BEVA VAKKLEDING B. en W. naar aubade in Spaarndam Santpoort Opjaagstation voor watervoorziening aan Hagelingerweg Wordt de jeugdige Brommer kampioen? Puck Brouwer en Saat eerste in Voorburg AUTO-financiering 12 Pauw keek op molentje naar vuurwerk op Flora Oud-katholieke Kerk Wegdek Duinweg wordt binnenkort verbeterd Accordeonconcours in Concertgebouw Finse onderscheidingen voor sportofficials Tennis Fenny ten Bosch won Hockey FIH-tournooï in België? Golf Om de Van der Vliet-beker Schaken Kampioenschap van Haarlem Athletiek Sport in 't kort Scheepvaart Nu de weer in 't land is JScd» Jiaitt Vertrekt U over zee EERSTE HAARLEMS EMBALLEER- EN VERZENDBEDRIJF VRIJDAG 1 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Om 9 uur verzamelde zich de school jeugd van Spaarndam op het schoolplein onder leiding van het onderwijzend perso neel en maakte met de Spaarndamse mu ziekvereniging „Crescendo" een rondgang door het .dorp. Er waren voor de mooist versierde kinderen prijzen beschikbaar ge steld en de kinderen hadden zich veel moeite gegeven om uit te blinken. Twaalf prijzen werden toegekend als volgt: Groepen: 1 groep Flora, 2, Kabouters met kabouters; 3. geiten in huifkar, 4. Dijk doorbraak. Enkelingen: 1 de heks, 2 pierrot, 3 de schaapherder, 4 de invalidewagen. Troostprijzen: 1 de bloemenmolen, 2 de bollenvelden met molen, 3 de brandweer, 4 de straaljager. Nadat de kinderen op de muziektent hadden plaats genomen, kon de aubade be ginnen onder leiding van de heer S. F. v. Dijk. hoofd der school. Onder meer waren aanwezig burgemeester mr. P. O. F. M. Cre- mers en echtgenote, de wethouders en be stuursleden van het comité voor Nationale feesten. Na de aubade toonde de burge meester zijn bewondering voor de ver kleedpartij. Daarna werden de kinderspelen afge werkt als volgt: Meisjes 6 en 7 jaar: blokjesrapen. 1 Ellie Jansen, 2 Hannie Huttinga, 3 Joke Oud. Jongens 6 en 7 jaar, blokjesrapen: 1 Jan Krol, 2 Wim v. Warmerdam, 3 Wim Roza. Meisjes 8 en 9 jaar, was ophangen: 1 Ria v. d. Veldt, 2 Elsje de Rooy, 3 Hilda Snel. Jongens 8 en 9 jaar, ballopen: 1 Piet Berk, 2 Harry v. Schieren, 3 Bram Krol. Meisjes 10 en 11 jaar, geld vissen: 1 Leen Bouwens, 2 Gerard v. d. Vaart, 3 Joh. v. d. Pol. Meisjes 12 jaar en ouder, verkleed hard lopen: 1 Tineke Burggraaf, 2 Paulien Poel geest, 3 Nellie Goebert. Jongens 12 jaar en ouder, ballopen: 1 Kees Duin, 2 Ben Neve, 3 Henk v. d. Vaart. Na afloop hiervan werden de prijzen uit gereikt en ontvingen alle kinderen enige versnaperingen. 's Middags werd het feest der kinderen voortgezet in de speeltuin „Nieuw Leven". Hier werden volksdansen uitgevoerd door de kinderen, Dip en Dop vermaakten déze door hun clownerie en goocheltoeren en om 5 uur ging de jeugd voldaan huiswaarts. 's Avonds werd er een muzikale rc-od- gang met de grotere meisjes en jongens door het dorp gehouden en om 8 uur werd een concert gegeven door het Spaarndams gemengd koor en Spaarndams fanfare corps „Crescendo", dat zeer in de smaak viel, gezien het groot aantal luisteraars. Na het traditionele jeugdappèl op het Raadhuisplein, waarover wij reeds gisteren hebben geschreven, werden de geünifor meerde deelnemers in de gelegenheid ge steld zich thuis te verkleden, zodat de eerste kindervoorstelling in het Sportpark om tien uur begon. Het bleek dat de Commis sie Koninginnedag met het optredende Scapino-ballet een uitstekende keuze had gedaan. Het programma bood een uurtje onderhoudend amusement. Gedanst werd het sprookjesballet over de avonturen van een sneeuwpop die de winter overleeft om een sportieve strijd met de zon te kunnen aanbinden. Met levendige fantasie was voor een geestige entourage gezorgd: een ko misch ijsballet met een dwaze baanveger, lieftallige bloempjes en een imponerende zon, waarbij de zonderling dansende stier zeker niet de minste vrolijkheid veroor zaakte. De enthousiaste toeschouwertjes, ten overvloede nog in het bezit gesteld van de gebruikelijke versnaperingen, maakten daarop plaats voor de volgende groep, die zich zeker niet minder zal hebben geamu seerd. De eerste avond hebben reeds duizenden inwoners van Heemstede een dankbaar gebruik gemaakt van de geboden gelegen heid, e engratis bezoek aan de Flora te brengen. Toen dan ook om half tien de eerste lichtbom van de Belvédère af het donkere, luchtruim werd ingeschoten en de omgeving voor enige ogenblikken in een fantastisch witte gloed zette, hebben tallozen op en om het tentoonstellingster rein zich aan dit waarlijk unieke schouw spel gelaafd. Het iedere minuut herhaalde effect werd nog verhoogd door het op be paalde punten ontstoken Bengaals vuur, dat aldus gecombineerd de spreekwoorde lijke sprookjessfeer tot werkelijkheid maakte. Zelfs een der pauwen uit de her tenkamp, door de luide knallen in zijn nachtrust gestoord, had in de wieken van het bekende molentje, een betere obser vatiepost ingenomen, om van hieruit door schrille kreten eveneens van zijn grote be wondering blijk te geven. Dit alleszins ge slaagde experiment werd daarop besloten door de beiaardier van het Flora-carillon, die na het Wilhelmus nog een aantal volks liederen op zijn sonore instrument ten gehore bracht. Ook deze dag vond zijn besluit op het Raadhuisplein, waar het Oranje-bal nog vele danslustigen een uurtje in een geani meerde stemming bijeen wist te houden. De jaarlijkse vergadering der synode van de Oud-Katholieke Kerk is te Utrecht ge houden onder presidium van Kanunnik Th. Moleman. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel, gaf namens het episcopaat een overzicht van het kerkelijk leven in bin nen- en buitenland. Namens de Generale Thesaurie gaf de heer A. M. C. de Wilde een overzicht bij de diverse financiële stukken, die vervolgens door de synode werden aanvaard en ter bekrachtiging werden doorgezonden aan de bisschoppen. Een drietal belangrijke voorstellen be treffende activering van het lekenwerk in de kerk, stimulering van het gebruik der nieuwe Bijbelvertaling, welke spoedig in de Oud7Katholieke Kerk verschijnt, en voorlichting aan de gelovigen over diverse levensvragen werden aanvaard. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het rapport van een door de Bisschoppe lijke Raad ingestelde commissie betreffen de de binding van de jeugd aan de kerk en van de kerk aan de jeugd. B. en W. van Velsen achten het gewenst, de verbetering van het gedeelte van de Duinweg nabij de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort, waarvoor op de begroting voor 1953 een pro-memoriepost is opgeno men, binnenkort 1er hand te doen nemen. De kosten van deze verbetering, onder meer inhoudende het verwijderen van de aldaar aanwezige spoorrails, zullen een be drag van rond 6200,vorderen. Zondag 3 Mei zal het 12Vè jarig bestaan van de Haarlemse Klavarskribo Accordeon club worden gevierd met een jubileum- concours in de gemeentelijke Concertzaal, uitgeschreven door de Nederlandse Accor deon- en Mondaccordeon Bond, waaraan 22 orkesten zullen deelnemen. De H.K.A.C. heeft reeds verscheidene trofeeën verworven, waaronder eerste prijzen in de uitmuntendheidsklasse in 1948, in 1949 op het Bondsconcours te Eind hoven en in 1950 te Leiden. De laatste suc cessen werden geboekt in 1951 door het A-orkest (gevorderde spelers) en in 1952 door het B-orkest te Amsterdam, waar het hoogste aantal punten in de vierde klasse (met promotie naar de derde klasse) werd bereikt. Op het nu volgende concours zul len uitkomen het B- en het C-orkest (be ginners). Geen tegemoetkoming in vervoerkosten De heer H. G. Graaman te Santpoort heeft verzocht, uit de gemeentekas te mo gen ontvangen een tegemoetkoming in de vervoerkosten van zijn dochtertje, dat een bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem bezoekt. Volgens de Lager-onderwijswet 1920 wordt een tege moetkoming in de vervoerkosten slechts verleend, indien en voor zover de finan ciële toestand der ouders daartoe aanlei ding geeft. Het ingestelde onderzoek heeft uitgewe zen, dat de normen, welke B. en W. van Velsen bij het uitbrengen van een advies aan de raad tot inwilliging van een derge lijk verzoek in acht nemen, in dit geval worden overschreden. B. en W. stellen de raad mitsdien voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. Bij metingen, verricht in de zomer van het vorige jaar, is gebleken, dat de druk in het hoofdbuizennet voor water te Sant poort bij groot verbruik te laag is. In ver band hiermede is het, ter voorkoming van storingen in de watervoorziening, wense lijk, in dit deel van de gemeente een op jaagstation te doen bouwen. Het gebouw zal worden geplaatst aan de Hagelinger weg. De kosten aan de bouw van het opjaag station verbonden, worden geraamd op 22.000,B. en W. van Velsen stellen de gemeenteraad voor tot dit bedrag een cre- diet te verlenen. In een bijeenkomst te zijnen huize heeft de Finse gezant in ons land, de heer Aarne Wuorimaa, onderscheidingen uitgereikt aan enige personen uit de Nederlandse sport wereld, die betrokken zijn geweest bij de Olympische Spelen in 1952. Het betrof hier een officiële onderscheiding, speciaal ter gelegenheid van de spelen in het leven ge roepen, en waarvoor in Helsinki reeds ere tekenen waren uitgereikt aan enkele pro minente figuren. Toen werd het kruis van verdienste eerste klasse verleend aan Prins Bernhard, alsmede aan de heren A. J. Th. van der Vlugt, Nederlands gezant in Fin land, dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van het N.O.C., kolonel P. W. Scharroo, lid van het I.O.C., K. J. J. Lotsy, chef de mis sion van de Nederlandse Olympische ploeg en jhr. L. J. Quarles van Ufford, voorzitter van de Internationale Hockey Federatie, het kruis van verdienste tweede klasse werd toegekend aan dr. J. N. van den Hou ten, secretaris van het N.O.C. Zaterdag deed de Finse gezant medede ling van het feit, dat het kruis van ver dienste tweede klasse alsnog was verleend aan ir. J. Loeff (Kon. Verb. Ned. Water sportverenigingen), H. Molhuysen (Kon. Ned. Hockeybond), J. H. F. Sommer (Kon. Ned. Gymnastiekverbond), D. Schmüll (Ned. Basketballbond), J. de Vries (Kon. Ned. Zwembond), W. van der Vlugt (Kon. Ned. Hockeybond) en luitenant ter zee eerste klasse A. F. Elbert, adjudant van Prins Bernhard. De médaille van verdien ste werd toegekend aan mevrouw C. Lewis Prasing (Kon. Ned. Zwembond) en aan de heren H. Bruyn (Ned. Roeibond), Karei van der Meer (K.N.V.B.), J. Luxwolda, B. J. Moolenaar, L. Roozekrans en G. Voogd (allen Kon. Ned. Zwembond). De gezant reikte de kruisen en médailles met de oorkonden persoonlijk uit. De heer Linthorst Homan dankte de ge zant namens degenen, aan wie onderschei dingen waren verleend en namens het N.O.C. Op de eerste dag van het internationale tennistournooi in Wiesbaden heeft onze land genote Fenny ten Bosch het tot een zege ge bracht. In het damesenkelspel versloeg zij in de eerste ronde de Duitse Sanders met 6—2. 6—4. Mevr. Scholten had minder succes. Zij werd door de Duitse speelster Artelt met 6—3. 6—3 uitgeschakeld. In de eerste ronde van het herenenkelspel bleef Krijt (Ned.) met 2—6, 6—3, 8-3 Lau- dahn de baas. Naar het ANP verneemt ligt het in de bedoeling van de Belgische Hockeybond ter gelegenheid van het congres van de Federation Internationale de Hockey sur Gazon, dat in 1954 in Brussel wordt ge houden, een internationaal tournooi voor heren landenploegen te organiseren. Zoals men weet werd in 1950 een derge lijk tournooi in Barcelona gehouden, waar bij Nederland en Pakistan de eerste plaats in de eindstand deelden. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club is Donderdag de Van der Vliet Wisselbeker, 18 holes handicap stroke- plav. gespeeld. De beste resultaten waren van mevrouw E. TolkKönigel (22) en mej. L. Bouman (14) beiden met een netto score van 64. Deze dames zullen dus over moeten spelen voor de beslissing. Men had zich zo langzamerhand al ver trouwd gemaakt met de gedachte dat de titel van schaakkampioen van Haarlem het eigendom was van G. Kroone (IIS.G.). Wel kon hü vorig jaar het bezit van die titel met grote moeite prolongeren maar dat hij dit jaar reeds vroeg in de eindstrijd zou zijn uitgeschakeld, is toch wel één der grootste verrassingen van liet dit jaar zo vlot verlopende tournooi. Verheugend is dat het een jeugdige speler is, die hem zeer waarschijnlijk zal opvolgen: P. Brom mer, die zich ook reeds met opvallend ge mak door de voorronde werkte. Even zag het er naar uit, dat C. Hovingh (Het Oosten) de grootste kanshebber was. Na een nederlaag tegen c. orommer(naar- ïëm) won hij achtereenvolgens van G. Kroone en van J. P. Verhoeff (H.S.G.). Vervolgens kwam hij zeer gunstig te staan tegen J. E. Strengers (Haarlem), doch juist toen men dacht dat de derde achtereenvol gende overwinning een feit was, bracht nonchalance een onverwacht einde aan de strijd ten gunste van Strengers. Öe 19-jarige Brommer heeft zeer con stant gespeeld: hij speelde remise tegen Kroone en won van Hovingh en Verhoeff. Met 2i/„ pt. uit 3 wordt hij alleen nog be dreigd "door Strengers, die IV? pt. uit 3 heeft en Brommer nog moet ontmoeten. De andere spelers zijn uitgeschakeld, zo als uit onderstaande ranglijst blijkt: 1. P. Brommer: 2% pt. uit 3;. 2. J. E. Strengers: 1V2 Pt. uit 3: 3. C. Hovingh: 2 pt. uit 4; 4. en 5. J. P. Verhoeff en G. Kroone: 1 pt. uit. 3. In de eerste klasse schijnt H. Steffers (S.S.C.H.) recht op de titel af te gaan. Hij speelde tot dusver drie maal en won even- vaak. Zijn naaste concurrenten liggen IV2 pt. achter zodat Steffers aan 1 pt. genoeg heeft voor het kampioenschap. De volgorde is hier: 1. H. Steffers: 3 pt. uit 3; 2, 3 en 4. P. Fris, H. Klein en C. Hoogland: IV? pt. uit 3: 5. J. Strijbis: 1 pt. uit 4; 6. G. C. Hoogenes 1/2 pt. uit 2. Hoewel W. de Graaf in de tweede klasse tot dusver honderd procent scoorde, wordt hij toch nog ernstig bedreigd door P. N. Kastelein, die met 2V2 Pt- uit 3 maar weinig achter ligt. De anderen zijn practisch kans loos, zoals uit de volgende stand blijkt: 1. W. de Graaf: 3 pt. uit 3; 2. P. N. Kas telein: 2V? pt. uit 3; 3. M. M. de Rijk: 1 pt. uit 2; 4. J'. Boeré: 1 pt. uit 3; 5. F. W. Bar- thel: V> Pt. uit 2; 6. L. Beyer: 0 pt. uit 3. In de derde klasse gaan twee spelers, met onderling gering verschil, aan kop. Het ziin: 1. P. G. Kloos met 2 pt. uit 2 en P. v. "d. Knijff met 2V? pt. uit 3. Daarop volgen: 3. en 4. J. H. van Berkel en H. J. van Straaten: 1 pt. uit 2; 5. A. R. de Kruyf Jr.: V2 Pt. uit 2; 6. J. A. v. d. Putte: 0 pt. uit 3. De athleten Puck Brouwer en Theo Saat hebben Donderdagmiddag het baanseizoen ingezet met een overwinning. De wijze waarop beide athleten die tot stand brach ten verschilde echter wel enigszins. Had Puck Brouwer op de 100 meter van Hilde Veth (Hollandia) en Xenia StadDe Jong (Meeuwen) weinig tegenstand te ondervin den het Celebes-meisjes won onbedreigd in 12.5 sec. Saat moest er op het zelfde num mer heel hard aan trekken om zich Aret (DOS) van het lijf te houden. Hij slaagde daarin niet geheel, want voor beiden werd 11.2 sec. afgedrukt. De jury van aankomst klasseerde de V. en L.'er echter als eerste. Als Aret op de sintels tot even goede prestaties weet te komen thans werd op een grasbaan (wind schuin tegen) gelopen heeft de Nederlandse athletiek er een goede sprinter bijgekregen. Ook voor Van Wie- ringen (V. en L.) hadden deze door de „Stichting Nationale Feesten" op het Wil helm us-terrein georganiseerde wedstrijden en goede afloop. De 3000 meter wist hij na een interessant duel met Van der Voort (Trekvogels) in 9 min. 20.4 sec. op zijn naam te brengen. Van der Voort ging 4,6 sec. later over de eindstreep. De voornaamste uitslagen waren: Dames, 100 meter: 1. Puck Brouwer (Ce lebes) 12.5 sec.; 2. Hilde Veth (Hollandia) 13.2 sec.; 3. Xenia Stad—De Jong (Meeu wen) 13.3 sec. Speerwerpen: 1. Puck van der Stap (Ce lebes) 35 meter. Heren, 100 meter: 1. Saat (V. en L.) 11.2 sec.; 2. Aret (DOS) 11.2 sec.; 3. Dommels- huizen (DOS) 11.4 sec. 3000 meter: 1. Van Wieringen (V. en L.) 9 min. 20.4 sec.; 2. Van der Voort (Trekvo gels) 9 min. 25 sec.; 3. Van Driel (Trekvo gels) 9 min. 26.2 sec. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (APGS) 62.25 meter; 2. Ros (AV '40) 50.90 meter; 3. Van Druten (V. en L.) 49.89 meter. MARINE WON VAN LUCHTMACHT. In Leiden werd de traditionele voetbalwed strijd tussen Marine en Luchtmacht ge speeld. De aftrap geschiedde op originele wijze. Uit de enige Nederlandse helicopter, in beheer bij de marine, werd een officier neergelaten, die de bal op het veld wierp. De Marine won deze spannende wedstrijd met vijf—twee na bij rust reeds met drie nul te hebben geleid. DE ENGELSE LEAGUE. Voor de Engelse league werden Donderdag de vol gende wedstrijden gespeeld: Eerste divisie: Charlton AthleticTottenham Hotspur 32. Tweede divisie: Doncaster RoversLuton Town 10. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Alamak, pas. 29 Socotra n. Aden. Alioth, pass. 29 St. Vincen. Amsteldiep, 29 Singapore gepas. Aagtedijk, 28 v. New York te Buenos Aires. Aardijk, 28 te New Orleans. Abbedijk, 30 v. New York te Rotterdam. Averdijk, 23 v. Rotterdam te New Orleans. Alcyone, 29 v. Bahia n. Victoria. Alpherat, 30 v. Rotterdam te Buenos Aires. Armllla, 29 v. Singapore n. Llenehien. Amor, 30 te Rotterdam. Aalsdijk, 29 540 m. O.ZO. Kp. Race. Adinda, 29 220 m. Z.ZO. Bangkok. Al walk, 29 660 m. NO. Paramaribo. Amstelland, 29 1020 m. N.NO. Fernando Noronha Amstelveen, 29 400 m. Z. Cocos eil. Appingedijk, 29 430 m. W.t.Z. Flores. Axeldijk. 29 250 m. NO. Azoren. Agatha, 30 v. Soerabaja n. Pladju. Altair, 30 van Las Palmas naar Recite. Amsteldijk, 30 v. Le Havre n. Bremen. Amstelstad, 30 v. Geelomg n, Fremantio Amsteltoen, 30 v. Amsterdam n. St. Lauw Annenkerk, pas. 30 Sabang n. Aden. Arendsdijk, 30 v. Santos n. Rlo de Janeiro. Argos, pass. 30 Gibraltar n. Algiers. Almkerk, pass. 1 Mei Flnisterre n. Marsen Amerskerk, 30 te Antwerpen. Alchiba. 30 van San Francisco do Sul Grande do Sul. Alnatl, 30 v. Santos te Rio Janeiro. Alphard. 4 Mei te Antwerpen verwacht Alblreo, 1 Mei v. Bahia n. Recife. Aldabd, 1 Mei 150 m. NO. Batylu. Ariadne, 28 te New York Barendrecht, pass. 30 Kp. Bon. Blommersdijk, 30 v. Newport News t« R'dam. Bali, 29 v. Suez n. Aden. Bengkalis, 30 Padang verwacht. Blitar, 29 v. Mombasa n. Aden. Bloemfontein, 30 Kaapstad verwacht. Billiton, 29 te Cristobal. Blommersdijk, 29 v. Antwerpen. Bacchus. 30 te Port of Spain. Bagan, 29 v. Meulaboh n. Sinabang. Batoela, 29 v. Soerabaja 30 Semarang verw. Bintang. 30 v. Karachi n. Bahrein. Boissevain, 30 v. Rio de Janeire n. Kaapstad. Blijdiendijk, 30 v. New York n. Rotterdam. Bonaire. 30 150 m. O.NO. Fayal n. Plymouth. Caltex Nederland. 30 Kp. St. Vincent gep. Caltex Utrecht. 30 v. Sldon n. Rotterdam. Callisto, pass. 30 Kp. Race n. Quebec. Delfland, 30 te Rio de Janeiro. Da Ier dijk, 30 v. Curagao n. Cristobal. Elm i na, 30 te Dakar. Eos. 30 te Rotterdam. Esso Amsterdam, 29 670 m. NO.t.O. Bermuda. Esso Den Haag. 29 515 m. NO- Mona eil. Enggano, pass. 1 Mei Kreta n. Genua. Eendracht, pas. 1 Mei Gibraltar. Friesland (SSM), 29 v. Amsterdam te Sunderland Farmsum, 29 v. Portland n. Vizagapatam. Gadila, 29 v. Pladju n. Soerabaja. Gouwe, 29 v. Monrovia n. Dakar. Garoet, pass. 1 Mei n. Gibraltar n. Genua. Gordias. 30 v. Palermo n. Algiers. Groote Kerk, pass. 1 Mei Str. Messina n. Port Said. Gaasterland, t Mei te Rlo de Janeiro. Groote Beer, 30 v. Rotterdam n. Halifax. Haarlem. 29 300 m. W.t.Z. Flores. Helena, 29 v. Cumana r. Pampatar. Hermes, 29 v. San Felex n. Port of Spain. Hersilia, pass. 29 eil. Inagua. Hecuba, 30 v. Bremen te Antwerpen. Hector, 30 v. Saloniki n. Cavalla. Heemskerk, 30 v. Teneriffe n. Kaapstad. Helder, pas. 1 Mei Vlissingen. Hestia. 29 v. Baltimore te New York. Jagersfontein, 29 350 m. NO. St. Helena. Jupiter, pass. 30 Gibraltar n. Oran. Joh. v. Oldenbarnevelt. 30 300 m. W. Sabang. Kota Baroe, 29 v. Port Swettenham n. Singa pore. Kertosono, 29 v. Baltimore n. Houston. Kasimbar, 30 v. Padang te Benkulen. Kieldrecht, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Laagkerk, 29 v Genua n. Port Said. Leersum, 29 v. Golf v. Mexico te Amsterdam. Lemsterkerk, 29 v. Salala n. Port Soedan. Lombok, 29 v. Mombasa n. Belawan. Larenberg, 30 v. Barranquilla n. Tela. Lindekerk, pass. 29 Malta. Laurenskerk, 30 te Madras. Lekhaven, 30 te Fremantle. Loosdreeht, 30 te Cochin. Loenerkerk. 1 Mei te Aden. Luna, 30 v. Bari n. Messina. Lawak, 29 te Bombay. Leopoldskerk 1 Mei v. Londen te Rotterdam. Mitra, pas. 29 Kp. Wrath. Meliskerk, 29 te Hongkong. Murena. 1 Mei v. Singapore te Adelaide verw. Marken, 29 dwars San Salvador n. Philadelphia. Mentor, 29 v. Rotterdam te Hamburg. Mirza, 29 300 m. N.t.O. Turks eil. Modjokerto, Soerabaja verw. Maas, 30 v. Algiers te Carthagena. Madoera, 31 te Singapore verwacht. Muiderkerk. 30 v. Marseille n. Antwerpen. Maasdam, 30 v. Rotterdam n. New York. Maasland, 30 v. Bahia n. Las Palmas. Marisa, pass. 30 Ceylon. Nieuw Amsterdam, 30 te Casablanca. Nestor, 30 v. Antwerpen te Amsterdam. Ovula, 29 v. Singapore n. Pladju. Orion, 29 v. Malta n. Piraeus. Ondina, 29 90 m. W.NW. Madeira. Ootmarsum, 29 640 m. O.NO. Bermuda. Omala, 1 Med v. Malta te Volos. Overijsel, 30 te Singora. Oranjestad. 30 200 m. O. ten N. Fayal. Orestes, 30 v. Antilla n. Amsterdam. Polydorus, pass. 30 Vlissingen. Prins Fred. Hendrik. 25 v. Chicago n. R'dam. Prins Philips Willem, 29 v. Hamburg te Rot terdam. Prins Willem III, 27 te Montreal. Parkhaven, 29 110 m. Z Recife. Prins Joh. W. Friso, 29 720 m. W.t.Z. Valentia. Polyphemus, 30 New York verwacht. Poseidon, 28 te New York. Rotti, pas. 29 St. Maria n. Halifax. Rijnkerk, 29 v. Port Elizabeth n. East London. Raki, 29 te Donggala. Rijndam, 3 Mei Cobh verwacht. Straat Makassar, 29 v. Port Elizabeth n. Kaapst. Saroena, 30 v. Balikpapan te Pladju verw. Stad Maassluis, 29 v. Narvik n. Immingham. Samarinda, 27 te Singapore. Sabanig, 29 v Berau n TJ Priok. Scherpend recht, pass. 29 Kp. San Thome. Siberoet, 29 v. Makassar n. Ambon. Stad Arnihem, 29 200 m- ZO. Kp. Race. Stanvac Benakat, 29 v. Telokanson n. Sungeige- rong. Stanvac Djirak, 30 te Sungeigerong. Stad Dordrecht, verm. 1 Mei v. Huelva n. Sluiskil Stad Schiedam, verm. 1 Mei v. New Castle n. Narvik. Salawati, 30 v. Bordeaux n. Dakar. Sarangan, 30 te Cebu. Sommelsdij'k, 30 v. Belawan n. Singapore. Stad Amsterdam, 30 v. Narvik n. Newport Mon. Sumatra, 30 v. Genua n. Marseille. Soestdijk, pass. 1 Mel Gibraltar n. Halifax. Stad Maastricht, 1 Mei v. Rotterdam te Huelva verwacht. Schiedijk. 30 v. Djeddah n. Djibouti. Stad Breda, 3 v. Halifax te Rotterdam verw. Salland, 30 v. Rio d>e Janeiro n. Ilheos. Sloterdijk, 30 v. Galveston n. Rotterdam. Tarakan, 30 Belawan verwacht. Ternate, 29 v. Semarang n. Tj. Priok. Tomori, 29 v. Aden n. Belawan. Tegelberg, 27 rede Singapore. Tamo, 29 150 m. O.NO. Bahia. Thedens, 30 te Makassar verwacht. Tjibantjet, 28 v. Singapore n. Shlmizu. Tjibodas, 29 v. East London n. Port Elizabeth. Tjiluwah, 30 v. Makassar te Balikpapan verw. Trompenberg, 29 720 m. O. Kp. Race. Thalatta, pass. 30 Coöhln. Tabian, 30 te Singapore. Tabinta, 30 v. Singapore n. Priok. Talisse, 30 rede Belawan. Titus, 30 v. Izmir n. Yerakini. Tara, 1 Mei v. Rotterdam n. Buenos Aires. Tiba, 2 Mei ca. 9 u. Rotterdam verwacht. Tomini, pass. 30 Vlissingen n. Southampton. Van Riebeeck, 30 v. Makassar te Ambon. Van Riemsdijk, 29 v. Makassar n. Buleleng. Van Spilbergen, 30 v. Rotterdam te Hamburg. Waal, 29 230 m. W.NW. Flnisterre. WaikelO, 29 v. Tj. Priok n. Belawan. Warwiekcastle, 28 te Zanzibar. Willem Ruys, 30 v. Southampton n. Port Said. Woensdrecht, 1 Mei v. Gibraltar n. Curagao. Waterman, 30 390 m. W. ten Z. Valentia. Willemstad, 1 Mei te La Guaira. Zeeland (KRL), pas. 30 Gibraltar n. Beyrouth. Zaan, 29 18 u. v. Skutskar n. Amsterdam n. Zaandam. Zonnewijk, 28 v. Kaapstad te Lorenzo Marquez Zuiderkruis, 1 Med v. Amsterdam te Kaapstad verwacht. KLEINE VAART Algarve, pass. 29 Vlissingen. Alpha, pass. 29 Vlissingen. Anne, pass. 29 Vlissingen. Arnoudspolider, pass. 30 Vlissingen. .Albergen, verm. 30 v. Rotterdam n. Genua. Anna, 4 Mei v. Durban te Mombasa verw. Asuncion, 30 v. Rotterdam n. Genua. Beekbergen, verm. 30 v. Amsterdam n. Londen. Birmingham, 30 v. Harlingen te Goole. Catharina, 29 te Gijon. Citadel, 30 v. Sunderland te Rotterdam. Claes Compaen, 29 v. Cardiff te Barry. Cornelia b II, 30 v. Harlingen n. Libourne. Dorinda, 30 v. Brugge n. Teignmouth. Elisa, 29 v. Bayorme naar Liverpool. Ellewoutsdijk, 29 v. Dublin n. Swansea. Ferocia, 29 v. Kotka n. Garston. Frisia, pass. 29 Kp. San Sebastiaan. Harold, 29 v. eykjavik n. Huil. Haskeriand, 29 v. Goole n. Harlingen. Henrica b. 29 v. Stockholm n. Norrkobing. Hoflaan. 30 v. Cherbourg te Sunderland verw. Ida Pi eter. 30 te Gothenburg. Julia, 30 Teignmouth n. Amsterdam. Kaap, pass. 30 Vlissingen. Keyser, 29 te Bordeaux. Kemphaan, 29 v. Bormholm n. Piraeus. Leuvehaven, verm. 30 v. Kopenhagen n. Assens Lydia, 30 v. Stettin n. Grimsby. Maartje, 30 v. Leith n Cuxhaven. Mies, 29 v. Newcasle te Blyth. Mutua Fles. 29 Vlissingen. Marcella, 30 v. Vlaardingen te Bundrana. Misland, 30 v. Rotterdam te Leith. Monica, 30 v. Belfast n'. Workington. Muphrid. 30 dwars East Goodwin. Myfem, verm. 30 v. Parijs n. Stockholm. Myson, 30 v. Vlissingen n. Brussel. Nettie. 29 te Amsterdam. Nieuwhaven. 29 v. Helslngborg te Malmö. Neeltje b, verm. 30 v. Barry n. Rotterdam. Noord, 30 v. Billingham te Shellhaven. Oise, 30 te Antwerpen n. Parijs. Prior, 28 te Bourgas. Poortvliet, 30 v. Dubrovnik te Casablanca verw. Rose Marie, 30 te Antwerpen. Spurt, 29 te Napels. Timor, 29 te Galway. Tromp, 29 te Sunderland. Urmajo, 29 te Sunderland. Viod, pass. 30 Vlissingen. Vrede, 29 v. Newport n. Pont Brule. Veenenburgh, 29 v. Middlesboro n. Rotterdam. Westkust. 30 te Antwerpen. Willem Barendsz, 29 te Newhaven. Westerdok, pass. 30 Galloper. Zeevaart, pass. 29 Vlissingen. SLEEPVAART Noordholland, 29 180 m. O.t.Z. Bermuda. Oostzee, 29 naar Aden terug. Thames, 29 130 m. N.NO. Massawa. Zwarte Zee, 29 130 m- N.NO. Massawa. „CAPRI" Charmant witlederen Califor- nia-schoentje - lederen zool - iets hogere hak voor de „Liffle Lady" elegant modelletje voor lente en zomer - moderne ballon crêpe zool in botergeel of wit Een schattige pump uit wit met bruin gecombineerd leder - fijn geperforeerd - In combinatie van leder met wit textiel: 7.95 modieus California-scboentje in wit of beige - zeer gemak kelijke pasvorm Pracht lederen sandaal voor JONG en OUD! Gemakke lijk en zéér solide - kern lederen zool m. 27-31 8.95 m. 32-34 m. 35-38 1 0.95 m. 39-47 9.95 t 3.95 de beste crêpe-sandaal v^or uw kind - ijzersterk „Fulfit"-pasvorm m. 18-22 4.75 m. 23-26 5.2* m. 27-30 5.95 m. 31-34 6.95 m. 35-38 7.95 FILIALEN IN GEHEEL NEDERLAND VRACHTAGENTEN WIJ VERPAKKEN EN VERZENDEN UW BAGAGE EN/OF INBOEDEL OF GEDEELTE DAARVAN. Levering van kisten, liftvans, containers, emballage, enz. Machi naal bandijzeren en verzegelen van kisten en koffers. Aanleveren diverse afschcephavens. Verzorging van douane-formaliteiten, verzekeringen, enz. Ruim 25-jarige ervaring waarborgt deskundige uitvoering. Emb. steeds beschikbaar. Door 't gehele land te ontbieden. Het meest vertrouwde en gespecialiseerde bedrijf op dit gebied is voor Internationaal Scheeps-, Rail-, Weg- en Luchtvervoer SPIEGELSTRAAT 4 HAARLEM Telefoon 13203 VOOR DIVERSE SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN ZOEKT NIET LANGER naar een prima gebr. rijwiel. Wij hebben te kust en te keur alle maten, merken en prijzen. A. KOELEMEIJER, Breestr. 3 VLOTTE EN DISCRETE AFWERKING INSTITUUT A.F.I. 1 Tempeliersstraat 32rood - Haarlem Tel. 21443 (tijdelijk) Ja, meneer, had U maar een BEVA gekocht! Dan had die zak niet kunnen uitscheuren. Dan had die broek niet zo kunnen slijten en dun worden. Voor BEVA-werkbroeken wordt een speciale kwaliteit Schuttersveld-man chester aangemaakt... zakken en naden worden nog eens extra ver sterkt... U kunt ermee kruipen, U kunt Uw zakken volstoppen, U kunt hem over een huis gooien... hij is niet te verwoesten... evenmin als de speciale BEVA khaki werkhemden! Een gegarandeerde BEVA-Lion overall voor slechts f 14 90

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 14