Woningruil HERINHUIS BROSENS KLEVERPARK" zegt: <io[nrX deze FRIDOR de Luxe electrische naaimachine HAARLEM: Vraagt demonstratie O electrische naaimachines ZATERDAG 21 MAART 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Beveiliging van de Amerikaanse Oostkust Twentsche Bank Landelijk aantal B.B.-vrijwilligers nu 84.946 Gunstig seizoen voor de „Willem Barendsz" In Korea gesneuveld Arbeider van Hoogovens viel in het ruim Prins bezocht school van Dutch Reformed Church Film over de luchtmacht op Amerikaanse bases Scheepvaart GROOT HUIS Te huur gevraagd of kleine villa Wat U moet doen: Gen. Cronjéstraat 148, tel. 18553 Kruisstraat 25, tel. 12921 99 „La prcspectueuse" (Frans Hals en Lido). Nu de verfilming van Sartres toneelstuk er dan is ontkomt men er niet aan beide grootheden toneel en film met elkaar te gaan vergelijken teneinde na te gaan of het gegeven in filmvorm op de oorspronkelijke wijze van de cinegrafie werd verwerkt. De vrees immers is ge wettigd, dat de film verfilmd toneel zou zijn. Welnu: dat is zij niet. Tnderdaad is getracht Sartres stuk van zijn karakteris tieke toneeleigenschappen te ontdoen. Van even sterke expressie is de film evenwel niet geworden en evenmin van originele allure. Ze is als de vergroting van een foto: vager en met minder relief. Op zich zelf blijft het gegeven uitermate boeiend. De geschiedenis van de juffrouw van lichte zeden, die als het erop aan komt meer ka rakter blijkt te bezitten dan haar naar het uiterlijk zo wellevende maar innerlijk corrupte omgeving, is saillant en zeker in staat om indruk te maken. De rol van de lichtekooi wordt door Barbara Haage uitnemend vertolkt. „Diplomatieke koerier" (Rembrandt) Aan spanning en sensatie is geen gebrek in de spionnage-thriller „Diplomatieke koerier", maar er vrijwel overal verant woord in verwerkt. De film doet in som mige episodes denken aan Hitchkock's „Een vrouw wist te veel", hetgeen een compli ment mag heten. Ze houdt u dank zij haar verrassende wendingen voortdurend in het onzekere, is levendig en niet ongeestig, kortom bevat voldoende elementen om de onverdeelde aandacht op te eisen. De in houd vertellen zou neerkomen op het ont hullen van juist datgene wat uw nieuws- rierigheid gaande maakt. Geen inhoud derhalve. Wel een goedmoedige aanbeve ling. Fr. „Achtervolging in Frisco" (City). Een burgerman uit San Francisco ziet voor zijn ogen een moord plegen. Aangezien hij echter om een of andere duistere reden geen lust heeft de politie bij de opsporing terzijde te staan, vlucht hij. Zijn vrouw, van wie hij in de loop der jaren geheel vervreemd is, een ijverige journalist en een inspecteur met. een heel legertje poli- tie-agenten zitten hem echter vlak op de hielen. Steeds weer slaat de onbekende moor denaar toe en wanneer de voortvluchtige man ook het slachtoffer dreigt te worden komt oo het allerlaatste moment van deze boeiende film de vrij onverwachte ont knoping. De hoofdrollen worden voortreffelijk gesoeeld door Ann Sheridan en Denis O'Keef. H. d. G. „Nachtruiters van de Wolvenkreek" ('t S p a a r n e) Reeds bij de eerste me ters film is het in deze Wild Westfilm weer vechten geblazen. Een oude man, die met zijn zoons een bende vormt, overvalt een postkoets en weet enkele duizenden dol lars in de wacht te slepen. In het dorp verschijnt echter een nieu we hulp-sheriff en deze weet, zij het dan ook na enkele vuurgevechten en wilde ritten door rotsachtig terrein, de familie bende te ontmaskeren. De hoofdroden werden vervuld door Rod Cameron, Adrian Booter en Walter Brennan en zij hebben zich bekwaam van hun taak ge kweten. Van Maandag af kan men de bekende Italiaanse filmster Silvana Mangano gaan bewonderen in een van haar eerste films: Bittere Rijst. H. d. G. „Captain Scarlett" (Luxor) Na de val van Napoleon trachten enkele terug gekeerde graven en hertogen in de diver se streken van Frankrijk de alleenheer schappij te krijgen. Dit lukt redelijk wel, totdat een zwervende ridder zich er mee gaat bemoeien en dan is het met de rust gedaan. Deze jongeman (Richard Greene) blijkt zeer handig met de degen te zijn en hij maakt dan ook van elke gelegenheid gebruik om dit te tonen. Op het allerlaatste moment weet hij een knappe prinses (Leonora Amar), die op het punt staat met een geniepige graaf te trouwen, te bevrijden. Dit meisje toont haar vreugde over het afgelaste huwelijk door zich bij de ridder aan te sluiten en tezamen met hem en een vriend gaat zij de onderdrukte boeren helpen. De graven en hertogen worden verjaagd en de rest kan een ieder gemakkelijk raden. Inderdaad, de ridder trouwt met de prinses en alle factoren voor een gelukkig einde zijn dan ook aanwezig. H. d. G. WASHINGTON. (Reuter). Op het ogenblik worden aan de Oostkust der Ver enigde Staten proeven genomen met een nieuw beveiligingsstelse! tegen "het bin nenvliegen van vreemde vliegtuigen. De Amerikaanse luchtmacht die het toe zicht uitoefent, zegt in een bekendmaking, dat aan de gezagvoerder van ieder vlieg tuig, dat in Europa opstijgt met bestem ming de V.S., voor het vertrek een geze gelde enveloppe wordt overhandigd, die pas mag worden geopend, wanneer het toestel zien in de lucht bevindt. In de enveloppe bevinden zich' instructies om trent de wijze, waarop het vliegtuig het Amerikaanse luchtruim moet binnenvlie gen. Hiervoor zijn drie luchtcorridors in gesteld, die 360 kilometer ten Oosten van het eiland Nantucket, voor de kust van Massachusetts, beginnen. Op Nantucket bevindt zien een radiobaken. Radarinstal laties controleren, of ieder vliegtuig ge bruik maakt van de in de instructies ge noemde corridor en zich volgens deze richtlijnen identificeert. Zodra ontdekt wordt, dat een toestel zich niet aan de in structies houdt, stijgen straaljagers op om een onderzoek in te stellen. De proeve met het nieuwe systeem zul len een maand duren. Militaire vliegtui gen zijn reeds sinds Zondag j.l. aan de be palingen onderworpen. Toestellen van de bui-gerluchtvaart houden zich aan de voor schriften op basis van vrijwilligheid. Hetzelfde stelsel is het afgelopen jaar reeds met aanzienlijk succes toegepast op het luchtverkeer aan de Amerikaanse Westkust. „Serenade van Toselli" (Minerva) Toen de omroep nog in haar kinderschoe nen stond, scheen de hoogste troef die zij had uit te spelen om luisteraars te paaien wel de suikerzoete serenade van Toselli te zijn. Andere composities van deze Ita liaan werden niet bekend en ook over zijn leven kwam men weinig te weten. In die leegte is nu voorzien door de naar de befaamde compositie genoemde film, waarin de charmante Danielle Dar- rieux terecht is gekomen tussen een aan tal Italianen die ook wel we+en wat ro mantiek is, regisseur Guilio Coletti voor op. Als we het scenario mogen geloven - hetgeen we natuurlijk onvoorwaardelijk doen - dan heeft het hard gestormd in de minnende harten van Prinses Louise van Saksen en de jonge Enrico Toselli, die el kaar enice tijd zeer liefhadden, maar er voeren dat hun geluk toch niet bestand bleek tegen de verschillen in karakter en milieu. Al met al voor liefhebbers van de ro mantiek van de beproefde soort een film die er zijn mag, door geroutineerde regie en vakkundig spel. J. H. B. „Drie van de infanterie" (P a 1 a c e) De drie beroemde infanteristen Acroyd, Maloy en Sykes, ontsproten aan de fanta sie van Rudyard Kipling, zijn de hoofd personen in deze geschiedenis, die zich in Brits-Indië afspeelt. Het is een humoris tisch verhaal over een handjevol soldaten die naar een afgelegen fort gestuurd wor den en de eerste dag de bes+e al in han den vallen van krijgshaftige Brits-Indiërs, die ongetwijfeld korte metten met de.sol daten gemaakt zouden hebben als onze vriend Acroyd er niet was geweest. In zijn eentje dringt hij in het „bezette gebied" door en weet hij te voorkomen dat zijn kameraden met munitiemagazijn en al worden opgeblazen. Het gaat in deze film „van dik ..hout zaagt men planken", maar er komen ook wel ernstiger momenten in voor, dank zij een merkwaardig conflict tussen twee kolonels. De vrolijkheid voert echter de boven toon, vooral in de scènes waarin men kan aanschouwen hoe de dappere infanteristen, noodgedwongen gehuld in vrouwenkleren en met koeien als rijdieren, een partij ge stolen geweren gaan heroveren. Voor de spelkwaliteiten staan Stewart Granger, Walter Pidgeon, David Niven en Robert Newton borg. S. K. Mr. H. F. van Leeuwen als directeur afgetreden In Enschedé is de jaarvergadering van de Twentsche Bank gehouden. Over de re cente overneming van het bankbedrijf van Van Mierlo en Zoon n.v. te Breda uitte de heer A. H. van Heek, commissaris van de Twentsche Bank, waarderende woorden. Hij noemde dit een belangrijk feit voor de vennootschap. In de raad van commissarissen der Twentsche Bank werden opgenomen een commissaris en directeur van de Bredase bankinstelling, mr. B. J. M. van Spaen- donck te Tilburg en mr. G. E. F. M. van der Schrieck te Breda. Het college werd voorts uitgebreid door de benoeming van de heer D. P. Spierenburg, lid van de Ho ge Autoriteit der Kolen- en Staalgemeen schap te Luxemburg. Herkozen werden de heren P. Goedkoop Dzn. en prof. H. A. Kaag. Bovendien werd afscheid genomen van mr. H. F. van Leeuwen, die zijn directeur schap neerlegde om zich meer aan andere belangen te kunnen wijden. De voorzitter, de heer H. Smidt van Gel der, noemde het aftreden van mr. Van Leeuwen, die zich meer wil gaan wijden aan zijn taak als lid van de Tweede Ka mer, een gevoelig verlies voor de bank. De voorzitter prees zich gelukkig, dat mr. Van Leeuwen als adviseur aan de bank verbonden blijft. Nu Maandag de werving van vrijwilli gers voor de B.B. ook in de provincies Noord- en Zuidholland is begonnen (met uitzondering van de drie grootste steden, waar de werving half April begint) is het aantal mannen en vrouwen, dat zich vol gens de beschikbare gegevens als vrijwil liger voor de B.B. heeft gemeld, gestegen tot 84.946. In vele gemeenten is het totaal benodigde aantal vrijwilligers reeds aan wezig. De Nederlandse Maatschappij voor de Walvischvaart deelt mede dat op 16 Maart, toen het jongste vangstseizoen werd afge sloten, een productie is bereikt van 16.965 tèn traan. Tijdens het vorige vangstseizoen zijn 15.500 ton traan geproduceerd. Toen stond de vangst slechts gedurende 64 dagen open en deze keer 74 dagen. Voorts zijn 320 ton spermolie verkregen. Inmiddels is de gehele traanproductie wederom verkocht aan de Nedei'landse regering, tegen een prijs van 77,10 pond sterling per ton van 1.016 kg. De „Willem Barendsz" heeft inmiddels koers gezet naar Kaapstad, waar het schip omstreeks 26 Maart verwacht wordt. Van daar wordt de terugreis naar Amsterdam aanvaard. De datum van aankomst in de thuishaven is nog niet bekend. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen in Korea zijn gesneuveld op 18 Maart de 25-jarige kapitein B. J. T. Kame- vaar uit Arnhem, de 27-jarige soldaat eerste klasse E. Mensink uit Enschedé en de 23-jarige soldaat J. te Kamp uit Nij megen. Bij werkzaamheden op een schip in de Slaalhaven bij de Hoogovens is de arbei der M. Dekker uit Uitgeest, misleid dooi de mist, misgestapt en in het ruim geval len. Met letsel aan hoofd en rechter schouder en arm is hij in het Rode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. NEW YORK, (AFP) Prins Bernhard heeft Vrijdagochtend een tamelijk onver wacht bezoek gebracht aan de „Collegiate School" van de Dutch Reformed Church in het Westelijke deel van het eiland Man hattan. Deze kerk met aangrenzende school werd in 1638 door Nederlanders gesticht en tijdens de Tweede Wereldoorlog woon de de Koningin, toen nog Prinses Juliana, daar enkele keren godsdienstoefeningen bij. De ruim 300 leerlingen van deze instel- ling, die zowel een lagere als een middel- Brails, '21 BeiawTn bare school omvat, waren verzameld in de kapel voor de laatste bijeenkomst al vorens de Paasvacantie begon. Desondanks werd Prins Bernhard met veel vlagvertoon verwelkomd. Hij werd in de aula ont vangen door ds. Romig van de Dutch Re formed Church en de heer Loverack, waarnemend hoofd van de school. Nadat het schoolkoor de Prins had toe gezongen gaf deze desgevraagd een be schrijving van de overstromingsramp en de herstelwerkzaamheden. Met dankbaar heid releveerde hij onder meer de over weldigende stroom van kleding en an dere goederen, alsmede de vele millioenen in geldelijke bijdragen uit alle streken van de wereld. Zijn jeugdig gehoor hing aan zijn lippen en beloonde de Prins met oor verdovend applaus voor zijn boeiend re laas. De Prins woonde daarna de uitrei king bij van prijzen die aan het einde van het semester aan de leerlingen wor den uitgereikt. Vrijdagavond zat de Prins als eregast aan bii een diner dat werd gegeven door de Nederlandse Club. De heren Nord en Blansjaar van de N.V. Polygoon/Profilti en kapitein-waarnemer K. Akkerman zullen Maandag voor enige weken naar Amerika vertrekken voor het vervaardigen van een film over de oplei ding van Nederlandse vliegers op Ameri kaanse bases. De film zal dienen voor pro pagandistische doeleinden. Aalsum, 19 v. Rotterdam r.- Calcutta. Alblasserdijk, 19 v. Hamburg ta Rotterdam. Aagtekerk, 20 v. Fremantte n. Adelaide. Alhena, verm. 20 v. Buenos Aires n. Rotterdam Almkerk, pass, 20 Findsterre n. Duinkerken. Aludra, pass. 20 Gibraltar n. Port Said. Amstelland, pass. 20 Kp. St. Vincent. Averdijk, 19 v. New Orleans n. Rotterdam via Havanna. Alphard. 19 v. RIo Grande. Arkeldljk, 19 te New York. Albireo, 19 v. RIo de Janeiro 20 Santos verw. Amor, 19 v. Palermo n. Malta. Argos, 19 v. Oran n. Tunis. Alchiba. verm. 20 v. Bremen r.aar Hamburg. Alpherat, verm. 21 v. Rotterdam li. Bremen. Adinda, 19 180 m. O. Saigon. Akkrumdijk, 19 v. Rotterdam te Hamburg. Alcyone, 19 v. Rotterdam te Hamburg. Almkerk, pass. 19 Lissabon n. Duinkerken. Amsteldijk, 19 330 m. W.NW. Findsterre. Amstelkroon, 19 75 m. N. Bengazi. Aludra, 19 ISO m. W.NW. Gibraltar. Aagtedijk, 21 v. Buenos Aires te New York verwacht. Agamemnon, 20 v. New York n. Curagao. Agatha, 21 te Tarakan verwacht. Aletta. 20 te Pladju. Algenib, pass. 20 Madeira n. Las Palmas. Almdijk, 21 v. Havanna te Vera Cruz verw. Alnati, 20 350 m. NO. St. Vincent. Amstelstad, pas: 20 Engigano eil. n. Priok. Arendskerk, 21 Genua verwacht. Alphacca, 20 v. Montevideo n. Paranagua. Arend'sdijk, 20 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aldabi, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alkaid, 20 v. Montevideo n. San Francisco do Sul. Boissevaln, 20 te Lorenzo Marquez. Bantam. 19 v. Aden n. Port Soedan. Borneo, pass. 19 Gibraltar n. Hamburg. Bali, pass. 19 Lissabon. Barumum, 19 v. Gorontalo n. Tinombo. ZO. Halifax, verwacht. Blitar, 19 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Bllliton, 17 te Seattle. Boskoop, 20 420 m. NO. Barbados. Britsum, 20 v. Colombia rivier n. Balikpapan. Celebes, 19 v. Halifax n. Boston. Caltex Nederland, pas. 19 Kp. de Gata. Caltex Pernis, 20 v. Sidon te Rotterdam verw. Caltex The Hague. 19 dwars Kreta. Castor, 19 v. Mobile te Houston verw. Chama, 19 4 35 m. W. Bombay. Callisto, pass. 20 ten Z. Ierland. Ceram, 20 v. Aden naar Djeddah. Clavella, 19 v. Lyttleton te Curagao verw. Cleodora, 16 v. Tj. TJban te Hongkong. Drente, 20 ta Singapore. Danae, 19 te Oran. Dongedijk, 19 te Seattle. Delft, 21 v. Auxcayes n. Jacmel. Diemerdiik, 19 v. Balboa n. Los Angeles. Duivendijk, 20 v. Willemstad. Edam, 19 te Boston. Esso Amsterdam, 20 voor de Hoek v. Holland. Elmina, 19 v. Dakar n. Le Havre. Farmsum, pass. 19 Sombrero eil. Fairsea, 20 v. Melbourne. Friesland (KRL), 20 v. Taruna n. Bitung. Gooiland, 19 Rio Janeiro verwacht. Graveland. 19 v. Bahia n. Las Palmas. Gaasterland, 19 v. Bremen n. Hamburg. Groote Beer, 20 v. Southampton. Groote Kerk, 20 v. Marseille n. Gibraltar. Helicon, 19 v. New Orleans n. La Guaira. Hera, 19 530 m. W. Azoren. Hersilia, 19 v. Maracaibo n. Cartagena. Indrapoera, 20 v. Semarang te Priok. Jupiter, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Jagersfontein, 19 260 m. Z.ZW. Teneriffe. Java, 20 v. Belawan n. Colombo. Joh. v. Oldienbarnevetlt, pass. 20 Daedalus Riff naar Suez. Kalabaihi, 20 v. Makassar te Ambon verw. Kalimantan, 19 v. Tj. Priok n. Belawan. Kasimbar, 19 v. Gunungisltoli te Sibolga. Kield'recht, 21 Singapore verwacht. Kota Agoeng, 20 13.40 u. v. Port Said. Kota Irten, 20 te Belawan. Larenberg, 19 v. Antwerpen n. Bremen. Lekkerkerk, 21 Aden verwacht. Lombok, 19 v. Trinidad n. Kaapstad. Lucita, 18 v. Eastharn naar Gibraltar. Laagkerk, pass. 19 Malta. Lieve Vrouwekerk, 20 te Colombo. Locnerkerk, 19 v. Antwerpen. Lawak, 19 dwars Benkulen. Loppersum, pass. 19 Kp. Carvoeira. Laertes, 20 v. Colombo naar Aden. Langkoeas, pass. 20 Ssbarag n. Belawan. Laurenstkerk, 21 te Genua. Linige, 20 v. Dakar. Leersum, 18 v. Houston n. Galveston. Limburg, 18 te Calcutta. Lutterkerk, pass. 21 Perim n. Massawa. Marken, 20 v. Dunedin n. Wellington. Meliskerk, 19 v. Antwerpen te Rotterdam. Mariekerk, 19 te Mombasa. Mentor, 20 te Rotterdam. Madoera, 19 v. Amsterdam n. Indonesië. Maetsuycker, 19 v. Tj. Priok te Fremantie. Maas, 2i 5 u. te Gibraltar. Malvina, 22 Singapore verwacht. Metula, 21 v. Singapore te Pladju verw. Mirza, 22 Suez verwacht. Macuba, 19 v. Singapore te Tokuyama. Modjokerto, pas. 20 Malta n. Port Said. Maasdam, 21 voor de Hoek v. Holland. Noordwijk, 20 v. Baltimore te Pta La Cruz verwacht. Nieuw Amsterdam, 19 v. Havanna n. New York. Nieuw Holland, 20 v. Townsville te Makassar. Nigerstroom, 21 te Pointe Noire. Nestor, 21 te Port of Spain verwacht. Notos, pass. 20 Ouessant. Oberon, 20 v. Pto Plata te New York verw. Orion, 19 v. Calamata n. Candia. Oranjestad, 19 v. Amsterdam n. Cristobal. Ovula, 22 v. Mormugao te Rastanura verw. Omala, 21 v. Algiers te Napels verwacht. Prins Philips Willem, 19 v. Dakar n. Casablanca Prins Willem III. 20 v. Cartha.gena te Bergen. Perna, 19 v. Pladju n. Singapore. Pygmalion, pass. 20 Fayal. Planclus, 19 v. Priok n. Semarang. Prambanan, 19 in Straat Makassar. Prins Willem V, 19 ten anker t.h.v. lichtschip Dyck. Roebiah, 19 te San Francisco. Riouw, 16 v. Bayton te New Orleans. Rijndam, 19 260 m. O. Kp. Race n. Halifax. Reael, 19 v. Oheribon n. Priok. Reyniersz, 20 v. Priok te Belawan. Roepat, 19 420 m. W. Tanger. Saparoea, 19 v. Bordeaux n. Dakar Rotula, 22 Curagao verwacht. Radja. 21 Suez verwacht. Slamat, 19 v. Priok n. Sungelgerong. Soestdijk, 19 v. Soerabaja n. Sungelgerong. Stad Vlaarddngen, 21 v. Narvik te Rotterdam verwacht. Sehiedijk, 19 v. Willemstad te Lakecharles. Saroena, 18 v. Pladju op rede Singapore. Soherpendrecht 19 v. Rio Janeiro 20 te Santos Sommeisdijk, 20 v. Newport News te New York Stad Dordrecht, 19 v. Rotterdam n. Palermo. Sambas. 20 v. Singapore te Pnompenh verw. Siberoet, 20 v. Makassar te Soerabaja. Stad Alkmaar. 19 600 m. W.ZW. Flores. Stad Maastricht, 19 200 m. NO. Algiers. Stentor. 19 240 m. W.ZW. Ouessant. Straat Bamka, 20 te Balikpapan. Swartenhondt, 20 v. Soerabaja te Priok verw. Sumatra. 21 te Singapore. Sarangan, 21 te East London. Sarpedon, 20 v. Pto Cabello n. Ciudad Trujillo. Stad Breda, pas. 20-21 Key West. Sibajak. 30 v. Wellington te Rotterdam verw. Stad Vlaarddngen, 21 ca. 21 u. v. Narvik voor de Hoek van Holland verwacht. Tero, 20 v. Kopenhagen te Hamburg verwacht. Tarakan, 19 v. Pankalpinang n. Tj. Priok. Teiresias, 19 van Port Said. Ternate, 19 v. Padang n. Tj. Priok. Tjibodas, 19 v. Priok n. Mombasa. Triton, 19 te Curagao. Tasman, 18 v. Singapore te Penang. Thalatta, 20 Lissabon. Tankhaven III, 20 te Sungeigerong verw. Tiberius, 19 500 m. W.NW. Findsterre. Tjlluwah, 20 v. Hongkong te Singapore verw. Tawali, 20 v. Djibouti n. Halifax. Teucer, 21 v. Indonesië te Liverpool verw. Themisto, 21 Manchester verwacht. Tosari, 20 v. Belawan naar Colombo. Taria, verm. 21 v. Rotterdam n. Kopenhagen Tiba, pass. 20 Key West n. New Orleans. Tjitjalengka, 18 v. Buenos Aires. Tara, verm. 21 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Tiba, 22 v. Bremen te New Orleans verw. Van Outhoorn, 19 v. Soerabaja n. Kota Boere. Van Riebeeck, 19 v. Ambon n. Sorong. Van Riemsdijk, 20 te Soerabaja. Veendam, 24 Southampton verwacht. Woensdrecht, 20 v. Pta Cardon n. Boston. Warwick Castle (Eng.), verm. 19 v. Rotterdam naar Beira. Waterman, 20 te Rio Janeiro. Waibalong, 19 ta Semarang. Waal, 20 v. Alexandrië n. Izmir. Willemstad, 21 La Guaira verwacht. Waterland, 20 v. Rio de Janeiro n. Hheus. Willem Ruys, pass. 21 Sa-bang n. Belawan. IJssel, 20 v. Bremen te Hamburg verwacht. Zeeland, (SSM), 20 v. d. Tyne te Rotterdam. Zonnewijk. 19 345 m. O.NO. Paramaribo. Zeeland (KRL), 19 v. Baltimore n. Charleston. Zuiderkruis, 20 630 m. O.t.N. St. Helena. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi. 27 te Antwerpen 30 te Rotterdam verw. Alhena, verm. 24 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alnati. 27 Recife verwacht. Bloemfontein, 18 te Antwerpen. Bosch fontein, 17 te Mombasa. Bonaire, verm. 20 v. Amsterdam n. Georgetown Boskoop, 21 Barbados verwacht. Cottica, verm. 24 v. Paramaribo n. Amsterdam Fairsea, 22 v. Amsterdam te Sydney verw. Groote Beer, 27 v. Rotterdam te Halifax verw. Indrapoera, verm. 23 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Jagersfontein, 30 Kaapstad verwacht. Joh. v. Oldembamevelt, 22 te Suez 1 April Am sterdam verwacht. Maasdam, 20 v. New York te Rotterdam verw. voor de Hoek van Holland ln de mist. Nieuw Amsterdam, 21 v. Havanna te New York. Noordam, 21 ca. 12 u. v. New York. n. R'dam. Oranje, te Amsterdam repareren. Oranjefontein, 14 te Durban. Oranjestad, 3 April La Guaira verwacht. Rijndam, 21 te Halifax 23 New York verw. Sibajak, 29 Rotterdam verwacht. Veendam, 24 te Southampton en Le Havre verw. 25 Rotterdam verwacht. Waterman, vertr. 24 v. Rotterdam n. Hallfax. Westerdam, vertr. 21 14 u. v. Rotterdam naar New York. Willem Ruys. 22 Belawan 25 Tj. Priok verw. Willemstad, 21 La Guaira verwacht. Zuiderkruis, 27 Las Palmas verwacht. KLEINE VAART Arnoudspolder, 19 v. Lissabon te Oporto. Atlas, 19 v. Algiers n. Oran. Albergen, pass. 20 Ouessant. Asuncion, pass. 20 Texel. Bernisse, 22 v. Sfax te Rotterdam verw. Binnenhaven, 19 v. Rouaan te Casablanca. Beekbergen, 10 Teignmouth n. Genua. Barracuda, 19 v. Esbjeng n. Dieppe. Birmingham, 19 v. Goole n. Rotterdam. Boinrif, pass. 19 Brunsbüttel. Bernina, 19 v. Gothenburg te Parijs. Citadel, 19 bij Dungeness. Coolhaven, verm. 20 v. Casablanca n. Safi. Caland, 19 v. Rondheim te Preston. Cornells b, 17 v. Londen te Windau. Carpo, 20 bij Goeree. Corrie b, 20 v. Dakar te Marseille verw. Davina Goekoop, 13 v. Belfast n. Portsmouth. Domburgh, 20 v. Londen te Rotterdam verwacht Deneb, 19 v. VIaardingen n. Whitehaven. Depa, 21 v. Basse ïndre te Rotterdam verw. Deni, 20 v. Port Talbot n. Fleetwood. Duiveland, 19 v. Amsterdam te Blith. Eljo, 18 v. Hamburg n. Galway. Elsenburgh, pass. 20 Ouessant. Emergo, 20 v. Seaham n. Stubbekobing. Franka, 20 v. Bordeaux te Bayonne. Frisia, 20 v. Fedala te Gibraltar. Glashaven, 20 v. Helsingborg n. Rotterdam. Goote, 25 v. Port Lyautey te Rotterdam verw. Gaasterland, 20 v. Roterdam te Harllngen. Harold, 22 v. Reykjavik te Manchester verw. Hondsrug, 19 v. Queensboro te Vlaarlngen. Houtman, 18 v. Eilesmereport te Rostock. Hulst, 17 te Vera Cruz. Hartel, 20 v. Bremen n. Hamburg. Hast lil, 20 v. Rotterdam te Warnemuende. Import, 19 nog te Antwerpen. Ilias, 19 te Livorno v. Genua n. Algiers. Ingeborg, 22 v. Karlshamn te Tromso verw. Jan Kreumer, 19 v. Esbjerg te Colchester. Jorina, 19 v. Bowcreak naar Rotterdam. Julia, 20 bij Termeuzen. Joost, 18 te Dublin v. Barcelona. Keijser, 19 v. Londen n. Rochefort. Koningshaven, 19 v. Algiers te Ajaccia. Larix, 19 v. Londen n. Bordeaux. Marcella, pass. 19 Smalls. Matthew, 20 v. Aberdeen te Grangemouth. Menkar, 19 v. Rouaan te Casablanca. Ma rietje Bohmer, 20 v. Dakar te Rouaan. Midsland, 19 v. Rotterdam te Leith. Meres, 19 v. Llbourne n. Fedala. Merwehaven, verm. 20 v. Rouaan n. Fedala. Muphrid, 19 v. Port Talbot te Barry. Myfem, verm. 21 v. Glasgow n. Parijs. Nassauhaven, 20 te Karlshamn. Nieuwehaven, 20 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Njord, verm. 20 v. Lissabon n. Oporto. Noord, 19 v. Shell-haven te Billingham. Noorderhaven, pass. 20 Brunsbüttel. Olivier van Noort, 19 v. Port Lyautey n. Malta Prior, 21 v. Colerainre te Newport verw. Robert, 19 v. Londen naar Rostock. Rijnhaven, 19 v. Oran te Sunderland. Servus, 19 v. Newcastle n. Goole. Spes, vertr. 20 v. Delfzijl n. Leith. Suriname, 19 v. Zijpe n. Antwerpen. Toos, 19 v. Bremen naar Hull. Tromp, 19 v. Harlinigen te Goole. Tilly, 19 te Boness v. Duinkerken. Urmajo, 19 v. Methil te Sunderland. Veenenburgh, 19 v. Rotterdam te Middlesboro. Vlieland, 19 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Vecht, 19 v. Dieppe naar Caen. Vrouwepolder, 19 v. Rotterdam te Lissabon. Wilpo, 19 te Garston v. Avonrnouth. Westlaan, 20 v. Rotterdam te Hamburg verw. Westpolder, 23 v. Lissebon te Rotterdam verw. Wlebold Bohmer. 19 v. Libourne n. Casablanca. Aangeboden: geheel huls te Voorburg, bevattende 5 ka mers, badkamer met ingeb. bad, keuken, zolder, voor- en achtertuin, goed onderhou den, gelegen dichtbij station Leidsendam-Voorburg, en tramhalte naar Den Haag, huurprijs f 46. Gevraagd: huis te Haarlem of Heemstede, dichtbij sta tion, huurprijs tot ca. f 60. Brieven no. 2093. Te koop aangeboden wegens hoge leeftijd een HEREN HUIS te Amsterdam (O.) Op eigen grond, waarin een be zet Horeca Kamerverhuur Bedrijf is. 5 gr. kamers, 2 kl. kamers, badk., grote keuken kelder, 2 W.C.'s, voor. en achtertuin, 6 vaste wastafels 5 tussenmeters, warm en koud stromend water door het gehele huis. Telefoon Gevr.: klein huis te Zand- voort. Makelaar: J. W. P. Brouwer, Andromedastraat 16, Amsterdam-N. Tel. 61863. Te koop aangeboden: bev. 9 k., badk., ser. k. kl. zold. enz. gd. st. 7 min. v. sta tion Gevr kleiner vrij huis, 5 a 6 k. en goede st. Brieven no. 2110. in Haarlem of omstr. Brieven no. 2105. ALS U NAAR EEN LAEPEB ZCBKT, ALS UWVKOVW EEN DIENSTMEISJE "OW6 HEEFTOPEEN NAAI - MACHINE TER CXERNAME, OF AIS UW [KX.nTER.CEN TWEEDEHANDS PIANO WiL HEBBEN, HieS CAN DE SNELSTE EN GOfDKOOPSE hETuOCB Wat de huisvrouw met deze practische electrische naaimachine met de vrijdragende arm kan doen, grenst aan het ongelooflijke. Onderstaande Fridor dealers willen 'het IJ bewijzen. Namen van kandelaren waar de sok met het gat is tentoongesteld in de etalage: Ga kijken naar de etalage van één der nevenstaande Fridor naaimachine-) handelaren. Daar ziet U een sok met een groot gat. Beantwoord dan de onderstaande vragen. O In hoeveel seconden kan dit gat onzichtbaar en perfect worden gestopt met een Fridor electrische naaimachine? (Het gat in de sok is bij alle dealers precies even groot). Waarvoor dient de vrijdragende arm die de Fridor electrische naaimachine zo uniek maakt? Bij welke naaimachinehandelaar hebt U de sok met het gat gezien? Hebt U thuis een naaimachine?Zo ja, hoe oud is die machine ongeveer, is ze electrisch en van welk merk Zend Uw volledige antwoorden vóór 31 Maart 1953 per brief of brief-1 kaart aan N.V. Fridor Fabrieken, onder letter CE Postbus 1048, Den Haag. Degene die de juiste oplossing inzendt, ontvangt GRATIS een Fridor de Luxe electrische naaimachine. Bij meerdere juiste oplossingen beslist het lot. Dt naam van de gelukkige winnares zal bij de Fridor dealers worden bekend gemaakt. Het gas in de originele sok is op onzichtbare en perfecte wijze op een Fridor electrische- naaimachine gestopt, in tegenwoordigheid tan de Ned. Verg. v. Huisvrouwendit de hiervoor gebruikte tijd heeft opgenomen. Beoordeling van de oplossingen geschiedt door een onpartijdige jury. Over, de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Iedere was door ons gewassen is een lust voor de ogen. Waarom Omdat wij werken met bekwaam personeel en de beste materialen. Met 3 dagen thuis. HAARLEM Santpoorterstraat 41—49 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11