Meer troepen voor Elbe-linie Meer troepen voor Indochina Weerbericht Franse NA VO-bevelhebber dreigt met aftreden De luchtmacht krijgt het praedicaat Koninklijk OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Franse militaire eisen: Scotland Yard jaagt op Christie Overleg over militaire missie is begonnen Thans 86,4 millioen in Rampenfonds Tsjechische resolutie in UNO verworpen Prins Bernhard benoemd tot inspecteur-generaal Gelukwens van minister Staf Nieuwe straaljagers voor onze luchtmacht Het woord is aan... Nieuwe zetel voor de ziekenfondsraad Koningin Juliana naar Londen (JUIN) (MAYER) Deense Prins raakt rijbewijs kwijt Staking bij Austin Droogteperiode Onderzoek naar lening van McCarthy Terreuractie van Mau Mau Meteor verouderd Swift, Hunter en Javelin komen in aanmerking Vermaan van minister Suurhoff Prins Bernhard bedankte minister Foster Dulles Sehvyn Lloyd naar Cairo 67e JAARGANG No 220 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Socndaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 27 MAART 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 67 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A D. Huijsman PARIJS (Reuter) De Franse maar schalk Juin heeft Donderdag voor de Defensiecommissie van de Franse Nationale Vergadering verklaard, dat hij als bevel hebber van de landstrijdkrachten van de NAVO in de Midden-Europese sector zal aftreden, indien niet spoedig voldoende troepen ter verdediging van de Elbe-linie tot zijn beschikking gesteld zouden worden. In een uiteenzetting van zijn mening over het Europese Defensie-Verdrag, zeide Juin, dat hij de regering verzocht had, de vol ledige toepassing van het bovennationale toezicht op de strijdmacht van de zes lan den uit te stellen totdat een Europees poli tiek gezagsorgaan zou zijn gevormd. Naar Juin verklaarde, had de regering zijn advies in deze kwestie niet aanvaard. (Het E.V.G.-verdrag bepaalt, dat volledige con trole binnen 18 maanden na bekrachtiging van het verdrag moet worden ingesteld). Men verwacht dat deze eèrste officiële verklaring van de zijde van de Franse generale staf over het E.V.G.-verdrag in vloed zal uitoefenen op de meningsvorming bij vele Franse afgevaardigden ten aanzien van de bekrachtiging van het E.V.G.-ver drag. Indochina Juins verklaring zal ook van invloed zijn op de besprekingen te Washington tussen president Eisenhower en de Franse premier René Mayer, die Donderdag zijn begonnen aan boord van het presidentiële jacht Wil liamsburg. Na de eerste bespreking aan boord van het jacht werd later in het departement van Buitenlandse Zaken een tweede be spreking gehouden onder voorzitterschap van minister Dulles. Uit het feit, dat hierbij de ambassadeurs van Vietnam en Cam bodja tegenwoordig waren, leidt men af dat de oorlog in Indochina ter sprake is ge komen. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde, dat Foster Dulles de Fransen had verzocht hem gedétailleerde voorstellen te overhandigen voor het uitbreiden der Franse uniestrijdkrachten in Indochina, door gebruik te maken van de in de ver bonden Indochinese staten aanwezige man kracht. Premier Mayer en de gezanten te Washington van Vietnam en Cambodja gaven een uiteenzetting van de huidige toe stand aan het Indochinese front. Minister Foster Dulles besprak de moeilijkheden der Fransen om volledig gebruik te kunnen maken van de hiervoor genoemde man kracht. Er werd overeengekomen dat het Indo chinese vraagstuk in het verloop der be sprekingen, welke vier dagen zullen duren, nog nader en zorgvuldiger zal worden be handeld. De Franse delegatie had, bij de aanvang der bespreking, te kennen gegeven, dat Frankrijk alles in het werk zal stellen om de communistische Vietminh uit Indochina te krijgen. Volgens United Press heeft president Eisenhower tegenover de Franse premier de wens uitgesproken dat zo spoedig moge lijk een einde zal komen aan de oorlog in Indochina. Men ziet hierin een aanwijzing dat de president het Congres zal verzoeken gedurende het volgende belastingjaar voor ruimer hulpverlening aan Indochina te stemmen. Prins Bernhard ontving in de Nederlandse ambassade te Washington vele vertegen woordigers van het Amerikaanse volk, die 'hem cheque's kwamen aanbieden voor het Rampenfonds. Hier ziet u de Prins met Elaine Strickland en Peter Fairchild beide uit Alexandria. Elaine en Peter waren de vertegenwoordigers van de Amerikaanse jeugd. LONDEN (A.F.P.) Scotland Yard heeft Donderdagavond het signalement Van de voormalige politieman en kantoor bediende Reginald Christie die reeds de bijnaam van „de Landru van Rillington Place" heeft ontvangen, verspreid. Christie wordt verdacht van de moord op vier vrou wen, die gewurgd in zijn woning zijn ge- Vonden. Scotland Yard is tot de overtuiging ge komen, dat Christie tot een speciaal type sadistische misdadigers behoort. Men acht hem verstandelijk niet geheel toereken baar. Scotland Yard vreest dat Christie, indien hij niet spoedig wordt gearresteerd, nieuwe misdrijven zou kunnen begaan. Er wordt thans in geheel Groot-Brittannië naar hem gezocht. Definitief is vastgesteld, dat het vierde slachtoffer van de vrouwenmoordenaar een achttienjarig meisje is. Haar naam is nog niet bekend gemaakt. Het oudste slacht offer is, naar thans is gebleken, de 45-jarige echtgenote van Christie. KOPENHAGEN (United Press) Voor de eerste maal in de Deense geschiedenis is een Prins zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Koning Frederik heeft beslist, dat Prins René Bourbon Parma de komende twaalf maanden in Denemai\ken geen auto mag besturen. Begin van deze maand maakte de Prins een opmerkelijke rit in Kopenhagen. Laat op de avond begon hij met een andere auto van achteren te rammen. Een paar minuten later reed hij te dicht langs een geparkeer de auto en deze auto werd zwaar bescha digd. Vervolgens had de Prins krachtdadige ontmoetingen met nog twee auto's. De politie kwam er bij en op verdenking van dronkenschap kreeg de Prins geen toestemming verder te gaan. Thans heeft de Koning verklaard, dat het Koninklijk Huis geen roekeloos rijden zal tolereren van zijn leden. De 59-jarige Prins René is gehuwd met Prinses Margrethe, een dochter van Koning Christiaan IX. René is vader van Prinses Anne, vrouw van ex-Koning Michael van Roemenië. De 2000 arbeiders bij de Austin-autofa- brieken in Birmingham, die reeds zes we ken staken uit protest tegen het ontslag van een vakverenigingsfunctionaris, hebben besloten hun staking voort te zetten en ontslag te riskeren. Door deze staking kun nen 8!ób'Ó'nïei-öcèKërs niét" mét hun werk voort. DJAKARTA (AFP). De Indonesische en Nederlandse delegaties voor de bespre king inzake de Nederlandse militaire mis sie zijn te Djakarta bijeengekomen. Het hoofd van de Indonesische delegatie, Rus- lan Abdulgani, bracht de dank van zijn regering over en uitte de hoop, dat in de toekomst een vrijwillige samenwerking met Nederland zou blijven bestaan. „Na het overzien van het gehele veld van samenwerking tussen het Koninki'ijk der Nederlanden en de Republiek Indone sia, aldus Abdulgani, dat meer malen ver stoord werd door allerhande oorzaken, en na de wensen die thans in kringen van het Indonesische volk leven, overwogen te hebben, heeft de regering van de Republiek Indonesia als haar beleid het standpunt aangenomen, dat de' werkzaamheden van de Nederlandse militaire missie voldoende bijdragen geleverd hebben aan de sti-ijd- krachten van de Republiek Indonesia, zo dat zij eind 1953 beëindigd kunnen worden. Dientengevolge is mijn regering de mening toegedaan dat het werk van de Neder landse militaire missie niet moet worden verlengd. Inmiddels zij het mij hier ver gund, namens de regering van de Repu bliek Indonesia waardering uit te spreken voor de bijdrage, die door het Koninkrijk der Nederlanden door middel van de Ne derlandse militaire missie aan Indonesia geleverd is bij het verhogen van het tech nische peil van de strijdkrachten van de Republiek Indonesia, in overeenstemming met het in NeVember 1950 gemeenschap pelijk overeengekomene. Het hoofd van de Nederlandse delegatie, mr. baron van Ittersum, dankte Abdulgani voor zijn woorden en zeide, dat „de wens van de Nederlandse regering om een zeker aantal militaire deskundigen uit Indonesië in Nederland te doen terugkeren, waar men hen nodig heeft voor het Nederlandse le ger en de Noord-Atlantische strijdkrachten, samenviel met het einde van de taak der Nederlandse missie". In een groot deel van Nederland is de droogteperiode sinds 18 Februari slechts door enkele dagen van regen onderbroken geweest. Deze regen is hoofdzakelijk in het Zuid-Oosten van het land gevallen. Wel is in deze periode de vochtigheid van de lucht zeer hoog geweest, hetgeen tot uitdrukking kwam in het grote aantal dagen met mist. Men moet tot 1929 terug gaan om een periode te vinden die droger was dan de afgelopen periode. Die periode in -1929 ging echter gepaard met strenge vorst, terwijl de vochtigheid van de lucht 'Hoen gering was. Twee democratische afgevaardigden in de wetgevende vergadering van de Ameri kaanse staat Wisconsin, Edward Mertz en Charles Schmidt, hebben de vergadering verzocht een onderzoek in te stellen naar een lening van 149.000 dollar, die de repu- blikeinsq senator McCarthy in 1945 bij de „Appleton State Bank" gesloten zou heb ben. De lening zou niet in overeenstem ming met de staatswetten zijn, onder meer, omdat de bank een te klein kapitaal bezat voor het lenen van genoemd bedrag. NAIROBI, (Reuter). De Mau Mau heeft in de afgelopen nacht een grote ter reuractie ingezet. In twee, ongeveer veer tig kilometer ten Noorden van Nairobi gelegen plaatsen, zijn hutten in brand ge stoken en werden mannen en vrouwen met vuur- en steekwapens aangevallen. Er zouden honderd slachtoffers zijn. De terroristen hebben ook een ongeveer negentig kilometer ten Noorden van Nai robi gelegen politiestation aangevallen. Honderden politiemannen en militairen zijn naar het gebied, waar de aanslagen zijn gepleegd, gezonden. De stand van het Nationaal Rampen fonds was tot gisteravond totaal 86,4 mil lioen gulden. Dit is ten opzichte van Woensdagavond een stijging van 800.000. De collecte, die door de Nederlandse Bioscoopbond in samenwerking met de Stichting B.I.O.-vacantie-Oord is gehou den ten bate van het Nationaal Rampen fonds, heeft in .totaal een bedrag van 442.000 opgebracht. Aan particuliere bijdragen van de leden van de bond is, voorzover bekend, via plaatselijke comités of rechtstreeks in totaal aan het Nationaal Rampenfonds geschon ken een bedrag van 174.000. Inclusief de giften van de Nederlandse Bioscoopbond en van de stichting B.I.O.- Vacantie-Oord is door de gezamenlijke ac tiviteit van het film- en bioscoopbedrijf in ons land ruim zeven ton aan de slacht offers van de overstromingsramp ten goe de gekomen. Hierin zijn niet begrepen de bedragen van het personeel en de giften, die door zusterorganisaties of ondernemingen in het buitenland gezonden zijn. Het Franse comité, dat de hulp aan de slachtoffers van de watersnood coördineert, heeft Donderdag besloten 111.278.782 francs aan Nederland, 28.916.727 francs aan Engeland, 15.549.641 francs aan België en 11.000.000 francs aan de twee Noord-Franse departementen toe te wijzen. Het comité heeft medegedeeld, dat het reeds 318 mil lioen francs naar Nederland heeft gezon den. De regering van Birma heeft 3.000 pond sterling voor de Nederlandse regering ten behoeve van de slachtoffers van de wa tersnood. Ten kantore van het Nationaal Rampen fonds is een chèque overhandigd van 25.000 dollar ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Dit bedrag is bijeengebracht door het Cubaanse comité voor hulp aan de watersnoodslachtoffers in Nederland. NEW7 YORK (Reuter) In de politieke commissie van de algemene vergadering van de UNO is Donderdag het debat voort gezet over de Tsjechoslowaakse klacht, dat de V.S. zich mengen in de binnenlandse aangelegenheden door spionnage en onder mijnende actie te bedrijven met geld van het bureau voor wederzijdse beveiliging (MSA). De resolutie werd tenslotte ver worpen. De Russische afgevaardigde Gromyko verklaarde, dat de MSA troepen op de been brengt tegen de Sovjet-unie en de volksdemocratieën. De Verenigde Staten, zo vervolgde de Russische afgevaardigde, zullen met de Sovjet-Unie in één wereld moeten leven, of zij dit prettig vinden of niet. Deze om standigheid vereist, dat de ene groep zich niet mengt in de binnenlandse aangele genheden van de andere groep. In aansluiting hierop verklaarde spre ker, dat in Nederland „Amerikaanse bases als tulpen groeien". Henri Hoppenot (Frankrijk) verklaarde hierna, dat. de heersers in Tsjecho-Slowa- kije niet het recht hebben anderen te be tichten van iets, dat zij zelf op hun gewe ten hebben. Hierop besloot de Tsjechoslowaakse ver tegenwoordiger, David, het algemene de bat. Hij zeide dat bij het proces tegen Slansky c.s. een nieuw spionnagenet was ontdekt in de vorm van het zionisme. Tenslotte werd de Tsjechoslowaakse re solutie verworpen met 41 tegen 5 stem men bij 14 onthoudingen. Alleen de Sov jet-groep stemde voor. De landen van het Arabisch-Aziatische blok onthielden zich over het algemeen van stemmen. Andrei Wysjinski, het hoofd van de Sovjet-delegatie naar de UNO, is Donder dag op de „Queen Mary" te New York aangekomen. Op het vliegveld Soesterberg zijn hedenmorgen burgerlijke en militaire autoriteiten getuige geweest van een plechtigheid die in de annalen van de militaire luchtmacht als een historisch feit zal worden geboekstaafd. Aan de bijna 40-jarige luchtmacht is bij Koninklijk Besluit van 11 Maart het praedicaat „Koninklijk" verleend. In aan sluiting daarop is luitenant-generaal-vlieger Prins Bernhard benoemd tot inspecteur- gensraal van de Koninklijke Luchtmacht. Beide Koninklijke Besluiten werden van morgen onder de vlaggemast op het vliegveld bekend gemaakt. Bij alle onderdelen van de militaire luchtvaart'en voorts op alle plaatsen ter wereld waar zich Nederlandse luchtmachtmilitairen bevinden, werd een dagorder van de chef luchtmachtstaf, luite nant-generaal-vlieger I. A. Aler, waarin de verlening van het praedicaat „Koninklijke" vermeld werd, voorgelezen. alle omstandigheden ervoor zorg te dragen, dat zij dit praedicaat waard is, zowel in vredes- als in oorlogs'ijd. ,.De Koninklijke Luchtmacht heeft als beide andere onderdelen van de strijd krachten een eigen wijze van leven en werken. Maar juist het heugelijke feit van heden zal er ons voor moeten behoeden om eigenwijs te zijn. Wat samen gedaan kan worden moet terwille van de zakelijk heid gecombineerd blijven. De nauwe sa menwerking met en de steun van de zee- en landmacht op velerlei gebied is aan vankelijk voor de juiste opbouw van de luchtmacht nog onontbeerlijk. Wij hebben ook na vandaag niet de pretentie alles al leen te kunnen noch te willen doen" aldus generaal Aler. De minister van Oorlog, ir. C. Staf, hield een rede, waarin hij zei dat de inter nationale verhoudingen de na de oorlog opgetreden spanningen en de intensive ring van de koude oorlog vele landen in de wereld, waaronder ook Nederland, ge dwongen hebben zich in een hoog tempo voor te bereiden op de verdediging van de vrijheid met de wapenen. In vele landen hebben de luchtstrijd krachten zich reeds tijdens de laatste we reldoorlog ontwikkeld tot een zelfstandig deel van de krijgsmachten. De Nederland se luchtmacht moest na het einde van de oorlog als het ware uit de grond worden gestampt. De minister gaf uiting aan zijn grote erkentelijkheid jegens Engeland en Amerika voor de personele en materiële hulp die daarbij wordt verleend. Hierna richtte de minister zich in het Engels tot de aanwezige geallieerde be velhebbers, Air Chief Marshal Sir Hugh W. Saunders, generaal Lauris Norstad, Air Chief Marshal Sir Robert Foster, Air Com modore H. D. Mc Gregor en in het Ne derlands tot de Belgische generaal-majoor L. F. de Soomer. Thans is voor de Nederlandse lucht macht de dag aangebroken, dat zij tot een zelfstandig militair orgaan wordt ver klaard, zei minister Staf, die de luchtmacht met deze hoege onderscheiding geluk wenste. Generaal I. A. A1 e r dankte de minister en gaf de verzekering dat het personeel van de Koninklijke Luchtmacht de uiter ste inspanning zal betrachten om onder Haarlemse arbeiders helpen tot Goede Vrijdag nog met de opruimingswerkzaam-' heden in Oude Tonge. De foto toont duidelijk-dat er hard moet worden aangepakt onder moeilijke omstandigheden, LONDEN. (ANP.). Zoals men zich zal herinneren is er van Nederlandse zijde by verschillende gelegenheden de aandacht op gevestigd, dat de bij de Nederlandse lucht macht in gebruik zijnde Glostcr „Mcteor"- straaljagers vervangen moeten worden. De „Meteor" is verouderd. Reeds geruime tijd is overleg gaande over het type toestel dat de „Meteor" zal vervangen. Daarvoor zouden in aanmerking komen de Vickers Supermarine tweemotorige straaljager Swift of de eenmotorige Hawker Hunter- straaljager. Van de Swift is officieel be kend gemaakt dat dit toestel sneller is dan het geluid. Van de Hunter is dat officieus bekend. Een keuze tussen beide toestellen is nog niet gemaakt, maar schijnt aan staande. Er is van de zijde van de Nederlandse luchtmacht in het verleden ook de aan dacht op gevestigd, dat Nederland een „all weather fighter" nodig heeft, een jacht vliegtuig dat onder alle weersomstandig heden en vooral ook 's nachts kan worden gebruikt. Als een mogelijke keuze hiervoor is ge noemd de Gloster „Javelin". Definitieve bekendmakingen over bestel lingen van deze vliegtuigen zullen waar schijnlijk binnenkort worden uitgegeven, aldus meldt het Engelse vakblad „Flight". Mee betrekking tot de Gloster Javelin- straaljager kan worden gemeld, dat op het ogenblik Amerikaanse invliegers dit toestel in Engeland aan het proberen zijn. Als deze proenemingen met succes worden be kroond dan zal de Javelin vermoedelijk als standaard, „all weather fighter" voor de landen van de Noord-Atlantische verdrags organisatie worden gekozen. De bouw er van zou dan in Italië kunnen worden te- gemoetgezien. Wanneer de „Hunter" mede voor de NAVO-landen zou worden bestemd zouden met een grote mate van waarschijnlijkheid de Rolls Royce „Avon"-straalmotoren er voor in België en de vliegtuigen zelf in Nederland worden gebouwd. William Hazlitt: Een gentleman is iemand, die de aanspraken van eens anders ei genliefde begrijpt en eerbiedigt en wederkerig van hem hetzelfde vergt. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer J. G. Suurhoff, heeft de nieuwe zetel van de Ziekenfondsraad in de P. C. Hooftstraat 162 te Amsterdam officieel geopend. In een rede vestigde hij de aandacht op de unieke situatie in Ne derland, waar een wettelijk verplichte verzekering niet wordt uitgevoerd door overheidsorganen, maar door organen uit particulier initiatief ontstaan. In die" organen hadden de medewerkers der fondsen in uiteenlopende mate een aandeel in bestuur en leiding. De hoop-van de Duitse bezetter, dat dit bonte geheel zou worden gelijkgeschakeld, is een illusie ge bleken. De Nederlandse regering beschikt niet over middelen tot gelijkschakeling en wenst die middelen ook niet, want zij wenst die gelijkschakeling zelve niet. Dit standpunt echter heeft consequenties, welke de minister de leden van de Zieken fondsraad en allen, die bij de ziekenfond sen een rol spelen ernstig onder ogen wenst te brengen. De regering kan de uit voering van het Ziekenfondsenbesluit slechts in volle gerustheid aan het zieken fondswezen en zijn medewerkers overlaten, wanneer zij er op kan rekenen, dat alle particularismen, alle onderlinge concur rentie en tegenstellingen uit het verleden, alle groepsbelangen ook, ondergeschikt worden gemaakt aan de bevordering van de volksgezondheid. Dit betekent niet, dat zou moeten worden afgezien van behar tiging van rechtmatige bijzondere be langen maar wel, dat daarbij een grote mate van zelfbeperking en zelfbeheersing nodig is en dat grote omzichtigheid moet worden betracht bij het kiezen van midde len om die belangen te behartigen. In dit opzicht uitte de minister zijn leedwezen over wat te Breda en te Tilburg met be trekking tot de specialistenhonorering ge schiedt. Hij noemde dit uiterst bedenkelijk en betreurde het buitengewoon, dat nog steeds geen oplossing werd gevonden. Op deze wijze dringt men de overheid op wegen, welke zij eigener beweging zeker niet zou gaan, aldus minister Suurhoff. Koningin Juliana zal Maandagmiddag per vliegtuig naar Londen vertrekken, ter bijwoning van de begrafenis van Koningin Mary. Koningin Juliana is voornemens Dinsdagavond naar Nederland terug te keren. WASHINGTON, (AFP). Prins Bern- hard heeft Donderdagmorgen een beleefd heidsbezoek gebracht aan de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. De Prins arriveerde vergezeld van ambassadeur Van Royen. Eerst onderhield de Prins zich ongeveer twintig minuten met het hoofd van de afdeling voor Be- nelux-aangelegenheden van het departe ment van Buitenlandse Zaken, Francis L. Spalding. Om tien voor elf kwam de on derminister van Buitenlandse Zaken, Be dell Smith, de Prins begroeten. Het on derhoud met Foster Dulles duurde slechts tien minuten aangezien Dulles spoedig daarna verwacht werd op het presidentiële jacht Williamsburg voor besprekingen en een lunch met Eisenhower en Franse mi nisters. Na zijn onderhoud met Dulles be gaf Prins Bernhard zich naar het bureau van Bedell Smith waar hij zich een uur iang onderhield met zijn oude strijdmak ker, die tijdens de tweede wereldoorlog hoofd van de generale staf van SHAEF onder generaal Eisenhower was. Ambas sadeur Van Royen verklaarde na afloop, dat de Prins aan Foster Dulles de dank van het Nederlandse volk had overge bracht voor de hulp in de overstromings ramp. Dulles, die enkele dagen na de ramp in Nederland was, informeerde naar de huidige stand van het reddingswerk en werd door de Prins op de hoogte ge bracht van hetgeen tot dusver is gedaan. CAIRO (AFP). De Egyptische minis ter van voorlichting heeft verklaard, dat rnen de Britse minister van staat Sehvyn Lloyd. die zich thans in de Soedan bevindt, in Cairo verwacht. Men neemt aan, dat hij Zaterdag zal komen. Officieel is medegedeeld, dat premier Naguib de ontruiming van de kanaalzone ter sprake zal brengen bij het onderhoud, dat hij Zaterdag met Selwyn Lloyd te Cairo zal hebben. TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt met mor gen tijdelijk regen. Aanvankelijk zwakke, later matige tot krachtige en aan de kust mogelijk harde wind tus sen Zuid en West. Weinig verandering in temperatuur. 28 Maart Zon op 6.25 uur. onder 19.06 uur. Maan op 17 16 uur. onder 5.31 uur Hoog en laar - ióen Vrijdag 2? laart Hoog water: 2.25 en 14.38 uur. Laag water: 10.04 en 22.32 uur. Zaterdag 28 Maart Hoog water: 3.00 en 15.13 uur. Daag water: 10.45 en 23.07 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1