EDO-Volewijckers: wedstrijd met zeer sterke verdedigingen E De opstellingen Groot aantal buitenlanders bij de motorraces op Zandvoort's circuit JSpiec/el Sporten A SPORT OP ZONDAG Animo Ready kan tweedeklasser worden in de korfbalcompetitie Courses te Duindigt Lamers begon goed in strijd om titel 38/2 Piet Knijnenburg op gloednieuwe DKW KORFBAL "enuur HOCKEY HANDBAL ATHLETIEK Om de Nobelsbeker Mutaties in competitie van de honkballers HONKBAL Biljarten der Strijd om the Ashes' R.I.P Wielrennen Gerrit Voorting niet naar Ronde van Italië Sir Don Duik M oeite Sportief ZATERDAG 9 MEI 1953 R IS VOOR MORGEN weer een volledig competitieprogramma vastgesteld bij de voetballers. Een programma, dat de clubs weer een stapje verder bij het einde van de toch al veel te lang durende competitie zal brengen. Voor de meeste verenigingen in de eerste klasse nog maar vijf weken en de voetbalschoe nen kunnen eindelijk voor korte tijd worden opgeborgen. Dat wil overigens noc niet zeggen dat er morgen al beslissingen zullen vallen in de hoogste af delingen. Geenszins. Zelfs bij RCIi niet, dat toch de grootste voorsprong heeft. Roch wint de Racing vanmiddag in het Heemsteedse Sportpark van Zwolse Boys, dan kan het de afdelingstitel vrijwel niet meer ontgaan. Te meer daar de blauwzwarten de inzinking van enige tijd geleden geheel te boven blijken te zijn. Dat zij tegen de Boys een winstpunt verspelen lijkt ons dan ook al heel onwaar schijnlijk. Van groot belang is voorts de strijd die Haarlem Zondag heeft tegen Enschedé. Het gelijke spel van Zondag jongstleden heeft de kans op de afdelingstitel geen goed ge daan. Doch wordt morgen in het Oosten gewonnen dan is er nog van alles mogelijk. Donderdag namelijk op Hemelvaartsdag ontmoeten de roodbroeken deze vereni ging weer en dan op eigen terrein en zij kunnen dus volkomen afrekenen met deze geduchte concurrent. De kansen voor morgen voor de volle winst slaan wij echter niet zo hoog aan daar Enschedé op eigen veld een gevaarlijke en lastige tegenstander is. Een gelijkspel ligt in de lijn der ver wachting. De andere wedstrijden van de clubs uit het district zijn van veel minder belang. VSV ontmoet Sneek op eigen terrein en kan winnen. Van Stormvogels, dat naar Heeren veen gaat, kan dat natuurlijk ook gezegd worden, maar waarschijnlijk is het niet. De Friezen zullen schutter Angenent wel een bijzondere bewaking geven en dat zal de stootkracht van de IJmuider voorhoede zeker niet ten goede komen. Twee maal dubbele spil? EDO speelt voorts thuis tegen de Vole- wijekers. Dat kan een interessante ontmoe ting worden als de Amsterdammers wederom zoals Zondag jongstleden tegen RCH met een dubbele stopper gaan spelen. In dien dat inderdaad gebeurt dan ligt uiter aard een gelijkspel wel erg voor de hand, aangezien ook EDO nog wel met de dubbele spil in het veld zal komen. In de tweede klasse kan Schoten zich tegen ZW in de Zaan weer meer uit de onderste regionen werken. Gezien het resultaat ver leden week tegen AFC moeten de Schotena ren kunnen winnen. De wedstrijd AFC HFC is van geen enkel belang meer. 't Zal wel een gezellige partij worden, waarbij het gezelligste elftal zal winnen. De KNKB-competitie loopt voor de Haar lemse twaalftallen op zijn eind. Zondag speelt Sport Vereent zijn laatste wedstrijd om twaalf uur op do Park in Amsterdam en moet zeker een gelijkspel kunnen behalen. Animo Ready komt in Amsterdam tegen Indo uit cn kan bij een overwinning de kampioensvlag hijsen. Voor de degradatie- oompetitie gaat Watervliet 2 op bezoek bij Oosterpark 2 en mag in staat worden geacht te winnen. Morgeen organiseert de HKB een junioren dag op het terrein van „Aurora", waarvoor in afd. I Animo Ready, Aurora. Haarlem en Sport Vereent zijn ingedeeld: in afdeling 2 komen uit: iNeuw Flora, Oosterkwartier, Oosthoek en ZKC (Zandvoort). Deze twaalftallen spelen een halve com petitie. De winnaars van de beide poules komen uit: Nieuw Flora. Oosterkwartier, plaats vindt. De wedstrijden beginnen om Om drie uur Zondagmiddag besluit het nationale hockeyteam de interland-ontmoe tingen van het seizoen met een wedstrijd tegen België in het Wagener-stadion te Am stelveen. De ploeg speelt in dezelfde opstel ling als in Nottingham en als tegen Schot land op één uitzondering na. De linkshalf plaats (E. Tiel) zal worden ingenomen door Hans Wagener. een neef van de man naar wie het hockey-stadion is genoemd. Zijn kracht schuilt in een prima techniek. Het zal aan spanning zeker niet ontbreken, want de Belgen zijn gewend een open partij hockey te spelen. Het gewone competitieprogramma bepaalt zich tot promotie-degradatiewedstrijden. BMHC VI, Strawberries II. Hermes en Hu- dito zullen, gelijk geëindigd, nogmaals een halve competitie moeten spelen, waarmede Zondag een aanvang wordt gemaakt. Straw berries gaat bij Hudito op bezoek en BMHC VI ontvangt in Bloemendaal de spelers van Hermes. Alliance, dat reeds van een plaats in de overgangsklasse zeker is, speelt de laatste wedstrijd bij en tegen Ring Pass. Het door de Zandvoortse hockeyclub aan gekondigde jeugdtournooi kan in verband met terreinmoeilijkheden niet meer worden gehouden. ZWEMMEN Voor de eerste maal zal thans in Haarlem de zwem- en poloclub HVGB een grote demonstratie kunstzwemmen geven. Morgen avond wordt in Stoop's Bad de „Kunst- zwemshow 1953" opgevoerd door de HVGB- kunstzwemgroep „De Najaden" onder lei ding van de heer M. Brandt. Een groot aantal nummers staat op het programma, waaronder „De Hongaarse dans van Brahms"; „Fantasie 19001953 een tegenstelling van oude en nieuwe tijd op zwemgebied. Aan de „finale" neemt een groep van totaal zestien meisjes deel. Een speciale verlichting is aanwezig. Als intermezzo zullen de oud-kampioenen, de heren Schatens en Denneboom, een uit gebreid programma komisch schoonspringen vertonen. Zij treden al vele jaren met groot succes op tijdens zwemfeesten in heel Ne derland. Een deel van de avond zal in beslag ge nomen worden door iets geheel nieuws in Haarlem. Door een sportmagazijn zal een modeshow van bad- en strandkleding ge houden worden, waarbij de nieuwe collectie voor het aanstaande zomerseizoen getoond wordt. Het programma begint om acht uur. ABCAjax kan weer een zege worden voor de gasten, evenals trouwens bij de wedstrijd VVGA—TIW. In de overgangsklasse A krijgt men de typische situatie dat de vier winnaars van vorige week elkaar ontmoetten, evenals dus de vier verliezers. Hier kan na Zondag al tekening in de strijd komen. EDO ontvangt Zaterdag om vier uur DWS en zal haar puntenaantal daardoor waarschijnlijk op vier brengen. EHS ontvangt Sparta tezelfder tijd. Of de Haarlemmers het kunststukje van vorige week zullen herhalen valt te betwijfelen. Van de verliezers kan SC Haarlem zich Zondag in Rotterdam tegen RFC herstellen van het fiasco van afgelopen Zondag, ter wijl VVGA 2 wel van Volewijckers zal we ten te winnen. TYBB tegen DOS In de B-afdeling ontvangt TYBB Zater dagmiddag om half vijf DOS. De Haarlem mers kunnen hier hun tweede zege behalen. HFC Haarlem gaat naar Amsterdam om DEC te bestrijden. Een gelijk spel behoort niet tot de onmogelijkheden. HCK gaat Zondagmorgen om 10 uur op bezoek bij Schoten 2 en kan hierdoor aan haar eerste winstpunten komen. CatchersZeeburgia zal wel een nieuwe nederlaag voor de witten worden. Zondag valt in de hoofdklasse de beslis sing om het kampioenschap van Nederland. Bij de dames speelt UDI tegen Zeeburg en heeft nog maar één punt nodig om de titel in de wacht te slepen. Bij de heren staat Hellas er precies zo voor met dien verstande dat de laatste ontmoeting gaat tegen Aals meer. En dan begint Zondag de promotiecom petitie voor de hoofdklasse, waarbij het Haarlemse Concordia-herenteam voor de tweede maal betrokken is. Vanzelfsprekend wordt door de handballers uit onze om geving met spanning uitgezien naar de resultaten der rood-witten. Drie jaar gele den waren ze niet zo gelukkig en het is voor ons nog een vraag of ze het er dit keer beter af zullen brengen. De competitie is namelijk wel bijzonder sterk uitgevallen dit jaar. In Groningen is het Vlugheid en Kracht dat al een paar jaar pogingen in het werk stelt om weer in de hoofdklasse terug te komen; in Oost zal UDI wel alles in het werk stellen om naast het kampioenschap van hun dames een pro motie naar de hoogste klasse van de heren te verkrijgen, terwijl in Zuid Eindhoven het kampioenschap van vorig jaar met een ster kere ploeg heeft geprolongeerd. En Turn- lust vormt in deze serie candidaten al geen uitzondering. Niet voor niets werd deze ploeg driemaal achtereen kampioen van West B. En misschien is de prachtige over winning van Concordia op Turnlust in de promotiecompetitie van drie jaar geleden i nog een prikkel extra voor de Hagenaars om de Haarlemmers te verslaan. Wij kunnen slechts hopen dat de Con- cordia-voorhoede de vele mogelijkheden voor een productief spel volkomen uitsluit en dat de achterhoede geïnspireerd door doelman Chris van Arem en spil Henk Kroes zich niet te snel laat intimideren door tegenslagen. In dat geval is er zeker een redelijke kans op succes in dit onge twijfeld zeer zware duel om een plaats in de hoogste afdeling. Morgen houdt de dames athletiek-vereni- ging „Gita", op het sportveld aan de Klever- laan in Haarlem de eerste jeugdcompetitie- wedstrijden voor meisjes van het district Noordholland van de KNAU. Ruim honderdveertig meisjes zullen hier aan deelnemen in de verschillende klassen. De wedstrijden beginnen om een uur. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag, uitge zonderd RCH dat vanmiddag om vijf uur speelt, met de volgende opstellingen (te weten van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Oden- thal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Jacobs Schilpzand, Roozen, Van Osch en Groe- neveld. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Willemink en Van Rheenen; midden: Lasschuit, De Vos en Van den Brink; voor: Van Lieshout, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Couwenhoven. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Wal- ther en Bax; midden: Evers, Schijve- naar en Snijders: voor: Plaisier, Koning, Roodselaar, Mul en Korevaar. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Van der Kuil, Bouwens, De Graaf en Phoolen. STORMVOGELS: Doel: Venus; achter: v. d. Oever en Ponte;; midden: F. Venus, H. Snoeks en J. Tol; voor: Westers, J. Snoeks, Angenent, Lup- pens en Drager. SCHOTEN: Doel: Kessens; achter: Wild schut, Meyer; midden: Klooster, Veen, Hogendijk; voor: Kleyn, Bot, Van Oosten, Berendrecht en Keulemans. H.F.C.: Doel: Van der Lee; achter: Van der Maesen en Houtkoper; midden: Timmerman, Molijn, Groot; voor: Ha. Winter, Bergisch, Ort, De Nijs en He. Winter. X50COOOOOC* Gisteravond werden de biljartpartijen tussen Hof van Holland en Benoorden Het IJ om de Nobelsbeker voortgezet. De voor lopige uitslag werd 148 in het voordeel van de Amsterdammers. De resultaten waren: In het afwisselende en aantrekkelijke programma, dat Zondag op Dijtldigt wordt gehouden, krijgen deze kier, -«ok de ama teurs hun deel. Hoewel cte" verrichtingen van O Marijke nog niet denderend zijn, kan zij met een bekwaam amateur hier winnen. De in vorm verkerende Ooievaar S en O Nelly Zora maken deze voorspelling echter onzeker, daar zij ongetwijfeld in de eindstrijd aan de favoriet een harde noot te kraken zullen geven. De 2500 M lange Meute-prijs is nauwe lijks te voorspellen, daar het grote gezel schap vrijwel van gelijke kracht is. De vorm der paarden zal hier de doorslag geven cn daar de paarden van Ten Hagen in uitstekende conditie zijn, wordt aan zijn keuze uit Oranje Nassau en Peter Spencer de voorkeur gegeven boven Quick Hollan- dia G, die voor de plaats nog moet oppas sen voor Prof. Heny. Het continentale num mer brengt de cracks Mac Kinley, Note- kraker S en Lion aan de start. Een zeer open nummer, waarin gezien de voor gift die Lion krijgt aan de leeuw van de Haarlemmermeer de voorkeur gegeven dient te worden vóór Notekraker S cn Mac Kinley. De gemakkelijke wijze, waarop Perfect Heny Woensdag j.l. wón, heeft zoveel ver trouwen gewekt dat aan dit pittige paard een eerste winkans wordt toegemeten in de Dressuur-prijs. Quick Boy en Quirinus zijn de ernstigste rivalen. Het openingsnummer met de beginnende garde verbergt weer vele geheimen in zich, maar de wijze waarop Quick P zich de laatste maal vertoonde, maakt de vos vrij wel tot de zekere winnaar. Quicksilver S en Quasi A zijn het waard om voor de plaatsen te worden ondersteund. Bij de rennen wordt de aandacht ge vraagd voor de klassieke Hengsten- en Merriën Producten-ren, een belangrijke graadmeter voor de komende Derby. Alle candidaten zijn present. Stal Frowein, die zich steeds terdege op de klassieke num mers voorbereidt, heeft in Pistache en Silver Slipper de beste kanspaarden. Truus en Riphales zullen op de plaatsen kunnen eindigen. Nu Brioso niet meer in de Noble Star- prijs startgerechtigd is, zal Thalia zijn taak als toekomstig winnaar kunnen overne men. Miss Young en Arsenal zijn de an dere mogelijkheden. In de openingsren heeft Britoly een beste kans, gevolgd door de keuze v. d. Kraats uit Dicky en Sakina. Het ziet er naar uit dat er Zondag aanstaande op het circuit in Zandvoort bij de inter nationale motorraces een verwoede strijd zal worden geleverd in de verschillende klassen. Het grote aantal buitenlandse deelnemers staat daar wel borg voor. En mocht het zo worden dat de buitenlanders te veel de boventoon gaan voeren - wat de span ning toch niet nadelig zou beïnvloeden - wel dan blijft de kans op een spannende strijd tussen de Nederlanders onderling nóg groot omdat de races van Zondag mee tellen - met die van Assen en Tubbergen - voor het kampioenschap van Nederland. Monne 250 250 28 35 8.92 300 276 28 65 9.85 130 130 27 26 4.81 Scholten 185 180 27 52 6.66 250 250 17 74 10.70 Phillippo 250 185 17 51 10.88 Boonakker 130 116 18 18 6.44 Van der Veld 130 130 18 36 7.22 130 116 41 17 2.82 Van Koersel 125 125 41 26 3.04 Ravesloot 220 220 34 31 6.47 225 170 34 36 5.— In verband met het zich terugtrekken uit de competitie door Halfweg is HCK 2 over geplaatst van afdeling 2 C naar afdeling 2 D. De voor het aanstaand weekeinde vast gestelde wedstrijden HCK 2OG en Halfweg Schoten 3 zijn vervallen verklaard. Hier voor in de plaats wordt HCK 2Schoten 3 Zaterdagmiddag om vier uur gespeeld. De reeds gespeelde wedstrijd HHC 2HCK is komen te vervallen. ADVERTENTIE 'Bijna alle wedstrijden voor de eerste en overgangsklasse worden dit weekeinde van middag verspeeld. HHC ontvangt om vier uur Blauw Wit, terwijl Kennemerland te gast is bij Schoten. Ofschoon beide thuis clubs de punten wel zullen bemachtigen, zal het niet zonder slag of stoot gaan in beide wedstrijden. RCH gaat naar OWO. dat waarschijnlijk haar werper Hannie Urbanus weer in de gelederen zal hebben. Het al of niet uitko men van de nationale werper zal sterk van invloed zijn op de uitslag. De Beverweker Lamers is wel heel goed begonnen in het biljarttournooi om het kampioenschap van het district Haarlem eerste klasse cadre 38/2. dat in café Doves aan het Soendaplein in Haarlem wordt ge speeld. Lamers won tot nu toe twee maal: van Steffers en van Van Rongen. In de partij tegen Steffers maakte hij de 350 caramboles vol in acht beurten hoog ste serie 90 met een gemiddelde van 43.75. Tegen Van Rongen deed de Bever- wijker er heel wat langer over. Maar na 24 beurten had hij de eindstreep bereikt, terwijl zijn tegenstander pas op 237 stond. Het gemiddelde van Lamers was in deze PaDe' resultaten in de strijd om de titel, die wordt gespeeld onder leiding van de bil jartvereniging „Vriendenkring" luiden: car. brt. h.s. gem. Agema 350 34 56 10.29 v. Rongen275 34 33 8.08 Steffers 199 8 41 24.87 Lamers 350 8 90 43.75 Agema 189 15 28 12.60 Steffers 250 15 98 23.33 v. Rongen237 24 28 9.87 Lamers 350 24 77 15.58 De wedstrijden worden vandaag en op 15, 16 en 17 Mei voortgezet. F RED TRUE MAN, de f astbowler van Yorkshire en Engeland nam zes wic kets voor twaalf runs voor Yorkshire in de wedstrijd tegen Sheffield University en begint dus in vorm te komen.Dc Australiërs hebben voor liet eerst met zonnig weer op Lord's geoefend Lindwall, de Australische fastbowler, die al last heeft van maagpijn sinds hij in Engeland aankwam, is in een ziekenhuis doorgelichtDe jonge Ian Craig sjoeelt heel wat zekerder tijdens cle oefen- uren dan vorige dagen.Len Hutton over de kansen van Engeland. De cricket spelende Engelsen zijn door hun kranten al lang geleden wakker ge schud met een stroom van berichten, waarvan wij er enkele noemden. Belang rijke en heel onbelangrijke, maar allen betrekking hebbende op de serie van vijf testmatches van Engeland tegen Austra lië die aanstaande is. De traditionele strijd om „the ashes". WTe heb'ben al eens meer geschreven over Wde enorme belangstelling die voor de testmatches in Engeland bestaat. Om maar een voorbeeld te noemen: de plaatsen voor de eerste twee wedstrijden Trent Bridge van 11 tot 16 Juni en Lord's van 25 tot 30 Juni waren reeds eind Januari uitver kocht. Stapels brieven werden bij de se cretarissen bezorgd al lang voordat de in schrijvingstermijn geopend was. En toen dat eenmaal het geval was, was het een voudig een kwestie van loten om de ge lukkigen aan te wijzen. Duizenden werden teleurgesteld en zij kunnen nu alleen nog maar hun hoop vestigen op het geringe aantal niet gereserveerde plaatsen dat altijd beschikbaar blijft. Maar om een van die plaatsen te be machtigen moet men heel wat moeite doen. Degenen die ten koste van alles een van de vijf speeldagen willen bijwonen staan dan ook veelal een hele nacht in de rij bij de loketten en kunnen, als de wed strijd eenmaal aan de gang is, nauwelijks uit hun ogen kijken van de slaap. Maar een deel van de strijd om „the Ashes" hebben ze dan toch gezien. En dat is voor hen de hoofdzaak. De strijd om „the Ashes". Het is een be grip geworden voor de Engelsen Piel Knijnenburg sleutelt nog wat aan zijn nieuwe 250 cc D.K.W., waarmede hij gis teren oefende op het circuit van Zandvoort. De enorme benzinetank en het uiterst lage stuur vallen bij deze nieuwe machine wel het meest op. maar ook voor de Australiërs sinds 1882. In dat jaar namelijk verloor Enge land op eigen grond voor de eerste maal van een Australisch cricket-team. De „As" van het Engels cricket werd toen sym bolisch uiteraard door het zegevierende Australische team meegenomen. In de „Sporting Times" verscheen toen een rouw- annonce met de volgende inhoud: „In af fectionate remembrance of English Cricket which died at the Oval on 29th August 1882, deeply lamented by a large circle of sorrowing friends and acquaintances. R.I.P. The body will be cremated and the Ashes taken to Australia. (In dankbare herinnering aan Engels Cricket dat op 29 Augustus 1882 stierf op de Oval, diep be treurd door een grote kring van vrienden en bekenden. R.I.P. Het lichaam zal wor den gecremeerd en de as meegenomen naar Australië). Het volgende jaar ging Hon. Ivo Bligh als aanvoerder van het Engelse team naar Australië. Toen hij uit Engeland vertrok werd hem prompt verzocht om de Ashes mee naar Engeland terug te nemen. Bij aankomst in Australië werd het Engelse team opgewacht door een aantal dames die met veel ceremonieel aan Bligh een aarden urn vijf inches hoog ten geschenke gaven. Die urn geheel gevuld met as bleef in het bezit van Ivo Bligh, later Lord Darnley. Na diens dood kwam de urn naar Lord's, waar deze een plaats kreeg bij de requisieten in de historische kamer op het terrein van de Marylebone Cricket Club. Bij het bezien van de deelnemerslijst valt direct de aandacht op de 250 cc. klasse. Daar starten namelijk Piet Knijnenburg en de Duitser Rudi Felgenheier met twee gloed nieuwe DKW-fabrieksmachines. Dit zal on getwijfeld de spanning in deze klasse ten goede komen. Te meer ook omdat ook de Oostenrijkse kampioen Alex Mayer aan de start komt op Moto Guzzi. benevens de Engelsen Keys en Norman Webb op respec tievelijk Norton en Benelli. de Duitser Böhrer op Moto Parilla. zijn landgenoot Hötzer op Puch en de Italianen Mareli en Bavierra beiden op Moto Guzzi. Van de Ne derlandse deelnemers noemen wij Regters op Triumph. Postma op Moto Guzzi en Kre- mer op Excelsior. Veertien Nortons Bij de halve liters is het aantal ingeschre ven Nortons opmerkelijk: veertien in totaal. Het zijn de Australiërs Tony McAlpine, Sid Willis; Gordon Laing en Campbell; de Belgen Maréchal en Raffeld; de Engelsen Heath, Sandys Winsch en Morgan, de Oosten rijker Mayer en de Nederlanders Bakker, Cordang, Simons en de Ier Matthews. De Nederlander Schouten rijdt verder op Triumph en de Engelsen Mason en Lock- wood op Matchless. Bij de 350 cc. klasse gaat alle aandacht in de eerste plaats uit naar de Australische kampioen Tony McAlpine op Norton. Daar naast rijden mee Renooy op AJS. Dear op AJS, Matthews op Velocette, Willis op Nor ton, Laing op Norton en Bill Hall op Velocette. In de internationale zijspanklasse zijn dertien combinaties ingeschreven. In deze klasse wordt in drie manches gereden. Wie de vermoedelijke winnaar zal worden is net geen mogelijkheid te zeggen. De Belg Wijns op Norton maakt een goede kans. maar ook zijn landgenoten Maréchal op Norton en Vervroegen op BMW zijn verre van kans loos.. Vroeg komen De wedstrijden beginnen om half een met de 125 cc. klasse, waarin tweeëntwintig deel nemers starten en duren tot ongeveer zes uur. In verband met de verkeersregeling wordt de bezoekers met de grootste klem verzocht tijdig aanwezig te zijn. aangezien anders ook in verband met de verkeers drukte voor de Flora grote opstoppingen veroorzaakt kunnen worden. Motorcross De organisatoren van de motorterrein- wedstrijden die 14 Mei (Hemelvaartsdag) in Norg bij Assen worden gehouden, hebben naast de internationale race in de 500 cc. klasse, die meetelt voor het Europees kam pioenschap, nog een nationale race voor seniores om de 125 cc. klasse op het pro gram geplaatst. Wat de inschrijvingen betreft, het staat nu al vast dat in de internationale klasse be halve Nederlandse cracks als Frans Bau- doin, Joop van Heukelom, Hennie Rietman, Appie Koning, Ben Olie, ten minste vijf Belgische en vier Engelse toprijders aan de start zullen verschijen. Uit België hebben zich nog Roes en Verhagen gemeld. Gerrit Voorting gaat niet mee met de Ne derlandse ploeg voor de Ronde van Italië. Hij heeft nog altijd last van de spierbles sure die hij bij een val tijdens ParijsBrus sel opliep. Het ongemak is niet ernstig maar Voorting is van mening dat een renner vol komen fit moet zijn om in een zo zware wedstrijd als de giro te starten. Dit besluit was natuurlijk een tegenslag voor Pellenaars. Maar deze stelde het plichts gevoel en de sportiviteit wan Voorting zo zeer op prijs dat hij hem nummen één zette op de lijst voor de Tour de France. Ook zal de renner uit Roosendaal waarschijnlijk deel nemen aan de Ronde van Luxemburg, die van 28 Mei tot 1 Juni wordt gehouden. In de ploeg voor de giro wordt hij vervangen -door Jos. Suykerbuyck uit Breda. Ue sirija om „the Ashes" is voor beide testteams altijd van bijzondere waarde geweest. Tot voor enkele jaren geleden speelde daarbij de Australiër Donald Bradman een grote rol. Door velen wordt Braclman beschouwd als de grootste bats man die er ooit geleefd heeft. Ook door vele Engelsen. Hij speelde van 1927 tot 1949 in totaal tach tig innings in test matches, waarvan drieënzestig tegen Engeland, zes tegen Indië, vijf tegen Zuid-Afrika en zes tegen West-Indië. In deze tachtig innings <i- scoorde hij 6996 runs met 334 als hoogste score. Zijn gemid delde bedroeg der halve 99.94. Don Bradman, die in 1949 door de En- Sir Donald BradmanSe^se koning in de adelstand werd ver heven, speelde in totaal 338 innings. Daar van bleef hij 43 maal not out en scoorde 28.067 runs met een gemiddelde van 95.94. Niet minder dan 117 maal maakte hij een century. In een wedstrijd om het Sheffield Shield verbeterde hij voorts het record voor een persoonlijke score door in iets minder dan zeven uur 452 runs te maken. Een gedeelte van het enorme cricketveld van de Marylebone Cricket Club Lord's in Londen. Op dit terrein speelt ook de County Middlesex zijn thuiswedstrijden. Op de enorme tribunes rond het veld kunnen tienduizenden mensen een plaats vinden. De grootste tribune die in 1928 werd gebouwd kostte niet minder dan vierhonderd duizend gulden. De afmetingen van Lord's Cricket Ground zijn 180 bij 145 yards. Nog niet eens het grootste veld in Londen, want de Oval, waar Surrey zijn thuiswedstrijden speelt, is 190 bij 180 yards. Bovendien bleef hij bij die gelegenheid not out Is men iets wil bereiken in de sport moet men zich opofferingen getroosten. In Nederlandse voetbalkringen - waar men zich nogal bezorgd maakt over het spelpeil is dat de laatste tijd veel in het midden gebracht. Met en zonder reden. Daarover ditmaal echter niet. Wij willen die spor tieve opofferingen in verband brengen met een andere sport in een ander land. In Covina namelijk een aardig plaatsje in Californië woont Paula Jean Myers, een achttienjarig schoolmeisje dat dol is op zwemmen. Toen Paula twaalf jaar was, v/as ze elke dag dat het weer dat toeliet en dat zijn er in Californië heel wat in het zwembad te vinden. Toen ze het zwemmen onder de knie had besloot ze zich te specialiseren op een bepaald num mer en daarin iets te bereiken. En dat lukte opperbest. Degenen die de verslagen uit Helsinki verleden jaar goed hebben gelezen, kunnen zich herinneren dat zij bij de Olympische Spelen de zilveren médaille behaalde in het nummer schoonspringen van de hoge plank. Ze slaagde dus bij haar streven tot specialisatie. En hoe. Die zilveren médaille vond Paula ech ter niet genoeg. Ze wilde meer bereiken. En nu is ze dagelijks bezig met 't vervol maken van de duik die zij zo ingewikkeld wil maken dat zij het enige meisje is in de wereld die hem kan uitvoeren. De duik heeft een naam gekregen. Het is de „dub bele voorwaarts kronkelende schroefduik met anderhalve salto var. de 3-meterplank". Nog al ingewikkeld zo op het eerste ge zicht. Dat vond een sportjournalist uit Los Angeles ook. Hij vergeleek de duik met „getting caught in a revolving door or forgetting to get off the merry-go-round". Hoe dan ook, Paula schijnt het binnenkort wel klaar te spelen. Niet zonder moeite uiteraard. Paula reist iedere dag zesennegentig kilo meter en dat vijf dagen per week gedurende de zes jaren dat zij al met zwemmen bezig is. Volgens het Engelse blad „World Sports" staat zij iedere mor gen om half zeven op, reist dan bijna tien kilometer naar haar school en vertrekt dan om half een met de bus naar Los An geles, waar zij om -twee uur in het zwem bad aankomt. Vervolgens duikt zij vier uur lang en holt dan weer naar de bus en gaat dan thuis eten en haar huiswerk maken. En dat alles vijf dagen per week. We zouden zeggen dat die kleine Paula wel moet slagen met die wonderlijke duik. Tn een Engels blad is onlangs een ontstel lende onthulling gedaan. Het meldt na melijk dat in de vorm van een banket hulde zal worden gebracht aan twee Ame rikaanse sportclubs, omdat zij „sportief zijn gebleven onder de moeilijkste omstan digheden". Het betreft hier de voetbal- en basketballteams van Sioux Falls College in Zuid-Dakota. Hoe moeilijk die omstandig heden waren? Wel, geen van de twee ploe gen heeft in twee jaar ook maar één wed strijd gewonnen E. K.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7