Indochinese oorlog thans in een beslissend stadium Koninklijke familie temidden der getroffenen Europese markt voor staal gisteren plechtig geopend Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Deputatie uit rampgebied Eisenhower besnoeit Trumans begroting Duizenden défileerden voor jarige Koningin Europese handel met communistisch China Krijgsgevangenen Het woord is aan... VRIJDAG 1 MEI 1953 2-9'7e JAARGANG No 95 EEN TWEEDE KOREA? Niet méér Franse troepen naar het strijdtoneel Hulp aan buitenland lager Atoomkracht voor Nederlandse industriën? Minister Algera sprak 734 vertrekkende emigranten toe Koninginnedag-viering in Indonesië Prawda acht vrede mogelijk 1 Uitzending van NRU ter herdenking der bevrijding Jeugdige uitgever werd verdacht van brandstichting Acht verkeersongelukj'es op één dag Hollandse Crediet- en Depositobank over 1952 Vrije concurrentie geen vastgestelde prijzen Nehim kotters naar Rijswijk Haringuitvoer in eerste kwartaal 1953 Twee ernstige valpartijen 67e JAARGANG No 248 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor irt Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkeiïj Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) De oorlog in Indochina is nu diploma tiek en militair in een beslissende fase getreden. De rebellen van Ho Chi Minh, die de laatste maanden een verdrievoudigde steun van de Chinese communisten moeten hebben ontvangen, rukken zó snel op in Laos (een van de drie deelstaten van Indo china) dat een capitulatie van de Fransen, die hier over weinig en slecht-voorbereide troepen beschikken, niet heel lang meer op zich zal kunnen laten wachten, tenzij Frankrijk op korte termijn toch nog een beslissende steun in wapens en zelfs troe pen zou ontvangen. De Franse regering volgt met gespannen aandacht het verloop der krijgsverrich- tingen, aldus Reuter. Men verwacht, dat zeer binnenkort de opstandelingen tot de aanval op de hoofdstad van Laos, Loeang Prabang, zullen overgaan. De minister van Indochinese Zaken, Letourneau, heeft de ministerraad meegedeeld, dat de stad verdedigd zal worden en dat men niet overweegt terug te trekken. Generaal Lecherres, stafchef van de Franse luchtmacht, zou Donderdagavond naar Indochina vertrekken om persoonlijk de ondersteuning der landstrijdkrachten door de luchtmacht te leiden. In de Franse regering heerst menings verschil over de vraag af een beroep op de UNO dient te worden gedaan. Premier Mayer en president Auriol zouden voor standers van een dergelijk beroep zijn, Bi- dault, de minister van Buitenlandse Za ken, zou echter krachtig tegen een derge lijk stap gekant zijn. Hij zou vrezen, dat Frankrijk in de UNO geen krachtige steun zou krijgen. In Franse militaire kringen is Donder dag verklaard, dat er geen sprake is van het zenden van meer Franse troepen naar Indochina. Sommige hooggeplaatste offi cieren hadden gezinspeeld op de behoefte aan nog 40.000 man, doch volgens ge noemde kringen zijn, gezien de Franse ver plichtingen elders, geen extra-eenheden beschikbaar voor het front in Indo china. (Reuter/A.F.P.) In Saigon is uit ge woonlijk goedingelichte bron vernomen, dat de Australische en de Amerikaanse rege ring Koning Sisavong Vong, die heeft ge zworen in zijn hoofdstad te zullen blijven, hebben verzocht Loeang Prabang te ver laten om te voorkomen, dat hij in Viet- minh-handen zal vallen. De Fransen ge loven, dat de Koning toch nog zal beslui ten zich in veiligheid te stellen. Burgers en militairen bouwen koorts achtig aan de versterking van de hoofd stad van Laos, Loeang Prabang. Sommige Vietminh-troepen zijn de stad reeds tot op 18 kilometer genaderd. In Franse mili taire kringen te Saigon meent men, dat de opstandelingen door hun lange opmars uit geput zijn, hetgeen de hoop, dat de ver dedigers van Loeang Prabang de eerste aanvallen zullen kunnen afslaan, vergroot. De stad ziet er reeds uit als een be legerde vesting. Winkels zijn gesloten en de straten zijn leeg. Franse vliegtuigen vliegen af en aan met versterkingen en voorraden. In Birmese bladen is Donderdag een be roep gedaan op de Aziatische staten om ge zamenlijk te trachten tot regeling der Indo chinese kwestie te komen voor Indochina een tweede Korea wordt. United Press meldt uit Washington: Amerikaanse senatoren, die goed van de buitenlandse aangelegenheden op de hoogte zijn, hebben verklaard dat de regering be reid is om al het mogelijke, behalve het zenden van troepen, te doen om de Franse positie in Indochina te versterken. Thailand bedreigd De premier van Thailand, Phiboel Song gram, heeft Donderdag op een persconfe rentie verklaard, dat in Thailand een al gemene mobilisatie zal worden afgekondigd in geval de dreiging van Vietminh-opstan- delingen aan de Thailandse grens groter zou worden. Indien Laos om internationale hulp zou vragen en indien de verdediging van Thailand dit zou eisen, zou zijn land WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower heeft Donderdag op zijn weke lijkse persconferentie meegedeeld dat hij de begrotingsuitgaven voor het belasting jaar l953-'54 met 8.5 milliard dollar zal besnoeien. Deze bezuiniging zal voor het grootste deel worden verkregen door ver mindering van uitgaven voor defensie en hulp aan het buitenland. De president wilde niet meedelen, hoe veel de hulp aan het buitenland zou wor den verlaagd. Ex-president Truman had in Januari, kort voor zijn aftreden, de kosten van de verde diging in 1953-54 geraamd op 46 milliard en de uitgaven voor hulp aan het buitenland op 7.6 milliard dollar. President Eisenho wer deelde mede niet in te zien, hoe tegen het eind van het belastingjaar 1954 (30 Juni 1954) de Amerikaanse begroting slui tend gemaakt zou kunnen worden. De effectieve militaire kracht zou in het komende jaar niet door de voorgestelde bezuinigingen worden verminderd. In feite zouden leveranties worden versneld door concentratie op productie van die uitrus ting, die in de onmiddellijke toekomst de meeste militaire waarde heeft, zo verklaar de Eisenhower. De Amerikaanse politiek zou niet ge bonden worden aan een „magisch critisch jaar", doch worden gebaseerd op de ge zondere theorie, dat een werkelijk gevaar wellicht jarenlang aanhoudt de Thailandse troepen uit Korea terugroe pen en in dat gebied in de strijd werpen, aldus voegde de premier hieraan toe. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat, indien de inval in Laos deel uitmaakt van een nieuwe communistische strategie, een inval in Thailand zeker zou volgen, hoewel mogelijk enige tijd zou verstrijken voor het zover zou komen. De Thailandse regering heeft alle maat regelen genomen met het oog hierop. Voorts zei hij, dat de Verenigde Staten is verzocht wapens naar Thailand te zenden. Volgens een bericht in de New York Times uit Den Haag heeft een viertal Ne derlandse ondernemingen besloten samen te werken bij de uitvoering van plannen welke een spoedige toepassing van atoom kracht voor industriële en commerciële doeleinden beogen. De betrokken ondernemingen zijn Phi lips, de Bataafsche Petroleum Maatschap pij, de Staatsmijnen en de K.L.M. Vertegenwoordigers van deze onderne mingen zullen volgende week te Utrecht bijeenkomen met vertegenwoordigers van de „Stichting voor Fundamenteel Onder zoek der Materie (F.O.M.) Evenals andere jaren hebben weer vele duizenden in de tuin van paleis Soestdijk gedéfileerd voor de jarige Koningin. Ook nu weer werd de bordestrap overdekt met de bloemen, die allen hadden meegebracht. Het was een kleurige stoet, die door de tuin trok, terwijl het rijdende carillon, dat in een hoek van de tuin stond, vrolijke klanken liet horen. Vóór het défilé hadden leerlingetjes van het doofstommeninstituut te Sint Michiels gestel een meter lang krentenbrood over handigd aan de Koningin, die met de Prins en de vier prinsesjes op het bordes stond. De vorstin ontving tijdens het défilé enkele deputaties en speciale gasten. Eén daarvan was de 25-jarige Amerikaan Edward Ban- nigan uit New York, die de Koningin kwam gelukwensen en op zijn beurt door H.M. met zijn geboortedag werd gefeliciteerd. Ook hij was namelijk jarig. De Amerikaan, die de vorstin een orchidee aanbood, be hoorde vorig jaar tot het corps der Ameri kaanse mariniers dat op Korea vocht. Hij werkt thans een half jaar als volontair in een Amsterdamse fabriek. Het défilé duur de ruim anderhalf uur. Toen de duizenden waren vertrokken, was het bordes een duizendkleurig bou quet. Vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht brachten tijdens het défilé hoog in de lucht een imponerende groet. Na afloop ontving de Koningin nog 105 personen uit de rampgebieden. WASHINGTON (Reuter). Harold Stas- sen, de directeur van het Amerikaanse bureau voor de wederzijdse beveiliging, M.S.A., heeft Donderdag voor de commis sie voor buitenlandse betrekkingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verklaard, dat de Verenigde Staten geen dwang zullen aanwenden om bevriende regeringen van handel met communistisch China af te houden. Door „onderhandeling en overreding" zou betere samenwerking kunnen worden verkregen, zo zei hij. Stassen beloofde, dat hij een onderzoek zal instellen naar een bericht, volgens het welk een Belgische scheepswerf in de herfst van het vorige jaar werkte aan het verbouwen van een Russisch schip tot troepentransportschip. Stassen verklaarde voorts, dat „de com munistische landen wanhopige pogingen doen om de beperkingen op het handéls- verkeer tussen Oost en West te verbreken". Zo zou volgens hem de Sovjet-Unie onlangs de Westelijke landen hebben aangeboden molybdenium te kopen tegen een prijs, die tienmaal hoger ligt dan de prijs op de wereldmarkt, en zij zou voor bepaalde spe ciale staalsoorten twee tot driemaal de normale prijs hebben geboden. Senator McCarthy heeft Donderdag ver klaard, dat Chinese communisten op zijn minst mede-eigenaren van enige schepen zijn, die onder Britse vlag goederen naar continentaal China vervoeren. Hij zeide ook bewijzen in handen te hebben, dat de Franse regering drie schepen bezit, die voor een dergelijke handel gebruikt wor den. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft gistermiddag de 734 Nederlandse emigranten, die met het re geringsschip „Groote Beer" uit Rotterdam naar Canada vertrokken, van de kade af toegesproken nadat hij van tevoren het schip, waarmee in totaal ongeveer 795 pas sagiers reizen, had bezichtigd. Omstreeks kwart over vier kwam de „Groote Beer" los van de kade, terwijl het Wilhelmus weerklonk. Nagezwaaid dooi» honderden wegbrengers gingen 734 emi granten hun nieuwe vaderland tegemoet. DJAKARTA (Aneta) Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana heeft de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië mr. W. F. L. graaf van By- landt, Donderdagavond in zijn ambtswoning in Djakarta een receptie gehouden. Ruim 3000 belangstellenden kwamen hun geluk wensen aanbieden. De Hoge Commissaris sprak een rede uit, waarna de aanwezigen een driewerf hoera op de Koningin uit brachten en het Wilhelmus en het Indone sia Raya werden gezongen. In Bandoeng is een vlaggenparade ge houden door leden van de Nederlandse militaire missie, die een bijzonder karak ter droeg als laatste vlaggenparade, op Nederlandse militaire wijze in Indonesië gehouden. Er waren officieren en onder officieren uit Bandoeng en Tjimahi aan wezig. Dat zeer jongemaar ook oude soldaten deelnemen aan de strijd tegen de soldaten van de V.N. in Korea, blijkt uit deze foto, die werd genomen in het uitwisselings centrum te Moensan. Boven een soldaat, die waarschijnlijk de oudste is, die door de V.N. werd uitgewisseld. Onder een krijgsgevangene, die niet ouder lijkt dan 15 jaar. MOSKOU (Reuter). Het officiële or gaan van de Sovjet-Russische communis tische partij, de Prawda, schrijft vandaag, dat als een wapenstilstand in de hete oor log in Korea mogelijk is, ook een wapen stilstand in de koude oorlog, die alle vol ken te gronde richt, mogelijk moet zijn. Een wapenstilstand moet door een vrede gevolgd worden zegt de Prawda, die de tijd voor alleenspraak voorbij en de tijd voor de samenspraak gekomen acht. (fes «S gJSSSi: F8 Een eenvoudig boeketje perebloesem, dat een Zeeuwse boerin gistermiddag op het Paleis Soestdijk aan de jarige Koningin overhandigde, getuigde van het nieuwe leven, dat thans moeizaam en schuchter in Zeeland ontluikt en gaf uiting aan de hoop van de bevolking uit de getroffen gebie den, dat eerlang hun land weer de luister van weleer zal krijgen. Het waren pas geplukte bloesems, van morgen nog door de burgemeester van Baerland naar Soestdijk gebracht en ze werden door mevrouw Van Oeveren-De Jonge, de echtgenote van de burgemeester van Wolphaartsdijk, met enkele eenvoudige woorden overgereikt. Zij sprak van de nood die de lage landen getroffen had, dankte voor het koninklijk medeleven en gaf de bloesems als symbool van de hoop op herstel, die thans weer in de harten begint te gloren. „Mogen deze bloesems de eerste vruch ten zijn van een nieuwe toekomst voor u allen", zo sprak Koningin Juliana, terwijl zij mevrouw Van Oeveren hartelijk de hand drukte. Van alle kanten waren ze gekomen, velen die een groot deel van hun familie of ge zin verloren hadden, kleine kinderen en ouden. De oudste was zonder twijfel de 102-jarige Jan Kip uit Dreischor, die en kele tulpen had meegebracht. Geruime tijd spraken Koningin en Prins met velen, die huis en haard verloren hebben en thans vaak als enige overgeblevenen van een heel gezin de toekomst tegemoet gaan. De 16-jarige Petronella Laanen uit Halsteren, die haar ouders, twee broers en een zusje verloren had, kon haar tranen niet weer houden toen de Landsvrouwe haar moed in sprak en haar deelneming betuigde. De Koninklijke familie temidden der ge- troffenen. Naast prinses Beatrix Opa Kip (102 jaar). Stilletjes mengde zich ook Prinses Wil- helmina onder het gezelschap. Sommigen hadden foto's meegebracht, foto's van het verdronken land en van de dierbaren, die daar hun leven hadden ge laten. „Het doet ons zo goed, dat wij hier vandaag mogen zijn," zo zeide een moeder van een der Zuidhollandse eilanden, „het is, ondanks alles wat we hebben meege maakt, een der mooiste dagen van mijn leven." En dit was de indruk, die men van allen kreeg. Men voelde zich gesterkt en ontroerd door deze ontvangst en al moge dan het land nog dor zijn, de perebloesems bloeien hier en daar weer en aan de kim gloorde voor velen op Soestdijk weer het licht aan de horizon van een toekomst, die tot dusverre nog donker en moeilijk leek. Ter herdenking van de bevrijding houdt de Stichting Nederlandse Radio Unie op Dinsdag 5 Mei in de Grote of Eusebius- kerk te Arnhem een bijeenkomst, die om 20.08 uur begint en gelijktijdig zal worden uitgezonden pver de zenders Hilversum I en II. Luitenant-kolonel aalmoezenier J. B. van Croonenburg zal tijdens deze plechtig heid spreken over „Militair Weerbaar", prof. dr. W. Banning over „Sociaal Weer baar" en de heer J. Smallenbroek over „Geestelijk Weerbaar". Medewerking aan deze herdenking ver lenen het groot omroepkoor van de stich ting N.R.U. en de Marinierskapel der Ko ninklijke Marine onder leiding van de ka pitein-directeur G. Nieuwland. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste vanmorgen tegen een twee- entwintigjarige uitgever uit Assendelft, verdacht van het plegen van brandstich ting, een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan vier maanden voorwaarde lijk. In het begin van dit jaar verliepen de zaken slecht en volgens zijn verklaring ging het hem in het bijzonder aan zijn hart, dat zijn medewerkers hiervan de dupe zouden worden. Hij besloot brand te stichten in een deel van de woning, waar in hij in Assendelft woonde, waardoor hij hoopte in het bezit te komen van geld van de verzekering. Hij hoopte dan een nieuw bedrijf te kunnen oprichten. De uitgever gooide een halve liter benzine op een vloer kleed, stak een sigaret op en liet de bran dende lucifer op het kleed vallen, waarna een steekvlam volgde. De verdachte ver liet de woning toen het vuur zich reeds uitbreidde. Het huis brandde uit en een belendend perceel liep gevaar op. Met moeite zijn een jongen en een baby van een half jaar gered. De hoofdbewoner was wel verzekerd, doch de uitkering was niet voldoende, om van het geld een nieuw huis te bouwen. Nadat de officier van justitie zijn requi sitoir had gehouden en opgemerkt had welke grote gevaren er geweest waren tijdens de brand, deelde de verdediger, mr. F. J. D. Theyse jr., mee, dat verdachte goed bekend staat. Pleiter besprak de mo tieven van de daad en vroeg een gecom bineerde straf op te leggen, waarbij het onvoorwaardelijke gedeelte gelijk is aan de preventieve hechtenis. De rechtbank zal op 14 Mei uitspraak doen. Karl Gutzkow: Ieder kind, dat ter wereld komt, predikt terstond het Evangelie der liefde. Op de Kruisweg te Hoofddorp stak gis termorgen de fietsrijder P. O. plotseling zonder zijn hand uit te steken de weg over met het gevolg dat hij werd aan gereden door een juist passerende perso nenauto. De getroffene kon na verbonden te zijn naar huis vervoerd worden. Gisteren zijn in de kom van Hoofddorp nog zeven verkeersongevalletjes voorge komen die gelukkig goed afliepen, zij het dan ook ten koste van materiële schade. In het 32e jaarverslag van de N.V. Alge mene Hollandse Crediet- en Depositobank te Haarlem deelt de directie mee. dat zich het afgelopen jaar niet heeft gekenmerkt door grote bedrijvigheid voor de bank. Door de weinige transacties in vaste goederen kwamen minder aanvragen binnen en bleef het bedrag aan afgesloten leningen beneden de verwachting. De bedrijfswinst van f7058 is dan ook lager dan het vorig jaar, maar als gunstige factor staat daar tegenover dat op de effec ten, waarop het vorig jaar wegens koers daling een verlies werd geboekt van f6880, in 1952 door de koersstijging, berekend naar de officiële beursnotering op 30 December 1952, een winst werd gemaakt van f5358, welk bedrag buiten de winstrekening is ge houden, doch waarvan een bedrag van f2999 naar de statutaire reserve is gebracht en f2359 werd geboekt op de rekening „reserve voor koersverschillen". Eveneens bleef buiten de winstrekening en werd aan de statutaire reserve toegevoegd een winst van f424, wegens verjaarde cou pons en dividendbewijzen. Door deze toevoe gingen bedraagt de statutaire reserve thans f 15.000. Voorts constateert het verslag dat de debi teuren uitstekend aan hun verplichting tot betaling van rente en aflossing hebben vol daan; geen enkele maal behoefde de directie rechtsmaatregelen te nemen. De vergadering van aandeelhouders heeft besloten de winst van f7050 als volgt te verdelen: belastingreserve f2300; 3 divi dend f 4500; saldo naar nieuwe rekening f258,—. LUXEMBURG. (ANP). De eerste Mei is voor de Europese kolen- en staalge meenschap de tweede gedenkwaardige da tum in haar korte geschiedenis geworden, die op 10 Augustus van verleden jaar een aanvang nam. Nadat op 10 Februari van dit jaar reeds de gemeenschappelijke markt werd ingesteld voor kolen, ijzererts en schroot, hebben de zes landen van het Schuman-plan met ingang van heden deze gemeenschappelijke markt uitgebreid tot het staal. Gistermiddag heeft de hoge autoriteit onder leiding van haar energieke voorzit ter Jean Monnet in het feestelijk versierde hoogovenbedrijf van de ARBED te Esch in Luxemburg het nieuwe Europese kolen- en staaltijdperk op symbolische wijze ge opend. Na een korte redevoering, waarin hij erop wees, dat thans géén grenzen meer bestaan tussen België, Frankrijk, Nederland, Luxemburg, Italië en West- Duitsiand voor steenkool en staal, stapte Monnet naar voren en verrichtte hij met een hamer, die versierd was met de kleu ren van de Europese gemeenschap, de eer ste handeling voor het openen van de tap- goot van een der modernste hoogovens in Luxemburg. Een ogenblik later stroomde in een vonkenregen het eerste witgloeien de Europese ijzer naar buiten, ijzer, dat tot staal en gewalste producten zal worden verwerkt en van heden af vrij in de zes landen van de gemeenschap verhandeld zal kunnen worden, op een markt die niet langer beïnvloed zal worden door belem meringen, deviezenbeperkingen, kwalita tieve restricties en discriminaties op het Met het oog op de opening van een nieuwe fabriek der N.V. NEHIM zijn de drie NEHIM-kotters van zee teruggeroepen om bij deze opening aanwezig te zijn. Maandag zullen de schepen weer naar zee gaan. In het eerste kwartaal van 1953 heeft de Nederlandse uitvoer van pekel- en steur- haring volgens opgave van de Dienst der Nederlandse Haringcontróle 12.499.641 kg. nette bedragen ter waarde van f 6.710.137, tegen 16.469.153 kg. ter waarde van f 8.670.056 in het eerste kwartaal van 1952 en 15.627.870 kg. netto ter waarde van f 7.056.341 in het eerste kwartaal van 1951. In het eerste kwartaal van dit jaar werd uitgevoerd door exporteurs gevestigd in Scheveningen voor een waarde van f 2.766.107, in Vlaardingen voor f 2.101.987, in Katwijk voor f 1.502.867, in IJmuiden voor f 258.494 en in overige plaatsen voor f 80.682. gebied van vervoer. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het Europese con tinent bestaat er dus geen Frans, Duits, Ne derlands, Italiaans, Luxemburgs of Bel gisch staal meer, doch nog slechts Euro pees staal. Hiermee is, zoals voorzitter Monnet opmerkte, de oorzaak van de bloe dige rivaliteit, die eeuwen lang tussen de volken van Europa heeft bestaan, uit de weg geruimd. Vrije concurrentie" Monnet heeft voorts op een persconfe rentie het besluit bekend gemaakt van de hoge autoriteit, dat op de gemeenschappe lijke staalmarkt vrijheid van concurren tie zal bestaan, zonder dat voor het mo ment minimum- of maximumprijzen wor den vastgesteld. De hoge autoriteit zal tegen het einde van Mei een commissie bijeenroepen, be staande uit staalgebruikers uit de 6 aan gesloten landen, zo deelde de president mede. Deze zal haar op de hoogte moeten stellen van de eerste gevolgen van de ge meenschappelijke staalmarkt en van de wijze, waarop de handel plaats had en waarop de prijzen zich hebben ontwik keld. Op de Strandweg in IJmuiden reed een sigarenwinkelier uit de Oranjestraat over twee vechtende honden heen, waardoor hij met de fiets viel en zo lelijk terecht kwam, dat opneming in het ziekenhuis noodzake lijk was. Later is het slachtoffer overge bracht naar de Valeriuskliniek. Op de avond van Koninginnedag begre pen twee fietsende dames elkaar op de kruising TuindersstraatCypresssenstraat niet goed, waardoor de een de ander aan reed. De 46-jarige mevrouw A. D. uit de Trompstraat was er het ergst aan toe; zij moest met een heupfractuur in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden op genomen. TORNADO IN GEORGLA (Reuter). Een tornado heeft in de Amerikaanse staat Georgia verscheidene huizenblokken verwoest. Elf personen zijn omgekomen en honderden liepen verwon dingen op. ^OOOOOCOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOCCOeoC^yyyvyy-YYxyy-yxyyooocK-x DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog en vrij zonnig weer met een overwegend matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. Iets koudere nacht. Morgen overdag voornamelijk in het Noorden van het land iets lagere tem peraturen. 2 Mei Zon op 5.09 uur. onder 20.06 uur. Maan op onder 6.25 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 1 Mei Hoog water- '4.56 en 17.16 uur Laag water: 0.38 en 12.59 uur. Zaterdag 2 Mei Hoog water: 5.30 en 17.52 uur. Laag water: 1.10 en 13.33 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1