Tijd is nog n iet rijp voor ontmoeting met Moskou" Geallieerde voorstellen door de Noordelijken verworpen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Prins Bernhard bezocht de Flora Attlee Russen moeten eerst duidelijk blijk van goede wil geven Eisenhower antwoordt Churchill Nieuwe impasse te Panmoendjotn Bondsraad aanvaardt verdragen met Westen Nederlands vliegtuig in Bielefeld neergestort Het woord is aan... Dulles teleurgesteld terug uit Egypte Omwisselbaarheid der valuta Adonis heden vrij 67e JAARGANG No 259 VRIJDAG 15 MEI 1953 297e JAARGANG No 106 „Absoluut onaanvaardbaar" Piloot omgekomen, dertien gewonden, velen dakloos Besprekingen te Londen Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor io Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NA CHURCHILL'S markante betoog in het Lagerhuis, waarin hij onderhandelingen op het hoogste niveau met Moskou be pleitte, heeft de leider der Labour-oppositie en ex-premier Clement Attlee een niet minder belangwekkende uiteenzetting ge geven. Hij kwam daarin tot dezelfde con clusie als Churchill: ook hij wenste bespre kingen te openen, niet in het openbaar, met het doel eerst de wensen en de mogelijk heden te leren kennen, zonder een indruk wekkende agenda en zonder zich op on middellijke belangrijke resultaten toe te spitsen. Dit is het klassieke Britse beleid bij de opening van moeilijke onderhande lingen, zoals hier in een vorig artikel is uiteengezet. Attlee uitte waardering voor Churchill's realisme en helder inzicht in de situatie. Er bleek dat regering en oppositie het ten aanzien van het jegens Sovjet- Rusland te voeren beleid volkomen eens zijn. Dit zou geen aanleiding tot nadere be schouwing geven, ware het niet dat Attlee, in de hem kenmerkende sobere trant, veel openhartiger ten aanzien van Amerika ge sproken had dan Churchill deed. Dat kon hij zich ook veroorloven: een oppositie leider is uit den aard van zijn positie vrijer in zijn argumentatie dan een regerings leider, wiens woorden als de directe uiting van het staatsbeleid worden beschouwd. Attlee's beheerste, rustige trant eigende zich in deze omstandigheden ook wel bij zonder goed voor het uiten van een critiek, die duidelijk was zonder grievend te wor den. Hij zei dat het verlangen naar vrede het gehele Britse volk bezielt en dat de tekenen van verandering in de houding van Sovjet- Rusland met blijdschap zijn ontvangen. Hij zei het nutteloos te achten, zich te verdie pen in de vraag of die verandering voort komt uit gewijzigde gevoelens of gewijzig de tactiek. Het is beter haar als een feit te aanvaarden en iedere vermindering in de bestaande spanning te baat te nemen als een middel,om de betrekkingen met Sovjet- Rusland te verbeteren. Daarbij vallen ge deeltelijke oplossingen niet te versmaden en zij kunnen belangrijke gevolgen hebben. Als boomstammen zijn opeengedreven en vastgeraakt in een rivier moet men er een of twee losmaken om de gehele massa weer vlottend te krijgen. Een aardig beeld. En nauwer contact met de Sovjet-leiders zou er alvast toe kunnen leiden, de „Sovjet mythologie" betreffende Groot-Brittannië tot oplossing te brengen. Attlee maakte zich geen illusies over de activiteit der Sovjets en hij hoopte dat niemand zou willen be weren dat hij anti-Amerikaans zou zijn, maar hij had wel critiek op de practische werking der Amerikaanse constitutie. Daarvan gaf hij voorbeelden, die wij al vermeld hebben en die niet alleen de machtsverdeling tussen de regering en het Congres betroffen, en de invloed die door bepaalde groepen in den lande wordt uit geoefend, maar ook de verschillende me ningen die in redevoeringen van Ameri kaanse autoriteiten tot uiting komen. De president houdt een rede, en daarna houdt de minister van Buitenlandse Zaken een rede met een andere strekking. Het komt voor dat het ministerie van Financiën en dat van Buitenlandse Zaken een verschil lend beleid voeren en de Generale Staf wellicht weer een ander. Vertegenwoordi gers in het buitenland schijnen meer op eigen houtje te kunnen beweren dan de Britse, en minder aanwijzingen omtrent het te volgen beleid te krijgen. Attlee poogde dit alles te verklaren uit de historische overweging, dat het Ameri kaanse staatsbestel oorspronkelijk op een isolationistisch beleid een beleid van af zondering van de rest der wereld is in gesteld. Vroeger had Amerika vrijwel geen buitenlands beleid en wilde niets te maken hebben met Europa. Nu het de machtigste staat ter wereld is geworden en zekere lei ding moet geven, eigent zijn staatsbestel zich er niet erg goed voor. Misverstanden en teleurstellingen zei Attlee tactvol doen zich vaak voor doordat wij de Ame rikaanse constitutie niet begrijpen. Maar even later werd hij scherper toen hij opmerkte: „soms schijnt het dat het Congres de koe bij de horens vat en soms vraagt men zich met verwondering af wie nu meer macht heeft: de president of sena tor MacCarthy. Een van de nadelen van het Amerikaanse stelsel van democratie is dat soms moeilijk valt te ontdekken waar de werkelijke macht zetelt." Dit is een beoordeling in milde bewoor dingen, waarvan de kern duidelijk genoeg is en die men in Amerika waar Eisen hower Churchill's voorstel om nu met Sovjet-Rusland te gaan overleggen heeft afgewezen niet verkeerd kan begrijpen. De kern van het betoog is: de president heeft de touwtjes niet voldoende in han den; wij vrezen dat hij zich te veel door anderen laat beïnvloeden; hij laat maar toe dat zij, namens een departement of persoonlijk, eigen Amerikaanse standpun ten verkondigen. Het valt niet te ontkennen dat Attlee hiermee uiting heeft gegeven aan een cri tiek die niet alleen bij hem, niet alleen in Engeland, maar bij velen in Europa leeft en in allerlei vorm reeds tot uiting is ge komen. Daarbij heeft het optreden van MacCarthy en zijn medestanders zeer ster ke twijfel aan de weloverwogenheid van het Amerikaanse beleid doen ontstaan. Het Amerikaanse regeringsbeleid wordt be heerst door het presidentiële stelsel, terwijl dat der Europese democratische landen op het kabinets-stelsel berust. Dit houdt al in dat de Amerikaanse president een bijzon dere machtspositie bekleedt. Zijn bevoegd heden zijn zeer groot. Het is in de Ameri kaanse historie telkens weer gebleken dat het van de persoonlijkheid afhangt wat daarmee bereikt wordt: in hoeverre hij zelf inderdaad de opperste regeringspersoon is of door anderen beïnvloed wordt, dan wel hun vrijheid laat om een afwijkende koers te volgen. Die mogelijkheid bestaat bij ieder stelsel, dat grote bevoegdheden in handen van één persoon legt. Er zijn Ame rikaanse presidenten geweest die zeer po sitief hun bevoegdheden met eerbiedi ging van de daarop bestaande controle uitoefenden. Er zijn er ook geweest die geen sterke leiders waren: geen Lincolns of Clevelands of Roosevelts. Het is waar dat president Eisenhower pas vier maan den aan het bewind is. Maar het vermoeden dat hij geen Lincoln zou blijken te zijn schijnt reeds te worden bevestigd. R. P. President Eisenhower heeft Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat er nog geen voldoende bewijs is van Ruslands goede trouw waardoor een conferentie tussen de leiders van de Westelijke mogendheden en de Sovjet- Unie gerechtvaardigd zou zijn. Eisenhower sprak zich noch voor noch tegen Churcnills voorstel voor een bijeenkomst van de Westelijke mogendheden en de Sovjet-Unie uit. Hij achtte het echter „in het algemeen onverstandig om voor de regeling van internationale geschillen uitsluitend te vertrouwen op bijeenkomsten van staatshoofden". Waar het tenslotte om gaat was, aldus Eisenhower, of de staatshoofden zouden kunnen bijeenkomen met enig uitzicht op succes. Eisenhower herinnerde aan de vele conferenties in het verleden tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de grote mogendheden en andere hoge functionarissen. Persoonlijk was hij be reid alles te doen, doch de waardigheid en het zelfrespect van de V.S. cisten, dat er een redelijke kans zou moeten zijn op vorderingen. Het gezonde verstand van de wereld zou zelf kunnen beoordelen of er van Russische zijde daden zijn gesteld, die werkelijk een teken zijn van goede wil. Indien een dergelijke daad zou woi-den ge steld, zou ook Eisenhower bereid zijn tot elke poging op welk tijdstip ook. De Ame rikaanse president zeide, dat hij in zijn rede op 16 April twee of drie gebieden genoemd had, waar zulk een daad van goodwill gesteld zou kunnen worden. Met betrekking tot de verklaring die Attlee dezer dagen in het Lagerhuis heeft afgelegd, volgens welke sommigen in de V.S. geen vrede in Korea willen, zeide Eisenhower, nog nooit iemand in de V.S. ontmoet te hebben, die geen vrede wil. China en de UNO Op de vraag, hoe Eisenhower denkt over het voorstel om communistisch China tot de UNO toe te laten nadat een wapenstil stand in Korea is getekend, antwoordde de president, dat verschillende landen een verschillende uitleg hebben van hetgeen erkenning van een buitenlandse mogend heid betekent. Hij zelf wilde niet zeggen, dat hij geloofde, dat de toelating van com munistisch China na een wapenstilstand zou moeten geschieden. Geen gewijzigde strategie Wat betreft de benoeming van de nieuwe stafchefs zeide Eisenhower, dat dit geen enkele wijziging betekende in de alge mene strategie. Toen Eisenhower gevraagd werd, of het juist is, uit de benoeming van nieuwe stafchefs onder voorzitterschap van ad miraal Radford de conclusie 1e trekken, dat het zwaartepunt van Eupropa naar Azië is verlegd, zeide de president, dat hij telkens weer verklaard had, niet te voelen voor de tegenstelling Europa-Azië. De grote vraagstukken van deze tijd dienden „in wereldverband" beschouwd te wor den, aldus besloot president Eisenhower. McCarthy beschuldigt Senator Joseph McCarthy stortte giste ren zijn gal uit over Groot Brittannië's Korea-politiek. In een felle aanval in de Senaat eiste McCarthy dat Attlee de Britse oud-pre mier verontschuldiging zou vragen voor wat hij (McCarthy) noemde een „goed kope" aanval op „de president en het Amerikaanse volk". Hij had ook critiek op Churchill omdat deze in het Lagerhuis „alleen maar goed keurend had geknikt" toen Attlee de rede uitsprak waarover de Senator zich zo kwaad maakte. Churchill, zei McCarthy, is het Amerikaanse volk „een openhartige verklaring" schuldig over de kwestie of de conservatieve partij instemt met Att lee's woorden. McCarthy zei dat hij uit de rede van Attlee op kon maken dat indien de V.S. niet bereid zijn in Korea in te gaan op voorwaarden, die Groot Brittannië aan vaardbaar lijken, Groot Brittannië zich zou moeten terugtrekken uit de strijd in Korea. „Laat hen terugtrekken en verd. ,md zijn", schreeuwde McCarthy. „Laat ons dan elk vervl. .kt schip tot zinken brengen dat wapens vervoert naar de communis ten", riep hij. Radio-Moskou: Geen commentaar Radio-Moskou heeft Vrijdagochtend een samenvatting gegeven van Eisenhowers verklaring. De radio haalde o.m. Eisenhowers woor den aan: „Ik heb in de Verenigde Staten niemand ontmoet, die geen vrede wenst". Ook Eisenhowers uitlating dat er enige redelijke aanwijzing moest zijn dat vor deringen zouden kunnen worden gemaakt op een conferentie als Churchill had voor gesteld, alvorens hij daaraan zou willen deelnemen, was in deze samenvatting op genomen. De radio-spreker onthield zich van commentaar. PANMOENDJOM, (AFP) De Noor delijken hebben Donderdagochtend de jongste geallieerde tegenvoorstellen, die Woensdag waren ingediend, „absoluut on aanvaardbaar" genoemd cn verworpen. Generaal Nam II, leider van de Noorde lijke delegatie, deelde dit aan generaal Harrison mede. De tegenvoorstellen neig den volgens Nam II naar „omverwerping van de basis voor onderhandelingen". De Noordelijken hebben Woensdag de tenten, die zij gebruikt hebben bij de uit wisseling van zieke en gewonde gevange nen, afgebroken. Een woordvoerder van de UNO ver klaarde Donderdag, dat de geallieerden hun ontvangstcentrum intact hebben ge laten in de hoop, dat spoedig een bestand zal worden gesloten. Een communistische correspondent zei, dat het afbreken van het communistische ontvangstcentrum betekende, dat de Noor delijken niet spoedig een uitwisseling van gevangenen verwachten. „Het is een goed antwoord op uw voorstellen van Woens dag", zo zei hij. De besprekingen van Donderdag duur den een uur en twintig minuten. Zij wer den op verzoek van de Noordelijke dele gatie verdaagd tot Vrijdag. De Noordelijke onderhandelaars hebben Donderdagavond verklaard dat het geal lieerde plan voor de oplossing van het vluchtelingenprobleem ten doel heeft de „gedwongen gevangenhouding" van ge vangenen die verklaren niet naar huis te willen, mogelijk te maken. In de door het Chinese persbureau „Nieuw China" gepubliceerde verklaring wordt gezegd dat het geallieerde voorstel om de Koreaanse gevangenen die niet da delijk worden gerepatrieerd, in Zuid- Korea op de plaats vrij te laten in feite hetzelfde is als een gedwongen gevangen houding. De verklaring noemt het voorstel van de geallieerden om de niet-Koreaanse ge vangenen die na twee maanden onder toe zicht van neutrale mogendheden te heb ben gestaan, niet verzocht hebben te wor den gerepatrieerd, op de plaats vrij te la ten, een verkapte vorm van gedwongen gevangenhouding. In de verklaring worden de geallieer den ervan beschuldigd de neutrale lan den, die zich zouden belasten met de be waking van de gevangenen die niet willen worden gerepatrieerd, „schandelijk te be lasteren". De geallieerden zouden hebben gezegd dat de meerderheid van hen mis schien door de communisten bewerkt zou den worden. Critiek van Nehroe Premier Nehroe van India heeft in een rede in het parlement critiek geleverd op de jongste geallieerde voorstellen te Pan- moendjorn, die volgens hem aanzienlijk af wijken van de indertijd door de UNO aan vaarde Koreaanse resolutie. Nehroe juichte het bewijs van een nieuwe houding van de Sovjet-Unie en China toe. De koude oorlog is volgens hem wat gematigd. Verwijzend naar het voorstel om India als een der vijf neutrale landen zitting te laten nemen in de commissie voor toe zicht op de repatriëring verklaarde de premier, dat India niet zal trachten zich aan zijn verantwoordelijkheden te ont trekken, indien de partijen te Panmoend- jom overeenstemming hebben bereikt en de taak binnen de bevoegdheden van India valt. Nehroe betuigde zijn instemming met Churchills voorstel voor een conferentie tussen de grote mogendheden op hoog niveau. Volgens hem is president Eisenhower niet tegen dit voorstel, doch acht deze de tijd voor een dergelijke conferentie nog niet rijp. De Koreaanse resolutie van de UNO en de Chinese voorstellen vormen volgens Nehroe een betere basis voor een regeling van de kwestie dan de jongste tegenvoor stellen van de verbondenen. Gas? In een bericht van het Chinese pers bureau .Nieuw China" wordt gezegd, dat de strijdkrachten der UNO aan het front „wederom gasgranaten hebben gebruikt". Dit zou vijf en negen Mei geschied zijn. BONN (Reuter). De West-Duitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft vandaag de verdragen met het Westen de con venties van Bonn en het Europese-leger- verdrag met 23 tegen 15 stemmen aan vaard. Met een slag die kilometers ver te horen was is Woensdagochtend een Nederlandse Thunder,jet-straaljager van de vliegbasis Eindhoven neergestort in de tuin van een complex drie-étage-woningen in de West- faalse industriestad Bielefeld. Twee van deze huizen en een naburige werkplaats werden door de uitstromende brandende viiegtuigbenzine overdekt en brandden vrijwel geheel uit, waardoor tien personen deels zeer ernstig gewond en zeventien ge zinnen dakloos werden. Een 69-jarige vrouw en enkele andere bewoners van de getroffen panden werden door de Biele- feldse brandweer met levensgevaar langs de brandladder in veiligheid gebracht, an dere huurders konden de brandende huizen nog tijdig verlaten. Voor het in de tuin neerstortte, had het neervallende vliegtuig zich een weg ge- Dufresnes: Een nieuwe gedachte is alleen lieuw in de vorm waarin zij wordt uitgedrukt; er is geen waarheid, lie niet min of meer vaag door ie geest der mensen is heengegaan baand door de gevel van een der étage woningen, die grotendeels instortte. Be halve de tien gewonde burgers (van wie er twee in levensgevaar verkeren) liepen bij het reddingswerk twee brandweerlie den en een politie-agent ernstige brand wonden op. De materiële schade wordt op 200.000 mark geschat. Het lichaam van de piloot, de 21-.jarige sergeant L. J. Duk uit Badhoevedorp, is nog steeds niet gevonden. Men neemt aan, dat hij onder het puin van zijn machine en van de instorte huizen begraven is. Er be staat geen hoop, dat hij nog in leven is. De Thunderjet was Woensdagochtend opgeste gen voor een oefcnvlucht boven West-Duits- land. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog in het duister. Niet alleen Haarlem is lichtstad, ook Stockholm heeft zich in een feestelijke illuminatie gestoken cn deze, tegen hellingen ge bouwde, stad leent zich bij uitstek voor een dergelijke verlichting. Deze foto toont Stockholm bij avond tijdens de opeyiings- plechtigheid der feestelijkheden ter gelegenheid van Stockholms 700-jarig bestaan. Vanmorgen heeft Prins Bernhard een be zoek aan de Flora gebracht. Na een rond wandeling over het terrein begaf hij zich naar de binnententoonstelling, waarna in de erehal koffie werd gedronken. Om even over negenen arriveerde Prins Bernhard in gezelschap van zijn secretaris, dr. F. A. de Graaff. Bij de ingang aan de Vrijheidsdreef waren ter begroeting aan wezig jhr. dr. O. F. A. van Nispen tot Pan- nerden, voorzitter van het uitvoerend co mité en de heer H. A. G. de la Mar, secre taris-penningmeester van het tentoonstel lingsterrein. Het gezelschap begaf zich eerst naar het bosterrein, waar nog duizenden tulpen in bloei staan en vervolgens naar het weide- terrein, waar de tulpen in velerlei kleur schakering eveneens nog een prachtig ge zicht opleveren. In de erehal voegde zich bij het gezel schap de heer R. M. van der Hart, lid van de commissie der vijfde binnententoonstel ling, ingericht door de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De Prins liet zich voorlichten over hetgeen in de binnententoonstelling te zien is. Daarbij bleek de grote belangstel ling van de Prins voor de exotische gewas sen. Vervolgens werd een bezoek gebracht TEL AVIV (Reuter). „De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles is uit Egypte vertrokken in de overtuiging, dat de toestand daar zeer ernstig is," zo zegt men in Amerikaanse kringen te Tel Aviv. Zowel van Amerikaanse als van Is raëlische zijde wordt verklaard, dat Dulles teleurgesteld is over het resultaat van zijn bezoek aan Egypte. De instelling van een verdedigingscommando voor het Midden- Oosten schijnt thans moeilijker dan ooit. „Als de Engelsen de Kanaalzone niet bin nen twee of drie maanden ontruimen, zal de woede van het volk hun bases onhoud baar maken", aldus heeft luitenant-kolonel Gamal Abdel Nasser, na premier Naguib de machtigste figuur in Egypte, Woensdag in een onderhoud met buitenlandse jour nalisten verklaard. De leider van de Mohammedaanse broe derschap, Sjeik Hassan El Hodeibi, heeft Woensdag aan het Egyptische blad „Al Misri" verklaard, dat de leden van de broederschap aan een „toekomstige veld slag" zullen deelnemen, als Egypte geen genoegdoening zou krijgen. „500 millioen Mohammedanen zullen met de leden van andere organisaties aan deze veldslag deel nemen." De leden van de Mohammedaanse broederschap hebben gezworen de Engel sen te zullen verdrijven. Minister Van de Kieft en minister Beyen zullen op 16 en 17 Juni te Londen met de desbetreffende Britse ministers bespre kingen voeren over de mogelijkheid om tot convertibiliteit te komen. Het betreft hier niet alleen omwisselbaarheid van het pond sterling, maar van de valuta in het alge meen. Minister Beyen verklaarde heden ochtend in een bijeenkomst met de pers, waar hij dit onder andere mededeelde, dat zijns inziens zonder enige twijfel conver tibiliteit voor verdere onderhandelingen over economische integratie zeer bevor derlijk zal kunnen zijn. i Prins Bernhard tijdens zijn wandeling op het tentoonstellingsterrein van de Flora in Groenendaal te Heemstede. aan de anjers en orchideeën, die in de ere hal tentoongesteld zijn. Nadat Prins Bernhard koffie had ge dronken vertrok hij om ruim 10 uur per auto die bij de erehal was voorgereden. Terwijl Prins Bernhai-d zich op het ten toonstellingsterrein bevond, speelde de heer H. van Eewijk op de electronische beiaard vaderlandse liedei'en. Ruim 600.000 bezoekers De Flora is reeds door meer dan zes honderdduizend bezoekers bezocht. Men verwacht, dat het aantal van zeshonderd vijftigduizend voor of op Zondag, de laat ste dag, waarop de tentoonstelling geopend is, bereikt zal worden. In 1935 trok de Flora ongeveer een gelijk aantal bezoekers. De directie is over dit resultaat tevreden. Bij het opstellen van de begroting is met dit aantal i-ekening gehouden. Het zal nog wel enige tijd duren voor de rekening af gesloten is, doch 'men vermoedt, dat de inkomsten de uitgaven ongeveer zullen dekken. Op Hemelvaartsdag hebben 27.009 perso nen een bezoek aan de Flora gebracht. Op de parkeerterreinen heerste een grote drukte. Het aantal autobussen was gisteren niet zo groot. Gisteren bezochten onder meer mevrouw Begum Liquat Ali Khan en de gezant van Pakistan, de heer S. Lal Sjah Bokhari, de expositie, evenals de Japanse gezant. Vanmiddag om 12 uur arriveerde op de tentoonstelling de Erfprins van Bentheim, een achterneef van Koningin Juliana, met zijn echtgenote. Zij werden door de heer H. C. Vermeulen rondgeleid. Zondag sluiting Zondag wordt de Flora om 11 uur ge sloten. Om 10 uur zal de Nederlandse vlag gestreken worden. Van halfnegen tot half- tien geeft het muziekcorps van de Holland Amerika Lijn een concert voor de Erehal en om 10 uur zal het het Wilhelmus ten gehore brengen bij de sluitingsplechtigheid. Op het verzoek van de Amerikaanse re gering om uitlevering van H. J. Adonis heeft de minister van Justitie afwijzend beschikt. In verband hiermee is opdracht gegeven tot de invrijheidstelling van Adonis. Adonis is heden vrijgelaten uit het Huis van Bewaring te Amsterdam. MOOOOOCXXXOOCCOOOOOOOOOOOCCCCCCOOCOCCCCOOC 3O0CK ZUID-WESTENWIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid- West. Weinig verandering in tempera tuur. 16 Mei Zon op 4.45 uur. onder 20.28 uur. Maan op 6.48 uur, onder Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 15 Mei Hoog water: 4.54 en 17.22 uur. Laag water: 0.34 en 13.00 uur. Zaterdag 16 Mei Hoog water: 5.37 en 18.06 uur. Laag water: 1.17 en 13.40 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1