Complot van West-Duitse industriëlen opgerold Geëvacueerde grondwerker lichtte ontheffing winkelsluiting Beleggingshuizen te koop SCHILDPADDEN Rode Kruis enkele malen op Vijfendertig arrestaties Amsterdamse Beurs Bloemendaal J Baby-uitzet Joke Baby-uitzet Marja JAN VAN DER MEER Locomotief RIJWIELEN ZEER BIJZONDERE AANBIEDING SIGAREN Firma J. P. STAM 4 n i Tr *ii i alleen voor kop Zeeweg R ech ter veroordeelde hem tot vier maanden Corn. Houtmanschöol uitgeschakeld in E Kleedkamer voor gymnastieklokaal Sosiale Zaken speelde toneel in „Domi" „St. Benedictus" gaat schuurtjes vergroten Scheepvaart KANARIE- ZANGZAAD ONS PAASBROOD No. 1 v.d. GRAAF'S BROOD- EN BANKETBAKKERIJEN Zeer mooie parterre met garage aangeboden etaleert MAGNEET SIMPLEX Haarlems Grootste Sigarenhandel VRIJ HUISJE VRIJDAG 10 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enkele dagen na de grote watersnood, op 5 Februari, werd de dertigjarige grond werker C. B. uit Zierikzee met zijn gezin naar de Ahoy-hallen in Rotterdam ge- evacueerd. In deze hal kreeg hij een cos- tuum en de volgende dag werd het gezin naar Den Haag getransporteerd. Bij het Roode Kruis in de Residentie werden hem voor zijn gezin van vier kinderen twaalf dekens gegeven. Tevens ontving hij bed- degoed en kleding. "Enige tijd later werd hij met zijn gezin bij enkele families in Hoofddorp onderge bracht. Bij sociale zaken in Hoofddorp meldde hij zich opnieuw en hier kreeg hij een overvloed van huishoudelijke artikelen, kleding en beddegoed. Toen hij eenmaal bij een familie in de Haarlemmermeer in huis was, ging hij nogmaals naar het Roode Kruis, afdeling Haarlemmermeer en hier wist hij wederom vele artikelen los te krijgen. Bij vrijwel alle instanties zou de grond werker hetzelfde verhaal opgehangen heb ben, dat in het kort hierop neerkwam, dat in zijn huis bij vloed het water een hoogte zou bereiken van ongeveer drie meter en zijn gehele inboedel zou verloren gegaan zijn. In werkelijkheid steeg het water maar tot een halve meter en zijn inboedel had hij op zolder in veiligheid gebracht. Vrijdagmorgen moest hij voor de Haar lemse politierechter echter verantwoording afleggen van zijn daden en de officier van justitie nam het hem bijzonder kwalijk, dat hij na zijn oplichtingen bij de officiële instanties ook nog de bevolking geld af handig had gemaakt. Hij ondertekende namelijk met een valse naam de machti gingen, waarop hij geld, waar de mensen bij wie hij ingekwartierd was recht op hadden, voor zichzelf zou hebben geïnd. Daarbij kwam nog, dat hij met zijn gezin in huis was bij vrij armoedige mensen en hij had in de korte tijd, dat hij geëvacueerd was reeds tienmaal zoveel goederen als het bezit van deze mensen weten te verkrijgen. Gloednieuw ondergoed gebruikte men in zijn gezin als poetsdoeken en men wist Schoolvoetbal in Haarlem De acht-en-twintig wedstrijden, die voor de afdelingen D en E waren vastgesteld, konden, dank zij het gunstige weer vlot wor den afgewerkt. En er waren dus weer 28 elftallen, die hun kans op een plaats in de eindstrijd aan hun tegenstanders moesten overlaten. Daartoe behoorde ook de Corn. Iioutmanschool in afdeling E, die in de eind- sfrijd van de laatste jaren met de Jacob- school uitmaakte, wie de wisselprijs mee naar huis mocht nemen. De Dr. Kuyperschool vond dat daar nu maar eens een eind aan moest komen en ontnam de Corn. Houtman- school haar illusies, zij het dan door middel van strafschoppen. In afdeling D zijn in de winnaarsafdeling de halve eindstrijden bereikt. Als we een voorspelling mogen doen, komen de Chr. MULO (Bl.daal) en de 1ste Centr. school 1 het verst. In de verliezersafdeling zijn nog acht liefhebbers voor de plaquette. De uitslagen waren Afd. D. vcrliezersafdeling: R.K. VGLO 3— St. Petrus Canisiusschool 1 72. St. Jeroen- school 4Triniteitslyceum 4 28. 1ste Centr. school 3—Th. M. Ketelaarschool 6 05 Lo- rentzlyceum 5— 1ste Centr. school 2 0—9. St. Henricusschool 5—St. Jeroenschool 3 1—1 (St. Jeroenschool 3 wint)). HBS B 4Ambachts school 5 12. 2de Centr. school 2Gymna sium 5—0. Bornwaterschool—2 de Centr. school 1 00 (Bornwaterschool wint). Winnaarsafdeling: St. Henricusschool 6 St. Canisiusschool 11 (St. Canisiusschool wint). A. H. Gerhardschool 5Chr. MULO (Bldaal) 02. Chr. Dreefschool 3Lorentz- lyceum 4 13. KI. de Vriesschool 4lste Centr. school 1 1—3. Afdeling E, Verliezersafdeling: St. Wille- brordusschoolDominicus Savioschool 1—1 (St. Willebrordusschool wint). St. Antonius- schoolSt. Franciscus Xaveriusschool 2 10. St. Lambertusschool—Haarl. Montessorischool 31. LorentzschoolChr. school (Bl.daal) 11 (Chr. school Bl.daal wint). Chr. Dreef school 4Marnixschool 13. Dr. Bavinek- school—Nassauschool 25. Vondelschool—Fr Halsschool 2—2 (Fr. Halsschool wint). Prins HendrikschoolBos- en Hovenschool 1—2. Winnaarsafdeling: St. Bavoschool (Eem- straat)—St. Franciscus Xaveriusschool 1 1—0. St. Aloysiusschool (O.veen)R.K. Opleidings school 1 21. St. Petrus Canisiusschool 2 Chr. Huygensschool 5—0. Aeneas Mackay- schoolJ. P. Coenschoo! 16. Prinsenschool Rijksleerschool 2—1. Dr. KuyperschoolCorn. Houtmanschool 22 (Dr. Kuvperschool w:i"t). .TulianaschoolDoopsgez. school 2—1. Pr. Margrietschool—Voorwegschool 2—1. Programma ■Programma voor a.s. Zaterdag Afd. D. Vcrliezersafdeling: R K. VGLO 3— Triniteitslyceum 4 (9.15 Noordersportpark). Th. M. Ketelaarschool 6—lste Centr. school 2 (10.30 Noordersportpark). St. Jeroenschool 3 —Ambachtsschool 5 (9.15. EDO). 2de Centr school 2Bornwaterschool (10.30, EDO). Halve eindstrijden, winnaarsafdeling: St CanisiusschoolChr. MULO, Bl.daal (9.15. Haarlem). Lorentzlyceum 4lste Centr. school 1 (10 30, Haarlem). Afdeling E, Verliezersafdeling: St. Wille brordusschoolSt. Antoniusschool (9-15, TY BB). St. Lambertusschool—Chr. school (Bl. daal) (10.30, TYBB). MarnixschoolNassau school (9.15, Schalkwijkerweg). Frans Hals schoolBos- ea Hovenschool (10.30, Schalk wijkerweg). Winnaarsafdeling: St. Bavoschool (Eemstr.) —St. Aloysiusschool (O.veen) (9.15, Schalk wijkerweg). St. Petrus Canisiusschool 2J. P. Coenschool (10.30, Schalkwijkerweg). Prinsen- schoolDr. Kuyperschool (9.15, Schalkwijker weg). JulianaschoolPr. Margrietschool (10.30 Schalkwijkerweg). geen raad met de vele dekens. De officier van Justitie, mr. B. van der Burg, was van mening, dat men hier te maken had met iemand, die wenste te pro fiteren van de goedgeefsheid van de halve wereld en die de watersnood als de gele genheid aangrijpt om zijn duistere prak tijken uit te voeren. Mr. van der Burg wilde rekening hou den met het feit, dat de vrouw van de verdachte haar man tot deze daden had aangespoord en zelf, toen haar man was gearresteerd, opnieuw had getracht in een andere plaats goederen los te krijgen. Te vens meende de officier, dat het nu vrijwel geen nut meer had om zware straffen uit te delen voor betrekkelijk onbelangrijke daden, omdat de meeste van dergelijke ge vallen reeds eerder berecht zijn. Toch eiste hij een gevangenisstraf voor de tijd van vier maanden met aftrek van het voor arrest. De verdediger, mr. Peters, schoof de meeste schuld op de vrouw van de ver dachte en op het feit, dat de grondwerker door de evacuatie enigszins uit het lood was geslagen. Hij drong aan op een gecombineerde straf. Mr. J. G. Petersen, de politierechter, veroordeelde de verdachte tenslotte tot een gevangenisstraf voor de tijd van vier maan den, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. B. en W. van Bloemendaal zullen naar aanleiding van de nieuwe Winkelsluitings wet de oude seizoensverordening voor de winkelsluiting vervangen door een nieuwe. De oude gold niet alleen voor het Bloemen- daalse strand en de Kop Zeeweg maar ook voor de wijken Bloemendaal en Overveen. Het komt B. en W echter voor dat opening van de winkels in deze wijken na de slui tingstijd niet door de plaatselijke omstan digheden gevorderd wordt. Een verorde ning, die alleen voor het Bloemendaalse strand en de Kop Zeeweg geldt, dekt naar het inzicht van het college de behoefte. In de thans door hen ter goedkeuring aan de raad voorgelegde verordening wordt open stelling van de winkels op de aangeduide plaatsen toegestaan van 9 tot 22 uur des Zondags en ook na 6 uur tot tien uur op werkdagen in de periode van 1 April tot 1 October. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor gelden uit de gemeentekas ter beschikking te stellen voor de bouw van een kleedgelegenheid bij het gymnastiek lokaal van de school der Bloemendaalse Schoolvereniging. De aan de verbouwing verbonden kosten bedragen 8.500. 3-3% Nederl.'47 A.K.U 'Jnilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum Vdam Rubber Holl Amer Lijn N Scheepv Unie H V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Be'hlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 95% 158 184% 155 310 87 144 124 101 84% 157% 153% 155% 153% 399/i« 50% 48% 87» 25 387/H Openings koersen 96% 159% 185% 155% 309% 89 145 126 101% 84% 158 153% 155 153% 39% 50 47% 67% 24% 38% BOCHUM (DPA). Ongeveer twintig West-Duitse industriëlen en vijftien andere Duitsers zijn in de afgelopen nacht gear resteerd, verdacht van spionnage of ille gale wapenhandel. Volgens de „West-Deutsche Allgemeine Zeitung" werden zij bij- een grote razzia aangehouden. Een groot aantal industriële ondernemingen in West-Duitsiand is door de politie onderzocht, zo voegde het blad hieraan toe. De politiemannen, die de arrestaties ver richtten, zouden opdracht hebben gehad geen enkele inlichting te verschaffen. Het vermoeden bestaat, aldus de „West-Deut- sche Allgemeine Zeitung", dat de West- Duitse autoriteiten een grote spionnage- organisatie of een illegale wapenhandel op het spoor zijn gekomen. Naar verluidt zijn in Stuttgart vijf in dustriëlen aangehouden. In Stuttgartse bla den is heden melding gemaakt van een razzia in industriële bedrijven in geheel West-Duitsland. Bevoegde Duitse instan ties hebben tot op heden geen enkel com mentaar willen leveren. Naar in Keulen verluidt is het de Duitse politie gelukt het tot nu toe grootste spion- nagecomplot sedert het einde van de oor log te ontmaskeren. Meer dan 35 personen zouden zijn aangehouden. A. P. Dearsley's amusante blijspel „Vo gel, vlieg de wereld inwerd enige jaren geleden door Cor Ruys en zijn ge zelschap maanden achtereen gespeeld tot groot vermaak van het Nederlandse schouwburgpubliek en is sindsdien al ge ruime tijd voor het amateurtoneel vrij gegeven. Talloze verenigingen maken daar van gebruik om hun donateurs hiermee een bijzonder onderhoudende avond te bezorgen. Dearsley levert het bewijs, dat het voor een auteur van een lichte comedie allerminst onvermijdelijk is zijn toevlucht te nemen tot persoonsverwisselingen of an dere dwaze situalies. Hij richtte de schijn werper juist op het alledaagse Engelse fa milieleven. Donderdagavond gaf de toneelgroep ,.S-Z" van personeel van Sociale Zaken te Haarlem er onder leiding van Carel Veer- hoff in gebouw Domi te Overveen een opvoering van, die hoewel verre van vlekkeloos veel succes mocht oogsten. Gewezen moet worden op enige hinderlijke slordigheden van de inspiciënt, zoals het la+en lezen van Nederlandse kranten in een Engels gezin en het nonchalant deponeren van brood in de lade van het dressoir. Voorts kregen de dialogen niet altijd het juis'e tempo. De bezetting bracht ge mengde indrukken teweeg. Mevrouw Hangood gaf in haar optreden blijk van enige onzekerheid, de jongste zoon Ted Hapgood had zijn vlegeljaren reeds te lang ach+er zich. Voor de zelfverzekerde mil- lionnair John Neilson beschikte men even min 0"er het juiste type. Daarentegen was Cor Hoetmer als Myra een vermakelijke moderne bakvis naast een enigszins ge chargeerde. maar toch niet onverdienstelijk door Wim Plan4erna gespeelde schuchtere minnaar. Jan de Keyzer was een uitmun tende Arthur, met een zeer behoorlijke dictie, waarbij de charmante Phyllis van Ada Ree zich goed wist aan te sluiten. Van Papa Hapgood kreeg men in ieder geval de gemoedelijke kant te zien. Maar hoe dan ook, het lachsucces was niet min der groot dan bij andere opvoeringen van dit blijspel, hetgeen wij ten slotte gaarne nog even willen signaleren. Twee kordate dames Donderdag brak een duinbrandje uit bij de overweg in de Middenduinerweg te Santpoort. Twee passerende dames wisten door onmiddellijk ingrijpen erger te voor komen en blusten het vuur, waardoor de schade zich tot 10 vierkante meter gebla kerd terrein beperkte. De woningbouwvereniging „St. Benedic tus" heeft B. en W. van Bloemendaal me dewerking gevraagd voor de vergroting van de schuurtjes achter de 49 woningen van deze vereniging aan de Alb. Thijmlaan te Santpoort-Station. Deze hebben binnen een ruimte van slechts 1,78 bij 1,78 meter en de vereniging wil deze tot 3,78 bij 1,78 meter vergroten. De kosten daarvan wor den op 20.000 geraamd. B. en W. stellen de raad voor om „St Benedictus" een an nuïteitslening tot 10.000 te verstrekken en een bijdrage h fonds perdu tot f, 10.000. Uit dezelfde bron verluidt, dat de re gering te Bonn de kwestie bespreekt en dat een uitgebreide regeringsverklaring kan worden verwacht. Vice-kanselier Blücher zou hedenmiddag om 2 uur oo een persconferentie een ver klaring afleggen. (Zoals bekend brengt kanselier Adenauer op het ogenblik een bezoek aan de V.S.). Het nieuws van de razzia werd in grote opmaak door bladen in Frankfort, Essen en Stuttgart op de voorpagina vermeld. Volgens deze bladen werd de razzia gehou den op bevel van de federale aanklager van het opperste gerechtshof te Karlsruhe. Een aantal van de gearresteerden zou communist zijn. Ze worden verdacht van hoogverraad. Abbekerk, 9 te Xlo Ho. Akkrumdijk, 9 te Genua. Alphard, 8 te Santos. Amsteldijk. 7 te Galveston. Arendsdijk. 8 v. New York te Buenos Aires. Argos, pass. 9 Finisterre 12 Rotterdam verw. Arnedijk, 9 v. New York te Rotterdam. Averdijk, 8 v. New Orleans te Rotterdam. Alkaid, 8 640 m Z. St. Vincent v. Antwerpen. Alphaca, 8 260 m m NNW Fortaleza. Amstelkroon, 8 270 m W. Sabang n. Miri. Appingedijk, 9 v. Rotterdam te Londen. Arundo, 8 nog te Kuwait. Adinda, 9 v. Pladju n. Bangkok. Agatna, 10 v. Makassar te Pladju. Alderamin. 9 te Rastanura. Aletta, 9 v. Pladju n. Penanig. Alnati, 9 te Montevideo. Alpherat, 9 v. Las Palmas n. Santos. Amsteldijk, 10 v. Galveston te Tampa. Annenkerk, 9 v. Soerabaja n. Pladju. Aalsdijk, 9 v. Halifax n. Boston. Alcyone, 9 v. Rotterdam n. Recife. Al'hena, 9 100 m. O. Recife n- Las Palmas. Arkcldijk, 10 v. Bremen te Rotterdam. Aalsum, 10 v. Alexandrië te Poit Said. Amstelpark. 10 v. Halifax te Amsterdam. Annenkerk, 10 te Manilla. Boissevain, 9 te Buenos Aires. Breda. 8 v. Curasao n. Tampa. Bantam, 9 v. Indonesië te Rotterdam. Barendrecht, 8 Sabang gepass. n. Suez. Baarn, 8 250 m WZW San Miguel n. Pt of Spain. Bali, 8 n.m. v. Antwerpen te Londen. Batoela, 9 te Semarang. Blijdendijk, 8 360 m. WZW Scillys. Bintamg, 9 v. Tarakan n. Soerabaja. Boschfontein, 9 v. Genua n. Marseille. Bonaire. 9 v. Port of Spain n. Paramaribo. Boschfontein, 10 te Marseille. Ceronia, 9 v Yokohama te Kobe. Cleodora. pass. 8 ten N. Flores. Congostroom, 9 te Dakar. Caltex Utrecht, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Cottica, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Cronenburgh 8 v. Castro Urdfalis n. IJmulden. Coryda. 8 v. Purfleet te Rotterdam. Calllsto .8 300 m. NNW Flores. Caltex Leiden, pass. 10 Kp. Bougaronl. Caltex Nederland. 10 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula, 10 te Pladju. Delfland. 9 te Bahia. Duivendrecht, pass. 9 Miami. Delft, 10 te Antwerpen. Diemerdijk, 8 te Portland. Eos, 10 v. Napels te Algiers. Esso Rotterdam. 9 v. Antwerpen n. Aruba. Esso Den Haag, 12 v. Aruba 8 u. Hoek v. Holland verwacht n. Rotterdam. Friesland fSSM), pass. 9 Finlsterre. Friesland (KRL), 9 v. Penaog n. Belawan. Farmsum. 9 v. Amsterdam te Vancouver. Groote Kerk, 8 n.m. v. Bremen te Hamburg. Gooiland, 9 v. San Franciso do Sul n. Itajal. Groote Beer. pass. 9 Lands End. Gaasterkerk. pass. 10 Ouesant n. Genua. Ganymedes, pass. 10 Vljsslmgen. Graveland, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Hauler wijk. 8 220 m. W Fernando Noronha. Hecuba, 8 520 m. WNW Flores. Helder. 8 460 m. NO Bermudas n. Antwerpen. Hersilia. 8 v. Manta n. Corinto. Heemskerk, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Heelsum. 9 v Charleston n. Amsterdam. Hathor. 10 v. Middell. Zee te Amsterdam. Indrapoera. pass. 9 M'iricoy n. Aden. Ittersum. pass. 10 Malta n. Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 v. Amsterdam n. Tj. Prlok. Java. 9 te Genua. Kota Gede. 9 te Bahrein. Kertosono, pass. 8 23 u. Gibraltar n. Hallfax. Kalimantan. 8 dwars Singapore. Kaboekoe. 8 v. Sorong n. Manokwari. Kpta Baroe, 9 v. Djeddah n. Aden. Kedoe. 10 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Kieldrecht, 10 v. Aden n. Suez. Leopoldskerk 8 v. Hamburg. Luna, pass. 8 Finlsterre n. Algiers. Linpe. 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Laapkerk. 8 v Rotterdam n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk, 9 v. Aden n. Port Said. Lutterkerk, pass. 8 Finlsterre n. Hamburg. Larenberg, 8 1040 m. NO Guadeloupe n. Laguaira. Leersum, 8 150 m. ZW Kp. Hatteras n. Le Havre. Lucita, 8 n.m. te Grangemouth. Lissekerk, 9 v. Genua n. Port Said. Lombok, 10 v. Port Elizabeth te East London. Loenerkerk, 9 v. Rotterdam n. Calcutta. Laertes, 10 v. Indonesië ts Liverpool. Lekkerkerk, pass. 10 Gibraltar n. Antwerpen. Maashaven, 0 v. Freetown te Bathurst. Mirza, 8 v. Liverpool n. Puerto La Cruz. Myonia, pass 8 Azoren. Maetsuycker 3 v. Fremantle te Singapore. Mariekerk. 6 te Dar es Salaam. Malea, 8 420 m. NO Paramaribo. Merwede, 8 230 m. NO Finisterre n. Houston. Mita. 8 200 m. ONO Martinique. Maasdam. 9 280 m. NW. Bermuda. Maasland, 10 te Rio de Janeiro. Mataram. 9 v. Belawan n. Singapore. Modjokerto, 9 v. Padang n. T.i. Priok. Maas, 10 v. Famagusta te Lattakia. Mentor, 9 te Beyrouth. Nigerstroom, 9 v. Sassandra te Monrovia. Noor-dam, 9 550 m. ZO. Kp. Race. Ondina, 8 v. Curacao te Kingston. Ovula, 9 v. Portokha te Mena al' Ahmadi. Orion, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Orestes, 8 v. Pampatar n. Port. of Snain. Oranjefontein. 9 dwars Madeira n. Southampton Oranjestad, 8 v. Aruba. Polyphemus. 6 v. Aden. Pygmalion, 9 v. Antwerpen te Amsterdam. Prins Alexander, 6 te Montreal. Prins Johan Willem Friso, 8 n.m. 880 m. ONO Cp. Race n. Quebec. Prins Willem V, 8 590 m. W Lands End naar Montreal. Prins Fred. Hendrik. 11 Montreal verwacht. Prins Willem III, nacht 9-10 v. Hamburg naar Rotterdam. Poseidon, pass. 10 Martinique n. La Guaira. Prins Fred. Willem, 9 v. Hamburg te R'dam. Rotti, 9 v. Colombo n. Djibouti. Rijnkerk, 9 v. Teneriffe n. Kaapstad. Riouw, 8 240 m. ZZW Kp. Sable n. Beirouth. Radja. 10 te Hamburg. Raki. 10 te Tj. Priok. Roebiah, 6 te Seattle. Rijndam, 10 6.40 u. v. Le Havre 11 3 u. Rotter dam verwacht. Scherpendrecht. pass. 8 Trinidad. Stad Alkmaar, 10 Bermuda verw. Sloterdijk, 9 v. Vera Cruz te Tampa verw. Soestdijk, 9 v. Penang op rede Belawan. Siberoet, 8 v. Ogotua n. Makassar. Sibigo, 9 v. Surabaja te Tjilatjap. Sommelsdijk, 8 90 m. O. Malta n. Alexandrië. Stad Dordrecht, p. 8 n.m. Philipvllle. Stavanc. 9 n.m. v. Bangkok te Sungeigerong. Stentor, 8 660 m. NO Azoren. Sumatra. 8 120 m. W Sabang naar Colombo. Saparoera, 9 te Accra. Stad Maastricht. 10 v. Sluiskil te Rotterdam. Stad Schiedam, 10 v. Middlesbro te Imminghair.. Schie, 10 v. Kingston n. r-ort au Prince. Stad Breda. 10 v. Liverpool n. Halifax. Stad Maassluis, 10 v. Glasgow te Narvik verw. Stad Vlaarddngcn, 13 v. Narvik te Rott»"dam of Vlaardingën verwacht. Tawali, 9 te Halifax. Tomori, 8 v. Southampton n. Port Said. Tabian, 8 v. Suez n. Colombo. Tjibodas, 5 rede Mombasa Tamo, pass. 8 17 u. Finisterre n. St. Vincent. Tara, 11 v Buenos Aires te Rotterdam verw. Tero, 9 te Marseille. Tabinta, 8 170 in. W ten Z Kreta. Tankhaven II, 9 v. Sungeigerong te Tandjong- Uban. Teiresias, 8 n.m. v. Antwerpen op de Theems. Telamon, 8 1160 m. ZW Flores. Tjimenteng, 8 v. Cebu n. Surigao. Tjiwangi, 9 v. Singapore te Tandjong Priok. Ternate, 9 v. Soerabala n. Makassar. Titus, 9 v. Oran te Tunis. Tosari, 9 21.50 u. v. Suez n. Port Said. Triton, 9 v. New York n. Ciudad Trujillo. Utrecht. 8 v. Khorramshar n. Colombo. Van Riebeeck, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Van Riemsdijk, 8 v. Tj. Priok naar Semarang. Veendam. 9 330 m. ZO. Kp. Race. Wonosari, 8 v. Singapore n. Madras. Warwick. 6 te Kaapstad. Waingapoe, 8 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Waiwerang. 9 te Singapore. Winterswijk, 8 700 m. W ten Z Flores. Woensdrecht, 8 180 m. Z ten O New York. Westerdam, 9 480 m. N. ten W. Flores. Westland. 8 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Willem Barendsz, 9 540 m. Z.ZO. Kp. Palmas. Willem Ruys, pass. Socotra n. Port Said. Weltevreden, 13 16 u. Hoek v. Holland verw. Willem Ruys. pass, in Guardafui r.. Port Said. Waterman. 11 17 u. Hoek van Holland verw. Willemstad, 9 v. Cristobal te Amsterdam. Waterland. 12 v. Buenos Aires te IJmulden verwacht. IJsel, 9 v. Calamata n. Alexandrië. Zaan, 9 v. Rotterdam n. Gefle. Zonnewijk. 9 v. Balt:more te Kaansta.d verw. Zeeland 'KRL). 3 v Houston te New Oiiéans. Zonnewijk, 9 v. Baltimore te Kaapstad. KLEINE VAART Algarve, 8 v. Belfast n. Cardiff. Actinia, 9 te Antwerpen. Arnoudspolder, 8 v. Lissabon n. Antwerpen. Asunsion, 8 v. Sables d'Olonne naar Bayonne. Betty-Anne. 8 v. Rouaan. 10 te Swansea verw. Bree Helle. 8 v. Rotterdam te Londen. Bab-T., 8 van Cork n. Swansea. Batavier III, 8 te Casablanca. Born rif, 8 v. Brest te Par. Casablanca, 7 v. Fedala n. Casablanca. Caland. 8 v. Nantes n. Bordeaux. Carpo, 7 te Drogheda. Citadel, 8 v. Dieppe n. Southampton. Cornelia-B II, v. Ahus n. Handers. Cornelis-B, 8 v. W'indau n. Rotterdam. Da Capo, 12 v. Mersin te Marseille verw. Deni, 9 v. Dundalk te Liverpool verw. Deo Duce, 8 v. Kopenhagen te Malmö. Depa, 9 v. Ipswich te Antwerpen. De Ruyter, 8 v. Manchester n. Swansea. Domburgh, 8 v. Rouaan n. Londen. Duiveland, 8 v. Lubeck n. Tyne. Elisa, 8 v. Bayonne n. Sharpness. Eljo, 9 te Bremen van Antwerpen. Elsenburgh, p. 9 Ouessant. Emergo, 10 v. Grangemouth te Zwijndrecht verw. Fcrocia, 9 v. Cork n. Gent. Fiducia, 9 v. Boston te Maassluis verw. Franka II, 8 n.m. v. Lissabon n. Conakry. Gerry, 10 v. Guernsey te Swansea verw. Hartel, vertr. 10 v. Antwerpen n. Bremen. Henrica, 9 v. Lissabon n. Leixoes. Hulst, 4 v. Vera Cruz n. r-uerto Barrios. Hagno, 8 v. Belfast n. Dublin. Haskerland, 8 v. Leith te Harlingen. Hast I. 8 v. Newport te Setubal. Hast V, 8 te Dover. Heemskerk, 9 v. Nantes n. Bassendre. Houtman, 8 v. Londen n. Kristiansand. Ilias, 8 v. Gothenburg te Odense n. Kopenhagen. Ida Pieter, 9 v. Goole n. Rochefort. Import, 9 te Antwerpen. Ingeborg, p. 9 v.m. Brunsbuttel. Jokurma, 7 te Grangemouth. Leemans, 8 v. Santander n. Bilbao. Lydia, 9 v. Newport n. Rotterdam. Marcella, 9 v. Londen te Vlaardingën. Maystar, 9 bij Gibraltar verw. n. Genua. Menkar, 7 v. Agadir n. Casablanca. Markab, 9 v. Rotterdam n. Casablanca. Marwit, 9 v. Hayle te Par. Merak, 9 v. Londen naar Rotterdam. Nero, 8 v. Amsterdam n. Santander. Nassauhaven, 11 te Rotterdam verwacht. Vieuwhaven, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Noord, verm. 9 v. Londen n. Billingham. Nijenburgh, 8 v. Middlesbro n. Rotterdam. Pavo, 7 v. Swansea n. Rotterdam. Ponto, 8 Kaap Vincent gepass. n. Sete. President Roosevelt, 8 te Leixoes. Prior. 9 v. Waterford n. Liverpool. Rapid, p. 9 Vlissingen. Robert. 8 v. Swansea n. Tonnay Charente. Rose Marie, 8 v. Kopenhagen te Malmö. Silvaplana, 8 v. Malmö na B'alkenberg. Twee Gebroeders, 7 v. Safi n. Port Lyautey. Theodora, 9 te Rochester. Toos, 9 v. Dieppe n. Antwerpen. Tyro, 9 v. Drogheda te Fowey. Vlier, 8 v. Rotterdam te Lissabon. Van Brakel, 8 t.e Londen. Vinicat Atque Polit, 8 v. Grangemouth te Blyth Vlieland, 8 v. Abenraa. Westlaan, 8 v. Hamburg n. Rott. 6 te Hamburg Wim. 9 te Oskarshamn. Woningbureau Kweekduln Julianalaan 46, Overveen. spec, samenstelling voor vo gels die weinig of niet zingen Gebr. Veeninga, Jacobljnestr. 10—18. Telefoon 13265. KOOPT BIJ ONS, wij heb ben soepele condities en zijn ruim gesorteerd. Radio's v.af f 2.25, Haarden f 2.75, Rijwie len f 2.50, Stofzuigers f 1.75, Kinderwagens f 2, Wringers f 1 per week. Enlet wel: geen vooruitbetaling!! VAN VEEN, thans le Hasse- laerstr. 5, bij Zijlweg (naast de oude nak), Haarlem, Zeer vele tevredenhcidsbetuigingen mochten wij ontvangen over de uitzonderlijke kwaliteit van ons Paasbrood en Flora-pankrcntenbrood. Dit heeft ons doen besluiten dit heerlijke Paasbrood te blijven bakken en per gewicht te verkopen. Keurig gesneden 45 cents per y>. pond. Ons thans reeds beroemd geworden Flora pankren- tenbrood 0.85. Prima gevulde rozijnenbol 0.35. Rijk gevulde krentenslof 0.60. Lange sprits van 0.75 voor 0.55 met 100 gram chocoladebêtons van 0.32 voor ƒ0.24. Pracht chocoladetaart van ƒ1-— voor ƒ0.68. Croquante verse krakelingen ƒ0.55 per pond Veredeld wit. keurig gesneden en verpakt 0 40 per 800 gram De grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders Kijk maar naar onze adverten tiepagina's Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook Daardoor zijn zij groot geworden. Internationale School v h. Rozekruisers Genootschap LECTORIUM ROSICRUCIANUM Bakenessergracht 11-15 Haarlem inlichtingen: schriftelijk of mondeling Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak s avonds Tel 21828 TAPIJTEN Zaterdag (de gehele dag) aanbieding van export partij, direct aan particu lieren, tegen fabrieksprij zen, w.o. Wiltons, waarde f 120 voor f 79, grote Wil tons, waarde f 160 voor f 98, M. Smyrna's, waarde f 145 voor f 89.50, extra grote maten, waarde f 198 voor f 125. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Jans straat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. in Haarlem-Zuid in ruil voor een parterre met kamer op eerste étage in het centrum. Schriftel. aanb. aan de ma kelaars H. TH. FIBBE en Zn. Nassaustraat 14, Haarlem. Te koop aangeboden: BOUWGROND groot 100 M2. Centrum stad. Brieven no. 2244. van de nieuwe Radioprogramma's met de nieuwste 0 Radiotoestellen Ëg| Bij Hees Co. kunt U keus maken uit de ■■2 beste radiotoestellen van de Europese markt: PHILIPS m S1ERA ERRES GRUNDIG FRIDOR Reeds zeer velen profiteerden van onze speciale CADEAU-RECLAME Bij aankoop van een 50 stuks, waaronder 24 luiers, -f £7C QC totaal voor of 80 stuks, waaronder 36 luiers -f no ejf| totaal voor «JO.wV ontvangt U bovendien cadeau 4 Oogjes luiers 4 Tetra luiers Ook voor AANVULLINGEN van uw BABY-UITZET de GROOTSTE SORTERING Badstof BA VETS 0.45 LUIER BROEKJES, gebreid 0.49 Nylon PLASTIC BROEKJES v a0.78 BABYTRUITJES 0 88—0.98 OOGJES LUIERS 0.78—0.98 Extra groot en zwaar1.151.28 TETRA LUIERS 0.88—1.26 FLANEL LUIERS, gefestonneerd 0 981.28 MOLTON ONDERLEGGERS 1.28 FLANEL DEKENTJES, popdessin 4.95 Amgang 19 - Haarlam - -Tal. 71411 Gen. Cronjéstraatl op de hoek HAARLEM, TEL. 16152 de nieuwste modellen van Betaling desgewenst in overleg Wij zijn er in geslaagd van een der grootste sigaren fabrieken een bestaande duurdere sigaar te kopen en het is ons, dank zij deze grote aankoop, gelukt deze kwa liteitssigaar thans te brengen voor 18 ct. in kistjes van 50 en 25 stuks met behoud der oude beproefde samen stelling: Kloek Corona model. Onze succes-merken: Grand Corona, nieuw. 18 ct., in kistjes van 25 st. ƒ4.50, 50 stuks 9. Wilde Corona 14 ct 10 in een doos, 25 st. 3.50 Coronet' 14 ct. 10 in een doos Special 12 ct, 10 in een doos, 25 st. 3.— Sumatra 10 ct. 10 in een doos, 25 st. 2.50 Vorstenlanden 10 ct. 10 in een doos. 25 st. 2.50 Reclame Corona9 ct. 10 in een doos. 50 st. f 4.50 Wij verkochten in één jaar ruim 200.000 Reclame Bol- knak Sigaren, dit zegt alles, per stuk 14 ct.. in kistjes van 50 stuks ƒ7. Door massale aankoop eenvoudige verpakking hoogste kwaliteit. SINDS 1881 KOOPT MEN SIGAREN BIJ ZIJLSTRAAT 45 - hoek Nassaulaan - TEL. 11635 Alle merken, o.a. Carl Upmann, Smit ten Hove, Gebr. Claassen. TE KOOP: Maraisstraat. bevalt. 5 ka mers. keuken, tuintje. Koop som f 3500. Te bevr.- K. A. Vaandrager. Groene Hille- dijk 360, Rotterdam. Telef. no. 74658. voor de tuin GEBR VEENINGA, Naturalisten Jacobijiiestraat 1018, Telefoon 13265

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6