Tito wil niet terug in Sovjet-blok Poolse regering vraagt haar Mig terug Hulpprogramma voor watersnoodgebied Weer levenslang geëist wegens drievoudige moord Contactcommissie voor CIOS in Overveen Amsterdamse Beurs Bacchanaal der beesten Heemstede DONDERDAG 21 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 „Wij zullen het Westen nooit in de steek laten" 4.500.000 dollar van het Rode Kruis Nederland beschikt over gedétailleerde gegevens Leerlingen van Cor Teves .De Leeuwerik" in Woodbrookers houden weekend voor werkende vrouwen Eerste vroege aardappelen van de koude grond Poppenkast bracht J 225.- op voor Puttershoek Vragen van mr. A. Wensing door B. en W. beantwoord Beledigende gebarentaal Bijeenkomst Prot. Chr. - groep Kinderballet Twee sorteerders namen kleding van UW mee Zes maanden geëist tegen timmerman en koopman Scheepvaart Maarschalk Tito is niet van plan het Westen in de steek te laten en de zijde van de Sovjet-Unie te kiezen. In een toe spraak op het militaire vliegveld Batajnica bij Belgrado sprak de maarschalk geruch ten tegen, volgens welke Joegoslavië onder handelde over terugkeer in het Sovjet-blok. „Wij zullen onze geallieerden nooit in de steek laten, zolang deze correct zijn in hun betrekkingen", verklaarde hij. Tito zei voorts, dat sedert Stalins over lijden het aantal incidenten aan de Joego slavische grenzen met staten van het com munistische blok was verdubbeld, doch hij zou blijven streven naar normale, draag lijke betrekkingen met alle buurstaten. (Reuter) De Poolse piloot, die giste ren met een Mig naar Denemarken vloog en om asyl vroeg, is 21 jaar en ongehuwd. Hij is een vriend van Garocki, de piloot, die twee maanden geleden met een Mig op Bornholm landde. Er zijn strenge maatregelen genomen om te verhinderen, dat journalisten het vliegtuig of de piloot kunnen bereiken. De piloot, Kazwenski genaamd, is Woensdagavond per schip van Bornholm naar Kopenhagen vertrokken, waar hij Donderdagochtend zal aankomen. Terwijl Deense en buitenlandse journalisten bij het vliegveld van Roenne post hadden ge vat, denkend dat de Pool per vliegtuig vaii Bornholm zou vertrekken, werd deze onder politiegeleide naar de boot gebracht. Volgens nog niet bevestigde berichten is de „Mig"-jager, waarmede Kazwenski op Bornholm is geland, van een nieuwer type dan het toestel, dat twee maanden gele den, eveneens door een Poolse vlieger be mand, op het eiland is gedaald. De Poolse gezant te Kopenhagen, Kelles Krauz, heeft op het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken een nota zijner rege ring overhandigd, waarin wordt verzocht de op Bornholm gelande „Mig"-straaljager weer te harer beschikking te stellen. De Liga van Rode Kruisverenigingen te Genève heeft een programma aangekon digd, waar 4.500.000 dollar mee gemoeid is, voor het verschaffen van behuizing en landbouwbenodigdheden aan slachtoffers van de watersnood in Nederland. Ruimde helft van dit bedrag zal worden besteed voor pasklare huizen, die aan drieduizend mensen onderdak kunnen bieden. De Rode Kruisverenigingen van Denemarken, Fin land, Noorwegen en Zweden hebben toe gezegd voor alle benodigde materialen, met inbegrip van de huishoudelijke inrichting, te zullen zorgen. Voor de overige twee mil- lioen dollar zullen landbouwbenodigdhe den, van hooivorken tot dorsmachines, worden verschaft. De levering van deze goederen zal nog deze maand beginnen. Het grootste gedeel te kan tegen het einde van dit jaar bij Nederlandse boeren in gebruik zijn. Men verwacht ,dat de eerste huizen nog deze zomer voor bewoning gereed zullen komen. De procureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof heeft tegen de 53-jarige land bouwer D. J. L. uit Heelweg bij Varsseveld wegens drievoudige moord op zijn buren bevestiging gerequireerd van het vonnis van de Arnhemse rechtbank: levenslange gevangenisstraf. L. is, naar hij bekende, op 29 Juli van het vorig jaar de boerderij van zijn buren binnengegaan en heeft vergif gemengd door het eten, dat in een pan op een for nuis stond. De bewoners, de familie Te Lindert, twee broers en een zuster, waren op dat ogenblik op het land aan het werk. L. heeft daarna een kistje met 700 weg genomen. Korte tijd na het nuttigen van het ver giftigde eten zijn de broers en de zuster Te Lindert overleden. Een psychiater verklaarde voor het hof dat de verdachte als toerekenbaar moet worden beschouwd. Hij heeft lang rondge lopen met het plan het geld te stelen en zijn buren uit de weg te ruimen, opdat de diefstal niet aan het licht zou komen. Op een besloten bijeenkomst in het Cen traal Instituut voor de Opleiding van sport leiders te Overveen is namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een contactcommissie voor dit opleidings centrum geïnstalleerd door dr. J. Miedema, chef van de afdeling Lichamelijke Opvoe ding en Sport. In deze commissie, die een adviserende taak heeft en bevoegd is zich tot de minister te wenden met betrekking tot de belangen van het instituut, heeft een aantal vooraan staande figuren uit de sportbeweging zit ting genomen. De leden der commissie zijn de heren Th. W. Aalbers te Arnhem, A. Bovenberg te Schiedam, ir. H. F. Hopster te 's Hertogenbosch, H. Stapel te Overeen en J. de Vries te Amsterdam. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3/ Nederl.'47 96/ 96'3/i« A.K.U 162% 163/ Unilever 188)4 188/ Philips Gloeil. 159)4 159/ Kon. Petroleum 306 306/ A'dam Rubber 93)4 93/ Holl. Amer. Lijn 134K 21/ cl.not. N. Scheepv. Unie 128/ 129 H.V.A 100/ 100 Deli Mij 89% 90/ Amsterd. Bank 167 167 Ned. Handel Mij. 159 159 Rotterd. Bank 164/ 164/ Iwentsche Bank 160/ 160/ Anaconda Copper 37% 37% Bethlehem Steel 52/ 53/ Republic Steel 48,5/ie 49/ Shell Union 68% 68/ Tidewater 23»/i, 23/ U. S. Steel 38% 40 De infiltratie in Nw. Guinea Naar aanleiding van een verklaring van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, waarin wordt gezegd, dat de publi caties over de poging tot infiltratie in Nieuw-Guinea niet logisch zijn en van iedere grond van waarheid zijn ontbloot, heeft het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken medegedeeld, dat gedé tailleerde gegevens betreffende de her komst van de geïnfiltreerde Indonesische militairen bekend zijn. Uit de verhoren van de gevangenen als mede uit de in beslag genomen bescheiden is namelijk komen vast te staan, tot welk territorium, regiment, bataljon, detache ment en compagnie de infiltranten behoren. De woordvoerder wees er voorts op, dat uit de aard van het optreden van deze groep (de goed bewapende militairen wier pen onmiddellijk na de landing een stelling op, die zij betrokken), blijkt, dat men hier niet te maken had met een bende, die slechts op roof uit was, aldus een woord voerder van het ministerie. De levende have van het Belle Isle - nationale park (Detroit) - had gisteren een zware kater na een braspartij die vier dagen duurde. Een onbekende, waarschijnlijk iemand die clandestien whiskey stookt, gooide in het begin van deze week een grote hoeveelheid alcoholhoudende afvalstof fen in het park neer. De eekhoorntjes, zwaluwen, herten en andere dieren zijn sedertdien flink „teut" geweest. Gisteren pas begonnen zij hun roes wat kwijt te raken. De eekhoorntjes, zei een parkwachter, gingen het eerst „van de graat" omdat zij de afvalstoffen het eerst ontdekten. Ongeveer 200 van die diertjes richtten een ware orgie aan. Sommige waggelden op de grond heen en weer, andere trachtten nog in bomen te klimmen maar vielen naar beneden. Enkele dier tjes geraakten volkomen beneveld. Af en toe streken vogels neer, verjoe gen de eekhoorntjes van hun lekkere hap, deden zich flink te goed en flad derden daarna stuntelig, haast als vlin ders, weg. De eekhoorntjes die toen nog bij hun positieven waren, keerden daar op terug. De geur was zo sterk dat later ook her ten op de hoop afvalstoffen afkwamen. De eekhoorntjes en de vogels hadden een goedmoedige dronk, maar de herten een kwade. Zodra zij „de hoogte" had den begonnen zij te vechten. Gisteren was de rust weergekeerd. Van de hoop afvalstoffen was weinig over. Eekhoorntjes, vogels en herten waren in geen velden of wegen te zien. Zij sliepen waarschijnlijk nog ergens hun roes uit. Er zijn maar weinig leerlingen-uitvoe ringen te noemen, waarop het zo gezellig toegaat als bij de avonden, die de Haar lemse muziekpaedagoge Cor Teves geeft. Die avonden dragen het karakter van een huiselijk familiefeest, waarop men zingt en danst, gedichtjes opzegt en ook nog wat toneel speelt. De leerlingenavond, die gisteren in „De Leeuwerik" gegeven werd en die door tal van ouders, broertjes en zusjes, ooms en tantes, vrienden en vriendinnen werd bij gewoond, was wederom typerend voor het streven van Cor Teves, want om perfect afgewerkte uitvoeringen is het haar blijk baar niet begonnen. Haar ideaal ligt meer in het bezighouden van de kinderen met allerlei aardige muziek, wat hen ongetwij feld veel genoegen gegeven zal hebben. En niet minder zullen zij plezier gehad hebben in die leuke dansjes en in al die verkleedpartijen. Het is ook maar niet fijn om je als elfje, kabouter, of als gewichtige dame en heer uit de pruikentijd te laten bewonderen! Of als griezelige heks de boel op stelten te zetten! Speciale vermelding verdient de fraai gecostumeerde waaier- dans en het gracieuze tafereel van de her der en het herderinnetje met de kranig declamerende jongeman. En verder natuurlijk ook het dansen van Henny Meijers, dat op dit programma een afzonderlijke plaats innam. Henny Meijers had veel succes met haar Boerendansen en vooral ook met „Entre-acte" uit „Mignon", een knap staaltje van klassieke dans. Cor Teves, die ook op deze avond haar traditionele plaats aan de vleugel had in genomen, werd gul met bloemen bedacht, evenals haar assistenten Henny Meijers voor de balletdansen en mejuffrouw A. Broman voor de volksdansen. P. ZWAANSWIJK. Als vervolg op het in November gehou den weekend voor de ongehuwde vrouw, wordt op 3031 Mei door de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers een weekend gehouden voor de werkende vrouw, zowel voor gehuwde als ongehuwde vrouwen. De volgende onderwerpen zullen aan de orde komen: 1. Heeft dé samenle ving vrouwelijke beroepsarbeid nodig? door dr. J. F. de Jongh; 2. Werk in beroep als vorm van levensontplooiing door jkvr. C. M. van Asch van Wijck; 3 Hoe denken mannen over de in beroep werkende vrouw door ds. L. H. Ruitenberg. Donderdagmorgen zijn te Broek op Lan- gendijk de eerste vroege aardappelen van de koude grond geveild. Aangevoerd wer den 50 kg eerstelingen middelsoort, die 0,87 per kg opbrachten en 33 kg kleine aardappelen, die 0.77 per kg opbrachten. Het Adopuecomité Heemstede-Putters- hoek had op zoek naar nieuwe bronnen van inkomsten ditmaal een beroep gedaan op het altijd populaire duo Jan Klaassen en Katrijn, dat onmiddellijk bereid bleek geheel belangeloze medewerking te verle nen. Dit geschiedde door bemiddeling van mevrouw A. Vros te Heemstede, die Woensdagmiddag in het Minerva-theater twee voorstellingen met haar poppenkast verzorgde, die eveneens twee maal een uitverkochte bovenzaal trokken. Voor de volwassen toeschouwers leverde uiteraard het observeren van de opgetogen kinder schaar het meeste genoegen op, van wie het daverende plezier reeds straten ver te horen was. Geen wonder overigens, want mevrouw Vros wist de verschillende pop pen letterlijk geheel naar haar hand te zetten en bleek daarbij over voldoende fantasie te beschikken, om de kinderen in hun eigen taal aan te spreken. Deze origi naliteit kwam verder tot uitdrukking in het schattige poppenpoesje, dat zulk een belangrijk aandeel in de amusante han deling te vervullen kreeg Het succes bij het jeugdige publiek was dan ook groot en verdiend. Aan het einde van deze middag bleek, dat beide voorstellingen een netto bedrag van f 225 voor Puttershoek hebben opgeleverd. „Le moulin rouge" B. en W. van Haarlem hebben thans het raadslid mr, A. Wensing geantwoord op zijn schriftelijke vragen over de déconfi ture van de vermaakstent „Le moulin rouge" in het Florapark. Op de vraag of B. en W. zich er van vergewist hebben of de exploitatie op een gezonde financiële basis zou rusten en aan de vennoten een voldoende credietwaardigheid kon worden toegekend, antwoord het college: „Wij hebben de vergunning verleend, nadat ons was gebleken, dat het beschik baar stellen van kapitaal afhankelijk was van het verlenen van de vergunning. Aan gezien daarna aan alle financiële voor waarden werd voldaan bestond er voor ons geen reden aan de credietwaardigheid van de geldschieters te twijfelen." Voorts schrijven B. en W. (zoals ook reeds door ons vermeld), dat de gemeente, de bedrijven inbegrepen, noch van de ven nootschap, noch van de vennoten afzonder lijk, iets heeft te vorderen. Een beledigingsrechtzaak tussen enkele doofstommen in Toledo (V.S.) heeft als resultaat opgeleverd dat ook gebarentaal beledigend kan zijn. Het Amerikaanse (en Engelse) recht maakt onderscheid tussen „slander" (mondelinge belediging) en „li bel" (belediging in geschrifte). De defini tie van „slander" zou nu dus eigenlijk ge wijzigd moeten worden. De beledigingszaak was ook opmerkelijk omdat de eiser en de aangeklaagden zich van gebarentaal be dienden. Een „gebarentolk" zorgde voor de verwoording van hun vingervlugheid. Gestadig vordert de tunnelbouw bij Velsen. Hier ziet men de bouwput met op de voorgrond het eerste segment van de tunnels, (rechts: spoor; links: auto). Dit deel komt binnenkort uit de bekisting. Het geheel is gezien vanaf de kanaalzijde. De Prot. Chr. Groep te Heemstede heeft voor haar verkiezings-vergadering, welke Woensdagavond in het Minerva Theater gehouden werd, niet over gebrek aan be langstelling te klagen gehad, zodat de af- delings-voorzitter, mr. A. v. d. Berg in zijn openingswoord meende te mogen consta teren, dat de leden zich van hun verant woordelijkheid bewust zijn. Hij herinnerde er aan, dat de Prot. Chr.-fractie nog steeds niet over een wethouderszetel beschikt, of schoon zij in sterkte de derde positie heeft ingenomen. Het is dus de taak van de kie zers er voor te zorgen, dat deze groep dit maal wel zal kunnen meetellen. Vervolgens sprak mr. dr. J. van Brug gen, de lijstaanvoerder van de Prot. Chr. Groep, die er in de eerste plaats op wees, dat verbrokkeling in deze rijen onvermij delijk verzwakking betekent. Het gemeen tebeleid is immers geheel ingesteld op vra gen van de dag, zodat het van het grootste belang mag worden genoemd, hierbij ook de Christelijke belangen te doen gelden. De mens is nu eenmaal ongeschikt voor massificatie, zodat spreker zich altijd hui verig heeft getoond voor elke „plannerij". Daarbij moet Heemstede ook Heemstede blijven: er is geen enkele behoefte aan de voorgenomen samenvoeging van gemeen ten, waarvoor de commissie Ter Veen zich momenteel beijvert en spreker heeft zich voorgenomen in de gemeenteraad steeds de leuze te verdedigen: „Geen man en geen vierkante meter". Voor woningbouw is de belangstelling onder hen niet minder groot, omdat de sa menleving immers voornamelijk op het ge zin berust. En wat de middenstand betreft, voor deze groep geldt, volgens mr. Van Bruggen, nog steeds geen sociale recht vaardigheid, want tegenover hun zware belastingen werden weinig voorzieningen getroffen. De bekende publiciste Mary Pos sprak hierna over haar ervaringen met Neder landers in den vreemde, waarbij zij zich voornamelijk bepaalde tot de emigranten, die in verre werelddelen pionierswerk heb ben verricht. Spreekster verklaarde voor deze mensen het diepste respect te koeste ren, omdat zij zelfs onder de moeilijkste omstandigheden de naam van ons land nog wisten op te houden. Dikwijls had zij mo gen constateren, dat onze landgenoten in Zuid-Amerika bijvoorbeeld, met hoofd en schouders boven hun omgeving uitsteken. En het is typerend dat hierbij meestal spra ke is van mensen, die in hun eigen land geen bestaansmogelijkheid meer vonden en bijna aan de armoede waren overgele verd. Het slotwoord van deze avond werd uit gesproken door ds. J. W. v. d. Gronde, die er eveneens de aandacht op vestigde, dat naar zijn inzicht politiek niet alleen gas, waterleiding en electriciteit betreft. Daar om verwierp hij als Christen elke door- braak-gedachte, omdat hierdoor de wor tels van het natuurlijke leven zouden wor den afgesneden en men de problemen tracht op te lossen met ter zijde stelling van God. ADVERTENTIE TIJDELIJK BIJ ELKE FLES GKATla ccii PLASTIC WASKNIJPER De heer en mevrouw H. van der Moolen te Heemstede hebben aan hun dansschool sinds enige tijd een afdeling kinderballet verbonden, met mej. Gré Gordon als assis tente. Van tijd tot tijd worden de leerlin gen in het openbaar in de gelegenheid ge steld hun vorderingen te demonstreren. En zo waren gisteren vele vrienden en fa milieleden in het gebouw van de H.K.B. in Haarlem verenigd om de prestaties te bewonderen. De jongste leerlingetjes hadden in de grappige kabouter- en boerendansjes dik wijls meer aandacht voor hun kleurige costuums dan voor de voorgeschreven danspassen. Maar met het vorderen der leeftijden namen ook de prestaties toe. Zo was de bekende Donauwals reeds een gra cieus bewegingspel, evenals de Quadrille des Lanciers. Aardig gevonden was het bij de laatste dans de meisjes in een ouderwet se diligence te laten opkomen. Van een zelfde fantasie werd blijk gegeven in het duet „Glühwürmchen" van Lincke, waar bij een grote tulp als toneelversiering dien de. Ook een menuet en een tarantella mogen onder de meest geslaagde nummers ge rangschikt worden. Mej. Gré Gordon nam zelf een Hongaarse dans van Brahms voor haar rekening. De pianist Gé Kroeze zorg de vaardig en oplettend voor de begelei dingen. Aan het slot van de avond werden de heer en mevrouw Van der Moolen en hun assistente in hartelijke bewoordingen toe gesproken. Haarlemse rechtbank Acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest eiste vanmorgen de of ficier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, tegen de beide verdachten, de 31-jarige bankwerker L. L. F. en de 61- jarige vertegenwoordiger P. G. G. v. K., die in Maart 1953 allerlei kledingstukken en lakens uit een school in het Groot Hei ligland gestolen zouden hebben. Direct na de ramp meldden zij zich aan en gedurende ruim twee maanden bleven zij als sorteerders bij het U.V.V. werken. Daar zij werkloos waren hadden zij zelf weinig kleren en de leidster van deze sor- teerafdeling had hen toestemming gegeven, dat zij, zodra zij iets van hun gading zagen, het voor zichzelf mochten houden, mits zij het maar eerst aan de leidsters lieten zien. De beide mannen deden dit echter niet en namen verschillende goederen mee zon der er iets van te zeggen. De officier van Justitie achtte de dief stal niet, maar de verduistering wel bewe zen en eiste tegen beide verdachten een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden. De verdediger, mr. D. Aten, moest toe geven, dat zijn cliënten te ver waren ge gaan, maar toch kon hij zich wel indenken dat zij voor de verleiding waren bezweken, temeer daar bijna alle vrijwilligers waren afgevoerd. Daarbij kwam nog dat de beide verdachten voor hun werk geen enkele be loning kregen. Hij drong dan ook aan op een korte gevangenisstraf. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 4 Juni. Zij zouden UVV-góederen voor rampslachtoffers gestolen hebben De 52-jarige timmerman J. W. en de 33- jarige Haarlemse koopman A. S. hoorden vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank beiden een gevangenisstraf voor de tijd van zes maanden tegen zich eisen, omdat zij tezamen met een vriend op 27 Maart, toen zij allen dronken waren, uit een school aan het Klein Heiligland enkele zakken met overhemden en schoenen, die bestemd waren voor de slachtoffers van de storm ramp, gestolen zouden hebben. Met z'n drieën hadden zij in een café zit ten drinken en toen zij naar huis gingen, waren de beide vrienden W. H. v. d. H. en A. S. hun makker J. W. kwijtgeraakt. Zij liepen toen langs een school aan het Klein Heiligland en maakten een deur open. Hierna zochten zij W. weer op en tezamen haalden zij een zak overhemden en een zak schoenen uit de school. "Vanmorgen kwam voor de rechtbank niet vast te staan wie nu eigenlijk de zakken gedragen had en de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste dan ook tegen de beide verdachten J. W. en A. S. een-gevangenisstraf voor de tijd van zes maanden. Mr. L. A. BarendsenCleveringa, de raadsvrouwe van A. S., en mr. J. D. Viskil, de verdediger van J. W., wezen beiden op het feit, dat de diefstal gepleegd was, toen de verdachten dronken waren en zij ver klaarden dat hun cliënten bereid waren een anti-alcoholkuur te ondergaan. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 4 Juni. Loenerkerk, 20 te Colombo. Laertes, pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Luna, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Leopoldskerk, 19 60 m. Z.ZO. Str. Messlria. Lekkerkerk, 20 v. Hamburg te Londen verw. Lem?terkerk, pass. 20 Majorca n. Hamburg. Laagkerk, 20 v. Karachi te Bombay. Laurenskerk, 20 v. Calcutta n. Rotterdam. Lawak, 20 v. Belawan n. Penang. Lin.ge, 20 v. Las Palmas n. Zaandam. Lombok, 20 Anakan n. Cebu. Loosdrecht, 21 v. Aden n. Suez. Lutterkerk, 20 v. Amsterdam n'. Perz. Golf. Lekhaven, 21 v. Melbourne. Leuvekerk, 20 te Bombay. Lieve Vrouwekerk, 20 v. Rotterdam te Hamburg Mariekerk 19 t.h.v. Kp. Frio. Modjokerto, 19 v. Belawan n. Colombo. Maasland, 20 v. Pto Alegre te Amsterdam. Mapia, 19 320 m. W. Minlcoy. Murena, 19 dwars Karaimata eil. Muiderkerk,, 20 v. Hamburg n. Bremen. Maasdam, 20 v. Southampton n. Le Havre. Macuba, 20 v. Shimotsu te Miri. Madoera, 20 rede Cheribon. Marisa, 20 v. Singapore n. Kobe. Mataram, 20 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Meerkerk, 20 te Port Said. Mentor, 20 v. Malta n. Kalamata. Murena, 21 v. Port Piri te Miri. Maas, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Maetsuycker, 21 v. Priok te Fremantle verw. Marken, 18 6.30 u. v. Boston te Montreal. Manoeran, pass. 21 Finlsterre n. Bilbao. Markelo, 20 v. Oskarshamn te W. Hartlepool. Molenkerk, 25 Marseille verwachte Nieuw Holland, 21 Sydney verw. Noordam, 20 510 m. NW. Flores. Nieuw Amsterdam, 20 v. cruise te Amsterdam. Nigerstroom, 21 v. Amsterdam te Antwerpen. Omala, 19 v. Malta n. Tripoli. Overijsel, 19 v. Port Swettenham n. Belawan. Ootmarsum, 20 v. Brownsville n. New Orleans. Oranjestad, 20 280 m. W.ZW. Madeira. Orestes, 21 v. Antilla te Amsterdam. Orion, 20 v. Limni n. Gibraltar. Poelau La ut, 19 v. Tj. Priok te Singapore. Poseidon, 18 v. Port de Paix n. Philadelphia. Prins Joh. W. Friso, pass. 20 Vlissingen n. Ham burg. Prins Willem III, 20 te Cleveland. Prambanan, 20 te Makassar. Prins Fred. Willem, 19 450 m. W. ten N. Cp. Clear Prins Maurits, 20 te Antwerpen. Prins Alexander, 20 v. Hamburg te Quebec. Papendrecht, 22 v. Banias te Le Havre verw. Rotti, 19 v. Baltimore n. Galveston. Roebiah, 19 rede Madras. Riouw, 19 nog te Damman. Rijnland, 21 Rio de Janeiro verwacht. Stad Dordrecht, 20 v. Sluiskil te Huelva. Sunetta, pass. 20 Perim. Salland, 19 620 m. Z.ZW. Finisterre. Saroena, pass. 19 Kariinata eil. ■Siberoet, 20 v. Makassar te Gorontalo. Stad'Arnhem, 19 450 m. W. Lands End. Stanvac Benekat, 20 v. Telokanson te Sungeige rong. Stanvac Djirak, 19 v. Tj. Priok n. Sungeigerong Saparoea, 20 dwars Kp. Palmas n. Freetown. Slamat, pas. 20 Gibraltar n. Southampton. Sibajak, 20 660 m. W. Galapagos eil. Stad Amsterdam, 19 v. Wabana n. Engeland. Salatiga, 19 v. San Francisco n. Portland. Saparoea, 21 te Freetown. Sirrah, pass. 21 Aden. Stad Breda, 20 v. Threerivers n. R'dam of Am sterdam. Stad Alkmaar, 20 v. Montreal n. Nederland. Stad Maastricht, 21 v. Huelva te Amsterdam. Salawati, 22 te Lagos verwacht. Seherpendrecht,. 24 v. Curapao te Santos verw. Sliedrecht, 1 Juni v. Swansea te Mena al Ahraa- di verwacht. Telamon, 19 v. La Gualra n. Pto Cabello. Ternate, 19 v. Colombo n. Port Said. Trajanus, pass. 19 Flores. Talisse, 19 dwars Dahlak eil n. Euez. Tankhaven II, 20 v. Sungeigerong te Tj. Uban. Tankhaven III, 18 v. Sungeigerong n. Belawan. Themisto, 19 600 m. O. Ko. Race Tjibantjet, pass. 21 Zuidp. Formosa. Tjibodas, 18 170 m. O.NO. Fort Dauphin. Tjiiuwah, 19 380 m. N.NO. Str. Singapore. sT^Padd. an. Suez Aletta, 19 v. Pulusambu n. Bangkok. Alpherat, 19 te Santos. Amsteldiep, 19 v. Calcutta n. Pladju. Andijk, nacht 20-21 Havanna verw. Aagtedijk, 20 te Santos. Aalsdijk, 20 te Antwerpen. Agamemnon, 20 te Curapao. Amor, 20 te Famagusta. Amstelland, 19 v. Santos n. Montevideo. Appingedijk, 20 te Tampico. Alwaki, 19 v. Newport News te New York. Adinda, 19 210 m. ZO. Saigon. Alamak, pass. 19 Kp. Palos. Aldegonda, 19 220 m. ZW. Kp. Cambodia. Almkerk, 19 400 m. W. Cochin. Amsteldijk, 19 360 m. N. ten O. Flores. Amsteitoren, 19 110 m. O.ZO. Kp. Race. Amedijk, 19 880 m. W. Lands End. Alloth, 19 v. Bremen n. Hamburg. Arendskerk, 20 900 m. W. Minicoy. Alphacca, 21 v. Rio de Janeiro te Santos. Amstelstad, 20 v. Colombo n. Cocinada, Armlla, 20 v. Pladju n. Lienchieu. Algenib, 21 Bahia verwacht. Amstelveen, 20 v. Port Said. Annenkerk, 21 Barcelona verwacht. Argos, 20 v. Laurium n. Yerakini. Alnatl, 22 Antwerpen verwacht. Bloemfontein, 20 te Kaapstad verwacht. Borneo, 19 v. Malta n. Port Said. Bantam, 19 2.30 u. v. Port Said 18 u. V. naar Belawan. Barumun, 19 v. Luwuk n. Bangaai. Bengkalis, 19 720 m. O.ZO. Guardafui. Billiton, 20 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Boissevain. 21 te Mauritius. Bonaire, 22 Madeira verwacht. Bacchus, pass. 20 Azoren. Barendrecht, pass. 21 Vlissingen. Bennekom, 20 v. Curasao n. Cristobal. Boschfontein, 20 v. Marseille n. Genua. Blitar. 21 te Antwerpen. Caltex Utrecht, pass; 19 Kreta. Chama, 19 van Port Said. Gorilla, 20 v. Pladju te Balikpapan. Cottica. 19 v. Paramaribo. Caltex The Hague, 20 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland, 19 200 m. ZW. Ouessant. Caltex Pernis, 19 50 m. NW. Kp. Bougaroni. Celebes, 20 Aden gepass n. Belawan. Cistula, pass. 21 Str. Soenda. Cirrus, 21 v. station Atl. Oceaan te R'dam. Cottica, 20 300 m NO. Paramaribo. Congostroom, 23 v. Takoradï n. Amsterdam. Drente, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Danae, 19 v. Halmstad te Gothenburg. Dongedijk, 20 v. Antwerpen. Delfshaven, 19 165 m. Z.ZW. Ouessant. Delfland, 20 v. Rio Grande n. Itajai. Duivendrecht, 27 New Orleans verwacht. Eemdijk, 20 v. Mobile te New Orleans. Enggano, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Amsterdam, 19 720 m. W.ten N. Flores. Etrema, 19 dwars Fartak. Eos, 21 v. Livorno te Napels. Eendracht, 20 v. Rotterdam n. Alexandrië. Elmina, verm. 25 v. Lagos n. Kotonu. Gouwe 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Garoet, 19 410 m. ZO. Socotra n. Belawan. Gadllla, 21 v. Pladju te Tj. Priok. Gooiland, 20 v. Bahia n. Recife. Gordlas. 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Groote Beer, 21 v. Le Havre. Hector, 20 v. Hamburg te Rotterdam. Hoogkerk, 20 v. Aden n. Suez. Hera, 19 420 m. NO. Azoren. Hersilla, 19 v. Amsterdam op de Weser. Helicon, 20 op de Weser. Haulerwijk,, 19 v. Baltimore n. Cuba. Ibos, 21 v. New York te Ciudad Trujillo verw. Java, 19 v. Southampton n. Genua. Jupiter, 19 Katakolo n. Malta. Japara (KRL), 21 v. Beyrouth te Port Said. Jagersfontein, 20 v. Amsterdam te Bremen. Karaton, 19 v. Tj. Priok n. Belawan. Karsik, 19 v. Malala te Makassar. Kota Baroe. 19 t.h v. Billiton. Kota Inten 21 te Port Soedan. Kertosono, 21 v. Philadelphia te New York. Kota Gede, 21 v. Bahrein n. Bombay. Tomori, 19 v. Singapore op rede" Teiresias, 21 te Djeddah. Tero, 21 v. Mombasa te Zanzibar. Teucer, pass. 21 Minicoy n. Belawan. Thalatta, pass. 20 Kp. Bon. Tiberius, pass. 20 Trinidad. Titus, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Tara, 20 v. Rio de Janeiro te Santos. Tarakan, 21 te Suez. Tiba, nacht 21 Finisterre gepass. Trompenberg, 20 v. Hamburg te Antwerpen. Van Spilbergen, 19 te Dakar. Van Riemsdijk, 19 v. Singapore te Tj. Priok. Veendam, 20 3030 m. O. New York. Winterswijk, pass. 19 Sombrero eil. Waterman, 18 v. Rotterdam te New York. Waikelo, 19 v. Belawan n. Tj. Priok. Woensdrecht, 19 1179 m. W. ten Z. Madeira. Westerdam, 20 820 rn. O. Kp. Race. Willem Ruys, 20 v. Rotterdam te Priok. Wieidrecht, 1 Juni v. Hobart te Mena al Ahma- di verwacht. Winsum, 21 Ouessant gepass. Woensdrecht. 27 v.Curagao te Spezïa verw. Zaan, 20 v. Stockvik te Mantyluoto verw. Zeeland (KRL), 19 te Bahrein. Zonnewijk, 19 415 m. O.ZO. St. Paulsroek. Zuiderkruis, 21 v. Kaapstad te Rotterdam. Zeeland (SSM), 21 v. Newcastle te Amsterdam. KLEINE VAART Actinia, 19 v. Hull n. Sunderland. Asuncion, pass. 19 Str. Messina. Annie, pass. 20 Vlissingen. Ary Scheffer, 20 v. Rotterdam n. Wisbech. Beekbergen, vertr. 20 v. Malta n. Tripolis. Borneo, 22 v. Londen te Rotterdam verw. Bemdsse, 20 v. Livorno n. Tuniu. Bree Heile, 20 v. Rotterda te Londen. Bab-T, 18 v. Mathil n. Kopenhagen. Barracuda, 19 v. Middlesbro n. Abo. Binnenhaven, 18 te Casablanca. Birmingham, 19 v. Harlingen n. Gooie. Casablanca, 19 v. Casablanca n. Fedala. Corrie b, 19 v. Marseille n. Lyndiane. Claes Compaen, 20 v. Rotterdam n. Manchester Cornells Houtman, 19 v. Bastia te Ajaccio. Da Capo, 19 te Harlingen. Douro, 19 v. Megara n. Algiers. Elisa, 19 v. Casablanca n. Caronte. Elsenburgh, 19 v. Rouaan n. Londen. Emergo, 20 v. Porsgrun te Heroen. Goote, 20 v. Lyndiane n. Duinkerken. Hada, 18 v. Algiers n. Oran en Casablanca. Harold, 19 v. Kirkcaldy n. Rotterdam. Hast I, 19 v. Preston n. Liverpool. Hast IV, vertr. 20 v. Parijs n. Hu'1. Hebe Nobel, 19 v. Londen n. Goole. Heemskerk, 19 v. Kingslynn n. Rotterdam. Helvetia, 19 v. Par n. Uttersen. Ida Jacoba, 19 v. Odense n. Bremen. Ida Pieter. 19 v. Sandness n. Heroen. Jan Kreumer, 19 v. Kalmar te Hogenaes. Jokurma, 19 te Tunadel. Jorina, pass. 19 Brunsbtlttel n. Krimpen a. d. IJsel. Kortenaer, 20 v. Middlesbro te Goole. Kemphaan, 20 v. Piraeus te A'giei-s verw. Leuvehaven, vertr. 22 v. Rotterdam n. Kopetw hagen. Lydia, 19 v. Bayonne n. Londen. Maasym, 20 v. Antwerpen n. Hull. Mies, 20 te Antwerpen. Monica, 19 v. Belfast n. Irvine. Mies pass. 20 Vlissingen. Myfem, 23 v. Gefle te I otterdam verw. Myson, verm. 20 v. Hull n. Vlissingen. Nassauhaven, 19 te Halmstad. Nieuwehaven, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen Neeltje b, vertr. 22 v. Shoreham n. Gravelines Noord, 20 v. Shellhaven te Billingham verw. Nero, 19 v. Caliz n. Amsterdam. Noorderhaven, 20 te Middlesbro. Nottingham, 19 v. Kingslynn n. Rotterdam. Oise. 21 v. Aberdeen n. Rotterdam. Oleum. 19 v. Southampton n. Middlesbro. Olivier van Noort, 20 v. Bayonne n. Manchester Pieter Hubert, 19 v. Ayr n. Amsterdam. Ponza, 19 v. Karlskrona te Kotka. President Roosevelt, 19 v. Liverpool n. Swansea Rema, 20 v. Delfzijl n. Londen. Rijnhaven, 22 v. Liverpool te Duinkerken verw. Strijpe, verm. 20 v. Rotterdam n. Londen. Soemba, 20 dwars Dublin. Spurt, 20 te Oslo. Tyro, 19 v. Amsterdam naar Bremen. Trio, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Tilly, 18 v. Antwerpen n. Karskar. Urmajo, 19 v. Sunderland n. Quimper. Vecht, 20 v. Rotterdam te Londen verw. Venus, 19 v. Norwich n. d. Tees. Vindicat Atque Polit, 19 v. Civita Vecchia te Bastia. Vivo, pass. 20 Vlissingen. Vlieland, 18 v. Rouaan n. Hamburg. Viler, 19 v. Londen n. Oporto. Volharding, 19 v. Casablanca n. Nantes. Vrouvvepolder. pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen Walenburgh. 19 v. Middlesbro n. Rotterdam. Westlaan, vertr 19 v. Hamburg n. Rotterdam. Willem Barendsz. 20 Kalix verw. -1 -- Witte Zee, ID v. Koewait n. Rotterda^m'*'^^

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7