Haa AVOtiTUUtt «d r F Onze puzzle e e Q n J De Haarlemse Sportweek Het meisje uit BoisColombes Ons kabouterorkest p a a r d e r a r O k 1 e e ONZE PUZZLE Gedenksteen voor Rachel Steynhuis M ARM ITE 4 Voor de kleinsten Onmisbaar in de huishouding Mackintosh Co - Amsterdam Nachtdienst apotheken FEUILLETON Nooddijk om Scharendijke op Schouwen gesloten Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 6 JUNI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT OPRECH' KVWE Op de eerste dag al dat de kleine eendjes uit hun ei waren gekropen, nam moeder Eend ze mee het water op. Nog niet het grote water, maar de kleine slootjes, waar de eendjes aan de wereld moesten wennen. Moeder Eend zwom voorop en achter haar kwamen de dertien donzen balle tjes, die met kleine schokjes door het kroos vooruit schoten. En een praats dat ze hadden! Toen wisten ze ook nog niet van alle gevaren, die overal op hen loerden. Dat hoorden ze pas 's avonds, voor ze bij hun moeder wegkropen. „Kijk eens," zei die, „jullie hebt nu alleen de mooie kant van de wereld gezien. Morgen zie je misschien de an dere kant, de lelijke. Nu denk je nog dat de wereld uit slootjes met kroos en lekkere slakjes bestaat. Ik zal je daar om waarschuwen voor het te laat is." Ze vertelde de eendjes over alle geva ren: ratten die in het riet op de loer kunnen liggen, honden die grommend door het gras op ze jagen, katten die blazend aan de waterkant hun kans afwachten en nog honderd andere ge varen meer. De eendjes luisterden met bange snuitjes en kropen daarna diep weg on der de vleugels van moeder, want ze hadden best begrepen dat, als ze bij haar in de buurt bleven, hun niet veel kon overkomen. De volgende morgen vroeg trokken ze er al weer op uit. Ze waren de les van moeder Eend nog niet vergeten: ze waagden zich alleen waar zij ging en ze letten goed op, of achter het riet geen vijanden loerden. Behalve eentje, de dertiende, die helemaal achteraan zwom. „Ach," dacht hij, „moeder zal het wel overdreven hebben. Ik zie im mers nergens een rat of een kat of een hond. Ik denk dat ik maar eens ga onderzoeken, wat er waar is van al die verhalen." En toen moeder Eend een bocht maakte in een sloot, zodat ze de ander ren even niet zag, schoot het dertiende eendje vlug opzij en verstopte zich ach ter een grote graspol aan de slootkant. Niemand had iets gemerkt. De eendjes met moeder Eend voorop zwommen rus tig verder. Kuifje, zo had zijn moeder hem genoemd om het plukje dons boven op zijn kop, kroop uit zijn schuilplaatsje vandaan en ging op zoek naar de an dere kant van de wereld. Alles leek even mooi. Hij zag geen ratten, geen hond, geen kat, niets van dat alles. Hij vond overal brede sloten, kroos en slak jes bij de vleet en geloofde niet meer in zijn moeders woorden. Na een uurtje vond hij ook de breed ste sloot niet breed genoeg meer. Hij wilde naar het grote water, dat hij aan de andere kant van de weg zag glin steren. Hij klauterde op de kant en wag gelde tegen de dijk op. Dat viel niet mee. Toen hij boven kwam moest hij eerst een beetje rusten. Nu moest hij nog de helling af, daarna een brede as faltweg oversteken en dan was hij bij het grote water, de rivier. Hij zette zijn pootjes voorzichtig neer, maar de hel ling was steil en voor hij het wist tui melde hij hals over kop naar beneden. De hele helling rolde hij als een bal letje af en onderaan rolde hij, door de vaart die hij gekregen had, nog verder. Midden op de weg lag hij stil. Maar wat was dat? Hij kon zijn poot jes niet meer van de grond krijgen. En toen hij klapte met zijn kleine vleu geltjes, plakten ook die aan de weg vast. Kuifje schreeuwde en piepte en wrong zich in allerlei bochten, maar wat hij ook deed, hij kwam niet los, o nee, hij kwam nog veel vaster te zitten. „Help," riep hij, „ik zit vast aan de andere kant van de wereld, help help!" Niemand hoorde hem, geen dier en geen mens, want de weg, waaraan Kuifje zat vastgeplakt, was net geteerd en daar liep en reed dus niemand. Daar zat Kuifje nu, niet een uur, niet twee uur, maar een hele dag tot het donker werd. Hij was vreselijk bang. Telkens dacht hij liet piepen van een rat, het grom men van een hind of het blazen van een kat te horen. Dat duurde zo de hele nacht en nog altijd zat hij muurvast. Eindelijk werd het licht en een paar uur later hoorde Kuifje stemmen. Dat waren de boeren kinderen die over de dijk naar school gingen. Toen ze vlakbij waren, piepte hij zo hard als hij kon en ja hoor, gelukkig hoorden ze hem. Ze kwamen langs de helling naar beneden en keken naar hem. Ze stonden om hem heen en één knielde bij hem peer en probeerde hem los te trekken. Maar dat ging niet zo makkelijk! Er moest zelfs een zakmes bij te pas komen om de teer rond zijn pootjes weg te snijden. Er bleef heel Als derde figuur voor ons kabouter orkest is hier de trompettist. Wees voor zichtig met het uitzagen van zijn instru ment, anders breekt het af. Kleur hem netjes volgens deze regel: 1 rood, 2 geel, 3 blauw, 4 wit en 5 groen. Er komen nog meer muzikanten. Probeer van de letters, die in de hok jes staan, woordjes te vormen. Er staan er erg veel. Je mag ook van achteren naar voren lezen. VOORBEELD: paard, paar, pa, aap, raap. wat van zijn mooie dons aan de weg zitten en het trekken en snijden deed Kuifje verschrikkelijk pijn, maar hij hield zich stil want hij wist: nu of nooit! Eindelijk was hij los. Maar wat zag hij er uit! Zijn vleugeltjes, zijn kopje en het kuifje, daar hij zo trots op was, zaten vol teer. Eén van de kinderen droeg hem naar de sloot en zette hem voorzichtig in het water. Daar ging Kuifje. Hij moest nog een paar uur zoeken voor hij zijn moeder vond, maar ein delijk zag hij haar toch met de twaalf gele donsballetjes achter haar aan. Wat zetten die een grote ogen op, toen ze dat pikzwarte broertje zagen aankomen. Kuifje vertelde hoe het was aan de an dere kant van de wereld en zijn moeder knikte en zei: „zie je nou wel?" Voortaan zwemt Kuifje als nummer één achter zijn moeder, zo bang is hij dat hij nog eens aan de andere kant van de wereld terecht komt. En als hij ooit eens ondeugend of brutaal is, dan hoeft zijn moeder maar op zijn kuifje te wij zen, dat nog altijd zwart is van de teer. Dan weet Kuifje precies hoe laat het is en doet gauw wat zijn moeder zegt. In dit woord kun je een heleboel andere woorden vinden. Probeer het maar eens. Bijvoorbeeld: Pa, paar, aarde, enzovoort. De ambassadeur van Zuid-Afrika in ons land de heer P. Imker Hoogenhout, zal Zaterdagmiddag 13 Juni de officiële opening verrichten van het Rachel Steyn huis aan de Hoge Duin en Daalseweg te Overveen, geëxploiteerd door de stichting kindertehuizen „Wees een Zegen". Ook mevrouw Rachel Steyn, de 88-jarige we duwe van de oud-president van de Oranje Vrijstaat naar wie 't huis als dankbaarheid jegens Zuid-Afrika is genoemd, zal de opening bijwonen Die dankbaarheid naar Zuid-Afrika gaat vooral uit voor de in 1948 in Amsterdam ontvangen gift van zevenduizend pond (ruim 74.000 gulden) waardoor de aankoop van de villa in Overveen kon worden be kostigd, alsmede een gedeelte van de ver nieuwing van de inventaris en de inwen dige verbouwing van het kindertehuis. De voorzitster van de stichting „Wees een Zegen", mejuffrouw C. S. van Ouwen- aller, heeft enige bijzonderheden over de tot standkoming en de toekomst van dit Overveense kindertehuis verteld. De totale kosten, aan de her-inrichting en aankoop verbonden, hebben 250.000 bedragen. De stichting slaagde er in onder meer een geldlening te krijgen. Verder ge niet zij een grote bijdrage uit de circa duizend contribuanten, die komen uit de bewoners der volkswijken. Door elke maand een bedrag te laten incasseren, brengt de arbeidersbevolking op deze ma nier jaarlijks vijf gulden per gezinshoofd op, hoewel men zal begrijpen dat onder deze contribuanten wel een groot verloop is. In aansluiting op hetgeen wij in onze editie van Donderdag reeds over het Rachel Steynhuis schreven, kan nog worden ver meld, dat de aan het Overveense kinder tehuis te verbinden psychiater en psycho loog de artsen J. de Lange en G. J. Lam- mers zijn. Zij zijn werkzaam in de Vale- riuskliniek in Amsterdam en zullen een of tweemaal per week hun werk in het Rachel Steynhuis verrichten. De medische con trole staat onder toezicht van mevrouw C. J. M. van der Horst-Oosterhuis, de echt genote van de directeur-geneesheer van de Amsterdamse Valeriuskliniek, professor Van der Horst. In het gebouw is een obser vatie-, tevens spreek- en speelkamer ge maakt, opdat deze medische specialisten de kinderen kunnen observeren. Behalve de gift van de F.A.K., gaf de Hollandse vereniging in Zuid-Afrika (Jo hannesburg) nog een bedrag van zevendui- ZATERDAG: 19.00 uur: Sportoptocht. Vertrek van de Dreef. De route is verder: Houtplein, Julianastraat Lorentzplein, Van Eedenstraat, Raamsingel, Wilsons- plein, Wilhelminastraat, Zijlvest, Kinderhuisvest, Kenaupark, Park laan, Kruisweg, Smedestraat, Grote Markt. 19.10 uur: Volleybalwedstrijd tussen de herenploegen van H.V.S. en Die Raeckse op de Grote Markt. 19.30 uur: Officiële opening van de tiende Haarlemse Sportweek. 19.50 uur: Afmars van de optocht langs de Koningstraat, Verwulft, Gierstraat, Grote Houtstraat, Houtplein, Dreef, waar de stoet ontbonden wordt. 21.30 uur: Sportvariété op de Grote Markt met Rhythmische dans (Kracht en Vriendschap), Schermen, Hoogbrug (keurcorps K.N.G.V.), Boksen (H. en A. Antonisse van „De Ring"), Vrije oefening (keurcorps K.N.G.V.), Hoepeloefening (Kracht en Vriendschap), Vrije Oefe ning (dames Kennemer Turnkring). ZONDAG 7 JUNI: 12.00, 14.00 en 15.00 uur: Zeilwedstrijden tussen De Riêtpol, Spaarndam en de Zaanenstraat. 14.00 uur: Sportmiddag op het E.D.O.-terrein. Gymnastiek, handbal, rugby. 14.00 uur: Jubileum-wedstrijden Haarlemse Reddingsbi'igade, zweminrichting Kleverlaan. 14.00 uur: Kaatswedstrijden op het gem. sportterrein Kleverlaan. 19.30 uur: Tafeltennis- en Badmintonwedstrijden in het Krelagehuis. 14-17 en 19-23 uur: Sporttentoonstelling in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond (dagelijks zend gulden. Dankbaarheid voor de hulp uit Zuid-Afrika is enerzijds uitgedrukt in de naam op het tehuis „Kindertehuis Rachel Steyn" en anderzijds zal op de dag der opening in de hal van het gebouw een gedenksteen worden onthuld. Hierop zal te lezen zijn: „Hier die huis is aangekoop met die geld wat deur die Boerenasie geoffer is as blijk van waardering vir wat die Ne derlandse volk vir ons in die worsteljare na 1902 gedoen het." De verbouwing werd verricht door de architect N. C. de Troye te Amsterdam. De nog jonge stichting kindertehuizen „Wees een Zegen" (opgericht in 1946) werkt zonder enige overheidssubsidie. Acht interne leidsters hebben de zorg over de kinderen, die in zes afdelingen zijn ver deeld. Aan het hoofd daarvan staat de di rectrice, zuster M. J. Buré. Het tekort op de verpleeggelden bedroeg in 1952 veertig duizend gulden. Voor de kinderen van het tehuis wordt vanavond de opening reeds gevierd met een buitenfeestje. Daaraan wordt na de pauze medewerking verleend door het kin- derdansgroepje van de Haarlemse volks muziekschool onder leiding van mevrouw C. P. Venema. Zij zullen onder meer een uitbeelding geven van het sprookje „Sneeuwwitje". ADVEHTENTIE Een dag naar zee, een hele dag, dat zou ik al zo'n tijd en nu 't vandaag dan eindlijk mag, dans ik van vrolijkheid. Het strand lijkt al een zomerstrand, een man zet stoelen neer, en daar, zijn toeter in de hand, is ook de badman weer. Het ezeltje komt net van stal en sjokt geduldig rond, of gaat opeens, met vracht en al, wat rusten op de grond. En wat ik maak, dat maakt niet één. Wat denk je dat het wordt? Een fort met grachten er omheen, een groot onneembaar fort. Een rood-wit blauwe vlag in top, een vlag van vloeipapier. Als 't klaar is, komt de vloed net op, het water komt naar hier. Iedere golf komt dichterbij, één neemt de torens mee. Op 't laatst verdwijnt dat fort van mij met vlag en al in zee. Ik denk, als wij naar huis toe gaan, doodmoe en bruinverbrand: er kan niets heerlijkers bestaan dan spelen aan het strand. MIES BOUHUYS. Ditmaal weer eens een eenvoudig kruis woordraadsel dat wel niemand moeite zal kosten. Horizontaal: 1 mede vennoot (afk.), 3 schel, 6 knaagdier, 9 naaml. vennootschap (afk.), 11 titel, 12 voegwoord, 13 pape gaai, 14 reeds, 15 races, 16 rijksgrens (afk.), 17 sportterm, 19 getal, 21 deel v. e. koemaag, 23 soort on derwijs, 24 maat, 25 Nederland (afk.), 26 jongensnaam, 27 deel v. d. bijbel, 29 bai-ak, 33 dierenverblijf, 35 landvoogd in Slavi sche landen. 37 vogel, 40 noot, 41 water stand, 43 in orde, 45 lidwoord, 46 boom, 47 hoeveelheid, 48 God heid, 49 titel, 50 heden, 51 het Rom. Rijk, 53 getij, 54 tijd maat, 57 vlaktemaat, 59 onmeetbaar getal, 60 staatsbedrijf, 61 meisjesnaam, 62 voor zetsel, 63 zoogdier. Verticaal: 1 kring, 2 goud (Fr.), 3 hel pen, 4 titel, 5 brief aanhef, 6 deel v. d. mast, 7 voertuig, 8 vis, 9 dichtbij, 10 strijdmacht ter zee, 18 Aardrk, term, 20 ieder, 22 maanstand, 23 pret, 28 bergplaats, 30 rustend, 31 water in Friesland, 32 voor zetsel, 34 pers. voorn.woord, 35 bundel, 36 aard, karakter, 38 noodsein, 39 lak, 40 beddegoed, 41 familielid, 44 wenden, 45 lengtemaat, 53 binnenlandse strijdkrach ten (afk.), 55 groente, 56 noot, 57 water in Nd. Brabant, 58 Godheid, 59 rivier in Italië. Het bekende gistproduct (sterk geconcentreerd) Verbetert de smaak van soepen, sausen en ander" gerechten. Het aangewezen product voor de bereiding van smakelijke sandwiches, (zie recepten). Aanbevolen bij alle toestanden samenhangend met een tekort aan Vitaminen van de B-Groep Verkrijgbaar bij alle bekende comestibleszaken. NAAM INZENDER: ADRES: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Bartel- jorisstraat 11, telefoon 10175; Park-apotheek, Kleverparkwcg 13, telefoon 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telefoon 12038; Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat, telefoon 25860. Mej. Nelly Groenevelt is aan het Am sterdams Conservatorium geslaagd voor het diploma piano C I. Oplossingen moeten, voor- De oplossing zien van de aanduiding van de vorige ..Oplossing Puzzle", voor puzzle is: Woensdag a.s. te 17 uur in BAGDAD ons bezit zijn. Zij kunnen ENIGMA worden ingezonden aan LAMPET onze bureaux Grote Hout- OMGANG straat 93 of Soendaplein 37 FLEGMA te Haarlem, of Kennemer- TROÏKA laan 186 in IJmuiden. ETIKET Geen mededelingen toe- MOSKEE voegen of bijsluiten. ALTAAR Onder de goede oplos- AKELEI sers worden drie geldprij- KEUKEN zen van 7.50, 5.— en TONICA 2.50 verloot. SENIEL De prijswinnaars waren: CANVAS H. Keuter, Tasmanstraat 9, H A V A N K IJmuiden 7.50. ULTIMO G. J. v. Wunnik, Indische- LAWINE straat 114, Haarlem 5.—, DIKZAK J. J. Kruseman, Dr. P. Cuyperlaan 13, Heemstede f 2.50. (Commissaris Gilles op onderzoek) door JACQUES DECREST Uit het Frans vertaald 38) Er was nu zoveel autoriteit in zijn stem, zoveel beslistheid, dat Jeanne en Maria de invloed van zijn woorden ondergingen. Jeanne werd tussen gevoelens van hoop en angstige spanning heen en weer ge slingerd. Ik weet helemaal niet wat de inkom sten van mijn neef waren, noch in wat voor toestand hij zijn zaken achterlaat. Heeft een van u beiden daar een idee van? Jeanne schudde met haar hoofd. En Maria zei: Neen, mijnheer. Mijnheer Favier sprak daar r.ooit over met mij.... Juist. Weet u of hij een testament heeft nagelaten? Neen, mijnheer. Hij zal toch wel een bureau, een lade of een of ander meubel gehad hebben, waarin wij zijn papieren zullen vinden... Er is zijn secretaire in de slaapka mer; daar zat hij altijd te schrijven. Heel goed. Het eerste wat we moeten doen is dus dat meubel openen en kijken of er een testament is. Maria keek hem nog steeds schuins aan. Dat komt goed uit. Mijnheer Gilles zou juist om half drie komen om het open te maken. Jean Favier trok van verbazing zijn wenkbrauwen op. Hoezo?Wat wil dat zeggen? Ja, vervolgde Maria op een tamelijk Luide toon, mijnheer Gilles, de commissa ris van de recherche. U kent hem vast wel van naam. Jean Favier, half opgestaan van zijn stoel, keek haar strak aan. Hij was plot seling veel minder rood, eerder bleek. Ik begrijp het nietWat heeft de politie Maria legde het kalm uit. Er was als het ware een geamuseerd lichtje in haar oog. Het is vanwege de zaak-Dorsel. Maar Ja, mijnheer Dorsel en mijnheer Fa vier waren heel goed bevriend, niet? En mijnheer Dorsel was hem op de dag van het misdrijf komen opzoeken Toen is men voor het onderzoek hier ge komen.... Dat was mijnheer Gilles.... U hebt zijn naam misschien wel gehoord, omdat hij erg bekend is.. Ja, ik geloof.... I En hij heeft de sleutel van de secre taire meegenomen. Hoe simpel was dat alles! Ja, werkelijk te eenvoudig. Jeanne keek toe, zonder een woord te zeggen. Jean Favier was weer gaan zitten. Er was weer wat kleur op zijn wangen. Maar men zou gezegd hebben, dat hij zich min der zeker voelde en minder welbespraakt was. Dan zijn we dus overgeleverd aan de willekeur van mijnheer de commissaris... Hij trachtte te lachen, en lachte zodoen de wat al te hard. Het ts zeker de eerste keer dat. Enfin.... En wanneer zal hij terug komen? Over een week.... over een maand? Maria keek hem nu midden in zijn ge zicht en de beweging, die zij met haar hoofd maakte, liet haar grijze lok heen en weer schudden. O, neenstraks, heb ik u ge zegd. Oh ja?, Favier stond op en begon langs het raam heen en weer te lopen. Men hoorde het geluid van een bal die regelmatig op de grond stuitte. Lysou speelde in de vestibule. Dat is nu wel vervelend, ik dacht dat ik misschien vanavond weer naar Toulc- kon vertrekken, al zou ik later mr rugkeren om de kleine te ha len. ^nfin.... En het is zelfs moeilijk om over Lysou te spreken voordat we we ten of er een testament is. Dat is toch on waarschijnlijk Hij wond zich op. Die arme Léon, vervolgde hij zachter, die een zo vredig leven heeft gehad aan het eind van zijn bestaan, in ieder ge valals hij ons van ergens ziet, zal hij wel verbaasd zijn dat de politie zich mengt in zijn zaken. Hij voelde, onder de blik van Jeanne Lambert, dat hij, misschien, wat te ver ging Maar Jeanne Lambert dacht daar niet meer aan. De erfenis van Favier interes seerde haar maar weinig. Eén ding was maar van belang voor haar. En dat gaf haar de moed te zeggen: Maak u in ieder geval, mijnheer, niet ongerust over Lysou. Ik zal zolang voor haar zorgen Maria keek haar aan. En ik ook, mompelde zij enigszins kwaad. Natuurlijk, Maria, u vooral. Favier liep heen en weer. Ik dank u, we zullen wel zien.... Kijk, zou dat nietDoor het raam zag hij een man aankomen. Zou dat niet de politie zijn? Jeanne kon van haar plaats af de straat zien. Ja, dat is mijnheer Gilles. Maria stond al op, maar men hoorde de voordeur opengaan, en Favier zag ver baasd hoe Lysou op de commissaris Loe rende en hem in de armen «prong. Noueh, ik geloof, dat die mijn heer goed bekend is in huis!.... Jeanne was er zelf verbaasd over, mgar zij wilde het niet laten blijken. Ja, de commissaris heeft Lysou's hartje veroverd. Daar heb ik sterk de indruk van. Favier was nog steeds enigszins bleek. Maar men moest hem van te voren ge zien hebben om het op te merken. Hij liep met een zelfverzekerd gezicht naar de deur en opende die. Gilles was bezig zijn regenjas uit te doen. Dag, mijnheer de commissaris. Men heeft mij uw komst aangekondigd. Ik ben zelf vanmorgen gearriveerd. Hij stelde zich voor: Jean Favier, de neef van mijnheer Léon Favier. Juist, uitstekend, mijnheer. Gilles deed nogal koel. Wilt u binnenkomen, mijnheer. Gilles groette Jeanne, zei Maria goe dendag. Lysou was vlak bij hem; zij bleef dat. Verontschuldig me, als ik u stoor, zei Gilles. Misschien hebt u een belang rijk gesprek. Neen, helemaal niet, mijnheer, wij wachtten op u. Zelfs met ongeduld. Ik ben uit Toulouse gekomen voor de begrafenis van mijn neef, en daar ik zo vroeg moge lijk weer moet vertrekken, had ik nogal haast om het meubel te openen, waarvan u de sleutel hebt. Gistermiddag is in de gemeente Duiven- dijke de nooddijk gesloten om het dorp Scharendijke op Noordwest-Schouwen. Nadat in het resterende gat, waardoor nog een vrij sterke stroom ging, zandzak ken waren gelegd, wierpen twee graaf machines kleizand in de opening. De dijk zal nog worden verbreed en verhoogd. Voorts zal nog een houten bekisting wor den aangebracht. Gisteravond is nog met het droogmalen van de polder begonnen. Verwacht wordt, dat het gebied Woensdag of Donderdag zal zijn leeggemalen. Onge veer 90 woningen zijn dan aan het geweld der golven onttrokken. HAARLEM, 4 Juni 1953 GEHUWD: 4 Juni, W. Karpow en M. Rood; H. Th. van der Putten en H. J. Vre- imduin; M. P. Sterk en M. G. van Nikkelen Knijper; J. H. Kuipers en M. Vos; Chr. Hak kenberg en H. S. van Zanden. BEVALLEN van een zoon 3 Juni, A. van Attekum—Rijkers; J. G. Koper—Beijerbacht; 4 Juni, P. C. KluijtBijnagte; J. M. de Looze Steding; A. M. Wessels—van der Wiel; M. Chr. van der KlugtPortegies. BEVALLEN van een dochter: 3 Juni, K. PetersBlomme; J. C. WildschutBeentjes; H. B. de KoeRoseboom; A. H. Rothert Slager; 4 Juni, P. van Bakel—Hamstra; A. II. HaanMes; H. Iedemavan Asten. OVERLEDEN: 2 Juni, C. Dankelman, 65 j., Jan Haringstraat; P. K. Heerens—Drog- trop, 50 j., Pallasstraat; J. J. Kleij, 64 j., Rijksstraatweg; 3 Juni, C. H. Korpershoek, 50 j., Tetterodestraat; R. Bruinsmavan Dorssen, 83 j., Zaanenlaan; F. Matheij, 6 m., Talmastraat; P. Kok, 69 j., van Oldenbar- neveltlaan. HAARLEM. 5 Juni 1953 ONDERTROUWD: 5 Juni, B. Chr. Gosen en A M. van Gooi. GEHUWD: 5 Juni, G. C. Walles en T. Engberts. BEVALLEN van een zoon: 4 Juni, A. B. Raven—Jonker; A. J. van Gooi—Vennix; G. Kuling—Meister; M. A. van der MeijStrij- bosch; J. C. L. van den Bosvan Eerden; 5 Juni. A. M. Krab—Zaandstra; H. Kraaij Argeloo. BEVALLEN van een dochter: 2 Juni, J. B. Bouma—Klinkenberg; P. R. Zittema— Rakers; 4 Juni, M. A. van der VaartWesse- ling; H. M. HoldorpBarnhoorn; C. J. Coe- nenSpeijers; 5 Juni, D. M. Muller—Dijk stra: E. Moschvan Leeuwen. OVERLEDEN: 3 Juni, J. H. Vink, 82 j., Goetzeestraat; 4 Juni, E. M. C. Schoorl, 43 j., Leidsestraat; N. Hafepels, 94 j.. Westerhout- park; D. P. Aberson—Kolff, 86 j., Wester- houtpark. XXX Gilles was volkomen op zijn gemak, en keek nauwelijks naar Jean Favier. Mijnheer, we wisten niets van uw bestaan. Maria en Lysou, die ik over dit onderwerp heb ondervraagd, meenden, dat mijnheer Favier geen familie meer had. Als ik had geweten, dat mijnheer Favier een neef zou hebben, zou ik niet zo vrij zijn geweest die sleutel mee te nemen.... Maar daar er kort geleden een poging tot inbraak is gedaan, en het huis niet be waakt wordt, heb ik me genoodzaakt ge zien het te doen. Gilles was met zijn gedachten nog ver weg. Zonder iets precies te weten twij felde hij er sinds die ochtend niet meer aan dat Heltzer nauwer bij dit alles be trokken was dan de kleine man met de bril het wilde doen voorkomen. En hij moest rekening houden met Heltzer. Vóór hij naar Bois-Colornbes vertrok had hij de Beurs opgebeld om de eerste koersnote- ringen te vragen. Het was heel duidelijk, dat de rubber door de regering gesteund werd. Jean Favier scheen erg verbaasd door Gilles' opmerking. Een poging tot inbraak?.... Maar daar wist ik niets vanMaria heeft het me niet verteld (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6