Predikbeurten HAARLEM LICHTSTAD Openbare Vergadering Prof. Mr P.J. OUD v.V.d. Trot. chr. nijverheidsschool 5Uimó van{ Begrafenis - Transport - Crematie Grote openbare vergadering V.v.d. ESPLANADE Dansen en Cabaret opening Hardehelt doe uw was de deur uit x zmfz— DIRECT VAN FABRIEK HEEFT U GELD NODIG POESJENELLEN KELDER Fantastische DIEPZEE SHOW ORGEL RECITALS „Als 't kindje binnenkomt" 1VS9NERVA „Met volle muziek'" SH0WE00M Vereniging voor Christelijk M.U.L.O. ZATERDAG 4 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Maandag conferentie in Panmoendjom Scheepvaart W. J. INNEMEE &Zn N.V. Ook de oudere vrouw behoeft er niet oud uit te zien, ANNIE LOOTS STADHUIS VISHAL GROTE KERK VLEESHAL Watt en Watt in L» G. BODE Belastingconsulent Naast helder en voordelig, kreukvrij verpakt in de To vei*' doos kant en klaar voor de linnenkast, per Kg. 53 cent TEir. 17487 priTr.:. -.jamm m a m t$ m m.m.mwi „Heidi". (Pal ace). In deze Zwit serse film wordt het vaak ontroerende verhaal vertéld van de kleine Heidi, door een verbitterde grootvader grootgebracht in de bergen, door een tante ontvoerd naar de grote stad en daar opgenomen in het gezin van een rijke koopman als speelge nootje van diens invalide dochtertje. Ze krijgt er alles wat haar kinderhartje be geert, maar ondanks dat wordt haar ver langen naar de bergen en naar groot vader tenslotte zo sterk, dat men haar te rug laat gaan. En de oude, eenzame man in de berghut, is zo vertederd, dat hij zich verzoent met de bewoners van een dorpje in het dal, een verzoening die zelfs de pre dikant na vele pogingen niet tot stand vermocht te brengen. Een verhaal dat nogal sterk appelleert aan het sentiment van gevoelige naturen, die er de ogen beslist niet droog bij zullen houden, en bovendien op een conventio nele manier verfilmd. Maar zo vertede rend is het ongekunstelde spel van de kleine Elsbeth Sigmund als Heidi, zo im ponerend is het natuurlijke décor waarin een groot deel van deze eenvoudige ge schiedenis zich afspeelt, dat men de ma kers van deze film gaarne alle onvolko menheden vei-geeft. S. K. „De geluidsbarrière" (Lux or) Nog een week kan men de geluidsbarrière zien - en horen - doorbreken. Een maximum aan spanning is daarmee tevens gegarandeerd. „Een Amerikaan in Parijs" (Minerva) Zaterdag, Zondag en Maandag kan men zich in deze Heemsteedse bioscoop bijna zes kwartier genoegelijk laten bezighou den door dit vrolijke en charmante ver haal in fleurige décors, die in zoverre een illusie van de Franse hoofdstad geven, dat men alle vertrouwde plekjes direct her kent, ondanks de vreemde sfeer die er door Gene Kelly en zijn makkers in aan gebracht wordt. Een betere dansfilm is er overigens - mede dank zij de acrobatische Leslie Caron - zelden gemaakt. Donder dag iirer nogmaals een reprise van „Het. Balboekje" van Juiien Duvivier met een keur van Franse artisten. „De big van het regiment" (Spaar ne) Het is al weer enige jaren geleden dat Henriëtte Davids, Johan Kaart, Fientje de la Mar en Silvain Poons samengewerkt hebben in de film „De big van het regi ment". Toch bestaat er nog veel belang stelling voor de amusante film en dit zal dezer dagen weer blijken. „A. en C. in Alaska" (Lido) De ko ningen van de lach, zoals Abboth en Cos- tello genoemd worden, die in vele streken hun avonturen beleefd hebben, zijn ver dwaald. Zij zijn in Alaska terecht geko men en ondanks de felle koude is het voor hen geen bezwaar de liefhebbers van hun genre aangename ogenblikken te bezor gen. IJsgrotten, pelsdieren enzovoort uit de koude streken van Alaska vormen de achtergrond bij de grappige geschiedenis, waarin het tweetal weer op zijn best is. „Singin' in the rain" (Rembrandt) Een vlotte en in sommige episodes ook geestige musical, waarin de gedanste scènes opvallen door hun originele en vooral voor de film geijkte vormgeving. De film kan „Een Amerikaan in Parijs" niet evenaren, maar heeft voldoende plezierige kwalitei ten om een onderhoudend kijkspel te zijn. Fr. „De laatste grens" (City) Hoewel men een. man als James Stewart liever in een te wijde regenjas met wankele pas de moeilijkheden van het alledaagse leven tegemoet ziet ti-eden, kan hij ook nog wel enigermate voldoen als een verbeten pio nier die met zo'n pistool van het bekende .,elk-schot-prijs"-merk zijn recht zoekt. Hij doet dit in een geschiedenis in techni color over een groep poiniers, die een stuk grond aan de Missisippi wil gaan ontgin nen ten tijde van een aldaar woedende goudkoorts. De tegenstelling tussen recht schapen mensen, die de aarde willen be bouwen en gouddronken rovers van de schatten, die zij in zich bergt wordt hier op een harde en bloedige wijze geschil derd. Wanneer zich uit een ver bevoor radingscentrum een convooi met leeftocht naar de pioniersnederzetting beweegt, die dicht bij de goudzoekers ligt, gaat het er natuurlijk om welke van de twee catego rieën dit convooi zal krijgen. Het wordt een uitermate spannende strijd waarin vrienden zich als vijanden ontpoppen en waarin herhaaldelijk de hoop voor het recht wordt opgegeven totdat dit recht zegeviert en de liefde eindelijk ook eens aan het woord komt. H. B. „De vlucht van Kapitein Blood" (Frans Hals) een zeeroversfilm in kleuren op het bekende thema. De ten onrechte van allerlei kwalijke zaken beschuldigde dok ter, die vroeger voorde verdediging van eigen recht al eens ^erover is geweest, vlucht om met zijn kaperschip en trou we bemanning de bewijzen van zijn on schuld te veroveren. De rest is duidelijk. Voor die bewijzen moet diverse malen ge ducht gevochten worden, waarna recht en eerlijkheid zegevieren. Een film dus waai de liefhebbers van gezond avontuur, een flinke vechtpartij en wat ruwe humor zich best mee zullen amuseren. Louis Hag- ward, Patricia Medina en John Sutton spelen de hoofdrollen. In het voorpro gramma een gooi- en smijtfilmpje „Adam thuis". ZONDAG 5 en MAANDAG 6 APRIL 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. W. J. van Elden. 3.30: Consistorie. Liturgische dienst v. Slechtho renden. 7: Dr. .v. d. Voet. Nieuwe Kerk, N.we Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Maandag 10: Ds. J. de Klerk, .van Heemst. Noorderkerk. Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. Maandag. 10-.30: Dr. A. J. Ras- ker. Gezinsdienst. Oosterkerk. Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Maandag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Gezinsdienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. v. d. Hoeff. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gel der. Kapel Sarepia, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Smit Jr., van R'dam. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Rusthuis, Jansstr. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaer- straat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost. Zomerkade 10: Wika J. Timmer. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. Schipper. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. P. Arnold. Ver. van Vrijzinnig; Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wallonne. 10.30: Ds. Bau- draz. Church of England, Kinderhuissingel 3 p. m. Easter Service and Holy Communion Rev. Mossman. Allc-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 2: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie dor Broe- derkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondeta- felbespreking Broeaerkerk, Parklaan 34. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: W. Akse. Beverwijk. Met Kinderzang. 7.30: J. F. Snoelcs. Haarlem. Maandag geen dienst wegens Toogdag te Gouda. Woensdag 8: Gemeenschapsavond Zuiderkapel. Zuider straat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera. den Haag; met zang door kwartet. 5: Ds. J. Visser. Am sterdam. 3: Geen Jeugdsamenkomst. Maan dag 10: Dhr. A. Vries, den Helder. Opwek- kingssamenkomsten, Zuiderstr. 15. Donder dag 8: Dhr. G. Nieuwenhuijsen, den Haag; met medewerking van Mej. Jettie Visser,, sopraan. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Hr. Kruithof. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag geen Liturgi sche Zangdienst. Zondag 7.45 v.m.; Paasli- turgie. Ds. H: Schutz. 10.30: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 11: Ds. A. R. dc Jong. Vrije Evang. Gemeente. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstr. 10.30: Ds. N. J. Pabon van 's Gravenhage. Maandag 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. Hoekema. Maandag 10.30: Ds. Oosterbaan. Haarlem-Nrd. Noorderkapel 10.30: Ds. Daalder. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de* Ruig. Wilhel- minakerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Baplis- te Gemeente, geb. H. J. M. V. Lange Mar- garethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. Paas-Cantate: Gemeente, koor en kinderkoor 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugddienst. Maan dag. 8: Gemeenschapsavond. Leger des Heiis, Schagchelstraat 26. 10 en 8: Brigadier Ruij- sink. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14 10: Paasdienst. E. Schuurman. Medew. Zang koor „Glorieklanken" 5: Samenkomst met medewerking Jeugdgroep „Gideon". Maan dag 3.30: Doopdiénst. 7: Bijzondere samen komst. Spr. J. Versteeg. Donderdag 7.45: Bij bellezing" Vrijdag 8: Jeugddienst. „De Vrije Gemeente", Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dhr. G. J. de Nie. Vergadering van Gelovigen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Ge- meenschapsborid, Jac. van Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Hcercn, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Vrije Evangelisatie, Wolstr. 7 bovenzaal. 7.30: M. J. Vrolijk. Volle Evan gelie Gemeente, Gcd. Oude Gracht 47. 10 en 7: Dhr. J. Zeegers. Maandag 10: Dhr. J. H. Schat. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere Zaterdag 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Christen-Geloofsgemeen schap, geb. „Pro Deo", Breestraat 19. 10: Br. W. de Jong. 's Avonds geen dienst. Maan dag 10—5: Conferentie. Verschillende spre kers. Medewerking van het Zangkoor. De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1 A. 8.30: Zondagsdienst voor kinderen. 8: Men- senwijdingsdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Maandag 10: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 10: Godsdienstoefening. Soefi-bew-eging. Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. van Spiri tisten „Harmonia". Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. J. P. Smits. Haarlem. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst met H. Avondmaal en Preek. 19.30: Avondevangelisatiedienst. Dinsdag 20: Damesbiibelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Theologisch-Philo- sofisclie beschouwingen met repliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samen.- komst. Maandag 10: Samenkomst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. K. Zuidersma. Hoo- geveen. Maandag 10: Ds. K. Zuidersma. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Maandag 10: Dr. M. v. d. Voet. Kinderdienst met bloemen en fruit voor de zieken. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. G. Koch. Maandag 10: Vicaris B. v. d. Lely. Jeugdkapel, Scho- terweg. 10: Dhr. N. A. Groen. Alg. Chr. Jeugdgemeenschap „Gideon", Kastanjestr. (ing. onder de poort) 11 April 2.30: Jongens club o.l.v. dhr. I. E. Ketellapper, van Haar lem. 4 uur: Meisjesclub o.l.v. Mej. Steffens, uit Haarlem. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. J. C. Maris. Ned. Prot. Bond, geb. Berkenstraat 10. 10.30: Dr. H. Jansen. Stichting tot verbrei ding van het Evangelie „Petra"! Noorderka pel (einde Minahassastraat) Woensdag 7.45: Zangdienst. 8: Evangelisatiesamenkomsl. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Noorderkapel Inöischestraat 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Opdrachts- 8: Paas-Verlossingssamenkomst. 7: Open lucht Soendaplein. Maandag 7: Openlucht Soendaplein. 8: Paassamenkomst. Kapiteins v. d. Woude. Geref. Kerk. Sionskerk 9: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Noorcl- Scholerkerk. 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilheiminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Maandag 10: Ds. R. H. Oldeman. Kapel Nw. Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Maan dag 10.30: Ds. G. Koch, Schoten. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen Maandag geen dienst. Ned. Prot. Bond. Post. laan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Meer en Bos, Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A, van Arkel Koediefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Campiaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5: Ds. M. Vrieze. Maandag geen dienst AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Medewerking Kerkkoor. 12: Paasdienst Zondagsschool. 10.30: Jeugdkapel 1215 j. Wijkgebouw ..De Stal". Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. J. van Hille, Rem., Haarlem. BF.NNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Jeugddienst. Ds. H. J. v. Achterberg, v Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. Open bare Geloofsbelijdenis. Maandag 10: Evan- gelisatiedienst. Ds. G. v. Duinen te Wasse naar-Zuid. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Steima. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Hv. Bent veld. Geref. Kerk. 9: Dr. J. L. Koole. 10.30: Dezelfde. Openbare Belijdenis. 15.30: Ds. A. B. C. Hofland, van Haarlem. Maandag 9.30: Dr. J. L. Koole. Paaszangdienst. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Hoogmis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gespr. Requiem Mis. Soefi-Beweging, Aca cialaan 28. li: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 8.15: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Paas-gezinsdienst. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool voor Juüanakwartier, in Kon. Wilh. School aan de Dompvloedslaan. 12—13: Zondagsschool voor Ramplaahkwartier in „Irene", Els- woutslaan 1. Geref. Kerk. 10.15 Ds. D. Ring- nalda. 5: Dezelfde. Buitengewone dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 19: Ds. Visser. Ooegstgeest. Jeugddienst. Maandag 10: Ds. Eerkard. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. Maandag 10: Leesdienst. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10; Ds. Kromhout. 7: Ds. Meilink uit Badhoevedorp Maandag 10: Kinderkerk. (Ouders en be langstellenden zijn welkom). Geref. Kerk 10 en 4: Ds. D. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds, D. Ter Steege, van Santpoort. Maandag 10: Ds. G. Winter, van Rijk. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Bos. Maandag geen dienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. A. v. Boven. 18.30: Ds. J. A. van Boven en Ds. M. C. Dort. Maandag 9.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 7: Geen dienst. Maandag 9.30: Ds. J. A. van Boven. Bethel-Kapel 10: Ds. J. v. Duynen, van Am sterdam. 7: Ds. Mr. G. A. Alma, van A'dam. Maandag geen dienst. Geref. Kerk. 9: Ds. IJ. v. d. Zee. 3: Ds. D. de Lange, van Aalsmeer. Maandag 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. 7: Ds. G. Brons geest. van Overveen. Jeugddienst. Maandag .10: Ds. C. J. Meilink, van Badhoevedorp. Geref. Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman, 3.30: Ds. J. Eringa, van Oegstgeest. Maandag geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. Maandag 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem. „De Toorts". 9: Ds. D. Ter Steege. Maandag geen dienst. „De Kapel" geen dienst. SPAARNDAM, Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. Koch. Maandag 10: Ds. G. H. van de Woord. West. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Maandag 10.30: Ds. M. G Blauw van O'veen ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Ds. C. de Ru. Paaswijdingsdienst voor de jeugd. In beide diensten medewerking van het kerkkoor. Maandag 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Paasfeest Jeugdkapel.. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15 10.30: Ds. J. H. Ruitenberg, van den Haag. Geref. Kerk 10: Ds. A. de Ruiter. 5: Ds. A. K. Krabbe van Hillegom. Maandag geen dienst Ned. Chr. Gemeenschapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: M. C. Draijer, v. Haarlem LISSE. Neef. Herv. Kerk. 9 'en 10.30: Ds. C. Jongeboer. H. Doop. 5: Ds. C. J. Lambour, van Alphen a d. Rijn. Maandag 10: Dhr. S. den Blaauwen. Ned. Prot. Bond 10.15: Dhr. G. Punt, Scheveningen. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. E. I. F. Nawijn, van Den Haag-Oost. Maandag 10: Ds. j. H. Sillevis Smit, van Den Haag. Hoofdvlootpredikant. Geref. Kerk Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Maan dag Geen dienst. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Maandag 10: Ds. K. de Gier Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. Evangelisatiedienst. TOKIO. (AFP). De opperbevelhebber van de UNO in Korea, generaal Mark Clark, heeft Vrijdagmiddag te Tokio ver klaard, dat. hij de verbindingsofficieren van de UNO gemachtigd heeft om Maan dag met de Noordelijken de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen te bespreken, zoals de Noordelijken hadden voorgesteld. De generaal deelde echter niet mee, of hij zijn verbindingsofficieren ook heeft ge machtigd om een datum voor hervatting van de bestandsonderhandelingen te be spreken en vast te stellen, zoals de Noor delijken ook hadden gevraagd. Abbekerk, 2 v. Rotterdam te New York verw. Andiik, 1 v. Galveston n. Rotterdam via Antw. Almdijk, 1 v. Mobile te New Orleans. Alphard, 1 te San Francisco do Sul. Amsteldijk, 1 v. New Orleans te Houston. Arendsdijk, 1 te Santos. Aagtedijk, 2 v. New York n. Trinidad. Agatha, 4 v. v. Balikpapan te Makassar. Akkrumdijk, pass. 3 Finisterre. Algenib, 3 te Rio Janeiro. Alphacca, 3 te Victoria. Amstelveen, 3 v. Bombay n. Westkust Australië Anneokerk, pass. 3 30kinawa n. Hongkong. Averdijk, 3 v. Havre naar Bremen. Alcyone, pass. 4 Vlissingen. Alkaid, 3 v. Bahia n. Antwerpen. Aalsum, pass. 4 Malta n. Alexandrië. Alohiba, pass. 4 Madedra n. St. Vincent. Arendskerk, 4 v. Hamburg te Rotterdam. Abbeöijk, 2 v. Rotterdam te New York. Albireo, 3 v. Rio Grande n. Buenos Aires. Barendrecht, 1 v. Pladju n. Suez. Borneo, 1 v. Indonesië te Amsterdam. Blommersdijk, 2 v. New York te Boston verw. Bloemfontein, 1 v. Bremen te Hamburg. Blijdendijk, 3 te Antwerpen. Bonaire. 3 180 m. NO. Barbados. Boschfontein, 3 v. Port Said n. Genua. Boskoop, nacht 2-3 v. Curasao te Aruba. Breda, 3 te Panama. Bali, pass. 3 Vlissingen. Baarn, pass. 4 Dover n. Port of Spain. Bintang, 4 Manilla verwacht. Cistula. 1 v. Balikpapan n. Singapore. Coryda, 1 v. Amsterdam n. Fawley. Callisto. 2 v. St. John n. Rngeland. Caltex Pernis. pass. 3 Noordoostpunt Kreta. Caltex The Hague, pass. 3 Kp. Bougaroni. Celebes, 3 v. Baltimore te New Orleans. Ceram, 3 Kreta gep-ass. n. Genua. Ceronia, 3 te okohama. Clavella, 3 v. Havana te Trinidad. Cleodora, 3 v. Tj. Uban n. Lyttleton. Cottica, 3 510 m. ZW. Lands End. Congostroom, pass. 4 Finisterre n. Dakar. Danae, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Diemerdiik. 3 te San Francisco. Dongedi.ik, 3 te San Francisco. Duivendijk, 3 te Antwerpen. Eemdijk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Eendracht, 2 v. Izmir n. Istanboel. Enggano, 3 v. Khorramshar n. Bahrein. Eos, pass. 3 Kp. Matapan n. Napels. Erinna, 4 v. Kobe te Miri. E trema, 4 v. Bombay te Karachi. Felipes, 2 v. Pladju te Saigon. Friesland (KRL), 3 te Singapore. Edam, 2 v. New York n. Rotterdam. Esso Den Haag, 13 Rotterdam verwacht. Esso Rotterdam, 7 v. Baytown te Antwerpen Friesland (SSM), 4 v. Setutoal te Rotterdam, verwacht. Gaasterkerk, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Gordias, 3 te Rotterdam. Gravelamd. 3 v. Z. Amerika te Amsterdam. Groote Kerk, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 5 3 u. Hoek v. Holland verw. Heemskerk, 1 v. O. Afrika te Amsterdam. Hersilia, 1 v. Buenaventura n. Guayaquil. Helder. 2 te Miami. Hera, 2 v. Amsterdam n. Bremen. Hector, 3 Ouessant gepass. n. Napels. Hestia, 4 v. Curagao te La Guaira. Hydra, 2 v. Ciudad Trujillo te Port au Prince. Hathor, 3 v. Valencia te Rotterdam. Ittersum, 3 be Marseille. Japara (KRL), 2 v. Baltimore n. Charleston. Java, 3 te Suez. Jagersfontein, 3 v. Kaapstad te Port Elizabeth Kertosono, 3 v. Port Said n. Halifax. Kieldrecht, 3 v. Colombo n. Aden. Kota Baroe. 3 v. Alexandrië n. Port Said. Lawak, 2 Damman verwacht. Lissekerk, pass. 1 Gibraltar n. Genua. Leersum, 31 v. Mobile n. Savanna. Laertes, pass. 4 Malta n. Liverpool. Leuvekerk, 3 v. Bombay n. Colombo. Lieve Vrouwekerk, 3 v. Karachi n. Aden. Loenerkerk, 4 v. Calcutta te Rotterdam. Lombok, 4 te Kaapstad. Loos dr echt, 4 te Rangoon. Lutterkerk, 3 v. Genua n. Hamburg. Luna, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Ldnge, 5 v. Libreville te Rotterdam verw. Mapia, 2 te Tj. Pandan. Marisa, 2 Port Said verwacht ru Djibouti. Mataram, 1 te Penang. Maasland ,2 v. Itajai n. Paranagua. Mariekerk, 2 v. Mombasa n. Tanga. Merwede, 3 v. Antwerpen n. La Pallice. Maasdam, 3 330 m. O.t.Z. Kp. Race n. New York. Madoera, pass. 3 Gibraltar n. Bona. Mapia, 3 v. Tj. Pandan n. Belawan. Marisa, 3 van Suez. Markelo. 4 te Rotterdam. Meerkerk, 3 v. Port Said n. Genua. Meliskerk, 3 v. Genua n. Port Said. Mentor, 4 te Piraeus. Muiderkerk, 3 v. Calicut n. Bombay. Maiea, 2 v. Curasao n. Trir.idad. Maas, 3 v. Rotterdam te Alexandrië. Nieuw Amsterdam, 1 v. New York te Rotterdam Noordwijk, 2 v. Santiago n. Baltimore. Orvdina, 3 v. Trinidad n. Curasao. Ootmarsum, pass. 4 Vlissingen. Oranjestad, 4 te La Guaira. Omala, 4 v. Piraeus n. Istaniboel. Orion, 4 v. Middell. Zee te Amsterdam. Polydorus, 1 v. Colombo n. Aden. Polyphemus, 1 v. Cochin n. Aden. Prins Alexander, 29 v. Halifax te St. John. Prins Willem V, 2 v. Hamburg te Rotterdam. Papendrecht, pass. 3 Ouessant. Parkhaven, 4 v. Rotterdam te Buenos Aires. Prins Joh. W. Friso, 3 v. Hamburg n. Quebec. Prins Willem III pass. 3 Vlissingen. Raki, 3 v. Rangoon n. Singapore. Roepat, 3 v. Aden n. Damman. Rijndam, 3 200 m. ZO. Sable eil- Rijnland, pass. 3 Madeira n. St. Vincent. Rijr.kerk, 3 v. Amsterdam n. W. Afrika. Roebiah, 3 v. Portland n. Astoria. Rotti, 4 v. Belawan n. Colombo. Saparoea, 1 v. Conakry n. Monrovia. Straat Malakka, 2 te Priok. Sumatra, 2 Belawan verwacht. Sunetta. 1 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Stad Leiden, verm. 2 v. Londen, n. Cuba. Sarpedon, 3 v. New York n. Curagao. Stad Breda, pass. 3 ten Z. Vierland. Sliedreoht, pass- 4 Suez Stad Amsterdam, vertr. 9 v. Narvik n. Midd- lestoro. Stad Dordrecht, vertr. 7 v. Palermo n. Almeria Stad Maassluis, 4 v. Glasgow n .Narvik. Stad Maastricht, vertr. 9 v. Sluiskil te Rotter dam verwaoht. Stad Vlaardingen, vertr. 8 v. Narvik n. R'dam. Tamo, 3 v. Bremen te Antwerpen verw. Taria, 1 v. Rotterdam n. Singapore. Tiberius, 2 v. Amsterdam te San Juan verw. Triton, 1 v. Pto Plata n. New York. Themisto, 1 v. Manchester n. Narvik. Trompenberg, 1 te Houston. Tabian, 3 v. Livorno te Napels. Tara, 3 v. Las Palmas n. Antw. Tabinta, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Port Said. Teucer, 4 v. Newcastle te Glasgow verwacht. Tero, 3 Ouessant gepass. n. Marseille. Thalatta, pass. 4 Malta n. Port Said. Veendam, 3 v. Southampton n. Halifax. Uni, pass. 2 Vlissingen n. Kopenhagen. Waal, 3 Malta gepass. n. Hamburg. Weltevreden, pass. 3 Str. Messina n. Genua. Willemstad, 7 Dover verwacht. Woensdrecht, 3 v. Pta Cardon n. New York. Waterland, 3 v. Halifax n. Rotterdam. Zonnewijk. 9 Kaapstad verwacht. Zuiderkruis. 2 v. Kaapstad te Amsterdam. Zeeland, (KRL), 28 v. New Orleans te Houston. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 3 te Rio Janeiro verw. 6 Victoria verw. Alnati, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos 7 Montevi deo verwacht. Bloemfontein, verm. 13 v. Amsterdam n. Durban Bonaire, 7 Barbados verwacht. Boschfontein. 3 v. Port Said n. Genua. Boskoop, nacht 2-3 te Aruba 6 Pto Bimon verw Cottica, 7 Plymouth of Dover verw. Groote Beer, 4 v. Halifax te Rotterdam verw Indrapoera. 4 Belawan verwacht. Jagersfontein, 2 v. Kaapstad 4 Port Elizabeth verwacht. Johan v. Oiöenbarnevelt, vertr. 9 v. Amsterdam naar Tj. Priok. Maasdam, 6 v. Rotterdam te New York verw. Nieuw Amsterdam, vertr. 13 v. Rotterdam n. New York. Noordam, vertr. 4 v. Rotterdam n. New York. Oranje te Amsterdam repareren. Oranjefontein, 13 Southampton verw. Oranjestad, 4 te La Guaira. Rijndam, 10 v. New York te Rotterdam verw. Sibajak, vertr. 17 v. Rotterdam n. Wellington. Veendam, 3 v. Le Havre n. Southampton 11 Halifax verwacht. Waterman, vertr. 3 v. Halifax n. Rotterdam. Westerdam, vertr. 4 v. New York n. Rotterdam Willem Ruys, 3 rede Belawan 6 Colombo verw. Willemstad, 7 Dover verwacht. Zuiderkruis, vertr. 14 v. Amsterdam n. Kaap stad. KLEINE VAART Aldebaran, pass. 3 Vlissingen. Alja, pass. 3 Vlissingen Arion, pass. 3 Vlissingen. Audacia, pass. 3 Vlissingen. Brem, pas. 3 Vlissingen. Cornelia b II, pass. 2 Vlissingen. Equator, pass. 2 Vlissingen. Glory, 2 v. Vlissingen n. Vestervik. Joost, 2 Gibraltar gepass. n. Sete. Jongkind, pass. 2 Vlissingen. Larix, 1 v. Boucou te West Hartepool. Midas, 1 van Tunis naar Algiers. Noorderhaven, pass. 2 Vlissingen. Niagara, pass. 2 Vlissingen. Pavo, 1 v. Liverpool n. Swansea. Pon to, 1 v. Birkenhead n. Sets. Ponza, 1 te Bordeaux v. Santander. Robert, 3 v. Vlissingen n. Avonmouth. Rubicon, pass. 2 Vlissingen. Suriname, 3 te Vilssingen. Triton, pass. 2 Vlissingen. Tilly, 2 v. Portsmouth n. Caen. Victory, pass. 2 Vlissingen. op maandelijkse aflossing zware Eng. huisk. vanaf f 495 Goth, huisk. vanaf f 690, Goth. bankstellen vanaf f 425 Bedden, karpetten enz. Toon- kamers Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. voor aanschaffing auto? Wij financieren. Assurantiebedrijf CASP. C. RASPOORT, Prinsesselaan 29, tel. 18699. Haarlem. Nummer brieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer, orleven worden na 14 dagen vernietigd Kantoor HAARLEM: Oranjekade 1 Tel. 10441 - b.g.g. Tel. 21673 Vraagt inlichtingen omtrent inschrijving „ARCHIEF" mits zij de goede verzorging de goede preparaten en de goede make up toepast. Praat met Uw schoonheids specialiste lste EMMASTRAAT 18 - TELEFOON 2182G INSTITUUT v. WETENSCHAPPELIJKE HUID- EN HAAR- VERZORGING - Manicure - Pedicure - Hoogtezonbestraling Als Paas-attractie speciale voorstellingen voor de jeugd van Speeltuinverg. Weeshuizen en Kinderte huizen. Uitsluitend in Groepsverband. Me beide Paasdagen om 14 uur en van Dinsdag 17 April om 11 en 14 uur. Entrée 15 ct. Voor de voorstellingen van 15, 16. 17, 20. 21 en 22 uur normale enti-éeprijz'en 's Morgens speciale en- tréeprijzen voor de jeugd van Speeltuinverg., Wees huizen en Kindertehuizen Uitsluitend in Groepsver band van 1013 uur. En trée 15. ct. 's Middags en 's avonds normale entréeprijzen. Kind. f 0.20. Volw. f 0.40 Dagelijks te bezichtigen, behalve de beide Paas dagen. Iedere avond van 21-22 u. op het beroemde Orgel van Christiaan Muller. Entrée f 0.25. Taveerne „De Hyacint". Iedere namiddag van 17-19 uur gezellig borrelen met muziek. 's Zaterdags en de beide Paasdagen van 15—17 uur „Thé Dansant". Donderdag .9 April: Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck. Entree tot 23.30 f 1.50. Na 23.30 geen entrée. Bij exploit van de deurwaar der P. van den Steenhoven te Haarlem d.d. 1 April 1953 is ten verzoeke van Cornelis Johannes van Klingeren, wonende te Haarlem inge trokken en buiten effect ge steld zijn exploit van dag vaarding d.d. 16 Maart en is vervolgens gedagvaard Frie da Schwesinger. rechtens wonende te Haarlem, doch zonder bekende verblijf plaats in of buiten het Ko ninkrijk, om op Dinsdag ne gen Juni 1953 des v.m. 10 uur vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter terechtzitting der Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem in het Paleis van Jus titie aan de Jansstraat no. 81 aldaar ten einde op de mid delen en gronden daarin vermeld te horen eisen en concluderen, dat bij vonnis het huwelijk van partijen op 18 Februari 1949 te Toledo (Ohio) U.S.A. voltrokken door echtscheiding zal wor den ontbonden verklaard met alle wettelijke gevolgen van dien en veroordeling van gedaagde in de kosten. De procureur van verzoeker Mr. K. Heimig, Schoterweg no. 3. Bij exploit van mij. deur waarder d.d. 30 Maart 1953, werd ten verzoeke van Theo- dorus Jacobus Leonardus Kroes te Haarlem, te dezer zake domicilie gekozen heb bende te Haarlem aan de Tempeliersstraat no. 18, ten kantore van Mr. H. Muller, aan: Camille Olga Isabelle Macquinghen, echtgenote van Th. J. L. Kroes, voorheen wettelijk wonende te Haar lem, doch feitelijk verblijf houdende te Boulogne sur Mer (Frankrijk) aan de Place Godefroy-Bouillon no. 10. BETEKEND: afschrift van het vonnis der Arr. Rechtb. te Haarlem d.d. 10 Maart 1953 waarbij de echtscheiding tus sen partijen, c.a. werd uitge sproken. G. TEKELENBURG, Deurwaarder. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem dd. 17 Maart 1953 werd in staat van faillissement verklaard Th. H. A, J. LOHMAN, wonende Spaarnzichtlaan 4a te Heem stede en te Amsterdam zaak gedreven hebbend onder de naam Confectiebedrijf Th. Lohman aan de Keizersgracht 183, met benoeming van de E. A. Heer Mr. N. Smits tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende tot curator. Haarlem, 4. April 1953. Nieuwe Gracht 51. Mr. J. W. Rutgers curator. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. DE ADMINISTRATIE. DINSDAG 7 APRIL, 8 uur „Haagsche Comedie Blijspel v. Macdougall. Regie: Bob de Lange, m.m.v. Myra Ward, Corrie Weier, Paul Steenbergen e.a. PrUzcn: 1.— tot 4.— (all. inb.) Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Zondag 103 uur. Tel. na 12 uur. HEEMSTEDE TEL. 34345 Dinsdag 7 t/m Donderdag 9 April, 2.30 uur Speciale filmvoorstelling voor dc jeugd Plaatsbespreken vanaf Dinsdag dagelijks van 10—3 uur. NED. VER. V. SPIRITISTEN „HARMONIA", Afd. Haarlem Secr.: Gr. Houtstr. 163 II, Tel. 17728. Zondag 5 April. 10.30 u. in Geb .Cultura", Jansstr. 83. WIJDINGSMORGEN. Spreker de heer J. P. SMITS, Haarlem. Onderwerp: „PASEN". Medew. Harmonia Dameskoor. Toegang vrij. Nederlandse Bond van Woonark bewoners Dinsdagavond 7 April, 8 uur in de vergaderzaal van Café „DE HALTE", Amsterdamsevaart 8, WOONARKERS KOMT ALLEN, HET IS UW BELANG. EENDRACHT MAAKT MACHT. HET BESTUUR. OP DONDERDAG 9 APRIL 1953, OM 20 UUR. IN „DE LEEUWERIK", Kruisstraat - Haarlem- ONDERWERP „DE ALGEMENE POLITIEKE TOESTAND" SPREKER TOEGANG VRIJ ZANDVOORT Zaterdag en beide Paasdagen, 8 uur: In ons programma: MONS PAULO. - Matinee 36 uur. HEDENMIDDAG TE 15 UUR van onze geheel nieuwe Morex - Sparta - Peugeot Meioren AUTOMOBIEL- EN MOTORRIJWIELEN BEDRIJF RIJKSSTRAA TAV EG 2 4 9 - HAARLEM Borskistraat 3 - Rijksstraatweg 249 - Haarlem Telefoon 24179. AANG3FTE VAN LEERLINGEN Tel. KONINGIN WILHELMINASCHOOL. Nassaulaan 37. 1.0114. Hoofd der School: B. M. BULTEN. Dinsdag èn Vrijdag van 24 uur. PRINSES IRENESCHOOL, Ant Fokkerlaan, Tel 24941. Hoofd der School: A. EVERAARS. Maandag en Donderdag van 3—5 uqr. Spoedige aangifte dringend gewenst, na 13 April a-s. TETTERODESTRAAT 109 HAARLEM - TEL. 11443 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN voor de cursussen van 1 September 1955. a. Primaire Opleiding (2 jaar); vooropleiding: 6 klassen Lagere School. b. Huisnaaister «2 jaar): na Primaire Opleiding. c. Costuumnaaister (3 jaar); na Primaire Opleiding. d. Hulp in de Huishouding (2 jaar); vooropleiding: 2 jaar U.L.O. of Middelbaar Onderwijs. e. Kinderverzorgster (1 jaar); na huishoudelijke voorop leiding. f. Kinderverzorgster in kolonichuizen (1 jaar); na huishou delijke vooropleiding. g. Vormingsklas (1 jaar); vooropleiding: Diploma U.L.O. of 3 jaar Middelbaar Onderwijs h. Huishoudkundige voor Inrichtingen .2 jaar); vooroplei ding: zie g, j. Huishoudkundige (1 jaar); vooropleiding: Einddiploma Middelbare School, k. Opleiding tot Huishoudlerares (3 jaar na g, h of j); be voegdheid voor „Koken en Voedingsleer" en Huis houdkunde en Wasbehandeling". 1. Middageostuumcursus. m. Middagcursus; voor niet leerplichtige leerlingen, n. Dag- en avondcursussen in: koken, naaien, tafeldekken en -dienen, enz. enz. Spoedige aanmelding gewenst doch uiterlijk tot 15 Juli, uit sluitend op de spreekuren: Maandag 14—15.30 en Donder dag 1921 uur. Prospectus wordt op aanvraag gaarne toegezonden. G, HAGENBEEK, Directrice. INVULDEN VAN BELASTINGBILJETTEN Fred. Hendriklaan 40, Tel. 34108 (b. g. g. 13615) doe uw wasnaar

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10