Klein voetbalprogramma wegens Olympische Dag in Amsterdam De opstellingen Ferdi Kubler won de eerste étappe van de Ronde van Luxemburg tSpiecjel Oder I Sporten O1 Sport en Spel van 6-14 Juni E' D E Bescherming SPORT OP ZONDAG CRICKET HONKBAL MOTORSPORT KORFBAL Schaken Candidatentournooi Biljarten Sweering won en verloor een maal in Madrid Voet hal Vrij goed begin van de Nederlandse renners Nederlanders in een groep binnen in zestiende étappe De tenniskampioen schappen van Frankrijk tong geleerd, oud gedaan. Hannie Termeulen Successen Op wereldlijst Inzinking Wéér een open plaats Tennis Amerikaanse topspeelsters in Juli naar Noordwijk Dr. Van Swol naar Overveen ZATERDAG 30 MEI 1953 IN VERBAND met de Olympische Dag in het Olympisch Stadion in Amster dam, waar onder andere een voetbalwedstrijd wordt gespeeld tussen een Ne derlands Bondselftal en de Engelse profclub Bolton Wanderers, is het Zondag stil op de Nederlandse voetbalvelden. Van de verenigingen uit het district Haarlem spelen slechts VSV en RCH. Eerstgenoemde tegen Frisia in Leeuwar den en de Racing op eigen terrein tegen het Groningse GVAV. Geen van beide wedstrijden zijn meer van enig belang nu RCH vorige week de kam pioenstitel in de eerste klasse A behaalde. Het zullen dan ook wel genoegelijke wed strijden worden, waarin de clubs uit deze omgeving wel de sterkste zullen blijken te zijn. Voor wie het interesseert zij nog gemeld dat morgen een aanvang wordt gemaakt met de promotie-competitie van de tweede klasse. Zo speelt ZFC de eerste wedstrijd in het Noorden tegen Veendam en Volendam in de andere afdeling op eigen veld tegen het Dortse DFC. EHSAnimo De eerste promotiewedstrijd tussen onze Haarlemse 4e klas kampioen EHS en Animo wordt morgen op het EDO-terrein gespeeld. De wedstrijd begint om twee uur. EHS verschijnt in de volgende opstelling: doel: v. Zijtveld; achter: v. d. Eykhof en Stoete; midden: H. V. d. Ham, de Boer en Schuitemaker; voor: G. v. d. Ham, Bark, Dautzenberg, v. Esveld en De Nieuwe. Jeugdtournooi De voetbalvereniging Bloemendaal houdt voorts morgen het jubileumjeugdtournooi, waaraan door de verenigingen Rivalen, Stormvogels, Terrasvogels, DCO. Swift, Neerlandia. Zandvoortmeeuwen en Bloemen daal met een junioren- en een aspiranten elftal wordt deelgenomen. Het tournooi, dat volgende week Zondag wordt voortgezet, begint om tien uur. In de eerste klasse van de cricketcompe titie spelen Zondag zowel Rood en Wit als Haarlem. De Rood en Witters reizen naar Den Haag om daar tegen HCC 2 te proberen het puntenaantal op te voeren. Of dat ge zien de prestaties van dit sterke Haagse team zal gelukken, is een grote vraag. Aan de Donkere Laan in Bloemendaal speelt voorts Haarlem tegen het Amsterdamse VRA. Een wedstrijd, waarin beiden kans heb ben op de overwinning. Aan de Spanjaardslaan worden morgen twee wedstrijden gespeeld. Het tweede elftal van Rood en Wit komt uit tegen Hermes DVS 2 in de tweede klasse en op het tweede vel# speelt het vierde elftal tegen BMHC. CVHW en Haarlem 2, die uitkomen in de tweede klasse, spelen respectievelijk uit te gen Hercules en VRA 2. De competitie in de eerste klasse staat dit weekend geheel stil in verband met de hedenmiddag te spelen wedstrijd Haarlem- Amsterdam. In de overgangsklasse B gaat EHS Zaterdag naar DWS, waardoor de Haarlemmers hun positie aan de kop weer wat kunnen verstevigen. EDO gaat Zondag naar Sparta en zal op haar tellen dienen te passen. Hetzelfde geldt voor SC Haarlem, dat Zondag naar VVGA 2 gaat, terwijl Vole- wijckers en RFC tegen elkaar alle moeite zullen doel de onderste plaats te ontlopen. In de B-afdeling gaat TYBB naar Scho ten 2, w«lke.-wedstrijd door de geel-zwarten gewonnen" moet kunnen worden. Deze wed strijd wordt Zaterdagavond om 6 uur ge speeld. ,lHaafcfleïftv' gast naar Zeeburgia en moet de punten naar Haarlem kunnen bren gen. DOS—HCK is uitgesteld. DEC—Cat chers is een open strijd. Schoten-tournooi De vereniging „Schoten" heeft het goede idee gehad om haar tournooi niet meer op weekavonden te houden, maar op de dag na HaarlemAmsterdam, wanneer toch alle eerste klassers vrij zijn. Zo begint Zondag ochtend de strijd om de beker, terwijl de zelfde dag nog de finale gespeeld wordt. Het programma is: 10.30 uur: HHC—RCH; Schoten—HCK. 12 uur: RCH—TYBB; HCK—OVVO. 13.15 uur: TYBB—HHC: OVVO—Schoten; 2.30 uur: wedstrijd om de derde prijs. 3.30 uur: Finale. Alle wedstrijden worden op het Schoten terrein gespeeid. De motorclub „Zandvoort" houdt Zondag een puzzle-rit voor auto's en motoren over een traject van ca. 90 km. De route voert grotendeels over goede wegen. De start vindt plaats om een uur bij het clubhuis, Pavil joen de Vijverhut. De gemiddelde snelheid voor auto's en motoren tot 200 cc. is 36 km., voor motoren boven 200 cc. 40 km. per uur. De rit telt mee voor het clubkampioenschap en de beide „Vijverhut-prijzen", alsmede voor de „M.C. Zandvoort-beker" voor niet-leden. Op het veld van „Sport Vereent" worden Zondag de korfbalwedstrijden om de Stads- Editiebeker gespeeld, waarvoor acht twaalf tallen hebben ingeschreven. Deze ploegen zijn in twee afdelingen verdeeld. In afd. 1 komen uit Animo Ready 2, Nieuw Flora 1, Oosterkwartier 3 en Oosthoek 2; in afd. 2: Haarlem 2, Nieuw Flora 2, Oosthoek 1 en Sport Vereent 2. De wedstrijden beginnen om half tien; de afdelingswinnaars komen in de finale, die van vier tot vijf uur wordt gespeeld. »0000<xic00cxxxxx000c00cc0000c0000000000000000c'0000c)000™ Toen onlangs in Steenderen de voetbal wedstrijd Steenderen-Brumménse Boys zou beginnen, bleek dat een kievit in een nest midden op het veld vier eieren had gelegd. Wat te doen? Enkele dieren liefhebbers wisten raad en ontfermden zich over het broedsel. Voorzichtig wer den de eieren naar een beschut plekje buiten het speelveld overgebracht. Tij dens de wedstrijd verscheen moeder kievit geregeld boven de plaats van het nest, waar het wel wat onrustig was. Direct na afloop van de wedstrijd bleek dat het nest wonder boven wonder niet beschadigd was. Met zorg werden de eieren daarop weer in het nest gelegd en toen spelers en publiek waren ver dwenen, vloog de vogel onmiddellijk weer op het nest en broedde tevreden verder. Tot vreugde van de heren die zich over de eieren hadden ontfermd, liepen drie dagen later vier jonge, kie viten over het voetbalveld van Steen deren. De uitslagen van de vierde ronde van het Candidatenschaaktournooi dat in Amster dam werd voortgezet, luidde: Crabbendam Cortlever 0—1; Spanjaard—Visser 1—0; Scheffer-Karper 01; De JongOrbaan HVan SteenisVan den Berg 01; Vin ken—Van Doesburgh, afgebroken. De eersteklassers uit het district Haar lem komen Zondag met de volgende op stellingen (van rechts naar links) in het veld: R.C.H.: Doel: Wille; achter: Van Rhee- nen en Van den Brink; midden: Las- schuit, De Vos en Lamie; voor: Koster, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Cou- wenhoven. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Van der Kuil, Verswijveren, Bouwens en De Graaf. «boocKXxoooooocxxjooooooooooooooooooooooooooocxioooooooonoa In Madrid werd een begin gemaakt met het biljarttournooi om het Europees kam pioenschap driebanden. De belangrijkste resultaten van de eerste dag luidden: Lagache (Fr.) 50 96 4 0.520 Pereira (Port.) 43 96 6 0.447 Tiedtke (Did.) 50 55 6 0.909 Sweering (Ned.) 26 55 4 0.472 Sweering 50 76 5 0.657 Domingo 49 76 5 0.644 Tiedtke 50 57 4 0.877 Pereira 27 57 3 0.473 Na de eerste dag luidt de stand: Vingerhoedt (Belg.) 4 100 109 6 0.917 Tiedtke (Did.) 4 100 112 6 0.892 Fauconnier (Belg.) 2 76 98 6 0.775 Domingo (Sp.) 2 99 139 5 0.712 Sweering (Ned.) 2 76 131 5 0.583 Lagache (Fr.) 2 75 144 4 0.520 Ventura (Sp.) 0 60 122 3 0.491 Pereira (Portug.) 0 70 153 6 0.457 BW won van Sittardia In 's Hertogenbosch werd in de klasse C van de KNVB gespeeld de strijd BW—Sittardia. nul. eerste wed- BVV won met zes De eerste étappe van de Ronde van Luxem burg, van Luxemburg naar Diferdange over een afstand van 225 km., is gewonnen door de Zwitser Kubler. Kubler was ook de eerste renner, die reeds na enkele kilome ters, nadat het startschot gevallen was, in gezelschap van zijn landgenoot Schellenberg en de Duitser Schwarzenberg, alsmede de Luxemburger Schmitt uit het peloton sprong. Doch deze ontsnapping was van korte duur, want nog voordat de karavaan dertig kilo meter op weg was, werden de vluchtelingen weer tot de orde geroepen. Nauwelijks was het veld echter weer compleet of een ander drietal trok er tussen uit. Dit waren de Ne derlander Lambrichs, de Zwitser Graf en weer de Duitser Schwarzenberg. Graf moest het tweetal bij de beklimming van de venijnige berg Wiltz laten gaan. En hij werd even later door het peloton opge slokt. Lambrichs en Schwarzenberg zetten moedig door en trachtten hun voorsprong zelfs nog te vergroten, zodat zij op een ge geven ogenblik in de buurt van Arsdorf (141 km.) zelfs een voorsprong hadden van 6 min. 14 sec. Alarm Een paar kilometers verder werd alarm geslagen in het peloton. Ferdi Kubler sprong uit de compact rijdende groep weg, maar hij kreeg de Belgen Close en Vanderstockt achter zich aangestuurd. Het duo Lam brichsSchwarzenberg begon op hetzelfde ogenblik danig te verslappen. Schwarzen berg moest in de helling van de Redange het wiel van Lambrichs lot laten, waarna het ook met onze landgenoot spoedig gedaan was. In de omgeving van Hovelande (160 km.) werd Lambrichs door Kubler, Close e;n Van derstockt, alsmede door de inmiddels naar voren gekomen Belg Blomme, ingelopen. Lambrichs echter bezat nog zoveel reserve, dat hij zich bij dit viertal kon aansluiten. Elkaar om beurten op kop aflossend, ging het vijftal op de finish af. In Defferdange, het eindpunt van deze zware étappe, toonde Kubler zich de sterkste in de sprint. Wat de prestaties van onze overige Neder landers betreft mag men tevreden zijn. Voor al het rijden van de 33-jarige Sjefke Janssen viel zeer te loven, doch met hem mogen wij zijn provinciegenoot Piet Haan en Gerrit De Ronde van Italië De zestiende étappe van de Ronde van Italië, van Riva del Garda naar Vicenza over 166 km., is gewonnen door de Italiaan Monti in 4 uur 34 min. 16 sec. De uitslag luidde: 1. Monti (It.) 4.34.16; 2. Barozzi (It.) z. t.; 3. Coletto (It.) z. t.; 4. Zuliani (It.) 4.34.26; 5. Baroni (It.) 4.34.37; 6. Brasola (It.) 4.34.44; 7. Van Steenbergen (Belg.) z. t.; 3. Defillipis (It.) 4.36.06; 9. Ockers (België) z. t.; 10. Bartali (It.) z. t.; 11. Schaer (Zwits.) z. t.; 12. Pellegrini (It.) z. t.; 13. Pedroni (It.) z. t. Daarna het peloton, Onder wie Koblet (Zwits.), Pianezzi (Zwits.) en Diggelman (Zwits.) allen dezelfde tijd als Defillipis. Het algemeen klassement luidde toen: 1. Kobelt (Zwits.) 96.26.49; 2. Coppi (It.) 96.27.44; 3. De Santi (It.) 96.28.06; 4. Fornara (It.) 96.28.35; 5. Conterno (It.) 96.29.37; 6. Schaer (Zwits.) 96.29.44. De Nederlanders Van Est, Roks, Wagt- mans. Dekkers, Van Breenen en Suyker- buyck werden in het étappeklassement ex aequo 21e met andere renners in dezelfde tijd als Defillipis (4.36.06). Na de eerste zes luidt het algemeen klas sement verder: 7. Van Est (Ned.) 96.30.48; 60. Wagtmans (Ned.) 97.22.30; 62 Roks (Ned.) 97.27.56; 63. Dekkers (Ned.) 97.29.06; 85. Suy- kerbuyck (Ned.) 9K33.27; 86. Van Breenen (Ned.) 98.35.39. In Parijs werden de tenniswedstrijden in het tournooi om de internationale kampioen schappen van Frankrijk voortgezet. De uitslagen luidden: Dames dubbelspel halve finales: Maureen Connlly en Julie Sampson (V. S.) sl. Sil- vana Lazzarino en Nicola Migliori (It.) 61, 62; Shirley Fry en Doris Hart (V. S.) sl. Helen Fletcher en Jean Rinkel (G. B.) 6—3, 7—9, 6—2. Heren dubbelspel halve finales: Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Drobny en Patty (Egypte/V. S.) 6—3, 6—1, 6—3; Rose en Wil- derspin (Austr.) sl. Mulloy en Seixas (V. S.) 6—0, 7—5, 1—6, 9—7. Voorting noemen. Harm Smits, die reeds vroeg een lekke band kreeg, wist zich goed te herstellen. De jeugdige Adrie Voorting viel enigs zins tegen, doch voor hem geldt hier zeker het excuus, dat hij als enige van de Neder landse ploeg voor het eerst in het zware bergland aan de start kwam. JDe klassementen Het klassement luidde verder: 2. Van der Stockt (België A) z. t.; 3. Blomme (België B) z. t.; 4. Close (België A) z. t.; 5. Lam brichs (Ned.) z. t.; 6. Van Dormael (België A) 6.24.56; 7. Rijckaert (België B) 6.24.59; 8. Janssen (Ned.) z. t.; 9. Gielen (België A) 6.25.06; 10. Walschot (België A) z. t.; 18. Haan (Ned.) 6.25.46; 19. Gerrit Voorting (Ned.) 6.27.55; 23. Smits (Ned.) 6.28.50; 36. Adrie Voorting (Ned.) 6.42.09. Het ploegenklassement luidt: 1. België A 19.12.04; 2. België B 19.13.53; 3. Nederland (Lembrichs, Janssen en Haan) 19.14.19; 4. Luxemburg A 19.15.32; 5. Gemengde ploeg 19.17.44; 6. Duitsland 19.23; 7. Luxemburg B 19.25.44. O Een al oud Nederlands gezegde dat ook in het sportieve leven reeds vele malen heeft bewezen veel waarheid te bevatten. Ook bij Hannie Termeulen, de Nederlandse zwemster die onlangs af scheid nam van haar zwemvereniging H.D.Z. en van al haar vriendinnen en vrienden uit zwemkringen om zich als echtgenote van de president van de Curagao^e Bank in Willemstad te vesti gen. Want nog geen twee jaar oud was Hannie Termeulen, toen zij aan de hand van haar vader en moeder voor de eerste maal het water in het zwembad uiter aard inging. Drie jaar later ze kon nog niet eens lezen wees ze al met trots op het door haar behaalde zwem diploma, dat een ereplaats kreeg in de huiskamer. Een ereplaats, waar in de loop der jaren nog wel enige andere bewij zen van zwemvaardigheid bij kwamen... T700R de eerste maal maakte Hannie VTermeulen naam in 1943. Dat was twee jaar nadat zij lid was geworden van H.D.Z. en tevens twee jaar nadat zij onder leiding was gekomen van de zwemtrainer Jan Stender. Een leiding, die vruchten bleek af te werpen. Want bij de nationale wed strijden in Weesp dat jaar versloeg de toen nog nagenoeg onbekende Hannie de zeer snelle Thea Snoeks op de 100 meter borst- crawl. Veel gelegenheid om ^meer succes sen te behalen kreeg zij tot Mei 1945 niet meer. Doch zo gauw was het oorlogsgeweld verstomd, of de naam Termeulen kreeg een haast vaste plaats in de sportrubrieken van de kranten. En niet alleen bij over winningen van Hannie in zwembaden in Nederland tegen Nederlandse tegenstand sters, maar ook in het buitenland tegen zwemsters, die al een roemruchte staat van dienst hadden. Vele malen ging zij naar Kopenhagen, naar Aarhus, naar Odense, naar Londen, naar Svendsborg, naar Shel- tenham, naar Antwerpen, naar Newport, naar Brussel, Oostende, Gent, Parijs en Marseille. N dat in anderhalf jaar tijd. Het resul taat was een lijst van topprestaties die gezien mocht worden. Tot drie maal toe in Aarhus, Groningen en Kopenhagen versloeg zij haar grootste tegenstandster van die dagen, Fritzie Nathansen, op de 100 meter met als beste tijd 1 minuut 6,7 seconde. Andere topprestaties van haar waren de 200 meter in 2 minuten 29 secon den in 1946 in Kopenhagen, waar zij toen tweede werd achter Karen Harup; de 400 meter in 5 minuten 28 seconden tijdens de zelfde wedstrijden, waarbij ze weer tweede werd achter de uitmuntende Karen Harup; de 100 yards in 1 minuut 1 seconde in 1945 in Londen, waarbij ze het record, dat sinds 1933 op naam stond van Willie den Ouden, verbeterde; en verder natuurlijk de ver betering van haar eigen record op deze laatste afstand tot 1 minuut en weer later tot 59.7 seconde. Gesn kleinigheid. P Drigny's lijst (Drigny is de voorzit ter van de Franse Zwembond) van „de beste prestatie ter wereld" stond zij in 1946 dan ook als tweede genoteerd voor de 100 meter borstcrawl voor de 1 minuut 6.7 seconde. Hannie was toen zeventien jaar. Ook de daarop volgende jaren deed Han nie Termeulen van zich spreken. Zij be hoorde tot de ploeg van de 4 x 100 meter estafette, die in 1947 in Monaco bij de Europese kampioenschappen de tweede plaats bereikte: bij de Olympische Spelen in Londen in 1948 de bronzen médaille mee naar Nederland nam en in 1950 in Wenen weer als tweede eindigde. In eigen land verwierf de Amsterdamse niet minder successen. Met de Rotterdam se Irma Schumacher en Wies Vaessen uit Heerlen leverde zij in Nederland op tal van plaatsen felle strijd op de 100 meter, waar bij zij vrijwel steeds als eerste aankwam, terwijl zij op de 400 meter nimmer enige tegenstand van formaat ontmoette. OCH zoals zovele zwemsters voor haar, kreeg ook Hannie Termeulen haar in zinking. En hoe. In 1949 verdedigde zij zelfs haar nationale titels niet en toen zij er in het daarop volgende jaar ook niet meer aan te pas kwam bij de nationale wed strijden in Utrecht werd zij derde op de 100 meter met niet minder dan twee seconden achterstand vreesde men dat Hannie Termeulen wel nooit meer van zich zou laten horen. Waar zij ook uitkwam tegen haar grote rivalen Irma Schumacher en Wies Vaessen, zij bleef veel langzamer. Toen kwam 1951. Hannie startte onder een nieuwe trainer, Frits Happel, inten siever dan ooit tevoren. Zij wilde weer haar vroeger gemaakte tijden evenaren zij wilde weer in aanzien komen zij wilde naar de Olympische Spelen in Hel sinki. En ze kwam er. In enkele maanden vestigde zij weer de naam, die zij vroeger bij haar vriendinnen had bezeten en het kwam eigenlijk voor niemand als. een ver rassing dat zij werd opgenomen in de na tionale zwemploeg, die het in Helsinki tegen de sterksten uit de wereld zouden opnemen. Een terugkeer, waar men respect voor diende te hebben, omdat zij tot stand was gebracht door een ijzeren wil en zeer vele opofferingen. Die uitzending naar Helsinki betekende echter voor Hannie Termeulen niet haar revanche op iedereen die haar reeds had afgeschreven. Geenszins. De revanche be- Een foto van Hannie Termeulen toen zij zeventien jaar was en in Londen juist de 100 meter had gewonnen. haalde zij in het water. Op de 100 meter sleepte zij de gouden médaille in de wacht, evenals zij dat deed met Irma Schumacher, Wies Vaessen en Koosje van Voorn op de 4 x 100 meter. En teruggekeerd in Neder land domineerde zij als nimmer tevoren op „haar" afstanden, waarbij zij ook de jeug dige zwemsters Els van der Ploeg en Ria Vonk achter zich liet. Dat was haar doel. Een waardige serie ups na een gedegen aantal downs. EN waardig slot ook van de carrière van een sportieve Nederlandse zwem ster met eerzucht. Ik hoop op Curagao nog in staat te zijn, zo heeft de echtgenote van mr. Boomstra gezegd, te zwemmen zo veel ik wil. Maar met de intensieve training zoals vroeger is het gedaan. Na Irma Schu macher naar Australië geëmigreerd en Wies Vaessen eveneens getrouwd is dus weer een plaats open gekomen in de Nederlandse zwemploeg, die reeds zovele triomfen heeft gevierd. Doch opnieuw zul len weer andere „Termeulens" klaar staan om die plaats in te nemen. Daar twijfelen wij geen ogenblik aan. E. K. Hannie Termeulen (vierde van links) met Irma Schumacher, Koosje van Voorn en Wies Vaessen bij-de cérémonie protocolaire tijdens de Olympische Spelen in Helsinki, waar de Nederlandse estafetteploeg de zilveren médaille behaalde. Het programma van de tiende Haarlemse Sportweek, die op Zaterdag 6 Juni begint, is als volgt: VRIJDAG 5 JUNI TOT EN MET VRIJDAG 12 JUNI 12.0017.00 en 19.0022.30 uur: Sporttentoonstelling in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond. ZATERDAG 6 JUNI 13.30 uur: Delfts-Blauw-Rit R.A.C. West. 19.00 uur: Op de Grote Markt: Volleyballwedstrijd heren H.V.S.Die Raeckse. 19.00 uur: Optocht, Start van de Dreef. 19.3019.50 uur: Opstelling op de Grote Markt. Officiële opening. 21.3022.30 uur: Sportvariété bij kunstlicht op de Grote Markt. ZONDAG 7 JUNI 12.00, 14.00 en 15.00 uur: Zeilwedstrijden tussen De Rietpol, Spaarndam en de Zaanenstraat. 14.00 uur: Sportmiddag op het E.D.O.-terrein. Gymnastiek, handbal, rugby. 14.00 uur: Jubileum-wedstrijden Haarl. Reddingsbrigade, zweminrichting Kleverlaan. 14.00 uur: Kaatswedstrijden op het gem. sportterrein Kleverlaan. 19.30 uur: Tafeltennis- en Badmintonwedstrijden in het Krelagehuis. MAANDAG 8 JUNI 19.00 uur: Softbalwedstrijd Haarlem B XIKennemer XI o.h. „Haarlem"- terrein. 19.00 uur: Softbalwedstrijd HaarlemAmsterdam op het gem. sportterrein Kleverlaan. 19.00 uur: Demonstratie 7-handbal H.O.C.IJmond, parkeerterrein Haarlem- veld, Planetenlaan. 19.00 uur: Volleybaldemonstraties dames: RamplaanDie Raeckse; heren C.I.O.S.Velox; terrein Hendrik Roozenlaan. 19.15 uur: Basketball-demonstratie I.H.J.Haarlem Tigers op het Leidse- plein. DINSDAG 9 JUNI 19.00 uur: Nationale wielerwedstrijden, parcours Delftlaan en omgeving. 19.00 uur: Estafette-athletiekwedstrijden voor scholieren, gem. sportterrein Van Oosten de Bruijnstraat. 19.00 uur: Gymnastiekdemonstraties op het H.F.C-terrein, Spanjaardslaan. 19.00 uur: Volleyballdemonstratie dames: Die Raeckse 1Velox; heren: P.W.N.Rapiditas, Pladellastraat. 20.00 uur: Basket- en Zaalhandbalwedstrijden in het Krelagehuis. WOENSDAG 10 JUNI 19.00 uur: Athletiekwedstrijden om de Hill v. d. Meij-beker op het Haarlem terrein. Jeugdhengelwedstrijd in het Zuider Buiten Spaarne. Betrouwbaarheidsrit voor motoren, start Die Raeckse, Raaks. Volleyballdemonstratie dames: RapiditasH.B.C.; heren: Brand weerP.S.V.H. op het Leidseplein. 19.15 uur: Basketballdemonsti-atie SchotenH.O.C., speelplaats J. P. Coen- school, Gijsbrecht van Aemstelstraat. Korfbal wedstrijd H.K.B.-Junioren XIINieuw Flora, gem. sport terrein Van Oosten de Bruijnstraat. DONDERDAG 11 JUNI 18.30 uur: Korfbalwedstrijd adspiranten. 19.00 uur: Kaatsdemonstraties m.m.v. militairen, gem. spoilt. 1. 19.00 uur: Honkbal-stedenontmoeting HaarlemRotterdam, E.D. „n. 19.00 uur: Volleyballdemonstraties dames: V.C.R.P.S.V.H.; heren H.S.V. V.C.R., aan de Planetenlaan. 19.00 uur: Handbalwedstrijden, terrein Van Oosten de Bruijnstraat: Kam pioen van HaarlemRest van Haarlem (jeugd); Haarlems Elftal Blauw Wit (heren). 19.15 uur: Nationale selectiewedstrijden zwemmen in Stoops Bad. 19.15 uur: Basketballdemonstratie AntilopenOosterkwartier, aan de Zomer- vaart (Speeltuin Oosterkwartier). 19.30 uur: Korfbalwedstrijd Haarlems K.N.K.B. XIIAllen Weerbaar (A'dam). 19.30 uur: Demonstratie met de werphengel, Schalkwijkerweg voor Slacht huisstraat. 19.30 uur: Kano-sprintwedstrijden in de Nieuwe Gracht. 20.00 uur: Zelfverdedigings- en Krachtsportwedstrijden in het Gem. Con certgebouw. 20.00 uur: Singelloop over 3 km, start Friese Varkensmarkt. 19.00 uur: 19.00 uur: 19.00 uur: 19.30 uur: VRIJDAG 19.00 uur: 19.00 uur: 19.15 uur: 19.15 uur: 19.30 uur: 19.30 uur: 12 JUNI Gymnastiekdemonstraties op het E.D.O.-terrein. Jeugdvoetbalwedstrijd HaarlemLeiden, terrein V.V. Schoten. Basketballdemonstratie H.G.A.S.C. Haarlem, aan de Planetenlaan, parkeerterrein Haarlem-veld. Demonstratie 7-handbal ConcordiaRapiditas, op het Teijlerplein. Volleyball- en Microkorfbal-wedstrijden in het Krelagehuis. Singelrace voor kano's, start Z.B. Spaarne, finish Nieuwe Gracht. ZATERDAG 13 JUNI 14.00 uur: Wandeltocht over 10 km, start gebouw Rosenhaghe, Hoofmanstraat. Demonstratie Hvppische sport, terrein Wagenweg in de Hout. Jeugdhengelwedstrijd in het Zuider Buiten Spaarne. Sluitingsfeest op het Haarlem-terrein: Korfbal: Rhoda (A'dam)—Ons Eibersnest (Den Haag). Tafelspringen BATO. Athletiekwedstrijden Voetbal: HaarlemUtrecht. Turndemonstraties, sluiting. 14.30 uur: 14.30 uur: 19.00 uur: Op Zondag 5 Juli zal in Noordwijk een tennisdemonstratie worden gegeven door enkele van de sterkste Amerikaanse dames. Het staat vast dat Doris Hart en Shirley Fry naar Noordwijk komen. De deelneming van Maureen Connolly en Julie Sampson staat nog niet vast, doch is wel waar schijnlijk. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de tennisbanen van het Kennemer Ly ceum in Overveen spelen op Zaterdag 13 Juni aanstaande dr. Van Swol en de Haar lemse speler E. Hoeke een exhibition. Beide spelers zullen daarna een dubbelspel spelen waarbij twee jeugdige spelers als partners zullen fungeren; voor dr. Van Swol, Freddy Titulaer en voor Hoeke, Nico van der Horst.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7