Noordelijke tegenvoorstellen hielden een onverwachte tegemoetkoming in Bidault aanvaardt het formatie-verzoek van Auriol I Weerbericht I OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Derby Nederlandse zaakgelastigde uit Sofia teruggeroepen Onwillige" krijgsgevangenen zullen worden vrijgelaten De enige vraag is nog: W elk neutraal land zal de krijgsgevangenen moeten ontvangen? Nieuwe benoeming van Tsjoeikof ingetrokken Het woord is aan... Daarmee begint oude politieke dobbelspel opnieuw Tweehonderdvijftig jaar Enschedé In ongenade „wegens spionnage-activiteit' Taft wil verbond met de Engelsen in Azië Italië morgen ter stembus Morgen vrij zonnig weer Atoomproef in V.S. had groot succes Botsing van tankers op Delaware (V.S.) Tien doden bij explosie in Amerikaanse vuurwerk fabriek Geen uitstel voor de Rosenbergs „UNO kan geen aggressie stoppen" f,7e JAARGANG No 27 7 ZATERDAG 6 JUNI 19 53 297e JAARGANG No 124 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. V erschijnt dagelijks beh. op Zon- en F eestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANMIDDAG wordt in Engeland de Derby gelopen. Dit is, zoals iedere Engels man en Engelse vrouw weet en zoals huns inziens de gehele wereld behoorde te we ten, een ren voor driejarige paarden over een afstand van 2400 M. Bovendien is in Engeland de Derby de grootste sportge beurtenis des jaars. Noch de Cup Final der voetballers, noch de Boat Race der roeiers, noch de Testmatches der cricketers, noch het Wimbledon der tennissers kunnen de nationale belangstelling voor deze paarden- ren benaderen. En zij, die er niet op wed den, zelfs niet eens ten bedrage van half a crown in onze geldswaarde nu ongeveer 1.30 vormen zonder twijfel een minderheid. De Derby is in het grijs verleden inge steld door het toenmalige hoofd der oud adellijke familie Stanley, dus door Lord Derby, the Earl of Derby en heet daarom naar hem. Ofschoon het landgoed dezer familie inderdaad in het graafschap Der byshire ligt, is de paardenren altijd op grote afstand van deze contreie gelopen, namelijk op de oude baan van Epsom, in het graafschap Surrey, niet ver van Lon den. Wie Engeland kent begrijpt dit gebrek aan logica. Het sluit zich aan bij de uit spraak van de naam Derby zowel als het de stad, het graafschap, het nobele geslacht als de race betreft die anders is dan de meeste Hollanders koppig ten beste geven. Meer zal ik er niet van zeg gen; het zou dan ook niet baten. Het sluit zich ook aan bij het merkwaardige feit, dat de belangrijkste vlakke baan-ren van En geland gelopen wordt op een baan die niet vlak is: op het laatste eind, na de scherpe bocht van Tattenham Corner, toont zij een duidelijk-zichtbare, lange daling. Daar door is al menig renpaard, dat in de bocht nog vooraan „lag", totaal gefnuikt. De term „vlakke baan-race" wordt weliswaar gebruikt in tegenstelling tot races waarin over hindernissen gesprongen wordt, maar andere banen dan die van Epsom bezitten zulk een helling toch niet. Als men de factoren snelheid en uithou dingsvermogen tot het uiterste poogt op te voeren is de afstand van 2400 M., ander-* halve mijl, de zwaarste eis die aan een ren paard gesteld kan worden. Epsom's eigen aardigheden doen er dan nog een schepje bij. Sommige paarden zijn stayers, zouden winnen op een langere baan, maar zijn voor deze ren juist niet snel genoeg, an dere bezitten de snelheid maar missen juist het extra-beetje uithoudingsvermogen voor 2400 M. als zij op 2000 onoverwinnelijk zijn. De winnaar van de Derby is dan ook het kernpaard, om het zo maar te noemen ofschoon er onder Derby-winnaars on derling ook nog verschil in qualiteit be staat. Het ene jaar is niet zo goed als het. andere. Maar de winnaar heeft in elk ge val zijn rennende levenstaak volbracht. Soms loopt hij nog wel eens een enkele maal, maar gewoonlijk niet. Men waagt liever niets meer met hem. Hij gaat de stoeterij in en wijdt de rest van zijn leven aan het vaderschap, daarbij zijn eigenaar een groots inkomen opbrengend vanwege de hoogte van het dekgeld. De Derby-win naar van verleden jaar, Tulyar, is onlangs door Ierland gekocht voor 2\'2 millioen gulden: het dekgeld bedraagt 4200 per keer. Zonen en dochteren van dit snelle dier zullen in groten getale ter wereld komen en er zullen nieuwe snelheids-won- deren onder zijn. Dat mag tenminste ver wacht worden. Een dertigtal nobele volbloeds zal van middag in de Derby starten. De race zal ongeveer tweeënhalve minuut duren. Eer ste favoriet, in de notering van de book makers, was vanmorgen nog het edele ros Pinza, eigendom van Sir Victor Sassoon. rijder de kampioen-jockey Gordon Ri chards, die al meer dan vierduizend over winningen heeft behaald maar nog nooit de Derby heeft gewonnen, al heeft hij er al tientallen malen aan deelgenomen. Hij is, ter gelegenheid van de Coronation, pas ge ridderd, „knighted", evenals de oud-be roepscricketer Jack Hobb's, zodat dit twee tal (als het eerstdaags door de Koningin tot ridder geslagen is) als Sir Gordon en Sir Jack aangesproken zal worden. Even als Winston Churchill nu Sir Winston heet. Dit wil evenwel niet zeggen dat Sir Gordon en Sir Jack nu even belangrijke mensen zijn als Sir Winston. Gordon Richards zal in zijn streven om eindelijk de Derby te winnen o.a. weer streefd worden door het paard van de Koningin, geheten Aureole en gereden door de jockey Carr. Dit koninklijke dier is tweede favoriet. Aangezien de notering wordt berekend uit de totalen der wedden schappen mag men overigens betwijfelen of Aureole inderdaad wel zo snel is; vlak na de kroning hebben zeker veel mensen er alleen maar op gewed, omdat Aureole het paard van de Koningin is die zich zelf bijzonder voor de rennen interesseert. Vakkundigen spelen op paarden na lange berekeningen van afstamming, eigenschap pen, wedstrijdresultaten en vorm. De meeste mensen gunnen zich die inspanning niet. Zij baseren hun keuze op een paar dennaam die hen bekoort, op de reputatie van een jockey, op een voorgevoel, op een tip, op een speldeprik in een programma (met gesloten ogen)of op de kleuren waar onder de paarden des eigenaars plegen te lopen. Vaak bereiken zij met deze dingen meer dan de vakkundigen met hun bereke ningen. Want vaak winnen outsiders. Er is in de vorige eeuw een Italiaans paard ge weest, dat heette Signorinetta, nou.dat won de Derby op een notering van 100 tegen 1! De nagedachtenis van dat paard leeft nog immer in Engeland. Maar officieel is het niet het paard dat wint, en evenmin de jockey, en evenmin de trainer, maar uitgerekend de eigenaar. Die heeft de Derby gewonnen. Ik weet niet waarom. Misschien vindt u het na dit alles toch wel interessant, eens op de uitslag van de Derby te letten. R. P. LAS VEGAS. (AFP). De atoomproef van Donderdagochtend in de woestijn van Nevada, de laatste van de serie proeven in deze lente, is zo goed geslaagd, dat de volgende reeks proefnemingen, die reeds op htt program stond, waarschijnlijk over bodig zal zijn, aldus heeft dr. Graves, lei der van de afdeling proefnemingen van de Amerikaanse commisse voor de atoom energie verklaard. 99 PHILADELPHIA A.F.P./Reuter) Twee Amerikaanse tankschepen zijn Vrij dagavond in brand gevlogen na een aan varing op de Delaware, ter hoogte van Wil mington. De brand op de schepen, de 6828 ton metende „Massachusetts" en de 14.179 ton metende „Phoenix", ging gepaard met ontploffingen. Twee opvarenden vonden de dood en 6 worden vermist. WASHINGTON, (Reuter) Vrijdag is te Washington vernomen dat de Noordelijke onderhandelaars te Panmoendjom hebben ingestemd met het geallieerde voorstel dat alle krijgsgevangenen, die niet naar hun gebied van herkomst teruggezonden willen worden, na verloop van vier maanden in een neutraal land op vrije voeten zullen worden gesteld. Deze aanzienlijke concessie der Chinese en Noord-Korcaanse onder handelaars is de aanleiding tot de golf van optimisme, die nu op het Witte Huis en de Amerikaanse ministeries van Buitenlandse Zaken en landsverdediging valt waar te nemen. De communistische tegenvoorstellen worden thans zorgvuldig te Washington bestudeerd. In de tegenvoorstellen wordt ingestemd met de door de geallieerde legerleiding voorgestelde periode van negentig dagen, gedurende welke de krijgsgevangenen, die niet teruggezonden wensen te worden, on der toezicht van een neutrale commissie zullen komen. Gedurende deze periode zal het verte genwoordigers van Noord-Korea en het communistische China vergund zijn te po gen deze krijgsgevangenen te overreden toch met terugzending in te stemmen. Over de toekomst van de krijgsgevan- genen, die ook na deze drie maanden niet terug willen keren, zal door een politieke vredesconferentie, na het tot stand komen van een wapenstilstand te houden, wor den beraadslaagd. De communisten hebben er thans mede ingestemd dat, indien na dertig dagen ter conferentie geen overeen komst is bereikt over het lot dezer krijgs gevangenen, laatstgenoemden in een neu traal land op vrije voeten zullen worden gesteld, waarbij de communisten zich ver der niets meer aan hun toekomst gelegen zullen laten liggen. Als dit neutrale land wordt India genoemd. De algemene vergadering der UNO zal verantwoordelijk blijven voor het welzijn en de kosten van levensonderhoud dezer (na uiterlijk vier maanden) voormalige krijgsgevangenen, zolang laatstgenoemden nog niet in hun eiger onderhoud kunnen voorzien. Zij zijn dan echter vrije mannen, die niet meer gevangen zullen zijn en evenmin kunnen worden gedwongen naar hun communistische landen van herkomst terug te keren. De communistische tegenvoorstellen zijn zelfs gunstiger dan de jongste voorstellen der verbondenen, die, in een poging om tegemoet te komen aan hetgeen men ..de communistische wensen" veronderstelde, voorzagen in een uiteindelijke beslissing door de algemene vergadering der UNO over het lot van de krijgsgevangenen, die. na een wapenstilstand, niet zouden willen worden teruggzonden. De communistische tegenvoorstellen hebben op het eerste gezicht de indruK gewekt dat zij zelfs nog verder gaan om aan de wensen der verbondenen tegemoet te komen, dan aanvankelijk was gehoopt. Het officiële Sovjet-Russische persbu reau „Tass" heeft Vrjjdag melding gemaakt van een bericht uit Washington, luidend: „Er zijn aanwijzingen dat de te Pan moendjom beraadslagende partijen bijna overeenstemming hebben bereikt over het sluiten van een wapenstilstand in Korea". „Tass" voegt hieraan toe: „Officieel wordt op het Witte Huis en op het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken het strikte stilzwijgen bewaard. Doch het is duidelijk dat men er in Amerikaanse regeringskringen zeker van is, dat bijna overeenstemming over het sluiten van een bestand is bereikt". Ook radio-Moskou, de „Prawda" en de „Iswestjia" brengen gelijkluidende be richten van persbureaux in Amerika. Radio-Moskou citeert „Associated Press" en zegt, dat de berichten „aanzienlijke op winding in Wallstreet" veroorzaken en een daling van de prijzen op de beurs ten gevolge hebben. Onderhandelingen verdaagd Zaterdagochtend hebben de Noordelijke en Zuidelijke onderhandelaars te Pan moendjom gedurende negentien minuten vergaderd. De vergadering werd op ver zoek van de Noordelijken tot Zondag ver daagd. Een kwestie, die naar men meent nog moet worden geregeld, is aanwijzing van het neutrale land, waar de gevangenen zullen worden vrijgelaten als de politieke conferentie geen schikking heeft kunnen treffen. In dit verband wordt India ge noemd. BERLIJN (Reuter) De Sovjet-Unie heeft de benoeming van generaal Wassily Tsjoeikof tot opperbevelhebber van de Sovjet-bezettingstroepen in Duitsland inge trokken en generaal Andrei A. Gretsjko in zijn plaats aangewezen, aldus heeft het OostDuitse persbureau A.D.N. Vrijdag ge meld. Het persbureau voegde hieraan toe, dal Tsjoeikof een andere functie zou krijgen. Generaal Tsjoeikof had reeds zijn poli tieke positie in Duitsland als hoofd van de Sovjet-contróle-commissie verloren door de benoeming van Semjonof tot Sovjet-hoge commissaris, waardoor Tsjoeikofs gezag tot I zuiver militaire aangelegenheden werd be perkt. Van Westelijke zijde was niet onmiddel lijk commentaar te krijgen, maar politici tc West-Berlijn dachten, dat de maatregel deel uitmaakt van de jongste reorganisatie in Oost-Duitsland, die ten doel heeft de weg te bereiden voor een vierlandenbe- spreking over Duitsland. Ebner-Eschenbach: Een kenmerk van grote mensen is, dat zij aan anderen veel geringer eisen stellen dan aan zichzelf. Opname van de afsluiting van' het stroomgat bij Zierikzce. De het werk dat Donderdagavond gereed kwam. laatste phase van (I.uchfoto K.L.M.) HOUSTON (AFP/Reuter). Tenminste tien personen zijn Vrijdag om het leven gekomen bij een ontploffing in een vuur werkfabriek en een opslagplaats in Hous ton in de Amerikaanse staat Texas. Na de ontploffing brak brand uit in twee der omliggende gebouwen, die zwaar bescha digd waren. De vuurwerkfabriek werd ge heel vernield. Het aantal gewonden wordt geraamd op 50. (Van onze correspondent in Parijs) President Auriol heeft gisteren de Katholieke minister van Buitenlandse Zaken uit het demissionaire kabinet, Bidault, verzocht een oplossing voor de crisis te willen zoeken. Bidault, de eerste Katholiek onder de zes formateurs, die sinds de crisis, die nu zeventien dagen oud is, werden aangezocht en van wie tot nu toe alleen Reynaud en Mendès-France een ernstige poging ondernamen, heeft heden medegedeeld dat hij de opdracht aan vaardt. Gisteren bepaalde hij er zich voorname lijk toe zijn politieke vrienden te polsen en verder had hij een onderhoud met de direc teur van de Franse Bank een belangrijk personnage in deze crisis, die steeds duide lijker in het licht van devaluatie komt te staan en met René Mayer, Mendès- France en tenslotte met ex-premier Pinay, die een half uur eerder een telefonisch aan bod van president Auriol voor de tweede maal had afgeslagen. Met Bidault, het type van de slimme politicus, die alle kanten uit kan, is pre sident Auriol teruggekeerd tot de gebaande wegen waarlangs men tot dusver het einde van de Franse regeringscrisis, placht te zoe ken. Van Bidault valt, in tegenstelling met Reynaud en Mendès-France, te verwachten dat hij eerst een accoord zal zoeken met de fractie-leiders om daarna dan zijn pro gramma op hun verschillende verlangens en eisen af te stemmen. Hetgeen betekent dat van hem weinig nieuws of verrassingen Deze maand bestaat een vermaarde en oer Haarlemse industrie, het bedrijf der Enschedé's aan het Klokhuisplein, 250 jaar. De werkelijkheidszin der huidige directie wordt geïllustreerd door bovenstaande maquette, de te Kebajoran bij Djakarta in aanbouw zijnde „geldfabriek" waar Enschedé in samenwerking met de Indonesische regering het waardepapier voor de Republiek Indonesia gaat vervaardigen. te verwachten zijn, al zal hij dan ook moei lijk de hoop en de verwachtingen kunnen negeren, die Reynaud en Mendès-France met hun programma-verklaringen in het land hebben verwekt. Het parlement moge die beide laatste staatslieden dan ook voor tijdig de bons hebben gegeven, toch hebben zij in elk geval dit bereikt dat hei voik nu enigszins uit zijn apathische sluimer is ge wekt en zich ernstiger schijnt te willen gaan interesseren voor het onzalige dobbel spel van de politici, die sedert acht jaren ongestoord konden spelen, en waarvan de toekomst van Frankrijk de inzet wordt. Aan plicht onttrokken De keuze van Bidault werd zeker vooral bepaald door het feit dat het zijn partij is geweest die door gebrek aan voldoende medewerking het échec van Reynaud en dat van Mendès-France veroorzaakt heeft. De Katholieken zouden uit hoofde van hun positie in het parlement inderdaad hun plaats moeten innemen, zowel in een links- gerichte als in een meer rechts-georiënteer- de centrum-regering, maar in beide geval len hebben zij zich voor een groot deel aan hun morele plicht onttrokken. Dat een be langrijke minderheid der Katholikeen, waaronder alle leiders en ook Bidault, zelfs Mendès-France in de steek heeft gelaten, is des te moeilijker te rechtvaardigen, waar hun congres een goede week geleden zich nog officieel uitsprak voor een regering op de basis der sociale vooruitgang, waarin ook de socialisten zouden moeten worden opgenomen. Doch trots het feit dat de socialisten zich Donderdag bereid verklaar den met Mendès-France zee te kiezen, lieten 27 Katholieken verstek gaan. Als Bidault vandaag doorzet, dan zal hij vooral aansluiting bij de Gaullisten zoe ken, bij wie zijn slap en karakterloos be leid aan de Quai d'Orsay vrij hooggestemde verwachtingen heeft gewekt. En Europa zal dan wel weer een nieuwe veer moeten laten. Het is uiteraard nog veel te vroeg om voorspellingen te doen, maar toch kan nu al wel worden opgemerkt, dat een even tuele regering onder Bidault, die Frankrijk dan ook op de Bermuda-conferentie zal ver tegenwoordigen, vermoedelijk geen lang leven zal zijn beschoren. Reeds om die reden niet dat van Bidault bekend is dat zijn adspiraties veel hoger gaan dan een premierschap en dat hij het Elysée, het paleis van de president der republiek, als residentie ambieert. In December komt deze ruime woning vrij en om zijn candi- datuur succesvol te kunnen voorbereiden zal Bidault zo vermoed men wel ten minste een maand of vijf aan de politieke voorbereiding van zijn verhuizing moeten wijden En daarmee wordt de levensduur van zijn kabinet dus al bij voorbaat afge bakend. BELGRADO. (Reuter). Volgens het semi-officiële Joegoslavische persbureau Joegopres heeft Nederland besloten om de NEW YORK (Reuter). Het hof van appèl heeft geweigerd de terechtstelling van het echtpaar Rosenberg te doen uit stellen. De executie is, zoals bekend, op 18 Juni bepaald. Wel is aan de verdediger van de Rosen bergs door het hof van appèl meegedeeld, dat hij een verzoek om uitstel kan richten tot het hooggerechtshof. Dit hof heeft al drie maal geweigerd de zaak opnieuw in behandeling te nemen. William Perk. een 34-jarige oud-hoog leraar aan de Columbia universiteit en des kundige op 'het gebied van straalmotoren, is wegens meineed in de spionnagezaak der Rosenbergs tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. diplomatieke vertegenwoordiging in Bul garije op te heffen. Het besluit vloeit voort uit het Bulgaarse verzoek om de heer A. M. E. Brink, de Nederlandse zaakgelastig de in Sofia, terug te roepen als persona non grata. Hij zou volgens de Bulgaarse autoriteiten betrokken zijn bii spionnage- activiteit. Een woordvoerder van het departement van Buitenlandse Zaken deelde mede, dat de Bulgaarse autoriteiten inderdaad heb ben doen weten, dat de heer Brink als per sona non grata wordt beschouwd, zodat de Nederlandse regering volgens interna tionaal gebruik de heer Brink heeft doen terugroepen. De gronden door de Bulgaarse regering voor haar beslissing aangevoei'd zijn van dien aard, dat de Nederlandse gezant in Sofia, die te Belgrado resideert, reeds een voorlopig protest aan de Bulgaarse rege ring heeft gericht. Vooralsnog kunnen verder geen mede delingen worden gedaan omtrent de nader door de Nederlandse regering te nemen stappen. In een aansluitende verklaring deelde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken mede, dat Nederland niet de diplomatieke betrekkingen met Bulgarije heeft afgebroken. Voorts ontken de hij ten stelligste, dat de heer Brink in enige vorm van spionnage betrokken is geweest. - - WASHINGTON (Reuter). De leider van de republikeinse partij in de Ameri kaanse Senaat, Robert Taft, heeft Vrijdag in een verklaring aangedrongen op een Engels-Amerikaans militair verdrag voor het gebied van de Stille Oceaan. Taft zei in zijn verklaring over een zich losmaken van de V.S. van de U.N.O. dat zij reeds verdragen hebben met Australië, Nieuw-Zeeland, Japan en de Philippijnen, en „een zeer definitieve verstandhouding met de Fransen in Indochina". De senator is van mening, dat de Ver enigde Staten vrij moeten zijn een verdrag met de Engelsen te sluiten, indien dit enigs zins mogelijk is, om een gedragslijn voor de kwesties in het Verre Oosten te bepalen. „Een verbond heeft het voordeel boven de U.N.O.dat elk lid zijn mening kan uiten en niemand een veto kan uitspreken", al dus Taft. De verklaring van Taft was een verdui delijking van zijn rede van 26 Mei, waarin hij zeide dat de Verenigde Staten de U.N.O. maar moesten vergeten wat de strijd in Korea betreft, als de bestandsbesprekingen zouden mislukken. In de verklaring van Vrijdag ontkende Taft dat hij ooit gepleit had voor een poli tiek van „alleen doen". Volgens hem heeft de U.N.O. bewezen, dat zij niet in staat is aggressie tegen te houden. Hij voegde er aan toe, dat het „belachelijk" is landen als India, „die zeggen dat zij in het geheel niet aan de zijde van de U.N.O. staan, maar neutraal zijn", aan bestands- en vredes onderhandelingen te laten deelnemen. ROME. (Reuter). Zondag wordt in Italië de tweede algemene verkiezing sedert de afkondiging van de republiek in 1946 ge houden. Het aantal stemgerechtigden be draagt dertig millioen: De twee voornaam ste tegenstanders in de gehouden cam pagne waren de leider van de Christen democraten, premier De Gasperi, en die van de tweeëneen half millioen communis ten, Palmiro Togliatti. De Gasperi heeft zich verbonden met li beralen, republikeinen en rechtse socia listen. Behalve de communisten heeft hij de links-socialisten tot tegenstanders en ook de nieuw-fascistische „Italiaanse so ciale beweging" alsmede de nationale mo narchistische partij. Er zijn achtduizend candidaten gesteld voor de 590 zetels van de Kamer van Af gevaardigden en de 237 zetels van de Se naat. De Kamer wordt gekozen volgens de nieuwe kieswet, die door de Christen-de mocratische regering werd ingediend en door het oude parlement vlak voor zijn ontbinding werd aangenomen. Volgens deze wet zal de partij of groep van ver bonden partijen, die de lielft-plus-een van het totaal aantal stemmen behaalt, auto matisch 380 van de 590 Kamerzetels toe gewezen krijgen. Men meent, dat de vier centrum par tijen Christen-democraten, liberalen, re publikeinen en rechtse socialisten dit aantal wel zullen behalen. Het K.N.M.I. deelt mede: De vooruitzichten voor het weer van morgen zijn vrij gunstig. In het Zuiden van het land zal het gematigd warm zijn, in het Noorden wat koeler en over het al gemeen veel zonneschijn. De geleidelijke weersverbetering, die zich in de afgelopen dagen heeft voltrok ken, hangt samen met de uitbreiding van een gebied van hoge luchtdruk over West- Europa. Daarbij waait de wind aanvankelijk nog uit Noordelijke richtingen waardoor wol kenvelden van de Noordzee het land bin nendrijven. Landinwaarts lossen deze wolkenvelden echter weer op. Daarmede samenhangend zijn de temperaturen in het Noorden van het land lager dan in de Zuidelijke pro vincies. Deze toestand houdt ook morgen nog aan, maar er zal dan in de Noordelijke pro vincies meer zon zijn. DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog. In het Zuiden en het midden van het land zonnig, in het Noorden wat meer bewolking. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. 7 Juni Zon op 4.22 uur, onder 20.56 uur. Maan op 1.36 uur, onder 16.19 uur. 8 Juni Zon op 4.21 uur. onder 20.57 uur. Maan op 1.55 uur. onder 17.46 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 Juni Hoog water: 10.39 en 23.12 uur. Laag water: 5.55 en 18.39 uur. Zondag 7 Juni Hoog water: 11.47 en uur. Laag water: 7.07 en 19.49 uur. Maandag 8 Juni Hoog water: 0.20 en 12.55 uur. Laag water: 8.10 en 20.53 uur. fu.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1