Vorstelijke binnententoonstelling wekt een indruk van volkomenheid Abr. Meyer BRYLCREEM Omvangrijke malversaties bij Rotterdams montagebedrijf Ril Deux Pièees De moordenaar „Taboe" .Clowntje Rick Boomkwekerscentrum Boskoop biedt bloeiend schouwspel Opening door minister S. L. Mansholt Oom yan Britse vorstin keurmeester op Flora ANAB eist f264.000 van „Ommelanden" Vijftien Ambonezen naar het CIOS Jongen verdronken in Jan Gijzenvaart VRIJDAG 10 APRIL 1953 Tricot-Specialist FEUILLETON door Jean Bommart (Uit het Frans vertaald) Godin temidden van Koninklijke familie De heer David Bowes Lyon, voorzitter internationale jury Botsing door onoplettendheid voor mooi, gezond haar! OMDAT OMDAT OMDAT Luchtkastelen op drijfzand Bedrijfsleider van aannemerdie voor Hoogovens werktgearresteerd Voor de kinderen S^ÏMNïanTi GABARDINE REGENJASSEN Ds. Heidinga voorganger Hervormde kerk Haarlem Wethouder Slagveld niet op candidatenlijst G.H.U. Van vandaag af valt weer een nieuw facet van de schier onuitputtelijke rijkdom der natuur op de Flora te bewonderen. Want in het Bloemenpaleis is Aalsmeer door Bos koop gevolgd: al evenzeer een indrukwekkende demonstratie van het vakmanschap der Nederlandse kwekers. Een bloeiend park in de Meimaand, ziedaar de beste om schrijving van het totaal der Boskoopse inzendingen, een staalkaart van wat op het gebied der sierheesters wordt gepresteerd. Want het publiek beseft maar al te weinig dat, voordat een bepaalde kruising zover is ontwikkeld dat de kweker ermee kan exposeren, er duizenden variëteiten op de mestvaalt zijn beland en dat er vaak vele jaren mee heengaan voordat die variëteit, welke voldoende levensvatbaarheid en floralische kwaliteiten bezit, is gevonden en ontwikkeld. En wat dat betreft komt Boskoop met een aantal belangrijke primeurs. Merkwaardig is ook, dat in het Bloe menpaleis de uitersten elkaar raken in de vorm van de uit de Grand Rapids afkom stige rhodondendrons en de Oosterse, veelal Japanse, azalea's. Deze sierplanten zijn alle „winterhard", dat wil zeggen dat zij in de Nederlandse tuinen maar vaak ook in heel wat koudere streken kunnen overwinteren. Intussen zijn de planten die men nu in de Bloemenhal ziet in de Boskoopse kas sen ongeveer zes weken vervroegd. De achterwand wordt gevormd door een ware weelde van rhodondendronvariëteiten van de firma J. Blaauw, afgewisseld met een hoekje geeltintige azalia mollis. Bij de tuinazalea's kruisingen van Indische en Japanse vertegenwoordigers van die soort zijn tal van primeurs en merkwaardige spelingen te bewonderen, zoals de Gloria Mundi, een waaiervormige azalea ponticum, die dus zijn afstamming in Turkije heeft. Daar is voorts bij de firma Vuyk-van Nes een machtig oprijzende Quinten Mat sijs in een overweldigende witte pracht. Zuiver witte azalea's zijn trouwens zeld zaamheden in de tuin: vandaar ook dat de heer Vuyk ons met gerechtvaardigde trots zijn Palestrina toonde, een naam die ons bijzonder goed gekozen lijkt, omdat de ongerepte blankheid van deze bloem zo treffend overeenstemt met de gevoelens van reinheid en extase die de kerkmuziek van de grote Italiaanse componist oproept. In tegenstelling daarmee is de Vuyk Scarlet van een uitbundige volheid en kracht. Weer een andere kweker exposeert een collectie rhodondendrons die zelf nog geen naam hebben gekregen. Eerst wordt over de kwaliteit het oordeel van de jury afge wacht. Deze sierteeltkunstenaar heeft zijn bloemen uit zaad getrokken en op kleur gekregen, waardoor de kostbare en lang durige veredelingsmethode werd uitge spaard. Er zijn nog een paar curioza, maar te vens kleinoden op het gebied van de sier teelt, waarvoor wij aandacht vragen: de Juniperus communis compressa, een le vensboom, voortgekomen lang geleden uit een onaanzienlijk heidestruikje, maar nu een merkwaardige paal van twee meter onder de heesters. En er zijn een paar groepen rozen, oran je en roodr.in komvorm, die ook geschikt ADVERTENTIE GROTE HOUTSTRAAT 16 TEL. 10476 Wollen exclusieve collectie 28) De andere, door de brigadier ontboden, ge tuigen zijn mensen die zijn aangewezen door Lefort, die zo juist heeft bekend ze in het wilde weg te hebben opgegeven, zon der zijn besehuldiging ook maar met een enkel argument te kunnen staven. Zij heb ben allemaal een alibi, dat overigens ge controleerd moet worden. Wat het onder zoek van de vingerafdrukken betreft, daar van rullen we de resultaten overmorgen krijgen. Intussen kan niets nuttigs gedaan worden. We heffen de zitting dus op. Mijnheer de rechter, zei de griffier met een verlegen uitdrukking, ik zou u eigenlijk iets willen vertellen over die gas kraan in de badkamer. Wees niet bang. alstublief, mijnheer Roux. Nou, inspecteur Gauguin, die de kraan met zijn loupe heeft bekeken voor dat hij hem door iemand van het „Lab" liet demonteren, zei me dat hij er bijna zijn voor de potcultuur. Met die speciali teit heeft de firma Felix en Dijkhuis veel succes in de export naar Scandinavië, om dat de potcultuur daar met het oog op de lange winters van de grootste betekenis is. De rode variëteit kan men voor het eerst zien, dat is een primeur. Mooi is ook de winterharde tuincamel- lia, die zelfs in Scandinavië niet bevriest. Twintig jaar geleden werden er een paar geplant in de paleistuin te Laeken: nu staat er een heel bos van. Ja, wat is er eigenlijk niet mooi op deze derde binnententoonstelling. Want of het nu gaat om eenvoudige brem of een tere Japanse kers, de schoonheid van ieder kind van Flora is een openbaring van de Schep per aller dingen. De opstelling van het geheel is geheel in haromnie met de geaardheid der plan ten: vorstelijk en zij wekt de indruk van volkomenheid. Vanmorgen heeft de minister van Land bouw en Visserij, de heer S. L. Mansholt, de Boskoopse binnententoonstelling op de Flora officieel geopend. De bewindsman werd welkom geheten door de voorzitter van de Flora, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, die onder meer zei: „Wij weten hoezeer u meeleeft met alle takken van de teelt- en siergewassen, hoe wel deze slechts een onderdeeel vormen van de veelomvattende taak waarvoor u zich als minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ziet gesteld en te vens hoe u steeds heeft geijverd, zowel voor samenwerking binnen Nederland als vooral ook in internationaal verband. Nog is er onvoldoende begrip van het belang voor allen, nog beseft men niet overal hoe de schoonheid van de bloemen gebracht kan worden tot nog tallozen, die deze niet of niet voldoende kennen en waarderen, waardoor de omzet van de in ternationale tuinbouw in alle landen kan worden opgevoerd, doch in deze „Flora 1953" moogt u deze samenwerking, zij het op bescheiden wijze, beide verenigd zien". De heer J. Dijkhuis, sprekende namens de Boskoopse kwekers, herinnerde aan de samenwerking tussen Haarlem-Heemstede en Boskoop, die reeds meer dan veertig jaar duurt. Boskoop verheugt zich er over, dat op de Flora over een grote expositie ruimte beschikt kan worden. The honourable David Bowes Lyon, voor zitter van de internationale jury, besprak in zijn toespraak, de belangrijke plaats die de bloementeelt in ons land inneemt. Door de mooie producten is Nederland over de hele wereld bekend. Minister S. L. Mansholt merkte in zijn inleiding op, dat Boskoop in de komende dagen in het middelpunt der belangstelling zal staan. Vele bezoekers uit binnen- en In de erehal van het Bloemenpaleis op de Flora is het beeldje van de godin Flora thans omgeven door een schat van rode azalea's, die de namen dragen van leden van de Koninklijke familie, namelijk Koningin Wilhelmina, Prinses Juliajia, Prins Bernhard en Prinses Beatrix. Deze opstelling, een gedachte van kwe ker Vuyk uit Boskoop, zal zeker niet nalaten grote belangstelling te trekken. buitenland zullen met aandacht.de produc ten uit die streek bewonderen. Boskoop is waard om bewonderd te worden. De plaats is van grote betekenis voor het land, door dat daar typische wereld- of exportbedrij ven zijn gevestigd. Het grootste deel der producten (men schat het op 90 procent) gaat naar het buitenland. De uitbreiding is voortgekomen uit de normale binnen landse voorziening. Boskoop was in de zeventiende eeuw al bekend door het leve ren van gewassen voor de buitenplaatsen langs de Amstel en de Vecht. Het bedrijf heeft vele moeilijkheden gekend in de loop der jaren. De Boskopers hielden zich door noeste vlijt steeds staande. Zij keken niet te veel naar de overheid, zoals wel eens geschiedt, als men in moeilijkheden ver keert. Dank zij het particuliere initiatief en de onderlinge samenwerking is veel be reikt. Die samenwerking ziet men ook op de Flora en hij hoopte, dat men op inter nationaal gebied ook tot samenwerking zal komen. Aan het buitenland moet getoond worden, waartoe ons land in staat is. In West-Europa heeft het daarvoor goede kansen. Tenslotte besprak de heer Mansholt de betekenis van Boskoop voor de streek. Er is daar weinig werkloosheid. Hij sprak de wens uit, dat de werkzaamheden die daar verricht worden voor Nederland en de in- terrïationale samenwerking vruchtdragend zullen zijn. Hierna bestond er gelegenheid de ten toonstelling te bezoeken. Met een toestel van de „BEA" is gister middag op Schiphol aangekomen de heer David Bowes Lyon, broer van Koningin moeder Elisabeth en dus een oom van de tegenwoordige Engelse Koningin. Hij zal als voorzitter optreden van de internationale jury, die Vrijdag en Zater dag een oordeel zal vellen over de inzen dingen der Boskoopse tentoonstelling op de „Flora". De heer Bowes Lyon was verge zeld door de drie Engelse leden van deze jury, de heren G. W. Leak, J. L. Rusell en A. Simmonds, allen leden van de Royal Horticultural Society, waarvan de heer Bowes Lyon penningmeester is. Het gezelschap werd op Schiphol ver welkomd door de voorzitter, jhr. rar. O. van Nispen tot Pannerden, en enkele be stuursleden van de „Flora". Bij hun aankomst op de Amsterdamse luchthaven kwamen de Engelsen al direct Gistermiddag half vier reed een dame uit Bloemendaal op de Kennemerweg met haar auto tegen een boom tengevolge van onoplettendheid. Zij kreeg hierdoor enige vleeswonden. Een dame die naast de chauffeuse zat kwam er ongelukkiger af, want zij brak een been. Beide dames konden na in het Grote Gasthuis behandeld te zijn huis waarts keren. De auto werd ernstig beschadigd. in de sfeer van bloemenland, want het was juist „bloemenvlootdag" op Schiphol. De aankomst- en vertrekhallen waren ver sierd met slingers gele narcissen. De pas sagiers van de 31 inkomende toestellen kregen een tuiltje narcissen, toen zij de eerste voet op Nederlandse bodem zetten. De heer Bowes Lyon, 50 jaar oud, is de zesde zoon van de veertiende Graaf van Strathmore. Hij heeft zelf een tuin, 30 mijl ten Noorden van Londen, die, zoals hij diplomatiek antwoordde „groot genoeg isZijn specialiteit is het kweken van sierheesters. „Maar", zo vertelde hij ver der, „veel tijd om te tuinieren heb ik niet, want mijn zaken nemen veel tijd in beslag". Hij is lid van de raad van beheer van de Londense „Times" en directeur van de Cunard Shipping Lines. Zondag zal het gezelschap de terugreis aanvaarden. ADVERTENTIE BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dagj BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en roosvorming tegengaat; de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorglng. BRYLCREEM bevat geen gom, geen zeep, geen alcohol Vraag BRYLCREEM - de meest verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd. Stanmore. England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam De Velsense politie heeft de hand ge legd op de 32-jarige P. M. R. uit Velsen, die als bedrijfsleider van een Rotterdams montagebedrijf verdacht wordt van een serie omvangrijke malversaties. Het be treft hier onregelmatigheden gepleegd in dienst van de montagefirma, die als aan nemer werkzaam is op het Hoogovenbe- dryf, zodat niet gebleken is, dat er Hoog ovenmensen bij betrokken zijn zulks in afwijking van elders gepubliceerde be richten. De politie onderzoekt momenteel het ge drag van deze R., die naar de politie kon meedelen zakelijke „luchtkastelen" zou hebben gebouwd. Hij behandelde transacties, die niet alleen fantastisch waren, maar bovendien een strafbaar karakter kregen. Zo zou het voorgekomen zijn, dat R. een partij ijzer van de Hoogovens kocht ter waarde van f 65.000.waarbij hij deed alsof het ma teriaal voor hemzelf bestemd was inplaats van voor zijn principaal. De Hoogovens leverden gewoonlijk het materiaal aan het Rotterdamse bedrijf. „Los zand" Verder werd R. firmant van een in op richting zijnde „firma", teneinde in de na bijheid van de Hoogovens maar liefst 600.000 kubieke meter zand te doen af graven. Een deel van dit zand werd alvast door verkocht naar bouwers en zandschippers, maar dit had minder prettige gevolgen voor diverse zandhandelaren. Aannemers kochten, zo deelde de politie mee, het zand en één hunner rekende op c Jongens, dat smaakte, die warme chocolademelk! Na het werk in de koude buitenlucht ging dat er best in. Bunkie likte zijn lippen af, zo lekker vond hij het. En ook de anderen wisten er wel weg mee. „Ziezo", lachte Pilon. „Dat doet 'n mens goed, hè? En nu gaan we er nog gezellig een poosje rustig bij zitten, totdat jullie weer naar huis terug moeten. Je moest voor het donker terug zijn, hoorde ik je immers zeggen?" „Ja, Pilon, dat heeft tante Liezebertha gezegd", zei Rick. „Mooi, en dan gebeurt dat ook", zei Pilon. „Maar dan hebben we nog een uurtje de tijd. Wat zullen we doen? 'n Potje ganzebord, of wat anders?" Daar moesten ze eens goed over denken. „Vertel ons iets, Pilon!", bedacht Rick toen. „Hè, ja, Pilon!", vielen de anderen hem bij. „Dat is goed", stemde Pilon toe. „Weet je wat: ik heb nog een leuk boek met allerlei mooie verhalen; daar zal ik jullie iets uit voorlezen!" En zo zaten de jongens even later vol spanning te luisteren naar de dingen, die Pilon voorlas. De tijd ging vlug voorbij, en ze vonden het jammer, dat ze weg moesten. „De volgende keer vertel ik verder!", beloofde Pilon. 85-86 de voorraad zand bij het projecteren van een bouwwerk. Toen hü het nodig had, was het materiaal er evenwel niet. Ook zandschippers gingen op de fictieve transacties in en bleken dus eveneens op drijfzand te hebben gebouwd. Tenslotte zou R's fantasie zo ver zijn gegaan, dat de affaire hem handen vol geld ging kosten. Hij dichtte het ene gat met het andere en sloot belangrijke le ningen waarvan een paar van de orde van grootte van f 10.— tot f 15.000.— zouden zijn. Schuldeisers lastig De schuldeisers werden steeds lastiger, zodat de verdachte weer naar middelen zocht om over geld te kunnen beschikken en dat zou meermalen onder valse voor wendsels gebeurd zijn. R. is gisteren door de politie ter zake oplichting in bewaring gesteld. De politie zal proberen uit het rijk-voorziene ver- halen-arsenaal van de verdachte een slui tend geheel op te bouwen; het onderzoek wordt dan ook met de grootste kracht voortgezet. ADVERTENTIE Het hoofdbestuur van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond (A.N. A.B.) heeft aan het bestuur en de directie van „De Ommelanden" medegedeeld, dat krachtens de bindende adviezen door de arbiters in het geschil tussen „de Omme landen" en de A.N.A.B. is bepaald, dat „De Ommelanden" aan de bond een boete verbeurt van f 1.000 voor iedere overtre ding van het in het advies bepaalde. De A.N.A.B. wenst thans een boete in te vorderen voor de door hem geconsta teerde overtredingen van de bindende ad viezen, waarbij de bond zich het recht voorbehoudt, boetes te vorderen voor an dere gepleegde overtredingen en eventueel nog te plegen overtredingen. Wegens het niet te werk stellen van 42 ax-beiders per 31 Maart, vervolgens het niet in een zelfde functie plaatsen van deze arbeiders tQen ze wel te werk gesteld werden, en wegens het niet voldoen aan de loonvoorwaarden eist de A.N.A.B. totaal een boete van f 246.000, uiterlijk vóór Za terdag 11 April te voldoen. Ds. J. Heidinga, voorganger der Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te Haar lem, heeft het beroep naar de Hervormde kerk te Haarlem met de bijzondere op dracht voor de arbeid onder de vrijzinni gen, aangenomen. zeker van is, dat men er geen enkele af druk op zal zien, hoewel de kraan nog vet is van de terpetijn of vernis. Hij is zorg vuldig met een stofdoek of een handdoek schoongeveegd. Ségan sprong overeind: Wat! Maar dat is het absolutie be wijs, dat het een moord met voorbedachte rade v/as, en geen zelfmoord! Waarom heeft Gauduin me dat niet gezegd? Omdat hij zich in principe moet be perken tot het signaleren van vingeraf drukken, mijnheer. Hij wilde geen inbreuk maken op het werk van het „Lab". En hij kan zich trouwens vergissen, daar hij niet de nodige instrumenten bij zich had. Inderdaad Ik dank u! Wees zo vrien delijk brigadier Godard bij me te sturen. U heeft er goed aan gedaan me te waar schuwen mijnheer Roux. Godard kwam binnen. Ségan trok zijn jas aan. Brigadier zei hij, we laten het hierbij voor dit eerste verhoor. Voor het ogen blik is de voornaamste en zelfs enige ge tuige ook de voornaamste verdachte. Waak er dus voor, tot de komst morgen van de met het onderzoek belaste inspecteur, dat hij ons niet tussen de vingers doorglipt. Goed, mijnheer de rechter. Geef hem huisarrest, maar zonder herrie. Zet twee man permanent op wacht in de villa van de misdaad, om ongemerkt zijn deur te bewaken. Die is er vlak te genover. Ik had daar al aan gedacht, mijnheer. Maar ais u vreest, dat dat onvoldoen de is, installeert u dan zonder meer bij hem thuis. Als hij de indruk geeft te wil len vluchten dan arresteert u hem. Wees voorzichtig de man is gevaarlijk. Begrepen, mijnheer de rechter. Kan ik tegen de andere getuigen zeggen, dat ze kunnen vertrekken? Ja, wij gaan ook weg. De griffier was met zijn papieren de deur al uit. Ségan wierp een blik om zich heen, pakte zijn handschoenen en liep op de kleine spiegel aan de muur toe om de knoop in zijn das te controleren. Op dat ogenblik ging de deur open, Mijnheer Ségan? Hij draaide zich om. Het was Isabelle de Lernon, gekleed in een elegant parelgrijs mantelpak, waaronder een blouse van crême-kleurige zijde, aan de hals versierd met een ietwat ouderwetse kanten jabot. Zij droeg een kleine hoed, waarop aan de zijkant een fazantenveer was aangebracht. Zij was bleek, met twee rode vlekken op de wangen, waarschijnlijk kunstmatig. Zij staarde hem zonder te glimlachen in de ogen. Daar hij een ogenblik met stomheid geslagen was voordat hij knikte, voegde zij er aan toe: „Ik ben juffrouw de Lernon, van het kasteel Vandières. Ik ben als getuige op geroepen. Ségan onderdrukte een licht gevoel van veiTassing. Hij had een bijna onrustige blik toen hij antwoordde: Aangenaam, juffrouw. Het spijt me, dat men u onnodig heeft lastig gevallen. Uw getuigenis is overbodig. De verhoren zijn trouwens voor vandaag geëindigd. Maar als u een verklaring wilt afleggen betreffende de gebeurtenis van vanmor gen, zal een inspecteur Zij enderbrak hem: Excuseer me, mijnheer. Ik zou op dit ogenblik een verklaring willen afleggen, die door uw griffier wordt opgenomen. Ik ben zeer gehaast, juffrouw, een andere zaak eist me in Chartres op. Zou u me in twee woorden het voornaamste van die verklaring willen zeggen? Zou u uw griffier dan niet weer kun nen laten binnenkomen? Neen, juffrouw, zei hij, heel kortaf. Zij lachte krampachtig: Kortom, mijnheer, u weigert mij officieel te horen? Ik heb daar het recht toe, juffrouw, daar mijn verhoren, zoals ik al zei, voor vandaag geëindigd ziin. Juist. Hier is dan mijn verklaring: Ik heb gisteren het kippenhok van de ge broeders Lefort in brand gestoken. Ségan kon zijn oren niet geloven. Hij herhaalde: U zelf? Ik zelf. Zij staarde naar hem met haar kastanje bruine, bijna zwarte ogen. Hij sloeg de zijne neer, kneep zijn lip pen opeen. Zij wachtte. Toen zei zij: U ziet. dat het de moeite waard is uw griffier terug te roepen. De mond van Ségan ontspande zich tot een lichte ironische glimlach: U kunt werkelijk logisch redeneren, juffrouw. Helaas zie ik niet het belang in om dezedeze vergissing te registre ren. Hoezo, deze vergissing? Ik herhaal, dat ik gisteren om kwart over tweeën brand gesticht heb door over de tuinmuur een windlucifer te gooien, die ik drie maanden geleden gekocht heb bij de siga renwinkelierster van Courty! Laten we dan zeggen: „dat leugentje". We weten heel goed, dat het een man is, die die lucifer heeft gegooid. Neen, mijnheer! Dat was ik! Ar resteer mij! Laten we dat onderwerp nu alstu blieft laten rusten, juffrouw. En, nogmaals, excuseer mij! Vlug opende hij de deur en verdween. Met ogen, die van woede en ingehouden tranen schitterden, liet Isabelle zich op een stoel vallen. Toen de brigadier het vertrek binnen kwam vond hij haar, bezig haar ogen met een kleine zakdoek af te vegen. Mijn hemel, juffrouw, wat is er aan de hand? Alleen maar iets heel normaals mijn heer Godard Mijnheer Ségan is een ma gistraat, die bezorgd is om zijn promotie. Weigert dus bepaalde „verboden waar heden" aan te horen. Daar ik uw promo- Binnenkort zullen op het Centraal In- stituut voor opleiding van sportleiders (CIOS) een aantal Ambonezen uit de kam pen iri Nederland aankomen, die daar ge durende twee maanden een opleiding zul. len ontvangen tot sportleraar. Men gevoelt in de Ambonezenkampen een grote behoef, te aan leiding op cultureel gebied, en men beschouwt ook de sport als middel om het culturele werk te helpen opbouwen. Op- leiding van de Ambonezen zelf verkoos men boven het zenden van cursisten van het CIOS naar de kampen, omdat de eer- ste de gevoelens en mentaliteit van hun hun landgenoten beter begrijpen. De cursisten, voorlopig zijn het er vijf. tien, zullen vierentwintig uur per week les krijgen. De overige tiid wordt gebruikt voor studie, excursies en lezingen door deskundigen op sportgebied. De leeftijd van de meeste cursisten ligt tussen de drieëntwintig en dertig jaar. Zij hebben reeds enige ervaring op sportgebied in het leger of in het particuliere leven. Men is van plan elk jaar een speciale cur sus te organiseren. Naast de opleiding tot sportleraar krijgen de Ambonezen nog les in het organiseren van bonte avonden, om in de kampen wat ontspanning te kun- nen brengen. Donderdagmiddag om ongeveer twaalf uur raakte bij de voetbrug over de Jan Gijzenvaart bij het Haarlem-terrein de negenjarige Laurentius Smit uit de Lek straat in Haarlem-Noord te water en ver dronk. Hij was met twee neefjes van ze ven en acht jaar op de voetbrug gaan spelen en kroop daarbij onder de brug, tussen de pijlers door. Toen hij aan de andere zijde weer over de leuning wilde klimmen gleed hij uit en viel in het water. Op het hulpgeroep van de neefjes snel den twee heren toe, waarvan er een zich direct in het water begaf. Hulp mocht echter niet meer baten. De politie heeft even later het lichaam opgehaald, doch de levensgeesten waren toen reeds geweken. Het stoffelijk over schot is overgebracht naar de Deo. De afdeling Zandvoort van de Christelijk Historische Unie kwam in ledenvergade ring bijeen, teneinde de candidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen vast te stellen. Besloten werd ook thans weer met een gecombineerde lijst met de Ant. Rev. partij uit te komen. Daar de op gemaakte candidatenlijst eerst nog door de A.R. moet worden goedgekeurd, kan publi catie eerst volgen na de volledige samen stelling. Vermeldenswaardig evenwel is, dat wet houder S. Slagveld, die thans ruim vijf jaar als wethouder te Zandvoort voor de C.H.U. optreedt, niet meer op de candidar tenlijst zal voorkomen. Er was namelijk een stroming, die het onjuist vond dat een raadslid van de C.H.U. geen meelevend lid van enig kerkgenootschap is. ADVERTENTIE Niei schilderen kost mééri Gebruik SPEURDER LAKVERF Fabrikante: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek tie niet wil verhinderen wees er van verzekerd zal ik u niets zeggen. U zou niet kunnen vluchten, zoals hij! HOOFDSTUK XI „II a regu Ie papier!" („Hij heeft het papier ontvangen!") Toen de deur zich achter haar had ge sloten, slaakte Godard een zucht van ver lichting en dacht hij dankbaar „Keurig meisje! Men is gemeentegen haar geweest, maar zij wreekt zich niet op iedereen, zo als anderen zouden doen!" Hii had enige tijd nodig om van zijn verwarring te be komen. Toen pakte hij zijn kepi en ging naar de binnenplaats. Hij wees de mannen aan, die Vaucheret en Talon zouden aflossen en gaf hun zijn instructies. Maurice Lefort mocht zijn huis niet verlaten noch met iemand contact hebben. Bij de minste verdachte beweging moesten zij hem arresteren en naar de gendarmerie brengen. Zodra de avond viel moesten zij bovendien een grote schijn werper opstellen die de toegang tot zijn trap zou verlichten, en waakzaam blijven. Rechter Ségan heeft er aan toegevoegd: wees voorzichtig, dat individu is gevaar lijk!" eindigde Godard. Maak dus uw re- volvertassen open. Begrepen, chef! Van die kant gerustgesteld, ging de bri gadier naar het plein. Hij zag Monseigneur Bachou op hem toekomen met een vragen de blik. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8