Wereldcircus van Franz Althoff volgende week in Heemstede Predikbeurten Hans Kaart in „Een Zomerdagdroom" Agenda voor Haarlem Clowntje Rick Kort en bondig SLEUTEL WEG? Bloemendaal Winst NZH gestegen Heemstede J BULLETIN 5 Bakker's Cafetaria t t tot 's nachts 1 UUR geopend t Rijdende stad arriveert 's nachts in Haarlem „DE SLEUTELSPECIALIST" Ir. Th. Heijblom directeur Rijkswaterstaat Noordholland Rijwiel- en motorveiling in Jansstraat Brandweer bedwong brandje in copieerinrichting Paramenten-expositie in het bisschoppelijk museum Voor de kinderen Dividend 7 pet (6 pet) ZATERDAG 6 JUNI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de nacht van Zondag op Maandag zullen aan het station in Haarlem drie speciale treinen aankomen. Nu gebeurt dit wel meer, maar dit keer is er één bij van 45 wa gons, die uitsluitend dieren bevat. Zestien wagens zijn geladen met paarden en verder zijn er leeuwen, beren, tijgers, apen, honden, pinguins, olifanten, enfin een heel dierenpark en zelfs een nijlpaard is aanwezig, hoewel dit kolossale dier in een eigen vrachtwagen wordt vervoerd, waarin hij (of zij?) zijn (of haar?) badkuip direct bij de hand heeft.In totaal komen 380 mensen en 350 dieren mee, stallen, licht installatie, tribunes, tenten en palen. En op alle wagens zal met grote letters staan te lezen: Circus Franz Althoff. Inderdaad, dit „becstespul", dat na het vijftig jaar oude Barnum en Bailey het grootste van de wereld is, komt naar Haarlem of liever gezegd naar Heemstede, want in Haarlem kon men met geen mogelijkheid een ge schikte plaats voor de enorme tent en alle wagens vinden. Om u een kleine indruk van dit wereld circus te geven is het welhaast onmoge lijk geen cijfers te noemen, want men krijgt dan pas een, zij het klein, beeld van de omvang van deze reizende stad. De tent is 85 meter lang, heeft vier mas ten in de lengte en heeft, zoals een waar lijk groot circus betaamt, drie manéges. Er zijn ongeveer 125 circus-wagens, de stallen hebben een lengte van 160 meter en de oppervlakte van het gehele circus is dan ook, schrikt u niet!, ruim 12000 vier kante meter. Zoals gezegd neemt het circus alle tri bunes, electrische leidingen, hokken en centrales zelf mee en dit is ook te begrij pen omdat er slechts weinig steden in Ne derland zijn, die het aantal kilowatt kun nen leveren, dat geschikt is om de gehele tent naar behoren te verlichten. Ook de altisten, zowel mensen als die ren kunnen enig in hun soort genoemd worden. Naast de „gewone" nummers met de tijgers, ieeuwen en beren de tem mer steekt zonder aarzelen zijn hoofd in de muil van een der roofdieren 'kun nen de bezoekers genieten van enkele we reldnummers, zoals het ballet van de tien olifanten, de grappen en grollen van de mensapen en de toeren van de gedresseer de zeeleeuwen. Ook zullen op een gegeven ogenblik de tussen schotten tussen de pistes worden weggehaald en dan is het de beurt aan de Romeinse ruiters en wagenrenners. In de nok van het circus zal men een echt vliegtuig kunnen zien vliegen waaraan en kele acrobaten hun halsbrekende toeren verrichten en een van de beste trapeze- werksters van Franz Althoff is de beken de filmster uit de grote showfdlm „The greatest show on earth", Lilo Juston. Voorts zijn er nogach, 't is eigen lijk veel te veel om op te noemenze ven dwerg-clowntjes, kozakken, cowboy's lachende aapjes, jongleurs, hoge school- rijders, koorddansers en.... vult u zelf maar in.... alles wat nu eenmaal in een „reuze" circus aanwezig moet zijn. Lang tournee Franz Althoff maakt met zijn groep een tournee van 150 dagen door Nederland en in deze tijd zullen er precies 280 voorstel lingen gegeven worden. De artisten en de dieren zijn op dit welhaast onmenselijke tempo volkomen ingesteld en men krijgt pas een idee over de kennis en de routine, die de circusmensen in de loop der tijd ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Bij beschikking van de minister van Ver keer en Waterstaat wordt met ingang van 1 September 1953 de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat in vaste dienst ir. Th. Heijblom, thans te Middelburg, be last met de dienst in de directie Noordhol land van de Rijkswaterstaat, ter standplaats Haarlem. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat ir. J. H. van der Burgt, thans hebben opgedaan wanneer men weet, dat Franz Althoff Zondagavond nog in Leiden hele spul naar het Heemsteedsc sportpark optreedt, dan de tenten laat afbreken, het laat vervoeren en op Maandagavond al weer de eerste voorstelling geeft. Men heeft pas een tournee door Frank rijk achter de rug en via Rotterdam, Delft, Leiden en Heemstede gaat men naai de kop van Noordholland, waar in één stadje, Hoorn, de marktmeester zelfs en kele bomen heeft laten rooien om toch vooral dit evenement maar binnen de poorten te krijgen. En zo trekken zij maar door, van het ene land naar het andere, avond aan avond optreden, overdag reizen en oefenen en 's avonds trachten het publiek tevreden te stellen. En dat het niet bij een pogen blijft kunt ge zelf ondervinden wanneer ge op een der voorstellingen aanwezig zijt in de grote viermaster, die ongeveer .tien duizend bezoekers kan bergen Om drie uur hedenmiddag is in de Jans straat een fietsen- en motorfietsenveiling begonnen door de Movam, Motorveiling- Organisatie-Amsterdam. In Februari van het vorige jaar is de Movam een veiling in tweedehands fietsen en motorrijwielen in het „Frascati"-gebouw te Amsterdam be gonnen. Er werden voornamelijk veilgoe- deren door kleinhandelaren ingebracht. An derhalf jaar wordt deze veiling iedere week druk bezocht en de resultaten zijn zeer be vredigend gebleken. De veilinghouder, de heer H. C. Vink, tracht nu ook in Haarlem voet aan wal te krijgen. Zelf bracht hij, om geen risico te lopen, tientallen fietsen, bromfietsen en motorrijwielen mee. Ongeveer vijftien Haarlemmers hebben voorts goederen in gebracht. De motoren zijn gekeurd door het Nederlands Instituut voor Auto- en Motorexperts. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. v. Dijk, Bloemen daalseweg 307, Overveen, telefoon 12698 b. g. g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 13 Juni e.k. verzorgd door de Bloemendaalse apotheek (rnej. J. M. E. Reijers), Bloemendaalseweg 85. Bloe mendaal, telefoon 22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. ADVERTENTIE De Nederlandse Comedie is zo gelukkig geweest voor het naseizoen beslag te kun nen leggen op e"en nogal amusant blijspel letje, waarvan de première nog geen half jaar geleden op Broadway werd gegeven, namelijk „The seven year itch" van George Axelrod, waarvan de tekst gemakkelijker te vertalen bleek dan de titel. In het pro gramma van het Nieuwe de la Martheater in de Marnixstraat te Amsterdaam, waar het deze maand wordt opgevoerd, is het aangekondigd als „Een zomerdagdroom" en wie weet betekent de onmiddellijk op doemende associatie met Cissy van Marx- veld wel een lokmiddel voor een op on schuldige vrolijkheid gesteld publiek. Maar al zijn de situaties dan ook licht zinnig behandeld, zo erg onschuldig is dit „romantische" spel toch niet. Schertsen derwijze worden de problemen ontwikkeld, die zich kunnen voordoen na een zeven jarig huwelijksleven, als de vrouw des hui zes eens een paar weken vacantie neemt en de echtgenoot eenzaam achterlaat. Hij gaat zitten nadenken en dat is altijd ge vaarlijk. Zijn gedroomde avonturen in zijn tijdelijke staat van vrijgezel worden wer kelijkheid, als een aantrekkelijk meisje- van-boven een kolossale bloempot bijna op waterstaat, ter standplaats Middelburg. te 's-Gravenhage, wordt belast met de zjjn ]aa£ vallen en daarvoor haar dienst in de directie Zeeland van de rijks- verontschuldigingen komt aanbieden. Te gelijk met de wroeging ontwaakt de achter docht jegens zijn vrouw, van wie hij onder invloed van zijn slechte geweten al spoe dig aanneemt dat zij in een hartstochtelijke verhouding verwikkeld is met een in zijn ogen verachtelijke romanschrijver. En zo levendig ziet hij hun omhelzingen voor zich in zijn overspannen fantasie, dat hij later de nachtmerrie niet meer van de werke lijkheid kan onderscheiden. De resultante van al zijn tegenstrijdige emoties is, dat hij de trein neemt om zich bij haar te voe gen. Dat dit stuk bij het publiek zoveel suc ces heeft, is in de eerste plaats te danken aan Hans Kaart, die een onverbeterlijke uitbeelding van de hoofdpersoon geeft: zeer komisch in zijn radeloosheid, maar zonder een spoor van overdreven charge, treffend in zijn bezorgdheid of zijn vrouw zich mis schien bij hem begint te vervelen, kostelijk in zijn optreden als de veroveraar in zijn dagdromen en bij dit alles steeds het toonbeeld van de uit zijn evenwicht gesla gen gewone man, die er het zijne van denkt en neemt. Een hoogtepunt is de pa rodistische nabootsing van een beroemde pianist. Kaart wordt omringd door zes charmante actrices, van wie Kitty Janssen als het zelfstandige meisje en Ina van Faassen als de echtgenote goed gebruikte kansen krijgen zich te onderscheiden. Phi lippe la Chapelle geeft een sublieme type ring van een psychiater, die in de voor stelling, die ik bijwoonde, terecht een open doekje verwierf. Henk Rigters zoi-gde als regisseur voor ZATERDAG 6 JUNI City: „Golden girl", alle leeft., 7 cn 9.15 uur. Spaarne: „Het duivelseiland", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Malou van Mont- martre", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De man in het grijs", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Schoonheidsspecialist", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: ..Het uur voor mid dernacht", 18 jaar, 7 cn 9.15 uur. Luxor: „Orkaan", 18 jaai-, 7 cn 9.15 uur. Lido: „Liefde van een frontsoldaat", 18 jaai', 7 en 9.15 uur. ZONDAG 7 JUNI Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering Kennemer Ballet Studio, 2 uur. City: „Gol den girl"', alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Het duivelseiland", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Malou van Mont martre", 18 jaai-, 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Mi nerva: „De man in het grijs", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Zondagmorgen voorstelling „Eroïca", 11 uur. „Schoonheids specialist", 18 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Ochtendvoorstellingen „De kroning van koningin Elizabeth", 10, 11 en 12 uur. „Het uur vóór middernacht", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Ochtendvooi-stellingcn „Kroning koningin Elizabeth" en „Ko ninklijk bezoek aan Noorwegen en Dene marken", 10.30, 11.30 en 12.30 uur. „Orkaan", 18 jaax-, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur Lido: Zondag morgenvoorstelling „Ave Maria", 18 jaar, 11 uur. „Liefde van een frontsoldaat", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 8 JUNI Waalse Kerk: Herman Zaiss comité, bij eenkomst, 7.15 uur. Sportpark Heemstede: Circus Fr. Althoff, 8 uur. City: „All about eve", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaar ne: „Het duivelseiland", 14 jaai-, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Malou van Mont- martre", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De man in het grijs", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt „Schoonheidsspecialist", 18 jaai-, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Ochtendvoor stellingen „Kroning van koningin Eliza beth". alle leeft., 10, 11 en 12 uur. „Het uur voor middernacht", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Ochtendvoorstellingen „Kroning koningin Elizabeth" en „Het koninklijk be zoek aan Noorwegen en Denemarken", 10.30, 11.30 en 12.30 uur. „Orkaan", 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Liefde van een frontsol daat", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Gisteravond omstreeks kwart over acht is er brand uitgebroken in een copieerin richting op de hoek van de Grote Markt en de Jansstraat. De brand is naar alle waar schijnlijkheid ontstaan in een keuken, die achter het kantoor is gelegen. Een aluminium keteltje, dat op een gas stel stond is namelijk gesmolten en vervol gens vatten 't behangselpapier en een hou ten kastje in de buurt van het gasstel vlam. De keuken en het vertrek, dat boven cle keuken is gelegen liepen brandschade op. De brandweer bluste het vuur met twee slangen op de waterleiding. Hans Kaart omringc{ door zes schonen in „Een Zomerdagdroom" van Axelrod, thans door de Nederlandse Comedie in het Nieu we de la Martheater vertoond. Rechts op de foto van hoven naar heneden drie be kende jongeren van dit gezelschap: Kitty Janssen, Ina van Faassen en Riny van Slingelandt. een vlot tempo en voor de gewenste over gangen van realiteit naar verbeelding en terug, waarbij het alleen betreurd moet worden, dat hij nu juist een Hammond orgel voor de muzikale illustratie verkoos. Friso Wiegersma ontwierp het frisse décor, waar men met genoegen de hele avond, die overigens zo lang niet duurt, met genoegen naar kijkt. DAVID KONING. Zaterdag 6 Juni, Zondag 7 Juni en Maan dag 8 Juni zal in het bisschoppelijk museum aan de Jansstraat in Haarlem de jaarlijkse tentoonstelling van paramenten voor de arme kerken en de missies worden gehouden. Deze keer heeft de Vereniging van Eeuwigdurende Aanbidding in hoofdzaak gedacht aan de plaatsen in het getroffen gebied en een groot gedeelte van de gewaden is dus bestemd voor onder meer Oude Tonge, Achthuizen, Rilland en Hellevo'etsluis. Dertig a veertig dames van de vereniging hebben ongeveer anderhalf jaar aan het ver vaardigen van de paramenten gewerkt en het resultaat mag er dan ook wel degelijk zijn. De fraai geborduurde .kazuifels, superplies en koorkappen, waarbij vooral het ontwerp van fr. Hans van der Laan opvalt, staan voordat zij naar de arme kerken en kapellen gestuurd worden nog enige dagen tentoonge steld en bovendien wordt er evenals vorige jaren een lezing gehouden voor leden en be langstellenden. De spreker is ditmaal drs. H. W. M. van Run, die het zal hebben over „de verhouding priester-leek". „Het uur voor middernacht" (Cinema Palace). Een uitvoerige beschouwing over deze film met Louis Jouvet kon men gisteren in ons blad lezen. Een thriller, die men niet moet missen. „Liefde van een frontsoldaat" (Lido) Een nogal breed uitgesponnen verhaal over een liefdesromance van een Amerikaanse luitenant in het Italië van 1943, zich af spelend temidden van een infernale strijd op de slagvelden en in tot puin geschoten steden. De luitenant onttrekt zich terwille van zijn geliefde aan het gevaar, maar be seft later dat hij tegenover de gesneuvelden van zijn groep iets goed te maken heeft. Pas nadat hij opnieuw in letterlijke zin de vuurproef heeft doorstaan, vindt hij, ge zuiverd van een al dan niet vermeende schuld, het ware geluk. Men kan in deze film het spel van Wil liam Holden en Nancy Olson, de puntige dialogen en de soms kostelijke staaltjes van soldatenhumor meer waarderen dan de thl- rijke realistische oorlogstaferelen. S. K. „Golden Girl" (City) Deze film is de gezelligheid en luchtigheid zelf. Een pittige Amerikaanse show, iets tè gekleurd wel licht, maar met temperament en vaart. Golden Girl is het meisje, dat wat men noemt geboren is om haar leven lang te dansen en te zingen. Zij woont met een voudige ouders in een klein dorpje in Cali- fornië. Zij wil niets liever dan aan het ca baret, en krijgt haar kans wanneer pa huis en haard vergokt heeft. Zonder geld trekt de familie de streek door, terwijl zij in aile plaatsen haar kunnen demonstreert. Zo stijgt de Golden Girl naar de top en ziet haar levensdoel in San Francisco tenslotte verwezenlijkt. Lang geen nieuw stramien, maar bijzonder innemend spel van Mitzy Gaynor. Een bijzonder vermakelijke film met vaart, romantiek, humor en sentiment. J. V. „Het Duivelseiland" (Spaarne) is het sensationele verhaal van een man, die op een eilandje in de Stille Oceaan door de zonderlingste en wat erger is onmen selijke praktijken een wereldvernietiging tracht voor te bereiden. Spanning is een der belangrijkste factoren in deze rolprent en er is geen ogenblik, waarop de huive rende toeschouwers eens even kunnen uit blazen. Door duivelse uitvindingen heeft kapitein Mephisto de welhaast krankzin nige heerser, van het eilandje een voor normale begrippen onneembare vesting gemaakt. Hij heeft een bekende professor ontvoerd die onder de gruwelijkste bedrei gingen allerlei nieuwe verdelgingsappara ten moet construeren. Deze geleerde nu heeft een dochter, die mer alle geweld haar vader wil bevrijden. Natuurlijk gaat dit niet van een lijen dakje. Ze moet zich heel wat vreselijke moeiten getroosten. Op het allerspannendste moment wordt de toe schouwer in het ongewisse gelaten, want deze week draait alleen het eerste deel. H. J. „Malou van Montmartre" (Frans Hals). Met vaak prijzenswaardige open hartigheid schildert de film Malou van Montmartre het milieu waarin op het geld van welgestelde heren beluste dames haar liefdewerk bedrijven. De titelheldin krijgt er op een gegeven moment schoon genoeg van. Zij ontdekt namelijk welke conse- kwenties het heeft voor de man, die het goed met haar meent. Derhalve keert zich alles om haar ten goede en eindigt de film met de verbintenis, die men het meisje van meet af aan had toegewenst. De film is op haar best wanneer zij het „bekeringsproces" weergeeft, dat zich in de titelheldin voltrekt. Daar zitten psy chologisch fijne trekjes in, die de opper vlakkige sfeer doorbreken en de film voor de geïnteresseerde toeschouwer haar waarde verlenen. Fr. „Orkaan" (Luxor). In dit theater kan men de reprise zien van de film Orkaan, een groots gemonteerd romantisch avon turenverhaal waarin een „heuse" orkaan een tropisch eiland teistert met alle gevol gen van dien. Dorothy Lamour en John Hall spelen de hoofdrollen. „De schoonheidsspecialist" (Rem brandt). Fernandel in een nieuwe, zijn Don Camillo niet evenarende, creatie blijft nog een week. „De man in het grys". (Minerva). James Mason, Phyllis Calvert en Stewart Granger heeft regisseur Leslie Arliss tezamen gebracht om het boeiende scenario vorm te geven, dat naar de roman van Lady Eleanor Smith „The Man in Grey" werd bewerkt. Het emotionele verhaal neemt een aanvang op een veiling in het Londen van de tweede wereldoorlog, waai de kunstschatten van the Marquis of Rohan in het openbaar worden verkocht, omdat de laatste mannelijke nakomeling bij Duinkerken is gesneuveld. Tussen de vele kostbaarheden bevindt zich een onaanzien lijk byouterie-kistje, dat slechts een ge ringe waarde vertegenwoordigt en enkele HILLEGOM CAFÉ-RESTAURANT VOOR UW LUNCH, DINER OF SOUPER NAAR ..TRESLONG" rian! uitzicht of demonstratietuin beschaafo orkest GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL - TEL. K 2520-5347 c Omdat het goede ijsweer nog maar steeds aanhieldkregen de jongens veel ijsvrij. En dan waren ze. natuurlijk gauw op de schaats! Want schaatsenrijden verveelt nooit, voor een flinke jongen. Zo waren Rick en Bunkie dan op een middag weer huiten, op de vaart; en ze reden het ene baantje na het andere. Ze waren de enigen niet, er waren veel liefhebbers op het ijs; en de eigenaars van de tentjes, die hier en daar stonden, maakten goede zaken. Die verkochten warme koffie en chocolade, en dat liep best. Rick en Bunkie hadden wat centen meegekregen; daar mochten ze polkabrokken voor kopen. Dat was lekker, want op die dingen konden ze lang zuigen en zo kregen ze geen last van dorst. Ze hadden al 'n uurtje daar gereden, toen Bunkie opeens stil stond en verwonderd naar iets keek. ,.Kijk nou eens, Rick!", zei hij. „Wat komt daar aan?" Rick. keek, en hij kon ook niet zeggen wat het was. Er kwam daar in de verte iets aan met 'n flinke vaart; het leek wel 'n bootje, want ze konden een zeil onderscheiden, dat bol stond door de wind. Maar er konden nu toch geen boten varen? De vaart lag stevig dicht! Maar toen het geheimzinnige ding wat dichterbij was gekomen, konden ze het iets beter onderscheiden. Het leek 'n grote slee met een zeil erop persoonlijke herinneringen van een voor malige Lady Rohan bevat; een nietige snuifdoos, een vergeeld programma en een kermisprul.Maar dan voert de camera ons een eeuw terug om te getuigen van de grote betekenis, die Clarissa Rohan een maal aan deze nietige voorwerpen heeft gehecht. Het programma is de herinnering aan een gelukkige meisjesschooltijd, waar zij de vriendin ontmoette, die later met een geraffineerd-koele berekening en op meedogenloze wijze haar geluk vernielt en daarbij niet aarzelt Clarissa het leven te benemen, wanneer zij hierin haar voor deel ziet. Bepaald schrijnend is het dan telkens in de loop van het verhaal te wor den geconfronteerd met de nu zo beteke nisvolle voorwerpen, die de veilingbezoe kers honderd jaar later met een achteloze glimlach ter zijde zullen leggen. „De man in het grijs" is een ongemeen boeiende speelfilm geworden, waarvan niet alleen het romantische verhaal, doch ook de knappe creaties van James Mason en Mar garet Lockwood, als de brute Lord Rohan en de onscrupuleuze Hester, een verade ming betekenen tussen de vele pretentie loze filmpjes, die ons van over het zilte water bereiken. J. v. D. In de heden gehouden vergadering van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij is besloten het winstsaldo van f 1.068.208 vermeerderd met de onverdeelde winst van het vorig jaar. groot f 33.076 als volgt te bestemmen: voor uitkering 7 dividend (vorig jaar 6 f262.500 221.250), voor personeelsverenigingen enz. f 15.000; voor toeslag op zeer lage pensioenen f 10.000, voor reserve bijzondere voorzieningen f813.500 en onverdeeld f284. Het winstcijfer kon dit jaar stijgen boven dat van vorig jaar, (f336.186) ondanks een overigens geringe daling van de vervoers- ontvangsten, omdat door ingevoerde bezui nigingen de exploitatiekosten daalden en ook de afschrijvingen op verantwoorde wijze konden worden verlaagd. Het geplaatste aandelenkapitaal, groot f 3.687.500, werd uitgebreid met f 62.500 en gebracht op f 3.750.000. Een verdere uitbrei ding van het aandelenkapitaal is in voor bereiding. Onder de post reserve diverse be stemmingen is begrepen een bedrag, dat bestemd is hiertoe te dienen. Het aantal personeelleden bedroeg in 1952 1290 (1041 in vaste en 249 in losse dienst) cn in 1S51 1391. De balans sluit met een bedrag van 1 18.161.782. EXAMENS DA COSTA-KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen Da Costa-kweek- school te Bloemendaal zijn geslaagd de dames T. van Alten, A. J. van Dam en E. J. Luttik te Haarlem; M. J. la Fleur te Over veen; M. W. van der Burgt te Heemstede en K. A. H. Schols te Velsen. Eerste Christelijk Lyceum Voor het eindexamen Eerste Christelijk Lyceum te Haarlem, afdeling Gymnasium zijn geëxamineerd voor diploma A 12, voor diploma B 5 candidaten. Geslaagd voor diploma A: W. J. Erbrink, •T. Goldschmeding (Aerdenhout), mej. M. Huisman (Beverwijk), H. Krabbendam, mej. B. Makkes v. d. Deijl, mej. H. Scholten. mej. G, H. Semplonius (Heemstede), J. J. Tem- minck. mej. M. M. Tj. Veldhuysen van Zan ten (Hillegom), J. Visser. Diploma B: Ch. J. Filet (Heemstede). J. R. v. Haeringen (Heemstede), W. W. Sille- vis Smitt, F. W. te Strake (IJmuiden). DOKTERSDIENSTEN Dr. P. M. van der Gugten. Heemst. Dreef 37, tel. 39903; dr. J. J. van Luin, Bronstee- weg 76, tel. 34445. Wijkverpleging: Zr. Badings, Heemst. Dreef 138, tel. 39818. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 38320. ZONDAG 7 JUNI 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Ds. G. van Veldhui zen. van Rotterdam. Jeugddienst. Woensdag 8-8.30: Avondstilte, ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. H. Oldeman, van Heemstede. Noorderkerk Velserstraat. 10.30: Bronsgeest. Zaterdag 4-5: Bidstond in de Gerfkamer. Oosterkerk, Zomerkade. 10; Ds. J. E, Drost, van Aerden hout. Balcenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderker Ds. B. van Gelder. 10.30: Jeugd dienst Ds. J. J. Siezen. van Peize. Kapel Sa- repta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk Dhr. W. Th. Verbeet. 10.45: Ds. J. de Klerk, van Heemstede. Diaconcssenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dhr. F. H. Geursen. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Ds. M. C. Blauw.Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen; Oost. Zomerkade, 10: Dhr. J. P. Arnold; West Leidsestraat. 10; Dhr. N. A. Groen; Centrum, O, Groenmarkt, 10: Dhr, K. H. Oosterhagen. Ver. van Vryz. Hervormden, Jacobstr. 6. 10.30: Ds. J. Heidinga.AHe-Dag-Kerk. Maan dag 7.30: en Woensdag 2: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerdcn in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Ronde- tafelbespreking Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Wijnmalen.. Eglise Wallonne, 10.30: Service oresidé par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel. 8.30 p.m. Evensong, Rev. Mossman. Thursday, June 11th 8 p.m. Conformation. Bishop of Fulham. Stads-Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10 en 7.30: L. Slappendel. van Bo degraven. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Haar lem. Vrije Evang. Gem., gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Evang. L. J. Neerings uit Enkhuizen. Evang. Luth. Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Daalder. Rem. Geref. Gem., 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. Dercksen, Harderwijk. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhel- hclminakerk. 10.00: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. A. Dercksen. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gemeente. Ridderstr. 29. 10 en 5: Lees- dienst. Dinsdag 7.30: Dr. Steenblok, van Gou da. Bapliste Gemeente. Lange Margaretha- straat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. 7.30 Ge meenschapsavond. Vergadering van Gelovi gen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (brood- breken). Ned. Chr. Gemeensch.bond. Maan dag 3: Samenkomst. Jacob v. Ruijsdaellaan 7, Heemstede. Christen-Geloofsgemeen schap. Geb. „Pro Deo", Breestraat 19. 10 en 8: Samenkomst. Voorg. Br. W. de Jong. 12: Zondagsschool. Woensdag 3: Jeugdbond. 8: Bidstond. Oud Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. De Jong, Kralingse- veer. Apostolische Gem., Jacobijnestraat Id. 10 en 5: Godsdienstoefening. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9. 10.15: Ere dienst, 19.30: Avonderedienst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Vrije Gemeente. Rest. Brinkmann Grote Markt. 10.30 Dr. H. Jansen. VoJIe Evan- HAARLEM EN OMGEVING In werking is getreden het besluit van de gemeenteraad van Haarlem, waarbij B. en W. bevoegd zijn nadere veiligheidsvoor schriften te geven bij openbare toneelvoor stellingen. vermakelijkheden, vergaderingen en bijeenkomsten gehouden in besloten kring, wanneer daarbij meer dan veertig personen aanwezig zijn, alsmede voor win kels en magazijnen, waarin naar hun oordcel veel publiek aanwezig pleegt te zijn. In Januari of Februari van dit jaar is in de omgeving van de Burgwal een auto ped zoekgeraakt. De Haarlemse politie deelt nu mede, dat deze step weer is teruggevon den. De eigenaar wordt verzocht zich bij de politie te melden. De Haarlemse politie heeft de 36-jarige F. C. van H. aangehouden, die er een ge woonte van maakte zich uit te geven als de neef van een oud-lid van de volksraad van het voormalig Nederlands Indië of als neef van de oud-gouverneur-gcneraal van het voormalig Nederlands Indië. Bij een drie tal Haarlemse caféhouders heeft hij door het ophangen van geloofwaardige verhalen geld losgekregen en men vermoedt dat hij ook elders in het land de mensen heeft opgelicht. De verkoop van handwerken in Mara- natha te Bloemendaal heeft f 625 opgebracht. Dit bedrag zal worden gebruikt voor stof fering der consistoriekamer en andere ver nieuwingen in het gebouw van de Her vormde Kerk aan het Kerkplein te Bloe mendaal. De laatste padvinderswijdingsdienst in dit seizoen voor de leden van het N.P.G. en de N.P.V. zal een dienst in de openlucht zijn, die Zondagmiddag om halfvijf wordt gehouden op het landgoed „Schanenduinen" te Bloemendaal (ingang Krullenlaan) Een voetbalelftal van de comptabele afdeling van de P.T.T. heeft Vrijdagavond de wedstrijd tegen een elftal van gemeente ambtenaren van Bloemendaal gewonnen met 81. Volgende week Vrijdag wordt een wedstrijd gespeeld tussen ambtenaren van de gemeentesecretariën van Bloemendaal en Heemstede op het gemeentelijk sportterrein te Overveen. ADVERTENTIE Rijksstraatweg 238 t.o. Haarlem-terrein •4 is van heden af M Wat Bakker bakt, bakt Bakker best TVTTYVVYTTTYTTTVTVTVTTVTTYTV gelie Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. 10: D. Gutter, zendeling. 19: J. Zeegers. 12: Jeugdd. 0.1.v. zrs. Baay en Jonker. Woensdag 19.30: Openluchtbijeenkomst in den Hout (Fon teinlaan). Zevende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6. Zaterdag 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten van Jezus Christus van de Heiligen der Laat- Gemeente. Zaterdag 10: Prediking. Kerk ste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondags school. 5: Dienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15 Engelse Taal. Her steld Apost. Zendingskerk, Wiihelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10 en 5: Dhr. Ed. W. Pera Den Haag. 8: Jeugdsamenkomst o.l. Herman v. Brummelen. Zaterdag 4: Openluchtsamen komst op 't Frans Halsplein. 7.30 Openlucht samenkomst op Ged. Oude Gracht. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderkapel. Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser. Amsterdam. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. Samenkomsten 10 en 5.30 uur. Broedergem., Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische zang- dienst. Zondag 10.30: Ds. Schutz. Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7: Openbare samenkomsten. 3.3S: Openluchtsa menkomst Fonteinlaan. Donderdag 7.45: Dienst. Vrijdag 8: Jeugddienst. Gem. Gods, Parkl. 21. 4 en 7.30: Spr. J.J. Jeeninga. Soefi- Beweging. Nassauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Dhr. J. G. de Jong Hz„ Haarlem. Theo- logisch-Philosofische beschouwingen met re pliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Open Religieuze Gemeenschap, Westerhoutpark IA: 10.30: Ds. A. R. de Jong.Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingsdicnst 8: Verlossings samenkomst. Donderdag 8: Heilsamenkomt. Leider Sr. kapitein M. Souverein. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 4: Ds. J. C. Maris. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Juliahakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk. 10: H. v. d. Loos. 7: Ds. J. Heidinga. Ned. Prot. Bond. Berkenstr. 10. Geen dienst. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst. 7: Openlucht Soendaplein. Leiders Kapiteins v. d. Woude. Donderdag 8: Bidstond. Geref. Kerk. Sionskerk. 8.45: Ds. A. M. Boeijinga. 3.30: Ds. J, A. van Arkel. Noord-Schoterkcrk. 10.30: A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond. Post- laan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Em„ Den Haag. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. D. M. Jalink, Viootpred. te Overveen. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. L. Hoor weg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Koediefs- laan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Haarlem. 7: Jeugddienst. Ds. J. E. Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P, Jonges, Rijswijk (Z.H.). BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9; Jeugdkapel, 12-15 j., „Maranatha", Donkere- laan. 11.45: Zondagsschool, 5 en 6 jr., „kleu terschool".Boslaan; 7-12 jr.: Jeugdhuis en „Maranatha". Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Prof. Dr. R. Schippers. Amsterdam. 19.30: Ds. S. J. Pop- ma. Amsterdam. Vrije Katholieke Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Lof en zangrepetitie. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Juliana- kwartier in de Kon. Wilh. School aan de Dompvloedslaan. 12: Zondagsschool voor Ramplaankwartier in „Irene". Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 18.45: Dr. A. van Biemen, Zangdienst. „De Toorts". 9: Ds. ter Steege. Jeugdhuis. 10.30: Jonge Jeugd Kerk, dhr. G. J. Kwakkel. Santpoort-Stat. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. U. J. K. Kip, Antwerpen. Jeugddienst. West. Sions Kerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. E. Saraber. Evangelisatie „Bethel". Oost Kolk 17. 10: Dhr. H. Wachter, Beverwijk.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11