Intimiteit met buren kan teleurstellend zijn Dit maken we zelf V acantie-geneugten Onze puzzle M. José Carré Een halve cirkel-rok OOK DAAR BLOEMEN Aantal werklozen daalde met 10.737 „Zon en Water" in de Apollohal In 1 dag retour!! 10 Brieven van een Parijse huisvrouw Nieuw apartement was openbaring Wandeling langs de winkelramen Recepten voor vier personen Apeldoornse arts in het ongelijk gesteld HAARVERVEN Schilderijententoonstelling bij Hoogovens ZATERDAG 9 MEI 1953 oor 'O uw Weet u wel dat (Van onze Parijse correspondente) P a r ij s, Mei Het is zeker al wel weer een jaartje geleden, dat onze buurman ons huis verlaten heeft. Nu verwacht in Pai-ijs niemand, dat je je voor je buurman in bijzondere male interesseert of je zelfs ook maar met hem bemoeien zal, maar met déze man, een vrijgezel van een eindje in de veertig, waren we toch al tijd wel heel goed opgeschoten. Wel zelden kwamen we bij elkander over de vloer, maar niettemin of juist daar door behoorde hij tot dat soort huur lieden waarvan het spreekwoord zegt, dat ze vaak te verkiezen zijn boven een verre vriend. Floepte het licht uit ten gevolge van een storing in het net, dan leenden wij elkander kaarsen en verder bestond er tussen ons de zwijgende af spraak, dat we nooit een woord van protest zouden laten horen indien het aan gene zijde van ons gemeenschappe lijke éénsteensmuurtje soms 's iets luidduchtiger toeging dan voor de an der eigenlijk helemaal redelijk of aan genaam kon zijn. Hij vei'droeg zo de onvoldragen muzikale oefeningen van onze beide zoontjes en wij, van onze kant, hadden ons er allang mee ver zoend dat hij steeds maar weer ver geefse pogingen deed om aan zijn piano een enigszins aanvaardbaar beeld van Mozarts Don-Juan-ouverture te geven. En nu is hij dus al weer zoveel maan den weg en wij waren bijna zijn be staan vergeten, omdat je nu eenmaal zo ontzaglijk véél mensen in je leven ontmoet. Tot hij onlangs op een morgen plotseling opbelde om ons uit te no digen zijn nieuwe appartement eens te komen zien. Een fameuse flat die jullie beslist zal bevallen, zo prees hij, alsof hij vermoedde dat we te weinig inte resse voor zijn huidige behuizing zou den hebben, zijn nieuwe woning aan. Na zoveel jaren zij aan zij, met dat lichte muurtje er tussen, te hebben ge leefd, konden we die veronderstelling natuurlijk niet op ons laten zitten en zo maakten we dan een afspraak voor de volgende dag. Het was een groot en machtig huis dat met het adres correspondeerde, ge legen in de Rue du Cherche-Midi tus sen bijna niets dan schilderachtige en rommelige antiquiteiten-winkeltjes en zaakjes in bric-a-brac. Zoals dat in Parijs vaak het geval is, bleek het in wendige van dat huis helemaal niet met de gevel overeen te stemmen en toen we de opgegeven etage hadden be reikt, meenden we zelfs een ogenblik, dat we ons hadden vergist. Zo grandi oos zag die voordeur er met al dat ko peren beslag wel uit. En beetje schich tig belden we daarom aan, en toen een duur dienstmeisje in diep zwart en hel der wit die deur opende, hadden we ons zeker voor onze vermeende vergis sing geëxcuseerd als toen niet net onze ex-buurman zélf op de achtergrond was verschenen. Monsieur Blech, zoals hij heet, liet ons direct met zichtbare en gemotiveer de trots zijn hele interieur bekijken, en vervuld van een sprakeloze bewon dering, lieten we ons daarna wegzak ken in een van zijn monumentale elub- fauteuls. Dat was nu nog eens een in richting die me aanstond. Niets dan oude meubels, maar alle zo geplaatst dat je toch geen moment de indruk kreeg in een museum te zijn verzeild. Voorzover ik er kijk op heb, behoorden al die stoelen en tafels en wat dies meer zij niet eens allen tot precies de zelfde stijlfamilie, maar toch vormden ze samen een soort natuurlijke eenheid omdat alle dingen die op zichzelf mooi zijn, elkaar nu eenmaal altijd wel ver dragen. Het huis bestond, voor Parijse begrippen, uit een bijna onwelgevoeg lijk groot aantal kamers met bovendien nog een geëlectrificeerde keuken en een badcel met zwarte tegels, allemaal za ken die je in Parijs eigenlijk alleen maar bij de allerrijkste mensen vindt. Het allerleukste was overigens zijn werkkamerstudio, die je via het dak bereikte en vanwaar je uitzicht had op een prieel waartegen 's zomers, zoals onze gastheer vertelde, de rozen bloeien Ik vertelde monsieur Blech na de eerste emoties wat moeizaam te heb ben verwerkt, dat ik hem benijdde maar hem niettemin feliciteerde met zijn huis waarin hij zich wel intens ge lukkig moest voelen. Hij had zeker een erfenisje gehad, zo opperde ik speels. Coquetterie Dat was het niet, erkende hij, maar wél had hij er zijn hele familiefortuin tje tegen aan geworpen. Hij beschikte nu niet meer over ene sou, beweerde hij, zodat hij uitkeek naar een huurder om dan zelf wat in de campagne te gaan schilderen. Blech is van huis-uit wel architect, maar omdat dit beroep in Frankrijk totaal overbodig is gewor den sinds er toch niet meer wordt ge bouwd, had hij zich een jaar of tien ge leden op de schilderkunst geworpen. Niet dat dat hem wél wat opbracht, maar al schilderend, zag hij zo tenmin ste enige tastbare resultaten van zijn werk. Zijn ouders die een grote textiel fabriek in het Noorden bezitten, sturen hem elke maand wel voldoende om ge rieflijk van te leven, en die opmerking over zijn platte portemomnaie had dan ook niet zo heel veel om het lijf. Ik bood hem dan ook maar niet aan bij mij een paar biljetjes op te nemen. In de kringen waarin Blech verkeert, staat het namelijk wel chic tegenwoor dig een beetje met de armoe te coquet - teren. Iemand die zich op zijn rijkdom voor zou laten staan, provoceert daar mee direct de verdenking dat hij tot het gilde van de BOF behoort. Met de initi alen de beginletters van beurre-oeufs- fromage, worden hier de nogal talrijke middenstanders aangeduid die in de oorlog met hun zwarte markt in zuivel of andere producten hun koetjes op het droge hebben gehaald. In dezelfde geest, is het óók wel goed, je met de nodige nonchalance te kleden en, vooral thuis er zelfs niet voor terug te deinzen je in kleren te hullen die eigenlijk nau welijks veel meer dan lompen zijn. Onze Blech vertoonde zich zo in een jasje waar aan beide zijden zijn elle bogen dwars doorheen staken. Maar dat contrasteert nu juist zo dankbaar met de aangeboren aristocratie in manieren en uiterlijk waarover zo'n man be schikt. 'n Tikkeltje snobisme in de con versatie is evenmin verboden, en zo staat 't altijd wel goed te laten merken hoe stevig je relaties wel zijn met Tout Paris waarvan verschillende leden zijn, de comptesse Marie-Loure de Noailles bijvoorbeeld tegen wie je zo maar jij en jou mag zeggen. En dan behoor je natuurlijk voor alles goed te weten welke namen van schilders, schrijvers en musici op een gegeven moment in de circulatie zijn. Zo bevat onze voor malige buurman in zijn discotheek alle platen van Vivaldi op dit moment dè grote rage in Parijs. Ik wil niet zeggen dat onze vriend niet een zeer gedistingeerd en geculti veerd man zou zijn: maar ik had toch wel graag gemerkt dat hij daarvan iets discreter had getuigd. Het is altijd pret tig als je de gelegenheid krijgt zulke kwaliteiten zélf te ontdekken. En toen we zijn appartement, nog altijd wat ja loers, dan ook verlieten vond ik 't op nieuw wél weer jammer dat hij nu niet Zo langzamerhand wordt het weer iets beter en gaan we nu heus vast eens aan de zomer denken. Als we zo eens in de stad lopen en daar alle étalages zien met gezellige zomerstofjes, dan komt een ieder die zelf wel eens wat naait in de verleiding zo'n fleurig lapje te kopen. De eerst volgende drie keren gaan we u de patronen geven voor een zeer practisch en tevens gezellig zomer pakje bestaande uit een wijde klokken de rok, een blouse van dezelfde stof, met korte mouwtjes, en een schouder- loze blouse voor heel warme dagen. De blouse met korte mouwtjes kan afzon derlijk gedragen worden of dienen als bolero voor het pakje. Voor het gehele pakje hebben we on geveer 5 meter stof nodig van 90 cm. breed. De patronen zijn gemaakt voor maat 42-44. We beginnen deze week met de rok, hiervoor hebben w° 2.70 m. nodig. De onderste tekening geeft aan hoe het pa troon voor de rok ontstaat. In een hoek van het papier maken we een kwart cirkel op een derde van de taillewijdte -1 cm. Als deze lijn klaar is meet u even na of de ontstane lijn de lengte heeft van de halve taillewijclte. Daarna wordt een tweede kwartcirkel getekend, op de roklengte. De patronen worden nu uit geknipt en op de stof gelegd zoals de bovenste tekening dit aangeeft. Mid denvoor en middenachter worden schuin van draad. Dan vallen de klok ken mooier dan wanneer we ze recht van draad nemen. De bovenkant van de rok kan afgewerkt worden met een elastieken tailleband of een band van dezelfde stof. L.S, </l fc w -/c.-. meer naast ons woonde omdat de standing van ons huis vroeger daar al leen maar wel bij was gevaren. Maar aan de andere kant leek het me toch óók wel weer een verstandige beschik king van het lot, dat we hem vroeger nooit beter hadden leren kennen. Want zo is ons jaren lang verborgen gebleven dat er toch ook wel iets van de parvenu in hem school. Maar wie zal zeggen hoe zeer wij hem in het gebruik zijn tegengevallen? En daarom heb ik me, alsnog wat sterker voorgenomen me in het vervolg scrupuleus te houden aan de gulden Parijse levensregel: dring nimmerinde intimiteit van je naaste buren door. ève bruine vlekken op de gezichts huid voorkomen kunnen worden door de huid regelmatig met citroensap in te wrijven. Wanneer de huid niet sterk is, kan ook komkommersap worden ge bruikt. een zeemleren lap na gebruik steeds met schoon water nagespoeld dient te worden. Een vuil geworden zeem kan in een lauw sopje worden gewassen. Vuile plekken kunnen dan van tevoren met zachte zeep even wor den aangestreken. Aan het spoelwater enige druppels olie toevoegen, om de zeemleren lap soepel te houden. Na het oprekken van de lap, deze drogen tussen een paar doeken. Niet alleen in Nederland bloeien de bloemen, al zou men dat gaan me nen door de over vloedige aandacht die in deze dagen op het product der Nederlandse bloe- menk.wek.ers valt. Deze opname komt uit Engeland, waar de Mei even eens de schoon heid der natuur heeft wakker ge roepen. Bloeiende Magnolia's. Eén van de heerlijke dingen van de maand Mei is wel dat iedereen begint met leuke plannen te maken. Zullen we nu eens en pension gaan of ergens gaan kamperen, zullen we een fietstocht ma ken of er iedere dag op uittrekken? Elk plannetje wordt gewikt en gewo gen. Eigenlijk hebben wij overal zin in en wij vinden het ronduit betreurens waardig dat de vacantieweken zoveel minder zijn dan de weken waarin wij moeten werken. Er zijn van die vroeg tijdige lieden die verleden jaar al wis ten hoe en waar ze hun vacantie zou den doorbrengen. Ik heb tenminste ge hoord van bungalows die voor de hele zomer zijn verhuurd en hotels die vol geboekt zijn. Ik vermoed daarom dat verschillende mensen zullen zeggen: laten wij geen moeite doen een hotel te vinden, maar laten we er iedere dag op uit gaan. Dat is ook verrukkelijk. Het prettigste is evenwel dat u voortaan op zul ke dagen niet meer 's avonds tegen vijf uur met een zucht overeind behoeft te ko men, de kreukels uit uw rok moet strij ken, strootjes en sprietjes uit uw haar moet plukken en uw verbrande neus gaan poeieren omdat u op zoek moet naar een restaurant. Dat is niet meer nodig, want u kookt doodgewoon 's mor gens uw warme maaltijd en neemt die mee in een spijsdrager. Spijsflessen heten deze geïsoleerde spijsdragers. Het zijn hoge bussen, die aan de binnenkant op dezelfde manier zijn samengesteld als thermosflessen: twee „flessen" met een luchtledige er tussen, de binnenste fles is bestreken met een kwiklaagje om uitstraling te weren en daaromheen een metalen bus om al die breekbaarheid te beschermen. De bus wordt afgesloten met een kur ken deksel waarover een schroefdop sluit. Verder is de spijsfles nog voor zien van een sterke leren draagband. Hij is verkrijgbaar in maar liefst zeven verschillende maten van drie tot een halve liter inhoud. Wie met een auto reist kan zonder enige moeite de soep, aardappelen en de groente in drie ver schillende gamellen meenemen. Alles blijft heerlijk warm en smakelijk. Hetzelfde idéé heeft de geïsoleerde boterdoos. Door de luchtledige ruimte tussen twee bakjes blijft de boter hard. De doos is niet veel zwaarder dan de aluminium en blikken doosjes van vroeger, waarin de boter meestal ge smolten ronddreef en wat een viezig vettig geklieder gaf. Zo'n thermos- boterdoos is veel „zindelijker" in het gebruik. Voor de kampeerders heb ik enkele dingen gezien die niet aan de kam peeruitrusting zouden moeten ontbre ken. De canvas wateremmer kent iedere kampeerder. De plastic opvouwbare af- wasbak kent misschien nog niet ieder een. Hij is veel lichter in gewicht dan de vroegere canvas afwasbakken. Dan zijn er kampeerpannen van Zwitsers aluminium die niet meer met de vroegere „blikken" aluminium pan netjes te vergelijken zijn. Ze zien er veel solider uit, zijn steviger en toch niet zwaarder omdat alle overbodige randjes en richeltjes vermeden zijn. Bodem en wand vloeien rond in elkaar over. Het lijkt me toe dat hierdoor ook minder gauw deuken zullen ontstaan.De pan heeft een deksel dat tevens als koekenpan dienst kan doen, en dat tij dens het koken de pan goed afsluit. De aluminium borden hebben evenmin een rand, ze zijn flink diep en zien er niet meer zo blikkerig goedkoop uit zoals de kampeerborden van enige jaartjes terug. Ge kunt er nog een bestek van aluminium bij nemen, mes, lepel, vork en theelepeltje in een klem bij elkaar gehouden. Op de fles met melk doet men een rubber afsluitdop. Deze dop bestaat uit een rubber ring en een rubber dop. De ring, op een afstand van enkele centi meters van de dop af, wordt op de hals van de fles geschoven en de dop op de flesopening gedrukt. Al ligt de fles de hele dag ondersteboven in de fietstas, er komt geen druppel vocht door. De nieuwste tentlantaarn in een plas tic huls heeft aan een zijde een straat- en aan de andere zijde een tentlantaarn. Het is een staand „vuurtorenmodel", zoals dat in de lantaarnindustrie heet. Zo'n lantaarn in een afgelegen oord is een onmisbare lichtbron, dunkt mij. De watersportmensen kunnen echter beter een waterdichte staaflantaarn kopen. Om deze lantaarn zit een rubber hoes die alles (behalve de lichtstralen) af sluit. Hij wordt aan- en uitgeknipt met twee rubber knopjes. De watersport- kampeerders doen ook goed een mes mee te nemen dat blijft drijven. Dit kampeermes heeft een kurken handvat en het lemmet is natuurlijk van roestvrij staal. Al slaat men dus met. mes en al overboord, het mes komt in ieder geval boven drijven. De bijl draagt men in een leren hoes, een tasje waaraan twee lussen om de bijl aan de riem te kunnen hangen. Zo'n hoes koopt men natuurlijk ook om het kampeerschopje, dat op dezelfde manier aan de riem gedragen kan wor den. Er zijn plastic bekers en zeepdozen gemaakt van „zacht plastic", zoals dat heet. Hoe of die bekers en zeepdoosjes ook in de tas worden geduwd, hoe ze worden gedeukt, er tegen wordt ge schopt of er zelfs op wordt getrapt, ze nemen altijd weer de normale vorm aan. Ze scheuren niet, ze knappen niet, ze breken niet, enfin, in ieder opzicht uitermate geschikt voor het kamperen, waarbij men meestal veel hardhandig in een kleine ruimte pleegt te proppen. ANNEKE Tomaten-vleesragoüt. 250 gr. gekookt vlees, 50 gr. boter of margarine, 50 gr. (ruim 5 eetlepels) bloem), V2 1- water of bouillon, een stukje ui. prei of zeer weinig knof look, (zout), een blikje tomatenpurée. Het vlees in blokjes snijden, deze door bloem wentelen en in hete boter of mar garine aan alle kanten bruin bakken met de fijngesneden ui, prei of knoflook. De bloem en een paar lepels tomatenpurée toevoegen en even mee bakken. Dan bij scheutjes tegelijk de vloeistof er door roe ren en aan de kook brengen. De saus een paar minuten zachtjes laten doorkoken. Inplaats van water en tomatenpurée kan een flesje tomatensap worden genomen. Vleeskoekjes. 200 gr. gekookte vleesresten, een flinke snede oud brood, een stukje ui en peterselie, peper of nootmus kaat, zout, boter, margarine of vet, bloem. Vlees, ui en peterselie zeer fijn snijden en het brood raspen of al deze ingrediën ten malen, het brood dan het laatst door draaien. De massa met een weinig water vermengen (zodat zij juist samenhangt) en pittig maken met peper of nootmuskaat. Van het gehakt platte koekjes vormen, deze door de bloem schudden en in het heet vet aan weerszijden bruin bakken. Vleesschoteltje. 200 gr. vleesresten, 2 kopjes water, 30 gr. (3 eetlepels) bloem, een paar lepels melk, paneermeel, margarine. De vleesresten in blokjes snijden en op zetten ^et zoveel water, dat ze juist on derstaan. De massa een kwartiertje laten sudderen. De bloem aanmengen met wat koude melk en door de vleesmassa roeren. Het vlees bedekken met een flinke laag hete aardappelpurée en deze afdekken met paneermeel. Gesmolten boter of mar garine hierover lepelen. Eventueel er in de oven nog een bruin korstje op laten komen. vleessla. 200 gr. gekookt vlees, 2 flinke ge kookte aardappelen, een zure au gurk. een kropje sla of wat sterkers, zout, olie, azijn, mosterd (of toma tenketchup). Een theelepel mosterd met wat olie aan mengen. Vlees, aardappelen an augurk in kleine stukjes snijden en door het sausje roeren. Zo nodig azijn en zout toevoegen. De sla rf sterkers wassen, laten uitlekken en op het laatst met de rest van de ingre diënten vermengen. Eind April bedroeg het aantal bij de ar beidsbureau x geregistreerde werkloze man nen 75.785 tegen 86.522 op 31 Maart. In dit cijfer van 75.785 zijn 1392 geëvacueer- den uit de noodgebieden begrepen. Daarenboven waren op 31 April 22.216 personen werkzaam op een object van de Rijksdienst Uitvoering Werken tegen 23.313 op 31 Maart, De daling van het werkloosheidscijfer is voornamelijk toe te schrijven aan het sei zoen en aan de uitbreiding in verschillende provincies onder andere in Drente van het aantal in uitvoering zijnde open bare werken. In alle bedrijfstakken nam de werkloosheid niet onbelangrijk af met uitzondering van de landbouw, waar de werkloosheid een lichte stijging onderging (van 14.040 tot 14.662) tengevolge van de afloop der voorj aars werkzaamheden in de landbouw en het vrij droge weer, dat een ongunstige invloed had op de omvang der werkzaamheden voor het onderhoud dei- gewassen. Het aantal beschikbare bouwvakarbei ders bedroeg op 30 April 12.201 (vorige maand 17.363), metaalarbeiders 8389 (10.211) en losse arbeiders 17.822 (18.332). De vraag naar mannelijk personeel steeg van 16.750 tot 18.293. De werkloosheid was eind April het hoogst in Groningen met 38 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Zeeland en Limburg met resp. 10 en 13. Het rijksgemiddelde bedroeg 24 tegen 28 op 31 Maart. Met bekrachtiging van de uitspraak, die de president van de Amsterdamse recht bank in kort geding reeds had gewezen, heeft het Amsterdams gerechtshof dr. G. S. F. M., patholoog-anatoom te Apeldoorn, die als appèllant tegen het vonnis van de pre sident hoger beroep had aangetekend, in het ongelijk gesteld. Dr. M. ging niet accoord met een tussen de Apeldoornse ziekenhuizen en een zie kenfonds gesloten overeenkomst en had de eigenaresse van het ziekenfonds, de Neder landse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, laten dagvaarden. De ziekenhuizen en het ziekenfonds had den een overeenkomst gesloten, volgens welke de verpleegprijs voor fondspatiën ten met een zeker bedrag per verpleegdag zou worden verhoogd en dat het zieken fonds per verpleegdag aan de ziekenhuizen een wat hoger bedrag zou uitkeren. Daar door zouden de ziekenhuizen het patholo- gisch-anatomisch onderzoek zelf kunnen betalen en zelf kunnen beslissen aan wie dit onderzoek kon worden opgedragen. Dr. M. dagvaardde de Nederlandse Maat schappij in kort geding met het verzoek aan de president van de rechtbank de uit voering van de overeenkomst te doen schorsen totdat over de geldigheid ervan door bevoegde instanties zou zijn beslist. De president stelde hem echter in het on gelijk, evenals het gerechtshof. Een uitspraak tot schorsing, zo meent het hof, zou bezwaarlijk kunnen worden gegeven, aangezien in deze procedure één der belanghebbende partijen, de zieken huizen, niet is betrokken. Volgens het hof heeft de president van de rechtbank juist geoordeeld, toen hij tot de conclusie kwam, dat op de rechten van dr. M. geen inbreuk is gemaakt. ADVERTENTIE is na een vierjarig buitenlands verblijf te BIARRITZ, CöTE D'AZUR en SPORT Dl-IIVER SUISSE terugge keerd. M. .TOSé CARRé toont U gaarne (zon der enige verplichting) zijn SIMPELE GEDISTINGEERDE COUPE WAGENWEG 29 - HAARLEM TEL. 20518 Institut de Beauté - Bqoux Francais In de Apollohal in Amsterdam wordt van 13 tot 21 Mei de buitensporttentoon stelling „Zon en Water" gehouden onder auspiciën van de NTKC, de Hiswa en de KVNWV. Op deze 55 stands omvat tende binnenexpositie over de buiten sport kan de bezoeker zien op welke wijze en met welk materiaal hij in de zomer zijn vrije tijd „op, in en aan het water en op het land" kan doorbrengen. Het watertourisme is vertegenwoordigd met een tiental zeilboten, waarbij de nieu we in Nederland geconstrueerde wedstrijd boot voor twee man, de „Flying Dutchman". De Nederlandse Kanobond, die in zijn stand de kano toont waarmede ons land aan de Olympische Spelen in Helsinki heeft deel genomen, houdt op Hemelvaartsdag van Zaandam en Haarlem uit een stertocht naar de tentoonstelling. Ook op het gebied van kamperen en trek ken worden tentenmateriaal en kampeer uitrustingen getoond, evenals housecars en caravans. De bij de verschillende vormen van water- en landtourisme behorende kle ding ontbreekt niet: Er zal o.m. elke dag drie maal een show van badcostuums en sportkleding worden gehouden. De Nederlandse Toeristen Kampeerclub houdt de eerste vier dagen van de expositie in het nabij gelegen Beatrixpark een de monstratiekamp, waarin men kan zien hoe een goed kamp moet worden ingericht. De jongste telg van de watersport, tevens de snelste „de Speedboat", doet ook mee. Op Zondag 17 Mei zal op de Amstel bij de Berlagebrug een demonstratiewedstrijd wor den gehouden. Tenslotte vestigt VW Aalsmeer in een stand de aandacht op dit bekende water sport- en bloemencentrum. ADVERTENTIE UW MATRASSEN bijgevuld of vernieuwd MAAKLOON 1 pers f 12.50. 2 pers. 15.— HAARLEMS MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF Gr. Houtstraat 103 - Tel. 11485 Haarlem ADVERTENTIE DAMES. De nieuwste en snelste methodes A. MOLENDIJK DAMESKAPPER Santpoorter plein 1 Haarlem Tel. 19706 Buslijn 3-4-8 Zondag voor het publiek geopend In het restaurant van de Walserij-Oost hangen thans schilderijen en aquarellen van Lientje Weber. Deze begaafde, jonge vrouw ontving haar opleiding aan de Academie voor Beel dende Kunsten te 's-Gravenhage; zij reisde en schilderde in Frankrijk en Italië. Verder wordt een klein aantal nieuwe aquarellen (stadsgezichten) van Gerard Hordijk tentoongesteld. Zondag is deze tentoonstelling van 25 uur voor het pu bliek geopend. Deze kruiswoord variant, die in de puzzle-terminologie de „gekruiste zand loper" heet, zal onze puzzelaars wel niet veel moeite kosten. Horizontaal Be woner van een kolo nie; 4. Zuid-Ameri kaanse rivier; 7. Zacht merg v. e. cocosnoot; rijst met cocosmelk gekookt; 10. Godin v. d. Vrede; 13. Landbou wer; 16. Knaagdier; 19. Voorzetsel; 22. Klinker; 26. Klinker; 27. Voorzetsel; 28. Geheel de jouwe; 29. Europeaan; 30. Ge meenschappelijk lief demaal o. d. eerste Christenen; 31. Ver haal. Verslag; 33. Be zield levendig (Muz.); 35. Feestdis, diner met gasten. Verticaal 3. Be velen; 6. Dochter van Agamemnon; 9. Moe der van Apollo en Diana; 12. Reptiel; 15. Teugel; 18. Berg op Kreta; 21. Deel v. d. Bijbel; 24. Klinker; 25. Medeklinker; 23. Water in Friesland; 20. Smalle weg; 17. Regel; 14. Orde; 11. Warm (voorvoegsel; afgeleid uit 't Grieks) 8. Tijdelijk beslag op schepen; 5. Geen raad meer wetende. Diagonalen 1. t.m. 22. Sierlijk vogel tje der Amerik. keerkringen; 22. t.m. 2. Pakhuis opslagplaats; 3. t.m. 24. Gelei achtige stof; 32. t.m. 24. In verhouding, van of tot; 25. t.m. 5. Journalist; 25. t.m! 34. Zonder verstand, onzinnig; 35. t.m. 26. Waarborg; 26. t.m. 36. Tussenverdieping, insteek. Oplossingen moeten, ingevuld op het bij gaande diagram, worden ingezonden aan onze bureaux: Grote Houtstraat 93 of Soendaplein 37 te Haarlem, of Kennemer- laan 186 in IJmuiden. Zij moeten voorzien zijn van de aanduiding „Oplossing puzzle" en geen mededelingen voor redactie of administratie bevatten. De goede oplossin gen dingen mee naar de drie geldprijzen, ad 7.50, 5.en 2.50. De oplossing van onze vorige puzzle luidt: Horizontaal: 1. ai; 3. most; 6. loki; 9. la; 11. and; 13. ap; 15. no; 16. aas; 17. ara; 19. NAAM INZENDER: ADRES: egard; 22. als; 24. allerliefst; 26. uk; 28. re; 29. ar; 30. nl. 31. spree; 34. inn; 35. manco; 37. argon; 39. tafia; 41. van; 42. nap; 44. karei; 47. alles; 50. netto; 52. aal; 53. artis; 55. ar; 56. ab; 57. la; 58. kl; 59. verzameling; 61. bof; 62. uniek; 63. gas; 65. aal; 66. au; 67. em; 68. lei; 70. Is; 71. vere; 72. enge; 73. nn. Verticaal: 1. aa; 2. ina; 4. oa; 5. speer; 7. onder; 8. ko; 9. las; 10. as; 12. dra; 14. mal; 16. alt; 18. alternatief; 20. grein; 21. riant; 22, assamering; 23. dust; 25. vlot; 27. kp; 30 nc; 32. raakt; 33. eg; 35. mf; 36. naast; 38. ore; 40. all; 43. knap; 45. ro; 46. laban; 47. allee; 48. la; 49. oslo; 51. er; 54. ik; 56. azuur; 57a. alken; 59. vol; 60. min; 61. bas; 64. sen; 65. al; 66. ae: 67a. mg. 69. in. De prijswinnaar van de vorige puzzle waren: 1. G. H. Wamelink, Voorhoutstraat no. 6, Haarlem 7.50 2. Mej. P. L. Heijerman, Klein Hei ligland 46 rood, Haarlem5,— 3. J. de Haan, Lange Nieuwstraat no. 580, IJmuiden2.50

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12