c AUTOREPARATIES .Clowntje Rick Kort en bondig Bijzonder geslaagd concert van Linos Geraamten in Stadhuis gevonden Uitreiking prijzen in etalagewedstrijd SLOT DEFECT? Bloemendaal ZATERDAG 18 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCIIÉ CfttTB \\T „De wonderpit" in de Poesjenellenkelder Sportfondsenbad onderging grote veranderingen Radio-orkest Frans Wouters in Moulin Rouge Ramppolders op Schouwen voorlopig onherstelbaar? Voor de kinderen Narcissendag voor Puttershoek Scheepvaart BITTACCEN „Dubbel spel". (Cinema Palace). Deze Italiaanse film, zwaargeladon met spanning en sensatie, speelt zich af in twee tegengestelde millieus van het Italiaanse leven: Het bendewezen en de politie. De verbinding hiertussen wordt gelegd door een ontgoocheld en cynisch man, die in de na-oorlogse demoralisatie zijn begrip voor recht en orde heeft verloren en zijn scherp zinnig verstand gebruikt om een geraffi neerd spel te spelen. Hij dringt zich in bij de politiële opleiding en wordt ondercom missaris, waardoor hij in staat is zijn bende waardevolle tips te geven om haar goede slagen te laten slaan. De complicaties be ginnen, wanneer anderen verdacht worden van de misdaden die hij ensceneert en een ogenschijnlijke zelfmoord van de vrouw van een der onsohuldig-verdachten brengt hem op de weg van de wroeging. Hij kan echter niet meer los komen van zijn broe ders in de boosheid en tenslotte gaat hij ten onder. Dit verhaal, in het kort verteld, bestaat uit een aaneenschakeling van op windende, boeiende gebeurtenissen, waar- "bij de allure van Amerikaanse gangster films vaak om de hoek komt kijken. Er is een waardeerbare rol van een politiecom missaris, die tenslotte de pseudo-politie ontmaskert, en van de dubbelhartige zelf, die men ook in „Bittere Rijst" en andere goede Italiaanse rolprenten heeft kunnen zien: „Raf Vallone. J. L. „24 uur uit een vrouwenleven" (Luxor) Een Britse film naar een verhaal van Stefan Zweig, dat overigens weinig ele menten voor een dramatische verfilming bevat. Behalve dan het feit, dat het aan de Riviera speelt en daar zijn de camera mannen met hun technicolor geducht van gaan profiteren. Maar zelfs alle kleurige taferelen in en om het Casino van Monte Carlo kunnen het verhaal van de vrouw die tevergeefs probeert een gokkende jon geman van zijn hartstocht te genezen, niet de kracht bijzetten die het op het witte doek nodig heeft en daardoor blijft deze film voortdurend net onder de maat, die de Britse industrie met haar vroegere zeer volwassen producten zichzelf gesteld heeft. Ondanks sommige aardige vondsten, on danks het vaak bekorende beeld. W. L. B. „Het wonder van Fatima" (R e m- brandt). In onze wekelijkse filmru briek heeft men Woensdag een uitvoerige beschouwing over deze film kunnen lezen. „Als de avondklokken luiden" (L i d o). Bekende Duitse acteurs en actrices als Maria Holst, Willy Birgel, Paul Hörbiger, Rudolf Platte, Peter Voss en anderen ziet men terug in deze wat langademige film over een jonge componist, die wreed teleur gesteld wordt als het meisje van zijn dro men met een rijke landgoedbezitter trouwt om haar vader van de financiële ondergang te redden. Gelukkig worden aan het slot van het verhaal de gelieven herenigd, na dat de landgoedbezitter tot de ontdekking is gekomen dat zijn jonge vrouw in haar hart haar jeugdliefde trouw is gebleven. Hij overtreedt opzettelijk de voorschriften van zijn dokter met voor hem fatale ge volgen, zodat hij niet langer het ware geluk van zijn vrouw in de weg staat. Men kan in deze soms wat melodramati sche geschiedenis vooral het voortreffelijke spel en het uitstekende camerawerk waar deren. S. K. „Losprijs" ('t Spaarne) Ergens op een eilandje bij de kust van Midden-Ame- rika maakt een gewezen piloot er zijn be roep van vliegtuigmotoren naar en van Noord-Amerika te smokkelen. De politie krijgt dit in de gaten en stuurt er een fikse agent (Robert Taylor) op af. Vrij snel rolt deze de bende, waarvan de ex-vliegenier-smokkelaar deel uitmaakt, op, maar hij rekent buiten de waard, in dit geval de lieftallige Ava Gardner. Dit meis je is namelijk de echtgenote van de smok kelaar en wil hem, hoewel zij op slag ver liefd wordt op de agent, niet verraden. De leden van de bende krijgen echter onder ling ruzie: de smokkelaar sterft en na de laatste ontvluchtingspogingen van zijn chef, die tenslotte midden tussen de feest vierende eilandbewoners doodgeschoten wordt, bekent het meisje al haar schuld. Manmoedig schuift de politieman de verontschuldigingen terzijde en dan komt met veel schreeuwerige muziek het slot van deze bijzonder spannende film. H. d. G. Op onze geregelde snuffeltochten door Haarlem-Lichtstad kwamen we gisteren juist op tijd in de gezel lig-volle Poesje nellenkelder om een opvoering van „De wonderpit" te zien, welke commedia dell'arte tijdens de avondvoorstellingen wordt gegeven. De commedia dell'arte is een toneelvorm uit de Italiaanse Renaissance, een kind van de oude reizende kluchtspelers en vaak voortbouwend op gegevens van een Plau- tus en een Terentius. Er is eigenlijk geen tekst, veel meer een scenario, een schema waarbinnen de spe lers een grote vrijheid wordt gelaten om aan hun luimen en invallen te voldoen, hetgeen tot gevolg heeft dat de commedia dell'arte zich door een grote levendigheid en een vaak koddige karakterisering on derscheidt. Daartoe werkt ook mede, dat de personen vaak allegorische figuren zijn, als Pierrot en Pierrette, Arlecchino enzo voort. Het accent is dus verplaatst van de to neelschrijver naar de toneelspeler, reden waarom velen de commedia dell'arte als de zuiverste vorm van toneelkunst beschou wen. Overgebracht in de Poesjenellenkelder bleek deze kunstvorm het wonderwel te doen. De vereiste intieme sfeer wordt door Don en Ly Vermeire met hun warme, maar juist niet overdadige décors en aankleding der aan hun vaardige handen zo gewillige poppen ten volle bereikt en het gitaarspel van Koos Tigges verleent het geheel juist die finesse, die tot de volmaakte indruk bij de toeschouwer bijdraagt. De tekst van Nico Wijnen was al even zeer verdienstelijk, omdat zij in deze grap pige geschiedenis van echte en ware liefde, ijdeltuiterij en listigheid juist dat tikkeltje levenswijsheid bracht dat in het marionet tenspel past. De stem van Vermeire kwam in „De wonderpit" heel wat beter door dan bij „Koning Dagobert", de gitaar trouwens ook. Een kwestie van de magnetofoon? Het publiek vond het jammer dat het zo gauw afgelopen was. J. H. B. „Mara Maru" (Frans Hals). Wer kelijke spanning in een film is een kwali teit die niet zo heel veel rolprenten hebben ondanks soms schijnbaar alles zeggende reclame-volzinnen. „Mara Maru" heeft die spanning al duurt die dan ook niet steeds onverminderd voort wèl. De film heeft een onderhoudende inleiding, waarna een werkelijk spannend avontuur van een op geld beluste diepzeeduiker naar een geenszins verrassend, maar wel bevredi gend slot voert. Het verhaal is weinig origineel. Ergens tussen de koraalriffen in de zeeën rond de Philippijnen rust een schat. Een schat, waarvoor diverse liefhebbers zijn, maar die uiteindelijk toch bij de rechtmatige eigenaar terecht komt. Meer te vertellen over de inhoud zou veel van de spanning verloren doen gaan. „Mara Maru", waarin Errol Flynn en Ruth Roman de hoofdrol len vervullen, is een film waarbij men zich zeker niet zal vervelen. E. K. „Iwo Jima" City). Deze film brengt de helse gevechten in beeld welke in Fe bruari en Maart 1945 geleverd werden om het bezit van Iwo Jima, dat de Ameri kaanse luchtmacht in staat stelde Japan binnen haar actieradius te betrekken. Dit wapenfeit van de Amerikaanse mariniers, die er een derde van hun sterkte verloren aan doden en gewonden, heeft men zo realistisch mogelijk willen weergeven in de lotgevallen van een peloton onder com mando van sergeant Stryker. Diens rol wordt vertolkt door een goede bekende uit romantischer vechtverhalen, John Wayne. Dit verhaal zou eentonig van hardheid en verschrikking zijn geweest wanneer de sergeant niet een opposant in zijn peloton zou hebben gehad, die zich temidden van de bij hun training volkomen op vernieti ging afgestemde „groene duivels" als in dividu tracht te handhaven (John Agar) en daardoor een aardige persoonlijke noot aan de film geeft. H. B. „Legershow in Tokio" (Minerva). Tot en met Maandag wordt in Minerva de film „Legershow in Tokio" vertoond, waarin een aantal Amerikaanse militairen voor veel vrolijkheid zorgen en medewer king verlenen aan een groots opgezette show. De film is reeds in Haarlem ver toond. Vrijdagmiddag werd in aanwezigheid van vele belangstellenden, onder wie drie Haarlemse wethouders, de heren D. J. A. Geluk, W. C. Bakker en A. J. M. Ange- nent een rondleiding gemaakt cloor het Sportfondsenbad in Haarlem. Gedurende een half jaar heeft men namelijk met man en macht gewerkt om de vele verande ringen op tijd klaar te krijgen. En wan neer men nu door de kelders van het bad wandelt en men ziet de nieuwe boilers en de nieuwe ketel, waardoor de calorieën- capaciteit aanmerkelijk verhoogd wordt of men bekijkt het nieuwe plafond in het zwembad, waarin nu luchtgaten zijn aan gebracht, dan komt men tot de overtui ging dat alle moeite geenszins voor niets geweest is. Zo dacht de directeur van de N.V. Sportfondsenbad, de heer H. M. van Unen er in zijn openingswoord ook over en hij liet niet na de diverse gemeente lijke instanties zijn dank te betuigen voor de medewerking, die hij altijd heeft mogen ondervinden. De heer J. A. G. Bierenbroodspot, die de gezamenlijke sportfondsenbaden ver tegenwoordigde, wees er op, dat het Haar lemse zwembad met de 33 V- -meter baan het grootste binnenbad in Nederland is en hoewel het voor de Haarlemse bevolking misschien beter zou zijn, dat er twee klei nere baden in verschillende delen van de stad stonden, hij was het toch met wet houder D. J. A. Geluk eens, dat een der gelijk groot bad altijd vele vreemdelingen aantrekt en dus op deze wijze ook bijdraagt tot een uitbreiding van het vreemdelin genverkeer. De heer N. H. Slinger verklaarde ten slotte namens de directie van het bad, dat in 1952 het record-aantal bezoekers, dat sinds 1943 op 280.000 stond met veer tienduizend was overschreden en dat de verbouwingen mogelijk gemaakt waren door een garantielening van f 70.000. Na de rondleiding werd het leerzame filmpje: „Achttien jaar schoolzwemmen" vertoond. Van vandaag af speelt des avonds in het cabaret Moulin Rouge aan het Florapark, tussen Wagenweg en Dreef, het bekende radio-orkest Frans Wouters. Het ensemble Hanny van Vliet blijft musiceren gedurende de thé dansant-mid dagen. Ook de reeds door ons aangekondig- dfe kindervoorstelling op Woensdagmiddag a.s. gaat door. Het scholierenorkest „Linos" van de gymnasiale vereniging „Amicitia junctie" te Haarlem gaf Vrijdagavond in de tuin- zaal van het gemeentelijk Concertgebouw een uitvoering, die op het peil stond van het Interscholaire Jeugdtournooi waarop, na selectie, alleen de opmerkelijkste talen ten onder de schoolgaande amateurs een beurt krijgen. Dat nu op deze Linos-avond een omvangrijk programma van nummers voor schoolorkest, kamermuziek, koorzang, vocale en instrumentale soli geboden kon worden, waarbij tal van verrassende din gen te beluisteren waren het wijst er op, dat de klassieke studie de musische geest onder de jeugd niet vermag te ver stikken en het daar blijkbaar ook niet op aanlegt, gezien het feit dat de muzikale leider van het orkest, de heer Eduard Biele, nu ook onder het lerarencorps gerekend wordt, hetgeen betekent dat het musiceren op school zoveel als een erkende faculteit is geworden. Niet minder dan vijftien nummers met onderverdelingen werden ten ge hore gebracht. Het feit dat er onder al deze compositie geen enkel aan te duiden was van bedenkelijk gehalte, integendeel, dat het volledige programma van goede smaak getuigde, stemt tot bijzondere ver heugenis. Want voor de opvoeding van de Jeugd tot cultuurmensen, die straks pal zul len staan voor de bedreigde Westerse be schaving, is smaakvorming een eerste ver eiste. Het is aan de heer Biele best toe vertrouwd richting te geven in deze. De taak van het Linos-orkest bestond deze avond uit het begeleiden van het Ami- citia-lied van dr. D. M. Hoogeveen en het Carmen Gymnasii Harlemensis van B. Rij - des en Eduard Biele, uit het accompagneren van een deel uit een piano-concert van Dit- ters von Dittersdorf en van twee delen uit een vioolconcert van Vivaldi (twee op merkelijke prestaties), alsmede uit de ver tolking van een Kerksonate van Corelli en een beknopte Suite van Boismortier, waar over we ook veel vriendelijks zouden mogen zeggen. Wat de koorzang betreft, zit men nog met het probleem wat men de manne lijke leden te deen moet geven. Ik zou raden ze in iedergeval een zelfstandige partij te laten zingen. Ook lijkt het mij voor een Gymnasiumkoor geschikter Gluck in het Frans en Schumann in het Duits te vertolken, dus geen vertalingen te gebrui ken. „Zon en Zang" van Catharina van Rennes werd een glansnummertje. Menuet en Allegro voor vier celli van J. M. G. Horvath was een zeldzaam program manummer, een Divertimento (voor fluit, viool en cello) van Haydn een aardig staal tje van degelijke huismuziek. Verdiend succes verwierf het voorbelovende zange resje, dat met muziek van Mozart en Hasse een brillante beurt maakte. Brillant kon men ook de interpretaties noemen van het Concertino voor fluit en piano van Chami- nade en van de Romanza Andaluza voor viool en piano van Pablo de Sarasate. Ook over de Sonate no. 10 van Corelli viel veel goeds te zeggen. En wat de solo-pianisten ten gehore brachten aan muziek van Fauré, Schumann, Beethoven, Debussy en Bach, het had alles kwaliteiten van door gaans zeer voorname betekenis. Deze zeer geslaagde uitvoering mag met een sterretje in de annalen van „Linos" opgetekend worden. JOS. DE KLERK. Herstel der verzande grond zou viermaal de koopwaarde vergen De opeenhoping van zandlagen en de uit schuring van stroomgeulen in het polder land rond Ouwerkerk, heeft op Duiveland een bijzonder moeilijke toestand geschapen. De herstelkosten van deze gronden zullen meer dan het viervoudige van de koop- waarde bedragen. Toepassing van herver kaveling en sanering zullen de enige moge lijkheden zijn de landbouwbevolking daar weer een bestaanskans te geven. Bij verka veling en sanering wordt de overblijvende herstelde grond onder de boeren verdeeld, maar landelijk gezien ontstaat daardoor uiteraard een ernstig verlies aan bouw grond. In de polder Schouwen, rond het beruch te gat in de Schelphoek, doen zich soortge lijke verzandingsverschijnselen voor. Bo vendien moet men er rekening mee houden, dat grote hoevelheden zand de polder in- spoelen bij de dichting der gaten. De in de droge corridor van Schouwen-Duiveland genomen grondmonsters vertonen een sterke zoutconcentratie. Gips wordt ook nu als de beste medicijn voor de grond aan bevolen. Het zal door Landbouwherstel worden aangevoerd en in de herfst worden gestrooid. Inzaaien geschiedt thans door de boeren op eigen risico, maar de onkosten worden door Landbouwherstel vergoed. Bij groeizaam weer kan er van enkele land bouwproducten echter nog wel wat terecht komen. Ja, de jongens hadden een prachtige Sinterklaas gehad. En ze waren wat blij met hun cadeautjes! Overdag, op school, was er een feestje. Leren deden ze die morgen niet; ieder kreeg nog een taai-taaipop en een zakje pepernoten, en de meester vertelde verhalen en ze deden leuke spelletjes. 's Middags hadden ze vrij. En je begrijpt zeker wel, dat ze zich niet verveelden! Want wat zouden ze anders doen, dan met hun pas gekregen speelgoed spelen? Bunkie was het meest blij met het prachtige sprookjesboek, dat hij had gekregen. Je hoorde hem voorlopig niet meerhij had zich in een stoel genesteld, en daar was hij nu verdiept in de verhalen en leuke plaatjes van zijn boek. Die waren dan ook wel heel aardig. De verhalen gingen over kabouters en vogels en andere dieren, en je begrijpt wel, dat Bunkie die prachtig vond. Hij had alles om zich heen vergeten; hij las maar, aan één stuk door! Maar ook Rick en Oepoetie hadden het naar luin zin. Tante Liezebertha had een grote pot thee gezet; ze schonk voor elk een kopje in, en toen kwamen de jongens met hun lekkers aandragen. Ze verdeelden onder elkaar een speculaaspop en een choco ladeletter; en natuurlijk vergaten ze ook tante Liezebertha en oom Tripje niet. Want kinderen mogen nooit gierig zijn, ze moeten voor anderen ook wat kunnen missen. Nou, zo waren onze jongens ook helemaal niet! Hedenmorgen is men bij de werkzaam heden in het stadhuis, in het uit de mid deleeuwen daterende gedeelte bij de oude kloostergang en de Pandpoort, op een aan tal geraamten gestoten. Tegen het middaguur heeft men drie tot vier skeletten kunnen completeren, doch er liggen nog meer geraamten. De knekels zullen worden bewaard en waarschijnlijk naar de dienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek in Amers foort worden gezonden. Zoals men weet zijn in het begin van de week reeds enkele schedels opgegraven. Vrijdagavond moet het grootste gedeel te van de Heemsteedse middenstand in het Verversingshuis Groenendaal vertegen woordigd zijn geweest; de zaal was ten minste geheel gevuld met winkeliers, die in een bijna merkbare spanning het ogen blik afwachtten, waarop de uitslag van de door het gemeentebestuur gestimuleerde etalagewedstrijd bekend zou worden ge maakt. Alvorens burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard tot het uitreiken der prijzen overging, moest hem eerst nog een ernstig woord aan het adres van de Heem- steedse middenstand van het hart. Hij had namelijk bij deze etalage-wedstrijd op een grotere deelneming gerekend, temeer om dat het gemeentebestuur de winkeliers hierdoor in de gelegenheid heeft gesteld, tijdens de Flora te tonen wat zij waard zijn. De burgemeester was er stellig van over tuigd, dat de kwaliteiten en prijzen van de Heemsteedse winkeliers, in de meeste gevallen de vergelijking met de stad glans rijk kunnen doorstaan en het gemeente bestuur heeft deze etalagewedstrijd juist gestimuleerd, om de middenstand in de gelegenheid te stellen hierop in brede kring de aandacht te vestigen. De voorzitter van de jury, de heer B. W. Lasschuit, verklaarde als Haarlemse mid denstander enigszins jaloers te zijn op Heemstede, waar het gemeentebestuur de belangen der winkeliers blijkbaar bijzon der weet te behartigen. Daarbij had de na dere beschouwing der Heemsteedse eta lages hem geleerd, dat zij de toets der critiek in alle opzichten konden doorstaan, zodat het publiek zich voor de verschil lende aankopen geenszins naar elders be hoeft te begeven. Burgemeester Van Rappard maakte daarna de Uitslag bekend. Wisselbeker voor de best geslaagde eta lage: H. J. Akkermans, Zandvoortselaan 161. Wijk I: Heemstede-West Mooiste etalage: 1. H. J. Akkermans, Zandvoortselaan 161; 2. T. Plomp Zn., Zandvoortselaan 165. Beste verkoop-etalage: 1. H. J. Akker mans; 2. M. Admiraal, Zandvoortselaan Origineelste etalage: 1. H. J. Akkermans; 157. 2. Th. M. Mulder, Zandvoortselaan 109. Wijk II: Jan van Goyenstraat Mooiste etalage: 1. John Moseman, Jan van Goyenstraat 13; 2. M. Hoogendijk, Jan van Goyenstraat 17. Beste verkoop-etalage: 1. Firma Tum- mers, Jan van Goyenstraat 19; 2. John Moseman. Origineelste etalage: 1. John Moseman; 2. Firma Tummers. Wijk II: Heemstede-Centrum Mooiste etalage: 1. Firma Tummers, Bin nenweg 133; 2. Th. Moorman, Binnenweg 114; 3. W. Klaver Veringa, Raadhuis straat 42; 4. J. Th. Kort, Raadhuisstraat 52. Beste verkoop-etalage: 1. Firma Tum mers; 2. J. Kort's Ijzerhandel N.V., Bin nenweg 138; 3. R. J. Jansen (Van Eyk's kantoorboekhandel), Binnenweg 49; 4. Th. Moorman, Binnenweg 114. Origineelste etalage: 1. P. J. van Hei ningen, Binnenweg 155 a; 2. M. Th. van Kampen, Binnenweg 43; 3. J. Verdonschot, Raadhuisstraat 33; 4. A. Verdonschot, Binnenweg 57. Wijk IV: Heemstede-Zuid Mooiste etalage: 1. W. Trossél, Valken burgerlaan 44; 2. Wed. G. L. Sporre, Camp- laan 10; 3. Th. van Dijk, Cloosterweg 12. Beste verkoop-etalage: 1. W. Trossél; 2. Th. van Dijk; 3. H. W. Baay, Valkenbur gerlaan 73. Origineelste etalage: 1. W. Luiten. Camp- laan 41; 2. W. C. C. Waalewijn, Valken burgerlaan 48; 3. W. Trossél. ZONDAGSDIENSTEN Dr. G. S. Nout, Camplaan 20. tel. 38763; dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38377. Wijkverpleging: Zr. Badings, Heemst. Dreef 138, tel. 39818. Heemst. Apotheek. Binnenweg 98, tel. 26772; Aerdenh. Apotheek, Zandv.laan 164, tel. 38197. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. N. Versluijs en E. TL Hioolen; M. F. Jansen en A. M. Th. Baaluwhof; J. F. van Berkel en C. C. A. Milatz. GETROUWD: V. J. Wickenhagen en M. L. Smit; H. A. Holtman en C. F. J. Graaman; G. Goossens en H. Ch. van Esveld; H. A. Hulsbosch en M. E. Luiten; Th. van Beneden en M. A. Spaargaren; C. J. Schravendijk en L. M. Grootendorst. GEBOREN: Bertha Petronella Maria, d. van J. L. J. M. v. d. Weiden en C. M. E. Groeneveld; Roger Pierre Marcel, z. van M. Millet en C. C. J. Vrins; Arthur Melchior, z. van F. F. Abbink en M. M. Kist; Hilda Ma ria. d. van J. J. Breure en H. M. Cieluch; Erik Jozef Anthonius, z. van B. G. A. M. Koning en M. J. H. Dankelman; Petrus Jacobus, z. van W. Luiten en J. M. Coppens. OVERLEDEN: Wed. M. E. Cazemiervan Oort, 76 j.; H. J. J. Oosterhoornvan Am- stel, 56 j.; F. DekkerKok, 60 j.; Wed. G. Hagen—de Kuster, 70 j.; J. W. Lenderink, 65 jaar. Bijna in elke Heemsteedse woning prij ken ook vandaag nog een of meer bosjes narcissen als gevolg van de prachtige geste van de Heemsteedse bollenkwekers, die gezamenlijk niet minder dan 63.000 bloe men aan het adoptie-comité Heemstede- Puttershoek hebben afgestaan. Dit comité heeft de verkoop daarvan in korte tijd voorbereid en met behulp van majoor A. v. d. Laan van de Ripperdakazerne te Haarlem die vier militaire vrachtauto's bemand met vrijwilligers ter beschikking stelde werd Vrijdagmorgen om 9 uur de narcissen-actie ingezet. De dames van het comité lieten zich als voortreffelijke ver koopsters gelden en 's middags om 4 uur was de voorraad uitverkocht. De bosjes werden verkocht voor 25 cent per stiik, zodat deze actie binnen enkele uren niet minder dan 1590 voor het geadopteerde Puttershoek heeft_ opgebracht. Uiteraard is het adoptie-comité de inwoners van Heem stede bijzonder erkentelijk voor de .morele en financiële steun, welke zij bij de reeds voor Puttershoek gevoerde acties van deze zijde mocht ondervinden. Voor Woensdag 22 April staat een film avond in het Minerva Theater op het pro gramma, waarbij behalve het volledige Po lygoon-journaal over de ramp, ook de films van de Nederlandse cineast Herman van der Horst vertoond zullen worden; name lijk „Het schot is te boord" en „Langs on gebaande Klingen", ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S V' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts S. B. Drijber, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal. telefoon 22185. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster G. Koops, Litsz- laan 45, Santpoort-station, telefoon K 2560 8881. De Zondags-, avond-, en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 25 April e.k. verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham). Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Aagtedijk, 19 Rio de Janeiro verw. Appingedijk, 17 v. Bremen te Rotterdam. Aalsdijk, 16 v. Boston te New York. Aard ijk, 15 te Houston. Alnati, 15 v. Rotterdam te Buenos Aires. Aalsum, 17 v. Aden n. Karachi. Arnedijk, 17 v. Bremen n. Antwerpen, Aagtekerk, 16 v. Sydney te Brisbane. Adinda, 16 v. Bangkok n. Pladju. Alamak, 16 v. Chittagong n. Colombo. Alcyone, pass. 16 ten W. Kanarische eil. Alwaki, 17 Paranagua verw. Annenkerk, 17 Bangkok verwacht. Argos, 17 te Hamburg. Alderamin,, 16 v. Bahrein te Koewait. Alphard, 16 150 m. NO. Bahia. Alpherat, 16 120 m. Z.ZO. Recife. Amor, 16 Oporto gepass. Amstelpark, pass. 16 Dover. Arendskerk, 16 op de Elbe. Arkeldijk, 16 870 m. O.t.N. Kp. Race. Alhena, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amerskerk, pass. 17 Kreta n. Genua. Aldabi, 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amsteldijk, 17 v. Havana n. Le Havre. Andijk, pas. 18 Vlissingen. Axeldijk, 18 v. New Orleans te Rotterdam. Abbedijk, 17 v. New York n. Rotterdam. Albireo, 18 v. Montevideo n. Paranagua. Alblasserdijk, 16 te Vera Cruz. Alchiba, 17 te Bahia. Alioth, 17 te Rio de Janeiro. Alkaid, 20 Antwerpen verwacht. Almdijk, 16 v. New Orleans te Port Arthur. Alphacca, 17 v. Buenos Aires te New York. Ampenan, 18 v. Singapore te Port Swettenham Baarn, 16 v. Port of Spain n. Curagao. Bl'itar, 17 Tanga verwacht. Boschfontein. 17 te Antwerpen. Bontekoe, 16 te Menado. Bloemfontein, 17 v. Teneriffe n. Kaapstad. Bonaire, 17 v. Georgetown te Paramaribo. Breda, pass. 17 ten N. Bermuda n. Rotterdam. Barendreoht, pas. 17 Socotra n. Suez. Ceram, 17 Bremen verwacht. Coryda, 16 v. Hull n. Curagao. Celebes, 16 v. Cake Charles n. Newport News. Chama, 17 v. Singapore te Madras. Caltex Utrecht, pass. 16 Kp. Mondesc. Clavella, 22 v. Trinidad te Engeland verw. Congostroom, 17 te Accra. Cottica, 17 v. Amsterdam n. Georgetown. Caltex Leiden, 17 v. Rotterdam n. Siaon. Caltex The Hague, 18 v. Sidon te Rotterdam. Delft, 16 v. Chili te Amsterdam. Dongeoijk, 16 te Corinte. Drente, 17 v. Genua n. Marseille. Dalerdijk, 17 v. Rotterdam n. New Orleans. Delfland, 13 te Bahia. Diemerdijk, 16 v. Vancouver n. San Francisco. I Edam, pass. 17 Vlissingen. Elmina, pass. 17 Vlissingen n. Bordeaux. Enggano, 16 v. Karachi n. Port Soedan. Esso Amsterdam, 13 ca. 19 u. v. Aruba aan de Hoek van Holland verwacht. Eemdijk, 16 300 m. W.t.N. Finisterre. Eos, 16 43 m. W.NW. Oporto n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 16 770 m. W.ZW. Flores. Friesland (KRL), 17 v. Colombo n. Aden. Fairsea, 16 te Port Said. Friesland, VSSM), 16 dwars Oporto. Ganymedes, pass. li Finisterre n. Madeira. Groote Kerk, 17 van Bremen te Amsterdam. Hecuba, 16 te Viissingeai. Hathor, 16 v. Gibraltar n. Algiers. Holland, 16 160 m. ZW. Quelimane. Hector, 13 te Famagusta verwacht. Heemskerk, pass. 16 Vlissingen. Ind'iapoera, pass. 17 Brothers n. Suez. Japara (KRL), pass. 16 Key West. Joh. v. Oldenbarncvelt, 16 110 m. O.t.Z. Malta. Kertosono, 17 te Halifax v. Priok n. N. York. Kedoe, pass. 17 Belearen n. Marseille. Kota Agoeng, 17 v. Tj. Priok n. Semarang. Kieldrecht, pass. 13 Str. Messina n. Genua. Lutterkerk, 17 v. Perz. Golf te Rotterdam. Laagkerk, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 16 v. Beyrouth n. Genua. Lindekerk, 16 v. Londen te Amsterdam. Lekkerkerk, verm. 17 v. Antwerpen n. Brèmen. Lawak, 16 te Basrah. Lemsterkerk, 16 nog te Khorramshar. Lucitia, 16 v. Yarrow te Grangemouth. Larenberg, 17 te Curagao. Linge, 17 v. Newport n. Tenneriffe. Lombok, 17 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Loenerkerk, 18 te Genua. Limburg, 19 Zamboanga verwacht. Modjokerto, 17 v. Semarang te Soerabaja verw. Murena, 16 v. Singapore n. Adelaide. Mariekerk. 15 v. Dar es Salaam te Port Amelia. Maas, 17 v. Izmir n. Saloniki. viaasdam, 17 360 m. O. New York n. Southampton Manoeran, 17 v. Singapore n. Beiawan. Mapia, 18 v. Priok te Cheribon verwacht. Marisa, 19 v. Curagao te Fao verwacht. Mentor, 18 v. Piraeus te Algiers. Muidericerk, 18 Aden verwacht. Maashaven, pass. 17 Finisterre. Malea, 19 Takoardl verwacht. M al1 vin a18 Kobe verwacht. Myonia, 20 v. Stanlow te Pta Cardon verw. Nigerstroom, pass. 16 Las Palmas n. Le Havre. Nieuw Amsterdam, 17 660 m. W.t.Z. Valentia. Nederland, pass. 16 Kp. Bougaroni. Ondina, 16 v. Curagao n. Vado. Oranjefontein. 17 v. O. Afrika te Amsterdam. Ootmarsum, ix> Antwerpen. Oranjestad, 17 v. Curagao n. La Guaira. Omala, 18 v. Berre n. Spezia. Orion, 17 v. Rotterdam n. Algiers. Polyphemus, pass. 17 v. Gibraltar n. Halifax. Prins Willem IV, pass. 17 Vlissingen n. Bremen. Parkhaven, 16 v. Pto Alegre n. Santos. Papendreeht, Rass. 16 Bizerta. Poelau Laut, 15 v. Penang n. Port Swettenham Poseidon 16 te Arub. Plancius, 16 v. Priok n. Semarang. Prins Alexander, 16 510 m. O. Kp. Race. Pygmaiion, 16 400 m. N.NO. Flores. Polydorus, pass. 17 Gibraltar. Rijnland, pass. 16 Kp. San Thome. Rijnkerk. 16 440 m. NO. St. Helena. Rotti, 18 te Djeddah. Ruys, 17 v. Singapore n. Miri en Hongkong. Riouw, pass. 17 Malta n. Beyrouth. Rijndam, 17 320 m. W.t.Z. Valentia n. Halifax. Straat Makassar, 16 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Sloterdijk, 16 v. New Orleans te Mobile. Sarpedon, 16 v. Maracaibo n. Baltimore. Scherpendreeht, 16 140 m. O.t.N. Bahia. Sibigo. 16 v. Tjilatjap n. Makassar. Stad Alkmaar, 16 510 m. O.ZO. Kp. Race. Stad Vlaardingen, 16 180 m. ZO. Shetlandse eil. Stan vac Benakat, 17 v. Sungeigerong te Beiawan Sliedrecht, 17 v. Mena al Ahmadi n. Lands End. Sommelsdijk. pass. 18 Perim n. Beiawan. Schie, 18 v. Gonaives te Port au Prince. Stad Arnhem, vertr. 20 v. Rotterdam n. Halifax Stad Dordrecht, nacht 19-20 v. Almeria te Am sterdam verwacht. Stad Maassluis, 18 v. Narvik te Middlesbro verw. Samarinda. 18 Beiawan verwacht. Stentor, 18 Barbados verwacht. Telamon, pass. 17 Vlissingen. Tosari, pas. 16 22 u. Algiers. Titus, 16 v. Volos n. Thessaloniki. Tegelberg, 15 te Kobe. Tiba, pass. 16 Key West. Trompenberg, 15 v. Gulfport n. Jacksonville. Tamo, 16 400 m. N. St. Pauls Rock. Tankhaven I, 16 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tankhaven II, 17 v. Sungeigerong te Tj. Priok. Tankhaven III, 17 te Telokanson verw. Tarakan, 16 v. Panarukan n. Semarang. •Tjibodas, 16 130 m. Z.ZO. Zanzibar. Tjikampek, 17 v. Tj. Mani n. Singapore. Tjiwangi, 16 v. Makassar n. Balikpapan. Tjitjalenga, ik6 230 m. O.NO. Durban. Triton, 16 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba Tara, 18 v. Rotterdam n. Bremen en Hamburg Tawali, 17 v. Priok te New York. HAARLEM EN OMGEVING In Hotel Funckler te Haarlem waren dezer dagen de markies Antoine Philippe de la BoessièreThiennes en mevrouw geboren Renée Carton de Wiart te gast. De markies is burgemeester van het Belgische plaatsje Lombise. De gasten hebben de Flora te Heemstede bezocht, waarover zij zeer ver rukt waren. Zondagavond geeft de Balletgroep van Maud Kool met medewerking van de Ken- nemer Dansgroep een uitvoering in het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. De dansen zullen met gramofoonmuziek worden begeleid. Aan het concert door Haarlems Trio voor de Heemsteedse Kunstkring op Maan dagavond 20 April in het Minerva-Theater wordt medewerking verleend door de alt violist Jan Ay en de klarinettist Ru Otto. Op het programma staan het Pianotrio opus 1 nr. 2 van Beethoven, het Klarinet kwintet van de Engelse componist Gordon Jacob en het Pianokwintet van César Franck. De padvindersgroep „de Camerons" van het distirct Haarlem van de N. P. V. zal Zondagmiddag om drie uur het nieuwe troephuis aan de Tetterodeweg te Overveen feestelijk openen. De oud-districtscommis saris, de heer M. C. de Jong, heeft zich be reid verklaard de opening te verrichten. De afdelingen van de Nederlandse Skalclub (reisbureaux) zullen Dinsdag een bezoek aan Haarlem brengen. Des avonds komt men op de Flora bijeen en daarna volgt een ontvangst ten Stadhuize, waar wethou der D J. A. Geluk het woord zal voeren. De afdeling Bloemendaal van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt een ledenvergadering op Donderdag 23 April in het Jeugdhuis te Bloemendaal. Mejuffrouw B. Oly, lerares paedagogie voor verschillen de opleidingen tot lerares bij het Nijver heidsonderwijs, zal spreken over „Toekomst mogelijkheden voor onze grotere meisjes bij het Nijverheidsonderwijs". ADVERTENTIE Testrapporten - Reparatie-adviezen Autogarage Olieslagerslaan 36 - Haarlem - Tel. 10578 Tero, 17 to Port Said. Tabian, 17 Minicoy gepas. Themisto, pass. 17 ten Z. IJsland. Utrecht, 17 te Madras. Van Heutsz, 18 Miri verwacht. Van Riebeeck. 16 v. Beiawan n. Singapore. Van Riemsdijk, 17 v. Makassar te Ambon verw. Veendam, 17 v. New York n. Rotterdam. Westland, pass. 16 Fernando Noronha n. Las Palmas. Willemstad, 17 v. Dover n. Madeira. Warwick Castle, 15 te Durban. Waikelo, 17 v. Banka te Beiawan verw. Waiwerang, 16 v. Soerabaja n. Bali. Willem Barendsz, 16 110 m. Z.t.W. Kp. Bianco Woensdrecht, 17 v. Pta Cardon n. Gibraltar. Waal, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Waterman. 17 170 m. ZW. Vaientia. Willem Ruys, pass. 18 Oran n. Southampton. Winterswijk, pass. 17 Scillys IJsei, 17 v. Limasol n. Famagusta. Zeeland (SSM), 17 v. Hull te Hamburg. Zaan, 17 20 u. v. Gefle te Skutskar. Zuiderkruis, 17 110 m. W. LissaDon. Schepen niet passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena, 24 te Antwerpen 27 te Rotterdam verw. Alnati, verm. 21 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Bloemfontein, 30 Kaapstad verwacht. Bonaire, 17 te Paramaribo. Boschfontein, 17 te Antwerpen. Boskoop, 14 te Boqueron. Cottica, 17 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 13 v. Halifax n. Rotterdam. In<irapoera, 18 Port Said verw. 28 Rotterdam verwacht. Job. v. Oldenbarnevelt. 18 te Port Said verw. 2 Mei Beiawan verwacht. Maasdam, 25 v. New York te Rotterdam verw. Nieuw Amsterdam, 21 v. Rotterdam te New York verwacht. Noordam, 18 v. New York n. Rotterdam. Oranje, erpareren te Amsterdam. Oranjefontein. 17 v. O. Afrika te Amsterdam. Oranjestad,verm. 17 v. Curagao n. La Guaira. Rijndam, 24 v. Rotterdam te New Yorx verw. Sibajak, vertr. 8 Mei v. Rotterdam n. Australië en Nieuw Zeeland. Veendam, 17 v. New York 28 Rotterdam verw. Waterman, 23 v. Rotterdam te Halifax verw. Westerdam, 13 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys. 22 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Willemstad, 22 Madeira verwacht. Zuiderkruis, 19 Las Palmas 1 Kaapstad verw. KLEINE VAART Ali, 18 v. Connah te Rotterdam verw. Asuncion, 18 v. Bayonne te Manchester verw. Audacia, 16 v. Gefle n. Amsterdam. Albergen, 16 v. Goole n. Santander. Anna, 16 v. Kaapstad n. Durban. Arnhem, 15 v. Zeebrugge n. Genua. Batavier III, 16 v. Casablanca te La Rochelle. Brem, 16 v. Oporto n. Rotterdam. Bernina, 16 v. Rouaan n. Rotterdam. Betty, 15 v. Le Havre n. Bremen. Blue Boy, 16 v. Cardiff n. Teignmouth. Citadel, 16 v. Nantes te Bordeaux. Casablanca, 15 v. Nantes te Libourne. Continental, pass. 16 Vlissingen. Douro, 16 te Gdynia n. Amsterdam. Dollard, 16 v. Norrsbronn n. Shaip "-s. Domburgh, pass. 16 Ouessant. Daje Bohmer 15 v. Casablanca Deo Duce. 16 v. Gothenburg t ei De Ruyter, 16 v. Rotterdam te .uen. Eljo, 16 van IJmuiden n. Agadh. Elisa, 16 v. Sharpness te Liverpool. Evertsen, 16 v. Antwerpen te Huil. Fiducia, 17 v. Boston te Maassluis. Goote, 17 v. Casablanca te Londonderry verw. Haskerland, 16 v. Goole te Harlingen. Hada, 15 v. Casablanca te Marseille. Hast IV. 16 v. Hull naar Parijs. Houtman, 16 v. Heroen n. Slite. Ilias, 16 v. Rotterdam n. Barcelona. Import, verm. 17 v. Lissabon n. Oporto. Ingeborg, 18 v. Sandef.iord te Hamburg verw. Ida Pieter, 15 v. Rochefort te Bordeaux. Julia, 17 v. Rouaan te Boness verw. Jokurma, 16 v. Antwerpen te Gent. Koningin Juliana, 16 v. Belfast te Londonderry Marietje Bohmer, verm. 17 v» Liboume n. Dakar Marcella, 17 v. Buncrana te Ellesmereport. Markab, 17 v. Le Havre n. Caen. Mercurius, 15 v. Gibraltar. Monica, 17 v. Dublin te Irvine. Maasym, 17 v. Rotterdam te Hamburg verw. Markab, verm. 17 v. Nemours n. Algiers. Maine, 16 v. Stockholm te Gefle. Merak, 16 v. Londen n Lissabon. Midsland, 16 v. Rotterdam te Leith. Meres, 16 v. Port Lyautey te Safi. Mies, 16 v. Visby n. Gdansk. Nero, 15 te Bordeaux n. La Palllce. Njord, 17 v. Newcastle te Nantes verw. Noord, pass. 16 Flamboro Head. Netta, 19 v. Hull te Bilbao verw. Nottingham, 16 v. Goole n. Rotterdam. Neeltje b, verm. 17 v. Lowestoft n. Londen. Nettie. 16 v. Koping n. Port Talbot. President Roosevelt, 18 v. Port Talbot te Am sterdam verwacht. Soemba, 16 v. Port Lyautey n. Bari. Sporota, 16 v. Gent te Goole. Schippersgracht, 17 v. Helsinki te Antwerpen. Suriname, 16 v. Blyth te Bidefort. Tom* van der Heide 16 v. Nantes n. Bordeaux. Tyro, 16 v. IJmuiden te Antwerpen. Vecht, 16 v. Amsterdam te Delfzijl. Van Brakel, 16 v. Risor n. Gateshead. Van Gelder. 16 v. Guernsey te Swansea. Viking. 15 v. Rotterdam te Gdynia. Vindicat Atque Polit, 17 v. Hamburg te Hamina Vlieland, pass. 16 Brunsbtittel. Volharding, 16 v. Bordeaux n. Fedalah. Vlier, 18 v. Faro te Rotterdam verw. Westpolder, 17 v. Rotterdam n. Lissabon.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11