De Gaullisten het kind van de rekening; andere partijen stabiel Foster Dulles verzet zich tegen viermogendhedengesprek Bestandsbesprekingen in Panmoendjom hervat Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Raadsleden Franse gemeenteraadsverkiezingen Ongewoon grote opkomst ondanks buitengewoon lauwe campagnes Koninklijk Paar op 6 Mei naar Noorwegen Het woord is aan... Russische dagbladpublicaties wekken verwachtingen Drie boerderijbranden in Oosten des lands Nog geen overeenstemming over repatriëring van krijgsgevangenen 67e JAARGANG No 244 MAANDAG 27 APRIL 1953 De „Carthage" eindelijk weer in zee Vietminh blijft oprukken Drie personen uit gezin door kolendamp bedwelmd Knaapje uit Oud-Velsen verdronken in de oude ponthaven Gebrek aan bluswater; twaalf koeien verbrand Meer dan 70.000 bezoekers op de Flora Bruinisse drooggevallen A Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuid er Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboora Haarlems Dagblad 29«7ö JAARGANG No 91 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VAN de vierentwintig millioen Fransen, die uitgenodigd waren om hun schone lente-Zondag te onderbreken voor het kie zen van raadsleden in tienduizenden ge meenten, zijn er meer opgekomen dan ver wacht werd. Het blijkt nu dat zeker niet meer dan een kwart is weggebleven. Gij kunt opmerken dat dit nog altijd zes mil lioen is, hetgeen ook in Frankrijk een in drukwekkend aantal blijft als het mensen betreft. Tenslotte is wel de franc gedeva lueerd, maar niet de Fransman. Gij moet er evenwel rekening mee houden dat bij de vorige verkiezingen in het gehele land, die voor de cantonnale raden, veertig procent thuisbleef. Is dus nu van onverwacht-op- levende belangstelling sprake? Drukken velen de gemeenteraden die in Frankrijk nog heel wat minder bevoegdheid hebben dan de onze plotseling aan hun hart? Is, met andere woorden, de notering van het Franse raadslid gestegen? Deze slot som trekt men voorshands niet. Wel wordt opgemerkt, dat partijen bij deze gelegen heid bijzonder weinig voorbereidende actie hebben gevoerd. Ook de communisten heb ben zich niet veel moeite gegeven. Het is aardig dit met de meegevallen opkomst in verband te brengen. In elk geval zal het de politieke partijleiders tot nadenken brengen. Stel u voor dat „propaganda" dit begrip dat in de politiek der twintigste eeuw zulk een ontstellend-luidruchtige factor is geworden haar grenzen over schreden zou blijken te hebben, haar leu zen en adjectieven te onmatig toegepast zou hebben, en haar eigen uitwerking te niet zou gaan doen! Zodat men althans de vorm zou moeten gaan wijzigen, soberder middelen moeten gaan toepassen en de ge ijkte methoden herzien! Mocht inderdaad van een dergelijke reactie sprake zijn, dan zou inderdaad het Franse volk met zijn bij uitstek rationalistische inslag en zijn im mer-aanwezige neiging tot spot wel het eerste zijn om daar blijk van te geven. Daarom kan men zich met enige reden af vragen, of er heus zoiets aan de hand zou zijn. Met het bekend maken der uitslagen van de verkiezingen haast men zich in Frank rijk volstrekt niet. Anders dan bij ons. Vanavond laat zal pas het resultaat be kend zijn in alle gemeenten, waarin geen herstemmingen moeten worden gehouden. Dat voorspelt men tenminste. Alle gemeen ten boven de negenduizend inwoners zul len daarbij zijn. Bij de kleinere, waar geen evenredige vertegenwoordiging in het kies stelsel geldt, zullen er nog heel wat wezen waar volgende week de stembustocht op nieuw moet worden ondernomen. Tot dusver, op het uur waarop dit ge schreven wordt, valt niet veel meer te con cluderen dan dat de Gaullistische partij, de R.P.F., zware verliezen heeft geleden en dat vooral de gematigd-conservatieven en de radicaal-socialisten (vrijzinnig-demo craten) daarvan hebben geprofiteerd. Iets anders viel niet te verwachten na de scheu ring in de partij en de afmars van gene raal Charles de Gaulle-zelf uit de partij leiding. Dit behoeft overigens niet te be tekenen dat de politieke rol van de gene raal voorgoed is uitgespeeld. Zoals hier al eerder gezegd werd kan in Frankrijk een éénling met een kleine aanhang van toe gewijde aanhangers zeer wel opnieuw op de voorgrond komen, al heeft hij geen par tij meer achter zich. Een treffend voor beeld in het verleden was Aristide Briand, die zonder partij telkens weer werd ge kozen en ettelijke malen minister was. Al was Briand dan een overtuigd democraat en al is de generaal veeleer het tegendeel, dat maakt in de voorkeur voor personen boven stelsels en programma's geen ver schil. In de huidige verhoudingen schijnt De Gaulle evenwel te zijn weggevaagd. In de meeste grote steden schijnen de communisten zich te hebben gehandhaafd, zoals Parijs vanmorgen berichtte. Als dit in de totale uitslag bewaarheid mocht worden dient men het niet aan hun optre den maar aan het onvruchtbare beleid van naoorlogse regeringen uit de middenpar tijen toe te schrijven. In andere West- Europese landen zijn de communisten in de laatste jaren, naarmate het herstel vor derde, steeds meer aan de verliezende hand geraakt. Nederland geeft daarvan een dui delijk voorbeeld, maar geenszins het enige. In Frankrijk evenals in andere landen be staat hun kiezers-aanhang grotendeels niet uit overtuigde communisten maar uit on tevredenen. Als zij hun positie ook bij deze verkiezingen hebben gehandhaafd bewijst dat dus eenvoudig, dat ontevredenheid in Frankrijk zich in dezelfdè mate blijft uiten. Misschien zullen de uitslagen die van avond bekend worden nog in zekere mate verrassingen opleveren. Dat is niet te voor spellen. Tot dusver ontbreken zij. R. P. Na gisteren een vergeefse poging daar toe te hebben ondernomen zijn de sleep boten „Blankenburg" en „Waterweg" en het bergingsVaartuig „Dolfijn" er heden middag om kwart over één in geslaagd het Franse vrachtschip „Carthage" van het Scheveningse strand vlot te trekken. Het schip was daar in de rampnacht van 1 Fe bruari op de kust geworpen. SAIGON (Reuter). Strijdkrachten van de Vietminh waren Zondag slechts 60 km. van Loeang Prabang, de residentie van Koning Sisayang Yong van Laos, verwij derd. Dit is door een Franse militaire woordvoerder gezegd. Volgens een Frans communiqué is de kleine Franse post Pak Song, 60 km. ten Oosten van Loeang Pra bang, door de Vietminh omsingeld. Uit dit communiqué blijkt, dat de Vietminh-troe- pen uit twee richtingen naar Loeang Pra bang oprukken, uit het Noorden en uit het Oosten. Men schat de gezamenlijke sterkte van de oprukkende Vietminh-troepen op 12.000 man. De Franse strijdkrachten te Loeang Prabang worden op nog minder dan een derde van dit aantal geschat. (Telefonisch van onze correspondent in Parijs) Op het uur dat wij deze regels telefoneren, zijn de resultaten van de gemeenteraads verkiezingen, die gisteren in Frankrijk en Algerije gehouden zijn, nog maar zeer ge deeltelijk bekend, want een volledig overzicht valt waarschijnlijk op zijn vroegst vanavond te verwachten. Eén ding staat echter vast: de RPF, de partij van De Gaulle, is het kind van de rekening geworden. De belangstelling voor deze gemeenteraads verkiezingen is voor Franse begrippen tamelijk hoog geweest. Men neemt aan dat 22 pet. ondanks het zonnige weer gisteren niet bij de stembus is geweest. Vroeger, in 1951 nog by de kantonnale verkiezingen, was dit percentage wel tot over de 40 gestegen. Die toeloop frappeert te sterker, waar alle waarnemers het er wel over eens wa ren dat de campagne, die aan deze verkie zingen vooraf ging, zich door lauwe on verschilligheid onderscheidde. Wat de positie der partijen aangaat, kan worden gezegd dat de Gaullisten de grote verliezers zijn geworden. Een verrassing was dat zeker niet, want ieder wist welke de ingrijpende aderlatingen de partij van de generaal sinds 1947 had moeten onder gaan. Zijn verliezen zijn, en ook dat was te voorzien, hoofdzakelijk de rechtse onafhan- kclijken en radicalen ten goede gekomen. Dit blok van het zogenaamde centrum had zijn acties onder auspiciën van ex-premier Pinay geplaatst en het blijkt nu dat zijn populairiteit in het land nog weinig heeft geleden. De voornaamste leus van deze partijen was: bezuiniging in plaats van nieuwe be lastingen en omdat van de tegenwoordige regering binnenkort zo geen nieuwe be lastingen, dan toch enkele belangrijke prijsverhogingen moeten worden verwacht, kan men vaststellen dat de huidige premier Mayer deze uitslag als een overwinning van zijn voorganger mag beschouwen. Hoewel de regeringspartijen zich over het algemeen vrij goed hebben gehand haafd, heeft het zittende kabinet weinig reden zich op de borst te slaan. Opvallend is ook dat de communisten, zo goed als de socialisten, geen of weinig stemmen hebben verloren. De communistische „l'Humanité" ver scheen vanmorgen dan ook al met een vlammende kop en spreekt van winsten in het hele land. Dat lijkt overdreven, maar zeker is toch wel dat de verliezen in leden, die het laastte jaar zeer groot zijn geweest, geen gelijke tred met de verliezen aan stemmen hebben gehouden. De partij van Thorez kan zich dus nog altijd verheugen op een aanhang van mil- lioenen, al is hun strijdlust dan ook zeker veel getemperd. De mogelijkheid bestaat ook dat het vredesoffensief uit Moskou een stimule rende invloed heeft gehad op talrijke mee- Vrouw omgekomenman in zorgelijke toestand Een ernstige kolendampvergiftiging heeft in Tiel aan de 81-jarige mevrouw B. J. van Doesburg-Jansen het leven gekost en haar echtgenoot, de heer C. A. van Does burg, en een zoon moesten in zorgwekken de toestand in het ziekenhuis worden op genomen. De vader was reeds geruime tijd ziek en het was noodzakelijk dat er bij hem werd gewaakt. De zoon, J. B. van Doesburg, had zich hiermee belast. Het echtpaar sliep in de voorkamer van het be nedenhuis, in de achterkamer stond een brandende haard. De suitedeuren stonden hierbij open. Enige familieleden, die boven sliepen, vonden Zondagmorgen het echtpaar en de zoon in bewusteloze toestand. De ontbo den arts constateerde kolendampvergifti ging. Alle drie personen werden naar het zie kenhuis overgebracht. In de loop van Zon dag overleed de moedei'. De toestand van de vader was levensgevaarlijk. De zoon maakte het nog het beste van de drie. Vandaag was voor hem het levensgevaar geweken. Bij het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat de pijp van de haard door roet was dichtgevallen. lopers, die de voorgaande maanden door ae aggressiviteit en het anti-semitisme van Moskou zich van de partij begonnen te distanciëren. Bij de verkiezingen van gisteren moest een klein half millioen gemeenteraads leden in bijna 3800 steden en dorpen wor den aangewezen. Slechts voorplaatsen met meer dan 9000 inwoners, waar volgens de evenredige ver tegenwoordiging in een ronde werd ge stemd, is de uitslag van gisteren definitief geweest. Dat betrof 455 gemeenten, die ongeveer de helft van het kiezerscollege vertegen woordigden. In de andere plaatsen, waar het meer derheidssysteem in twee étappen geldig is, zal de volgende Zondag opnieuw worden gestemd, en daarna zal men zich dus pas een definitieve indruk over de nieuwe pei ling naar de publieke opinie van Frankrijk kunnen vormen. Maar dat neemt intussen niet weg, dat bijna alle partijen, met uitzondering van de Gauillisten, zich van nu af al erg gelukkig met de aangekondigde resultaten tonen. Vanwege de uiterst gecompliceerde verkiezingstechniek, waarbij veel met ge combineerde lijsten werd gewerkt, heeft tot dusverre haast elke partij wel kans gezien de cijfers zo te interpreteren, dat ze een overwinning voor hun candidaten kon den suggereren. De 5-jarige Jaapje van der Haas uit de Noorderdorpstraat in Velsen is Zaterdag middag al spelende te water geraakt en verdronken in het oude Ponthaventje, tegenover het huis van notaris Boerlage. Des avonds om negen uur is de jongen gevonden. Dokter Mac Daniel heeft tever geefs getracht de levensgeesten op te wekken. Het programma voor het Koninklijk be zoek aan Noorwegen van 6 tot en met 8 Mei is thans samengesteld. Koningin Julia na en Prins Bernhard zullen op 6 Mei, na aankomst op het vliegveld Fornebu bij Oslo, een bezoek brengen aan de vesting „Akershus", waar zij een krans zullen leg gen bij het monument voor de Noorse pa triotten. Verder zal het Koninklijk Paar een bezoek aan het stadhuis van Oslo brengen. Op Donderdag 7 Mei wordt een autotocht gemaakt naar het Noors-Nederlandse In stituut voor Atoomenergie te Kjeller. Daar op volgt een bezoek aan de kinderafdeling van het rijkshospitaal. Verder staat een ontvangst van de leden der Nederlandse kolonie op het programma, 's Avonds zal een theatervoorstelling in de nationale Schouwburg te Oslo worden bijgewoond. Op de laatste dag van het Koninklijk bezoek aan Noorwegen zal een bezoek wor den gebracht aan de Freia Chocoladefa briek. Na een déjeuner op Skaugum, het paleis van de Noorse Kroonprins, vertrek ken Koningin Juliana en Prins Bernhard weer per vliegtuig naar Nederland. Henri Poincaré: De geleerden zijn er om de myste ries op te ruimen, die zij, wel te verstaan, altijd een eindje verder terugvinden. Maar het is hun toch aangenaam als zij wat verder weg zijn. Een van de duizenden die het ajgelopen weekeinde een bezoek aan de Flora brachten was Prinses Margriet, die met een vriendinnetje de bloemenpracht kwam bewonderen. PARIJS (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster DuJIes, zijn Franse ambtgenoot, Bidault, en de'Britse minister van Financiën, Butler, hebben Zaterdag, kort na het einde van de bijeenkomst van de NAVO-raad, te Parijs een belangrijke bespreking gevoerd over het standpunt dat de drie landen zullen in nemen ten aanzien van de Russische „vredesgebaren" en over het denkbeeld van een viermogendhedenconferentie. Foster Dulles zou zich krachtig verzet hebben tegen dit denkbeeld, omdat hij van mening zou zijn, dat Rusland eerst eens moet zeggen, welke concrete bijdragen het wil leveren tot een verbetering der betrek kingen tussen Oost en West. De ministers bespraken voorts het jong ste hoofdartikel van de „Prawda" en de „Izwestia". Uit Washington wordt gemeld: De perssecretaris van het Witte Huis, Jamcrs Hagerthy, heeft de volgende verkla ring afgelegd: „Ik heb met de president gesproken over het hoofdartikel in de „Prawda". De milder gestemde toon is een welkome verandering in de doorgaans schimpende toon tegenover de Verenigde Staten en de vrije wereld. Het is eveneens van betekenis, dat de belangstelling over de gehele wereld in de toespraak van de pre sident (van 16 April) de Sovjet-leiders er toe gebracht heeft haar in extenso voor het Russische volk af te drukken. Natuurlijk kan men het hoofdartikel van de „Prawda" niet achten als in de plaats te komen van een officiële daad van de Sovjet-leiders doch mogelijk vormt dit hoofdartikel een eerste stap naar iets concreets. Indien dit zo is moet de vrije wereld wachten op de- definitieve stappen, die gedaan moeten worden, als de Sovjet-leiders belangstelling hebben in een oplossing door samenwer king van de wereldvraagstukken. Indien de Sovjet-leiders zulke stappen doen zullen zij de Verenigde Staten en alle vrije landen als altijd bereid vinden onafgebroken voor de vrede te werken," aldus Hagerty. Premier Mayer van Frankrijk heeft in een vraaggesprek met het Algerijnse blad „Dépêche de Constantine" het artikel in de „Prawda" over president Eisenhowers rede toegejuicht. „Dit gesprek moet voortduren," zo zei hij. „Niemand mag trachten daar een eind aan te maken. Wij moeten zorgvuldig alle werkelijke mogelijkheden van vervan ging van de koude oorlog door een vrede, gebaseerd op overeenkomsten, die op haar beurt op feiten steunen, onderzoeken." De Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Bedell Smith, heeft Zaterdag te Durham in de Amerikaanse staat New Hampshire verklaard, dat het Russische antwoord op de rede van presi dent Eisenhower op 16 April van „grote betekenis" is. Hij weidde hier verder niet over uit. Hij voegde deze passage in een rede, die hij had opgesteld vóór de publicatie in de Russische bladen bekend was. In deze toe spraak verklaarde Bedell Smith, die ook ambassadeur te Moskou is geweest, dat Rusland zich slechts dan aan overeenkom sten zal houden, indien de positie der Ver enigde Staten aan de conferentietafel ge steund wordt door een „aaneengesloten macht." De jongste Russische verzoenings- gebaren beschouwde hij grotendeels als een reactie op de Westelijke defensie-inspan ningen. Hedenochtend vroeg zijn te Ees by Bor ger in Drente twee boerderijen tot de grond toe afgebrand. Omstreeks middernacht werd door voorbijgangers brand ontdekt in het achterhuis van de boerderij van de heer J. K. Buiter. Men heeft nog getracht het vee te redden, maar dit is niet gelukt. Twaalf koeien kwamen in het vuur om. Ook de inboedel ging verloren. Vonken uit het rieten dak sloegen over naar de boerderij van de heer L. Kinds aan de overkant van de weg. In een om mezien stond ook dit pand in lichterlaaie. Hier kon echter het vee en de inboedel in j veiligheid worden gebracht. Het blussingswerk, dat geschiedde door de brandweren van Borger en Emmen, werd bemoeilijkt doordat de brandput leeg was en daarna het water per tankwagen over een afstand van enkele kilometers moest worden aangevoerd. Gistermiddag, omstreeks halféén werd brand ontdekt in de woning van de land bouwer J. B. Schuurman te Den Hulst. De brand greep zo snel om zich heen, dat niet alleen 't woonhuis, maar ook de hooiberg en een schuur de prooi der vlammen wer den. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De brandweer te Staphorst was spoedig ter plaatse, doch wegens watergebrek moest deze onverrichter zake weer terug keren. Persoonlijk ongelukken deden zich niet voor. Recorddag van 1935 overtroffen Niet minder dan 72.000 binnen- en bui tenlanders zijn in het afgelopen weekeinde de toegangspoorten tot de Flora 1953 in Heemstede gepasseerd. Dat is tienduizend meer dan op de druk ste dag in 1935 het geval was. Door dit cijfer is het aantal betalende bezoekers van de Flora tot ongeveer 330.000 gestegen. Desondanks bleek de Heemsteedse politie de gigantische verkeersstromen volkomen te beheersen. Er deden zich slechts drie kleine aanrijdingen voor die met wat mate riele schade afliepen. Op de parkeerterreinen werden zesdui zend auto's gestald, zeshonderd bussen, zes duizend fietsen en achthonderd motor fietsen. De N.Z.H. voerde eveneens duizenden af en aan zonder dat van stagnatie van enige betekenis kon worden gesproken. Een der pronkstukken van het bloemencorso dat Zaterdag door de bollenstreek trok, was deze prachtige Rorneinse zegekar van de zonnegod Helios, met zijn twee vurige paarden van hyacintennagels. PANMOENDJOM (Reuter). Te Pan moendjom zijn Zondag de wapenstilstands besprekingen hervat. De delegatie der ver bondenen stond onder leiding van luite nant-generaal William Harrison, de Noor delijke delegatie werd geleid door generaal Nam II. De besprekingen werden na vijftig mi nuten tot later op de dag verdaagd. De verbondenen hadden om verdaging tot Maandag verzocht: maar de Noordelijken vroegen een twreede bijeenkomst op Zon dag. De Noordelijken stelden voor, dat de krijgsgevangenen, die niet onmiddellijk ge repatrieerd willen worden, na het sluiten van een wapenstilstandsovereenkomst ge durende zes maanden naar een neutrale staat zullen worden gezonden. In die tijd zou hun houding kunnen worden vastge steld. De volledige wapenstilstandsbesprekin gen werden hervat kort nadat de Noorde lijken de laatste zieke en gewonde krijgs gevangenen hadden overgedragen. De be sprekingen werden in October afgebroken wegens onenigheid over de repatriëring dei- krijgsgevangenen. Harrison deelde later aan verslaggevers mede, dat de Noordelijken bezwaar had den gemaakt tegen het voorstel der ver bondenen om Zwitserland als neutrale staat te belasten met de zorg voor de krijgsgevangenen, die niet onmiddellijk willen repatriëren. De Noordelijken hebben op de bijeen komst van Zondag de volgende zes hoofd punten te berde gebracht: Beide partijen zullen binnen twee maanden na ondertekening van een wapenstilstandsovereenkomst de krijgsgevangenen, die willen repatrië ren, laten terugkeren naar hun land. Binnen een maand daarna zullen beide partijen de overige gevangenen naar een neutrale staat zenden, nadat overeenstemming is bereikt over de kwestie welke staat zal worden aan gezocht. Binnen zes maanden na aankomst van de gevangenen in de neutrale staat zullen de partijen, waartoe zij behoren, personeel mogen zenden, dat met de gevangenen kwesties zal mo gen bespreken, betrekking hebbend op de terugkeer naar hun vaderland, ten einde „hun vrees weg te nemen". Binnen zes maanden na aankomst in de neutrale staat zullen de gevange nen, die dan gerepatrieerd willen wor den, door de neutrale staat naar huis worden gezonden. Over het lot van de gevangenen, die na zes maanden overblijven, zal worden beslist op een politieke confe rentie, die de gehele kwestie van de vrede in Korea behandelt. De staten, waartoe de gevangenen behoren, zullen alle kosten van hun verblijf in de neutrale staat dragen. Onaanvaardbaar Generaal Harrison zei op een perscon ferentie dat de verbondenen zich hadden verzet tegen het zenden van krijgsgevan genen naar een land buiten Korea. Hij zei- de, dat zes maanden te lang is voor het vaststellen van de houding van gevange nen ten aanzien van hun repatriëring. De antwoorden der Noordelijken op de bijeenkomst van Zondag waren volgens generaal Harrison niet aanvaardbaar en zij „kunnen niet als redelijk of constructief worden beschouwd". De besprekingen werden heden voort gezet. Prinses Margriet op de Flora Prinses Margriet heeft Zaterdagmiddag in gezelschap van haar gouvernante en de echtgenote van de burgemeester van Ben- nebroek, baronesse Van Hardenbroek met haar dochter, een bezoek gebracht aan de Flora. Het gezelschap dat om half vier per auto arriveerde, werd begroet door de voorzitter van de tentoonstelling jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden met echtgenote en de burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard met zijn vrouw. Nadat de Prinses en haar begeleidsters in de ontvangkamer van de tentoonstelling waren verwelkomd werd een bezoek ge bracht aan het Bloemenpaleis, waar op het ogenblik de producten van de Belgische kwekers worden tentoongesteld. Vervolgens werd een rondgang over het terrein ge maakt, waar zij door de op dat uur nogal talrijke bezoekers veelal niet werden opge merkt. Voordat het gezelschap om half vijf vertrok bood een der dames van het secre tariaat van de Flora Prinses Margriet een bloemenkrans en een bos tulpen aan. In Bruinisse is men er in geslaagd met inspanning van alle krachten de tegenslag van de laatste dijkdoorbraak van veeertien dagen geleden, weer te boven te komen. Na het opnieuw dichten van het gat in de Oude Dijk zijn polder en dorp thans weer droog gevallen. Een extra pompinstallatie was daartoe in werking gesteld. Daardoor is in Bruinisse opnieuw de toestand bereikt, zoals deze was vlak voor het hoge water van twee weken geleden. Op het baanvak ZwolleMeppel, nabij de Meleweg is Zaterdagavond de 18-jarige Henk Petter uit Den Hulst door een in de richting Meppel rijdende electrische trein aangereden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis in Zwolle moest worden vervoerd, waar hij na ongeveer een half uur is overleden. ONBESTENDIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien. Overwegend matige wind. aanvankelijk tussen Zuid en Oost. later veranderlijk. Over het algemeen weinig verandering in tem peratuur. 28 April Zon op 5.17 uur, onder 19.59 uur. Maan on 1" -n-5-'- 1 nn uur Hoon ft: Hoog water Laag water: '2.53 ei jur 10.40 en 23.02 uur Dinsdag 28 April Hoog water: 3.23 en 15.90 uur. Laag water: 11.15 en 23.34 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1