Predikbeurten Oecumenische Pinksterdiensten in vele Haarlemse kerken Avondtentoonstelling in Frans Hals museum trok twintigduizend bezoekers Burgemeester Cremers beschermheer van Nederlands Kamerorkest Haarlems financiële toestand gezond .Clowntje Rick Radio Moors SLOT DEFECT? TOERISME «WATERSPORT* KAMPEREN Nieuw ensemble o.l.v. Albert de Klerk ZATERDAG 16 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Initiatief van plaatselijke Oecumenische Raad Portret door Kees Verwey voor Frans Halsmuseum Miniatuur-trammetjes rijden tot en met Dinsdag Concert in Waalse Kerk Zilveren jubileum bij Hout en Plantsoenen Groenteman liet tas bij tramhuisje staan Weide aan Vrijheidsdreef in oorspronkelijke staat Kerkelijk Nieuws 3 trfê&beti sport- after sport- en badkleding Posthuum onderscheiden J. W. Ruinen overleden Wethouder Bakker op AR-bijeenkomst: Verhouding tot het Rijk onbevredigend Onderhuurder mishandelde hoofdbewoner en echtgenote Voor de kinderen De Oecumenische Raad van Haarlem en omgeving heeft sinds zijn oprichting in Januari wel reeds enige initiatieven geno men, zoals de gebedsure in de Grote Kerk bij de overstromingsramp en de herden kingsdienst op 3 Mei, maar zij is tot dusver nog niet in 'n gezamenlijk getuigenis, waar in haar doel duidelijk uitkomt, op de voor grond getreden. Dit zal echter tijdens de komende Pinksterdagen geschieden. Er worden dan in acht kerken in Haarlem en omgeving oecumenische diensten gehou den. Dit betekent dat verscheidene predi kanten, wier gemeenten bij de Raad zijn aangesloten, op een andere kansel in een andere kerk zullen staan dan zij gewoon zijn. Een Gereformeerde predikant zal het woord bedienen in een Hervormde Kerk, een Hervormde in een Evangelisch Luther se Kerk en een Doopsgezind proponente spreekt in een Hervormde kapel, waar anders geen vrouw in de dienst pleegt voor te gaan. Zo treedt de Oecumenische Raad tijdens het Pinksterfeest, waarop eens de Kerk van Christus haar opdracht aan vaardde, in al haar verscheidenheid, doch met een boodschap die alle aangesloten kerken verenigt, naar buiten. Bij de Raad zijn thans aangesloten de Hervormde Ge meenten van Haarlem, Schoten, Spaarn- dam, Bloemendaal en Heemstede, de Re monstrants Gereformeerde gemeente, de Evangelisch Lutherse Gemeente, de Vere nigde Doopsgezinde Gemeente, de Eglise Wallone, de Baptiste Gemeente, de Oud- Katholieke Gemeente, de Evangelische Broedergemeente, de Zevendedags Baptis te Gemeente. Verder maken twee Gere formeerde predikanten als personen, dus niet als vertegenwoordigers van de Gere formeerde Kerk deel uit van de Raad. Dit zijn ds. A. Dondorp uit Heemstede en ds. A. Pos uit Haarlem. Ofschoon de Gerefor meerde Kerk zich niet bij de landelijke Oecumenische Raad heeft aangesloten en ook niet als lid deelneemt aan het werk van de Wereldraad van Kerken vormen vele van haar predikanten en leden een studiecentrum, het Gereformeerd Oecume nisch Studieverband, waarin een zeer grote aandacht aan de daarmee samenhangende vraagstukken wordt besteed. Dit heeft voor de Oecumenische Raad reeds practisch nut afgeworpen. Conferentie in Evanston In 1954 wordt in Evanston in Amerika zoals in 1948 in Amsterdam, weer een con ferentie van de Wereldraad van Kerken gehouden onder de titel „Christus, de hoop der wereld", gekozen met het oog op de huidige wereldsituatie. Dit thema is in zes onderwerpen voor sectievergaderingen ver deeld: de eenheid in Christus en de on enigheid in de kerk; de zending der kerk ten opzicht van de groepen die van haar vervreemd zijn; de verantwoordelijke maatschappij in wereldperspectief; de ver antwoordelijkheid van de kerk voor de internationale vrede en gerechtigheid; het rassen-, standen- en kastenvraagstuk; de Christen in zijn beroep. In alle plaatselijke Oecumenische Raden in ons land zal men deze onderwerpen bestuderen, ook in de Haarlemse, die een keer per maand ver gadert. De Pinksterdiensten Hieronder volgt een overzicht van de Oecumenische kerkdiensten tijdens de ADVERTENTIE van ouds bekend. - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Iemand, die onbekend wenst te blijven, heeft aan de gemeente Haarlem, ter plaat sing in de moderne afdeling van het Frans Halsmuseum, ten geschenke aangeboden het portret van de heer Jac. van den Bosch in leven directeur van de N.V. 't Binnenhuis te Amsterdam door Kees Verwey. Dit geschenk is bedoeld als attentie ter gelegenheid van het jubileum van het museum, dat op 14 Mei werd gevierd. De miniatuur-trammetjes, die hun rondrit ten door Haarlem maken zullen tot en met Dinsdag blijven rijden. De belangstelling voor deze tochtjes is tot nu toe ver beneden de verwachtingen van de exploitanten ge weest en zij hopen dan ook dat nog vele verenigingen en scholen in de komende da gen gebruik zullen maken van deze prach tige gelegenheid om de Haarlemse histori sche gebouwen en huizen te bezichtigen. Op Zondag 17 Mei wordt in de Waalse Kerk aan het Begijnhof een muziekavond gegeven door Haarlems Mannenkoor en het Remonstrants Kerkkoor onder leiding van Maarten W. Kooy, met medewerking van de sopraan Yolande Piccardt en de organist Gerard Kievit. Er staan werken van Buxte- hude, Praetorius, Eccard, Reda en Brunner op het programma. Gisteren is de heer S. F. Louwerens door burgemeester Cremers ontvangen ter gele genheid van zijn zilveren jubileum bij de dienst van Hout en Plantsoenen. De heer Louwerens verzorgt als bloemist de planten en bloemen in het raadhuis en daarom overhandigde de burgemeester niet alleen de gebruikelijke oorkonde, maar ook een boekwerk als dank voor de zorgzame wijze waarop de heer Louwerens die taak steeds vervult. In de kring van Hout en Plantsoenen wer den hartelijke toespraken gehouden door de heer L. Adriaanse, die de afwezige directeur verving, en de heer M. van Norde, die namens het jubileumfonds een geschenk onder couvert aanbood. Donderdagmiddag om één uur liet een Haarlemse groenteman op de bank bij het tramhuisje van de N.Z.H.V.M. in de Tempe liersstraat een damestas enkele ogenblikken onbeheerd staan. Toen hij terugkwam ont dekte hij, dat zijn tas gestolen was. In de tas zat een bedrag van vijfhonderdvijftig gulden aan bank- en muntbiljetten en een onbekend aantal statiebonnen met een waar de van ruim achthonderd gulden. Pinksterdagen en twee, die om technische redenen een week later moeten plaats vin den: Aerdenhout, 24 Mei 9 uur: Ned. Herv. Kapel, Leeuwerikkenlaan, ds. J. E. Drost, Ned. Herv., mevrouw H. Dufour-van Hall, Doopsgez. prop., met zang van Ph. J. Hoe- demaker, tenor; Spaarndam, 24 Mei 19 uur: Sionskerk, Eksterstraat, ds. W. Spliethoff, Ev. Luth., ds. G. H. v. d. Woord, N.H.; Haarlem, 25 Mei 10 uur: Grote Kerk, Grote Markt, ds. B. v. Gelder, Ned, Herv., ds. mr. J. A. Oosterbaan, Doopsgez.; Heemstede, 25 Mei 10.30 uur: Kapel Nieuw Vredenhof, Oldenbarneveltlaan, ds. A. Dondorp, Geref., ds. J. J. van Hille, Rem., ds. A. Oskamp, Ned. Herv.; Haarlem, 25 Mei 10.30 uur. Ev. Luth. Kerk, Witte Heerenstraat, dr. A. J. Rasker, Ned. Herv., ds. W. Spliethoff, Ev. Luth.; Haarlem-Noord, 25 Mei 10 uur: Immanuelkerk, Kloosterstraat, dr. H. v. d. Loos, Ned. Herv., ds. J. W. Weenink, Bapt.; Overveen, 31'Mei 19 uur: Ned. Herv. Kerk, Ramplaan, dr. Ch. de Beus, Ned. Herv., ds. J. J. van Hille, Rem., ds. mr. J. A. Oosterbaan, Doopsgez.; Bloemendaal, 31 Mei 19.30 uur: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, ds. D. Ringnalda, Geref., ds. W. Spliethoff, Ev. Luth., dr. J. H. Stelma, Ned. Herv. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST7' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 De grote weide aan de Vrijheidsdreef in Heemstede vandaag en morgen nog het voorterrein van Bloemenpaleis en winkel galerij der Flora zal na de afbraak der tentoonstelling aan zijn oorspronkelijke be stemming worden hergeven. De gemeentekwekerij en de particuliere tuinders die er voor de Flora waren geves tigd keren niet terug. Het terrein zal als weide bij het wandelbos „Groenendaal" worden gevoegd en ook als zodanig worden gebruikt. Er zullen dus wat koeien komen grazen, al of niet voorzien van bel. Geref. kerken Beroepen te Hoornsterzwaag A. Lange- ler te Pesse. Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Benschop A. v. d. End te Werkhoven die bedankte voor Lienden. naar Zweeloo D. A. Werner, cand. te Rotterdam. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Winschoten J. H. Rawie te Zeist, die dit beroep ook aannam. ADVERTENTIE Tentoonstelling van onder auspicieën van N.T. K.C. HIS WA K.V. N.W.V. o AP0LL0HAL 13-21 MEI AMSTERDAM Toegangsprijs f 1.20 (bel. inbegrepen) Geopend: 10.3017.00 uur en 19.0022.30 uur De belangstelling voor de schilderijen in het Frans Halsmuseum, die in de avond uren verlicht zijn, is bijzonder groot. Gis teravond arriveerde de twintigduizendste bezoekster van de avondtentoonstelling.Het was mevrouw L. A. M. Borghouts-Beijsens te Haarlem en ter gelegenheid van het heuglijke feit heeft de heer D. J. A. Geluk haar als voorzitter van het comité Haar lem-Lichtstad het boek „Frans Hals" van de heer H. P. Baard aangeboden. De Flora wordt Zondag gesloten, maar de verlichting en de feestelijkheden ter gelegenheid van Haarlem-Lichtstad zijn verlengd tot en met Dinsdag 26 Mei. Men kan dus nog bezoeken brengen aan ver scheidene historische gebouwen en ver makelijkheden. In de afgelopen weken zijn talloze Haarlemmers en vreemdelingen naar de stad getrokken, om bezoeken te brengen aan de gebouwen. Een nauwkeurige telling is er niet ge houden van het aantal bezoekers aan de verlichte hal van het Haarlemse stadhuis, maar het aantal wordt op vijftigduizend geschat. Velen maken gebruik van de gelegenheid een rondrit met de N.Z.H. te maken door verlicht Haarlem. Ruim vijftienhonderd autobussen vervoerden vijftigduizend pas sagiers. In de Poesjenellenkelder in het stadhuis hebben reeds drieëntwintigduizend perso nen de voorstellingen bezocht. In het begin van de volgende week wordt de vijfentwin- tigduizendste verwacht. Het avondbezoek aan de Grote Kerk is bijzonder groot. Kwamen er in het 1952 negenduizend bezoekers, gedurende Haar lem-Lichtstad bezochten tienduizend per sonen des avonds de kerk. De orgelconcer ten zullen ook in de komende avonden ge geven worden. Het aantal bezoekers aan de Vishal heeft tot nu toe tweeënveertigduizend bedragen. Luilak viering Het comité Haarlem-Lichtstad zal vol gende week Vrijdag aandacht besteden aan de viering van de luilak. Vrijdagavond zullen op enkele punten in de omgeving van de singels straatartisten optreden. Op 3 Augustus 1951 verdronk te Zand- voort op het Noorderstrand de heer P. J. Lefferts toen hij een heldhaftige poging deed een in nood verkerende drenkeling aan de dood te ontrukken. Teneinde aan deze moedige handelwijze een voorbeeld voor allen de herin nering levendig te houden, besloot het be stuur van het Carnegie Heldenfonds over te gaan tot de toekenning van een posthu- me onderscheiding aan wijlen de heer Lefferts. Burgemeester mr. H. M. van Fenema heeft Vrijdagmorgen ten raadhuize, namens het Carnegie Keldenfonds deze onderschei ding, zijnde een médaille, aan de familie Lefferts uitgereikt. Hij herinnerde daarbij aan de moedige daad van de heer Lefferts, die, de gevaren, die hem daarbij dreigden kennende, zon der aarzeling eigen leven op het spel zette om dat van een in levensgevaar verkerend medemens te redden. Hij sprak daarbij zijn voldoening uit dat door deze onderscheiding de nagedach tenis van een moedige plaatsgenoot wordt geëerd. De plechtigheid, die een sober en waar dig karakter droeg, werd behalve door de familie Lefferts, tevens bijgewoond door de gemeentesecretaris, de heer W. M. B. Bos man en de heer P. van der Mije, lid van het bondsbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot het redden van drenke lingen, d'ie namens deze bond aan de fami lie Lefferts de verzekering gaf dat de daad van wijlen Piet Lefferts steeds met gevoe lens van waardering zal worden herdacht. Mevrouw L. A. M. Borghouts ontving van de heer D. J. A. Geluk een boek over Frans Hals. Dinsdagavond zal ten huize van voorzitter mr. B. W. Stomps te Aerdenhout de instal latie van burgemeester mr. P. O. F. M. Cre mers tot beschermheer van de onlangs op gerichte stichting Nederlands Kamerorkest plaats hebben. Dit nieuwe orkest wordt voor het grootste gedeelte gevormd door H.O.V.- leden aangevuld mei enkele bijzonder be gaafde amateurs. De bezetting is: vier eerste en vier tweede violen, drie alten, drie celli en een contrabas. Dirigent van het ensemble is de Haarlemse toonkun stenaar Albert de Klerk. In de leeftijd van 83 jaar is overleden de heer J. W. Ruinen, wiens naam in en buiten de kringen van het onderwijs een goede klank had. Van 1903 tot 1935 was hij als leraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) verbonden, waar hij in verschil lende vakken met volle toewijding les gaf. Zijn hoofdtaak was het geven van onderricht in de Franse taal en hij deed dit met zoveel succes dat verscheidene malen meer dan de helft der kwekelingen een paar maanden na hun eindexamen slaagden voor de acte Frans, l.o. Vele van deze onderwijzers hebben later de studie voor Frans M.O. met goed resultaat voort gezet en zijn steunpilaren geworden voor het middelbaar onderwijs. De heer Ruinen was een man van zo'n brede opvatting, dat hij meer betekenis had dan een bekwaam onderwijsman. De thans overledene trad vele jaren voor de rechtbank als schriftkundige bij vals heid in geschrifte op. •- Van de vereniging Weten en Werken vervulde hij nauwgezet en vol toewijding het secretariaat. Hij kende toen bijna elk lid persoonlijk. Vanmorgen is zijn stoffelijk overschot te Westerveld verast. Op de Vrijdagavond in het wijkgebouw der Nederlands Hervormde gemeente aan de Gedempte Oudegracht gehouden bijeen komst der Centrale Anti-Revolutionnaire Kiesvereniging te Haarlem is het woord gevoerd door de wethouder van Financiën, de heer W. C. Bakker, en de raadsleden D. A. J. Spek en L. Silvis. Hun uitgangspunt was daarbij de ge meentepolitiek naar anti-revolutionnair inzicht, ook voor het in de toekomst te voeren beleid. Van de algemene stelling dat God sou- verein is en dat de overheid haar gezag aan Hem ontleent. Dit wil zeggen, zo zei wethouder Bak ker, dat de overheid dan ook niet heeft opzij te gaan voor welke machtsdreiging van welke particuliere organisatie ook. De overheid heeft voorts de plicht de sociale gerechtigheid te betrachten in de ruimste zin van het woord; een gezonde financiële toestand is daartoe noodzakelijk. De heer Bakker aarzelde niet de finan ciële toestand van Haarlem gezond en zelfs zeer gezond te noemen. In vergelijking met voor de oorlog heeft men zelfs de beschik king over reserves, die een besparing van zes ton per jaar aan rente en aflossingen (en dus het gevolg van noodzakelijke le ningen) te weeg brengen. Die reserves werden en worden gebruikt ten bate van de bevolking wanneer er een noodtoestand ontstaat. Zo kon in de afgelopen winter een werk- gelegenheidspolitiek op korte termijn wor den gevoerd. Op lange termijn is het nodig die werken uit te voeren ten dienste van de industrialisatie en voorts voor grote projecten als e n nieuw politiebureau (3 millioen) en een nieuw ziekenhuis (10 millioen). Het evenwicht tussen ontvangsten en uitgaven baart echter zorg; het verzor gingsniveau is eigenlijk zo laag, dat de uitgaven eigenlijk niet verminderd kunnen worden. Spreker ging diepgaand in op de onbe vredigende financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. „Het rijk voert door middel van niet-gemotiveerde circulaires een politiek, die de zorgeloosheid bij de gemeentebesturen in de hand werkt". Voor de toekomst zal de gemeenteraad een vijfjarenplan moeten opstellen van de noodzakelijk uit te voeren kapitaalswerken. De heer Bakker gaf voorts enige voor beelden van Christelijke-sociale gerechtig heid, zoals die bijvoorbeeld tot uiting komt in de subsidie-politiek ten aanzien van jeugd- en gezinszorg. Spreker besloot met enige passages ge wijd aan het personeelsbeleid (de tot standkoming van het sociaal voorzienin genfonds en de voorbereiding van een vergaandb medezeggenschap) en aan de volksgezondheid (rioleringsstelsel, zwem baden, douchecellen, doorlichting). De chronische zieken en de verzorging der bejaarden noemde de heer Bakker als problemen die grote aandacht verdienen. De heer D. A. J. Spek achtte het nood zakelijk dat de burgerzin wordt versterkt; meer en meer gaat de belangstelling der bevolking voor de publieke zaak en het politieke leven teloor. Evenals wethouder Bakker roemde ook de heer Spek de goede samenwerking in raad en B. en W. met de andere partijen, die onder meer tot uiting is gekomen in de handhaving van de Zondagsrust tijdens de Flora en feestweken. Als onderdeel van de jeugdzorg achtte hij de bouw van verenigingsgebouwen in de nieuwe wijken van belang. De heer Spek belichtte vervolgens enige aspecten van de zorg voor de cultuur en de re creatie. Ten aanzien van de sportbeoefening merkte spreker op, dat die nogal eens bij de anti-revolutionnairen in een kwade reuk stond, hetgeen hij betreurde. Daarom voelde hij alles voor uitbreiding van de sportaccommodatie en ook juichte hij het toe, dat de A.-R.-stem in de Sportraad wordt gehoord. Spreker gaf evenwel de verzekering, dat de A.-R. zich zullen bljjven verzetten te gen het betrekken van de Zondag in de jaarlijkse Sportweek. De heer Spek besloot zijn betoog met enkele opmerkingen over industrialisatie, gemeentebedrijven en onderwijs. In het bijzonder had hij grote waardering voor het beleid zoals dat ook ten aanzien van het bijzonder onderwijs wordt gevoerd. Maatschappelijke steun en voorzorg en volkshuisvesting waren de door de heer L. Silvis behandelde onderwerpen. De armenzorg dient vooral systematisch te geschieden; de kinderzorg vergt grote toe wijding. Bij de discussie kwam nog even het bioscoopconflict ter sprake. Wethouder Bakker gaf een toelichting op de situatie, die uiteraard overeenkwam met hetgeen wij reeds enige weken geleden daarover hebben bericht. Het eerste optreden zal waarschijnlijk in November 1953 te Haarlem plaats hebben. Het répertoire zal bestaan uit composities uit alle tijden, van Andreas Gabriele, die de eerste instrumentale muziek schreef, tot heden. Het programma voor het ope ningsconcert zal voor de pauze waar schijnlijk bestaan uit werken van Mozart en oude Italianen, na de pauze uit stuk ken van tijdgenoten. Welke solist daaraan zal meewerken is nog niet bekend. Men moet in dit orkest, zo verzekerde dirigent Albert de Klerk ons, vooral geen concurrentie voor de H.O.V. of andere reeds bestaande ensembles zien, al zal het zeker wel eens tezamen met een klein vo caal gezelschap optreden. Het is echter allerminst de bedoeling zich als begelei dingsapparaat te verhuren. Het orkest is geboren uit de behoefte van musici, die ook wel eens een ander dan het geijkie répertoire willen instuderen en spelen. Er wordt thans reeds druk en in de beste geest gerepeteerd. Secretaris van de stichting is de heer J. F. Obermayer te Heemstede. Tussen een hoofdbewoner en een onder huurder in een huis aan de Cruquiusweg in Heemstede kwam Vrijdagavond een latent meningsverschil tot een geweld dadige uitbarsting. De medebewoner was blijkbaar de op vatting toegedaan dat met praten de kwestie niet opgelost kon worden. Hij greep een nijptang en ging daarmee de hoofdbewoner en diens vrouw te lijf, waarbij hij hen ernstige wonden aan het gezicht toebracht. De kinderen haalden de politie erbij en de E.H.B.O. Dokter Nout verleende de eerste hulp; de politie maakte procesver baal op en nam de nijptang in beslag ter wijl zij de onderhuurder de toegang tot het perceel on'.zegde. Het Chr. gemengd koor „Haarlem" is met ingang van 7 Mei onder leiding gekomen van de nieuwe dirigent Rein Bakker. ZONDAG 17 MEI 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. S. H. J. Voors. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Ds. A. Dronkers, van Utrecht. Dienst uitgaande van Bijz. Kerke- werk. Vooraf zangdienst van 6.457 u. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk. Velserstraat Zaterdag 45: Bidstond in de 'Gerfkamer. Zondag 10.30: Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Bilthoven. Oosterkerk, Zomervaart. 10: Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Kal. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voois. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Jeugdkapel. Noord, Molenaer- straat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zo- merkade 10: Dhr. D. Selling. West, Leidse- straat 10: Dhr. A. Verhoeff. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. N. Desjardijn. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Jacobstraat 6 10.30: Ds. W. Chr. Smits, v. Edam. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 2: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Vroegindewey. Huizen. Eglise Wallonne, Service présidé par le past. J. Watteville, de la Haye. Church of England, Kinderh.singel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman. Stads- Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: A. de Weger, Rotterdam. Woensdag 8: H. van Doorn, Heiloo. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: Rev. George Brucks, uit Ca nada. 5: Dezelfde. Evangelisatie-samen komst. 8: Openluchtsamenkomst met de Evangelisatie-auto aan de Laan van Insu- linde, te Heemstede. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: De zwarte evangelist H. J. Heilbron uit Suri name, Hoofd der Chr. School te Paramaribo. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 9. 10 en 4.30: Ds. P. van Vliet, uit c Nu het ijs goed was, hadden de jongens bijna iedere middag vrij voor schaatsenrijden. Want er is maar eens in het jaar ijspret, en niemand weet, hoe gauw dat weer kan afgelopen zijn. Enkele dagen na de grote schaatswedstrijd kregen de jongens het plannetje, Pilon weer eens op te zoeken. Maar dat deden ze nu niet op de gewone manier; ze konden nu mooi over het ijs Kabouterdorp bereiken! En zo gingen ze op weg. Ze reden eerst, even buiten Speelgoedstad, over vaarten en slotenen toen ze bij het bos kwamen, konden ze daar verder rijden over de bevroren beek. „Mooi is het bos nou!", vond Rick. „Alles zo prachtig wit onder de sneeuw!" Dat waren de anderen met hem eens. Het was een mooie tocht. Achter elkaar gleden ze lekker voort over de beek. Die was wel niet erg breed, maar het ijs was goed. Toen kwamen ze bij het dorp. Ze maakten hun schaatsen los en liepen door de sneeuw naar Pilons huis. Rick belde aan. Pilon stapte de gang in. „Wie. zou daar kunnen zijn?", dacht hij. Maar toen wist hij het, want voor het deurruitje keken drie bekende gezichten hem aan. Oldebroek. O. R. G. Centrum, Westerhout- park 1 A, 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang'. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Dinsdag 8: Gemeente-avond. Wijkgeb. Ned. Herv. ,Gem„ Ged. O. Gracht 104. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Oos terbaan. Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk. 7.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Klop persingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. J. J. Ritscma, Rijsoord. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid- Oosterkerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 4: Ds. J. C. Maris. Dinsdag 7.30: Ds. C. Verhage, Broek onder Akkerwoude. Baptiste Gemeente, geb. C. J. M. V.. Lange Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. Gemeente-koor. 5: De zelfde. 8: Jeugddienst. Dinsdag 8: Geb. Salem Bakenessergracht 65. Bijbelbespreking en bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: E. Schuurman. 3.30: Openlucht samenkomst Dreef. 7: Bijzondere samen komst. Medew. Jeugdclub jGideon". Donder dag 7.45: Openbare samenkomst. Vergade ring van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Reddingsbrigade „Pnicl", Wolstraat 7 (bovenzaal) 8: Zr. En gelhart. Christen-Geloofsgemeenschap, geb. „Pro Deo", Breestraat 19. .10: Br. W. de Jong 12: Zondagsschool. 8: Zendingisavond. Br. H. Sierhuis. Woensdag 3: Jeugdbond. 8: Bid stond. Padangstr. 16 H.-N. Iedere Zaterdag 8; Jeugdsamenkomst Benkoelenstr. 28, H.-N. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jamsstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, WilheLminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmor gen. Dhr. M. A. Harkink. den Haag. Theolo- gisch-Philosofische beschouwingen met re pliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink. Den Haag. Psycho-Synthese, Rest. Brinkmann, Gr. Markt.. 10.30: „Er zijn geen Goddeloze mensen". Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 8: Kerkconcert ten bate der gemeente. Zon dag 10.30: Reverend R. G. Spaugh, van Winston-Salem. Engelse prediking. (Wordt vertaald). Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samenkomst. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Eredienst met H. Av. en Preek. 19.30: Avondevangelisatie. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbel studie voor allen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. van der Loos. Immanuël- kerk. 10: Dhr. B. van der Lelie, Vicaris. 19: Ds. W. Nijenhuis. Jeugddiënst."" Jeugdkapel, Schoterweg. 10: Dhr. H. D. van der Ouw, Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Le ger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligings- samenk. 8: Verlossingssamenk. 5: Kindersa- menk. 7: Openluchtsamenkomst op het Soen- daplein. Leiders: Kapiteins v. d. Woude. Geref. Kerk. Sionskerk. 8.45: Ds. J. J. Ritse- ma, Rijsoord. 3.30: Ds. A. B. C. Hofland. Noord-Schoterkerk 10.30: Ds. J. J. Ritsema, 5: Ds. A. B. C. Hofland. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.30: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. F. R. A. Hen- kels. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Adr. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn, Haarlem. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Hv„ Hst. Kapel Irene, Meer en Bosch, 10: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Geref. Kerk. Aula Lyceum 9: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Koediefsiaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. Tjebbes uit A'dam. 10.30: Jeugdkapel, 1215 j. Wijkgebouw „de Stal". Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. F. Kleyn, Rem., 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. T. Spilker. 5: Ds. G. E. Meuleman, te Vijfhuizen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 1215 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j.: Kleuterschool, Bos- laan. 712 j. Maranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike, Dg., Rotterdam. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Lof gevolgd door een zang repetitie. Donderdag 7.30: Gesproken Re quiem Mis. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. Buenk uit A'dam. 10: Jeugdkapel, 12-16 j. Irene, Elswoutslaan 1. 10.15: Zondagsschool voor Julianakwartier in de Kon. Wilhelm. School a. d. Dompvloedslaan. 12-13: Zon dagsschool voor Ramplaankwartier in Irene Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 17: Ds. Menselaar, uit Noord- wijk-Binnen. Chr. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris Ten Kate, van Wie. ringerwerf. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes 930: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. v. Dorp, v. Heemstede. 3: geen dienst. Geref. Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman. 3.30: Ds. T. Spilker, van Bennebroek. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk 10.30: Ds. D. Ter Steege, Jeugddag. „De Toorts". 9: Ds. D. Ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. P. Lugtigheid, Don Haag; Bij zondere dienst. ZANDVOORT. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Dr. H. v. d. Loos, pred. te H.-N., Jeugdd. Ger. Kerk, Julianaw. 10 en 5: Dr. W. G. Harrenstein, A'dam. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. C. P. Hoe kema, van Haarlem. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: M. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. Lazonder, uit Den Haag, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10.15: Mej. Luijkenga, Jeugddienst. tGeref. Kerk 10 en 5: Prof. K. Dijk, van Amsterdam. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4: - Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente 9.30. ep 3: Leesdienst. Christ. Geref.. Kerk 10 en 4: Ds. H.. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8