^Spiegel Opcrten Derby in het Heemsteedse Sportpark: sterk RCH tegen wisselvallig EDO De opstellingen D Ernest Miller was boos Haarlem thuis tegen zwak 't Gooi Nederlandse jeugd won van Zwitserland Schoolhandbal in Haarlem I O Twee kampioens can didaten Druk weekeinde voor course-sport ZATtrAPAG 4 APRIL 1953 6 SPORT OP TWEEDE PAASDAG A ndere sporten League-uitslagen Het tennistournooi in Monte Carlo Saarlandse tafeltennissers in Haarlem aangekomen Basketball-uitslagen I der Lokmiddel voor training Trofeeën Ontdekking Gemiddelde Snelheid Voetbal in Engeland Engelse boksers zijn voortaan verzekerd Waterpolo Zomerprogramma HPG Duindigt opent seizoen S'chaa tsen rijden Wereldrecord van Hjrknar Andersen erkend /N het Heemsteedse Sportpark komen Maandagmiddag de oude rivalen RCH en EDO tegen elkaar in het veld. Een hlik op de ranglijst zal weinig twijfel laten over het resultaat van deze ontmoeting. De Racing bovenaan met vieren twintig punten uit zestien wedstrijden en de roodzwarten vijftien punten uit achttien wedstrijden op de vijfde plaats van onderen. Wij herinneren ons nog de eerste wedstrijd tussen de heide clubs uit Haarlem, toen RCH met vijf-nul de meerdere bleef over alle linies. Of het weer zo'n grote zege zal worden staat te bezien, daar de wisselvallige club uit het Noordelijke stadsdeel wel de nodige revanche-plannen zal hebben bedacht. Maar winst, neen dat zullen de EDO-ers uit deze match toch niet behalen. Ook Haarlem speelt op eig^n terrein. En wel tegen 't Gooi. dat riet veel kans heeft op ook maar één wedstrijdpunt. De Haar lemmers weten dat ze Maandag zullen moeten winnen om het kansje hoe klein dan ook op het kampioenschap te behouden. En dat zal dan ook wel gebeuren. V.S.V., dat op eigen veld tegen Ensche- dese Boys speelt, zit eigenlijk in hetzelfde schuitje als Haarlem. Ook de Velsenaren hebben als R.C.H. een inzinking mocht krijgen nog een kleine kans. Maar dan moet on tweede Paasdag gewonnen worden tegen de sterke tegenstander uit Enschedé, die de vorige maal met drieéén wen. Stormvogels bindt voorts de strijd aan met Vitesse dat een plaats hoger od de rang lijst staat. Na het teleurstellende resultaat van verleden week durven wij de Vogels geen overwinn:'rg meer te voorspellen. Een gelijk spel zou echter geenszins tot de onmogelijk heden behoren. Doch met dat resultaat zou den de kansen die toch al uiterst gering zrn helemaal zijn verkeken. De tweede klassers uit Haarlem hebben beiden uitwedstrijden. H. F. C- moet naar Amersfoort (H.V.C.) en Schoten naar Oost- zaan (OSV). In beide wedstrijden hebben de Haarlemmers de beste kansen. ADVERTENTIE Veel andere wedstrijden zijn er niet tijdens de Paasdagen. Wij schreven deze week reeds over de Nederlandse tafelterniskampioen- schappen die Maandag (aanvang tien uur) in het tafeltenniscentrum in de Jansstraat worden gehouden en waaraan vele promi nente spelers mee doen. Haarlem en Watervliet nemen voorts deel prn de Paasseries van de korfbalvereniging D.T.V. Haarlem gaat met het eerste twaalf tal en een juniorennloeg. Het eerste twaalf tal, dat bet vorige jaar de wisselbeker won, sneelt tegen Allen Weerbaar 2, DTV 2 en Ons+erriark. De junioren komen uit teeen DTV, Fortunn en Groen Geel. Watervliet heeft ingeschreven met een adspiranleo- twaalftal. dat tegen DTV, KCN en KNS speelt. Voor de brsketballminnrrden is er voorts Maandagmiddag (aanvang twee uur) een tournooi, waaraan The Blue Stars (Amster dam). Oosterkwartier (Haarlem), IHJ (Haar lem) en een Surinaams-Antilliaanse combi natie uit Amsterdam deelnemen. Het tour nooi wordt gehouden in de Stadsdoelen in Haarlem. Voor de Tweede Paasdag is ook een klein hockeynrogi-amma vastgesteld. Alliance zal in de promotieklasse op bezoek gaan bij Temoo '34, uit welke ontmoeting de plaats genoten zeker de volle winst zuilen behalen. De hockeywedstrijden in deze dagen rond om de Pasen staan verder voornamelijk in het teken van een aroot aantal ♦ournonien. VanH=ag zijn elftallen van onder andere BMHP.. Strawberries t-n Zandvoori op be zoek bii HGC in Den Haag, waar e-n tour nooi voor tweede-, derde- en v'erdeklassers wordt gehouden. BMHC neemt deel aan een op beide Paasdagen te houden rruxed-tour- nooi van Amersfoort. Zelf houdt BMHC op de Tweede Paasdag met BDHC een In de eerste ronde van het troosttournooi van het Fifa jeugdtournooi heeft Nederland te Hal met tweeeen van Zwitserland ge wonnen. Bij rust was de stand eennul in het voordeel van onze landgenoten. Het Nederlandse team komt nu in de tweede ronde tegen Frankrijk uit dat in Nijvel Oostenrijk met tweeeen versloeg (rust 11). De overige uitslagen luidden: finale groep, kwartfinales: Bergen: TurkijeLuxemburg 30 (rust 20); Brussel: HongarijeIerse Vrijstaat 40 (rust 30); Luik: Engeland Joegoslavië 11 (na verlenging) (rust 01). Na loting is Joegoeslavië in de halve finales geplaatst. Antwerpen: DuitslandSpanje 15 (rust 03) Troosttournooi, eerste ronde: Aalst: Bel giëNoord-Ierland 43 (rust 21): Lier: ArgentiniëSaarland 7—0 (rust 10). De uitslagen van de Vrijdag in de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: BlackpoolDerby County 21; Bolton WanderersSunderland 50; BurnleyPreston North End 22: Charlton AthleticManchester United 22; Chelsea Arsenal 11: LiverpoolCardiff City 21; Manchester CitySheffield Wednesday 31: Newcastle UnitedMiddlesbrough 10; PortsmouthWolverhampton Wanderers 22; Tottenham HotspurStoke City 10. Tweede divisie: Blackburn RoversBrans- ley 20; BrentfordSwansea Town 00; BuryLuton Town 10; Doncaster Rovers —Birmingham City 1—0; Lincoln City- Hull City 21: Notts CountyPlymouth Argyle 0—4; West Ham United—Fulham 1—2. In de kwartfinales van het herenenkelspel van het internationaal tennistournooi in Monte Carlo heeft Drobny (Eg.) met 62, 86, 57. 60 van de Belg Brichant ge wonnen. Bartzen (V.S.) versloeg Washer fBelgië) met 6—3, 9—11, 3—6, 6—0, 9—7; Skonecki (Polen) zegevierde over Stocken- berg (Zweden) met 6—2, 62, 63 en Niel sen (Denem.) won van Ager (V.S.) met 6—4, 6—1. 7—5. In de tweede ronde van het herendubbel spel gingen onze landgenoot Dehnert en Moreau (België) tegen de Duitsers Von Cramm en Pittinger met 62, 36, 108 ten onder. Patty en Bartzen (V.S.) bleven in de halve finales van het tournooi om de Butler Trophv (voor dubbels van één natie) met 63. 64, 62, de baas over de Zweedse combinatie AxelsonDavidsson. In de halve finales van het herenenkelspel versloeg Skonecki (Polen) de Deen Nielsen met 2—6, 75, 64. 75; Drobny (Eng.) schakelde Bartzen (V. S.) met 75, 86, 6 -3 uit. Het Engelse paar Cury—Ward overwon de halve finales van het tournooi om de "e Trophy mej. Butler en mevr. Knode S.) met 6—4, 8—6. De dames Partridge 'cock (G. B.) bleven met 57, 6—2, 60 er mej. Barril en mej. Riba (Spanje) de baas. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Maandag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het "old: HAARLEM Doel Willemse; achter: Kors en Kuvs midden Boeree, De Voogd er Barends; voor: Roozen, Van Osch, Jacob, Schilpzand en Groeneveld- R.C.H.Doel Wille achter: Willemink en Van Rheenen midden Lasschuit, De Vos en Van den Brink; voor: Kos ter. De Wette, Gallis, Biesbrouck en Oosterbaan. E-D.O.: Doel: Van de Berg; achter: Wal ther en Bax; midden: Evers. Schijve- naar en Snijders; voor: Plaisir, Mul, Roodselaar, Koning en Korevaar. V.S.V.: Doel Van der Wint; achter Schoon en Kunst midden Tielrooy, Hazeveld en Stijger; voor De Bie, Ver- swijveren, Bouwens, v. d. Kuil en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: P. Kraak; achter: v. d. Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks en Tol; voor J. Snoeks, Luppens, Angenent, Westers en De Boer. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Peggeman; midden: Van Luyn, Schaper en Van der Plas; voor: Bouvré, J. van der Sluis, H. van der Sluis, Michel cn Jansen. SCHOTEN: Doel: Kessens; achter: Wild schut. Meyer; midden: Bot, N. N., Ho- gendijk; voor: Klooster, Tjeertjes, Van Oosten. Meenhorst en Keulemans. H.F.C.: Doel: Heijting; achter: W. Dekker en P. Dekker; midden: v. d. Maesen, Molijn, Groot; voor Ha. Winter, De Nijs, Ort, Timmerman en He. Winter. mixed-tournooi voor tweede-, derde- en vierdeklassers, waaraan drie elftallen van de organiserende vereniging zullen deelnemen. Een elftal van de dameshockeyclub BDHC neemt voorts vandaag deel aan het tournooi dat FIT in Amsterdam heeft uitgeschreven. Gisteravond om acht uur is de Saarlandse vereniging Blau-Weiss in Haarlem gearri veerd. In het Tafeltennis-centrum werden zij welkom geheten. Allereerst sprak de heer G. Oudt, namens „Heemstede" de gas ten toe, waarna namens de Haarlemse Sportraad de heer Stapel het woord voerde. Vervolgens sprak namens de Nederlandse Tafeltennisbond afdeling Haarlem, de con sul L. Geutskens. Voor Balu-Weiss sprak de heer J. Schüssler een dankwoord, waarin hij hoopte op een even prettige ontmoeting als vorig jaar in Oberbexbach het geval was geweest. Voor morgen staan een tocht naar de Flora, alsmede 's avonds een wedstrijd in het Tafeltenniscentrum op het programma. De basketballuitslngen van Donderdag en Vrijdag luidden: Donderdag Dames: IHJ 2—HHC 3 13—20: HHC 2— Antilopen 2 37—8: SCH—HHC 26—5. Heren: OK 3—Schoten 3 51—20; Antilo pen 3—HOC 4 33—13; Antilopen 2—HG A 2 21—33; HGA—IHJ 37—23. Vrijdag Dames: Antilopen 3PSVH 2 155; HOC -r-Antilooen 3516: OK 2HOC 3 155; OK—Schoten 38—15. Heren: IHJ 3—HHC 3 20—13; SCH 2— HOC 4 30—12; HHC 1—SCH 29—17; Harlem T.—OK 2 22—30. ADVERTENTIE i Met veel elan hebben in totaal achttien handbalteams van middelbare scholen uit Haarlem en omgeving elkaar Donderdag de eer betwist om een plaats in de finale te veroveren voor de titel handbalschoolkam pioene 1953. We hebben hierbij bijzondere aantrekkelijke wedstrijden gezien. De groot ste verrassing was wel dat in poule 3 van de oudste meisjes HBS A na een spannend duel won van de Rijkskweekschool. De uitslagen zijn: Jongste meisjes: poule 1: ULO Beverwijk Ketelaarschool 61; ULO Zandvoort Gerhartschool 04; winnaars: ULO Bever wijk— Gerhartschool 4—1; verliezers: Kete- laerséhoölULO Zandvoort 22 (Kete- laerschool wint na strafworpen). Poule 2: LorentzlyceumCoornhert- lyceum 32; KennemerlyceumKlaas de Vriesschool 00 (Kenm. Lyceum wint na st.raworpen)winnaars: Lorentzlyceum Kennemerlyceum 24; verliezers Coornhert- lycsumKlaas de Vriesschool 45. Oudste meisjes: poule 1: ULO Beverwijk ULO Zandvoort 04: ULO Beverwijk RK ULO 2—2; ULO Zandvoort—RK ULO 1—2. Poule 2: Kennemerlyceum—Coornhert- lyceum 40; KennemerlyceumChristelijk Lyceum 3—2; Coornhertlyceum—Christelijk Lyceum' 03. Poule 3: HBS ARijkskweekschool 32; GerhartschoolKetelaersohool 21; HBS A Gerhartschool 41; Rijkskweekschool Ketelaerschool 32. Dinsdagmiddag om kwart over twee be ginnen de finales op het veld aan de Van Oosten de Bruyns+'-aat met bij de jongste meisjes dus ULO Beverwijk en Kennemer lyceum als gegadigden voor de titel en bij de oudste miesjes zijn dit dan: de RK ULO, HBS A en Kennemerlyceum. PARTIJ MARCIANO—WALCOTT UIT GESTELD. Het returngevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht tussen de titelhouder Rocky Marciano en Jersey Joe Walcott, dat op 10 April in Chicago zou worden gehouden, is in Verband met een blessure van Marciano uitgesteld tot 15 Mei. Tijdens de training heeft Marciano een ver wonding aan zijn neus opgelopen. /N het clublokaal op het terrein van HFC had Zondagmiddag jongstleden een man een ongemeen grote belang stelling voor hetgeen HFC en ZVV tus sen de witte lijnen presteerden. Om toch maar vooral niets te missen klau terde hij op een stoel om zodoende een nog beter overzicht te krijgen van het speelterrein. Zijn gedrag werd even later beter verklaarbaar toen een tape recorder werd binnengedragen en hij een ooggetuige-verslag ging geven van de wedstrijd. Een radioreporter bij een onbelangrijke wedstrijd in de tweede klasse? Geenszins. De man bleek een bestuurslid te zijn van de vereniging uit de Zaan en uitsluitend in het belang van zijn vereniging vrijwel de gehele wed strijd op de band vast te leggen. Waar om zoveel kosten en moeite om een dor wedstrijdverslag gemaakt, zult u zich wellicht afvragen. Daarop bleek bij na vraag maar één uiteraard bevreem dend antwoord: om de spelers van het eerste elftal naar de wekelijkse oefen avond te krijgen! ENIGE maanden geleden nam het be stuur deze proefneming en die bleek uiterst goed te slagen, Spelers die zelden of nooit kwamen oefenen, waren plotse ling vas'e klanten toen het bestuur op deze avonden de banden afdraaide waarop het wedstrijdverslag van de vorige Zondag. Dat het laat werd deerde niemand, als ze nog maar eens een keer hoorden waf ze de vorige wedstrijd hadden gepresteerd. Het lijkt ons dat een dergelijk lokmiddel foch wel een heel kort leven beschoren is. Want hoe lang zullen de spelers belang blijven stellen in een dor verslag van een wedstrijd, waarvan zij het resultaat al weten en zich voorts de meeste feiten nog nauwkeurig weten te herinneren. Alleen de verwaande lieden zullen op den duur tot de vaste luisteraars blijven behoren en misschien nog wel enkele enthousiaste clubleden, welke laatsten echter geenszins gelokt behoeven te worden. Men is het luisteren echter nog niet moe en het be stuurslid blijft elke week nog dapper zijn verslagen maken van de wedstrijden van zijn vereniging. Overigens is er onzes inziens nog wel een nuttiger effect te bereiken met het verslag op de band. Dan zou men echter een man achter de microfoon moeten zet ten die een vers'andig en een uiterst cri- tisch oordeel heeft over het gepresteerde in een wedstijd en die op elk moment dat hij tactische of technische fouten ontdekt dit duidelijk op de band vastlegt. Om dan tijdens de trainingsavond hierover nader met zijn pupillen te spreken, zodat zo'n avond enig nut kan afwerpen behalve dan de zelfgenoegzaamheid strelen van de betrokken spelers. Om de voetballers van het eerste elftal naar de oefenavond te lokken moet dan maar een ander middeltje gevonden worden. Een glas ranja met een kauwgommet je of zoiets. UIT Amerika komt een ontstellend ten- nisbericht. Alice Marble, Wimbledon- kampioene in 1939 heeft beweerd dat zij vijftig van haar zevenhonderdvijftig tro feeën heeft weggegeven. Waarom? Ach zomaar, sport- cracks in de Ver enigde Staten moeten zo af en runs. Om zijn schade in te halen nam hij toen maar acht wickets voor slechts vijf- en veertig runs N Engeland komt de zestien jaar oude om in publieke belang stelling te blijven. Of deed ze het soms om eens een keer in de herin nering van het ♦egenwoordige lennispubliek te rug te roepen hoe goed ze vroeger wel geweest was? Als wij u verder nog vertellen dat juffrouw Marble haar kostje ver dient met het hou den van lezingen over „levens kunst" en daar mede 250 dollar (ruim negenhon derd gulden) per lezing verdient, Alice Marble lijkt dat echter onwaarschijnlijk. Hoe dan ook ze heeft vijftig trofeeën weggegeven. Sid Patterson, de wereldkampioen ach tervolging bij de professionals, is ook een heleboel bekers en médailles kwijt. Maar hij niet vrijwillig. In zijn geval waren het inbrekers. Pech voor Patterson, te meer daar hij in dezelfde nacht een bekeuring kreeg van twintig Australische ponden. U leest het, het is heus niet altijd rozengeur en maneschijn met die uitblinkers in de sport. het nieuws". Hij loopt tenminste kans om als eerste door middel van de televisie ont dekte voetballer te worden gedoopt. Dat zat zo. Toen Douglas als spil mee speelde in het Schotse jeugdelftal tegen het Engels jeugdelftal in het Wembley sta dion, ontging het de scout van Huil City, die thuis rustig naar de televisie-uitzen ding zat te kijken niet, dat Baillie's spel veel voor de toekomst beloofde. De scout liet er geen gras over groeien en ging met hem praten over een contract als profes sional bij Huil City, dat groot gebrek heeft aan een stevige en schotvaardige midden voor. Dat is intussen al weer enige maanden geleden en het aanbod van de Huil City scout is niet het enige gebleven. Ook de manager van West Ham probeerde Douglas toe wel eens waflvoor ziJn club te winnen. Er is nog nie*s doen om in de besIist. maar van beide kanten doen de managers alle mogelijke moeite om het Douglas zo aantrekkelijk mogelijk 1e ma ken. De manager van Huil City beloofde intussen dat hij voor Bail'ie moehe zou doen een goede school te vinden en de manager van het Londense West Ham nodigde de jeugdige voetballer uit om een week als gast van de club in Londen door te brengen. Wat zal Douglas doen? Als hij Huil City uit de moeilijkheden gaat helpen betekent dat dat hij de eerste door de televisie ont dekte voetballer van Engeland zal zijn. Twijfelachtig genoegen, zult u wellicht zeggen. Maar vergeet u niet dat voor een toekomstige profvoetballer niets be*er is dan dat hij „in het nieuws komt". En als hij voor Huil tekent komt hij dat zeker. VER uitblinkers geschreven. Barry Shepherd, een schooljongen uit een stadje ergens in West-Australië, is hard op weg een uitblinker te worden. Na vier wedstrijden in de school-cricketcornpe- titie bleek dat Barry een gemiddelde had van572. Zijn scores waren: 120 not out, 157 not out, 148 retired en 147 not out. In de vijfde wedstrijd faalde Barry gran dioos. Hij kwam toen niet verder dan elf E Nederlandse scheidsrechters hebben makkelijk. Nog maar al te veel bemoeit het publiek zich met zaken die het niet aangaat en steekt daarbij de crit.iek niet onder stoelen of banken. In SDanje echter blijken de toeschouwers nog las+iger en., gevaarlijker. De scheidsrechters van de cers+e klasse moeten daar ieder jaar een zogenaamde „proeve van fitheid" afleggen. Dat wil onder andere zeggen dat zij de honderd meier moeten lopen binnen veer tien seconden en de vijftienhonderd meter binnen zeven minuten. Een bekend scheidsrechter niet meer zo jong vroeg men laatst hoe hij er toch in slaagde zonder training een der gelijke snelheid te ontwikkelen. „Eenvou dig genoeg", antwoordde de referee. „Soms is het noodzakelijk om zo spoedig mogelijk van de publieke massa vandaan te komen en soms ook moet je in staat zijn om een veilige afstand te bewaren tussen jezelf en ie achtervolgers, net zo lang tot de politie komt.Vandaar die korte- en die lange- afstand snelheid". We worden vast nog eens scheidsrechter in Spanje.... E. K. Ernest Miller, de assistent van de secretaris van de Football Associatio?i, sir Stanley Rous, is een rustig en beheerst man. Maar na afloop van de wedstrijd Engeland-Joegoslavië in de kwartfinales van het Fifa- jeugdtournooi, zat hij druk en opgewonden pratend te midden van zijn landgeno ten en talrijke gedelegeer den van andere landen in de conversatiezaal van Hó- tel des Colonies. Ernest Miller was boos. Boos over het reglement van het tournooi en over het speelschema. En, voorzover men met reden boos kan zijn over dergelijke zaken, hij had gelijk. Want wat is het geval? Allereerst is het systeem om met zestien deelnemende landen reeds bij de eerste ronden de eli minatie toe te passen, on juist. Hoe moeiijk het ook mag zijn om bij een derge lijk aantal deelnemers bij het veel idealere poule systeem binnen een redelijk aantal wedstrijden per land te blijven, het feit, dat bij de huidige regeling een der sterkste landen door een ongelukkige loting voor de eerste ronde met een neder laag onmiddellijk voor de eerste acht plaatsen wordt uitgeschakeld, acht men te recht absurd. Slachtoffer Een slachtoffer van deze methode is bijvoorbeeld Ar gentinië. De Zuid-Amerika nen kwamen in de eerste ronde na een verre en dure reis tegen het vrij sterke Duitsland, verloren en wa ren uitgeschakeld. Dit be tekende, dat Argentinië, dat waarschijnlijk goed genoeg is voor een tweede of derde plaats, het nu niet verder kan brengen dan tot de ne gende plaats. Het is zonder twijfel gewenst dat deze kwestie een volgende maal onder het oog wordt gezien. Veel urgenter is echter de regeling voor het geval een wedstriid na verlenging in een gelijk spel eindigt. En dat zat mr. Miller dan ook het meest dwars, temeer daar zijn land reeds vele malen vergeefs heeft ge tracht daarin verandpring te brengen en nu in Brussel er de dupe van is geworden. Het domme lot In de wedstrijd tegen de Jocgoslaviërs werd, nadat reeds op ongelukkige wijze een een-nul voorsprong in een gelijk spel werd omge zet doordat de scheidsrech ter een strafschop legen En geland gaf wegens het op de bal zitten van een der backs, zoals voorgeschreven twee maal tien minuten verlengd. Na deze twintig minuten extra tijd was de stand nog steeds een-een. En toen kwam de door de Engelsen immer zo gehate toss. „Het domme lot moest de beslis sing brengen", vertelde Er- nest Miller. „Wanneer men verliest in een tweede wed strijd, of desnoods door strafschoppen dan is dat jammer, maar dan is er ten minste met voetbalwapenen gestreden. Nu moest met dobbelen de winnaar wor den aangewezen en door dat wentelende vijf-frankstuk werden wij uitgeschakeld. Dat vinden wij zuur, ook wanneer het onze tegen standers had getroffen en wij de gelukkigen geweest zouden zijn". Tot de zes candidaten voor het kam pioenschap der Engelse League, die elkaar nu in hun eindspurt de titel betwisten en die in het zware Paasprogramma de be slissing wellicht duidelijker zullen maken, behoren de Londense clubs Charlton Ath letic en The Arsenal. Het onderlinge pun- tenverschil van het zestal is uiterst gering en gisteren speelden alle zes gelijk. Pres ton North End leidt met 44 punten in 35 wedstrijden; Charlton is tweede met de zelfde cijfers en alleen een minder goed doelgemiddelde. The Arsenal is bij dit tweetal drie punten achter, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld en dus relatief maar één punt ach'erstand. De andere drie gegadigden zijn Wolverhampton Wande rers met 44 punten in 36 wedstrijden, Burnley met 43 in 35 en West Bromwich Albion met 42 in 35. Interessant in de strijd der twee Londen se concurrenten is het verschil in hun om standigheden en in beleid van hun mana gers. De strijd tussen de Engelse profclubs wordt in hoge mate beheerst door het be leid der managers, die hun spelers-staf samenstellen, elk jaar wijzigen door aan koop en verkoop en het „aantrekken" van talentvolle jonge spelers waarnaar zij op zoek gaan, en wier kijk op de bouw van een team beslissend is. Past een speler niet. of niet meer in hun team, dan doen zij hem van de hand. Raakt hij tijdelijk uit vorm, dan verwijzen zij hem zonder aarzeling naar de reserves, al is hij een beroemdheid bij het voetbalpubliek. The Arsenal heeft al sinds tientallen jaren een spec'aculair beleid gevolgd, steeds dure spelers gekocht en er veel op zienbarende successen mee behaald. Het is een der oudste en ook een der bekendste clubs men zou misschien beter kunnen zeggen: voetbalfirma's van Engeland. The Arsenal speelt in een voor voetbal zeer voordelig stadsdistrict, Highbury vroe ger in Plumstead, bij de wapenfabriek waaraan de club haar naam ontleent, dat minder voordelig was en heeft vele grote successen behaald. Of The Arsenal di'maal veel kans op het kampioenschap maakt staat te bezien, want sinds enige weken schijnt het uit vorm te zijn geraakt. Charlton Athletic daarentegen, dat de laatste maanden in bijzondere vorm speelt en dan ook snel naar de hoogste plaatsen is geklommen, huist in een uit het oog punt van publieke belangstelling onvoor delig district. Ofschoon het in dit seizoen nog steeds de enige op eigen terrein onge slagen eersteklasser is (na 17 van de 21 thuiswedstrijden te hebben gespeeld) heeft het steevast maar matige kasontvangsten. Manager James Seed voert derhalve een zuinig beleid en koopt zelden of nooit dure spelers. Enige jaren geleden werd vermeld dat z'in eers'e elftal, ^at ook toen een hoge positie in de ranglijst innam, ..maar tweehonderdviift.ig oond had ge kost". Dat is bijna niefs. Hij spoort jonge spelers op in verre uithoeken van het land. Hij heeft er nu zelfs drie, die hij in Zuid-Afrika ontdekt heeft. Hef is een elf tal zonder sperren, maar altiid een uit stekend evenwichtig geheel. Hij woekert met. bescheiden middelen. Niet alleen heeft hij sinds hij manager is, nu al een jaar of twintig, eerst promotie uit de der de naar de tweede en daarna naar de hoogsfe divisie snel weten te bereiken en sindsdien degradatie altijd voorkomen, maar bovendien heeft hij meermalen met zijn elftal hoge plaatsen bereikt en het ver gebracht in de bekercomnetitie. Eenmaal heeft Charlton de Cup zelfs gewonnen. Op dit moment, maakt h'et zeker een mooie kans op het kampioenschap. Het is aardig eens op de tegenstelling in profclub-beleid, zoals die tussen The Ar senal en Charlton Athletic en in de perso nen van de managers Tom Whittaker en Jimmy Seed blijkt, de aandacht te vesti gen. Britse professional en amateurs boksers zullen in de toekomst, wanneer zij in door de Britse Bonkbond goedgekeurde wedstrij den uitkomen, voor 500 pond sterling tegen de dood tot gevolg hebbende ongelukken verzekerd zijn. Voorts zullen zij bij verlies van twee of meer ledematen of van beide ogen voor een zelfde bedrag worden schadeloos gesteld. De premies voor deze verzekeringen zullen door de Bond worden betaald. Bovendien heeft men het plan binnenkort ook verze keringen af te sluiten voor het verlies van één hand, voet of oog, waarvoor dan een vergoeding van 250 pond sterling zou wor den uitgekeerd. Het zomerprogramma van HPC is thans samengesteld. Dit luidt als volgt: 4 Juli schoolwedstrijden21 Juli: kringkampioen schappen; 12 Augustus tweekamp met de zwemploeg van Leamington; 29 Augustus 1 km. in de Van Merlenvaart en 30 Augustus het waterpolotournooi om het kampioen schap van Haarlem. Beide Paasdagen zijn voor de course- paarden drukke dagen. Mereveld komt even als Duindigt met acht nummers, zodat over beide dagen ruim 13.000.— aan prijzen wordt verreden. Het ziet er nu niet naar uit, dat Geersen met het leeuwendeel zal gaan strijken, zoals vorige week toen zijn entraine- ment 5 courses won. Het Mcreveldse pro gramma begint met de 3-jarigen, waarin de crack Redloff WB zijn heroptreden doet. In vor. i is dit r>;„ rd niet te kloppen, hoewel hij geducht zal moeten oppassen voor René M. De overige paarden, waarvan R Petrosia is te verkiezen, kon.en slechts bij verrassing in aanmerking. Het amateursnummers zal stal v. d. Veen als de grote favoriet aan de start brengen. Nico the Saint zal zijn stalgenote Milly Dynamic kunnen overvleugelen. Oiseau zoekt nog na-r vorm. Hierdoor stijgen de kansen Oranje J om tot de leidersp'aats te kunnen doordringen beduidend. Het begin nelingennummer hult de favoriet weer in het duister, temeer daar het grote kanspaard Queen Daria allerminst gemakkelijk blijkt te zijn. Laat zij haar kuren thuis dan zullen Padua, Quickncrs en Quelle Veine in haar de meerdere moeten erkennen. Pirette startte de afgelopen winter slechts tweemaal, doch gaf beide keren blijk aan snelheid gewonnen te hebben. Zij kan in de Veendamprijs haar heroptreden dan ook vieren met een overwinning. Paul A en Odysseus K zullen echter niet veraf eindigen. De succesvolle Paul Spencer krijgt in de Uithuizen-prijs meer tegenstanders van for maat, zodat een nederlaag te verwachten is. Het trio Maaike van IJmuiden, N,ora Spencer en Meintje V zullen de eindstrijd wel uit vechten, waarbij wordt verwacht dat Nora Spencer dj snelste za] zijn. Pas in het hoofdnummer komt Geursen aan de beurt rt wel met Pelikaan S, die met zijn geweldige uithouding de 2600 ff., lange af stand zeer gemakkelijk zal uitlopen. Nich Oscar Major, noch Nanco M zullen de hengst kunnen bedreigen. Het snrntnummer is buitengewoon aan trekkelijk. Over Again de crack uit het Noorden maakt zijn seizoendebuut, doch zal nog niet klaar zijn. Madame B is de af stand op het lijf geschreven. Luxór en Nellie Gregor zullen haar niet kunnen houden. Nu Meesk<- S eindelijk haar goede berijder ge vonden schijnt te hebben zal zij de onder de man draverij winnen, vóór Óur Dream en de oud-gediende Guy Hanover. Duindigt Tweede Paasdag wordt op Duindigt het renseizoen geopend met een rijk gevarieerd oro-ramma In de Andora-prijs maakt de uit Ierland geïmporteerdeSlormalong zijn de buut in Nederland. Winnaar van twee rennen in ïerlfrd en zijn voortreffelijk trainings- werk maken de nieuwe aankoop direct tot de grote favoriet. Indien hij teleurstelt zal v. d. Ragts met Proposal zijn plaats innemen. Indien de Belgische Rendez-Vous, die deze week nog in België won, hier aan de start verschijnt is de merrie een mogelijk outsider. In de A'ouette-prijs over 1350' m. geniet Melisse de voorkeur boven Thalia en Carla. Van de overige paarden is te weinig bekend, hoewel een verrassing natuurlijk niet is uit gesloten. De handicap brengt Aquavit als mogelijke winnaar, vóór Frédérique. De laag belaste Brioso zou kunnen '-errassen. De draverijen zijn zeer zwaar bezet, doch op de brede baan kunnen een groot aantal paarden behoorlijk uit de voeten. Een nieuwe verschijning is de 8-jarige Franse hengst Brin d' Amour IV, die in handen van Geer sen zijn Nederlands debuut maakt. Zijn taak is echter vrij zwaar en hij zal zijn Franse record vrn 1.22.2 zeer dicht moeten benade ren om een rol van betekenis te kunnen spe en. Hoewel Oscar Major 2 maal achtereen teleurstelde is 'het woderom onze keuze door zijn fraaie voorgift. Olivier B, Morning Star en Madame B zijn de andere mogelijk" aden in dit fraaie nummer. De 2500 m. lange Anna Bradford-prijs kan een prooi worden voor O Marijke, die met Quick HoIIandia G en Oranje Nassau, tot de meest gespeelde paarden in dit nummer zal behoren. De tweede overwinning kan Stal Knijnen- tmrg boeken met Olga Axworthy. De ver schijning van dit paard maken de papieren van Geersen (Pomona, Query Hanover) tot een riskante speculatie. Jan de Vlieger's Or kaan O is een mogelijke outsider. Een keuze uit het grote veld in de Batty-Worthy-prijs is zeer moeilijk, doch de keuze van Geersen uit Old Gold en Octavianus K is waard on dersteund te worden. Als gevaarliike tegen spelers mogen worden genoemd Persimmon en Peter Spencer. Het openingsnummer telt zeer vele debutanten, waarvan Quant a Mor wordt verkozen. Over de zeer korte afstand zal het voor Peter Snel en Quick Boy niet meevallen hun achterstand goed te maken, netgeen de outsider Odysseus K bij een -mede start n. vel kan doen. Het wereldrecord op de 10.000 meter !ja r Andersen (Noorwegen) met een tijd van 16 min. 51,1 r-a. gemaakt op 27 Januari 1952 in G.joevik - is door de Inter national Skating Union erkend. Naar men zich herinnert heeft Andersen veertien dagen later in hetzelfde seizoen tijdens de wedstrijd Noorwegen—Rest van de Wereld in Hamar het record verder omlaag gebracht met een tijd van 16 min. 32.6 sec. De ISU deelt thans mede. dat deze tijd als mede ook de tijden door de Russische rijders in Alma Ata in hetzelfde seizoen gemaakt op het congres, dat 10 Juni a.s. in Stresa wordt gehouden, aan de orde wordt gesteld. V. i'

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12