Veelzijdige festiviteiten in Haarlem ter viering van Bevrijdingsdag LAAT UW TUIN gfl v. Empelen a if Vijfde binnententoon stelling op Flora hedenmorgen geopend bij TEMPO EEN PRIMA VERHUIZING Haarlems Dagblad Steeds betere prestaties op kinderzangconcours CV* Koningin en Prins in Oslo aangekomen Haarlem-Lichtstad tot en met Pinksteren Heemstede Amsterdamse Beurs 15 Kweker en amateur richten een fraaie expositie in 500.000ste bezoekster op Flora Faillissementen mm Vanavond komt ie weer Herhaling Weens tuinfeest verliep veel vlotter GERMANS' FOTOHANDEL H.A.T. speelt „Pinky" Ouderavond Voorwegschool Verkiezingsvergaderingen K.V.P. Aan vraagto rmuiier Doordat er in vele bedrijven Dinsdagmiddag gewerkt werd was de drukte op straat niet zo groot als op Koninginnedag. De samenstellers van de programma's voor de bevrijdingsdag hadden hiermee rekening gehouden. In de morgenuren was de jeugd aan de beurt om feest te vieren. In enkele bioscopen werden voorstellingen gegeven, op de Grote Markt waren velen bijeen voor de zeepkistenraces en in het Kenaupark werd een zangconcours voor scholieren gehouden. Het Centrumcomité heeft 's avonds reprises gegeven van „De Weense avond" en „De familie Kegge", in het Kenaupark bezoi-gde een cabaretgezelschap veel vrolijkheid, in Oost werd muziek ten gehore gebracht en in Noord trokken een demonstratie van modelvliegtuigen en een volley- ballwedstrijd de aandacht van velen. Met bals zijn de feestelijkheden op de bevrijdingsdag gesloten. Rondom het gemeentelijk sportpark aan de Kleverlaan keek gistermiddag een menigte jongeren en ouderen vol belang stelling omhoog naar een miniatuur-lucht vaartdemonstratie. Met snerpende motoren joegen kleine vliegtuigen over het grasveld rond, door leden van de Haarlemse Lucht vaartclub aan een lijntje gehouden, want anders zou men ze boven de stad hebben kunnen waarnemen, totdat ze wegens ben zinegebrek tot hachelijke noodlandingen zouden worden gedwongen. De jonge modelbouwers waren druk in de weer met blikjes brandstof en oliespuitjes en met de bij deze sport uiteraard nauwelijks te ver mijden tussentijdse motorreparaties. Dicht voor de omrastering van het sportveld zodat speciaal de jeugd zich er naar harte lust aan kon vergapen stonden de onge veer twintig toestellen hun aandeel in de demonstratie af te wachten. Voor de micro foon gaf een van de clubleden een uitvoe rig populair-technisch commentaar op alle nummers van het programma. En die waren de moeite waard ondanks de moei lijkheden die het hobbelige veld vooral bij de start van kleinere vliegtuigen veroor zaakte. Wethouder Geluk zwaaide de start- vlag voor het opstijgen van een Tiger- Moth-model, dat een paar weken geleden in de landelijke wedstrijd op Ypenburg nog de zesde prijs haalde, maar op deze geacci denteerde bodem telkens over de kop sloeg voordat het kans kon krijgen „los" te komen zodat het tenslotte „uit de hand" moest worden gestart. Dezelfde strubbelingen deden zich voor bij een „teamrace" in de A-klasse (lichtere vliegtuigen), zodat die niet veel spanning opleverde. Maar een latere teamrace met grotere toestellen (B-klasse) leverde inder daad boeiende wedvluchten op. Er namen drie ploegen aan deel, voor elk toestel een „vlieger" en een paar mecaniciens. De af stand was honderdvijftig vliegcirkels en maakte dus tussenlandingen voor het bij tanken, die in deze sport ook al pit-stops heten, noodzakelijk. Een gloednieuw blauw model met een begeerlijk Amerikaans motortje nam de leiding en won de 150 ronden door een grotere snelheid en een korter oponthoud voor het bijtanken. Het had aanvankelijk geduchte concurrentie van een andere „kist", die veel langer op eenzelfde hoeveelheid brandstof in de lucht kon blijven. De derde mededinger stortte helaas al gauw met sputterende motor neer en kon zich daarna nog slechts met moeite enige ronden van de grond verheffen. Verder waren er demonstraties met een kunstvlucht-model, dat loopings (voorover en achterover), rugvluchten en „wing- overs"- maakte; met een raeemodel en de demonstratie werd bekroond met een straalvliegtuigje, dat met een fietspomp van de voor de verbranding nodige lucht werd voorzien. Het bereikte een snelheid van 200 kilometer per uur en maakte een hels lawaai, dat de bijnaam van dit „jet"-vlieg- tuig, de „Toeter" zeker rechtvaardigde. De Haarlemse Luchtvaartclub heeft al eens eerder demonstraties als deze gegeven, maar ze blijven voor herhaling vatbaar, want men krijgt er niet gauw genoeg van. In Haarlem-Noord De kinderen van de leden van het comité „Haarlem-Noord" waren gisteren in het Frans Halstheater bijeen gekomen voor een filmvoorstelling. Er was een aantrekkelijk programma samengesteld, waarvan de jeugd genoten heeft. De kermisvermakelijkheden aan de Zaa- nenlaan trokken in de loop van de dag be hoorlijke belangstelling, evenals de film voorstelling in de avonduren. Liefhebbers (sters) van dansen waren naar het Julianapark getrokken, waar lus tig gedanst kon worden. Daar kwamen de leden van het C.J.M.V. tamboer- en pijper corps om tien uur bijeen, nadat zij een tocht door Haarlem-Noord hadden ge maakt, om een taptoe te blazen. Onder leiding van het bestuur van het comité was op het terrein aan de Klever laan een demonstratie met modelvliegtui gen gegeven en op het parkeexderrein aan de Planetenlaan een volleyballwedstrijd gehouden. ADVERTENTIE Muziek in Haarlem-Oost Het bestuur van het comité van „Haar lem-Oost (Oranjebond „Prinses Juliana") zorgt er ieder jaar voor, dat de bewoners uit hun wijk op prettige wijze feesten kun nen vieren op Koninginnedag en op bevrij dingsdag. Aan de samenstelling van de programma's wordt veel'aandacht besteed. Daarbij worden de jeugd en de ouderen betrokken. De kinderen van de leden trok ken Dinsdag in grote getale naar het Rem- brandttheater, om een filmvoorstelling bij te wonen. De harmonie „De Spaarnebazuin" maak te des middags een tocht door de Amster damse buurt en het Slachthuiskwartier en op verscheidene punten werd halt gehou den. Dan werd een nummer ten gehore ge bracht. De musici oogstten, waar zij in de uitgebreide wijk kwamen, veel succes. Een gezellige drukte heerste des avonds op het Nagtzaamplein. „Internationale samenwerking" heette het programma, dat door „De Alpenjagers" en „De hooischelf" verzorgd werd. Populaire nummers werden ten gehore gebracht zeer tot genoegen van de feestvierders. „De Spaarnebazuin" be sloot de feestelijkheden met een taptoe op het Nagtzaamplein. De kermisvermakelijkheden op de Zo- mervaart zullen ook vandaag geopend zijn. Variété Enkele duizenden mensen, waarvan een groot deel kinderen, hebben gistermiddag op de Kattenberg bij het Kenaupark in Haarlem van een compleet variétéprogram ma genoten, dat onder leiding stond van de komiek Willy Vervoort. Ook dit onderdeel van de feestelijkheden ter ere van de be vrijding liet niets te wensen over. De Kat tenberg, voor een dergelijk feest een uit stekend terrein, heeft een bijzonder groot aantal belangstellenden getrokken. Van alle punten om het podium konden de vol wassenen en kinderen de prestaties van de artisten goed volgen. Willy Vervoort opende het programma als „voorpost", zoals hij het hoemde, en bracht het publiek in een oogwenk in de juiste stemming. Hij vulde voorts de gaat jes tussen de nummers met amusante praatjes en vrolijke liedjes, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde. De accordeon-virtuoos Tonny Bakkenes, die bewees ook op de piano uitstekend de v/eg te weten, gaf in een 'nonstopspel een reeks vaderlandse liedjes en meer „popu laire songs" ten beste, waarbij de veelkop pige menigte naar hartelust meezong. Voor de sensatie zorgden de jongleurs Gery en Marion. Zij voerden op het kleine podium halsbrekende toeren uit. De kindergezich ten waren tijdens dit nummer een studie waard. De muzikale clown Fantasio oogstte wel het grootste succes. Hij bespeelde met evenveel gemak de viool achter zijn rug als de fietspomp. Behalve dit gezelschap, dat bestond uit artisten van formaat, verdient het „Cen trumcomité Koninginnedag" speciale lof voor de organisatie. v olleyball Dat volleyball een specifieke zaalsport is, hebben de speelsters en spelers, die gis teren aan de Planetenlaan enkele demon stratiepartijen te zien gaven, bewezen. De koude en de vrij harde wind maakten nor maal spel haast onmogelijk en de talrijke bezoekers zullen dan ook ongetwijfeld een verkeerde indruk van dit mooie snelle spel hebben gekregen. Bij de dames speelde de kampioensploeg van „Die Raeckse" tegen de rest van Haarlem. De uitslagen waren: 15—7, 15—10, 7—8. Bij de heren speelden de H.V.S.-kam- pioenen tegen de „rest". In deze wedstrijd waren de uitslagen: 157, 1510, 68. De heer J. G. de Groot, een der officials van de afdeling Haarlem van de Neder landse Volleyball Bond gaf tijdens de wed strijden een bijzonder duidelijke explicatie. ADVERTENTIE AANLEGGEN en ONDER HOUDEN DOOR VAK MENSEN. TUINBOUWBEDRIJF HEEMSTEDE Binnenweg 18, Tel. 3-80-80 Nadat in de bloemenhal op Flora te Heemstede tentoonstellingen waren gehouden, die in het bijzonder in het belang waren van de handel, de laatste binnententoon- stelling, die vanmorgen door de commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. L. A. Kesper, officiéél geopend is, is voor alle liefhebbers van bloemen en planten bestemd. Zij is ingericht door de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en is tevens bedoeld als de voorjaarskeuring der maatschappij. De tentoonstellng is de mooiste van de vijf en dat is te danken aan het feit, dat drie en dertig inzenders gezorgd hebben voor een bijzondere verschei denheid. Een vijfde deel is gewijd aan zomerbloemen, een deel wordt in beslag genomen door tropische planten en verder vragen bol- en knolgewassen de aan dacht van de bezoekers. Jannie Grollevian, 'n kinderverpleegstertje uit Amsterdam was de 500.000ste bezoek ster van de Flora tentoonstelling in Heemstede. Hier is zij met jhr. dr. van Nis- pen tot Pannerden en de heer Vermeulen, respectievelijk voor zitter en directeur der Flora, op de volle- grondsexpositie waar zij bedacht werd met een fraai bouquet tul pen en een doos bon bons. De gebruikelijke zangwedstrijd voor de lagere scholen (vijfde en zesde klassen) werd deze keer gehouden op de Katten berg in het Kenaupark, een rustig plekje, dat voor het doel uitstekend geschikt bleek. 'Negen scholen namen deel aan het con cours en ieder had twee liederen naar keuze te zingen. Het lokaas bestond uit vijf geldprijzen voor schoolreisjes, bene vens voor de hoogst geklasseerde de eer om de nieuwe wisselbeker te bemachtigen. De jury (bestaande uit Anny Bonarius, L. J. van Mechelen en ondergetekende) had een schijnbaar moeilijke taak, daar er over het algemeen fris en zuiver gezongen werd en de keuze der nummers bevrediging schonk. Maar zij had niettemin een rede lijk criterium in de mate van beheersing van rhythme en tempo, in stemming, klank gehalte en opvatting. Het was de R.K. Schoolvereniging uit de Cruquiusstraat die deze keer de eerste prijs en de wisselbeker in de wacht sleep te. De beide ten gehore gebrachte nummers klonken zeer beschaafd en muzikaal. De jongens van de St. Bavoschool (Eemstraat) wonnen de tweede prijs met een stevig ge- rhythmeerde prestatie. Zij zongen het „Merck toch hoe sterek" in een opvatting die, hoewel afwijkend van de gebruikelijke, historisch te verantwoorden was. Dit ver leende een persoonlijk cachet, dat evenwel de doorslag niet gaf. Deze werd bepaald door de muzikaal gedisciplineerde uitvoe ring. De derde prijs ging naar de St. Jozef school van de Herensingel, die ook met een uitvoering voor de dag kwam, die zeer ver zorgd was, doch wat betreft klankgehalte de mindere bleef van de vorigen. De St. Franciscusschool uit de Tugelastraat won de vierde prijs met een pittig gerhythmeer- de vertolking. Men verspeelde een hogere plaats door het ongemotiveerd al te mooi te willen maken. De St. Bavoschool (Wes tergracht) verwierf de vijfde prijs. Vooral met een canon werd een goede beurt ge maakt. Dicht in de buurt bleven de Domi- nicus Savioschool, de Koningin Emma- school, de St. Willebrordschool en de St. Bavoschool (Klarenbeekstraat). TEL. 17035 GROTE HOUTSTR. 3 A HAARLEM VOOR AL UW FOTOARTIKELEN De achterzijde van de bloemenhal is in beslag genomen door irissen. De inzending is verzorgd door de groep „De Iris" van de Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur. Het doel is het publiek te laten zien, dat het tegenwoordige sortiment bij zonder geschikt is de bloemen alléén te gebruiken. De iris wordt vaak gebruikt in I combinatie met andere bloemen. De in zendster geeft het bewijs, dat dit niet meer nodig is. De iris is op het ogenblik in vele kleuren in de handel. Met verbazing zal men zich afvragen, dat de kwekers er in geslaagd zijn de inzending van twintig duizend bloemen in Mei tot bloei te krijgen. De Groep „De Lelie", die nog maar en kele jaren bestaat, komt ook goed voor de dag met een fraaie collectie, evenals de Nederlandse Gladiolenvereniging met nieuwe aanwinsten. Deze bloemen bloeien wel zeer vroeg in het jaar. Inzending van Hout en Plantsoenen De dienst van Hout en Plantsoenen te Haarlem heeft een inzending tropische ge wassen verzorgd. Een rijstveldje is inge richt, bananen hangen aan een boom en ook is een koffieboom geplaatst. Er zijn meer tropische gewassen en dat is te danken aan eigenaars van buitenplaat sen die over kassen beschikken, waarin de gewassen groeien. Een grote groep bougainvillia's is in het middenvak te bewonderen. Bij het publiek zijn de paarse bekend. De bloemen zijn er nu in verscheidene kleuren; paars heeft echter de overhand. Aalsmeer is vertegenwoordigd met een grote groep begonia's in verscheidene De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: M. J. van Baar, technisch handlanger bij de K.L.M., Spaarne 43, Haarlem. Rechter commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. J. G. Rietkerk, advocaat en procureur te Haarlem. J. Veelenturf, blocmbollenhandclaar, Brou wersdwarsstraat 3 te Hillegom. Rechter-com- missaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. F. J. D. Theyse Jr., advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven dé faillissementen van: S. S. van Wijngaarden, forceur, wonende te Heemskerk, Meulmanslaan 8. Rechter commissaris: mr. II. J. M. Cokart. Curator: mr. Th. G. A Mulder, advocaat en procu reur te Beverwijk. B. C. van Keeken, wonende te Zandvoort, Koningsstraat 31, handelende te Amsterdam onder, de naam firma Germa. Rechter-com- missaris: mr. N. Smits. Curator: mr. B. J; de Boer, advocaat en procureur te Zandvoort. Het verhoor van de schuldeisers in de voorlopige surséances van betaling van: J. A. Sneldeis te Zaandijk en van J. M. Op dam en N. W. Opdam te Heemstede, zal niet gehouden worden op 5 Juni doch öp Maandag 1 Juni 1953. De ambassadeur van India te Parijs, ti. S. Malik, bracht gisteren een bezoek aan de „Flora", waar hij enthousiast filmde. variëteiten. Een inzender heeft aandacht besteed aan epiphitische planten, die in de woestijn groeien en een ander aan mais. Dat er veel te bereiken is met mais blijkt uit een inzending. Voorts noemen wij drie bindwerken, een rotspartij bij de ingang van de tentoonstelling en succulenten. In de ere hal Bij het beeld van Flora in de erehal zijn rozen geplaatst en langs een der wanden tonen orchideekwekers uit Haarlem en Aerdenhout hun prachtige producten. De wijze van opstellen der stand is de moeite van het zien waard. De vijfde en laatste binnententoonstelling laat zien op welke wijze kweker en ama teur in de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde samenwerken. Het doel van de Maatschap pij is onder andere de belangstelling voor bloemen en planten aan te wakkeren, zon der een commercieel doel. Door het in richten van de tentoonstelling slaagt de maatschappij daarin bijzonder. Officiële opening Om 11 uur kwamen genodigden in de erehal bijeen voor de officiële opening. Als voorzitter van het uitvoerend comité heette jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan nerden de gasten welkom en bracht hij dank aan de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde dank voor het inrichten der tentoonstelling. Er bestonden reeds goede Een overzicht van de nieuwste expositie in de tentoonstellingshal van de Flora 1953 relaties en vriendschappelijke verhoudin gen, die thans bevestigd zijn. Ook dankte hij het bestuur der afdeling Haarlem van Tuinbouw en Plantkunde die de voorberei ding voor zijn rekening heeft genomen. Baron d'Hangest d'Ivoy van Mijdrecht voerde het woord als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en richtte zich tot hen die aan de voorbereiding heb ben meegewerkt. Hij deelde mee dat er sedert 1908 regelmatig voorjaarskeuringen worden gehouden. Thans was Heemstede een goede plaats voor de keuring 1953. Mr. L. A. Kesper zeide in zijn toespraak, dat er op de Flora vele soorten bloemen te zien zijn. De laatste van de rij van binnen- tentoonstellingen brengt uitingen van de kwekerskunst op speciale gebieden en bloemen en planten van velerlei aard zijn te bewonderen. Daarbij zijn zeer zeldzame. Spreker is dankbaar, dat hij voor de eerste maal een tentoonstelling buiten zijn gewest mag openen. Daaruit komt tot uiting, dat het besef leeft, dat Zuidholland in belang rijke mate meewerkt aan de bloementeelt in Nederland. Mr. Kesper wenste de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde ge luk met het initiatief een tentoonstelling in te richten en hoopte, dat deze vele bewon derende bezoekers zal trekken, waardoor zij een indruk krijgen van haar werk. Hierna bezichtigden de genodigden de vijfde binnententoonstelling. Alvorens de uitslag bekend gemaakt werd door de secretaris van het Centrum comité, de heer P. B. van Eerdenburg, zon gen alle kinderen tezamen het Wilhelmus. De algemene indruk van het concours wees op een gestage vooruitgang van de pres taties. De deelneming zou echter groter dienen te zijn. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE Op de Riviervismarkt, recht tegenover de fa. T. Kroon Sr. en vervolgens iedere avond (behalve 's Zondags) om 8.30 uur wordt door een lantaarnopsteker met hoge hoed en ladder een echte antieke lantaarn aan gestoken. Maar weet U ook, dat deze lantaarn bij de fa. T. Kroon Sr. te koop is Trouwens wat kunt U niet kopen bij deze van ouds bekende zaak op de Rivier vismarkt 5? Een keur van echte leuke arti kelen kunt U er vinden voor iedere beurs en voor de meest verfijnde smaak. Gaat U eens kijken? Het verplicht U tot niets en U bent er altijd welkom. Hoewel men buiten het gereserveerde gedeelte van de Grote Markt of achter de voorste rijen vaak heel weinig kon zien van het gebodene. want daarvoor was het podium nu eenmaal veel te laag, mag toch worden vastgesteld dat de gisteren plaats gehad hebbende herhaling van het Ween se Tuinfeest meer bevrediging schonk dan de eerste uitvoering van dit extra-pro- graimmanummer van het Centrumcomité op Koninginnedag. In hoofdzaak was dat te danken aan de thans ongestoorde werking van de ge luidsversterking en aan de betere opstel ling van de microfoons in de muziektent, waardoor men van het spel der „Stehgei ger" onder leiding van Jac. Stoffer een aanmerkelijk gunstiger indruk kreeg, al kan de bezetting van dit ensemble zeker niet ideaal worden genoemd. Ook Dora Schrama oogstte thans een royaler succes met haar populaire operetteliederen. Behalve enige walsen liet het Scapino- ballet wederom „Carnaval" door Albert Mol op de gelijknamige muziek van Schu mann zien. In dit speciaal voor deze gele genheid gemaakte dansspel, dat overigens in een schouwburg meer voldoening zal schenken, werden de voornaamste rollen door Els Lindenheuvell als Pierrot en Ma- rischka Doom als Colombine vertolkt. De Belgische balletmeesteres van dit onder lei ding van Hans Snoek staande gezelschap, Tamara Tamarova, zorgde met een Spaan se dans voor een aantrekkelijke uitbrei ding van het programma. Zij trad ook so listisch op in de finale. Maar als men nog eens een dergelijk spektakel organiseert, dan moet men er toch wel voor zorgen de figuratie een welomschreven en zo mo gelijk zinrijke taak te geven. De vrolijk heid-op-eigen-houtje deed meer afbreuk aan de toch al geringe stemming, dan dat zij er ook maar enigszins toe bijdroeg. En bovendien had men wel een iets elegan tere manier van bewegen mogen instu deren. Maar al met al was het gisteren in ieder geval niet ongezellig op de Grote Markt met zijn prachtig verlichte pronk stukken van Nederlandse bouwkunst. ADVERTENTIE tegen een lage prijs Tel. 20020 - ROZENSTRAAT 13 Tel. 12525 ADVERTENTIE ZEISS KODAK Binnenweg 151 Heemstede - Tel. 39143 Alles op Foto-gebied AGFA LEIC A Om kwart voor zeven hedenmorgen is het Koninklijk Paar per vliegtuig van Soesterberg naar Noorwegen vertrokken. Koningin en Prins werden uitgeleide ge daan door de zaakgelastigde van Noor wegen, de heer M. F. Sandberg, en mr. J. Visser, chef van het protocol. Om 12.15 uur vanochtend is het Koninklijk Paar in Oslo aangekomen. Gistermiddag arriveerden drie Dakota's op het vliegveld Fornebu met een twintig tal lakeien en enkele kleedsters. Voorts werden met deze militaire vliegtuigen het zilver- en aardewerk, de ingrediënten voor de lunch, als kuikens, asperges en een schat van bloemen uit Aalsmeer aangevoerd. Dat alles dient voor de inrichting van de eet zaal in „Dronningen", waar Koningin Juliana Donderdagmiddag een lunch aan biedt. De voorzitter van Haarlem-Lichtstad de heer D. J. A. Geluk deelde ons mede naar aanleiding van het besluit de feestelijk heden en de verlichting tot en met Pink steren te verlengen, dat de gemeente haar eigen verlichting zal voortzetten en dat zij tevens zal tegemoetkomen in de kosten van de verlichting der straatverenigingen,waar bij zij de medewerking heeft van enige bedrijven die grote prijs stellen op voort zetting tot en met Pinkster-drie van Haar lem-Lichtstad. Met Gedeputeerde Staten en met de gemeente Heemstede, alsmede met enkele particulieren, zoals de hout zaagmolen „De Eenhoorn" en de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen wordt overleg gepleegd. Aangenomen mag wor den dat ook bij deze belanghebbenden be reidheid tot medewerking bestaat. Eveneens wordt overleg gepleegd met de vertegenwoordigers van het bedrijfs leven en de werknemersorganisaties over de verlenging van de ontheffing der Win kelsluitingswet. Het ligt echter in de be doeling dat de openstelling van 20 tot 23 uur gewijzigd wordt in een van 18 tot 21 uur, hetgeen voor winkeliers en publiek beter uitkomt. De R.K. Toneelvereniging „Heemsteeds- Amateur Toneel" geeft Zondag 10 Mei in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Heren weg de laatste toneelavond van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Pinky, het blanke ne germeisje", een toneelspel naar de roman van Cid Sumner Ricketts, onder regie van J. J. Schelvis. Vrijdag 8 Mei is er in de Voorwegséhool een ouderavond, ter gelegenheid waarvan tevens een aantal werkstukjes der leerlin gen zal worden geëxposeerd. Het hoofd der school, de heer C. A. Thürkow, vertelt dan het een en ander over de Voorwegschool, waarna nog een opvoering volgt van „De belevenissen van de dames Klets en Praat in de poppenkast". Tenslotte zullen dan nog enige plannen voor de komende school reisjes besproken worden. De afdeling Heemstede van de Katho lieke Volks Partij heeft in verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen een tweetal vergaderingen vastgesteld, waar van de eerste Donderdag 7 Mei gehouden wordt in het R.K. Verenigingsgebouw. Hier zal de wethouder van Openbare Werken, de heer E. J. van Lent, spreken over het onderwerp „De gemeentepolitiek in Heem stede". De tweede avond is bepaald op Vrijdag 22 Mei in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achterweg, waarbij het gemeente raadslid de heer Th. Verhoeven zal spreken over „Eenheid onder de Katholieken en de gemeenteraadsverkiezingen". Slotkoers Openings Maandag koersen 3-3 NederL'47 97 96% A.K.U 163% 163% Unilever 187 188% Philips Gloeil. 160% 160 Kon. Petroleum 313 313 A'dam Rubber 90 90 Holl. Amer. Lijn 144% 144 N. Scheepv. Unie 128 128% H.V.A 93% 98 Deli Mij 87 88 Amsterd. Bank 162% 162% Ned. Handel Mij. 156% 156% Rotterd. Bank 162 162 Twentsche Bank 158% 158% Anaconda Copper 38 Vs 37% Bethlehem Steel 53 52% Republic Steel 48% 48% Shell Union 66 65% 23% 24 U. S Steel 40% 39% Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van: te abonnèren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11