C"D Kinderjurkje met broekje Van eierklopper tot luchtkussen Weet u wel dat Mevrouw Spijker in Rijpwetering is bevriend met paling en baars Film: Evangelisatiemiddel Vissen-dompteuse In 1 dag retour 10 Juist nu: goed eten Wandeling langs de winkelramen De kleding voor de kleine majesteit DIT MAKEN WE ZELF tH S: *31 3 i KERKELIJK LEVEN Huize „De Hartekamp" Bloemsierkunst in Brinkmann ZATERDAG 6 JUNI 1953 oor cle^^Üt 'O uw In een van de grote warenhuizen in Haarlem werd dezer dagen een demon stratie gegeven met een room- en eier klopper. „Mijne damens", zei de demon strant (gelijk onze vriend Pat O'Nozel), „Mijne Damens, deze roomklopper is een zeer bijzondere roomklopper, want binnen twee minuutjes is de room of het eiwit zo stijf dat u het kunt snijden". En inderdaad, toen hij „ene" minuutje in het eitwit had staan metalen klopper uit de hing het eiwit stijf aan de klop- per en sneed hij het in stukjes af. Het toestel be staat uit een me talen „wieltje" aan een hollen staaf. Hierin past een metalen pen met een handvat. Het is een goedkoop apparaatje. De bewerking is al even eenvoudig als de klopper zelf. Men plaatst de klopper in een beker en laat het eiwit er fn lo pen. Daarna de klopper rechtstandig heen en weer bewegen tot het eiwit stijf is. De pen uittrekken en dan de ge hele massa met de klopper uit de beker nemen. Als ge aan uw koffietafel eens iets aardigs wilt hebben, koop dan als eier- warmers enige vilten crocussen. De bloem is zo groot dat de kelk over het ei en het eierdopje past. Als uw gast aan tafel haar bewondering over de bloemige eierwarmer heeft uitgespro ken, kunt u haar bij het afscheid de bloem als corsage op de mantel spelden. Zij zal het zeer op prijs stellen. In dezelfde kunstzaak zag ik vliegen - dekseltjes van mica, die voorzover ik weet nergens elders verkrijgbaar zijn. Het is een plat rond stukje mica, langs de rand een dunne plastic ring waar omheen een rand van kant is gefeston neerd. In het midden van het mica vlakje is een ring gemaakt met een paar sierstrikjes. Deze doorschijnende dekseltjes zien er snoezig uit. Ze zijn in verschillende grootten verkrijgbaar. In de komende vliegentijd is het een fris idéé dat wij onze schaaltjes en onze kopjes en desnoods ook de bordjes met een dergelijk schattig dekseltje kunnen bedekken. Als wij straks op reis gaan hebben wij altijd één tas nodig voor alle ver geten kleinigheden. De schoudertas is daarvoor te klein, een opvouwbaar gummi tasje niet sterk genoeg en een leren handtas te zwaar. Daarom is het verblijdend dat de tassenmakers nu een nieuw model hebben uitgegeven in lin nen, met leer of plastic afgewerkt. Het model is hoger dan breed. Dus behoe ven wij nu niet m.eer in de trein de mensen voor en achter ons in het gang pad met de uitpuilende brede tas moei lijkheden te bezorgen. De tassen zijn in de goedkopere édities aan de binnenkant met rubber gevoerd en buitenop met plastic banden afgewerkt. De betere uitgaven zijn met linnen gevoerd en met leer afgewerkt. Alle tassen hebben een klein zij vlakje met ritssluitting en worden aan de bovenkant met een rits gesloten. Ze zijn in verschillende groot ten te krijgen. Vooral het model trok mij erg aan, maar ook de mooie gedekte kleuren: groen of bruin met grijs of donkerrood met grijs. Ik kan mij voorstellen dat u straks zo'n tas hebt gekocht. U bent dan ein delijk op reis. Natuurlijk had u toch nog allerlei vergeten in te pakken, on der andere de tandenborstel en de tube tandpasta. Dus werden deze ingrediënten op het laatste nippertje in de nieuwe tas gepord. U komt 's avonds verreisd en moe in uw hotel aan en als u dan uw tas met vergeten spullen gaat uit pakken is de grote ramp geschied. De tube ligt verpletterd onderin en overal plakt de tandpasta. Dit is beslist onple zierig en daarom verheugde het mij in één onzer winkelstraten achter het raam een tandpastahoes te zien liggen. Het was een plastic doosje in de vorm van een grote tube. Deze tubedoos had al veel eerder moeten zijn uitgevonden. In een warenhuis lag ook een rubber boodschappentas die tevens als reis- kussen dienst kon doen. Een luchtkus sen met een apart vakje dat als tas ge bruikt kan worden. Een tas-kussen dus. Hoe de fabrikant zich het gebruik in de praktijk heeft ingedacht is wat raadselachtig. Stel dat we onze pasge- kochte chocolaadjes in het tasje heb ben gelegd, daarna het luchtkussen op blazen en het gebruiken waarvoor het bedoeld is: er op gaan zitten. Ik vrees dat de uitkomst chocoladepap zal zijn. Een merkwaardig gebruiksvoorwerp. ANNEKE Gelijk de komst van iedere vorst, wordt ook de komst van de kleine ma jesteit de baby met zorg voorbereid. En naast al het onzekere, het vage omtrent de komende blijde gebeurtenis, is daar toch altijd het nuchtere en het reële van de zorg om de babykleertjes en andere benodigdheden. Voor de toekomstige moeder geven wij hierbij daarom eens een lijstje van de noodzakelijke benodigdheden, waar mee zij haar klein koninkje of konin ginnetje kan ontvangen, 6 Interlock-hemdjes le maat (achter kant open), 3 wollen lijfjes (voorkant open, voor de winter) of 3 katoenen ge breide lijfjes (voorkant open, voor de zomer), 24 oogjesluiers, 6 tetraluiers le gebruik, 6 moltonluiers, 6 onderleggers, 6 truitjes, 2 paar sokjes, 1 jasje, 1 muts je, 1 cape, 6 navelbandjes, 6 mond doekjes. Wieg 1 bedje met hoofdkussentje (zeegras of alpagras), 1 zeiltje, 3 onderlakentjes, 3 bovenlakentjes, 1 moltondekentje, 1 wollen dekentje, 1 zijden dekentje, 1 kruikje met kruikenzak. Grote en klei ne veiligheidsspelden. Verdere benodigdheden volgens dok tersadvies. Nu de zomer toch schijnt in te zetten zult u ook eens een nieuw jurkje voor uw dochtertje willen maken, dus geven wij u deze week een patroon voor een jurkje voor een meisje van ongeveer 5 jaar. De volgende keer geven wij er jotJ 7 cit- \JQ U- Uf !l SO O N r» O ,1 =7 (o e. op ware grootte te tekenen, want u ziet op de stofberekening, dat dit 2 rechte lapjes zijn van 42 cm lang. We kunnen deze lappen dus eerst van de stof af scheuren en dan de rest van het jurkje knippen. Het moeilijke van dit patroon tje is, om de schulpj es mooi gelijk te krijgen. Dus In de eerste plaats moet u de tekening heel- precies maken, dan het voorpand uitknippen en nu kunnen we het beste eerst de kant van de schulpjes helemaal recht laten, dan een paar reepjes stof scheuren voor de be legstukken, deze kunnen later uit de resten van het broekje. Nu leggen we de belegstukken op de goede kant van het voorpand, hierop komt het patroon en nu stikken we precies langs het pa pier, de vorm van de schulpjes. Als dat klaar is knippen we de schulpjes uit, maar laten natuurlijk een klein naadje zitten. De scherpe hoeken worden pre cies tot aan het stiksel ingeknipt en nu kunnen we het belegstuk naar de ver keerde kant omdraaien en is het ge heel keurig afgewerkt. Nu maken we het jurkje verder at, vanuit de zijnaad komt een strik, die ook uit de resten van het broekje gevormd moet wor den. Onderin de mouwen stikken we een zoompje waardoor we een stukje elastiek maken. De zoom van 10 cm onderin het jurkje geeft u de verze kering dat uw dochtertje lang plezier zal hebben van haar nieuwe aanwinst. L. S. een bijpassend broekje bij en voor dit geheel hebben we nodig 2.50 m stof van 80 cm breed en wel 1.60 m voor het jurkje en de rest voor het broekje. Er zijn tegenwoordig zoveel aardige ka toenen en andere stofjes in de handel die geschikt zijn om dit jurkje van te maken, dat he' u niet moeilijk zal val len uw keuze te bepalen. En dan nu vlug aan het werk om de patroontjes ....oude inktvlekken door een behan deling met bleekwater in roestvlekken veranderen, die verwijderd kunnen worden met zuringzout? U maakt de roestvlekken eerst nat en legt er dan enkele korreltjes zuringzout op. Wan neer u de stof nu houdt boven een bak met kokend water, verdwijnen de vlekken gelijk sneeuw voor de zon! ....kaarsvetvlekken verwijderd kun nen worden cfoor onder de vlek een po reus soort papier te leggen en er dan overheen te strijken met een niet te warm iizer? Omdat het vet in het pa pier trekt, moet het papier steeds ver schoven worden. Macaroni met kool en worst. 500 g macaroni, 1 kg kool, 150 g cervelaat- of plockworst, 75 g boter of margarine (aroma of Engelse saus). Ruim water met zout aan de kook bren gen. De macaroni erin strooien en zachtjes gaarkoken in ongeveer 20 minuten. Ze dan met koud water afspoelen en laten uitlek ken. De worst ontvellen en in snippers snijden. De kool schoonmaken, snijden en wassen. De boter of margarine smelten in een grote pan en hierin de groenten een kwartiertje zachtjes smoren, terwijl men ze een paar maal omschept. Dan de maca roni en de worst erdoor roeren en het geheel nog even flink verwarmen. Desge wenst het gerecht op smaak afmaken met aroma of Engelse saus. Havermoutpap met rozijnen en melk. 60 g havermout, y* 1 water, 50 g rozijnen, 30 g (2 eetlepels) suiker, V2 1 melk. Het water aan de kook brengen, de ha vermout en de rozijnen erin strooien en de massa in ongeveer 20 minuten gaar laten worden (Eventueel in een lappen- of hooi- kist zetten). Kort voor het gebruik de melk heet maken. Aan tafel suiker en hete melk door de havermout roeren. Gehaktsaus. 350 g gehakt, een ui, 70 g boter of marga rine, 70 g (bijna 8 eetlepels) bloem, Vk 1 wa ter met een bouillonblokje, wat soeppasta of een rest jus, (zout). De uit schoonmaken en in dunne snip pers snijden. Deze licht bruin bakken in de boter of margarine. Dan het vlees toevoe gen. losroeren en vooral zachtjes meebak- ken. De bloem en geleidelijk aan ook de bouillon toevoegen tot een dikke saus is ontstaan. Zeer smakelijk wordt het gerecht als men er een paar lepels jus aan toe voegt. Zonodig het geheel met zout op smaak afmaken. Een deel van de gehaktsaus in een met koud water omgespoelde vorm overdoen en tot de volgende dag wegzetten. Wan neer deze massa stijf is kan ze als vlees pudding gestort worden. Het visseizoen is weer geopend en het visvolkje leeft weer in een tijd van onrust en onzekerheid. Argeloos happen de glibberige dieren naar de verleidelijke lekkernijen, die voor hun in het water worden geworpen, maar niet ongestraft. De kille dood en het gloeiende vuur wacht hen En na dergelijke droeve ervaringen van de minder gelukkige vissenbroeders en -zusters is het dan ook helemaal niet te verwonderen, dat de vis is zoals hij is: koud en naar ten opzichte van de mens. En tochDiep in de polder, onder de mestgeur van Rijpwetering en om precise te zijn in Hoogmade leven en zwemmen vissen, die hun vissenhart hebben verpand aan een vrouw. Een gewone vrouw zoals u en ik, ik bedoel hiermee, dat het geen vrouw is met uitzonderlijke capaciteiten of boven aardse krachten, zoals ge misschien verwachten zoudt van iemand, op wier geroep palingen en baarsen komen aangezwommen om wat voer uit de hand te komen eten of om even ge liefkoosd te worden „Zeventien jaar geleden ben ik er eigenlijk al mee begonnen om de vis sen vertrouwd te maken met mijn stem. En dat ging heel gemakkelijk," vertelt vrouw Spijker. In het meer dan honderd jaar oude boerderijtje, waar vrouw Spijker nu al zes en zestig jaar woont, is namelijk een washok, waarvan het water in directe verbinding staat met de brede vliet, die langs het huisje stroomt. En zodoende kwamen de vissen uit de vliet vanzelf ook dikwijls het washok ingezwommen. Het begon toen met één paling, die geregeld terugkwam en die de vissen- vriendin op de gedachte bracht eens nader contact te zoeken met het voor de mens zo nietszeggende en „onper soonlijke" dier, de vis. En waarlijk, na enkele pogingen gaf de paling gehoor aan haar zacht ge roep en zwom rustig over de hand palm van deze merkwaardige vrouw, die het blijkbaar helemaal niet te doen was om een vismaaltje voor de Vrijdag, doch louter om der wille van de vriend schap. En nu, na zeventien jaar breidt de vissenvriendenkring zich steeds uit. Het vorig seizoen waren het niet minder dan dertig baarsjes en een groot aantal palingen, die zich de goede zorgen van vrouw Spijker lieten welgevallen. Ge gelooft het niet. Wel, gaat dan zelf eens kijken in de stille polder. En wanneer ge dan na een busreis van enkele uur tjes en een fikse wandeling van enkele kilometers met een bootje zijt overge varen naar dit vissen-dorado, dan zult t ge zelf kunnen ervaren, hoe vrouw Spijker daar haar dagen slijt, temidden van „haar" vissen. Ook wij zijn onszelf gaan overtuigen na dergelijke sterke verhalen van an deren, die het zelf beweerden gezien te hebben. En ook wij hebben daar gestaan, aan de rand van hef washol en wij hebben toen met eigen ogen ge zien hoe daar op de roep van „baarsie, baarsie" in een oogwenk een tweetal baarsjes kwamen opgezwommen, om na het wormpje uit de hand van de vrouw te hebben opgeslikt en even in haar hand te hebben gerust weer weg te zwemmen, niet schielijk weg schietend, maar rustig en tevreden over de moederlijke zorgen van hun vrouw tje „Ieder seizoen wacht ik weer met spanning af hoe veel vissen er van het vorige seizoen weer bij me terug ko men. Want soms verdwijnen er enkele. Hier verderop wordt namelijk nog wel eens gevist door kwajongens, want het is hier eigenlijk verboden viswater en soms ook is er een snoek in de buurt, die het water voor de baarsies en palinkies onveilig maakt. Ik heb hier al drie netten uitgezet, waarin de snoeken worden gevangen en waardoor de kleine vissen dus veilig zijn, maar soms gebeurt het wel eens, dat zo'n snoek er net tussendoor glipt. Van één ding heb ik altijd spijt ge had", vertrouwde vrouw Spijker ons verder toe. „In de oorlog heb ik name lijk een keer niet de verleiding kunnen weerstaan om een paling echt te van gen. Maar toen het er op aan kwam, heb ik er toch geen hap van kunnen eten". De palingenfamilie schijnt haar dit overigens in het geheel niet euvel te hebben geduid, want ook nadien zijn zij getrouw gebleven in hun eenmaal geschonken liefde. Ook in het buitenland is deze waar schijnlijk unieke dierenvriendschap al bekend. Het vorig jaar arriveerde na melijk op een zonnige middag onver wachts een bus met vacantiegangers uit Italië, die ook eens naar dit vissen- wonder wilden komen kijken. Soms zijn er dagen, waarop honderden nieuwsgierigen zich persoonlijk van deze merkwaardigheid willen komen overtuigen. „Ik ben benieuwd of ik er ook nu weer nieuwe vrienden bij krijg", vroeg vrouw Spijker haarzelf af. „Ik heb eens een paling gehad, die hier negen jaren achtereen gekomen is". „Maar kent u de vissen dan uit elkaar", konden wij niet nalaten te vragen. „O jawel, er zijn verschillende baarsies, die eigen namen hebben, zoals dak- baarsie, witbaarsie, kleinbaarsie", klonk het trots, „dat zijn de meest getrouwe, ziet u" Ja, wat moet je als vissenleek daar op nu antwoorden? Wij hébben toen dleen maar begrijpend geknikt, maa? we begrepen er waarschijnlijk even veel van als u. J. S. ADVERTENTIE Jarenlang heeft het gesehenen en vaak was het ook inderdaad zo alsof de Protestantse kerken en de film op z'n zachtst gezegd niets met elkaar te maken hadden. De laatste jaren is in deze situatie een kentering gekomen. De kerk heeft le ren inzien, dat deze vorm van cultuur van groot belang is. Als evangelisatiemiddel is de film een zeer bruikbaar object. Het was vooral kort na de tweede we reldoorlog, dat ingezien werd, dat de film niet verwaarloosd mocht worden. In 1947 besloot de Generale Synode der Ned. Her vormde kerk dan ook tot een kerkelijke aanpak, waarbij men zich als doel stelde, te bewerkstelligen, dat de film als een nieuwe vorm van kunst en ontspanning op kerkelijk verantwoorde wijze het Neder landse volk zou dienen. Als orgaan werd de Stichting Filmcentrum opgericht. Het werd al spoedig duidelijk, dat de kerk niet alleen voor eigen geloofsgemeen schap maar voor het hele culturele volks leven mede-verantwoordelijkheid wilde aanvaarden. Inmiddels zijn er verschillen de kerkelijke periodieken, vooral die voor de jeugd, die van tijd tot tijd een film- critiek opnemen in hun kolommen. Voorts verzorgt Filmcentrum zelf jaarlijks hon derden filmvoorstellingen. Het maandblad „Gritisch Filmbulletin" wordt ook' buiten de kerkelijke kring gewaardeerd. Kortom: de Stichting is langzamerhand in het Ne derlandse cultuurleven een begrip ge worden. Evangelisatorische ltfn In de loop der jaren is duidelijk gewor den, dat het filmwerk van de kerk niet alleen een culturele lijn, maar ook een evangelisatorische lijn te zien geeft: Steeds meer is men tót dé conclusie gekomen, "dat de film een goed middel zou kunnen zijn om met hen, die niet gewoon zijn ter kerke te gaan, in gesprek te komen. Dat men deze mening niet koestert in die kringen, die nog steeds afwijzend tegenover de film slaan, behoeft wel geen betoog. Inmiddels wordt de film reeds op ver schillende wijzen als evangelisatiemiddel gebruikt. Bekend is, dat zo nu en dan spe ciaal voor de evangelisatie vervaardigde films gedraaid worden, terwijl elders voorstellingen worden georganiseerd, waar in speelfilms van evangelische strekking worden vertoond. Van groot belang hierbij is dan dat een nabespreking wordt gehou den. In andere plaatsen worden zelfs in bijzondere kerkdiensten voor verafstaanden actuele films aan de orde gesteld. Alles bijeen kan wel worden vastgesteld, dat in een aantal gemeenten de filmevangelisatie zó is uitgegroeid tot een deel van het werk, dat er niet meer aan gedacht wordt er mee op te houden. Ook in andere landen is de filmevan gelisatie actueel. In Engeland en de Ver enigde Staten speelt de evangelisatiefilm een belangrijke rol, terwijl men in Duits land vooral aandacht besteedt aan de alge mene'vertoning van de godsdienstige film. Voorts tracht men in Frankrijk van Pro testantse zijde met de buitenkerkelijke ar beider in gesprek te komen door bespre king van actuele films, die de aandacht vragen. Zijn dus de methoden verschillend, het doel is overal gelijk: men is druk bezig ADVERTENTIE Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Januari huize „De Hartekamp" te Heem stede als een zogenaamd „aangewezen in richting" erkend, bij welk besluit tevens werd bepaald, dat in de inrichting, voor zover deze in eerste instantie in exploi tatie zal komen niet meer dan 64 manlijke zwakzinnigen mogen worden verpleegd. Het ligt echter in de bedoeling van de Congregatie van broeders Penitenten om door bijbouw van paviljoenen op het rui me tot het landgoed behorende terrein al lengs de capaciteit van de inrichting aan zienlijk te vergroten. Gedeputeerde Staten van Noordholland stellen de Provinciale Staten voor hen te machtigen lot het sluiten van een over eenkomst met de Congregatie voor de helft van het aantal van 64 toegestane patiën ten; de provincie Zuidholland zal de an dere helft voor zich reserveren. met het zoeken naar nieuwe wegen om de mens uit het technische tijdvak en de ge- industrialiseerde maatschappij kennis te doen nemen van het Evangelie van Christus. Werkgroep Uit dit alles blijkt overigens wel, dat men nog zoekende is naar de meest juiste vorm voor de filmevangelisatie, die zich eigenlijk nog volop in het experimentele stadium bevindt. Niet alle vormen zijn verantwoord. In ons land bezint een ad viescommissie voor film en evangelisatie van Filmcentrum zich reeds enkele jaren op de problemen, die er liggen. „Er uit" gekomen is men nog niet. Integendeel, ge bleken is, dat er vragen zijn, die haast niet beantwoord kunnen worden. Daarnaast is men echter tot de conclusie gekomen dat een bredere opzet nodig is. In de practijk komen steeds meer vragen om voorlich ting los. Als gevolg hiervan heeft Film centrum besloten over te gaan tot de Werk groep Filmevangelisatie. Hierin wil men zoveel mogelijk samen brengen die Her vormden, die leiding geven aan het film evangelisatiewerk. Men stelt zich o.m. voor conferenties te organiseren, waaron men zich gemeen schappelijk kan bezinnen en ervaring kan uitwisselen. Verder wii men in een gesten cilde periodiek „Wit op zwart" regelmatig uitgewerkte filmbesprekingen geven over uit evangelisatorisch oogpunt belangrijke films. Men is er van overtuigd, dat men nog vele moeilijke vragen zal moeten oplossen. Evenzeer weet men zeker, dat het gestelde doel veel inspanning waard is. ADVERTENTIE UW MATRASSEN bijgevuld of vernieuwd MAAKLOON 1 pers f 12.50. 2 pers. 15.— HAARLEMS MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF Gr. Houtstraat 103 Tel. 11485 Haarlem In een der zalen van Brinkmann stond gisteren een dame uit Apoldoorn, in af wachting hoeveel bewoonsters van Haar lem belangstelling zouden tonen voor de eerste van een reeks van zes lessen in de bloemensiei-kunst De belangstelling was niet overmatig groot, doch groot genoeg om de cursus in Haarlem af te werken. De bedoeling van de Apeldoornse, me juffrouw J. Hermsen, is in zes maal twee uur de werkelijk geïnteresseerden in te wijden in de geheimen van het bloemen- schikken. Zij vertelt over de mogelijkhe den en demonstreert bovendien haar ken nis waarbij de cursisten meewerken. Mejuffrouw Hermsen is dit werk begon nen omdat zij van mening is dat de schoonheid van de bloem niet geheel tot haar recht komt wanneer deze haar leven in de vensterbank moet slijten zonder dat er buiten het water geven om veel aan dacht aan besteed wordt. Zij heeft zich met haar liefde voor bloe men, haar gevoel voor eenvoud, en haar zuiver artistieke inslag in de geheimen van de bloemensierkunst verdiept en al dus ontdekt wat men met een zeer be perkt materiaal kan bereiken. Zij zegt dit zelf met de woorden: „Men moet bloem schikken zien als schilderen met levend materiaal". Mejuffrouw Hermsen heeft zich op de hoogte gesteld van verschillende stijlen en onderhoudt een regelmatige corresponden tie met een Japans meisje in Tokio, van wie de aandacht eveneens in die rich ting gaat. Toen zij zeker was er genoeg in thuis te zijn begon mejuffrouw Hermsen anderhalf jaar geleden met het geven van cursussen door het gehele land. Haar materialen zijn: een bosje narcissen of andere bloemen, wat mos, wat groen en een rolletje dun ijzer- draad. Zij behandelt drie stijlen. De eerste is de Biedermeyerstijl, deze stamt uit de tijd van de wespentaille, de postkoets, de trekschuit en de hoepelrok. De bloemen worden laag opgewerkt tot cornets, bruids- bouquetjes, en bloemenmandjes. De twee de stijl is de moderne, die is afgeleid van de beginselen der Japanse bloemsierkunst. En tenslotte de Japanse stijl, de uiting van de Oosterse gevoelswereld, met als doel het realiseren van de hemel, de aarde en de mens, in allerlei variaties. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir. W. N. WQLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 INBOEDELVEILING 25/24 JUNI 1955 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldlenst

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12