Vurig pleidooi van Koningin Juliana voor verwezenlijking Europese eenheid Engelse schepen zouden Chinese communisten vervoerd hebben Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Koningin Britse burgers gead viseerd Egypte te verlaten „Binnen 25 jaar zullen wij in hetzelfde huis wonen of in dezelfde ruïne zijn ondergegaan Spoedig nieuwe regeling leraarssalarissen Het woord is aan Washington: Frankrijk moet deelnemen aan overleg met Moskou Nieuwe beschuldiging van McCarthy c.s. Londen gelast een onderzoek; Foreign Office:„noggeen commentaar' Referendum over CAO naar afsluiting? Oatis' vrijlating was te danken aan Eisenhower India-plan weer ter tafel in Panmoendjom? Magistrale rede in Kopenh agens universiteit Geen eenheid zonder offers Ook een taak voor „de gewone man De naam is: broederschap Slag om de toekomst Russische waarnemers bij congres der I.K.v.K. Churchill over de Brits- Amerikaanse geschillen Monsteren in Scheveningen vertraagd 67e JAARGANG No 264 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 21 MEI 1953 Haarlems Dagblad 267e JAARGANG No 111 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OOK HAAR BEZOEK aan Denemarken heeft Koningin Juliana aanleiding gegeven om een rede in grote stijl te houden, waarin zij de ingrijpende veranderingen waartoe deze tijd noopt met overtuiging en geest drift heeft bepleit. Wij herinneren ons al len de diepe indruk, die haar redevoerin gen te Parijs, te Londen, te Washington waar zij het Amerikaanse Congres toesprak hebben gewekt. Te Kopenhagen heeft zij in de Universiteit gesproken, tot de Deense studenten, over de noodzaak van een nieuw, verenigd, vrij Europa: „Indien er enige taak voor de hand ligt, die door uw generatie moet worden aangepakt, dan is het wel die van het bouwen van een nieuw, vrij verenigd Europa. Een duide lijke blauwdruk ervan moge er nog niet zijn, maar het is overduidelijk dat die op bouw een dringende zaak is. Binnen een. kwart eeuw zullen wij in Europa allemaal in hetzelfde huis wonen of in dezelfde ruïne ten onder gaan." Dat is klare taal. De Koningin heeft de vraag, of van buitenaf een dreiging bestaat of niet, hierbij met nadruk buiten beschou wing gesteld. Zij heeft het gebrek aan or ganisatie van het huidige Europa gehekeld en betoogd dat alleen vereniging toekom stige welvaart mogelijk maakt. Als klein zielig eigenbelang onze mentaliteit beheerst zal er in het geheel geen toekomst zijn voor ons werelddeel. Wij kunnen niet met de geest van de tweede helft der twintigste eeuw in gebouwen blijven leven, die ont worpen zijn in de negentiende of zelfs de achttiende. Daar is een koninklijk pleidooi voor het brengen van offers op gevolgd. Ik raad u aan het verslag ook op dit punt aandachtig te lezen en er wel bij te beseffen, dat fei telijk gevraagd wordt dat de handelende generatie, deze en de volgende, voor haar kinderen die offers zal brengen. Niet alleen, zou ik willen zeggen, in de zin waarin ouders dat te allen tijde persoonlijk graag voor hun kinderen hebben gedaan, maar ook in de zin van een bestaande gemeen schap, die ip hun belang moeten weten te offeren om groter en beter vorm te kun nen bereiken. Hetgeen nog iets anders is en ruimer inzicht vergt: niet alleen bin nenshuis maar ook daarbuiten. Zo meen ik het te mogen interpreteren. De Koningin heeft dit wijze en treffende woord gesproken: Wij moeten ons verstand en onze geest doordringen van de feiten zoals zij zijn, zodat wij geestelijk en ver standelijk gereed zijn om de problemen on der ogen te zien. Zij heeft de gedachte dat een gewoon mens zonder enige belangrijke positie geen invloed kan hebben ondemo cratisch en onchristelijk genoemd, sprekend over de inspiratie die ieder bij zijn mede mensen kan opwekken en over de afzon derlijke mogelijkheden, door God aan ieder mens meegegeven. En men zou, als dagelijks schrijvend journalist, deze over tuiging er bij velen in willen hameren. Het is gemakkelijk te zeggen „ik heb geen be langrijke positie; ik kan toch niets doen." Het is ook in het gesprek met anderen ge makkelijk: men behoeft iemand niet tegen te spreken als hij zich sceptisch en afbre kend uit en dus geen risico te lopen dat men hem ontstemt. Men kan zijn eigen overtuiging verzwijgen of zelfs zijn scepti cisme beamen. Maar men doet dan ook niets, helemaal niets. Men laat zijn kans voorbijgaan op de vele ogenblikken waarop men, geen belangrijke positie bekledend, wel degelijk zijn invloed zou kunnen doen gelden en anderen met zijn overtuiging, resultaat van eigen denken en begrijpen, bezielen. De Koningin heeft, sprekend- voor stu denten, in het bijzonder een beroep op hen gedaan en hun gezegd dat de studie hun leert, critisch te zijn ook jegens zichzelf. Dat kan iemand ervan bevrijden zichzelf te zeer au sérieux te nemen het begin van alle wijsheid. Het is een bevrijding die ieder mens, academisch opgeleid of niet, in zijn leven kan ervaren. Het is tevens de grondslag van de humor, in zijn wezenlijke ernst, die de Koningin hier heeft «ange- roerd en het is ook in deze uiting dat haar rede verstaan kan worden door zeer velen buiten de kring, waarvoor zij werd uitge sproken. Zoals trouwens koninklijke rede voeringen, in het openbaar gehouden, zich immer tot een zo groot mogelijk aantal luisteraars en lezers en daarbij in de eerste plaats tot het eigen volk plegen te richten. „Persoonlijk ondervind ik, dat er een God is die onze levens leidt en Die het even wicht tussen vreugde en moeilijkheden schept voor ieder van ons, met zulk een liefde en wijsheid als wij niet kunnen pei len. En het wordt algemeen ervaren dat er geen vreugde zo groot is als die, welke wij voelen nadat wij een offer voor iemand anders gebracht hebben, of voor een zaak waarin wij geloven." Het is dit woord in de rede van Koningin Juliana, dat door zeer velen tenvolle zal worden verstaan en door anderen,het over dacht hebbend, tenvolle beaamd. Deze rede zal tal van mensen, die de geest van het streven naar eenheid nog niet begrepen hebben, hem doen begrijpen. Hetgeen bij dragen zal tot welslagen binnen naar men hopen mag een aanzienlijk korter tijd dan vijfentwintig jaar. Al moet op zulk een termijn zeker wel gerekend worden als het niet alleen de vorming en het in wer king treden, maar ook de consolidatie van een verenigd Europa betreft. R. P. CAïRO, (Reuter) De Britse burgers in Egypte is door de Engelse regering de raad gegeven het land te verlaten als hun aanwezigheid niet noodzakelijk is. Er werd echter met klem aan toegevoegd, dat het hier geen evacuatie betreft. Men verwacht dat in de nabije toekomst een aantal vrouwen en kinderen per schip of vlieg tuig Egypte zullen verlaten. Er zijn ongeveer 30.000 houders van Britse paspoorten, voor het merendeel per sonen van Malta en Cyprus, in Egypte. Britten van het Verenigde Koninkrijk be vinden zich ten getale van ongeveer 4000 in het land. Van hen zijn er 2000 in Caïro. Het merendeel van de rest is in Alexandrië en Port Said. Door het gehele land. aldus Reuter, is het optreden der Egyptische bevolking tegenover de Britten normaal. Het ver toont geen tekenen van vijandigheid. Vanochtend hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de universiteit van Kopenhagen, waar Hare Majesteit in een rede onder meer verklaarde: Wij staan tegenwoordig tegenover een wereld, die zeer snel van aspect verandert. Een grotere onderlinge afhankelijkheid van de mensheid, een geleidelijke eenwording der wereld, is gaande. Allen hebben allen nodig om in het leven te blijven. Onszelf te zijn, en toch deel van een wereld-gemeenschap, dat is de gedachte, die onze atmosfeer beheerst en onze geesten vervult. Indien er ook maar enige taak vlak voor de hand ligt, die door uw generatie wil worden aangepakt, dan is het wel die van het bouwen van een nieuw, verenigd, vrij Europa. Een duidelijke blauw druk ervan moge er nog niet zijn, maar het is overduidelijk, dat die opbouw een dringende zaak is. Binnen een kwart eeuw, zullen wij in Europa of allemaal in hetzelfde huis wonen, of in dezelfde ruïne ondergaan. Geheel afgezien van de vraag of er wel of niet van buitenaf een dreiging bestaat voor de vrije samenleving, veroorzaakt de ondoeltreffendheid van de tegenwoordige organisatie of liever het gebrek aan or ganisatie van Europa, met de huidige werking van zijn grenzen en andere slag bomen, dat er geen mogelijkheid is voor een toekomst van welvaart. Wanneer kleinzielig eigenbelang onze mentaliteit beheerst, dan zal er in het ge heel geen toekomst zijn voor ons wereld deel. Wanneer wij daarentegen de handen ineen slaan en elkander helpen, dan kan Europa een overvloed van stoffelijke rijk dom gaan verwerven en een rijkdom aan culturele waarden gaan verspreiden, ge dragen door morele kracht. Wij kunnen niet met de geest van de tweede helft der twintigste eeuw in gebouwen blijven wonen, die ontworpen zijn in de negen tiende eeuw of zelfs in de achttiende eeuw. Wij moeten voortdurend onze waarde begrippen toetsen aan de essentiële waar den in het leven, ze steeds opnieuw her waarderen. Zijn we ons wel bewust, dat dit inhoudt, dat er een gezindheid moet komen, die ons tot het brengen van offers bereid maakt? Het is een keihard feit, dat een grotere eenheid van Europa, en ook van de wereld, niet bereikt kan worden zon der offers. Men zou kunnen zeggen: Als we Europa opbouwen, dan moeten de bouwstoffen verbonden worden met het cement van het offer. Dit zal moeten worden bereid met het puin van de betrekkelijk kleine huisjes, die noodzakelijk moeten worden afge broken om plaats te maken voor het grotere gebouw. Wij moeten ons verstand en onze geest doordringen van de feiten zoals zij zijn, zodat wij geestelijk en verstandelijk klaar zijn, de problemen onder ogen te zien. Het leven eist nu en in dé naaste toe komst van elk verantwoordelijk mens, het uiterste te geven. Gelooft niet het door en door onde mocratische en onchristelijke idee, dat een „gewoon mens" zonder enige belangrijke positie geen invloed kan hebben. Hoe meer iemand door de dringende roep van feiten en noodzakelijkheden, tot in zijn ziel actief is geworden, des te meer kan hij de zie! van zijn medemensen opwekken en inspi reren, in een grote actie-radius om hem heen, in feite onbeperkt. God heeft aan ieder mens een uniek stel van mogelijk heden meegegeven en ook een uniek ver mogen om opgewassen te zijn tegen de uit daging, die die mogelijkheden hem doen. Een ieder zal zijn eigen levensbeschouwing en levenshouding moeten vinden elk een op zijn eigen plaats, men kan zeggen van uit zijn eigen operatiebasis. U als academici draagt uw eigen bijzon dere verantwoordelijkheid, die u aanvaard hebt toen u een intellectuele carrière koos. Dat houdt in, dat u bereid bent de denkers der maatschappij te worden. Het is een grote en prachtige roeping, in de eerste plaats, omdat het u leert critisch te zijn. Onder andere leert het u de critiek op uzelf. Dit kan iemand ervan bevrijden zichzelf te veel au sérieux te nemen het begin van alle wijsheid. Hoe groot het ook is, het menselijk ver stand behoort zijn eigen grenzen te kennen en indien nodig plaats te ruimen voor de meer verlichte sferen van de menselijke geest. Het is een gevleugelde geest, die we in onze tijd van node hebben, indien we ons zelf ooit willen bevrijden uit de inperking, gevormd door eigen kleine horizonten. Persoonlijk ondervind ik, dat er een God is, die onze levens leidt, en die het even wicht tussen vreugde en moeilijkheden schept voor ieder van ons, met zulk een liefde en wijsheid, als wij niet kunnen peilen. En het wordt algemeen ervaren, dat er geen vreugde zo groot is als die, die we voelen nadat we een offer voor iemand anders gebracht hebben, of voor een zaak waarin we geloven. Er gaat een roep door de wereld. He1 is nog niet mogelijk, er veel tekening in te ontdekken. Het lastige er van is, dat het nog zo ontastbaar is. Maar toch is de naam er van bekend. Die is: broederschap. Deze broederschap is onthuld, toen een groot gedeelte van Nederland getroffen was door een vreselijke ramp, en toen spontaan van over de hele wereld hulp bin nenkwam, in een saamhorigheid die haars gelijke nog nooit eerder heeft laten zien. Denemarken was een der eersten bij het brengen van hulp, op een overweldigende zowel als doeltreffende wijze. Wat heeft deze toestand van broeder schap te betekenen gehad? Ik weet het niet, ik weet alleen dat het een feit was, en ik weet, dat als iemand bewezen heeft, ergens toe in staat te zijn, als hij iets gedaan heeft en beyeikt, niemand hem dat dan kan ontnemen. Er is toen dus onthuld, dat er al een le vende internationale saamhorigheid be staat. Als wij niet samenwerken, in deze grote familie, die de mensheid is, als we ons niet bewust zijn van onze samenhang en onze saamhorigheid, dan zullen wij on dergaan. Maar als we ons verheffen boven onze kleinzielige horizonties van onkunde en eigenbelang uit, d'an zullen wij niet ondergaan, maar integendeel, alle mo gelijkheden openleggen. Zo kunnen we het winnen in de toekomst. Zij, die het zich bewust zijn, zullen voorop moeten gaan en de pas aangeven, zodat een maal allen mee op zullen kunnen trekken. De strijd om de slag om de toekomst te winnen is hard, maar het is onze strijd, van de nu-ïevenden, en hierbij zult u bin- nénkort de spits moeten afbijten en in het heetst van het gevecht komen. Een geweldige verantwoordelijkheid, voor het aangezicht van de geschiedenis, rust op u en dit l'eit geeft u een kans, zo groots als er nog nooit een geweest is. Vijf functionarissen van de delegatie der Sovjet-Unie in de bezettingsraad voor Oos tenrijk zijn ingeschreven als waarnemers bij het congres van dé Internationale Ka mer van Koophandel, dat op het ogenblik in Wenen wordt gehouden. Twee van de vijf functionarissen woon den Dinsdag zittingen van het congres bij. Zij maakten uitvoerige notities van de be sprekingen over vrijere handel In de Tweede Kamer heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, gisteren verklaard, dat zijn aan dacht gericht blijft op verbetering van de salarissen van het docentencorps. Over de „ontknikking" behoeft niet meer gespro ken te worden. Er zal namelijk geen reden meer zijn er nog op aan te dringen. Over de leraarssalarissen wordt dage lijks overleg gepleegd. De stand van het overleg is zodanig, dat de minister hoopt, dat vóór het komende schooljaar de nieu we regeling zal zijn getroffen. In gezelschap van het Deense koningspaar maakten Koningin Juliana en Prins Bern hard met het koninklijke jacht Daneborg een tocht naar Elseneur. Het vorstelijk gezelschap verlaat het jacht. Anonymus: 'Gij kunt het leven tot een bed van rozen maken, maar nooit zon der uw hele leven te spitten. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, McDermott, heeft Woensdag verklaard, dat de V.S. op het standpunt staan, dat de Fransen zouden moeten deelnemen aan een eventuele bijeenkomst van leiders der Westelijke grote mogendheden en de Sovjet-Unie. Hij zeide dat een dergelijke bijeenkomst echter „nog niet in het „verschiet" ligt. Op vragen van de verslaggevers of Enge land de V.S. had voorgesteld, dat bespre kingen met de Sovjet-Unie zouden worden gehouden zonder de Fransen, antwoordde hij ontkennend. Verklaring van Churchill Premier Churchill heeft Woensdag in antwoord op een vraag in het Lagerhuis verklaard, dat „niets de Britse regering en het Britse volk meer genoegen zou doen dan een bezoek van president Eisenhower". Hij verwierp echter een voorstel, dat hij Eisenhower speciaal voor besprekingen over Brits-Amerikaanse meningsverschil len zou uitnodigen. Hij was van mening, dat verschillen in inzicht of accent op het ogenblik „in geen enkel opzicht" een der gelijke stap „rechtvaardigen of vereisen". Toen de Labourafgevaardigde Arthur Henderson de eis stelde, dat de Britse re gering de V. S. laat weten dat zij gekant is tegen het gebruik van de atoombom in Korea, gaf Sir Winston een ontwijkend antwoord. Hij achtte dit niet de juiste wijze om „dit ernstige vraagstuk" te be handelen. Toen oppositieleden schreeuw den „waarom niet?", zeide de premier op het oogenblik niet de redenen hiervoor te kunnen geven. Volgens Robert Kennedy, lid van de subcommissie voor onderzoek van de Amerikaanse Senaat, welke onder leiding staat van senator McCarthy, hebben schepen, die Brits eigendom waren, in 1952 communistische troepen langs de Chinese kust vervoerd, aldus meldt Reuter uit Washington. Kennedy zeide, dat in de eerste drieëneen halve maand van dit jaar 162 schepen on der Westelijke vlag op communistisch Chi na hadden gevaren. Dit was door de inlich tingendienst van de Amerikaanse marine vastgesteld. Onder deze schepen waren 100 Engelse, 12 Noorse, 12 Griekse, 8 Finse, 6 Italiaanse, 4 Franse en verscheidene van andere landen. McCarthy voegde er aan toe dat zijn commissie drie maanden lang een onderzoek heeft ingesteld naar de handel van bondgenoten der V.S. met communis tische landen sinds het begin van de Ko reaanse oorlog. Het doel van dit onderzoek was, een methode te vinden om een einde te maken ,aan deze schandelijke handel van onze bondgenoten met onze vijanden". Volgens Kennedy heeft elk van de bond genoten der V. S. ten minste een lading naar de communisten verscheept, die goe deren bevatte welke door Washington als „strategisch" van aard, doch door de bond genoten als niet-strategisch werden be schouwd. Het ministerie van Defensie had geweigerd, de gewraakte goederen alsook de bedoelde schepen te noemen. Senator McCarthy heeft later verklaard, dat hij president Eisenhower om een ver klaring zal vragen over de handel van ge allieerde landen met communistisch China. Britse regering zal kwestie onderzoeken De Britse regering heeft een onderzoek gelast naar de juistheid van de verklaring van Kennedy. Het Foreign Office, dat „op het ogenblik nog geen commentaar" wilde geven, heeft de admiraliteit, het ministerie van Vervoer en het ministerie van Koloniën verzocht, een onderzoek in te stellen. Woensdag is weer een Mig-15 op het Deen se eiland Bornholm geland. Het toestel is afkomstig uit Polen. Strenge maatregelenwerden getroffen om de journalisten en fotografen van de plaats waar het toestel landde ie weren. De foto van het vliegtuig werd gemaakt door een amateur, die achter een paar geparkeerde auto's stond. Hedenmorgen deelde men ons van de zijde van de Centrale Bond van Werkne mers in het Transportbedrijf te Scheve ningen mee, dat de resultaten van het re ferendum over het afsluiten van een C.A.O. met de reders nog niet volledig bekend zijn, maar dat uit de telling tot nu toe ge bleken is, dat er zich een duidelijke meer derheid vormt vóór het afsluiten van een contract. Inmiddels is er vertraging gekomen in het monsteren der bemanningen, daar men vanavond eerst in de Dierentuin te 's-Gra- venhage de beslissing van alle vissers wil afwachten. Het hoofdbestuur van de Cen trale Bond zal hedenavond op deze ver- j gadering vertegenwoordigd zijn De rederij „Wheelock, Marden and Com pany", eigenaresse van een aantal onder Panamese vlag varende schepen, heeft ten stelligste ontkend dat twee van haar vaar tuigen Chinees-communistische troepen langs de kust van China zouden hebben vervoerd. Commentaar van Tsjang Het officiële persbureau van de Chinese nationalisten heeft Woensdag medegedeeld, dat onder de schepen „met strategische goederen voor communistisch China", die in drie jaar door de nationalistische vloot waren onderschept, zich 31 Britse schepen, 12 schepen van communistisch China, 9 Pa namese en 2 Noorse schepen bevonden. Dit was door het nationalistische ministerie van Defensie bekend gemaakt. Volgens dit ministerie bestonden de verscheepte goe deren hoofdzakelijk uit ijzer- en staalpro- ducten. Blijkens rapporten van de inlich tingendienst, aldus het Chinese nationalis tische ministerie, had communistisch China van de „buitenwereld" motorvoertuigen, vloeibare brandstof, communicatiemate riaal, metalen en metaalproducten, medica menten en ruwe rubber ingevoerd in de 32 maanden vóór Maart van dit jaar. In de zelfde periode had, volgens onvolledige ge gevens, communistisch China vah de Wes telijke landen ten minste twee patrouille vaartuigen aangekocht, acht kanonneer boten, 65 landingsvaartuigen, 16 schepen van 100 tot 800 ton, 22 schepen van 2000 tot 5000 ton (waarvan 12 door Denemarken en Noorwegen waren geleverd) en twee schepen van 8000 tot 10000 ton (waarvan een door Zweden was geleverd). Radio-Praag heeft vanochtend onthuld, dat de vrijlating van de Amerikaanse journalist William Oatis het resultaat was van een persoonlijke boodschap van presi dent Eisenhower aan de Tsjechische pre sident Zapotocky. Op 30 Maart, aldus de radio, feliciteerde Eisenhower Zapotocky met zijn verkiezing en voegde daaraan toe dat hij bereid was, bepaalde onderwerpen met de Tsjechische regering te bespreken als Oatis in vrijheid werd gesteld. Zapotocky dankte in zijn antwoord voor de gelukwens en zei dat hij op grond van een bepaald wetsartikel, dat de president het recht tot het verlenen van amnestie geeft, de rest van Oatis' straf had kwijt gescholden. Het Witte Huis heeft Woensdagavond een verklaring van gelijke strekking uit gegeven. Diplomaten en geallieerde officieren in Tokio achten het niet uitgesloten, dat de UNO de Noordelijken nogmaals zullen ver zoeken, zich te verenigen met het plan van India voor een oplossing van de krijgsge vangen en kwestie. Een desbetreffende reso lutie van India is vorig jaar December door de algemene UNO-verga dering met uitzondering" van de Sovjet-Unie en haar bondgenoten aangenomen. Zij voorziet in een commissie bestaande uit vertegen woordigers van Tsjechcslowakije, Polen, Zweden en Zwitserland. Deze commissie zou de repatriëring tot stand moeten bren gen van allo krijgsgevangenen binnen 90 dagen na de ondertekening van een wa penstilstand. Men neemt aan dat de UNO-onderhan- delaars zullen afwachten wat de Noorde lijken zullen voorstellen alvorens met een eigen nieuw voorstel voor de dag te komen. Men is er zeker van, dat de UNO er niet langer op zal staan, dat alle Koreaanse krijgsgevangenen, die weigeren gerepatri eerd te worden, onmiddellijk vrijgelaten zullen worden. Het opperbevel der UNO heeft Woens dag berichten tegengesproken, dat het van plan is, de krijgsgevangenen vrij te laten als de onderhandelingen, die op verzoek van de UNO tot Maandag verdaagd zijn, mislukken. Moord op boswachter berecht Het Arnhemse gerechtshof heeft de 33- jarige M. C. P. en de 44-jarige H. P. uit Bussum veroordeeld tot respectievelijk 12 en 18 jaar gevangenisstraf. Beiden waren ervan beschuldigd, dat zij op 17 Juni 1947 de 58-jarige boswachter A. van der Schagt uit Hilversum op de Loosdrechtse heide van het leven hadden beroofd. Veertien dagen geleden vroeg de procureur-gene- raad bevestiging van het arrest van het Amsterdamse hof: 20 jaar gevangenisstraf. De Hoge Raad had dit arrest vernietigd en de zaak verwezen naar het Arnhemse ge rechtshof. ^xoxc<y^roocooooccco30cocro3oocoooQceooooooooocoooo VERANDERLIJKE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en plaatselijk enkele buien en kans op onweer. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot matige ver anderlijke wind. 22 Mei Zon op 4.37 uur. onder 20.37 uur. Maan op 13.59 uur. onder 1.56 uur. Hoog en laag water in I.Tmuiden Donderdag 21 Mei Hoog water: 9.48 en 22.24 uur. Laag water: 4.55 en 17.32 uur. Vrijdag 22 Mei Hoog water: 10.55 en 23.29 uur. Laag water: 6.03 en 13.47 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1