Noordelijken aanvaardden voorstel tot uitwisseling zieke Korea-gevangenen Indrukwekkend ceremonieel bij Queen Mary's laatste tocht Franse ministers hebben Washington weer verlaten Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weer diplomatieke actie in Panmoendjom Tevens uitnodiging aan generaal Mark Clark om de onderhandelingen te hervatten van Europa dient voorrang te hebben" Koninklijk bezoek aan Paasspel Koningin Juliana heden naar Londen Engeland speurt naar vrouwen-moordenaar Eerste gevangenen in Rusland vrijgelaten Hevig handgemeen in Italiaanse Senaat Het woord is aan... Dulles zal in Bonn proberen te bemiddelen inzake het Saarprobleem PRINS BERNHARD: „Economische eenheid Britse tegenactie tegen de Mau-Mau Restanten van een zesde slachtoffer gevonden Engels-Russische bespreKingen Brand in ziekenhuis eiste 33 doden Nieuwe kieswet aangenomen ..De Ommelanden" moet 51 arbeiders aannemen Trambotsing in Amsterdam negen licht gewonden West-Duitsland steunt oproep van Koningin 67e JAARGANG No 222 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Sotndaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peerebooro MAANDAG 30 MAART 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 6£ Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Zoals in een deel van onze vorige editie reeds werd medegedeeld, hebben de Chinezen en Noord-Koreanen via radio-Peking medegedeeld, dat zij het UNO-voorstel tot uitwisseling, van zieke en gewonde krijgsgevangenen van 22 Februari aanvaarden. Tevens hebben zij zich bereid verklaard ds bestandsbesprekingen te Panmoendjom te hervatten. Generaal Clark, de geallieerde opperbevelhebber in het Verre Oosten, is per brief door de Noordelijken van een en ander in kennis gesteld. Vandaag zullen onder handelaars naar Panmoendjom vertrekken. De bestandsbesprekingen zijn vorig jaar October geschorst, nadat men al sinds No vember 1951 pogingen had gedaan om tot een vergelijk te komen. De verbondenen weigerden in te gaan op de eis van de communisten tot gedwongen repatriëring van alle krijgsgevangenen. Goed teken Westelijke diplomaten te Londen zijn van mening, dat de boodschap van de Noord-Koreanen en Chinezen het téken is, dat Moskou wellicht oprecht een einde wenst te maken aan de „koude oor-log". Men wijst er op dat de Russen de afge lopen drie weken enige gebaren hebben gemaakt, waaruit dit zou kunnen blijken. Eerst verklaarde de nieuwe premier der Sovjet-Unie, Malenkov, dat het Oosten en het Westen in vrede kunnen leven. Ver volgens werd het kanaal tussen West- Duitsland en West-Berlijn heropend, dat reeds lang voor alle verkeer gesloten v/as. Daarna bood het hoofd van de Russische bezettingstroepen in Oost-Duitsland, Tsjoeikof, aan om problemen betreffende het luchtverkeer boven Duitsland te be spreken, terwijl de Sovjet-Unie Engeland hulp toezegde bij de pogingen om Britse burgers, die in Noord-Korea worden vast gehouden, vrij te krijgen. Bovendien kre gen tien Amerikaanse journalisten visa voor de Sovjet-Unie, teneinde een onder houd te hebben met Malenkov. In Londen blijft men echter de gebeur tenissen met de grootste voorzichtigheid volgen. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken beschouwt de Noordelijke boodschap als een „onvoorwaardelijke aanvaarding" van het voorstel der UNO van 22 Februari. In een verklaring wordt gezegd, dat dit voorstel in overeenstemming is met artikel 109 van de Geneefse conventie betreffen de krijgsgevangenen, dat, zo wordt met nadruk verklaard, voorziet in een uitwis seling van zieke en gewonde gevangenen op basis van vrijwilligheid. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles, heeft ver klaard te hopen, dat de uitwisseling snel zal geschieden. De Canadese voorzitter van de Alge mene Vergadering der UNO, Lester Pear son, zeide: „Dit is iets waarop wij gehoopt hadden". De Russische ambassadeur in de Verenigde Staten, Zaroebin, noemde de Noordelijke boodschap „zeer goed nieuws". Het lid van de Russische delegatie bij de UNO zeide: „Voor mij is dit nieuws". Franse diplomatieke kringen in Parijs reageerden gunstig op het Noordelijk aan bod, doch zeiden, dat zij meer belang hechten aan wat de leider van de Russi sche delegatie bij de UNO, Wysjinski, zal gaan zeggen. Prins Bernhard heeft Zaterdagmiddag in een rede tijdens een lunch in de University Club te New York verklaard, dat economi sche eenheid in Europa vooraf dient te gaan aan politieke eenheid. De Prins zei dat de vorming van een Europese regering of van een Europees leger niet als het enige be wijs beschouwd dient te worden van het welslagen of de mislukking van een ver enigd Europa. De schepping van een vrije gemeenschappelijke markt in Europa is be langrijker en dient voorrang te hebben vóór de opbouw van een Europese politieke structurele eenheid, welke zonder gezonde basis van een gemeenschappelijke markt niet. meer zou zijn dan „een reus met lemen voeten", aldus Prins Bernhard. „Neder land als een traditionele vrijhandelsnatie heeft veel te winnen bij een gemeenschap pelijke Europese markt, maar als een klei ne natie heeft het veel te verliezen bij een politieke unie. Daarom is het te begrijpen dat het er tegen opziet zijn politieke souve- reiniteit te verliezen voordat het de garan tie heeft ontvangen, dat een politieke unie hand in hand zal gaan met een economische unie", aldus de Prins. „Zonder twijfel zal de politieke opbouw, waarop zovelen zo luide aandringen, tot stand komen, zij het ook wat later dan deze ongeduldigen wen sen. Maar zij zal dan een veel gezonder fundering hebben dan wanneer we begin nen te bouwen op ijle lucht" aldus besloot de Prins. Zondagavond heeft Koningin Juliana, vergezeld van Prinses Wilhelmina en Prin ses Margriet, in hét kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Tes- selschadelaan te Hilversum het Paasspel bijgewoond, dat werd uitgevoerd door kin deren van de Zondagsschool. Het is ge schreven door mej. II. J. W. Modderman, Remonstrants predikante te Amsterdam. Na afloop gebruikte de Koninklijke Fa milie in de bestuurskamer de thee. Te Poesan is van de zijde der verbon denen medegedeeld dat het aantal Noorde lijke krijgsgevangenen en geïnterneerde burgers op 1 Maart 132.304 bedroeg. Terugzending wensen: 67.207 Noord- Koreaanse en 5.911 Chinese militairen, benevens 9.105 Noord-Koreaanse burgers. Geen terugzending wensen: 33.164 Noord- Koreaanse militairen en burgers en 14.298 Chinese militairen. Aan 2.619 geïnterneerden is nog niet gevraagd of zij al dan niet terugzending wensen. Een woordvoerder van het Amerikaanse Rode Kruis heeft Zondag te Tokio ver klaard niet van mening te zijn dat het in ternationale Rode Kruis zal worden inge schakeld bij de uitwisseling, daar de com munisten immer te kennen hebben gege ven deze internationale organisatie te be schouwen als een werktuig der UNO en altijd geweigerd hebben medewerking te verlenen aan de werkzaamheden van het Rode Kruis. Schifting Een woordvoerder van het Zuid-Ko- reaanse ministerie van Landsverdediging heeft Zondag te Seoel verklaard dat alle in vrijheid gestelde zieke of gewonde Zuid-Koreaanse krijgsgevangenen eerst op hun politieke betrouwbaarheid zullen wor den onderzocht, voordat zij zich in Zuid- Korea vrij zullen mogen bewegen, dit om te voorkomen dat communistische agenten op deze wijze toegang tot Zuid-Korea zou den verkrijgen. Hij voegde echter hier aan toe dat de vrijgelatenen pas zullen wor den ondervraagd, wanneer hun lichame lijke toestand dat gedoogt. De Franse ambassadeur te Moskou heeft van minister van Buitenlandse Zaken Molotov de belofte gekregen, dat de Rus sische regering bij de Noord-Koreaanse autoriteiten zal bemiddelen teneinde de vrijlating te verkrijgen van de Franse burgerlijke geïnterneerden in Noord- Korea. Onder hen bevinden zich de vroe gere Franse zaakgelastigde te Seoel, Per ruche en verscheidene consulaire ambte naren. Van onze correspondent in Londen) Queen Mary is gistermiddag haar laatste tocht begonnen, toen haar stoffelijk over schot uit de kapel van Marlborough House met groot ceremonieel werd overgebracht naar de Westminster Hall, waar korte tijd later het publiek werd toegelaten voor een défilé langs de hoge katafalk, dat tot hedenavond zal duren. Langs de oevers van de Theems had zich reeds uren tevoren een brede rij gevormd van meer dan een kilometer lang. De processie was van klei nere afmeting dan voor een staatshoofd het geval pleegt te zijn, maar was niet minder indrukwekkend. De processie was te beschouwen als de eigenlijke begrafenisstoet, daar deze ach terwege zal blijven. De kist zal namelijk Dinsdagochtend in alle vroegte met een gewone auto naar het kasteel Windsor worden overgebracht. Daar volgt dan om elf uur een rouwdienst en de bijzetting in de kapel van Sint George. Na het grijsblauw van de luchtmacht, die de stoet opende, volgden de stoere fi guren van de garde-officieren en man schappen in hun lange grijze mantels en de vervaarlijke berenmutsen op. Ook langs de route stonden de garde-soldaten, het hoofd gebogen, de armen rustend op de omlaag gerichte karabijn. Zij droegen witte handschoenen. Achter de groep garde-offi cieren volgde de Household Cavalry, allen te voet. Eerst een groep in donkerblauwe jassen met rode kj-agen en door rode plui men omspeelde koperen helmen, dan een afdeling in scharlaken jassen met zwarte kragen en witte pluimen op de glinsterende helmen, daarna de mariniers in donker blauwe tuniek en witte tropenhelmen, ge volgd door matrozen en marine-officieren. Het garde-muziekcorps met omfloerste trommen werd voorafgegaan door konink lijke herauten. Daarna volgde de kist met de fel-kleurige standaard van de overleden vorstin en een grote bloemenkrans daarop. Zij verrees hoog op de affuit met zijn grote lichtgroene wielen, voortgetrokken door zes paarden, waarvan drie bereden werden door kanonniers in groot tenue. Onmiddellijk achter de kist liepen naast elkaar de Hertog van Edinburgh, de Her tog van Windsor,- de Hertog van Gloucester en de jonge Hertog van Kent. In de hoge, halfdonkere ruimte van de middeleeuwse Westminster Hall wachtten Koningin Elizabeth en de andere vrouwe lijke leden der Koninklijke familie, allen zwaar gesluierd, de komst van het stoffe lijk overschot af. Bij de nadering van de stoet begonnen de klokken van de aan de overkant ge legen Westminster Abbey te luiden, en ter wijl de stoet zich voortbewoog, dreunden de saluutschoten uit Hyde Park en van de Tower, 85 in totaal, overeenstemmende met de leeftijd, die door Queen Mary was be reikt. Toen de kist op de katafalk was ge plaatst, leidde de aartsbisschop van Can terbury een korte rouwdienst. Na het vertrek van de Koninklijke fa milie stroomde het publiek het gebouw binnen. Koningin Juliana, die vandaag in Lon den zou aankomen, zou ook een bezoek aan de Westminster Hall brengen. Onder de rouwenden, die Zondag de Westminster Hall bezochten, bevond zich ook de zeventigjarige voormalige premier en leider der Britse socialistische partij, Clement Attlee. Attlee heeft, om dit deel- nemingsbewijs te kunnen leveren, zijn op neming in een ziekenhuis voor het onder gaan van een blinde-darmoperatie uitge steld. Zondagavond werd hij opgenomen en men verwachtte, dat hij heden geope reerd zou worden. NAIROBI, (Reuter). De Britten heb ben de jongste massale terreuractie der „Mau-Mau", met een tegenactie beant woord. Honderden politiemannen reden Zondag, voor het aanbreken van de dag, in pantserwagens de inboorlingenverblij- ven te Baghati binnen en arresteerden duizenden nog slapende inboorlingen. Gevolgd door de Hertogen van Edinburgh, Windsor, Gloucester en Kent, gaat de koets met het stoffelijk overschot van Koningin Mary langs de met duizenden zwijgende toeschouwers omzoomde weg naar West minster Hall. (Van onze correspondent in Londen) Over heel Engeland speurt de politie naar de sadistische maniak, die er van ver dacht wordt tenminste 6 vrouwen te heb ben vermoord in het huis waar hij tot voor kort gewoond heeft. Het is gelegen in een armelijke volksbuurt in West-Londen. Het zelfde huis is reeds in 1949 het toneel ge weest van een dubbele moord. Iemand, af komstig uit Jamaica, die verhuisde van de bovenverdieping naar de flat gelijkvloers, ontdekte zoals reeds kort gemeld Dinsdag achter een schot de lijken van drie vrouwen. Later werd onder de vloer het lijk van een vierde vrouw gevonden. Gis teren deed de politie in de tuin achter het huis een nieuwe lugubere ontdekking. Daar werden in een vuilnisbak, begraven onder een bosje, de half verbrande been deren en andere overblijfselen van nog twee slachtoffer-s gevonden. De vraag die thans gesteld wordt is of deze tragedie verband houdt met de vroe gere moord in dit huis. Vier jaar geleden werden daar een negentienjarige moeder en haar dochtertje van 14 maanden ge wurgd. De echtgenoot van cle vrouw Ti mothy John Evans kreeg de doodstraf en werd opgehangen. Was hij onschuldig? De man die thans gezocht wordt, rir 55- jarige Jol^n Christie, heeft 15 jaar op de beneden-flat met zijn vrouw gewoond. On geveer twee maanden geleden 'verdween mevrouw Christie. Ook haar lijk werd in de woning gevonden. Tien dagen geleden heeft Christie de flat verlaten. Sinds Maan dag werd hij niet meer gezien. Bij Scotland Yard komen voortdurend berichten binnen, dat Christie is herkend, maar zij hebben nog niet tot de opsporing van de man geleid. De politie heeft thans opdracht gegeven het huis af te breken om na te gaan of er niet nog meer slachtoffers i" verborgen zijn. MOSKOU, (Reuter) De eerste ge vangenen, die vallen onder het nieuwe Russische amnestie-decreet, zijn Vrijdag uit de Boetsyrska.ja-gevangenis tc Moskou vrijgelaten. Het betrof hier vrouwen, die kinderen hebben. De gevangenen die vrijgelaten worden, zullen papieren krijgen die hun vrijlating bevestigen. Zij zuilen hun Sovjet-Russische paspoorten terugkrijgen. Alle Moskouse bladen hebben het de creet in grote opmaak gepubliceerd. Het orgaan van de Sovjet-Russiche communis tische partij, Prawda, zegt dat het getuigt van „de grote levenskracht van het Sov jet-Russische stelsel en de verder verster king van de macht van de Sovje'-Russische staat". Het decreet, aldus de Prawda, „werd door de volken van de Sovjet-Unie verwelkomd met diepe vaderlandse trots op onze machtige socialistische staat". Het regeringsorgaan Izwestia schrijft, dat het decreet „beantwoordt aan de belangen van het volk". Naar Reuter nader meldt, geldt de am nestie voor misdrijven op militair gebied voor onder bepaalde artigelen van het we!- boek vallende misdrijven. De amnes'ie voor vrouwen geldt voor vrouwen met kin deren onder de tien jaar, zwangere vrou wen en vrouwen boven vijftig jaar. De amnestie geldt voorts voor mannen boven 55 jaar en personen die aan een on geneeslijke ziekte lijden. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Dinsdag te Berlijn besprekingen zullen beginnen tus sen Sovjet-Russische en Britse vertegen woordigers. Onderwerp is de veiligheid in de lucht boven Duitsland. LARGO. (Reuter). Zondagochtend is in een verpleeginrichting bij Largo (Flo- rida-V. S.) brand uitgebroken. Er waren 70 patiënten van wie er 35 omgekomen zijn. (Van onze correspondent in Rome) In de rumoerigste zitting, ooit door de Italiaanse Senaat gehouden, is gistermid dag onverwacht de nieuwe tegen de extre misten van links en rechts gerichte kies wet aangenomen. De zitting, die reeds Donderdagmorgen was begonnen, duurde ononderbroken 76 uur. Alle communisti sche en socialistische senatoren hebben daarbij één voor één een wetsvoorstel toe gelicht inzake de arbeidstoestanden in de .Voord-Italiaanse rijstcultuur, zulks om te voorkomen dat men aan de discussie over de kieswet zou kunnen beginnen. De obstructie eindigde Zondagmiddag omstreeks half drie, toen de lijst van spre kers eindelijk uitgeput was en het voor stel betreffende de arbeidstoestanden werd verworpen. Een voorstel van de communist Terra- cini om de zitting te Verdagen in verband met Palmzondag werd door de zoorzitter afgewezen. De voorzitter kondigde vervolgens aan dat er hoofdelijk over een door De Gas- peri gevraagd vertrouwensvotum zou wor den gestemd. De communisten weigerden echter te stemmen. Zij wierpen inktpotten, boeken en stukken hout naar de regerings- Laurillard: Het geloof is een stok om op te steunen, niet om anderen mee te slaan. banken en bovendien drongen zij op naar de voorzittersstoel om te proberen de voorlezing van het wetsvoorstel - vooraf gaande aan de stemming - te beletten. Gedurende anderhalf uur was er een he vig handgemeen! Twee ministers, Lamal- fa en Pacciardi, werden, hoewel niet ern stig, mishandeld. De communisten rukten delen van les senaars af en sloegen daarmee op het ver dere meubilair ter verwekking van zoveel lawaai dat een stemming onmogelijk zou worden. Niettemin werd deze doorgezet. Resultaat: 174 vóór. Niemand was tegen, daar de extremisten zich van stemming onthielden. Toen de voorzitter, omstuwd door be schermende boden, vertrok, werd hij aan het hoofd getroffen door een zware lat, die uit de communistische sector was ge gooid. Hij kreeg een lichte hoofdwond. Tengevolge van deze hoogst onverkwik kelijke voorvallen voorziet men in de eerstvolgende dagen relletjes in het land. De communisten hebben voor vandaag een algemene protest-staking van vier uur af gekondigd. (Van onze correspondent in Parijs) De besprekingen die premier Mayer, bij gestaan door drie zijner ministers in Washington gedurende 43 uur met presi dent Eisenhower en Foster Dulles heeft gevoerd, hebben, zoals wel te verwachten was, weinig of geen tastbare resultaten opgeleverd. Te verwachten was dat niet alleen om dat Frankrijk de laatste maanden in Ame rika nu niet bepaald in een reuk van hei ligheid stond, maar vooral ook omdat be slissingen van een draagwijdte, die hier aan de orde werden gesteld, nu eenmaal niet alleen door de Amerikaanse regering, doch slechts door de vo!ks\'crtegenwoordi- ging genomen zouden kunnen worden. Die besprekingen hadden dan ook voor- j namelijk een informatieve bedoeling. Het republikeinse bewind, dat immers nog niet zo veel internationale ervaring achter de j rug heeft, wilde zich vollediger op de i hoogte stellen van de Europese, en speciaal Franse, problemen van het ogenblik, met de opzet die kennis daarna met een twee ledig doel aan te kunnen wenden: ten eerste om de senaat op haar beurt voor te j lichten en te stuwen in de richting, die de I regering-Eisenhower juist voorkomt, en ten tweede om eventueel te kunnen be- I middelen tussen de Europese landen, waar- mede Frankrijk in het bijzonder moeilijk- i heden heeft. Onder die Europese landen valt in de eerste plaats natuurlijk wel Duitsland te noemen: het zwaarste probleem dat "op een oplossing wacht betreft in dit verband het Saarland. Daaraan is dan .ook heel wat tijd be steed zonder dat Bidault. er echter in ge slaagd schijnt te zijn de Amerikanen ge heel tot het Franse standpunt over te halen. De Fransen blijven er op staan dat Duits land voorlopig zal blijven berusten in de economische concessies, in het Saarland ge daan die als een tegemoetkoming in de ge leden oorlogsschade *e beschouwen zijn. Daarom zal Frankrijk het E.V.G.-verdrag niet ratificeren zolang Bonn zich niet dui delijk in deze zin heeft uitgesproken. Vooral minister Dulles heeft er 'naar vergeefs op aangedrongen, de Saar vooral toch geen strikte voorwaarde voor de ratificatie van het Europese legerver- drag te maken. Een aceoord is, zoals ge zegd, niet bereikt, al moet Dulles dan ook hebben toegezegd zijn invloed op Adenauer t.en gunste van Parijs uit te zullen oefenen. De resultaten van die vriendschappelijke pressie zullen, ma3r zonder al te veel illu sies, dus moeten worden afgewacht. Wat het tweede hoofdpunt der confe rentie betrof, Indo-Ohina, hebben de Ame rikanen opnieuw erkend, dat Frankrijk op grotere steun recht heeft. Er zijn cijfers ge noemd, maar die waren aanzienlijk lager dan de bedragen tot 1 milliard dollar die in Parijs de laatste weken circuleer den. Overigens is het vooral wel op dit punt, dat het Congres uiteraard het laatste woord zal hebben. Ook hebben de Franse en Amerikaanse staatslieden uitvoerig de situatie onder ogen gezien, die zou ontstaan, indien de communistische Chinezen na een vrede in Korea het volle pond van hun militaire kracht op Indo-China zouden werpen. Com munistisch China is bij voorbaat door Amerika en Frankrijk tegen zulk een ini tiatief gewaarschuwd. Met het onderzoek van deze eventuali teiten heeft Amerika de verantwoordelijk heden van Frankrijk, niet alleen als Euro pese, maar ook als internationale mogend heid, opnieuw erkend, en dat beschouwt men in Parijs wel als een der voornaamste en meest verheugende consequenties van het bezoek van de Franse regeringsleden aan Washington. Nieuw denkbeeld Een nieuw denkbeeld heeft Mayer nog gelanceerd, toen hij op een lunch van de Amerikaanse pers suggereerde, dat Ame rika in Frankrijk en in de Franse Unie de nodige kapitalen zou beleggen voor de ex ploitatie van grondstoffen, die de Atlan tische gemeenschap later nog wel eens broodnodig zou kunnen hebben. De Franse minister-president ging daar bij zelfs zo ver door ook nog de idee te op peren, dat Amerika eveneens geld zou kun nen steken in de Franse woningbouw. Er is geen doelmatiger bestrijding van het communisme te bedenken, zo motiveerde hij deze gedachte, dan de arbeiders een menswaardige levensstandaard te verzeke ren en behoorlijke woningen te verschaf fen. Dat zal niemand willen ontkennen. De vraag rijst echter of dit soort voorzienin gen nu niet eerder op het arbeidsveld van de Nationale regering zijn gelegen. Men kan zich tenminste moeilijk voorstellen, dat de Amerikaanse volksvertegenwoordiging, na alle verplichtingen, die zij uit naam van de belastingbetalers op zich heeft ge nomen, nu ook nog eens de fondsen zou willen fourneren, nodig voor de Franse woningbouw. De Fransen hebben zich tenslotte ver bonden er op toe te zien, dat er geen stra tegische materialen naar communistisch China gezonden zullen worden. De commissie van arbitrage in het con flict tussen de zuivelfabriek „De Omme landen" te Groningen en de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond heeft naar aanleiding van het aantekenen van hoger beroep door „De Ommelanden" tegen de uitspraak van de dispensatiecommissie, bepaald, dal Dinsdag 51 arbeiders bij deze zuivelfabriek te werk moeten zijn gesteld. Deze uitspraak betekent dat de commis sie van arbitrage afwijzend heeft beschikt op het hoger beroep van De Ommelanden. De Algemene Nederlandse Agrarische Be drijfsbond had voor vier van de 55 arbei ders dispensatie aangevraagd. Deze dispen satie is wèl toegekend. Een tramtrein van lijn 3 is Zondagmid dag bij de halte Frederik Hendrikplant soen te Amsterdam, doordat de rem wei gerde, tegen een ander tramstel van lijn 3 gebotst, dat juist zou wegrijden. Negen passagiers kregen niet ernstige verwon dingen en konden allen na in een zieken huis te zijn verbonden, huiswaarts keren. Van de aangereden tram werden achter en voorbalcon van de bijwagen ernstig be schadigd en het voorbalcon van de motor wagen. die de aanrijding veroorzaakte, werd vernield. Het tramverkeer ondervond anderhalf uur vertraging. ocoocrirxxxxDTrecofx^corxxxxxxxxTCCoooc': iooooocococx BONN (D.P.A.) In Bonn wordt het beroep van Koningin Juliana op president Eisenhower om het initiatief te nemen tot een oplossing van het vluchtelingenvraag stuk in de wereld, toegejuicht. In een verklaring van het West-Duitse ministerie voor vluchtelingenzaken, die Zaterdag is uitgegeven, wordt de hoop uit gesproken, dat president Eisenhower, in de geest van deze boodschap van Koningin Juliana, thans het initiatief zal nemen. MORGEN OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen en tijdelijk nog harde Zuid-Westelijke wind. Morgen opklaringen maar ook enkele verspreid optredende buien en krachtige tot matige wind tussen West en Zuid-West leis lagere temperatu ren. 31 Maart Zon op 6.18 uur, onder 19.12 uur. Maan op 20.48 uur. onder 6.05 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 30 Maart Hoog water' 3-55 en 16 08 uur. Laag wler 1151 en -. uur. Dinsdag 31 Maart Hoog water: 4.24 en 16.36 uur. Laag water: 0.08 en 12.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1