Extra bouwvolume voor Haarlem vierhonderd woningen Agenda voor Haarlem Misplaatste regie van Ludwig Berger bij de Nederlandse Comedie Puttershoek te gast in Heemstede Kort en bondig Koninklijke onderscheiding toegekend aan P. van Loevezijn Bewoners verloren Verpleger uit Heemstede verdacht van autodiefstal Een moeilijk mens DINSDAG 7 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Plannen liggen al klaar Passiemuziek van Schütz nu te Bloemendaal Thans Ellen Vogel als Jeanne d'Arc Padvinderswedstrijden Paasbest Het school voetbal- tournooi in Haarlem Crematie J. A, Boom Deense Esperantisten bezochten Haarlem Kort geding Florapark Mijnwerkerskoor Mignon zingt bij Gaecilia Verkeersongelukken in Haarlem tijdens Paasdrukte Burgerlijke Stand van Haarlem Naar wij vernemen zal Haarlem voor 1953 een extra bouwvolume van ruim vierhon derd woningen worden toegekend. Hierdoor zal het mogelijk zijn binnen enkele maan den enige plannen die reeds geheel uitgewerkt zün, tot uitvoering te brengen, zoals de uitbreiding van het verzorgingshuis „Delftweidc" met veertien woningen, het ver zorgingshuis met woningen voor bejaarden „De Blinkert", dat door de Federatie van Haarlemse woningbouwverenigingen in Tuindorp Overvecn zal worden gebouwd en verder nieuwe complexen voor „De Voorzorg", „Bloemhof" en „Het Oosten" aan en in de omgeving van de Schipholweg. Daar een gedeelte van het bouwvolume voor premiebouw is bestemd, zal ook het plan van „De Kleine Middenstander" voor de bouw van nogmaals 66 woningen kunnen worden uitgevoerd. In de eerstvolgende raadsvergadering zal reeds een voorstel ter tafel komen om een credlet te verlenen aan „Het Oosten" voor de bouw van een „afrondingscomplex" aan de J. J. Hame- linkstraat bij de Merovingenstraat. Het zullen 25 woningen worden: vijf eengezins woningen voor ongeveer zeven personen elk en twee keer tien flatwoningen. De toewijzing van ruim vierhonderd (het aantal is nog niet precies vastgesteld) wo ningen als extra bouwvolume betekent voor het Haarlemse gemeentebestuur wel niet een verassing er zijn al vele be sprekingen over gevoerd maar toch wel een prettige meevaller na de vele teleur stellingen die men op dit gebied heeft on dervonden. Wanneer men rekent dat over de ge hele periode van 1951 tot en met 1953 nog geen duizend woningen werden toegewe zen dan vormen vierhonderd huizen alleen al als extra bouwvolume een flinke duw in de richting' van bouwen op grotere schaal dan men tot nu toe gewend was. Overigens moet worden afgewacht of er een duidelijke aanwijzing van Gedepu teerde Staten komt over het voor premie- bouw in de particuliere sector te bestem men gedeelte. Daarover heeft de gemeente bij de woningverdeling uiteraard geen zeg genschap, zodat dit ten koste gaat van de werkelijk urgente gevallen. Wel kan, zoals gezegd, een stichting als „De kleine middenstander" hiervan profi- Voor de derde keer in de week vóór Pasen heb ik de Matthaus-Passion van Heinrich Schütz gehoord. Deze Zaterdag avond was het in de Nederlands Hervorm de kerk te Bloemendaal, waar het werk werd uitgevoerd door de Kennemer Ora toriumvereniging, onder leiding van Piet Halsema, die de bewerking van Arnold Mendelssohn gebruikte, echter slechts in betrekkelijke mate, want de begeleiding bij de recitatieven liet hij vrijwel geheel vervallen en ook de dynamische interpre taties van het arrangement werden meest al ongemoeid gelaten. Wat er van Arnold Mendelssohns bewerking dan nog over bleef was de orgelbegeleiding bij de koor gedeelten en de rhythmische indeling in monodische stijl van de recitatieven. Ko ralen werden niet ingelast. Dit alles duidde op een voorzichtig te rugwijken om wellicht te gelegener tijd het eerbiedwaardige werk van Schütz, dat een model mag heten van liturgische Pas siemuziek, volkomen in zijn oorspronke lijke vorm uit te voeren. In feite is men er niet zo ver meer vandaan; alleen zal men de recitanten de vrijheid van een eigen interpretatie moeten geven en het koor zodanig africhten dat het trefzeker a cappella zijn taak kan vervullen. Dit kan tenslotte een vruchtdragende opgave voor het koor betekenen, vooral ook om zijn klankgehalte te cultiveren, wat ten aanzien van de mannenbezetting inzon derheid noodzakelijk is. De partij van de Evangelist werd van de kansel voorgedragen door de tenor Geert de Boer, de Christuspartij van de orgeltribune door de bas Harm de Wind. Beiden hadden ook meegewerkt aan de uitvoering van het werk in de Sionskerk, de eerste als dirigent, de tweede in de zelfde partij als hier. Zowel stemgehalte als voordracht van beiden waren zeer te prijzen; zij maakten het geheel tot een boeiende vertolking van het Evangelie, waar de talrijke toehoorders ongetwijfeld diep van onder de indruk kwamen. JOS. DE KLERK Wagen onbeheerd in Bolsward aangetroffen Sinds enige dagen stond bii het kruis punt van de rijksweg en de Workumer- weg in Bolsward een auto onbeheerd. Om wonenden stelden de politie er van in ken nis. Bij onderzoek bleek dat de wagen in Haarlem, waar hij voor een garage gepar keerd had gestaan, was gestolen. De politie verdenkt van deze diefstal een 20-jarige verpleger uit Heemstede, die dezer dagen per auto een bezoek aan zijn verloofde in de Noord-Oostpolder heeft gebracht. Vermoedelijk heeft hij de wagen in Bolsward achtergelaten. Het feit dat hij tot dusverre niet in Heemstede is terug gekeerd sterkt de politie in haar vermoe den dat hij inderdaad de dader is. DINSDAG 7 APRIL Stadsschouwburg: „Als het Kindje bin nenkomt" (Haagse Comedie), 8 uur. Re monstrantse Kerk: Paasspel „De dag des Heeren", 8 uur. Café De Halte: Nederlandse Bond van Woonarkbewoners, vergadering, 8 uur. Luxor: „Geluidsbarrière, 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De laatste grens", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „A. en C. in Alaska", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De big van het regiment", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frasn Hals: „De vlucht van kapitein Blood", 14 jaar, 8 uur. Rembrandt: „Singing in the rain", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Heidi", alle leeft., 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 8 APRIL Gem. Concertgebouw: Jeugdkoor Inter Nos en Schaumburger Marchensanger, 8 uur. Minerva: „Met volle muziek", alle leeft., 2.30 uur; British Society of Amsterdam dra matic club „Travellers Joy", 8.15 uur. Re monstrantse Kerk: Paasspel „De dag des Heeren", 8 uur. Luxor: „Geluidsbarrière", 2, 7 en 9.15 uur. City: „De laatste grens", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „A. en C. in Alaska", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De big van het regiment", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De vlucht van kapitein Blood", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Singing in the rain", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Heidi", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. teren. Op het ogenblik zijn er nog wel geen gegadigden voor alle 66 woningen die zij nog in petto heeft, maar wanneer een maal bekend is, dat er weer gebouwd kan worden zal dat wel spoedig veranderen. Voorts is er bij de toewijzing van deze vierhonderd woningen geen rekening ge houden met de eventuele verrekening van het migratie-voorschot van 220 wo ningen, dat overigens reeds was inbegre pen bij de kleine duizend woningen voor de jaren 1951 tot en met 1953. Over de verrekening van dat voorschot bestaan tussen Haarlem en Gedeputeerde Staten grote verschillen van opvatting, maar men heeft nu tenminste tot 1954 de tijd om daarover tot overeenstemming te komen. Onder auspiciën en met medewerking van het R.K. Hoofdstadkoor zal op Zaterdag 11 April in het Amsterdamse Concertgebouw een uitvoering worden gegeven van Arthur Honeggers oratorium „Jeanne d'Arc au Bücher" (Jeanne d'Arc op de brandstapel) naar het gedicht van Paul Claudel. Mede werking verlenen de H.O.V. en het Neder landse Symphonie-Orkest uit Den Haag, het geheel onder leiding van Theo van der Bijl. Solisten zijn Ellen Vogel (Jeanne d'Arc), Henk Schaer (Frère Dominique), Guus Hoekman, Jaap Stroomenbergh, Wil ly Brill, Corry Bijster, Maria van Uden, Annie van Es en Han le Fèvre. Gedurende het ruime Paasweekeinde hebben achttien patrouilles en twee zee- verkennersbakken van troepen uit het district Haarlem van de vereniging De Nederlandsche Padvinders in de omgeving van Huize Teylingerbos te Vogelenzang en in het Amsterdamse Waterleidingduinter rein het spel van Kon Tiki gespeeld. Het 1 doel hiervan was, om uit deze voorronde acht patrouilles te halen, die in de finale op Hemelvaartsdag en de daaraan vooraf gaande Woensdag andermaal om de eer van de beste patrouille van het district zullen strijden. De beste patrouille van het district mag vervolgens met de Pinkster dagen in Ommen deelnemen aan de strijd om nummer één van het land te worden. De beide subkampen, wit en rood, ston den onder leiding van hopman B. Plevier en schipper R. Vroom, geassisteerd door vele padvindersleiders. 99 99 Van links naar rechts: burgemeester Van der Ploeg, wethouder Nagtzaam, burge meester Van Rappard en mevrouw Van der Ploeg. Hedenmorgen om elf uur is in de Heem- steedse raadzaal het gemeentebestuur van het geadopteerde Puttershoek ontvangen, namelijk burgemeester W. van der Ploeg en de wethouders C. L. S. van der Have en L. M. Nagtzaam, die door hun echtge noten werden vergezeld. Voorts waren uit de rampgemeente me vrouw Ewijk, echtgenote van de arts van Puttershoek, en de heer F. Klapwijk, een gedupeerde landbouwer, overgekomen. De laatste was in het bezit van een herten kamp. Het ligt in de bedoeling de heer Klapwijk uit de hertenkamp in Groenen- daal enige dieren af te staan. In de raad zaal werd een kopje koffie genuttigd. Na OCCXDOODCOOCXXXXXXXXOOCOOOCOOOOOOOOOOOCCCOOOOOOCOOOOOOCiCa Licht verhoogt de gezelligheid en zo is het ook in een overdekte zweminrich ting. Geruime tijd heeft de verlichting in het Sportfondsenbad veel te wensen overgelaten. Maar in de afgelopen week is de nieuwe verlichting in het plafond gereed gekomen en we hebben met Pasen gezien dat het een aanmerkelijke verbetering is, die de sfeer in het Sport fondsenbad zeker ten goede komt. Zelfs Panda is hierbij een glimlach op het gezicht getoverd. De hevige regenval van Vrijdag had de Gemeentesportterreinen aan Schalkvvijkerweg en Kleverparkweg zo met plassen overdekt, dat de sehoolwedstrijden daar geen doorgang konden vinden. Er is dus enige stagnatie ont staan in de afdelingen D en C. Bedoelde wed strijden zün nu naar Dinsdag verschoven, wat tengevolge heeft dat enkele wedstrijden van Dinsdag automatisch ook op moeten schuiven. Blijven de weersomstandigheden echter van daag gunstig, dan is er alle kans, dat het programma normaal kan worden afgewerkt. In verband met het overlijden van hun directeur hebben de elftallen van de H.B.S. A zich uit het tournooi teruggetrokken. De uitslagen in de afd. B. waren: KI. de Vriesschool 1Hartenlustschool 1 7—0; St. Henricusschool 1—HBS B 2 5—0; R.K. ULO 1 (Oude G,r.)— Coomhertlyceum 2 1—1 (R.K. ULO 1 wint). Chr. Dreefschool 1— Bronsteeschool 1 1—5. W. Gsrtenbachschool 1—Triniteitslyceum 2 3—6. Ambachtsschool 1 —Pr. Ireneschool 1 1—1 (Pr. Ireneschool wint). Afdeling C: 1ste Chr. Lyceum 1—Th. M Ketelaarschool 4 6—0. Coomhertlyceum 5— Ambachtsschool 4 06. Th. M. Ketelaar- school 2Chr. Dreefschool 2 6—0. R.K. ULO 3 (Oude Gr.)—St. Henricusschool 3 2—0. Trini teitslyceum 3R.K. VGLO 1 41. St. Henri cusschool 2St. Jeroenschool 2 2—5. Afdeling D: Chr. Dreefschool 3—2de Centr. school 2 2—1. Gymnasium—Bronsteeschool 2 0- 10. Lorentzlyceum 4—Hartenlustschool 3 130. KI. de Vriesschool 4Th. M. Ketelaar- school 5 7—0- Bornwaterschool—Coomhert lyceum 6 13. 2de Centr-school 1—lste Centr. school 1 1—1 (lste Centr. school 1 wint)- Karei DoormanschoolKon. Emmaschool 1 6—2. Voor Woensdag luidt het programma in af deling A: Triniteitslyceum 1HBS B 1, 2 uur, H.ste- ds Sportpark. Kennemer Lyceum 1— Lorentzlyceum 1, 2 uur, Schalkwijkerweg. Coornhertlvceum 1—Da Costakweekschool, 2 uur, Schalkwijkerweg. Afdeling B: Th M. Ketelaarschool 1—A. H. Gerhardschool 1, 2 uur, Schalkwijkerweg. KI. de Vriesschool 1St. Henricusschool 1, 3.15 uur, Schalkwijkerweg. R.K. ULO 1 (Oude Gracht)—Bronsteeschool 1, 2 uur, Noorder sportpark. Triniteitslyceum 2—Pr. Ireneschool I, 3-15 uur Noordersportpark. Verder nog enkele nader vast te stellen wedstrijden in afdelingen C en D. een ongedwongen samenzijn vertrok men naar Groenentiaal om daar» de lunch te gebruiken. Men zal de rest van de dag besteden aan de bezichtiging van de Flora. Vanmorgen is het stoffelijk overschot van de oud-directeur en technisch commis saris van de NV. Bóom-Ruygrok te Haar lem in het crematorium te Velsen verast. In de aula heeft mr. N. E. Rost Onnes, president-commissaris van de N.V., het woord gevoerd. Spreker noemde de over ledene een geboren drukker en uitgever, aan wiens animo en energie de opkomst van het bedrijf te danken is geweest. De heer T. Boom, neef van de overledene, roemde de goede eigenschappen van zijn oom. Onder de tonen van het Andante uit de 5e Symphonie van Tsjaikófski daalde de met bloemen bedekte kist en zegde de zoon van de overledene, de heer J. M. Boom, dank voor de betoonde belangstel ling. Op uitnodiging van een groep Deense Esperantisten, die per autobus een tocht door Nederland maakt, heeft een aantal Haarlemse Esperantisten een avond in het Paas-weekeinde doorgebracht in Hotel Duin en Daal in Bloemendaal, waar de groep logeerde. Onder een gezellig samenzijn vertelden de Denen over hun ervaringen in Holland, waarbij ze vooral hun bewondering voor de Flora niet onder stoelen of banken staken. Na nog verscheidene bezienswaardig heden in Nederland bezocht te hebben, zul len deze Deense Esperantisten vandaag weer naar hun woonplaatsen terugkeren. De Nederlandse Comedie heeft Zaterdag avond in Haarlem de voorpremière gegeven van een stuk, dat in het programma van het Holland Festival voor de komende zo mer is opgenomen, namelijk „Der Sehwie- rige" van de in 1929 overleden Oostenrijk se dichter Hugo van- Hofmannsthal, dat in de overigens welluidende en vloeiende ver taling van Bert Voeten onder de net-niet- helemaal-juiste titel „Een moeilijk mens" wordt vertoond. Naar ik meen te weten, speelden de leiders van het gezelschap een jaar geleden al met het plan dit merk waardige blijspel uit de onmiddellijk op de eerste wereldoorlog gevolgde periode op te voeren. Dat zij het thans hebben door gezet, duidt op een diepere belangstelling voor deze verfijnde, om niet te zeggen deli cate litteraire verschijning. Men moet dus een dergelijke, blijkbaar meer uit geest verwantschap dan uit het helaas al te ge bruikelijke opportunisme voortgekomen keuze respecteren, hetgeen ons intussen niet behoeft te beletten over de waarde van mening te verschillen. De internationaal vermaarde regisseur dr. Ludwig Berger, die men voor de en- scènering speciaal uit Berlijn heeft laten overkomen, maakt in een korte beschou wing ter toelichting in het programma on der meer de juiste opmerking, dat Hugo von Hofmannsthal tot de groep Weense dichters behoorde, die niet in de eerste plaats toneelschrijvers waren, maar au teurs in algemene zin. Toch voelde hij zich al heel jong tot het theater aangetrokken, getuige zijn min of meer sensationele de buut als i9-jarige met het lyrische drama „De dwaas en de dood". In de loop der jaren heeft hij zich van talrijke toneelvor men bediend, waarbij hij zijn hoogste kun nen demonstreerde in uiteen!opende com binaties: te weten met de regisseur Max Reinhardt en de barokke architectuur voor zijn overdadige „Jedermann" en met de componist Richard Strauss en diens muziek voor zijn operateksten, waarvan het libret to voor „Der Rosenkavalier" in zekere zin als een tamelijk dicht aan Shakespeare herinnerd meesterwerk mag gelden. In zijn prozastuk „Der Schwierige" mist men ech ter de bindende (men zou ook kunnen zeg gen: doelmatig ordenende) macht van deze op evenwicht en harmonie berustende kun sten. A la Molière Het is een nogal vormeloos en zwak ge bouwd stuk, waardoor het ver ten achter blijft bij „Do Misanthroop" van Molière, waar het in menig opzicht een sterke over eenkomst mee heeft. Evenals diens Alceste is de hier ten tonele gevoerde Hans Karl, graaf Bühl, een voor alles trouw aan zich zelf blijvende figuur, die door een inner lijke superioriteit enigszins buiten en bo ven de kring staat, waartoe hij eigenlijk behoort in dit geval de in ontbinding verkerende Weense aristocratie. De gelij kenis gaat trouwens nog verder: de uit angst om de mensen onrecht aan te doen besluiteloze held van Hugo von Hofmanns thal redeneert even weinig en slecht als zijn prototype. Beiden zijn grote ingénus, die zich door een opwelling van gevoel laten meeslepen, waardóór tenslotte de handeling wordt bepaald, hetgeen, in dit geval wil zeggen; de op zonderlinge wijze tot stand komende verloving met de mooie gravin Helene Altenwyl. Met opzet is hier nogal nadrukkelijk op de navolging van Molière gewezen, omdat daaraan ook het element van maatschap pelijke critiek is te danken, al blijft deze dan ook nog zo kalm-filosofisch. Ondanks zijn voortdurend terugkerende neiging om in uitersten van extase en melancholie te vervallen, mag men Von Hofmannsthal namelijk niet tot de décadenten rekenen. Zijn gevoelige smaak voor aesthetische sensaties belette hem niet de steeds verder gaande verdoving van de natuurlijke ge voelens om zich heen waar te nemen. „Der Schwierige" doet dan ook zijn naam eer aan, in zoverre als hij zich moeilijk schik ken kan in deze gebrokenheid en op de hem eigen dilettantische manier blijft streven naar harmonie en integriteit. Dat maakt zijn „timide hoogmoed" zo beminne lijk en zijn karakter ook nu nog boeiend. Vervelende opvoering Het heeft weinig zin om deze bespiege lingen voort te zetten, omdat er uit de voorstelling vanwege een vermeende verbondenheid met de sfeer van Couperus geheel in de stijl van het fin-de-siècle ge houden, ondanks de duidelijke en onmis bare toespelingen op de oorlog, van dit alles Op Tweede Paasdag heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, in Volendam een tehuis voor bejaarden geopend. Burgemeester Van Baas opende een school voor uitgebreid lager on derwijs en een school voor voorbereidend lager onderwijs voor meisjes. bitter weinig te bespeuren viel. Het was een tamelijk vervelende gebeurtenis, waar in vaak bedroevend slecht comedie werd gespeeld. Vooral de dames werden door de regie gedwongen tot het gebruiken van onnatuurlijke tonen. Mien Duymaer van Twist was eigenlijk de enige, die zich hier in nogal gemakkelijk kon schikken. Hoe iemand het in zijn hoofd kan halen om Lous Hensen tot het aanwenden van haar in het geheel niet liggende coloraturen te bewegen, mag een raadsel heten. Ellen Vogel slaagde er vooral in de laatste scènes in nog iets van de gewenste charme op te brengen, maar de andere gravinnetjes en baronessen brachten van haar onmo gelijke taken weinig of niets terecht. De mannelijke bezetting was iets sterker. Met name Han Bentz van den Berg in de titel rol en Fons Rademakers als de naar liefde hunkerende officier wisten zich te onder scheiden, evenals Bert van der Linden in een klein, maar uitstekend rolletje in het eerste bedrijf. Men mag de leden van de Nederlandse Comedie zeker geen verwijt van dit alles maken. Dr. Ludwig Berger heeft getracht hun naturen te forceren en misschien moe ten wij alleen maar dankbaar zijn dat hem dat niet is gelukt. De Weense sfeer werd nu in hoofdzaak opgeroepen door wals muziek van Debussy en Tsjaikófski, bene vens door verrassend goede décors van Friso Wiegersma, die eindelijk eens de kans heeft gekregen zijn uitzonderlijke begaafd heid op het grote toneel te demonstreren. DAVID KONING. HAARLEM EN OMGEVING Het libertair-socialistisch gemengd koor „Zang veredelt" geeft op Donderdag 9 April een concert in Dreefzicht, waaraan wedewerking wordt verleend door Die Haerlemsche Musyckcamer en het dubbel- mannenkwartet Harmonie. De heer P. Blankevoort te Haarlem is aan de Gemeente-universiteit te Amsterdam geslaagd voor het artsexamen. De jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen iKNBRD) zal op Zaterdagmiddag 18 April worden gehouden in Utrecht. Aan de beurt van aftreden is onder meer de voor zitter, de heer J. P. Weyburg uit Velsen, die zich herkiesbaar stelt. De Bondskampioenschappen -1953 van de KNBRD zullen deze zomer in Haarlem worden gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Haarlemse Reddingsbrigade. De heer P van der Mfje te Zandvoort heeft voor de KNBRD een boekje geschre ven onder de titel „Leert de zee kennen". Het wil een vervanging zijn van het uitver kochte werkje „De Gevaren der Zee" van wijlen onze stadgenoot A. J. Meijerink en zal zeker in een behoefte voorzien. Ter gelegenheid van haar veertigjarig hestaan zal de Haagse Reddingsbrigade in 1953 de Bondsstranddag van de KNBRD organiseren. Het echtpaar P. BesseSoramer, Thom- sonlaan 78, hoopt op 6 Mei de dag van het gouden huwelijksfeest te vieren. Beiden ver keren nog in goede gezondheid. De heer Besse is vroeger controleur bij de NZH ge weest en bij velen een geziene figuur. De heer E. J. Oerlemans, een Haarlem se kapper, heeft van 16 tot 20 Maart in Amsterdam deelgenomen aan een speciale vakcursus voqr kappen. Als bewijs van zijn vakmanschap werd hem een fraaie oorkonde overhandigd. Aan de heer P. van Loevezijn, rotatie drukker, die veertig jaar aan ons bedrijf werkzaam is, is toegekend de eremédaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zondag was het veertig jaar geleden, dat de heer Van Loevezijn leerling-snel persdrukker werd bij de firma Joh. En schedé en Zonen; in 1926 ging hij over naar de Oprechte Haarlemse Courant als rotatiedrukker. De jubilaris is vanmorgen op de druk kerij aan het Zuider Buiten Spaarne ge huldigd. De heer P. W. Peerboom, spreken de namens de directie van de onderneming, noemde de heer Van Loevezijn een voor treffelijk rotatiedrukker aan wie met ver trouwen de zorgen van de persen werd toevertrouwd. Zijn toewijding en vaardig heid waren daarvoor waarborgen. De heer Peereboom dankte voor het vele werk in de loop der jaren verricht, sprak de beste wensen uit voor de toekomst en overhan digde een geschenk onder enveloppe. Burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, zeide vele huldigingen bij te wonen, maar zijn persoonlijke belangstelling voor de ju bilarissen wordt, er daarom niet minder cm. Men zegt het zo gemakkelijk, dat iemand veertig jahr bij een onderneming in dienst is. Toch betekent het vaak een bekroning voor een machtig mooi leven, zoals thans ook het geval is. Daarmee wenste de burgemeester de heer Van Loe vezijn geluk en hü deelde de jubilaris mee, dat de Koningin de grote verdiensten voor de onderneming en voor de medemensen heeft erkend door toe te kennen de zilve ren eremédaille. verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer B. Tersmitten haalde herin neringen op uit de periode van de werk zaamheden van de heer Van Loevezijn en bood meubilair, ter verrijking van de wo ning, aan. De heer P W. Voskuilen wenste de jubi laris geluk namens de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Grafische Bond en de heer J. C. Kroonsberg namens gepensionneerden. Tenslotte dankte de heer Van Loevezijn de sprekers. Captain James Hanson en warrant-officer Willie B. West van de Amerikaanse strijd krachten in Duitsland hebben een deel van hun Paasverlof in Haarlem doorgebracht, teneinde te kunnen nagaan in hoeverre zij deze stad en haar omgeving bij hun wapen broeders als vacantiecentrum kunnen aanbevelen. Zij zullen voor hun terugkeer naar Frankfort nog een nadere bespreking hebben met de directeur van Haarlems Bloei die hun reeds alle gewenste inlichtingen en brochures heeft verschaft. Op de foto zie men de beide militairen in gezelschap van hun echtgenoten tijdens het borreluur in Lion d'Orwaar zij logeerden. De president van de Haarlemse recht bank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het kort geding, aanhangig gemaakt door enkele bewoners van het Florapark tegen de gemeente Haarlem inzake de amusementstent „Le moulin rouge". De president heeft de eisers niet ontvankelijk verklaard. Gevraagd was de amusementstent, die in het Florapark ter gelegenheid van Haarlem-Lichtstad is opgericht, af te bre ken. In zijn vonnis heeft de president over wogen, dat een eigenaar van onroerend goed daarmee mag doen wat hij wil, mits hij niet handelt in strijd met het buren recht in de ruimste zin van het woord en mits hij geen misbruik maakt van zijn eigendom. De president was van mening, dat de gemeente Haarlem bij de verpach ting van de grond van het Florapark het burenrecht niet overtreden heeft en dat de eisers niet benadeeld zijn. Hij was het niet eens met de mening van de eisers, dat de gedaagde een onrechtmatige daad heeft verricht door het Florapark tijdelijk te ver pachten. Het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" geeft onder leiding van Nico Hoogerwerf een voorjaarsconcert op Zondag 26 April in het gemeentelijk Concertgebouw, waaraan be halve door de organist Albert de Klerk mede. werking wordt verleend door het mijnwer kerskoor „Mignon" uit Geleen onder leiding van Pierre Thissen. Uitgevoerd worden vijf werken van Lieven Duvosel (alle bekroond door het Koninklijk Nederlands Zangersvei» bond) en drie van Alphons Diepenbrock waaronder zijn „Slabat Mater". De beide mannenkoren besluiten hun optreden, dat met het Wilhelmus en het Limburgs Volkslied be- gint. gezamenlijk met „Frösterin Musik" van Bruckner. Het Concertgebouw-Orkest, dat de vo rige week vijf concerten in Zwitserland heeft gegeven, is Zondagavond in Amsterdam teruggekeerd. De tournée heeft ongeveer 40.000 Zwitserse francs voor het Nationaal Rampenfonds opgeleverd. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers speldt de heer P. van Loevezijn de ere médaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst. De drukte op Paas-Zaterdag was er op de Gedempte Oude Gracht, nabij de marktkraampjes bij de verkeerslichten naar het Verwulft, oorzaak van, dat een automobilist zijn aandacht liet afleiden en niet merkte, dat drie knaapjes op de rij weg een vuurtje stookten. Eén van hen, de elfjarige H. F. uit de Prins, Bernhard- laan, werd door de auto overreden. Dokter M. J. Averes, die toevallig ter plaatse was, constateerde een vermoedelijke dijbeen breuk en achtté overbrenging van de jongen naar het Grote Gasthuis gewenst. Tegen de automobilist werd proces-ver baal opgemaakt. Maandag kwam uit de Lange Heren straat in Haarlem een personenauto, die de bocht naar de Kruisweg in de richting van het station maakte. Juist op dit mo ment kwam op de Kruisweg uit de rich ting van het station een motorfiets, waar van de berijder moest uitwijken voor een auto, die hij wilde passeren. De motor kwam daarbij op het linker weggedeelte van de rijbaan en reed de eerstgenoemde auto aan. De motorrijder verloor de macht over het stuur en tien meter verder kwam hij evenals de 17-jarige duo-passagier W. v. d. P. op de weg terecht. Beiden werden naar de Mariastichting overgebracht. De motorrijder, de 22-jarige Th. J. C., kon na onderzocht te zijn naar huis terugkeren. De duo-passagiere moest echter met. een gebroken linker dijbeen opgenomen worden. HAARLEM, 2 April GEHUWD: 2 April, C. van der Duin en J. A. Weber; W. F. Sernee en C. Oosterbaan; G. C. van der Valk en G. A. H. Jager; E. van der Valk en J. de Keijzer; M. J. Vas- binder en C. C. Wiekamp; W. Brackman en J. Brugman; J, Polderman en E. E. van Asten; W. van Nes en F. Swart. BEVALLEN van een zoon: 30 Mrt, E. Bruns de Vries; 31 Mrt, J. I. Wolff—Bontekoe; 1 April, T. KruseJonkers; A. P. Ritskes van Graas; 2 April, G. Geluk—de Haas; A. HendriksSchokker; W. M. Bellekom Saarloos. BEVALLEN van een dochter: 31 Mrt, W. Teijgeler—Nieboer; M. F. Oosterhagen—van Riezen; 1 April, M. van den Aakster—Schip pers; C. GimpelBurger; H. Th. G. van Kruiselbergen—Martens; 2 April, M. A. G. Koppen—van Baekel; O. S. Wilderdijk— Tames; A. H. LadukDrost; 3 April, A. Bor ger—Oldenburg; C. te Winkel—Daemen. OVERLEDEN: 31 Mrt, J. Boeree, 75 j., 2e Zuidpolderstraat; K. van Westen, 81 j., Schotersingel; 1 April, W. H ,S. van Leeu wen, 42 j„ Schutterstraat; G. Assendelft— Visser,. 77 j., Korte Annastraat. HAARLEM, 3 April 1953 ONDERTROUWD: 3 April, C. L. Polfliet en A. F. van der Duijn. BEVALLEN van een zoon: 1 April, M. M. Nijssen—Brouwer; 2 April, F. M. Bakker— Goossens; H Renooij—van Musscher. BEVALLEN van een dochter: 2 April. A. D. Koudstaal—Cobie; H. van Heel—Ritter; 3 April, A. Bosvan der Wulp. OVERLEDEN: 2 April, F„ Roels—de Moei, 28 j„ Kamperlaan; P. Heijman, 74 Jan Nieuwenhuijzenstraat. I

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3