Wederom onzekerheid over uitslag van wedstrijd Nederland-België *S. B Aurora-Haarlem: om de tweede plaats in de derde klasse van K.N.K.B- piecfel Oporten Ondanks nederlagen van de laatste twee jaar Tom Sharkey overleden Oder i Verheugende opleving cricket in Haarlem HARTENDORP HVS verloor voor wedstrijden in Leiden 7 Van der Kuil niet in B-team naar Brugge Verdiende een fortuin, maar stierf arm Nederlandse boksers naar Indonesië SPORT OP ZONDAG HANDBAL KORFBAL HOCKEY Overige wedstrijden Anoul linksbinnen in het Belgisch elftal Profs: „Betalen' Show-show Drieduizend mijl V In het circus Techniek geëist C ircus-tennissers Jaarvergadering H.C.B. OM NATIONALE TITEL Antilopen 2 kampioen in de tweede klasse ZATERDAG 18 APRIL 1953 (Van onze sportredacteur) ij een voorbeschouwing over een komende interland voetbalwedstrijd hoort een vermoedelijke winnaar genoemd te worden. Een ploeg dus die alle omstandigheden in aanmerking genomen de meeste kans maakt op de over winning. Wat dat betreft moeten wij u echter teleurstellen. Naar onze mening is het namelijk onzekerder dan ooit wie Zondagmiddag in het Olympisch stadion te Amsterdam als overwinnaar het veld zal verlaten. Èn dat ondanks hel feit dat de Belgen in de 3 voorgaande wedstrijden de sterksten bleken en ook ondanks het feit dat het Nederlands elftal al sinds twee jaar geen overwinning heeft behaald in een officiële interlandwedstrijd. Wij zouden eigenlijk kunnen zeggen dat juist om deze twee factoren de uitslag moeilijker valt ie voorspellen dan voorheen. SAMENSTELLING VAN DE ELFTALLEN N B 190c1'52 l - 2 6 Apr 2-4 25Nov '51 6- 7 15Apr 11 5- 4 12 Nov 50 2 - 7 16 Apr 11 0 - 2 6 Nov '49 0.- 1 13 Mrt 3 - 3 Lai ,(St ndman Sparta 1 ,0denhhal" (Haarlem) "Teba- (Eindhoven) N. B 21 Nov. 48 1-1 18Apr 2-2 14Mnt 'I 1-1 4Mei '47 2-1 7Apr 2-1 30Mei'46 2-2 12 Mpi 6-3 21 Apr'40 4 - 2 17Mrt '401-7 Klaassens (yw) VanEdP (Sparha) Van Beurden (BW) Tenlouw (Sparta) B'pypnberg (Righersblppk) Bipsbrouch CRC.K") Lenstra (Heerenveen) Luiten (DOS) |NEDER^NP[ BELG IE Janssens (UnStGilloise) Straplrnans (White Star) Mees (Antwerp) Coppens (Beerschot) Carre (Luik) Mermans Videriecht) Lemberechts (Mee helen) N B 23Apr'39 3 - 2 IQMrt «'4-5 3Apr '38 1 - 1 27ft>br" 7- 2 2 Mei-37 1 - 0 4 Apr "1-2 3 Mei '361 - 1 29Mrf "0-0 12Mei '35 2 - 0 31Mrt "4-2 'An Brandt (LierseS.K) Huysmans (Beprschot) Drips Berchem Sport) "Se< (LaGantoise) N B 29Apr34 4 - 2 11 Mrt 9" 3 7Mei '33 1 - 2 9Apr 3-1 17Apr '32 2- 1 20Mrt "4-1 3Mei '31 2-4 29Mr+3-2 18 Mei '30 1 - 3 4 Mei2-2 Wij hebben daarbij niet in aanmerking genomen dat het voorlopige Nederlands elftal dat slechts op één plaats is ge wijzigd zo'n vlotte en sterk aanvallende oefenwedstrijd speelde tegen het Oosten rijkse Wacker. Dat betekende namelijk niets in vergelijking met de strijd tegen de Belgen. De Oostenrijkers speelden niet al leen een geheel ander systeem en een veel lager tempo dan de Belgen^ maar gaven de Nederlandse aanvalslinie juist door dat in gewikkelde systeem af en toe een kans, waarvan .jpj twee maal toe afdoende ge bruik werd gemaakt. Tegen België zal dat anders zijn. Dan zullen de gaten in de Belgische defensie moeten worden gespeeld met beurtelings kort en lang aanvalsspel en met snelle combinaties. Lukt dat en dat staat nog te bezien dan zullen Zondagmiddag de scoringskansen óók wel komen, maar on getwijfeld zullen die kleiner in aantal zijn dan tegen Wacker, dat bovendien af en toe tekenen vertoonde en geen wonder na zulk een indrukwekkende serie wedstrij den binnen korte tijd van voetbalmoe heid. Iets wat de Belgen zeker niet zullen doen. Debutanten Wat de Nederlandse voorhoede overigens tegen de defensie van de Rode Duivels zal presteren, zal voornamelijk afhangen van het spel van de drie debutanten: Van Ede, Van Beurden en Bleyenberg. Alle drie hebben ze getoond al was dat niet in het Oranje-team dat ze als het moet tot heel wat in staat zijn, waarbij vooral van Bleyenberg gezegd kan worden dat hij zijn gebrek aan technische capaciteiten vol doende compenseert met vasthoudendheid en strijdlust. Vergeleken bij Clavan is hij ongetwijfeld een grote aanwinst en als er doelpunten gemaakt worden door de Ne derlanders, zal de naam van de Rigters- bleek-speler daar ongetwijfeld bij zijn. Van de linkervleugel Lenstra-Luiten ver wachten wij minder sterk aanvalsspel, on geacht het feit dat zij tegenover de twee debutanten in het Belgisch elftal staan: rechtsback Dries en rechtshalf Huysmans. Fel duel Terlouw Sn hoe zal het in de achterhoede gaan Men kan er van over- uigd zijn dat Oden- hal, Terlouw en Te- bak, daarbij geassi steerd door Klaassens en Biesbrouck en Landman, het verre 'an gemakkelijk zul len krijgen tegen spelers als Anoul, Janssens, Coppens, Mermans en Lembe rechts. Vooral Terlouw kan op een stevige partij rekenen tegen de harde,maar ook technisch zeer vaardige Coppens, die bovendien een zeer goed schutter is. We hebben zo het idee dat de uitslag van dit duel wel eens van grote invloed zou kunnen zijn op bet resultaat van de wedstrijd. Open kansen En verderNederland—België is eigenlijk altijd een wedstrijd geweest met open kansen. Ook deze, die bovendien de tweehonderdste wedstrijd van het nationale Nederlandse voetbalelftal is. De Belgen hebben altijd een grote steun aan hun sup porters in de „hel" van Deurne bij wed strijden in hun eigen land; de Nederlan ders niet minder in Amsterdam, al is het daar dan geen „hel". We hopen slechts dat inderdaad de sterkste moge winnen en dat beide teams zich teh volle zullen geven voor de zege. Voor wat betreft dat laatste behoeft men zich echter ongetwijfeld wei nig zorgen te maken. Want dat is eigenlijk het enige wat met zekerheid voorspeld kan worden. Reserve voor Oranje-team Van der Kuil zal de reis van het Neder lands B-elftal naar Brugge, waar Zondag tegen België B wordt gespeeld, niet mee maken. Hy blijft ter beschikking van het Nederlands elftal, dat in Amsterdam tegen België speelt. Dit gezien de onzekerheid die nog steeds om trent het meespelen van Abe Lenstra be staat. De plaats van Van der Kuil in het B-elftal zal door Clavan (ADO) worden ingenomen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE TENN1SSHORTS SHIRTS Tom Sharkey, de laatste van de grote Amerikaanse boksers van vóór de eeuw wisseling, is op 79-jarige leeftyd in San Francisco overleden. De beroemde „old timer", die destijds 250.000 dollar verdiende met zijn gevechten tegen John Sullivan, Jim Corbett, Bob Fitzsimmons, Jim Jeffries en andere groot heden uit die tijd, stierf arm. De kosten voor het ziekenhuis, waarin hij sedert Augustus was opgenomen, werden betaald door een groep vrienden, boksers, promoters en jour nalisten. Sharkey heeft nooit een titel op zijn naam kunnen brengen, maar zijn record van 35 knock out-overwinningen in 54 gevechten en 1 knock out nederlaag (in 1900 tegen Fitzsimmons) mag er zijn. Na een kapitaal te hebben bijeengebokst, opende hij een luxueuze bar in New York, maar zijn fortuin smolt als sneeuw voor de zon, voornamelijk door ongelukkige weddenschappen op paar denraces. In 1915 ging Sharkey failliet en vertrok hij naar de Westkust om zijn geluk te zoeken. Zoals bekend zullen tijdens de internatio nale Aziatische jaarmarkt in Indonesië internationale bokswedstrijden worden ge houden, waarvoor de oud-wereldkampioen in het zwaargewicht Max Schmeling als scheidsrechter is uitgenodigd. Morgenavond zullen in Amsterdam de contracten worden getekend voor de Ne- dei-landse boksers, die aan deze wedstrijden in Juli zullen deelnemen. Het zijn de Neder landse kampioen in het halfzwaargewicht Wim Snoek, de tegenwoordig in Nederland wonende Amerikaan Charley Anglee mid dengewicht en voorlopig vijf amateurs, allen van de school Groothuis uit A'dam, t.w. 4 Nederlandse kampioenen lichtgewicht: Schregardus, lichtweltergewicht: Kokmeijer, middengewicht: Van Berkum, en in het zwaargewicht: Van Vlijmen. Ook de half zwaargewicht Klijssen zal de trip meemaken. De heer D. Groothuis zal de boksers als manager-trainer vergezellen. De professionals Snoek en Anglee zullen in Indonesië minstens twee wedstrijden boksen. De hele reis zal circa elf weken duren. De ploeg zal met de „Willem Ruys" de overtocht maken. A Ju de aandacht van de voetballers natuurlijk uitgaat naar de interland voetbal- i V wedstrijd Nederland—België in het Olympisch stadion te Amsterdam worden er in Haarlem en omgeving geen competitiewedstrijden gespeeld. Het sport programma vermeldt dan ook alleen hand- en korfbal en het honkbaltournooi van SC Haarlem. De aandacht zal zich in het handbal programma voornamelijk concentreren op de eerste klas dames van West A en de afdeling Haarlem. Bij de eerstgenoemde gaat de race om de titel verder tussen HHC en Niloc, waarvan HHC zeker kan zijn de punten op Amersfoort te behalen. Voor Niloc is dit nog lang niet zeker, want JHC in Julianadorp heeft nog heel wat in haar mars en dit kon wel eens een struikelblok voor de Amsterdamse meisjes betekenen. De Concordia-dames zullen in de eind strijd naar alle waarschijnlijkhedi niet veel meer in te brengen hebben. Het verlies van Zondag j.l. betekende al een grote ver mindering van de theoretische kans en daarbij komt dan dat we voor morgen ver wachten dat ze van ADA verliezen, dat de laatste tijd goed op dreef is. In de afdeling Haarlem kunnen de kop lopers, HOC en Rapiditas, de wedstrijden winnen. Voor Rapiditas betekent dit met een de laatste wedstrijd van het seizoen, waarentegen HOC nog het duel met CSV krijgt. En dat HOC uit deze wedstrijden nog een punt zou verliezen, waardoor Ra piditas gelijk zou eindigen, is niet waar schijnlijk. De beslissing in de tweede klas heren kunnen we nog niet tegemoet zien. Kans hebber IJmond 2 kan pas volgende week de vlag hijsen, wanneer het het ene be nodigde punt behaald wordt uit de strijd tegen BGV 2. Intussen worden er in deze en andere klassen restanten opgeruimd. Vóór de korfbalcompetitie ontvangt Oos- tertwartier I bezoek va'ri Oosterpark, dat zeker zwakker is dan de Haarlemmers. In de derde klasse krijgt Animo Ready I gelegenheid om zich van de nederlaag tegen Aurora te herstellen. Het ontvangt op eigen veld Victoria uit Amsterdam. Toch zullen de volgelingen van Van Andel c.s. moeten oppassen, want Victoria heeft vier over winningen achtereen behaald. Sport Ver eent heeft wederom een uitwedstrijd. Het gaat op bezoek bij Indo, dat in eigen om geving heel moeilijk te verslaan is. De wedstrijd Aurora IHaarlem I is de strijd om de tweede plaats op de ranglijst. Ongetwijfeld start de thuisclub hier als favoriet voor een overwinning na het suc ces van Zondag j.l. tegen Animo Ready I. Oosterkwartier 2 gaat op bezoek bij Blauw Wit 3, dat reeds bij een gelijk spel de kampioensvlag kan hijsen. Een neder laag van de Haarlemmers ligt in de lijn der verwachtingen. Het hockeyprogramma staat in deze dagen in het teken van de internationale wedstrijden. In het Wagener-stadion in Amstelveen speelt het Nederlands dames elftal vanmiddag om half vier tegen Schot land. Het is de tweede ontmoeting, die onze dames tegen het team van Schotland spelen. Het vorig jaar eindigde de uitwed strijd met een gelijk spel van tweetwee. Verder zijn er nog twee wedstrijden voor de B-ploegen. Bij de heren speelt België-B Zondagmiddag te Brussel tegen Nederland-B. Andermaal een ontmoeting Nederland-Schotland heeft Maandagmid dag om vijf uur op het terrein van BMHC achter Zomerzorg te Bloemendaal plaats als de dames B-elftallen van beide landen daar de strijd zullen aanbinden. Alliance speelt de eerste promotiewed strijd op eigen terrein tegen Amsterdam II. Andere promotie-degradatiewedstrijden zijn de ontmoeting tussen: HDM IV en Zandvoort III, Strawberries en BMHC VI. Op de velden van HBS aan de Donkere- laan te Bloemendaal wordt een veteranen- tournooi gehouden, dat Zondag om elf uur begint. Een dergelijk tournooi wordt ook door BMHC op haar velden gehouden. Tevens begint Zondag de strijd voor de VJEN PAAR WEKEN geleden hebben wij u iets verteld over de problemen rond de uitzending per televisie van de interland-voetbalwedstrijden in Neder- In het Belgisch voetbalelftal, dat morgen in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen het Nederlands elftal speelt, is een wyziging gekomen. Straatmans van White Star, die als linksbinnen stond opgesteld, is geblesseerd. Hy zal worden vervangen door Anoul (FC Luik). Bij de reserves zal Thys (Standard) de plaats van Anoul innemen. land. U weet het, de Televisie Stichting zegt eenvoudig: uitzenden en denkt daarbij aan de vele tienduizenden die nooit in het bezit komen van een kaartje voor een interlandwedstrijd en natuurlijk ook aan de propaganda die van de uit zendingen uit het stadion in Amster dam of Rotterdam uit kan gaan. Maar omdat de bestuursleden van de K.N.V.B. nog steeds neen blijven zeggen en vasthouden aan de eis tot betaling van het recht tot uitzenden, blijven de televisie-camera's nog buiten de stadion- muren. En de tienduizenden voetbal liefhebbers moeten maar wachten tot alle haken en ogen verdwenen zijn. En dat kan ongetwijfeld nog wel even duren. EIGENAARDIG genoeg hebben de Fran sen bij wie internationale wed strijden geregeld worden uitgezonden ook hun televisieproblemen. Maar daar gaat de strijd niet tussen de televisie mensen en de Voetbalbond, maar tussen de voetballers en de belanghebbenden bij de televisie. De profvoetballers in Frank rijk zijn het er namelijk helemaal niet mee eens dat wedstrijden waarin zij uitkomen zonder dat zij er ook maar een franc vergoeding voor ontvangen door de Franse Nationale Omroep om nog maar niet eens te spreken van Radio Luxem burg en Radio Monte Carlo per radio en televisie worden uitgezonden. Enkele van de belangrijkste clubs, zoals Rijssel, Racing Paris, Le Havre en Nice zijn dan ook van plan op de eerstvolgende geza menlijke bijeenkomst van de profclubs uit de eerste en tweede divisie deze kwestie ter sprake te brengen. Wij eisen betaling van de uitzendrechten, net als in de Ver enigde Staten gebeurt, zeggen de profs. In het gelijk zullen ze vooreerst wel niet gesteld worden. ONLANGS lazen wij in een Engels blad dat in de een of andere show een voormalige keeper van een Engelse prof club zou optreden om met een beetje show uiteraard te laten zien hoe of hij tijdens zijn actieve sportbeoefening strafschoppen uit zijn doel wist te houden. De naam van de betrokken keeper is ons al weer ontschoten, maar in ieder geval behoorde hij niet tot de keepers die vroe ger naam hebben gemaakt op de Engelse voetbalvelden. met schoten belaagden. Toen ook daar het plezier af was, verdween Ricardo Zamora uit de belangstelling en niemand hoorde ooit meer van hem. Misschien verdient hij nu wel zijn geld met het vertellen over zijn wonderlijke loopbaan of misschien leeft hij ook wel stil. Want geld heeft Zamora ongetwijfeld veel verdiend aan de voetbalsport. kunstrijdstertje dat niet zo lang ge leden kampioene werd van Engeland en daarna Europees kampioene, heeft een tournée gemaakt door Europa. Geen ge beurtenis die het vermelden waard is, zult Ricardo Zamora Bij het lezen van het bericht dachten wij wel terug aan een andere doelman die èn op het voetbalveld èn op het toneel veel naam maakte en in zijn land op waan zinnige wijze geëerd werd. Dat was de Spanjaard Ricardo Zamora, vele jaren keeper van het nationale Spaanse voet balelftal en evenzovele jaren uitblinker in zijn vereniging. Zamora was een wonderbaarlijke figuur. De gemakkelijkste, maar ook de moeilijk ste schoten hield hij altijd op de meest wonderlijke wijze uit zijn doel. Eens is het voorgekomen dat hij bij een hard schot van ver recht op hem af, een handstand maakte en met de hakken van zijn schoen de bal het veld instootte. Niet zo verwon derlijk was.het dus dat Ricardo vele dui zenden toeschouwers trok, die alleen naar hèm kwamen kijken en de rest maar bij zaak vonden. OOK Zamora maakte, nadat hij een roemruchte periode achter de rug "had, zijn voetbalcapaciteiten te gelde. Overal in Europa en daarbuiten trad hij op in circussen, waar toeschouwers in de piste strafschoppen mochten nemen. Slaagde iemand er in om hem te passeren, dan wachtte die gelukkige een niet onaan zienlijke premie. Toen Zamora's kijk op de bal en lenig heid wat minder werd en dus de circus directie te veel aan premies moest betalen, waren het paarden en apen die zijn doel DE Russen zitten blijkbaar ook met een probleem rondom het peil van het I nationale voetbal. Dat zou men tenminste denken naar aanleiding van een artikel bij de opening van het Russische voetbal- seizoen in het blad „Sovjet Sport". In dat artikel wordt namelijk verlangd(l) dat het Russische voetbal tot grotere bloei zal worden gebracht, in welk verband van de spelers meer technische vaardigheid wordt geëist! Het blad verklaart dat bij de Spe len in Helsinki de Russische ploeg in som mige opzichten ernstig gefaald heeft, het geen wijst op „een aantal wezenlijke te kortkomingen die weggenomen móéten worden". Heus, gelooft u ons, we hadden wat meer vriendelijkheid verwacht van de Russische sportjournalisten WIJ verhelden u al eens over het ten- nis-circus van de Amerikaanse pro fessional Frank Kramer, die niet zo lang geleden onder andere de Australiër Sedg man aan zijn circus verbond. Over de fi nanciën van dit circus lazen wij onlangs na de eerste wedstrijd tussen Kramer en Sedgman in „Lawntennis" het volgende: „De recette was voor de twee dagen 62.321 dollar (bruto dan). Dat is dus ongeveer f 225.000, betaald door 20.300 toeschouwers. Van die bruto-recette krijgt de Madison- directie voor huur enz. 45 Er gaat 55 naar Kramer, dat is dus ongev. f 125.000, doch van dit bedrag moet hij „Federal tax", een of andere vorm van belasting, laten we zeggen ver makelijkheidsbelas ting, betalen. Hoe veel dit is wordt niet vermeld. Aan de Australiërs komt dan van het netto bedrag, dat manager Kramer overhoudt, 40 pet., zijnde dit natuurlijk- een deel van hun ge contracteerde som van 100.000 dollar voor de gehele toer In een Engels blar lazen we dat Sedg man en McGregO' van de tweedaagse wedstrijden in Madi son 12.000 dollar ge beurd hadden, onge veer 45.000 gulden". Waar uitblinken in de sport al niet toe leiden kan.... Kennemerland-bekers. Het A-tournooi voor dames op de velden van Alliance te Heemstede, het B-tournooi, zowel voor dames als voor heren, op de terreinen van Strawberries te Velsen. Het heren-A- tournooi is een week later vastgesteld. Voor de onderste plaats in de Westelijke eerste klasse dames is verder nog van be lang de ontmoeting tussen Be Fair en Hilversum. De jaarvergadering van de Haarlemse Cricket Bond gistéravond onder voor zitterschap van de heer A. W. Rogge band in hötel „De Leeuwerik" in Haar lem gehouden heeft wel overduidelijk bewezen dat het cricket in Haarlem en omgeving met sprongen omhoog gaat, zowel in spelpeil als wat het aantal be oefenaren betreft. Een verheugend ver schijnsel na een periode, waarin het de Bond allesbehalve voor de wind ging. De vooruitgang van het cricket in de HCB bleek niet allqen in het openingswoord van de voorzitter, die enkele van de be langrijkste evementen van het vorige sei zoende gecombineei-de afdeling met de Amsterdamse kantoorelftallen, het school- tournooi, de wedstrijd om de zilveren bal en de wedstrijd tegen de Flamingo's in herinnering bracht, maar ook uit het jaar verslag van de secretaris, die een en ander nog nader uitvoerig had vastgelegd. Het zitting hebbende bestuur werd her kozen. Het bestaat uit de heren A. W. Rog geband. voorzitter, W. J. Peschar, secreta ris, H. Lokman, penningmeester, G. Zeeuwe en H. Thon, leden. Dit bestuur werd uit gebreid met één lid, de heer M. Kruyff. Vier teams meer Uit mededelingen, ter vergadering ge daan. bleek voorts dat aan de competitie, die reeds op 16 Mei begint, dit jaar door negen Haarlemse elftallen zal worden deel genomen. Dat is met vier teams meer dan verleden jaar. Rood en Wit speelt met twee elftallen meer, CVHW met één en BMHC doet voor de eerste maal aan de competitie mee. De wedstrijd tegen de Flamingo's werd vastgesteld op 27 Juni en die om de zilveren bal (junioren) op 4 Juli. Scholentournooi Het crickettournooi voor scholen zal dit jaar op 26 Mei gespeeld worden op het Rood en Wit-terrein. Drie scholen meldden zich hiervoor reeds aan. Op deelname van andere schoolelftallen werd nog gehoopt om het tournooi volledig te doen slagen. Men sprak tevens de hoop uit dat de mede werking van de directeuren en leraren in de lichamelijke oefening groter zou mogen worden dan voorheen voor wat betreft respectievelijk de propaganda onder de scholieren voor het tournooi en de leiding op de tournooi-dag. ADVERTENTIE De Stofzuiger Speciaalzaak Gen. Cronjéstr. 43 Spaarne 3 Tel. 16990 Tel. 17696 Kruidbergerweg 51. Santpoort Het speciale adres voor STOFZUIGERS Reparatiën en onderdelen Valda Osborn u wellicht zeggen. Deze opmerking zult u niet maken als wij u vertellen dat die kleine Valda tijdens die tournée niet min der dan drieduizend mijl geschaatst heeft. Dat berichtte een Engels blad onlangs. Drieduizend mijl.... dat is ongeveer van Amsterdam naar Lissabon en terug. We kunnen niet anders zeggen dan „arme Valda" en,arme man die dat heeft uitgerekend". Of is voor deze laatste „lelij ke leugenaar" beter op z'n plaats? E. K. De Australische tennisser Frank Sedgman ontving na zijn overwinning in de finale op de Egyptenaar Drobny ver leden jaar op Wimbledon van de hertogin van Kent de beker. Toen was Frank nog amateur. Wat hij tegenwoordig als professional in Amerika inbrengt kunt u in het bovenstaande lezen. Gisteravond vonden in Leiden de voor wedstrijden plaats om het nationale volley bal-kampioenschap, waaraan ook HVS uit Haarlem deelnam. Met RVC uit Rijswijk en Concordia uit Rotterdam moest uitgemaakt worden wie de twee sterksten waren en dus voor deelname aan het Nederlands kam pioenschap in aanmerking kwamen. Nadat zowel HVS als Concordia de eer aan RVC hadden moeten laten kwamen HVS en Con cordia tegenover elkaar. Het zag er voor de Haarlemmers hoopvol uit want er werd goed gestart en zij won nen de eerste twee games. Maar Concordia, aangemoedigd door hun vele supporters kwam opzetten en drong HVS in de ver dediging. Van goed aanvalsspel kwam bij HVS toen niets meer en de Rotterdammers over speelden ze volkomen. Zo ging de over winning met de haven in zicht toch nog ver loren. De tussenstanden waren: 158, 159, 7—15, 7—15 en 10—15. De eindstand werd dus: 1. RVC; 2. Con cordia; 3 HVS. De dames speelden Donderdagavond. Hier werd het eindresultaat 1. RVC (Rijs wijk); 2. Rammelaars (Rotterdam); 3. Cata- nult (Alkmaar). De basketballcompetitie Door een in de tweede helft vlot verkre gen voorsprong is Antilopen er gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem toch in ge slaagd het kampioenschap te behalen in de tweede klasse heren. In de eerste helft van de wedstrijd tegen Schoten ging het nog gelyk op. De ruststand 1211, bood derhalve nog veel perspectieven. Een productieve periode van Antilopen, waardoor de stand opliep tot 2818. ontnam Schoten verder alle lust. De eindstand werd 3222. SCH 2 liet in de tweede klasse dames een steek vallen tegen OK. Willen de SCH'ers nu nog de titel veroveren, dan zal de vo1 gende week in ieder geval gewonnen moetc worden van HHC 2. De basketballuitslagén waren: Dames: IHJIHJ 2 282: Antilopen 2 Schoten 414; HOC 3—Antilopen 3 6—2" PSV H2HGA 3 11—22; OK—SCH 2 16—'"- HOC 2—HHC 2 1024. Heren: HOC 3—SCH 2 16—23; Schoten C HOC 4 29—10; Antilopen 3—HHC 3 39—16; IHJ 3—HOC 4 25—16: OK—HGA 26—23; An tilopen 2Schoten 32—22.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7