oge zanq S. BRAND „De Oude Geleerde Man", een herberg van 271 jaren oud Kort en bondig Tot het einde van de Flora van 8-10 uur Pinksteren nadert Gasfornuizen f 198.- Haarlems Dagblad 22.50 35.00 Heemstede Bloemendaal Amsterdamse Beurs De Christelijke school in deze tijd is onze zaak 's avonds geopend HET SYMBOOL VOOR KWALITEIT! REGENKLEDING PALEIS WOENSDAG 29 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Een eerbiedwaardige oude in Bennebroek Wederom kermis bij „Res Nova" Volleybal voor Puttershoek Nationale herdenkings avond in Heemstede Reddingsbrigade begint stranddienst op 10 Mei Paardensport Guersant wint de Coronation Stakes Twee oneerlijke firmanten door rechtbank veroordeeld Geloof en Wetenschap 1-Meiviering in Moskou Scheepvaart HEER, zoekt samenwoning m. dame In Grote-Schoonmaaktijd En nu: opgeruimd opgeruimd! Plaats een Groentje in n.v. mode magazijnen speciaalbuis dameskleedingj DAMES- HEREN- EN KINDERREGENJASSEN PALACE COAT In één dag retour In ons blad van enkele dagen geleden is een suggestie gedaan dat Bennebroek een tekort heeft aan logiesruimte. Dit is in geen geval juist. Ondanks de drukte, die de beide tentoonstellingen teweeg brengen is nergens van gebrek aan logiesruimte te spreken. Het grootste deel der bezoekers van de bollenvelden en de bloementen toonstelling, en dan in het bijzonder de buitenlandse gasten, overnachten in Haar lem. Met het oog op de vele gemakken, het vertier en het centrale punt dat Haarlem in deze maanden is, zijn de Haarlemse hotels en pensions voller dan ergens anders in de omgeving, doch niet zo vol dat de Horeca-bedrijven verlegen zitten om ruimte. Bovendien heeft Bennebroek een logeer- gelegenheid, die tot de oudste van het land behoort, genaamd „De Oude Geleerde Man" In verband met het onderwerp „logeren in Bennebroek" is het interessant daarover eens iets naders mee te delen. Voorzover bekend is „De Oude Geleerde Het is de laatste jaren gebruikelijk ge worden, dat door de buurtvereniging „Res Nova" op het gelijknamige plein en tijdens de Bevrijdingsdag een miniatuurkermis wordt georganiseerd, van welke traditie het bestuur ook dit jaar niet wenste af te wijken. Zo zullen Dinsdag op het Res Novaplein weer de gebruikelijke attracties worden inge richt, door middel waarvan het publiek zich in het bezit kan stellen van een groot aantal prijzen, waarvan ook ditmaal een gedeelte door de Heemsteedse winkeliers beschikbaar werd gesteld. Doordat de eventuele baten geheel worden aangewend voor het jaar lijkse zomeruitstapje en een Sint Nicolaas- feest voor de kinderen der leden, heeft het gemeentebestuur ook ditmaal zijn onont beerlijke medewerking ten volle verleend. Zaterdag 2 Mei houdt de Volleybal-afde ling van HBC op het speelterrein naast de Dreefschool een volleybaltournooi, dat om drie uur een aanvang neemt. Aan deze wed strijden wordt deelgenomen door de heren afdelingen van HBC (tweede plaats 2de klasse B), van Velox (kamoioen 2de klasse A) en PWN (kampioen 2de klasse Bi. De volledige opbrengst, dus niet slechts de netto baten, zijn voor Puttershoek bestemd, met welk voornemen het adontie-comité Heemstede-Puttershoek uiteraard haar in stemming reeds heeft betuigd De organisatoren ziin er verder in geslaaed een volleybalgroep uit Puttershoek aan dit tonrnooi te laten deelnemen, hetgeen vóór vele Heemstedenaren een gerede aanleiding moee zijn, deze wedstrijden te gaan be zoeken. Ten einde meer bekendheid te geven aan de spelregels van volleybal, zullen tiidens de pauze door een aantal dames van Velox en HBC twee games als demonstratie worden gespeeld. Op verzoek van de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, heeft de afdeling Heemstede van de Commissie Nationale Herdenking voor de avond van 4 Mei het volgende programma vastgesteld. Vlaggen halfstok. Vanaf des avonds zes uur zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok worden gehesen. Eerbied voor de vlag vordert, dat deze niet ge durende de nacht uitgestoken blijft. Twee minuten stilte. Daarna zal om precies acht uur, nadat dertig seconden te voren door middel van de brandweersirene dit tijdstip is aangekondigd, in de gehele gemeente twee minuten van volkomen stilte in acht worden genomen. De gehele burgerij, waar zij zich ook in de gemeente bevindt, wordt dringend verzocht hieraan algemeen te willen medewerken. WUdingssamenkomsten. Van 7.45 uur tot ongeveer 8.30 uur 's avonds, zullen in de navolgende kerken wijdingssamenkomsten worden gehouden: R.K. kerk aan de Heren weg, Gereformeerde kerk aan de Koediefs- laan, Nederlands Hervormde kerk aan het Wilhelminaplein, R.K. kerk aan het Val kenburgerplein en het Gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Postlaan. Ook buitenkerkelijken wordt verzocht een dezer samenkomsten te wil len bijwonen. Stille tocht. Om 8.50 uur 's avonds zal een ieder kunnen deelnemen aan de Stille tocht, waartoe men zich van half negen af kan opstellen op de Heemsteedse Dreef bii de Zandvaartkade. Vervolgens zal om 8.50 uur in volkomen stilzwijgen worden ge lopen via Heemsteedse Dreef, Jacob van Campenstraat, Havenstraat, Raadhuisstraat, Raadhuisplein, Van Merlenlaan en Vrij- heidsdreef naar het monument voor de ge vallen strijders. In verband met de Flora wordt dit jaar, met uitzondering van in validen of personen, die slecht ter been zijn, niemand te voren bij het monument toegelaten. Men sluite zich dus van de Heemsteedse Dreef af bij de Stille Ipcht aan. De ingezetenen die langs deze route wonen, wordt dringend verzocht tijdens deze Stille tocht de lichten in étalages en woningen te doven en niet voor de ramen te gaan staan. Gedurende deze tocht zullen de klokken luiden van de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein. Zoals gewoonlijk, wordt bij de samenstelling der Stille tocht geen rekening gehouden met rang of stand: slechts de rechtstreeks nabestaanden der gevallenen zullen zich aan het hoofd van de stoet mogen begeven. Nadat de stoet bij het monument op de Vrijheidsdreef is aangekomen, zal hier, na het zwijgen der kerkklokken, twee minu ten stilte in acht worden genomen. Toe spraken mag men niet houden, evenmin als het is geoorloofd vlaggen of vaandels mee te voeren. Het brengen van een eenvou dige hulde, door het neerleggen van bloe men aan de voet van het monument, is evenwel toegestaan. De plechtigheid wordt besloten met een declamatie, waarna ge zamenlijk het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus gezongen zullen worden. Bovendien zal de Flora deze dag na zes uur 's avonds gesloten zijn, waarbij wordt verzocht, dat de cafés en winkels dit voor beeld zullen volgen. Kinderboerderij geopend Met ingang van Zaterdagmiddag zal de kinderboerderij in het wandelbos Groenen- daai weer bezichtigd kunnen worden. Man" 271 jaar oud. In het jaar 1682 name lijk stond op dezelfde plaats een herberg genaamd „Ik Leer Nog", waarvan door reizigers veel gebruik werd gemaakt. Voor. al door notabelen uit Den Haag en Amster dam. De herbergier was toen Heyndrick Backer. „Ik Leer Nog" werd ouder en ouder en door al dat leren op den duur, nog geleerd ook, zodat de herberg tenslotte ..De Oude Geleerde Man" ging heten. Thans heeft de uitspanning haar vieren twintigste eigenaar. Van de bekendheid, die de herberg ook vroeger genoot, verhalen vermaarde per sonen in hun geschriften. Daniël Henrik Nicolaas van OUefen, een Nederlands toneelspeler uit de tweede helft dei negentiende eeuw, schreef er onder andere het volgende over: Deezen zijn hier weinigen: de gewoone zogenaamde kleereschuit neemt wel passagiers mede, doch met meer gemaks gaat men naar de Herberg „De Geleerde Man", van waar men met de postwagen, die er passeert, naar Haarlem of Leyden kan komen; ook kan men naar gezegde plaatsen komen, wanneer men naar de Leydsche vaart gaat, om er de passeerende schuiten waar te nemen De schrijfster van „De Rode Pimpernel", Baronesse Orezij noemt in een van haar romans „De Geleerde Man" eveneens. De Nederlandse schrijver en dichter Jacob van Lennep, schreef in 1859 een ge dicht, dat hij opdroeg aan deze herberg. Het eerste couplet er van luidt: Wat sterveling in Nederland Heeft ooit een weg berêen Die Hillegom van Haarlem scheidt Wie heeft bij U nooit aangeleid Zij 't nog zo lang gelêen Die zich uw naam „Geleerde Man" Met blijdschap niet herinn'ren kan? Koning Willem de eerste, toen nog Prins van Oranje, en Willem de tweede, maakten ook zeer geregeld van de gelegenheid ge bruik. Zo ziet men. „De Oude Geleerde Man" heeft Cadillac en „Zesspan" gezien, en heeft dus wel recht van meepraten. Op het dertigste en laatste oefenuur in dit seizoen sinds 5 October van het vorige jaar, zal de Bloemendaalse Reddingsbri gade Zondag om twaalf uur in Stoop's Bad te Overveen onderlinge wedstrijden hou den, waarbij het zwemmen voor een wis selbeker het hoogtepunt van dit program ma uitmaakt. Een week later, op Zondag 10 Mei, begint de Reddingsbrigade met de dienst op liet Bloemendaalse strand. De dienst van Publieke Werken van Bloemen daal heeft toegezegd, dat het strandge- bouw op een nieuw te maken plateau aan het einde van deze week gereed zal komen. Op 23 Juni 1923 werd de Bloemendaalse Reddingsbrigade opgericht voor 29 jaar en 11 maanden, zodat wij op 23 Mei zouden hebben opgehouden te bestaan, indien wij niet verlenging van de Koninklijke goed keuring op onze statuten hadden aange vraagd, zo begon de voorzitter van de BRB de heer J. G. de Vries dc Maandag avond in hótel Roozendaal te Overveen onder zijn leiding gehouden jaarlijkse le denvergadering. Overigens heeft men van de aan te vragen verlenging van de goed keuring gebruik gemaakt om de dertig jaar oude statuten enigszins te moderniseren en aan te passen. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden, de voorzitter De Vries en dr. W. Renssen, voor drie jaar herkozen. De secretaris, de heer S. M. Re- naud, zei dat het aantal leden per ultimo December 73 bedroeg. (Dit is een achter uitgang van het ledental, dat het jaar daarvoor nee 84 bedroeg). Het verslag van de penningmeester, de heer J. Kuyl, ver meldde een klein batig saldo aan het einde van het kalenderjaar 1952. Dr. Renssen deed daarna nog enige mede delingen over het Eerste Hulpwerk. Dit iaar was er voor iet eerst gelegenheid het Eenheidsdiploma in één jaar af te leggen, (normaal wordt een opleiding van twee jaar vereist) hetgeen verband houdt met de opleiding van noodwachters in het te ken van de Bescherming Burgerbevolking. Alle acht cindidaten, die aan het einde van de vorige week voor dr. Smit in het gebouw van de Haarlemse Geneeskundige Dienst het examen aflegden, zijn geslaagd. Het waren de volgende leden van de Bloe mendaalse Reddingsbrigade: de dames C. A. Oostinga, I. van der Geest, G. Meurs en M. van Donkelaar en de heren F. Hof- sté en Th. Hollander, alsmede de heer Th. Jansen. Op 17 Mei zal de BRB met enige ploegen deelnemen aan de op die datum in IJmui- den té houden districts-EIIBO-wedstrijden van de KNBRD. De „Coronation Stakes" een ren over 2000 meter, begiftigd met een prijs van 12.150 gulden, in Sandown Park te Londen, is ge wonnen door het Franse paard „Guersant" van baron Guy de Rothschild. Het werd be reden door de Jockey Paul Blanc. Tweede werd het paard „Wilwyn" voor „Zucchero". Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3)4 Nederl.'47 96% g.l. 961s/ib 160% 162 (Jnilever 185)4 186)4 Philips Gloeil. 157)4 158)4 Kon. Petroleum 310 310)4 A'dam Rubber 89 89 X Holl. Amer. Lijn 144)4 144)4 N. Scheepv. Unie 127)4 126)4 H.V.A 97 98 Deli Mij 84 g.l. 84 Amsterd. Bank 160% 161 Ned. Handel Mij. 155)4 155)4 Rotterd. Bank 159% 160 Twentsche Bank 156)4 g-b. 156 Anaconda Copper 37s/, 37 X Bethlehem Steel 51% 52 Shell Union 48 48X 63)4 64 U. S. Steel 22% 21X Republic Steel 38% 39)4 Besturen van Christelijke scholen uit Haarlem en omgeving en leden van het per soneel dezer scholen, verenigd in de Bond van Christelijke scholen, kwamen vanmorgen in „Dreefzicht" bijeen, waar de eerste Chris telijke scholendag is gehouden. De voorlopige voorzitter van het bestuur de heer W. C. Bakker, herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat er zich in de bezetting een verzets actie heeft gevormd, om het grote goed, dat bedreigd werd, te verdedigen en vrij te hou den van besmetting. Na de bevrijding is de behoefte gevoeld een bond op te richten. De bedoeling is de besturen en leden van het personeel op geregelde tijden bijeen te roe pen om de belangen van het Christelijk on derwijs te bespreken. Deze dag wordt de eerste bijeenkomst gehouden en de opkomst geeft moed verder te werken. Vermoedelijk zal in de toekomst een samenkomst met ouders worden gehouden. De heer J. W. van Hulst, directeur van de Hervormde Kweekschool te Amsterdam, hield een inleiding over „De Christelijke school in de spanning van deze tijd". Hij merkte eerst op, dat velen mogelijk van mening zijn, dat het spreken van een spanning geforceerd genoemd moet worden. De rust is immers teruggekeerd en er zijn besprekingen gaande over verbetering van de salarissen. Toch wilde spreker de vergadering voorhouden, dat wij in spanning leven en als wij ons daaraan onttrekken dan doen wij de scholen en de op te voeden kinderen schade. Met een aantal aspecten van heden zette hij» uiteen wat de onderwijzer te doen staat. Hij vroeg zich af of de jeugd wel geestelijk paraat ge maakt wordt en of zij van de school wel vol doende mee krijgt. De Nederlandse vermaak industrie bedreigt het kind, in Amsterdam bezoekt een klein percentage van de Her vormde belijdende leden de kerk en niet overal is het gezin een vluchtheuvel, zoals dat noodzakelijk is. Als het gezin het begeeft hoe kan de school zich dan redden, vroeg spreker. De industrialisatie maakt een nieuw mensentype, namelijk een massa-mens. Als de school dat ziet moet er dan niet gepoogd worden een dam op te werpen en moet er niet gepoogd worden van het kind een echt mens te maken? Een actuele gebeurtenis is de emigratie. Vaak wordt een kind onver wacht uit een schoolgemeenschap gehaald- Dat kan een grote indruk op het kind maken. De heer Van Hulst vervolgde, dat de school en het gezin homogeen gemaakt moeten worden. In school wofdt te weinig rekening gehouden met de levensgolven. Daarom zij de onderwijzer een cultuurmens in de bran ding van deze tijd. Uit ervaring weet spre ker, dat de onderwijzers in het buitenland beter cultureel gevormd worden dan in Ne derland. De onderwijzer dient doorlopend naar nieuwe wegen te zoeken, mee te doen aan dagelijkse vernieuwing van het onder wijs op verantwoorde wijze cn kennis te ne men van het maatschappelijk leven (mede zeggenschap, P. B. O- en democratisering van het volksleven). Verder moet een onderwij zer kennis nemen van andere schooltypes (Montessori, Dalton enzovoort) en hij moet de verhouding' tot het openbaar onderwijs doordenken. Ook besprak de heer Van Hulst de verdieping van het bijbelse denken, van het bijbelse leven en van de bijbelse exis tentie. Tenslotte zejde de heer Van Hulst, dat God de mens kansen en mogelijkheden geeft en hij vroeg de bezoekers der vergadering of als Christus heden wederkomt Hij allen op hun post zal vinden. Van de gelegenheid tot stellen van vragen maakten enigen gebruik, waarna de verga- doring geschorst werd tot vanmiddag. Dan zal mevrouw M. ven Luin—Riemersma een muzikale bijdrage in de vorm van een mu ziekles geven. De vierenvéertigjarige koopman B. R. en de drieënzeventigjarige koopman F. J. E., die veertien dagen geleden voor de Haarlemse rechtbank terecht stonden, omdat zij voor grote bedragen (ongeveer twintig mille) aan aluminiumafval verduisterd zouden hebben, werden vanmorgen veroordeeld. R., die door de rechtbank gezien werd als de hoofddader, kreeg een gevangenisstraf voor de tijd van tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zijn mede firmant werd veroordeeld tot een gevangenis straf voor de tijd van zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar, Tegen beide verdachten was een gevange nisstraf van tien maanden geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De Vereniging „Geloof en Wetenschap" hield Dinsdagavond een ledenvergadering onder leidirfg van mr. F. Vorstman. De secre taresse. mevrouw Th. VorstmanCoelen, bracht het jaarverslag uit, waarin zij een uit voerig overzicht gaf van het afgelopen sei zoen, dat uitstekend geslaagd is. Het aantal leden bedraagt 1073. In totaal werden 20 bij eenkomsten gehouden en dertig bijeenkom sten van cursussen Onder leiding van mgr. J. J. Henneman bezochten 140 leden het Bis schoppelijk Museum. De financiële positie der vereniging is zeer gunstig; het verslag sluit met een batig saldo. Na afloop van de vergadering brachten de leden op uitnodiging van de heer H. P. Baard een bezoek aan het Frans Halsmuseum. Ter voorbereiding van de komende 1 Mei-viering in Moskou zijn Dinsdag por tretten van Malenkof en negen andere hooggeplaatste leden van de regering met die van Lenin en Stalin aangebracht aan openbare gebouwen. De portretten van de tien levende Sovjet-leiders zijn alle even groot, die van Lenin en Stalin zijn van groter formaat. Op het Bolsjoi-theater zijn portretten van Marx, Engels, Lenin en Stalin aange bracht. BINNENLAND De taak van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de heer S. L. Mansholt, die voor een maand naar de Ver enigde Staten vertrekt, zal gedurende deze tijd worden waargenomen door de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf. HAARLEM EN OMGEVING Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen op Vrijdag 1 Mei 1953 om 21.30 uur officieel ten Stadhuize ontvangen de deelnemers aan de vijfde Internationale Tulpen-Rallye Holland. Aan de Landbouwhogeschool in Wage- ningen is geslaagd voor het candidaats- examen tropische bosbouw de heer F. Schneider uit Haarlem. De heer G. van Laar te Haarlem is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het examen scheikundig ingenieur. De mozaïek in het Openluchttheater te Bloemendaal zal tot en met Dinsdag te be zichtigen zijn. Agatha, 2D v. Balikpapan te Soerabaja verw. Akkrumdijk, 28 te Colombo. Alphard, 27 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amerskerk, 27 te Duinkerken. Amstelvaart, pass. 27 ten N. Nieuw Zeeland. Annenkerk. 27 v. Port Swettenham n. Penang. Averdijk, 28 v. Rotterdam te New Orleans verw. Alnati, 27 -te Santos. Amor, 27 v. "Bremen te Amsterdam. Axeldijk, pass. 27 Ouessant. Aletta, 28 v. Bangkok te Singapore. Alamak. 27 400 m. O. Socotra n. Aden. Alioth, 27 380 m. N.NO. St. Paulsrock. Alwaki, 27 590 m. N NW. Fort Aleza. Amsteldijk, 27 580 m. W. Scilly's. Amstelveen, 27 800 m. NW. Fremantle. Appingedijk, 27 200 m. O. Azoren. Alkaid, 27 te Bremen. Andijk, 28 te Bremen. Arkeldijk, 27 te Philadelphia. Adinda, 28 v. Bangkok n. Pladju. Albireo, 28 v. Victoria n. Bahia. Amstelland, 28 v. St. Vincent n. Santos.- Argos, pas. 28 Finlsterre n. Algiers. Aldabi, 28 140 m. N. Fernando Noronha. Amstelpark, 29 v. Amsterdam te Sorel. Amstelstad-, 26 v. "Melbourne te Geelong. Arnedjjk, 29 v. Rotterdam te New York. Abbedijk, pass. 28 Vlissingen. Alcyone. 27 te Bahia. Arendsdijk, 28 v. Parar.agua n. New York. Aagtekerk. 29 te Sydeny. Almkerk, 29 v. Havre n. Marseille. Bennekom, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Boschfontein, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Bantam, pas. 27 Vlissingen. Bengkalis, 27 v. Priok n. Amsterdam. Breda. 27 v. Tampa te Rotterdam. Blommersdijk. pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen Boissevain. 27 v. Santos 28 Rio de Janeiro verw. Bacchus, 27 v. Guanta n. Cumana. Bloemfontein. 27 380 m. W. Walvisbaai. Bantam, 27 22 u. te Antwerpen. Bali, 28 te Port Said. Bintang, 28 v. Bombay n. Karachi. Billiton, 29 te Balboa. Bonaire. 28 320 m. Z.ZW. Flores. Boskoop. 28 v. Curagao n. Trinidad. Baarn, 28 v. Paita n. Pto Chicama. Barendreeht, pass. 29 Malta. Cleodora, 27 v. Lyttleton n. Curacao. Congostroom. 28 Lagos verwacht. Cal-'Sto, 27 810 m. W.t.Z. Valentia. Caltex Nederland, 27 80 m. ZW. Ouessant. Coryda, 27 850 m. O.NO. Sombrero eil. Caltex Utrecht, pas. 28 Kreta. Ceronia, 28 v. Singapore n. Pladju. Chama, pass. 28 Kp. Comorin. Celebes. 28 v. New York n. Alexandrtë. Cronentourgh, 28 v. Rotterdam n. Onton. Delfshaven, 27 180 m. ZO. Santos. Dalerdiik, pas. 28 Saba n. Curasao. Diemendijk, 28 v. Los Angeles n. BaJfboa. Eendracht, pas. 27 Kp. Bon. Elmina, 27 v. Las Palmas n. Dakar. F.dam. pass. 23 Vlissingen v. Antwerpen. Esso Amsterdam, 27 340 m. W.NW. Flores. Esso Rotterdam. 27 960 m. W.ZW. Flores. Enggano, 28 v. Suez n. Port Said- Esso Den Haag, pass. 23 Mona eil. Friesland (SSM), 28 v. Amsterdam n. Wear. Felipes, 28 v. Pladju n. Tjilatlap. Friesland (KRL), 29 v. Port Said. Groote Kerk, 27 v. Marseille n. Genua. Ganymed-es, 27 950 m. NO. Barbados. Gaasterland, 28 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Garoet, 28 Ouessant gepass. Gooiland, 28 te Paranagua. Heelsum, 28 te New Orleans verw. Hathor. 27 v. Izmir te Istanboel. Haarlem, 27 310 m. N.NO. Flores. Helder, 28 v. Bremen te Hamburg. Hector, 28 v. Piraeus n. Saloniki. Hestia, 28 v. Baltimore n. New Yoric. Hoogkerk, 29 te Singapore. Ilos. 27 v. Ciudad Trujillo n. Jacmel. ïttersum, pass. 28 Ceylon. Indrapoera, 29 v. Priok te Rotterdam. Jagersfontein, 27 850 m. NW. Kaapstad. Jupiter, pass. 28 Finlsterre n. Oran. Karaton. 27 v. Singapore n. Priok. Kaslmbar, 26 v. Slnabang n. Padang. Kedoe. 28 v. Suez n. Safaja. Kiektrecht. 29 v. Yokohama te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, pass. 27 Kp. St. Vincent. Lombok, 27 v. Tanga n. Mombasa. Limburg. 26 v. Claveria n. Honoloeloe. Lissekerk, 28 v. Ummsaid n. Rastanura. Lur.a, 27 v. Reveka n. Bari. Liset-a, 27 v. Pladju n. Mailggar. Lucita. 27 te Dover. Laurenskerk. 28 v. Colombo n. Madras.- Lissekerk, 29 te Rastanura. Laagkerk. 28 te Genua. Loosdrecht, 28 te Colombo. Leersum. spas. 29 Vlissingen. Loppersum, 30 v. Karavostassi te Vlaardingen verwacht. Malea. 28 te Monrovia. Mapia, 28 te Singapore. Meliskerk, 29 Hongkong verwacht. Manoeran, pass. 27 Ceylon n. Port Soedan. Meerkerk, 27 v. Hamburg 28 Bremen verw. Mitra, 27 450 m. Z. IJsland. Markelo. 28 20 m. NO. S2 VS. Meerkerk, 28 v. Hamburg te Bremen. Madoera, 29 Penang verwacht. Marpessa. 29 v. Miri n. Balikpapan. Maasland, 29 te Bahia. Mentor, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Markelo, 29 v. Karlstad te Amsterdam. Muiderkerk. 28 te Genua. Nieuw Amsterdam, 29 te Las Palmas- Nestor, 29 v. Amsterdam n. Antwerpen. Motos, 28 v. Huelva te Amsterdam. Omala, 28 te Piraeus. Oranjestad. 27 760 m. ZW. Flores. Ondina, 27 570 m. W.t.Z. Madeira. Ootmarsum, 27 430 m. W.t.Z. Flores. Orion, 28 v. Palermo n. Malta. Papendreeht, 28 v. Sidon te^CartHagena. Perna. 28 v. Pladju te Singapore verwacht. Phrcntis, 28 te Semarang. Parkhaven, 27 dwars Bahia. Prins Willem V, 27 v. Rotterdam te Chicago. Polydorus, pass. 28 Vlissingen. Plancius, 28 te Priok verwacht. Poeloe Laut. 27 v. Tiilatjap n. Makassar. Polydorus. 27 v. Londen n. Antwerpen. Prambanan, 27 120 m. Z. Str. Banka. Prins Joh. W. Friso. 27 360 m. O.t.N. Kp. Race. Polyphemus, 28 te Boston. Prins Alexander. 29 v. Montreal te Rotterdam. Pygmalion. 28 v San Juan n. Ciudad Truüllo. Ridderkerk, 28 v. Khorramshar te Basrah. Raki, 27 v. Taruna n. Donggala, Reyniersz, 27 v. Toll Toll te Menado. Ruys. 29 Kobe verwacht. Rijndam. 28 250 m. Z.ZO. Kp. Race. Riouw. 28 v. Aden n- Bahrein. Rempang, 27 v. Amsterdam te Wilmington. Stad Amsterdam, 28 v. Middlesbro te Narvik. Straat Makassar, 27 v. East London 28 Port Elizabeth verwacht. Sumatra, pass. 27 Straat Messina n. Genua. Scherpendrecht, 27 v. Paranagua n. Curacao. Stad Maassluis, 27 v. Rotterdam te Narvik. Stad Vlaardingen, 28 v. Vlaarddngne n. Narvik Sarangan, 27 v. Tj. Priok te Balikpapan. Schie, 27 430 m. O. Bermuda n. Antwerpen. Siaoe, 28 v. Tj. Priok te Tjilatjap verwacht. Sibigo, 27 rede Pagimanö. Stad Arnhem, 27 560 m. Ot.Z. Kp. Race. Stad Breda, 27 600 m. O.t.N. Kp. Race. Saiawatl, 29 te Bordeaux. Saparoea, 28 v. Takoradi n. Luanda. Slamat, pass. 28 Minicoy n. Djibouti. Sumatra, 29 Genua verwacht. Sarpedon, 29 te Curacao. Sommelsdijk, 28 te Belawan. Salland, 28 te Rio Janeiro. Tabinta, 28 v. Belawan te Singapore. Tarla, pass. 27 Ceylon. TJiluwah, 28 te Makassar. Trompenberg. 27 280 m. O.ZO. Kp. Race. Tiba, 28 670 m. W. ten Z. Lands End. Tamo, 28 v. Recife n. Paranagau. Tarakan, 29 Penang verwacht. Tibia, 1 Mel Port Kembla verwacht. Tjibodas, 28 v. Durban n. East London. Tara, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Tawali, 29 v. Baltimore te Galveston. Themisto, 1 Mel v. Narvik te Baltimore verw. Tiberius, pass. 28 Jamaica. Tomini, 29 te Antwerpen. Veendam, 28 v. New York te Rotterdam. Van Spilzegen, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 27 v. Kaapstad te Amsterdam. Westerdam, 27 v. Rotterdam te New York. Waiwerang, 28 v. Singapore te Soerabaja. Wieldreeht, pas. 28 Kp. Leeuwin. Waterman, 28 490 m. O.t.N. Kp. Race. Warwick Castle, 26 v. Nacala n. Dar es Salaam Willem Ruys. vertr. 29 v. Rotterdam n. Priok. Woensdrecht, 29 v. Pta Cardon te Gibraltar verw. Westland, 29 v. Buenos Aires te Amsterdam. T.Tsel, 28 te Tunis. Zeeland (KRL), 28 te Casablanca. Zuiderkruis, 28 360 m. W.t.Z. Walvisbaai. KLEINE VAART Atlas, 27 te Oran naar Malaga Algarve, 27 v. Amsterdam n. Antwerpen. Arnoudspolder. 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Att, 28 te Antwerpen. Albergen, 27 te Dordrecht. Att, pas. 28 Vlissingen. Ary Scheffer, 27 te Kopenhagen. Bill, 27 v. Londonderry n. Swansea. Brem, verm. 28 v. Rotterdam n. Oporto. Beekbergen, 27 v. Fowey n. Amsterdam. Bellatrix, 27 Vlissingen. Berend, 26 te Londen. Bonaire, 26 v. Middlesbro n. Malmö. Cornelia b II. 27 v. Rotterdam te Harllngen. Capri, pass. 28 Vlissingen. Claes Compaen, verm. 28 v. Cardiff n. Barry. Da Capo, 27 v. Carthagena n. Portsmouth. Depa, verm. 28 v. Londen n. Antwerpen. Deneb. 29 v. Connay's Quay te Roterdam verw. Duiveland. 27 v. Goole n. Rotterdam. Davlena Goekoop, 27 te Gent. Eljo, 27 v. Delfzlll n. Frederiksund. Frisia, 28 v. Marseille n. Dakar. spoed:: Aangeboden zonder woning- ruil; 4 kamer-woning, keu ken, hall, waranda met ko lenhok, huurprijs f 36 p. m. aan de Hoofdweg 258 I te A'dam voor Haarlems gezin. Brieven no. 2413. vriendelijk gelegen landhuis bewonend, in fleurig dorp op de Veluwe van m. 1. met eigen inkom sten, die tegen vergoeding van kost en inwoning met hulp voor het ruwe werk, zijn huis en huishouding wil verzorgen, Gestoff. zit- en slaapkamer aanwezig. Geen huwelijk. Brieven no. 2411. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen vv(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. DE ADMINISTRATIE. Fiducia, 28 v. Vlissingen n. Middlesbro. Gaasterland, 27 v. Harlingen te Leith. Glashaven, 28 v. Gothenburg te R'dam verw. Har tel, verm. 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Haskerland, 26 v. Harllngen te Gooie. Hast IV, 27 v. Parijs te Huil. Hoflaarv, 27 v. Cherbourg n. Sunderland. Henrica b, 28 Stockholm verw. Ilias, 27 te Malta naar Bari. Import, verm. 28 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ida Pieter. 27 v. Goole n. Gothenburg. Julia, verm. 27 v. Jersey n. Teignmouth. Jo, 27 v. Dublin n. Shoreham. Jongkind, verm. 28 v. Rouaan n. Casablanca. Koningin Juliana, pass, 28 Vlissingen. Keyser, 26 te Nantes. Kortenaer, 27 te Londen. Leuvehaven, 27 v. Rotterdam te Kopenhagen. Leemans, 27 te Calais. Midas, 27 te Amsterdam v. Kopenhagen. Maasym, pass. 28 40 m. NO. Sunk. Marcella, pass. 27 Startpoint. Merak, 27 10 ZW. Pantellaria n. Tel Aviv. Mirach, 26 te Bordeaux. - Mirfak, 28 v. Barcelona te Tarragona verw Monica, 28 te Belfast. Manto, pas. 28 Vlissingen. Melke, pass. 27 Vlissingen. Marne, 27 te Kings Lynn. Mypuck. 28 te Boness. Myson, veitr. 29 v. Goole n. Vlissingen. Nero, 25 v. Rotterdam n. Lissabon. Netta, 28 v. Terneuzen n. Rotterdam. Njord, 27 v. Londen n. Antwerpen- Noord, pass. 28 Flambrohead. Nieuwehaven, 27 v. Antw. te Gothenburg. Neeltje b. 27 te Dublin. Niagara. 28 v. Vlissingen n. Dublin. Nettie. 27 v. Par n. Amsterdam. President Roosevelt, verm. 28 v. Malmö na-^r Hamina. Prima, 26 v. Nazalre te Bordeaux. Prior, 28 v. Liverpool te Bourgas verw. Quo Vadls. 26 te Shoreham. Strijpe, 28 te Dublin. Soemba, 27 v. Bari n. Bastia. Sambre, 27 v. Rouaan n. Rotterdam. Servus, 27 v. Londen n. Sharosborg. Ton. 27 v. Swansea n. Rotterdam. Timor, 27 v. Rotterdam te Ballina. Tyro, 27 v. Bristol te Teignmouth. Twin, pass. 28 Vlissingen. Trompenburgh, pass. 27 Brunsbtlttel n. R'dam Uramjo. 27 v. Boness n. Sunderland. Volharding. 26 v. Agadir n. Nantes. Vrouwepolder, 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Vlier, 26 v. Rotterdam te Lissabon. Viking, 28 te Rotterdam. Vlieland, 27 v. Rouaan n. Hamburg. Van Gelder, 27 v. Amsterdam n- Antwerpen. Vrijburgh, 26 te Casablanca. Westerschelde, 27 v. d. Tyne n. Nantes. Westlaan, verm. 28 v. Hamburg n. Rotterdam Westpolder, 27 v Lissabon te Qporto. Westerdok, 22 te Dieppe. Westropa, pass. 28 Vlissingen. Westereems. 26 te Eastham. Westward Ho. pass. 26 Prawlepoint. Wim, 27 te Bridgewater. IJstroom, 26 te Bristol. Zwerver. 29 v. Delfzijl te Goole verwacht. geldt de leuze Die sta-in-de-weg moet.... Weg OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wat u onnodig hebt, hebben anderen vaak nodig Grote Houtstraat 2630 - Haarlem J Ons wettig gedeponeerd handelsmerk voor *9 Gefabriceerd in onze fabrieken te Haarlem en Schoonhoven. EGYPTISCH MNNEN JONGENS- en MEISJES REGENJASSEN vanaf IMPORT DUBBEL EGYPTISCH LINNEN DAMES- EN HERENREGENJASSEN GABARDINEJASSEN CA pracht kwaliteit vanaf l/ITI 76.9U Ons devies: ZO VAN DE FABRIEK NAAR HET PUBLIEK GROOTSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND DONDERDAG DE GEHELE DAG GEOPEND Filialen te Haarlem, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Heerlen, Kerkrade, Breda en Leiden. GROTE HOUTSTRAAT 167 - HAARLEM - TELEFOON 16062 Engelse eetkamers pracht groot dressoir, ultschuiftafel. 2 fauteuils of 2 clubs en 4 stoelen, prima f 429 bekleding naar keuze, vanaf Gothieke eetkamers zeldzaam mooi en prima, ontwerp arch. J. Evers, bekleding uitgeschoren moquette f 557 naar keus, ook met clubjes, vanaf Blank eiken eetkamers zwaar groot dressoir met grote ronde hoeken. 4 beklede laden. 4 stoelen, geheel rond model, heerlijk zittend, grote uit- f aqc schuiftafel 1 Salonclubs, Bankstellen zeer grote keus. prima eigen stoffeer- f CO werk en bekleding naar keus, vanaf Franco bezorging - Prima service De zaak waar iedereen na vergelijk prompt weer terug komt Eigen stoffeerderij - De laagste prijzen Woninginrichting H. E. v. Beaumont JANSYVÈG 50 TEL. 13651 - Gevestigd 1908 Haarlem - Koninginneweg 71 (gesloten huis) brengt U opnieuw een bijzonder mooie en rijke collectie in SWAGGERS. MANTELCOSTUUMS, JERSEY DEUX PlèCES en JAPONNEN. Een verrassing voor elke vrouw, die voor weinig geld modieus en goed gekleed wil gaan. Uw bedden en kapokmatrassen gerepareerd door v. Doom's Woninginrichting zijn weer als nieuw GEN. CRONJéSTRAAT 113, HAARLEM - TELEF. 19141 Zeer speciale aanbieding in 4-vIams Gasfornuizen (overjarig model). Prima Duits fabrikaat met koperen branders en verstelbare ovenbrander voor onder- en bovenwarmte. Goedgekeurd door Gasstichtlng. KOK KRUISSTRAAT 5 HAARLEM TEL. 18908

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7