Malenkov op eigen verzoek ontheven van partij-functie Foto-wedstrijd Parijse landbouwconferentie is volledig fiasco geworden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hortend „Flora 1953 en Lichtstad" Haarlems Dagblad Weer aardbeving in Turkije Sigarenwinkels tot 19 uur open Nikita Kroesjtsjev volgt hem op als secretaris-generaal der partij Prinses Wilhelmina: „Helpt thans Turkije" Thans f83.8 millioen in het Rampenfonds Het woord is aan... Hoeksche Waard is nu geheel droog Geen Europees besef Minister Mansholt vocht met de moed der wanhoop tegen de bierkaai Morgen wellicht opklaringen Ue voorwaarden Voor Nationale Rampenfonds Duitse hulpploeg uit Zierikzee vertrokken Klasse-indeling gemeenten Zuid-Kennemerland C7e JAARGANG No 215 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Sotodaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15285. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Z A TE R D AG 21 MAART 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 6 2 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET STREVEN naar Europese integra tie, zoals het tegenwoordig bij voorkeur genoemd wordt, blijft zich slechts hortend voortzetten. Zo heeft de ministersconfe rentie te Parijs, over de vorming van een Europese landbouwgemeenschap, nu weel een volslagen mislukking opgeleverd. Over een maand of zes zal men er weer eens over gaan praten, nadat de deskundigen hun studie, waarmee zij al een paar jaar bezig zijn', naarstig zullen hebben voort gezet. Minister Mansholt, onze bewinds man van Landbouw en een van de beide ministers, die sinds 1945 onafgebroken zit ting hebben in het kabinet de andere is dr. Willem Drees heeft geen poging onbeproefd gelaten, maar tenslotte het veld moeten ruimen. Zijn ontstemming heeft hij niet verborgen. Een van zijn opmer kingen ter persconferentie, na afloop ge houden, was dat zich bij het afbreken van tariefmuren natuurlijk moeilijkheden en schokken zullen voordoen, maar dat die door instelling van een gemeenschappelijk fonds kunnen worden opgevangen. Dit heeft zin; niet het uitlichten van een aantal producten uit het onverbrekelijk geheel van de agrarische productie. Een onverbrekelijk geheel, maar op bre der gebied dan alleen de landbouwge meenschap of de defensiegemeenschap, is zeker het doel. Dat de schepping van ge meenschappen in afzonderlijke sectoren de grootste moeilijkheden oplevert blijkt telkens weer. Geen wonder, want de zes betrokken landen worden daarbij alle ge leid door hun nationale belangen, omdat zij nog geen geheel vormen, omdat zij geen gezamenlijke politiek bedrijven en hun lot dus niet aan het gemeenschappelijke lot hebben verbonden. Zolang men zulk risico poogt te vermijden zal men in de opbouw van de Europse integratie niet slagen. Er is een Europese grondwet ontworpen. Het maken van dat ontwerp, met de te kortkomingen die het onvermijdelijk moest vertonen, is al als een gebeurtenis van groot belang beschouwd. Het belangrijkste is m.i. dat zij bewijst, dat men in deze richting onvermijdelijk moet doorwerken. Er is geen andere weg. Als men die vol brengt zal men een groot resultaat bereikt hebben. Als men een werkelijke Europese Unie tot stand brengt, die zeer veel in haar eigen innerlijke samenwerking pas na haar vorming zal kunnen verwezen lijken, zal zelfvertrouwen in sinds veer tig jaar martelend en verzwakt Europa eindelijk terugkeren. En gewapend met dat nieuwe zelfvertrouwen, en met het een- niaal aanvaarde gemeenschappelijke lot, zal men dié innerlijke samenwerking kun nen bereiken. Niet zolang men verdeeld is en als concurrerende kemphanen tegen over elkaar staat. De wordingsgeschiedenis van de Verenigde Staten van Noord- Amerika is ook in dit opzicht leerzaam. Menigeen laat die maar liever buiten be schouwing, omdat de tijd en de omstandig heden zozeer-verschillend waren. Dat is wel makkelijk, maar men vergeet dat mensen in dat geval eveneens hindernissen moesten overwinnen en risico's nemen. De menselijke factor is tenslotte beslissend. Een Unie bestaat niet uit documenten vol bepalingen, maar uit mensen. En eenheid die in een vroeger tijdperk tot stand is gebracht is daarom niet gemakkelijker bereikbaar geweest! De gedachte dat in de z.g. goede oude tijd alles zoveel eenvoudiger was dan in het heden de gedachte daarbij, dat iets dat eenmaal geslaagd is en zich goed ont wikkeld heeft toch niet zo moeilijk geweest kan zijn, stemt niet met de werkelijkheid der historie overeen. Wie zich de moeite wil geven eens wat te lezen over de wor ding en de ontwikkelingsgeschiedenis dei- Verenigde Staten zal uit die droom gehol pen worden. En zijn respect voor de man nen, die de Verenigde Staten van Noord- Amerika Schiepen zal zich bij die lectuur aanmerkelijk gaan verheffen boven zijn waardering voor het huidige beleid van Europese regeringen. Vooral omdat het door zoveel ruimer staatsmans-inzicht, zo veel breder inzicht werd gekenmerkt dat overwon in een botsing van meningen, die aanvankelijk fel was en die menige scepticus ook in die tijd moet hebben doen zeggen: het lukt natuurlijk nooit, die Gëorge Washington is een idealist en een utopist en een fantast. Maar nu zien wij het ontwikkelde werkstuk van de idealist, utopist en fantast voor ons het heeft ons jarenlang financiëel op de been gehouden 00k en als wij dan niet zouden kunnen slagen en alleen maar blijven voorthorten, wat wacht ons dan? Niets is ooit op scep ticisme gebouwd. R. P- ISTAMBOEL (Reuter). Gisteravond om 21.10 uur plaatselijke tijd heeft zich in Turkije weer een aardbeving voorgedaan en wel in het gebied van Istamboel. Vol gens de eerste berichten is er weinig scha de aangericht en zijn er geen slachtoffers. Het aantal daklozen in Jenice werd Vrij dagavond op 15.000 geschat. In deze plaats, evenals in Galan, Baloek Essir en Kanak- kale, is negentig procent der huizen ver nield. Vele slachtoffers zijn levend ver brand. Uit geheel Turkije komen hulpgoederen binnen. Ook vele buitenlandse organisaties hebben hulp aangeboden. Het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken acht het mogelijk, dat het aantal doden als gevolg van de aardbeving van Woensdag veel kleiner zal blijken dan men aanvankelijk aannam. Het aantal personen van wie bekend is dat zij zijn omgekomen, is volgens het ministerie 209. Er is nog een aantal vermisten, maar vermoedelijk niet meer dan 20 tót 30. Er is een algemene maatregel .van be stuur met betrekking tot de Winkelslui tingswet verschenen, waarin bepaald wordt, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak tabak en tabaksproducten ple gen te worden verkocht, uitsluitend voor het vex-kopen van die waren met ingang van Maandag over het gehele land tot des avonds zeven uur geopend mogen zijn. LONDEN. (Reuter). Stalins opvolger, Malenkov, heeft afstand gedaan van zijn functie van secretaris-generaal van de communistische partij der Sovjet-Unie. Radio-Moskou meldde Vrijdagavond, dat de nieuwe Sovjet-premier op eigen ver zoek van deze functie was ontheven. Het besluit hiertoe werd op 14 Maart genomen op een voltallige vergadering van het cen trale comité van de partij. Nikita Kroesjtsjev is benoemd tot Ma- lenkovs opvolger als secretaris, aldus deze bekendmaking. Door deze reorganisatie wordt voor de eerste maal sedert Stalin aan de macht kwam het hoogste gezag in de Sovjet- Unie uitgeoefend door een man, die geen lid is. van het partij-secretariaat. Stalin was secretaris van 1922 tot aan zijn dood. Pas in 1941, kort voor de Duitse invasie, werd hij premier. Voorts schijnt Malenkov het aantal par tij-secretarissen te hebben gehalveerd. Op het jongste partijcongres, in October, werd een uit tien personen bestaand secretariaat onder leiding van Stalin en Malenkov ge kozen. In de bekendmaking van x-adio- Moskou van Vrijdagavond wei-den echter de namen van slechts vijf secretax-issen ge noemd: Kroesjtsjev, Soeslov, Pospelov, Sjatalin en Ignatièv. Reuter tekent hierbij aan, dat Malenkov klaarblijkelijk streeft naar vex-eenvoudi- ging. Zo werd bij de reorganisatie onmid dellijk na Stalins overlijden het aantal le den van het presidium van de partij ver minderd van 36 tot 14. Kroesjtsjev is een der naaste medewer- •ryyyyyyyyttp ry~ry uitgeschreven door OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GjToals wij onlangs reeds in enkele woorden hebben medegedeeld, hebben wij besloten een grote Foto-Wedstrijd uit te schrijven, waaraan amateur fotografen, waar dan ook woonachtig, abonné op een onzer dagbladuitgaven of niet, kunnen deelnemen. Men vindt hieronder de volledige vermelding van de voorwaarden van deelneming en van de prijzen, die voor de fraaiste foto's worden uitgeloofd. Wij verwachten dat velen in de vroege lente, die heden aanvangt en die alom de liefhebbers van fotograferen weer naar buiten lokt, aan deze wed strijd zullen deelnemen. Door deze mededeling is de wedstrijd begonnen. Wij wachten inzen dingen in tot en met Zaterdag 11 April a.s. Eventueel later dan op die Zaterdag ontvangen foto's kunnen niet meer voor deelneming aan de wed strijd in aanmerking komen. Het personeel van ons blad is van deelneming aan deze prijsvraag uitge sloten. 1. Alle foto's waarmede men in deze wedstrijd wenst mede te dingen, moeten gemaakt zijn op en tijdens de Flora 1953, dan wel van de versiering of ver lichting van Haarlem'Lichtstad en als zodanig gekenmerkt worden door ver melding van de dag van opneming en aanduiding in enkele woorden van onderwerp en plaats. 2.. Van bekroonde foto's kunnen de negatieven worden opgevraagd. .Deze dienen onverwijld ter beschikking te worden gesteld. Wie aan deze voorwaarde niet voldoet, komt voor uitreiking van de hem/haar toegedachte prijs niet in aanmerking. Deze negatieven worden binnen een week na ontvangst terug gezonden. 3. De inzending staat open voor iedere amateur-fotograaf. Het afdrukken mag, als men zulks wenst, door een vakfotograaf geschieden. Niemand mag meer dan ten hoogste drie foto's inzenden. Elke foto dient afzonderlijk verpakt te zijn. 4. De foto's dienen op een der formaten 13 x 13, 13 x 18, 18 x 18 of 18 x 24 cm te zijn afgedrukt. Teneinde het eventueel reproduceren in ons blad zo gun stig mogelijk te maken, moet zo.veel mogelijk op glanzend wit papier worden afgedrukt. 5. Voor het plaatsen van al of niet bekroonde foto's in Haarlems Dagblad en/of zijn IJmuider en Kennerner edities wordt door ons het gewone repro ductierecht van f 9.vergoed. 6. De foto's moeten worden ingezonden onder een motto dat op de achterzijde van de foto dient te worden vei-rneld. eventueel met een titel. Voor tijdens het transport naar ons kantoor beschadigde foto's aanvaarden wij geen verant woordelijkheid. Bovendien moet achterop elk foto een gesloten enveloppe worden geplakt, die een briefje moet bevatten waarop naam en adres van de inzender (-ster) zijn aangegeven, alsmede het motto en de datum en plaats van opname (zie 1). 7. Ingezonden foto's worden alleen teruggezonden als retourporto is bij gevoegd. Foto's waarbij dit niet is geschied worden nog gedurende twee maan den, na de bekendmaking van de uitslag van de wedstrijd, voor afhaling ter beschikking gehouden. Zijn zij dan niet afgehaald, dan wordt aangenomen, dat op teruggave geen prijs wordt gesteld. 8. De beoordeling van de foto's en de toekenning der prijzen geschiedt dooi de foto-redactie van ons blad. Haar uitspraak is bindend, er kan niet over worden gecorrespondeerd. 9. De volgende prijzen worden uitgeloofd: Twee eerste prijzen, elk van f 100.waarvan 1 voor de beste bloemen- of overzichtsfoto, op de Flora gemaakt, hetzij op de binnententoonstelling of buiten en 1 voor de fraaiste foto van de versiei-ing of verlichting op de Flora of in Haarlem-Lichtstad. Twee tweede prijzen van elk f 50.met dezelfde onderscheiding. Twee derde pi-ijzen van elk f 25.— met dezelfde onderscheiding. Voorts worden in elke categorie 10, dus tezamen 20 troostprijzen van f 10.— uitgeloofd in waardebonnen, te besteden vóór 1 Juni 1953 bij een fotohandelaar in Haarlem of elders. De N.V. „Focus" te Bloemendaal, dir. de heer Dick Boer, stelde als extra prijs ter beschikking een exemplaar van het boek „Farben-Fotografie" (Kleuren- fotogi-afie) van Windisch. Deze prijs zal worden toegekend aan de inzender (-ster) van de foto, die dooi de jury als de fraaiste van alle inzendingen wordt beschouwd. 10. Alle foto's dienen in zwart en wit te zijn afgedrukt, kleurenfoto's kunnen niet voor mededinging worden geaccepteex'd. Inzending van foto's dient uitsluitend te geschieden aan het hoofdkantoor van Haarlems Dagblad Oprechte Haarlemsche Courant, Grote Houtstraat 93 te Haarlem met aanduiding op de adreszijde van de enveloppe: Foto Wedstrijd. De bekroningen zullen ongeveer twee weken na de sluitingsdatum der in zending worden bekendgemaakt. Wij behouden ons het recht voor, niet alleen in hetzelfde nummer, maar ook eventueel eerder, of iets later, foto's die naai de prijzen hebben medegedongen in onze dagbladuitgaven te publiceren. Wij wensen de deelnemers en deelneemsters aan deze foto-wedstrijd bij voorbaat succes en, wat daarWi in de eerste plaats van belang is: mooi voor jaarsweer. DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT kers van Malenkov. Sinds het laatste par tijcongres in October is hij sterk op de voorgrond getreden. Hij critiseerde op het congres vooraanstaande partijleden wegens verwaarlozing van het ideologische werk. Zijn rapport over versterking van de par tijdiscipline werd door het congres aange nomen. Als Malenkov de hoogste Russische lei der en opvolger van Stalin blijft en er is niets in de mededeling dat op het te gendeel wijst betekent dit dat hij de Sovjet-Unie alleen als premier zal bestu ren. Nieuwe ster Over Kroesjtsjev schreef het doorgaans zeer goed geïnformeerde Amei-ikaanse weekblad Newsweek voi-ige week: Let op Nikita Kroesjtsjev als er zich in Rusland een strijd om de macht gaat ontwikkelen. Hij begint sleutelposities te bezetten, zo wel in het presidium als in het secreta- ï'iaat van de communistische pai-tij. Net als Malenkov en Stalin is hij een onopval lende man, die het liefst achter de scher men werkt. Bovendien neemt men aan, dat hij 't partij-personeel leidt, een positie die eveneens door Stalin en Malenkov is be kleed. Bronnen van de geheime dienst ge loven, dat hij op een goede dag wel eens de grote leider zou kunnen worden. De secretarie van Prinses Wilhelmina, Paleis het Loo te Apeldoorn, maakt be kend: „Naar aanleiding van de berichten om trent de ramp waardoor Turkije is getrof fen heeft de Prinses, niet willende voor uitlopen op de suggesties gedaan naar aanleiding van haar oproep, zich tot het Rode Kruis gewend met het verzoek, het publiek zo spoedig mogelijk in te lichten omtrent de beste wijze waarop men de slachtoffers kan helpen." Tot Vrijdagavond was f 83,8 millioen binnengekomen bij het Nationale Rampen fonds, dat is een half millioen meer dan de avond te voren. De regeringscommissaris voor Surinaam se Zaken, mr, De Vries, heeft wederom 100.000 gulden Ned. crt., afkomstig van het Surinaamse hulpcomité voor de slacht- offei-s van de watersnood, overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. De in Normandië gehouden inzameling voor de watersnood-slachtoffers in Neder land, georganiseerd door het blad Paris- Normandie, het Franse Rode Kruis, en de regionale bank van de Crédit Agi-icole, heeft in totaal zestien millioen franc op gebracht. Steele: Eenvoud is het moeilijkst van alles na te bootsen. Dr. Sunier (links) zal op 31 Maart zijn functie van directeur van Artis neerleggen. In gezelschap van zijn opvolger, dr. E. F. Jacobi, zien wij hem hier bij een Wisent, die onlangs in Artis is geboren. J. F. t. V. 25,Personeel Feestcen- trale 129,Fi-anse Vriend 66,A. Kuin, Canada 40,—; A. V. 8,25; In plaats van een bloemetje 2,50; J. B. 26,Sn. 25,Huibert van Slooten 0,51. De bovengenoemde bedragen zijn reeds door ons aan het Nationale Rampenfonds overgemaakt. In de hoofdwaterkering van de Hoeksche Waard zijn op het ogenblik geen gaten meer. Het voorlopige herstel is vrijwel vol tooid. Het inundatiewater is nu overal ver wijderd, zodat de Hoeksche Waard geen overstroomde polders meer kent. De ver schillende hulppompen en hevelleidingen worden gedemonteerd om elders te kunnen worden gebruikt. De 170 man sterke Duitse werkploeg, die onder leiding van ir. M. Jüttner van zeven Februari tot gisteren in Zierikzee heeft ge holpen, heeft gistermiddag afscheid ge nomen. Namens de gemeente bood de ge- meenteseci'etaris, de heer H. Mulder, de groep een wapentegel van Zierikzee aan. Voorts zegde hij toe de namen van al deze Duitsers in de annalen van de stad te zullen opnemen. De huurverhoging Ten gerieve van onze lezers laten wij hieronder de klasse-indeling volgen van de gemeenten in ons verspreidingsgebied voor de door de regering voox-gesfelde huurverhoging. In de eerste klasse (135 van het huur- peil van 1940) zijn ingedeeld: Haax-lem, Bloemendaal (met uitzondering van Voge lenzang), Heemstede. In de tweede klasse (138% van 1940) vallen: Halfweg (dorp), Velsen. Beverwijk, Badhoevedoi-p, Schiphol en Zwanenburg en Zandvoort. In de derde klasse (141 Hoofddorp en Noordelijk deel van Haarlemmermeer, Castricum, Vogelenzang, Bennebroek, Hil- legom en Lisse. In de vierde klasse (145 De hierbo ven niet genoemde delen van Haarlem mermeer en Haarlemmerliede (behalve Lfalfweg). (Van onze correspondent in Parijs) De minister-conferentie van de zeven tien landen over de organisatie van de Europese landbouw is gisteren na vijf da gen als een volslagen mislukking geëin digd. De ministers zijn oaverrichterzake uiteen gegaan met de vage bedoeling elkaar in October opnieuw te ontmoeten. Sedert omstreeks twee jaar zyn in Parijs talrijke experts bezig geweest met de stu die der problemen die door een intiemere agrarische samenwerking aan de orde zou den worden gesteld en de ministers hebben nu niet beter weten te doen dan die spe cialisten op te dragen nog maar weer een tijdje met hun werk door te gaan. I-Iet enige onderscheid is, dat die studie op louter documentair gebied nu een tikje naar het politieke domein is verlegd. Maar alle problemen, die met een „hoge autori teit" en een integratie van de landbouw te maken hebben, blijven voor de experts „taboe". Zy zullen die kwesties angstval lig moeten vermijden, want zover is men bij lange na nog niet gevorderd. Het verloop van deze conferentie, die zeker wel tot de negatiefste ministeriële samenkomsten behoort, die in de laatste jaren zijn gehouden hetgeen toch wel iets wil zeggen is vooral zo teleurstel lend geweest omdat ook van de Schuman- landen, die de doelbewuste kern van Europa-inTopbouw zouden moeten vor men, geen enkel initiatief of élan is uit gegaan. Dat wil zonder chauvinisme zeg gen: op Nederland na! Want minister Mansholt zal men de eer moeten geven, dat hij met een moed, die veel op de moed der wanhoop leek, tegen een overmacht om niet te zeggen: tegen de bierkaai heeft gevochten. Minister Mansholt heeft tijdens de con ferentie geen blad voor de mond genomen. En ook op een persconferentie, gisteravond in Parijs, heeft hij in openhartige, onver bloemde en gehai-naste bewoordingen pre cies te kennen gegeven, wat hij wel van zijn collega's dacht. En dat was niet zo fraai Volgens onze minister van Landbouw was de afgelopen week duidelijk geble ken, dat van een West-Europese solidari teit nog niet de allerminste sprake is. Met woorden wel, doch zeker niet met daden. Voor minister Mansholt was deze confe rentie niet zozeer een studie-bijeenkomst van vak-ministers geweest, dan wel een toetssteen voor de bereidheid om althans in klein-Europa ook tot politieke eenheid te geraken. Die bereidheid nu is wel heel erg ver te zoeken geweest! In Rome en in Straatsburg hebben de zes minister-? van Buitenlandse Zaken be sloten, op aandringen van minister Beyen, naar gelijktijdige politieke en economische integratie te zullen streven. Maar hier m Parijs leek het er verdacht veel op, dat hun collega's van landbouw het commu niqué niet eens hadden gelezen! Producenten standpunt De grote fout volgens minister Mansholt was, dat in Pai-ijs alle landbouwproble men veel te veel uit producenten-stand punt zijn bekeken. De belangen van de consumenten zijn nauwelijks ter sprake ge komen, terwijl het juist de massa van het publiek is. die de Europese eenheid wil en daarbij het gx-ootste belang zal hebben. Het w.erd door de Nederlandse minister niet met zoveel woorden gezegd, maar er was weinig intuïtie voor nodig om te be grijpen dat ook in zijn ogen Frankrijk een niet zo heel mooie i-ol heeft gespeeld. „Natuurlijk", zei hij, „zal integratie ge- paard gaan met veel pijn, met schokken en met spanningen. Wanneer als eerste stap de tariefmuren worden afgebroken, zoals de zes landen dat in naam hadden besloten, dan zullen er van achter die pro- tectie-camouflage natuurlijk heel veel on gerechtigheden te voorschijn komen. Dat is onvermijdelijk. Maar die gevolgen zou den door de zes partners tezamen moeten worden gedx-agen. Daar ligt de kern van de zaak. Een gemeenschappelijk fonds, zoals dat ook in het plan-Beyen is voor zien, zou de schokken van die omschake ling moeten opvangen. Maar over zo'n fonds heeft men in Parijs - zelfs niet kun nen spreken. Zo ver heeft men eenvoudig nog niet durven doox-denken. Men heeft alleen een achttal px-oducten uitgekozen, waarop men zich voor de samenwerking nu wil gaan concentrex-en, zonder zich echter in ernst af te vx-agen of die produc ten zo maar uit het samenstel van voort brengselen geïsoleerd zullen kunnen wor den". Spanje Minister Mansholt is van mening dat dit stellig onmogelijk zal blijken te zijn. Op oixze vraag hoe de houding van Ne- clerland ten opzichte van Spanje is ge weest, wenste minister Mansholt nog met grote nadruk tegen te spreken, dat hij in dit verband politieke bezwaren zou hebben geuit. De politiek is hierbij niet op het tapijt geweest. Hij heeft alleen de prakti sche moeilijkheden belicht, verbonden aan een samenwerking met de „Europese or ganisatie voor economische samenwer king", waarbij Spanje nog niet als lid staat ingeschreven. Over een maaxid zullen de landbouw minister-s der zes Schuman-landen op nieuw gaan confereren, maar dat besluit lijkt verdacht veel op een doekje voor het bloeden. in elk geval kan dat voornemen het harde feit niet verbloemen, dat zoals wij aan het begin van de conferentie reeds voorspelden zowel het agrarisch inte gratieplan van de Franse minister Pfimlin als dat van de Nederlander Mansholt, in Parijs nu openlijk is gedesavoueerd. Het K.N.M.I. deelt mede: Met uitzondering van Scandinavië en Portugal blijft geheel Europa onder in vloed staan van hogedrukgebieden. In de omgeving van de Nooi'dzee tempe ren misf- en wolkenvelden voortdurend de zonnestraling, zodat de middagtempe- x-aturen daar veel lager blijven. In Fx-ies- land en langs de kust van Holland bleef het kwik gisteren op sommige plaatsen de gehele dag beneden 6 graden en ook van daag zal dit plaatselijk het geval zijn. Bij een situatie als deze is het steeds moeilijk aan te geven tot hoever landinwaarts de wolkenvelden van de Noordzee -zich over dag zullen kunnen handhaven. Kleine ver anderingen in de windrichting kunnen daarbij tot gx-ote weex-svex-schillen aanlei ding geven. Hoewel deze onzekex-heid ook morgen blijft bestaan, is er toch reden om aan te nemen, dat in een groot deel van het land flinke opklax-ingen zullen voox-komen, omdat de wind de neiging vertoont naar het Oosten te draaien, waardoor drogere lucht kan worden aangevoerd. Docooooococc oooooooooocooooc ryxDOOoooooonry>G.-jrorxoocoooor« HOGERE MID D AGTEM P E R AT U R EN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: In de nacht, en ochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking en hier en daar nachtvorst. Later op de dag overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Oost. Hogere middagtemperaturen. 22 Maart Zon op 6.39 uur, onder 18.56 uur. Maan op 10.12 uur. onder 3.17 uur. (Eerste kwartier) 23 Maart Zon op 6.37 uur. onder 18.58 uur. Maan op 11.20 uur. onder 3.59 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 Maart Hoog water: 7.48 en 20.16 uur. Laag water: 3.19 en 15.47 uur Zondag 22 Maart Hoog water: 8 43 en 21.19 uur. Laag water: 4 03 en 16.35 uur. Maandag 23 Maart Hoog water: 9.52 en 22.42 uur. Laag water: 4.56 en 17.40 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1