Eisenhowers initiatief slechts voorspel tot grote vredes-actie Weerbericht Millioenen bollen op Flora in bloei Tijdens besprekingen met regering overleg in Haarlem geschorst Mossadeq treedt op tegen oproermakers in Sjiraz Het woord is aan... Moskouse bladen publiceerden samenvatting van zijn rede Jacob Malik Russisch ambassadeur in Londen Onderhoud met directeur van Bioscoopbond Malan steunt op grotere meerderheid Amerikaanse patrouille door Tsjechen beschoten Thans 106,4 millioen in het Rampenfonds Zondag nieuwe bespreking te Panmoendjom Dementi van Dulles ADEMPAUZE IN HET BIOSCOOPCONFLICT HOF BESCHULDIGD Zes Belgische journalisten naar Moskou Vietminh-rebellen rukken steeds verder op in Laos 67e JAARGANG No 237 ZATERDAG 18 APRIL 1953 297e JAARGANG No 84 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. T T| I IT 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes Üjnen) Directie, Hoofd- I I j-,IAI I Verschijnt dagelijks bekopZon-en Feestdagen. redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor ff~* W 1 C3k C 1 f /fl fA i Wik Abonnement per week 47 cent, per kwartaal in Haarlem-Noord, Socndaplein 37, Tel. 12230. I I ij il jjl 1 C/T II! J J \J_ %1 L J I V Jj V A 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. "-n Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Bonald: Mensen bijeenbrengen is niet het zekerste middel om ze te vereni gen. Tot gistermiddag: heeft het Nationaal (Reuter-A.F.P.). De Moskouse bladen hebben gisteren een samenvatting van Eisenhower's „vredesplan" gepubliceerd cn Westelijke waarnemers te Moskou lei den uit de aandacht, die de bladen er aan besteed hebben, af, dat de Russen er grote belangstelling voor hebben. Commentaar op het plan was er nog niet in de bladen. De rede. die president Eisenhower Don derdag gehouden heeft over de wereld vrede en de vermindering der bewapening, is slechts de inleidingsfase van een alge heel „vredesoffensief", aldus verklaarde Vrijdag een woordvoerder van het Witte Huis. De Amerikaanse regering, zo zcide hij, is reeds met al haar ten dienste staande mid delen een actie begonnen om de Sovjet- Unie er toe te bewegen, haar medewerking te verlenen aan een doeltreffend vredes plan. President Eisenhower deed Donderdag een beroep op Rusland om zijn vredelie vende woorden kracht bij te zetten door in te stemmen niet een onmiddellijke wapen stilstand in Korea, een einde te maken aan de koude oorlog, mede te werken aan een vermindering van de wereldbcwapening en het geld, dat uit deze ontwapening wordt verkregen, in een wereldfonds te storten voor de strijd tegen „de wrede krachten van armoede en nooddruft. In Augusta, het vacantie-hoofdkwartier van de president, waar deze inmiddels is teruggekeerd, verklaarde genoemde woord voerder tegenover verslaggevers voorts, dat het denkbeeld van dit Amerikaanse „vredesoffensief" besproken is met de re publikeinse leiders in het Congres en dat het plan aan de regeringen van Groot- Brittannië en Frankrijk was voorgelegd, die er „in algemene termen" haar goed keuring aan hebben gehecht. Het plan is grotendeels afkomstig van de president, die er verscheidene weken aan heeft gewerkt, alvorens het bekend te maken. Hij gaf ten slotte te kennen, dat de minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles wellicht hetzelfde onderwerp zal behandelen, wan neer hij heden een toespraak zou houden voor de vereniging van dagbladredacteu ren. Dulles heeft gisteren na een bijeenkomst met de Senaatscommissie voor buitenland se betrekkingen aan de pers verklaard, dat het Westen zou moeten voortgaan zich te versterken als Rusland niet spoedig rea geert op Eisenhower's vredesplan. Dulles heeft met de commissie gespro ken over de defensieproblemen van het Westen in verband met de NAVO-bijeen- komst, die volgende week te Parijs gehou den wordt. Hij zei dat het doel voor 1953 voor de strijdmacht van het Atlantisch pact waarschijnlijk „aanmerkelijk hoger" zou zijn dan dat voor 1952, dat 50 legerdivisies, ongeveer 4000 vliegtuigen en 1600 schepen inhield. De NAVO-autoriteiten hadden ge meld dat het doel voor 1952 in hoofdzaak bereikt is. De komende vergadering te Parijs zou de NAVO-ministers voor het eerst gelegen heid bieden „de politiek en tactiek te over wegen die door de Sovjet-Unie sinds de dood van Stalin en de inhuldiging van pre sident Eisenhower zijn gevolgd Op een bijeenkomst van Schotse conser vatieven heeft premier Churchill verklaard dat hij het vredesplan van Eisenhower van ganser harte steunt Nederlandse visie Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken deelt mee: De Nederlandse minister zonder porte feuille mr. J. M. A. H. Luns heeft zijn in stemming betuigd met de rede van presi dent Eisenhower over de buitenlandse poli tiek. De Nederlandse regering, aldus de minister, is het volledig eens met de visie op de tegenwoordige wereldsituatie, die in de rede van de president zo welsprekend is uitgedrukt. Mr. Luns verklaarde, dat de Nederlandse regering accoord gaat met de principes die door de president zijn genoemd voor het eindigen van de huidige toestand en span ning tussen Oost en West, en met de stap pen die hij voorstelde om vertrouwen en vrede tussen de naties, waar alle volkeren ter wereld naar verlangen, te herstellen. In een rede in het parlement heeft mr. Luns onlangs een verklaring afgelegd over de politiek van de vrije wereld tegenover het Sovjet-blok, die overeenkomt met de zienswijze van de Amerikaanse regering, in het bijzonder waar het betreft de nood zaak van een onmiddellijke wapenstilstand in Korea en van het beëindigen van directe en indirecte aanvallen in andere delen van Azië, als eerste stappen die wellicht kun nen leiden tot een volledig politiek verge lijk. De voorstellen van de regering der Ver enigde Staten om een internationaal fonds te stichten door besparingen, verkregen door ontwapening, hebben hier grote aan dacht getrokken en zullen zorgvuldig door de regering worden bestudeerd. TOKIO (A.F.P.) Het hoofdkwartier van de U.N.O. te Tokio heeft bekend ge maakt, dat de Noordelijken Vrijdag de ge allieerde verbindingsofficieren hebben medegedeeld, dat zij op 19 April 's mor gens te 11 uur (plaatselijke tijd) met hen willen bijeenkomen. Admiraal Daniels, lei der van de geallieerde verbindingsofficie ren, heeft de Noordelijken terstond laten weten, dat hij hun voorstel aanvaardt. Gevangenen te Kaesong Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft Vrijdag gemeld, dat het eer ste convooi niet-Koreaanse zieke en ge wonde krijgsgevangenen, die zullen wor den uitgewisseld Vrijdagmiddag te Kae song, het verzamelpunt voor gevangenen die aan de U.N.O. zullen worden uitge leverd, is aangekomen. Donderdag meldde het persbureau de aankomst van de eerste groep Zuid-Körea- nen te Kaesong. „De gevangenen droegen warme over jassen en straalden van vreugde", aldus het bericht. Zij zijn ondergebracht in een hospitaal, dat is ingericht in een voormalig museum, in afwachting van hun vertrek naar het Zuiden. MüNCHEN, (Reuter). Een lid van de Tsjechoslowaakse grenspolitie heeft Woens dag een schot gelost op een Amerikaanse grenspatrouille op ski's, aldus heeft de Beierse politie Vrijdag bekend gemaakt. De patrouille, bestaande uit drie Ame rikaanse soldaten, werd niet getroffen. Het vuur werd door de Amerikanen niet beantwoord. De Amerikaanse autoriteiten hebben een onderzoek gelast. Tsjechoslowaakse grens wachten vertelden Donderdag de Beierse grenspolitie, dat op de patrouille was ge schoten, omdat zij „niet van Amerikanen" hielden. MOSKOU (Reuter). Naar te Moskóu vernomen wordt, heeft Engeland ingestemd met de benoeming van Jacob Malik tot Sovjet-ambassadeur te Londen, als opvol ger van Andrei Gromyko. Malik was vroeger permanent vertegen woordiger van de Sovjet-Unie bij de UNO. In September van het vorig jaar werd hij naar Moskou teruggeroepen en na Stalins dood werd hij plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken. WASHINGTON, (Reuter). De Ame rikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Dulles, heeft voor een congrescom missie verklaard, dat de regering tegen een plaatsen van Formosa onder beheer van de UNO is. Hij ontkende ooit het tegendeel beweerd te hebben. Bij de onderzeedienst Waalhaven arriveerde Vrijdag de onderzeeër „Icefish", thans „Walrus" die door de Amerikaanse marine in bruikleen is afgestaan. Prins Bernhard bezocht de onderzeeër, vergezeld door de Amerikaanse ambassadeur Selden Chapin (links) en de commandant van de onderzeedienst kolonel De Booy. Op de tweede rij in het midden de minister van Oorlog en Marine C. Staf. (Van een redacteur) De besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de Nederlandse Bioscoopbond en het gemeentebestuur van Haarlem, naar aanleiding van het door het bioscoopbedrijf ter plaatse gedane verzoek om herziening van de vermakelijkheidsbelasting, zijn voor lopig geëindigd. Een oplossing van het vraagstuk moet niet uitgesloten worden geacht. Inmiddels is terzake van het vraagstuk van de vermakelijkheidsbelasting overleg gaande op hoger niveau. Naar mag worden aangenomen zal dit binnenkort zijn beslag krijgen. Daarna zullen de Haarlemse exploitanten zich opnieuw tot hun gemeente bestuur wenden. TEHERAN (Reuter). Premier Mossa deq heeft Vrijdag de gouverneur en het iioofd van de politie van Sjiraz in Zuid- I'erzië ontslagen. Te Dezfoel, een oliestad. is voor de tijd van een week de staat van beleg afgekondigd. In Sjiraz hadden Donderdag betogers wo ningen en kantoren van functionarissen van het Amerikaanse program voor hulp aan onvoldoende ontwikkelde gebieden aange vallen. Ook de militaire bevelhebber van Sjiraz, dat 700 kilometer ten Zuiden van Teheran ligt, werd ontslagen. In regeringskringen te Teheran wordt verklaard, dat de regering de gebeurtenis sen in Sjiraz hoog opneemt. Men zegt dat het om een uitgebreid complot tegen het centraal gezag gaat. „Het'leger, op instigatie van het Hof, ut rechtstreeks verantwoordelijk voor de inci- Een idyllisch plekje op dc Flora in de rotstuin. De vollegrondstentoonstelling staal thans in volle bloei. De vollegrondstentoonstelling op de Flo ra 1953 ziet er op het ogenblik prachtig uit, waarvan niet alleen vaklieden maar ook liefhebbers van bloemen en planten zullen genieten. Het grootste deel van de millioe nen in dit jaar geplante bollen staan in bloei. Voor de paviljoens, op het bosterrein en in rotstuintjes zijn thans vele kleuren te zien van narcissen, hyacinten en vroege tulpen. De afdeling Heemstede en Overveen- Bloemendaal en de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zijii goed voor de dag gekomen. De tentoonstelling wordt in Heemstede gehouden en verwacht mocht worden, dat de plaatselijke afdeling niet achter wilde blijven. Voor haar waren ge reserveerd de vakken voor het bloemen- paleis, waar thans veertienduizend hyacin ten in volle bloei zijn gekomen. Reeds enige dagen bloeien de ongeveer zeventienduizend hyacinten van de afdeling Overveen-Bloemendaal voor de winkel galerij A. De vroegbloeiende bolbloemen zijn uit gebloeid, maar inmiddels zijn in het bos en in de rotstuinen duizenden bloemen tot bloei gekomen. De narcissen maken een bijzondere indruk, speciaal in het bos. Ge lukkig is het voor de wandelaars, dat de bomen nog niet in blad staan, waardoor men hier en daar van grote afstanden van fraaie gezichten kan genieten. Speciaal in denten in Sjiraz (Zuid-Perzië), waarbij de kantoren van het Amerikaanse „punt-vier- program" in brand zijn gestoken en die bij na aan een dertigtal Amerikaanse burgers het leven hadden gekost". Dit is tegenover een correspondent van AFP verklaard door prins Kosrow Ghatsjgai, kamerlid en een der leiders van de machtige Ghatsjgaistam, waarvan het grondgebied aan Sjiraz grenst. De stam is bekend om zijn trouw jegens dr. Mossadeq. Er was een millioen rial besteed om de diensten te kopen van een 700 man. die bloedige onlusten in Sjiraz moesten ver wekken om aan te tonen, dat de regering- Mossadeq niet in staat was de veiligheid van buitenlanders te verzekeren. De politie en het leger hadden niet alleen geen hand uitgestoken om de oproermakers te bedwin gen, maar zij hadden hen zelfs beschermd tegen gealarmeerde aanhangers van Mossa deq. In deze korte formulering zouden wij het onderhoud kunnen weergeven dat wij gisteren met de directeur van de Neder landse Bioscoopbond over het bioscoop conflict te Haarlem hadden. Maar zij behoeft toch wel enige toelich ting. Want de heer Bosman vestigde er de aandacht op dat in de ontwikkeling zoals zij zich heeft voorgedaan geen wegebben van het conflict van Haarlem naar Den Haag met andere woorden geen nederlaag van de Bioscoopbond moet worden gezien, zoals sommigen wellicht zouden conclu deren. Dat is daarom al niet het geval, omdat de Bioscoopbond van stonde af aan heeft gesteld, dat het hem niet gaat om een prestigekwestie, maar om een zakelijke behandeling van het geschil, dat in de kern niet eens zozeer de hoogte der vermake lijkheidsbelasting betreft dan wel de dis criminatie die er spreekt uit de verschil lende heffingen voor toneel, muziek, cir cussen en andere vormen van amusement en het bioscoopbedrijf. Natuurlijk is het zo, dat de vertegen woordigers van Haarlem en in het bijzon- eer wethouder Bakker steeds erop hebben aangedrongen, dat de Nederlandse Bios coopbond zijn verzoek tot herziening van de vermakelijkheidsbelasting op hoger niveau, dat wil zeggen met de regering zou behandelen. De Bioscoopbond heeft dat echter niet gewild en wenst dat nog niet. Maar tijdens de besprekingen met Haar- tam is van de zijde der regering het verzoek gedaan om met haar overleg te openen over de kwestie van de vermakelijkheids belasting in het algemeen, hetgeen begrij pelijk is omdat wijzigingen in de heffingen der gemeenten uiteraard consequenties zouden hebben voor de financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten. Inderdaad zijn toen besprekingen ge- i.pend tussen de Bioscoopbond en de mi nisters van Economische en Binnenlandse Zaken met hun deskundigen. Hangende dit overleg achtte het hoofd bestuur van de bond het echter juister om de besprekingen in Haarlem te schorsen en adviseerde de exploitanten de sluiting der bioscopen (waarvoor reeds een datum was bepaald) en de verplaatsing dier bedrijven naar elders niet door te zetten. Intussen was de heer Bosman van me ning dat de onderhandelingen met Haar lem in een stadium waren gekomen dat een oplossing mogelijk scheen. Met name ten aanzien van het door de gemeente verlangde boekenonderzoek der bioscopen was een gunstiger sfeer ontstaan, omdat wethouder Bakker had uiteengezet, dat dit geen „kascontrole" behoefde te betekenen, maar kon geschieden in de vorm van een budgetanalyse of een ren- tabiliteitsberekening voor de gezamen lijke bedrijven. De exploitanten zijn echter op het stand punt blijven staan, dat de bedrjjfsuitkom- sten niet van invloed mogen zijn op de hoogte der heffing. Dat de regering het initiatief tot de be sprekingen op hoger niveau heeft geno men vond de heer Bosman niet verwonder lijk. De kwestie van de vermakelijkheidsbe lasting speelt niet alleen in Haarlem. Ook in Arnhem is onlangs een beslissing ge vallen die voor de Bond niet acceptabel is en ook daarop is bij de regering de aan dacht gevestigd. Voorts zijn verzoeken tot verlaging ingediend in de andere grote steden. De heer Bosman had de indruk gekre gen dat men daar in het algemeen niet on welwillend tegenover stond. Wij hebben ook de kwestie van de pro grammering in Haarlem aangeroerd. De Bondsdirecteur gaf toe dat op het ogen blik niet alle behoeften van het publiek inzonderheid aan films met een hoge cul turele waarde worden gedekt. Maar ook dat facet van het probleem heeft de aandacht van de Bond en zal door hem, waar mogelijk, worden gestimuleerd. Maar dat is vooral een kwestie van tijd, omdat de belangstelling voor speciale voorstel lingen van films van een hoger artistiek niveau in Haarlem nog moet worden ge kweekt, omdat juist dat deel van het pu bliek dat daarvoor belangstelling heeft veelal naar Amsterdam trekt Het Minervatheater in Heemstede heeft met zijn Donderdagavondvoorstellingen bewezen, dat er op dat terrein zeker moge lijkheden liggen maar, zo voegde de heer Bosman eraan toe, het Minervatheater draait dan ook tegen 20 zodat een commerciële basis daar eerder bereikt is dan in Haarlem. Wethouder Rakker tevreden het Westelijk deel van Groenendaal over heerst het geel van de narcissen. Niet ver van het regeringspaviljoen staan vele dui zenden in bloei. Hier en daar komen de tulpen ook te voorschijn. In rotstuinen zijn reeds vele tulipa's in bloei en versieren deze tuintjes op bijzondere wijze. Van Maandag tot en met Donderdag is de binnententoonstelling gesloten. Er is buiten echter zo veel te genieten, dat een druk bezoek te verwachten is. Haarlems wethouder van Financiën, de heer W. C. Bakker, bleek intussen zeer tevreden te zijn over de pauze in de on derhandelingen. „Reeds ongeveer een jaar geleden heb ik er bij het hoofdbestuur van de Neder landse Bioscoopbond op aangedrongen, dat men over deze kwestie contact zou zoeken met de Vereniging van Nederlandse ge meenten. Het thans begonnen overleg op hoog niveau is inderdaad de beste oplos sing voor een probleem dat tenslotte niet alleen Haarlem, maar alle grote gemeenten aangaat. Want reeds toen was ik ervan doordrongen, dat door een eventuële slui ting der bioscopen het publiek en omlig gende bedrijven als restaurants en fietsen stallingen gedupeerd zouden worden. Bo vendien was en ben ik van mening, dat het overheidsgezag niet op zij zou kunnen gaan voor een machtsmiddel". Wel bleek de wethouder nog met de Bioscoopbond van mening te verschillen over de kwestie van het boekenonderzoek. Dit is zo'n ingewikkelde materie, dat zeker niet reeds gezegd kan worden in welke vorm het zou moeten geschieden. De nood zaak daarvan voor een goede beoordeling van de positie van het bioscoopbedrijf staat voor het College van B. en W. in ieder ge val vast. Intussen, zo besloot de wethouder, kan het het college slechts verheugen, dat de voorgenomen sluiting der bioscopen als resultaat van het door ons aanbevolen onderhandelen op hoger niveau werd voorkomen. BRUSSEL, (ANP). Een zestal Bel gische journalisten en een aantal hoog leraren is uitgenodigd tot een bezoek aan Moskou. Het betreft hier persoonlijke uit nodigingen, gericht aan journalisten van uiteenlopende politieke opvatting. Het liberale blad „La Dernière Heure" zou geweigerd hebben zijn verslaggever toestemming te geven, de uitnodiging te accepteren omdat dit blad van oordeel is, dat het zelf moet kunnen beslissen wie het naar Moskou zal zenden. Spion aangehouden De politie van Hessen (West-Duitsland) heeft bekend gemaakt, dat Vrijdag te Ro- tenburg „de leider van een Oost-Duitse spionnagebende is aangehouden". De verdachte zou de leiding hebben ge had van 28 agenten van de Oost-Duitse regering. Rampenfonds 106,4 millioen gulden ont vangen. Sinds de voorgaande dag is er dus weer 400.000 gulden bijgekomen. Het Nationaal Rampenfonds heeft een bedrag van 129.480 ontvangen, dat spon taan is bijeengebracht door het personeel van de Franse spoorwegen ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp in Nederland. Gemeenten van de Verenigde Canadese Kerk hebben tezamen een bedrag van 110.176 dollar bijgedragen voor hulpver lening aan de Nederlandse en Britse over stromingsslachtoffers. De helft van het geld zal ter beschikking van de Nederlandse Hervormde Kerk worden gesteld, terwijl de andere helft naar verschillende Britse Kerkgenootschappen gaat. Tienduizend Vietminh-opstandelingen in Indochina hebben Vrijdag strijd geleverd met troepen van de Franse unie, nadat zij in 24 uur tüds 40 kilometer waren door gedrongen in de staat Laos. Deze snelbe wegende strijdmacht, de Oostelijke tak van een in drie richtingen lopend offensief van Tonkin uit, bevindt zich nu nabij de „Vlak te der Kruiken", aldus is Vrijdag in een Frans legerbericht te Hanoi gemeld. Waarnemers geloven, dat de strijd om Laos zal worden uitgevochten op deze „Vlakte der Kruiken", een breed plateau omringd door beboste bergen. In het com muniqué werden geen verdere bijzonder heden over de strijd gegeven. In het officiële communiqué werd geen melding gemaakt van de Vrijdagochtend door het Franse persbureau A.F.P. gemel de aanvallen op het garnizoen van Sam Noea dat deze plaats enige dagen geleden ontruimde en nu in de richting van ge noemde vlakte trekt. Wel werd in het legerbericht verklaard, dat Franse vliegtuigen de opstandelingen, die het garnizoen achtervolgen, „met goede resultaten" hebben gebombardeerd. De Franse unie-strijdkrachten hebben in Noord-Laos de vierhonderd kilometer ten Zuidwesten van Hanoi gelegen buitenpost Nonget eveneens, onder druk der Vietminh, ontruimd. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft in een verklaring zijn sympathie betuigd met het volk van Laos en verklaard, dat de Verenigde Staten middelen bestuderen om Indochina doel matige militaire hulp te verlenen om de aanval op Laos af te slaan. JOHANNESBURG (A.F.P.) Het eind resultaat van de verkiezingen in Zuid- Afrika is als volgt: Nationale partij 94 zetels; Verenigde partij 57 zetels; Arbei derspartij 4 zetels, en Vertegenwoordigers voor de Naturellen 3 zetels. Over de zetel van het district Johannes- burg-stad zal later bij een tussentijdse verkiezing worden gestemd. Dit is nodig geworden doordat de leider van de Arbei derspartij, Christie, die zich voor deze zetel herkiesbaar had gesteld, aan de vooravond der verkiezingen overleed. In de nieuwe Volksraad heeft de Natio nale partij onder Malan dus een meerder heid van 29 zetels. In de vorige raad was haar meerderheid slechts 13 zetels. Het blijkt nu, dat de Nationale partij haar overwinning te danken heeft aan een omzwaai van de kiezers in Transvaal en Oranje-Vrijstaat. De Kaapprovincie en Natal bleven zo goed als ongewijzigd. Dr. Malan, de leider der Nationale partij, verklaarde Vrijdag te Kaapstad, dat hij nog 12 of 13 stemmen in de Volksraad nodig heeft om zeker te zijn van een parlemen taire meerderheid van tweederden ter ver zekering van zijn apartheidswetgeving. Als deze stemmen zouden kunnen wor den gevonden onder leden van de oppositie, die bereid zijn oprecht de apartheidspoli tiek van de regering te aanvaarden, zou dit het einde van alle strijd over de rassen kwestie betekenen, zo zei hij. LAGERE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Veel bewolking maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind, krimpend naar Noord-West of West. Vannacht plaatselijk mist en hier en daar lichte nachtvorst. Lagere tempe raturen. 19 April Zon op 5.35 uur, onder 19.44 uur. Maan op 9.06 uur, onder 1.53 uur. 20 April Zon op 5.33 uur, onder 19.46 uur. Maan op 10.18 uur, onder 2.28 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 April Hoog water: 6.39 en 19.07 uur Laag water: 2.16 en 14.42 uur. Zondag 19 April Hoog water: 7.27 en 19.55 uur. Laag water: 2.58 en 15-21 uur. Maandag 20 April Hoog water: 8.17 en 20.53 uur. Laag water: 3.43 en 16.09 uur. i

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1