Mel- seledijk hadden aangebracht. De bewoners meenden, dat zij hierdoor een verlaging van het overstromingspeil konden bewerk stelligen. Het enige resultaat van hun han delwijze was echter, dat zij een gedeelte lijke overstroming van de Melselepolder vei-oorzaakten De burgemeester van Meisele heeft zijn dorpelingen verzocht zich voortaan van dergelijke initiatieven te onthouden. LONDEN. (Reuter). In regerings kringen te Londen wordt vernomen, dat Engeland geen nieuwe voorstellen zal doen ter regeling van de oliekwestie met Per zië. Een woordvoerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft Vrijdag verklaard, dat de verklaring van Mossa- deq over het oliegeschil een verwerping inhoudt van de jongste voorstellen, die hem zijn gedaan. Volgens de woordvoerder heeft Mossadeq „een billijke en rechtvaar dige regeling" van de hand gewezen en „daardoor het vooruitzicht op de vestiging van een gezonde economie in Perziië en herstel van een normale toestand op po litiek- en commercieel gebied verminderd". ZONDAG 22 MAART 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. W. J. van Elden. Be vestiging van nieuwe lidmaten. 7: Dr. A. J. Rasker. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. H. Doop. 7: Geen dienst. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. J. Bronsgeest. 7: Ds. S. H. J. Voors. Bakenesserkerk, Vrouwestraat 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Selling. 10.30: Jeugd dienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Kal. 10.45: Ds. J. van Dorp. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geur- sen. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstr. 10.30: Dhr. J. E. van Epen; Oost, Zomerkade 10: Wika J. Timmer; West, Leidsestraat 10: Mej. N. de Groot; Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. N. Desjardijn. Ver. van Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat 6. 10.30: Prof. P. A. H. de Boer, van Leiden. Alle-Dag-Kcrk, Broeder- kerk, Parklaan 34. Maandag 7.30 en Woens dag 2: Contactbijeenkomsten met Gerepa- trieerden in de Pastorie der Broederkerk, Dinsdag 3: Rondetafeibespreking in de Broe derkerk. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Lekkerkerker. Stads- Evangelisafie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W. F. Kloos. Gouda. Woensdag 8: A. Th. Besselaar, Amsterdam. Zuiderkapel. Zuider straat 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer. Noord- wijk aan Zee. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Mej. A. Punt en Annie Verboom van de Bij belclub-beweging te Amsterdam, met fla- nellograaf. Opwekkingssamenkomsten, Zui- ders'traat 15. Donderdag 8: Zendeling W. Könemann van de Christian and Missonary Alliance met lichtbeelden over het Zen dingswerk in Indonesië. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterd. 7.30: Liturgische Zang- dienst. Daarna familie-avond. Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelm straat 3. 10 en 4.30: Evang. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. H. J. A. Haan, te Leiden. Beves tiging nieuwe leden. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Daalder. Haarl.-O. Wijkgebouw N. H. Kerk, Zomervaart. 7.30: Ds. Hoekema Jeugdkerk, Peuzelaarsteeg 10.30: Mej. B. Luikinga. Remonstr. Gercform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10 en 5: Ds. A. B. C. Hof land. Voorbereiding H. Avondmaal. Wilhel- minakerk. 10 en 5: Ds. A. M. Boeijinga. H. Av. Zuid-Oosterkerk. 10 en 5: Ds. L. Hoor weg, H. Av. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gem., Riddei-straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Bapt. Gemeente, geb. H. J. M. V., Lange Margaret,hasti-aat 13.10 en 5: Dhr. H. v. d. Brink. 11.30: Zondagsschool. 8: Jeugdsamenkomst. Pinkster Gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. H. A. L. Luuring, Utrecht. 7: Zendingsavond. Don derdag 7.45: Bijbellezing. Vergadering van Gelovigen, Pai-klaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing. Parklaan 21, Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Jac. v. Kuysdaellaan 7. Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeen te, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Sprs. J. Zeegei-s en J. H. Schat. 1213: Kindersamen komst o.l.v. zr. Baay en zr. Jonker. Vrije Evangelisatie, Wolstraat 7. bovenzaal. 7.30: M. J. Vrolijk. Zcvendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Pi-ediking. Zcvende-Dags Adventisten, Ja cobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Pi-ediking. Chris ten-Geloofsgemeenschap, geb. „Pro Deo", Bi-eestraat 19. 10: Br. W. de Jong. 8: Licht beeldenavond voor de Jeugd. Woensdag 8: Onderlinge samenkomst. Iedere Zatei-dag- avo-nd 8: Jeugdsamenkomst Ben koel enstr. 28, H.-N. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kei'kdiénst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Apostolische Gemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Bewcging. Nassauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmox-gen. Dhr. J. G. de Jong Hzn. Haaiiem. Theologisch-Philoso- fische besriiouwingen met repliek, Ged. O. 47. Vx-ijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en BINNENLAND De Alliance Frangaise te Parijs is voor nemens wederom een wedstrijd te organise ren voor leerlingen van middelbare scholen in gemeenten waar een comité van de Alliance Frangaise is, zoals dit de twee voor gaande jax-en ook is gebeurd. De twee beste inzendingen zullen worden bekroond met een verblijf van een week in Parijs gedu rende "de zomei-vacantie. Op een onbewaakte overweg onder cle gemeente Weesperkarspel in de spom-lijn AmsterdamUti'echt is gisteren de 41-jarige schilder J. de B. uit Duivendrecht door een trein gegrepen en tientallen metei-s mee gesleurd. De man wilde met de fiets aan de hand de spoorbaan ovei-steken. Door de mist had hij de trein niet opgemerkt. Evenmin had hij de waarschuwingen gehoord van een krantenbezorgster. Met ernstige verwon dingen is hij in een ziekenhuis opgenomen. Het treinverkeer had twintig minuten ver traging. De oudste inwoonster van Zwolle, me vrouw D. JonkerSluiter is gisteren 102 jaar geworden. Bij velen is zij beter bekend als „Dettemeuie". Mevrouw Jonker geniet nog een vrij goede gezondheid. Te 's Gravenhage is overleden ir. S. P. J. A. van Hoogstraten, eeti der oprichters van de Nederlandse Vereniging tot Bevor dering van Luchtscheepvaax-t, de huidige Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Ir. Van Hoogstraten is 72 jaar oud geworden. Aan het Zuidplein te Rotterdam wordt binnenkort begonnen met de bouw van een nieuwe schouwburg, die plaats zal bieden aan 850 toeschouwers. De foyer zal ook ge schikt zijn voor het beleggen van vergade ringen en andere bijeenkomsten. Er zullen ook filmvoorstellingen kunnen worden ge geven. Men heeft goede hoop reeds in Sep tember 1954 de eerste voorstellingen te kunnen bieden. HAARLEM EN OMGEVING De heer L. Oostinga té Haarlem is met lof geslaagd voor het vakexamen monteur eerste klasse der P.T.T. Aan de Gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde de heer J. Noorda voor het doctoraal examen geneeskunde. De Stichting „Actie voor het Asthma- tische kind" houdt op Woensdag 1 April in restaurant „Boekenrode" aan het Roemer Visserplein een bijeenkomst, waarop de heer G. J. J. Veening, arts voor longziekten een inleidend woord zal spreken. Vertoond wor- den beelden die een indruk geven van het werk der stichting, terzake de bestrijding van kinderasthma. Het jaarlijks congres van het Humanis tisch Verbond zal worden gehouden op 18 en 19 April in het Krelagehuis te Haarlem. Mej. C. G. Berkelbach van der Spren kel te Haaidem is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het semi-artsexamen. 8: Majoor E. Harinck, van Amsterdam. Don derdag 8: Passiespel „Van Kribbe tot Kruis" Majoor A. L. Gladpootjes. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aan bidding met H. Avondmaal en Preek. 19.30: Evangelieprediking. Dinsdag 20: Damesbij belstudie. Donderdag 20: Speciale Evange lisatie in A'damse buui-t. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk 10: Ds. G. Koch Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. Bevesti ging nieuwe lidmaten. 7: Dezelfde. H. Av. Ned. Prot. Bond, geb. Bex-kenstraat 10. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noordei-kapel (einde Minahassastraat)Woensdag 7.45: Zangdienst. 8: Samenkomst. Ds. E. Reesei-, van 's Gi-avenhage. Alg. Chr. Jeugd Gemeen schap „Gideon", geb. Ceramstr. 4. 25 Maart 7: Bijzondere film voor kmdereh boven 7 j. o.l.v. Dhr. J. Perkins, van W. E. K. uit Den Haag. 28 Maai't 4: Bijzondei-e jeugddienst voor 5 t/m. 10 jaar'o.l.v. Dhr.'J. Schultz, medewei-ker van het Youth For Christ, uit Haarlem. Geref. Kerk. In alle diensten H. Avondmaal. Sionskerk. 8.30 en 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkcrk 10.30 en 5: Ds. P. de Ruig. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wxlhelminaplein. 10: Ds. F. R. A. Hen- kels. 19: Ds. R. H. Oldeman. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwen- huyzen, Bev. Lidmaten. 19: Ds. D. J. Spaling Hogersmilde. Aula CIxr. Lyceum. 10.45: Ds. R. H. Oldeman Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. Den Haag. Meer en Bos. Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref Kerk. In alle diensten H. Av. Aula Lyceum. 9 en 5: Ds. E. Zijlstx-a. A'hout. Koedicfslaan 10 en 5: Dr. A. Dondorp, Camplaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel 12-15 jaar, Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Mej. Ds. L. A. v. d. Voort, voor gangster v. d. Afd. H'stede v. d. N. P B. BENNEBROEK. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. v. Wijngaarden te Aalten BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel 12-15 j. Maranatha, Donkei-elaan. 11.45: Zon dagsschool. 5 en 6 j. Kleuterschool Boslaan. 7-12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. v. Hille, Rem. Haarlem. Geref. Kerk 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. Soefi-Beweging, Acaciastraat 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 19.45: Zondagavondstilte voor Pro testant Overveen. Vooi-afgegaan door een Zangdienst, aanvangende 19.15 uur in de kerk aan de Ramplaan. Geref. Kerk. 10.15 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. van Doorn, van ter Heide. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Sluiter HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Dezelfde. Jeugddienst. Ger. Kérk. 9.30 en 3.30 Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. G. W. van Bax-neveld van den Haag. 3: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don 3: Ds. J. H. Beem, van Amstei'dam. Bcthel- Kapel 10: prof. G. C. van Niftrik, van Am sterdam. 7: Mr. Ds. G. A. Alma. van Amster dam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoorn stra. van Hoofddoro. VIJFHUIZEN. Ned- Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn, van Haax-lem. 3: geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. P. J. Mackaay, Haarlem. „De Toorts" 9: Ds. A. G. van Wijk. Alkmaar. „De Kapel" 7: Ds. D. Ter Steege. Jeugdhuis. 10.30: Jonge Jeugd Kerk. 10.30: Dhr. W. Doe- vendans. Santpoort. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Ki-oon. West. Sions kerk, Ekstersti-aat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Bev. n we Lidmaten. 7: Ds. W. A. Smit, v. Dordrecht. Bijzondeie dienst. Evan gelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. W. v. d. Heiden, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber, Bevestiging van lidmaten. 7: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Bx-ugstraat 15. 10.30: Ds. L. H. Ruitenbex-g, van den Haag. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: J. Dammuller, evangelist te Alkmaar. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Moerenhout, van Katwijk aan Zee, 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. H. Jansen, van Haax-lem. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. P. N. Ki-uiswijk, van Ouderkex-k a. d. Amstel. Geref. Kerk, ax-t. 31. 10 en 4.30- Ds. J. J. Verleux-. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. Tt de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10