Kinderboerderij Noorderhout misschien al in Juni open Predikbeurten Rapport commissie op vele punten door de feiten achterhaald rife'MORRIS'i/m VICTORIA Paasklokken staan in bloei 'grieven aan de redactie Subsidies voor provinciaal orkest en Nederlandse Comedie aanvaard Geen concrete cijfers over noodzaak van een tweede school Paasgebak DONDERDAG 2 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE' HAARLEMSCHE COURANT 11 HAARLEMSE RAAD VERGADERDE GROTE KERK Grote Markt Mislukte roofoverval in zuivelfabriek Kerkelijk Nieuws DE HAARLEMSE AMBACHTSSCHOOL WATER Onderwijzer K. Esmeijer 25 jaar bij Dreef school NICO VAN SCHAGEN ZGNEN BARTELJORISSTRAAT 20 -r ifca&üj! Banketbakkerij De Rek - Het had allemaal zo rustig kunnen verlopen, gistermiddag in de Haarlemse raad. Maar een voorstelletje om een schuurtje aan de Schalkwijkerweg in orde te brengen tot stallingruimie voor de twaalf motorspuiten voor de Bescherming Bevolking deed de communistische fractie op volle sterkte in het geweer komen, hetgeen alleen maar tot resultaat had, dat er geruime tijd over en weer onvriendelijke dingen werden gezegd, zonder dat dit de van tevoren vaststaande uitslag der stemming kon beïn vloeden. Van meer belang op deze vergadering waren het crediet voor de kinder boerderij, de subsidies voor provinciaal orkest en Nederlandse Comedie en de grond- verkoop in de Waarderpolder aan de N.V. Pharmasynthese. Op deze vergadering ontbrak natuurlijk een adres van de Bond van Nederlands Overheidspersoneel niet en, zoals gebrui kelijk, nam de heer Hennevelt (CPN) het er voor op. De heren Men sink (Arb.) en V a n der Veldt (KVP,) alsmede wethouder Bakker wezen er op, dat deze actie voor een langere vacantie voor het jeugdige gemeentepersoneel komt op het ogenblik, dat de Uniebonden deze kwestie in de Stichting van de Arbeid aanhangig hebben gemaakt. Het adres is dus zuiver een pro- pagandastuntje van de EVC-organisatie. Een motie van de communistische frac tie om het adres niet, zoals B. en W. voor stelden, voor kennisgeving aan te nemen, werd verworpen. De heer B 1 o k d ij k (Arbeid) wilde we ten of er bij de bestemming van een stuk tuingrond aan de Houtvaart voor de Jan Ligthartschool geen onaangename verras singen mogelijk zijn. Wethouder Geluk geloofde niet dat dat het geval zou zijn; in antwoord op een vraag van de heer W e n s i n g (CHU) deelde hij mee dat de tuin natuurlijk wel mee profiteert van de regelingen voor de school- en werktuinen, maar dat de leiding blijft bij het hoofd van de school. Onbevredigende situatie Naar aanleiding van het subsidievoorstel voor de Nederlandse Comedie merkte de heer Spek (A.R.) op, dat het een onbe vredigende situatie is dat door de Stich ting Toneelcoördinatie' en het Departe ment wordt uitgemaakt wie de vaste be speler wordt van de Haarlemse Stads schouwburg. Ook de heer Schippers (KVP) was die mening toegedaan, hij wilde zich voor de toekomst dan ook alle rechten voorbe houden. Evenals de heer Proper (CPN) be twijfelde mevrouw Scheltem a-C o n- radi (VVD) of de Nederlandse Comedie wel de vaste bespeler van de schouwburg zal blijven. Zij hoopte, dat de plannen voor het volgende speelseizoen voor de zomer- vacantie in de raad zouden komen. Nu wordt er beslist op een ogenblik dat het seizoen al ter kimme neigt. Wethouder Geluk stelde voorop, dat de subsidie allereerst gegeven wordt om het toneel te steunen; dat doel wordt bij de huidige regeling bereikt. Volledige medezeggenschap is natuurlijk alleen te verlangen indien men ook volledig subsi dieert. Er is trouwens wel overleg ge pleegd, aan de door Haarlem gestelde voorwaarden is voor een groot deel vol daan. Daar de regering nog steeds geen be slissing heeft genomen over de oude te korten, is het voorstel niet eerder ter tafel kunnen komen. Over het volgende seizoen worden sinds November al onderhandelingen gevoerd. Aan de wens van mevrouw Scheltema zal zo mogelijk worden voldaan. Hetzelfde raadslid en ook de heer Proper kregen in antwoord op door hen gestelde vragen over het aanbrengen van een kunstwerk aan of bij de nieuwe kleuterschool aan de Faradaystraat te horen, dat het de bedoe ling is een vrije opdracht te geven aan een kunstenaar, onafhankelijk van de sociale bijstandsregeling voor kunstenaars. Hoe B. en W. hun keuze zullen bepalen is nog niet precies te zeggen; in ieder ge val zal overleg worden gepleegd met de adviescommissie voor de beeldende kunst en de architect van de school. Hittige discussie De post voor het inrichten van een berg plaats aan de Schalkwijkerweg voor de Bescherming Bevolking kon uiteraard geen genade vinden in de ogen van de heer Proper en de zijnen. Burgemeester Cremers concludeerde uit de opmerking van de communistische fractieleider, „dat hij niet tegen een zui ver burgerlijke hulporganisatie was", dat hij en de heer Proper in de toekomst elkaar wel zouden vinden. Het anwoord van de heer V o o r e n (die blijkbaar de taak van zijn partijgenoot Proper overnam) liet echter weinig illusies in dat opzicht bestaan. Het was de heer Spek, die voor de tweede keer de discrepantie in het licht stelde tussen de argumenten der commu nisten en de zaak waarom het ging: in feite Migs contrabrandspuiten. En hij vroeg de heer Vooren wel te willen be denken, dat hij zijn critiek kon uitspreken ADVERTENTIE HEDENAVOND 8 UUR: Ds. B. VAN GELDER Onderwerp: „Wij gaan niet dood" in de rustige zekerheid, dat er 's avonds geen geheime politie voor zijn deur zou staan. Daarop vatte de heer Mol (C.P.N.) vlam, zo zelfs dat hij bij een interruptie van de heer Vooren luide riep: „Stil!", het geen grote hilariteit te weeg bracht. Deze spreker, die vooraf verklaarde „dat hij niet zover zou gaan als zijn vriend Vooren", maakte alle niet-communistische raads leden uit voor „vertegenwoordigers van de kapitalistische kliek". De heer Proper maakte daarop de vierde ronde vol en na een intermezzo door de heer Albrecht (Arbeid) begon de heer Hennevelt aan de vijfde. Deze begon zijn toespraak met de woorden van de heer Albrecht als „malle onzin" te kwalificeren, hetgeen hem een terechtwij zing van de voorzitter bezorgde. Daar de heer Hennevelt zijn woorden niet vol mondig introk, maakte de heer M e n s i n k (Arb.) daarop bezwaar tegen het feit dat de voorzitter deze spreker het woord niet ontnam. Na dit gepeperde debatje over een in wezen onnozel voorstel, werd het met de stemmen der communisten tegen aanvaard. Provinciaal orkest De voorgestelde subsidie van tachtig mille aan het provinciaal orkest deed de heer Spek informeren naar de rol van Haarlem in het overleg over de reorgani satie en daarna. Wethouder Geluk antwoordde, dat Ge deputeerde staten de beantwoording van die vraag steeds hebben verschoven tot het ogenblik dat een overzicht is verkre gen van de bijdragen van de overige ge meenten. B. en W. zullen uiteraard dili gent blijven, doch het initiatief moet nu van Gedeputeerde Staten uitgaan. De vorming van het provinciaal orkest zal de muziekcultuur stimuleren, waardoor er meer symphonieconcerten zullen wor den gegeven en minder begeleidingen. De taak van het orkest zal zeker niet verzwaard worden, in de toekomst eerder verlicht. Belangrijk bedrijf Bij het voorstel om 1400 vierkante meter van het industrieterrein te ver kopen aan de N.V. Pharmasynthese, deel de wethouder H a p p mede, dat bij de voorbereiding grote spoed was betracht omdat Pharmasynthese binnenkort wil gaan bouwen. Daarom kan hij nu pas de juiste afmetingen van het terrein opgeven: 1225 vierkante meter met 1575 vierkante meter in optie. Wethouder Happé gaf voorts de heer Spek de verzekering, dat in Den Haag nog maals zal worden aangedrongen op een spoedige beslissing in zake de bouw van de Prinsenbrug. Voorts wees hij erop, dat de Pharma synthese een voor de stad belangrijk be drijf is, niet zozeer om het aantal werk nemers maar om de hoge waarde der te vervaardigen producten. De heer B 1 o k d ij k (Arbeid) sprak zijn vreugde uit over het voorstel tot de bouw van een kinderboerderij in de Noorder hout, maar hij had bezwaar tegen het „ge brek aan romantiek" in het ontwerp voor de dierenstal. Daarmee was wethouder Angenent het volkomen eens, maar wanneer men een vergelijking gaat trekken met het her tenhuis in Den Hout moet men ook in het oog houden dat dat enige duizenden gul dens meer gaat kosten. Voor de kinderen zal de romantiek er trouwens wel vooral in bestaan, dat zij met de beesten kunnen dollen. De heer Proper kreeg te horen, dat, als hij de begroting had gelezen, zelf had kunnen zien, dat er geen toegangsprijs wordt geheven. De heer Angenent hoopte dat reeds in Juni de boerderij geopend zou kunnen worden. De heer Spek drong er bij het College op aan, erop toe te zien, de de stukken vacante grond in de stad niet alle tot plantsoen worden bestemd, omdat er ook speelruimte voor de jeugd moet zijn. Wethouder Angenent bracht hem onder het oog, dat die gedachte in de nieuwe uitbreidingsplannen der gemeente reeds vorm heeft gekregen. Een gemaskerde man heeft gepoogd een roofoverval te plegen op de zuivelfabriek „Concordia" te Nieuw-Schoonebeek. Toen de directeur, de heer H. van Wylandt, zich omstreeks kwart over tien naar het ketel huis begaf om de fabriek te sluiten, kwam een gemaskerde man op hem af met in de ene hand een revolver en in de andere een hamer. Hij gelastte de directeur mee naar het kantoor van de fabriek te gaan. Daar eiste hij de sleutels van de brandkast op, doch de heer Van Wylandt kon hem deze niet geven en zeide, dat de assistent deze in bewaring had. Hierop verwijderde de man zich, de directeur waarschuwende geen alarm te maken. De heer Van Wy landt heeft hierop via een zijdeur zijn wo ning weten te bereiken en belde de politie. De man is voortvluchtig. Er wordt niets vermist. Wel is gebleken, dat de man reeds bezig was geweest, de brandkast te ope nen, waarin zich ongeveer 5400.be vond. De politie heeft de zaak in onder zoek. Chr. Geref. kerken Beroepen te Huizen (N.H.) C. den Her tog te Urk. Evang. Lutherse kerk Bedankt voor Leeuwarden Boendermaker te Eindhoven. dr. J. P. ADVERTENTIE DRINKT GEREGELD NATUURLIJK BRONWATER De heer K. Esmeijer was Woensdag 1 April vijfentwintig jaar verbonden aan de Christelijke school voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs aan de Dreef te Haarlem. De heer Esmeijer werd Woensdagmorgen toegesproken door de voorzitter van het bestuur van de school de heer P. Kooy, en door het hoofd van de school de heer F. van Woerden. De beide sprekers lieten hun hartelijke woorden gepaard gaan van en kele fraaie geschenken en ook van het personeel en van de kinderen van diverse klassen kreeg de heer Esmeijer vele bloem stukken en cadeaux. De heer Esmeijer was, voordat hij tot onderwijzer in Haarlem benoemd werd, werkzaam in de Bilt. Geref. gemeenten Tweetal te Werkendam H. v. Gilst te Elspeet en M. Blok te Rotterdam-Centrum. Oud-Geref. gemeenten Aangenomen naar Aalburg A. P. Lucas te Monster. Ned. Herv. kerk Beroepen te Vlissingen (toez.) C. Jonge- boer te Lisse. Bedankt voor Kampen (vac. H. Hiensch) F. J. Sinke te Heteren; voor Putten (toez.) H. Harkema te Zeist. Geref. kerken Beroepen te Marken K. Vegter te Noord- Scharwoude. ADVERTENTIE ONZE COLLECTIE LOCOMOTIEF EN RUDGE RIJWIELEN IS UNIEK IN HAARLEM Gierstraat 40—42 - Telefoon 17768 's Avonds geopend van 810 uur Het rapport van de Commissie voor on derzoek naar het ambachtsonderwijs te Haarlem, waaruit wij gisteren de hoofd zaken publiceerden, heeft niet alleen in ruime kring belangstelling getrokken, maar, zoals wij bij informaties ervoeren, ook nogal enige vragen opgeworpen. Allereerst werd het opmerkelijk gevon den, dat in de commissie die zich vrijwel uitsluitend bezig houdt met de Ambachts school, de directeur van die school geen zitting had, maar wel de directeuren van in zekere zin „concurrerende" instellingen: de R.K. Avondnijverheidsschool en het Ge meentelijke avondnijverheidsonderwijs. Het gisteren verschenen rapport had trouwens 's middags het bestuur van de school nog niet bereikt. Wat nu de eindconclusie van de com missie betreft: namelijk dat de stichting van een tweede ambachtsschool niet te ontgaan zou zijn, werd ons opgemerkt, dat het cijfermateriaal dat de noodzaak van een tweede school zou moeten bewijzen, ten enenmale ontbreekt. Immers het hoogste getal leerlingen dat in het gehele rapport wordt genoemd, is 780 en dat aantal kan de tegenwoordige school opnemen, zelfs zonder de uitbrei ding, waarvoor in principe reeds toestem ming is verleend. De „uitbreiding", die door de commissie niet nodig wordt geacht, is dan ook geen uitbreiding in die zin dat er meer leer lingen door zouden kunnen worden opge nomen. Zij is vooral bedoeld om de school de mogelijkheid te verschaffen over te gaan tot moderner leermethoden. Een daarvan is het „Symbiose-onderwijs" ten dienste van de leerlingen der v.g.l.o.- scholen, waardoor deze scholieren vast enige handvaardigheid kunnen opdoen en bovendien reeds getoetst op hun geschikt heid voor een of ander' technisch beroep. Op de benedenverdieping is verder een overblijflokaal en een garderobe gepro jecteerd met in het sousterrain de fietsen stalling, voorts komt er dan een autowerk plaats van twintig bij tien meter ter ver vanging van de bestaande. Op de eerste verdieping komt het gym nastieklokaal van dezelfde oppervlakte als de autowerkplaats, voorts een lokaal voor machinale houtbewerking ter vervanging van een bestaand lokaal, een lokaal voor handenarbeid en het lokaal voor het S3rm- biose-onderwijs. Tenslotte komen dan nog op de tweede verdieping twee theorielokalen. Nieuwe opleidingen Op het ogenblik wordt op de school bij gebrek aan een lokaal geen gymnastiek onderwijs gegeven, hoewel het leerplan het vereist. Wel zal binnenkort tot school zwemmen worden overgegaan. Wat nu de verlangens der commissie betreft omtrent de uitbreiding van het aantal opleidingen, vernamen wij, dat enige daarvan reeds met het nieuwe school jaar in Augustus zullen beginnen, onder meer die voor brood-banketbakker en voor banketbakker, evenals die voor scheepswerktuigkundige. Een loodgietersopleiding werd al aange vraagd voor de avondschool; die voor automonteur werkt al, die voor fijnbank werker is goedgekeurd. Voorts komt er ook een kopklasse voor electriciens. De door de commissie aanbevolen cur sussen voor kleermaker, metselaar en typo graaf hebben weinig zin. De eerste twee vinden vrijwel nergens veel aftrek, de laatste is reeds gecentraliseerd in Alkmaar. Men wees er ons voorts op, dat er nog niemand aan de Ambachtsschool, die iets voor de toekomst beloofde, werd afge wezen. Van de invoering van de verschil lende „kopklassen' wordt een verbetering van de kwaliteit verwacht. Voorts meende men dat in het rapport de invloed van de technische scholen een naam die het wellicht beter doet dan Ambachtsschool te Hoofddorp, Velsen en Beverwijk, niet voldoende in het rapport tot uitdrukking komt. De door de commissie zo gewenst ge- achtte opvoeding in gemeenschapszin, zal in het leerplan worden opgenomen. Voors hands kan dat niet het geval zijn met het godsdienstonderwijs, omdat het lesrooster daartoe geen speling laat. Wel zou even tueel buiten de schooluren daartoe ge legenheid kunnen worden gegeven. Wat tenslotte de outillage betreft: de laatste tijd is er voor twee ton aan nieuwe machines aangeschaft, waardoor deze ge heel op peil is gekomen. Uit een en ander moge blijken, zo werd ons verzekerd, dat het rapport van de com missie op vele punten door de feiten ach terhaald is. Wellicht dat dit voorkomen had kunnen worden, indien ook de directeur van de Ambachtsschool in de commissie zitting had gehad. Met Pasen ziet men in de bloembollen streek de meeste Paasklokken. Zo werden de narcissen vroeger genoemd, die met Pasen de velden weer in hun goudgele gloed zullen zetten. Het bloemenseizoen is laat dit jaar, maar zoals het er nu voorstaat, mogen we toch gerust spreken van „Pasen begin bloemenseizoen Narcissen staan in volle bloei, hier en daar nu reeds hyacintenvelden, die begin nen te kleuren, beloven met enkele dagen goed weer een kleurrijk kleed met de a.s. Paasdagen. Op de Flora Ondanks de koude van de laatste dagen komen er op het terrein van de Flora in Heemstede steeds meer kleuren te voor schijn. De meeste narcissen staan in bloei, doch verwacht wordt, dat met Pasen alle narcissen bloeien. Gisteren zijn de blauwe hyacinten gaan bloeien. Vandaag zullen de witte en rode volgen als de zon schijnt. Dat de hyacinten zo vroeg bloeien komt doordat ze niet, zo als op normale wijze geschiedt, in de schuur behandeld zijn. De bollen "zijn uit Noord holland afkomstig. In de rotspartijen zijn de tulipa's tot bloei gekomen en verder staat er reeds zeer veel zogenaamd bijgoed in bloei. Wij noemen twee perken anemonen, waar doorheen een slingerloop van bloeiende irissen. Heel wat scilla's trekken de aandacht, evenals andere kleine bolgewassen die de rotstuinen op zo'n bijzondere wijze kunnen sieren. De Flora beschikt ook over warenhui zen. Er zijn daar reeds vier soorten bol gewassen uitgekomen. Met de Paasdagen v/orden er meer verwacht. Achter het glas hebben de bloemen minder last van de wind. Op Keukenhof bloeien de tulpen. Niet alleen ziet men nu reeds de vroegbloeien- de tulipa's op het bosterrein in bloei ko men, doch in het 2000 m2 grote glaspavil joen staan honderden variëteiten tulpen in volle bloei te pronken in hun galakleed. Ook het terrein, door zijn aanleg en uitbreiding weer geheel anders dan voor gaande jaren, heeft al veel te bieden, want behalve de vroegbloeiende narcissen, hya cinten en tulpen staat het „bijgoed" in hon derden soorten, dat overal als het ware met kwistige hand is neergestrooid, in volle bloei. ADVERTENTIE Boven de bouwput van de Velser tunnel zwaait een machtige kraan om het betonijzer naar beneden te laten zakken. In de put zelf zijn nu duidelijk de tunnelmoten te onderscheiden. Het dichtst bij de kraan zie foto) ontstaat de spoorwegtunnel met dubbel spoorverder naar achteren de verkeerstunnel. (Verkort weergegeven) Bede aan de Directie van N.Z.H. Park Duinlust en omgeving is in rep en roer. Waarom? Wel om het huidige busvervoer. De Directie N.Z.H. heeft een verandering uitgedacht: lijn drie moest verdwijnen; wij kregen nu lijn acht. Nu is drie of acht of een of twee, ons om het even, als de ver andering daarbij maar was gebleven. Doch naast een extra verhoging van het tarief moeten wij nog nemen het grote ongerief, dat als eindpunt werd aangegeven „Haar lem Station", waardoor wij blijven ver stoken van het verdere Haarlemse rayon, tenzij we daarvoor offeren extra moeite en geld, een factor die zeer zeker ernstig medetelt, om ons te gevoelen zeer ernstig gedupeerd. Verbetering hierin zal dus wor den gewaardeerd. Daarom geachte Directie, ik smeek u op mijn knie: geef ons wederom de voordelen en gemakken van lijn DRIE. D. Klaij, Noordlaan 2, Bloemendaal (Al het smeken zal niet veel helpen, om dat de verliezen niet zouden zijn te stelpen indien alles was gebleven als weleer in het patroon van Haarlems busverkeer. Ook Duinlust moet zijn offers brengen en in plaats van bittere tranen plengen, verheugd zijn om het behoud van een verbinding, financieel een niet al te beste vinding. Zie hier in het kort het antwoord van de N.Z.H. De redactie van H.D. rijmde het eer biedig na-). Riolering:. Wordt bij het uitvoeren van het rioleringsplan wel rekening gehouden met het publieke belang? Sinds ruim een week is het verkeer afgesloten op het kruispunt Heussensstraat, Duinoordstraat, Schoterveen-straat, Kweektuinstraat, Mar- nixstraat. Voor de leveranciers een grote last, maar ook voor het gehele verkeer van voetgangers, fietsers en autorijders. Het stuk Marnixstraat tussen Kweek tuinstraat en Sparrestraat is opgebroken zonder enige andere bedoeling blijkbaar dan om het zand onder de bestrating te gebruiken onder de buizen, omdat deze ter plaatse geteerd worden. Het zand moet de tegels tegen de teer beschermen. De buizen en stapels straatstenen wor den, zeer begrijpelijk, door de jeugd ge bruikt om hun fantasie op bot te vieren. De vraag dringt zich op, of de buizen niet beter geteerd kopden worden voor ze ge plaatst worden.Beschadiging en ongerief voor het publiek konden dan tot een mini mum beperkt worden. Met de storm der laatste dagen joeg het zand alle straten en tuinen in de omgeving in, om van het deel dat in de huizen te recht kwam maar te zwijgen. Wie is er verantwoordelijk voor de orga nisatie: de uitvoerder of Openbare Wer ken? R. de R. vernamen wij, dat de buizen direct van de fabriek naar het werkterrein worden ver voerd. Zouden de buizen eerst nog naar een andere plaats moeten worden gebracht om daar geteerd te worden, dan zou dat een onverantwoorde stijging der kosten met zich brengen, hetgeen ook niet in het publiek belang is. Tenslotte brengt het laatste ook mee, dat er met het werk flink opgeschoten wordt, des te eerder is men van de last af. Dat kan alleen wanneer er een groot stuk tegelijk wordt aangepakt. Red.) „Onze bevrijdingsdag in gevaar". Met grote ontsteltenis hebben wij vernomen dat de regering verstrekkende voorstellen in overweging heeft genomen, inzake een eventuele afschaffing van onze Nationale feestdag de 5e Mei. Uit statistieken zou zijn komen vast te staan dat een groot aantal gemeenten deze dag niet alszodanig viert. Als men hiermede wenst te bedoelen het hossen-met-papieren-mutsen-op-en-toeters -omlawaai-temaken, zou het aannemelijk zijn. Maar het vieren van deze dag op de ma nier waarop dit behóórt te geschieden is een zaak, die de regering zou moeten voor staan. Getracht moet worden om in samen werking met de plaatselijke autoriteiten in iedere plaats een zo waardig mogelijk ka rakter aan deze dag te geven. Juist door het ontbreken hieraan dreigt men thans te gaan overhellen naar de meningen van instanties en organisaties, die schijnbaar de belang rijkheid van deze dag voor ons volk in zijn Deze dag verplaatsen naar een andere datum, die voor „bepaalde doeleinden" beter geschikt zou zijn, zou een ernstige verminking betekenen van de herinnering van de lijdensgeschiedenis die het Neder landse volk heeft doorgemaakt.. Een van de argumenten zou zijn, dat andere delen van ons land al voordien werden bevrijd. Dit verandert echter niets aan het karakter van de 5e Mei. Toen gedeelten van ons land vrij waren, waren de nood en het mateloos leed in een ander stuk het hoogtepunt genaderd en vierden de reeds bevrijde gebieden zeker geen feest, maar hielpen dapper mee om de totale bevrijding te bevechten. Gedenk dat de 5e Mei '45 was de „dag dei- dagen" van ons volk, wiens grootste jubel op die dag inwendig werd verwerkt, omdat de prijs van de vrijheid zo oneindig zwaar viel te dragen. In deze geest wensen wij onze vreugde vertolkt te zien op iedere 5e Mei tot in lengte van dagen. Adhesiebetuigingen worden gaarne ingewacht bij: C. SPOOR Hoofdstraat 17, Santpoort-D. geheel en voor de geschiedenis niet op de (Van de zijde van Openbare Werken juiste waarde weten te schatten. ADVERTENTIE IEL.13439 7. FALCON REGENJASSEN bezorgen wij door heel Haarlem. Spaarnwouilerstraat 75 - Telefoon 21550 VRIJDAG 3 APRIL 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 7: Ds. G. J. Waardenburg. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. \7. J. van Elden. H. Av. 7: Ds. J. Bronsgeest, H. Av. Noorderkerk, Velserstraat. 7: Dr. A. J. Rasker. H. Av. Oosterkerk. Zomerkade. 7: Ds. A. J. van Rhijn. H. Av. Kapel Sarcpta Hazepaterslaan. 10: Ds. J. de Klerk. H. Av. Deze dienst is in het bijzonder voor de pa tiënten van Sarepta en het Noodziekenhuis. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 7: Ds. B. van Gelder. H. Av. Rusthuis Jansstrant. 10.30: Ds. M. G. Blauw, H. Av. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Jacobstraat 6. 19.30: Ds. J. Heidinga. H. Av. Eglise Wallonne. 8: Ds. Baudraz. H. Av. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 8: J. F. Snoeks, H. Av. Op wekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. 8: Dhr. J. A. Bruvn, Wassenaar. Lijdensprcdi- king. Broedergemeente. Parklaan 34. 10: Le zen der Lijdensgeschiedenis. 2.30: Sterfuur. (Liturgische dienst). O. R. G. Centrum, Wes- terhoutpark 1 A. 7.30: H. Avondmaal. Vrije Evang. Gemeente. 7: Evang. L. Pasman. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 7.30: Ds. W. Spliethoff. H. Av. Ver. Doops gezinde Gemeente. 19: Mej. Ds. Soutendijk, Avondmaal. Remonstr. Geref. Gemeente. 19.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Avondmaal. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 8. Ds. J. A. van Arkel. Wilhelminakerk 8: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oosterkerk. 8: Ds. L. Hoor weg Jr. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 7.30: Ds. A. Bos. Baptiste Gemeente, geb ..Salem" Bakenessergracht 65. 8: Ds. J. W. Weenink. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 8: Bri gadier Ruijsink. Pinkstergemeente. N.we Kruisstraat 14. 7.45: H. Avondmaal. Volle Evangelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 8: Wijdingsdienst. H. Av. voor alle gelovigen Christen-Geloofsgemeenschap. Garenkokers- kade 27. 8: Samenkomst. Apost. Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 7: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk 7: Dr. M. v. d. Voet en Ds. G. Koch, H. Av. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. Don. derdag 8: Paaswijding ol.v. Dr. H. Jansen. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 8: Ds. P. de Ruig. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10 en 3: Ka pitein J. v. d. Woude. 8: Zie Haarlem Centr. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Willielminaplein. 10: Ds. R. II. Oldeman. 19: Ds. Adr. Oskamp, H. Av. Kapel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwen- huijzen, H. Av. 19: Ds. F. R. A. Henkels. H. Av. Aula Chr. Lyceum geen dienst. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 7.30: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. v. d. Afd. Meer en Bos, Ka pel Irene. 7: Ds. J. A. de Klerk. H. Av. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 8: Dr. A. Dondorp. Koe- diefslaan 8: Ds. A. B. C. Hofland, Haarlem Campiaan 8: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 8: Ds. M. Vrieze. AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 19.30: Ds. J. E. Drost, H. Av. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Don derdag 8: Ds. H. S. J. Kalf. Prediking en H. Av, Vrijdag 10: Ds. H. S. J. Kalf. Openb. belijdenis. 6.30 en 8: H. Avondmaal. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. Av. 19.30: Ds. R. van der Mast. H. Av. Geref. Kerk. 7.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 9: Gez. Prime en Kruisverering. 19.30: Goede- Vrijdagavond overdenking. Zaterdag 9: Gez. Prime met liturgische plechtigheden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. H. Av. 19.15: Dezelfde. H. Av. Ger. Kerk. 8: Ds. D. Ringnalda. H. Av. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, II. Av. 19: Ds. Eerhard, H. Av. en Dankzegging. Chr. Geref. Kerk. 19.30: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. H. Av. Geref. Kerk. 7.30: Ds. M. Ros. H. Av. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. J. A. v. Boven. H. Av. Abbenes 9.30 en 3: Ds. M. C. Don. Bevest. lidmaten. Betliel-Kapel 7: Ds. Mr. G. A. Alma, van Amsterdam. H. Av. Geref. Kerk 7.30: Ds. IJ. v. d. Zee, H. Av. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens, II. Av. Geref. Kerk. 7.15: Dr. G. E, Meuleman, H. Av. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 8: Ds. D. Ter Steege. H. Av. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. 8: Ds. J. Kroon. H. Av. West. Sionskerk, Ek sterstraat. Donderdag 8: Ds. A. K. Straatsma uit Den Haag. Vrijdag 8: Ds. G. H. v. d. Woord. H. Av. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr., H. Av. 7: Ds. C. de Ru. H. Av. en Dankzegging. Geref. Kerk, Julianaweg. 8: Ds. A. de Ruiter. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. Bevest. nieuwe lidmaten. 5: Dezelfde. H. Av. Geref. Kerk 7.30: Ds. B. Timmer. Den Haag. Geref. Kerk Art. 31. 7.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 8: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 7: Leesdienst. Christ. Ger. Kerk 7: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 13