Morgen laatste ronde voetbalcompetitie, beslissingswedstrijden zullen nog volgen Wedstrij den van m orgen kunnen de beslissingen brengen De opstellingen SPORT OP ZONDAG Haarlem speelt thuis tegen Heerenveen HLTC practisch buiten degradatie-gevaar ZATERDAG 6 JUNI 1953 CRICKET HANDBAL KAATSEN KORFBAL HONKBAL Sterke Franse zwemmers naar Nederland Tennis Ook Maureen Connolly op 5 Juli naar Noordwijk Bill Tilden overleden TENNISCOMPETITIE NADERT HAAR EINDE tSpiecjel I der Oporten Kohlehmainen Sterk duo IÉ Jarig Stadion Meesterlijk Denis Compton: 30.000 runs in de le klasse Biljarten Om de Nobelsbeker Mej. Schiff nationaal golfkampioene Voetbal Joegoslavië en Turkije spelen gelijk Haarlems B XI tegen Kennemer team T^INDELIJK IS HET ZO VER. Zondag worden de laatste wedstrijden gespeeld ■*-* in de eerste klasse van de K.N.V.B. Tenminsteals er zich niet zoveel verrassingen voordoen dat de competitie nog zal worden verlengd met een indruk wekkende serie beslissingswedstrijden. En daar is alle kans op. In de afdeling B namelijk gaan Heerenveen en Vitesse met een gelijk aantal punten aan de kop, terwijl Haarlem en Stormvogels op twee punten achterstand volgen; in afdeling C heeft Sparta maar één punt meer dan Willem 2 en in afdeling D staan PSV en Eindhoven gelijk aan de kop van de ranglijst. Als wij U daarbij vertellen dat Heerenveen morgen tegen Haarlem speelt, Vitesse tegen AGOVV, Stormvogels tegen Elinkwijk, Sparta tegen Excelsior, Willem 2 tegen VVV, Eindhoven tegen Bleyerheide en PSV tegen DHC, dan behoeven wij u niet veel meer te vertellen. Het zal een ieder dan wel duidelijk zijn dat het einde van de zo veel gestage neerde competitie een maximum aan spanning geeft. Hoe de kansen staan? In de eerste klasse A zal Frisia, dat een punt achterstand heeft op Zwolse Boys, wel het kind van de reke ning worden. De Friezen spelen op eigen terrein tegen Heracles en de Zwollenaren ook al op eigen terrein tegen Enschedese Boys. De wedstrijd, die EDO in deze afde ling in Sneek tegen de club van die naam speelt, is zonder enig belang. De Haarlem mers zullen wel winnen. Evenals RCH, dat in Groningen tegen GVAV de afdelingscom petitie met een zege zal besluiten. VSV zal in Utrecht de punten met DOS wel delen. In afdeling B is er alle kans dat beslis singswedstrijden moeten worden gespeeld. Vitesse zal gemakkelijk winnen van AGOVV en Heerenveen kan indien het alle krach ten inspant ook de volle winst behalen. Stormvogels doet dat zeker tegen Elinkwijk op eigen veld. Wij moeten er niet aan denken hoe lang het nog zal duren als het zo gaat dat Vitesse en Heerenveen verliezen en de beide andere kanshebbers dus gelijk komen met de twee koplopers. Sparta heeft een zeer goede karis om in afdeling C morgen kampioen te worden. Bij voetbal kan men nu eenmaal alles verwach ten en spelen de Spartanen dus gelijk tegen Excelsior en winnen de Tilburgers van VW, wel dan moet ook hier een extra wed strijd worden gespeeld om de afdelings kampioen aan te wijzen. De kampioen in D zal wel via een beslissingswedstrijd bekend worden. PSV zowel als Eindhoven winnen ongetwijfeld van DHC en Bleijerheide. Het cricketprogramma vermeld morgen een thuiswedstrijd voor Rood en Wit (tegen VW) en een uitwedstrijd van Haarlem (tegen PW). Het ligt in de verwachting dat beide verenigingen een overwinning beha len. Voor Haarlem zal dat ongetwijfeld de meeste moeite kosten. Het tweede elftal van Haarlem uitkomende in de tweede klasse C speelt op het terrein aan de Donkere laan tegen CVHW, terwijl het derde elftal van Rood en Wit in dezelfde afdeling in het veld komt tegen VVV 2. In de derde klasse B speelt Rood en Wit 4 uit tegen Kieviten. BMHC heeft morgen geen wed strijd. In de 'promotiecompetitie hoofdklasse trekt Concordia naar Groningen, waar het een felle strijd wacht tegen Vlugheid en Kracht. Door de aaneenschakeling van ver rassende uitslagen bij deze wedstrijden tus sen de kampioenen der districts eersteklas- sen is het voor Concordia nog niet uitgeslo ten, dat een promotie naar de hoofdklasse bereikt wordt ondanks de twee reeds geleden nederlagen. Maar dan moeten de twee resterende ontmoetingen gewonnen worden hetgeen we wel hopen voor de Haarlem mers, maar niet verwachten. Misschien dat er nog winst te behalen is in de thuiswed strijd van volgende week tegen Eindhoven, maar voor Zondag lijkt ons een nederlaag vrij zeker. Morgen herdenkt de kaatsvereniging „Frisia" haar 35-jarig bestaan met een wed strijd, waaraan de sterkste partuurformaties uit de omgeving zullen deelnemen namelijk de afdeling Amsterdam met de spelers D. Schuil, P. Schuil, H. Nota; de afdeling Utrecht met de spelers J. Bergstra, S. Roden burg, G. Jellesma; de afdeling Zaandam met de spelers Sj. van der Heide, C. Bouma, H. Raedema; de afdeling Haarlem met twee drietallen 1. H. Hibma, IJ. Zijlstra, A. de Haas en 2. A. Visser, H. Huisman, J. van Dijk, Er wordt gespeeld in competitieverband en dan volgens de Sneker telling, zodat de gehele dag in twee perken gekaatst kan worden. De wedstrijd wordt gehouden op het sportterrein aan de Kleverlaan en begint om twee uur. Het bestuur van „Frisia" dat zoveel moei lijkheden heeft moeten overwinnen om de vereniging gedurende 35 jaren in stand te houden, hoopt dat een groot aantal bezoe kers deze interessante wedstrijd zal bezoe ken. Er zullen ongetwijfeld spannende partijen gespeeld worden. Enige personen hebben zich bereid verklaard de regels uit te leggen aan hen die het kaatsspel niet kennen. In het kader van het vijftigjarig bestaan van de KNKB wordt Zondag in het Ajax- stadion in Amsterdam de landenwedstrijd NederlandBelgië gespeeld. Op Hemel vaartsdag j.l. won het Oranje-team met acht vier van de Belgen; de keuzecommissie heeft het Nederlands twaalftal ongewijzigd gelaten. De nog steeds geblesseerde Luto- speler M. Munniks is dus ook nu vervangen door de Westerkwartier-speler D. Stoeltie, zodat Nederland als volgt in het veld ver schijnt: Aanval. Dames: A. Koperv. Es (Wester kwartier); Tr. Heespelink (Westerkwartier). Heren: Th. Woudstra (Blauw Wit); B. Ver steeg (Allen Weerbaar). Midden. Dames: D. Woudstra—Schenk (Blauw Wit); N. Nucolet (Rohda). Heren: D. Stoeltie (Westerkwartier); H. Schoon- derwoert (Archipel). Verdediging. Dames: C. Helder—Vliet- man (Blauw Wit); A. Baas (HKV). Heren: KL Mulder (Ons Eibernest); H. ten Have (Rohda). Na het teleurstellende spel der Belgen op 14 Mei was het te verwachten dat de Bel gische keuzecommissie wijzigingen in het twaalftal zou aanbrengen. En zij heeft dras tisch ingegrepen: in het aanvalsvak vielen de meeste slachtoffers. Mej. Van Cauwen- bergh en de heren P. Schepers en De Raey- maeckers moesten hun plaatsen afstaan aan mej. Vercauteren en aan de spelers P. Ver- donck en J. Verresen. In het middenvak, waar oorspronkelijk P. Verdonck was op gesteld, die thans naar de aanval is ver huisd, krijgt de ex-internationaal F. Bal opnieuw een kans. Ook werd in dit vak één speelster vervangen: mevr. P. LeysenCeu- lemans moest haar plaats afstaan aan de debutante S. Flamand. De verdediging is ongewijzigd gebleven. De Belgische ploeg komt dus als volgt uit: Aanval. Dames: J. Verschraegen (Voor waarts); L. Vercauteren (Espero). Heren: P. Verdonck (Meeuwen); J. Verresen (AKC). Midden. Dames: L. Adriaensens (Voor waarts); S. Flamand (Volba). Heren: A. Melis (Voorwaarts); F. Bal (Espero). Verdediging. Dames: C. Ooms; F. Broeck- hove (beiden Espero). Heren: K. van Eeckaute (Voorwaarts)P. Roth (Meeuwen). Nederland staat als favoriet voor de over winning, doch zal op hevige tegenstand stuiten, daar de Belgen gaarne revanche zullen willen nemen voor de op eigen grond geleden nederlaag. Aan deze wedstrijd gaan vooraf een vlag- gendéfilé van de aangesloten bonden en verenigingen, en een korfbalwedstrijd, zoals die in 1903 werd gespeeld, zodat reeds om een uur met het programma begonnen wordt. In de eerste klasse van de honkbalcom petitie zullen de belangrijke en spannende wedstrijden hoofdzakelijk in Amsterdam gespeeld worden. Zo zal WGAHHC Zon dag om twee uur in Amsterdam zeker geen walk over worden voor de Haarlemmers. Het is zelfs zo, dat de HHC'ers zullen moe ten winnen om niet te veel op de GA achter te komen. Momenteel staan de Amsterdam mers één punt voor in 1 B. Kennemerland gaat Zaterdag op bezoek bij ABC. Voorlopig hun laatste kans om van de laatste plaats af te komen. ABC staat in 1 B n.l. twee punten voor op de Kennemers. In Heemstede kan RCH Zaterdag de tweede plaats veroveren door van TIW te winnen. De Racing zal dan echter tot zijn beste slag prestaties moeten komen. O WOBlauw Wit zal geen verrassing inhouden. Schoten ontvangt Zondagmiddag om half drie Ajax. De eersteklassers uit het district Haar lem komen Zondag met de volgende op stellingen (van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Oden- thal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Jacob Schilpzand, Roozen, Doets en Groe- neveld. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Van Rhee- nen en Van den Brink; midden: Las- schuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Koster, De Wette, Gallis, Van Lies hout, Couwenhoven. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Wal- ther en Bax; midden: Evers, Koning en Snijders; voor: Van Straaten, Spiers, Roodselaar, Balk en Korevaar. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Van der Kuil, Verswijveren, Bouwens en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: Venus; achter: v. d. Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks en J. Tol; voor: Westers, J. Snoeks, Angenent, Lup- pens en Drager. De kans voor de Haarlemmers om van de onderste plaats af te komen. Overgangsklassen In de overgangsklasse A is Zaterdag middag om vier uur de grote strijd: EDO EHS, terwijl een half uur later de bigmatch in overgangsklasse B begint, n.l. TYBB— DEC. Voor beide wedstrijden geldt: veel spanning en een uitslag, waarvan weinig te voorspellen valt. Hoe de uitslag van EDOEHS ook valt SC Haarlem, dat Zondagmorgen De Vole- wijckers ontvangt, kan er voordeel van hebben. Sparta zal verder in Amsterdam wel van DWS winnen, terwijl RFCWGA 2 een strijd om de onderste plaats wordt. Wat in de A-klasse geldt, geldt dit keer ook in de B-klassen. „Haarlem" en HCK kunnen hun posities verbeteren door respec tievelijk van DOS en Zeeburgia te winnen. Schoten 2 geven wij Zondag in Amsterdam tegen The Catchers weinig hoop. ADVERTENTIE Alhoewel de Franse zwemploeg voor de landenontmoeting NederlandFrankrijk, die op Zondag 26 Juli in Tilburg wordt gehou den, pas veertien dagen voor dit tijdstip definitief zal worden samengesteld, heeft de Franse Zwembond de KNZB laten weten, dat bij de heren in ieder geval Bozon, de wereldrecordhouder op de 100 meter rug slag, Boiteux, Jany, Blioch, Minville en Padou Jr. van de partij zullen zijn. Bij de dames zullen Odette Lusien en Mady Moreau, die in Helsinki bij het schoonspringen de zilveren médaille behaalde, o.m. de Franse kleuren verdedigen. In het nieuwe gemeentelijke zwembad in Tilburg, waar de wedstrijd zal plaats vinden, zullen tribunes worden gebouwd die aan 3000 toeschouwers zitplaatsen bieden. Het staat thans vast dat aan de tennis- exhibitie, die op Zondag 5 Juli te Noord- wijk zal worden gegeven, ook Maureen Con nolly en Julia Sampson zullen deelnemen. Zoals bekend hadden Doris Hart en Shirley Fry reeds toegezegd naar Noordwijk te komen. Dc vroegere wereldkampioen tennis, George Bill Tilden, is gisteren in New York overleden. De tennissers hebben het er, voor wat de competitie betreft, haast weer op zitten. De ploegen, die uitstel kregen in verband met de Davis-Cupwedstrijd Nederland-Ceylon, hebben in het algemeen de achterstallige wedstrijden gedurende de Pinksterdagen ingehaald, zodat alleen de laatste regen-Zondag er oorzaak van was, dat niet iedere club nu vijf wedstrijden heeft gespeeld. Opzienbarende resultaten zijn door de hoogst geplaatste Haarlemse teams niet be haald, in het algemeen staan deze teams in het midden van de ranglijst. Alleen. H.L.T.C. II bezet muurvast de onderste plaats, terwijl Brederode I een kampioenskans heeft. tN FINLAND heeft zich met betrek- king tot de sport een probleem aan gediend, waarvoor men tot nu toe geen oplossing heeft kunnen vinden. Kan of moet zo omschrijft men dat probleem een regering aan een sportman, die door zijn prestaties op de sportvelden zijn land en diens sport grote diensten heeft bewezen, een pensioen toekennen? Deze vraag is niet zo maar gerezen. Men had reeds lang geleden tevoren gepro beerd er een antwoord op te vinden. Doch vergeefs. Enige tijd geleden ech ter na het geval" Kohlehmainen stelde men de vraag en het probleem opnieuw. Moet onze viervoudige Olym pische kampioen financieel gesteund worden nu hij in moeilijkheden verkeert of moet hij om een gevaarlijk prece dent te omzeilen aan zijn lot worden overgelaten? Men is het er wéér niet over eens. WAT is het geval? Toen de Finse ath- leet de actieve wedstrijdsport vaar wel zei opende hij zoals zovele van zijn voorgangers een sportwinkel in Helsinki. Een winkel, die in het begin voldoende re venuen opleverde, maar die allengs ach teruitging. Kolehmainen besloot daarop zijn zaak over te doen en in Amerika zijn geluk te zoeken. De opbrengst was maar net genoeg om het bedrag van de overtocht te voldoen Toen ging een Finse krant zich met het geval bemoeien. Waarop zes leidinggevende figuren uit Finse sportkringen hun mening gaven. En eigenaardig genoeg betoogden de meesten dat de regering in het geval Kohlemainen wel degelijk redding had moeten brengen. Maar, zo zeiden dezelfde sportliefhebbers, men mag dat niet als pre cedent beschouwen. En dus toch nog geen oplossing. Er was echter nog een afwijkende me ning, uitgesproken door iemand die zelf vroeger uitgeblonken had in de sport. Men moet niet, zo betoogde deze man terecht, zó in de sport opgaan als amateur dat men vergeet dat er ook nog een andere tijd komt waarin men hard moet werken om aan de kost te komen. Het lijkt ons dat deze woorden van iemand die zelf eens een uitblinker was in de sport maar die ook zijn maatschappe lijke positie niet vergat, voor zeer velen overal in de wereld van toepassing zijn. i USTRALIë heeft zo in de loop der tijden al heel wat bekende tennissers gehad. Het eigenaardige daarbij is dat wanneer een paar van die sterren afscheid nemen van de amateursport, telkens weer een paar jongeren klaar staan om de open plaatsen te vullen. Ook nu weer. Nauwe lijks zijn Sedgman en McGregor vaste artis- ten in het tenniscircus van Kramer gewor den of een nieuw sterk duo meldt zich: Ken Rosewall en Lew Hoad, beide pas achttien jaar oud. Ken is in zijn geboorte land kampioen in het enkelspel op gras- banen, Lew op harde banen. Tezamen zijn zij nationaal kampioen in beide categorie- in het dubbelspel. Ken Rosewall, zo lezen wij in het Ei gelse sportblad World Sports, speelde al tennis toen hij drie jaar was. Hij mocht m Ken Rosewall toen met zijn vader en moeder mee naar de baan, waar hij dan zelf meestal met een oud racket enige uren lang een tennisbal tegen een muur sloeg. Later had Ken het geluk dat zijn buurman een tennisbaan kreeg, waardoor hij iedere ochtend al vóór het ontbijt een partij kon spelen tegen zijn sportieve buren. Al heel vroeg boekte Ken lauweren op de banen. Toen hij tien jaar was werd hij jeugdkampioen (leeftijd tot dertien jaar) waarbij hij eigenaardig genoeg zijn latere partner Lew Hoad met 60, 60 versloeg. Dat herhaalde Ken drie jaar lang. Toen hij veertien was kwam hij bij de jeugd tot negentien jaar, doch dat was voor hem geen beletsel om meteen maar kampioen te worden (weer versloeg hij Lew) in het enkelspel, benevens in het dubbelspel en de mixed-dubbel. Volgens de mensen die het weten kunnen is Ken 1.69 meter lang, weegt 66.68 kilo en wordt door zijn team genoten bijgenaamd „Muscles", hetgeen zo veel wil zeggen als „de gespierde". DEZER dagen is het een kwart eeuw ge leden dat het Olympisch Stadion in Amsterdam in gebruik werd genomen. Een jubileum, dat tussen al het sportnieuws wel eens de moeite van het noemen waard is. Zoals de naam reeds zegt, werd het sta dion gebouw ter gelegenheid van de Olym pische Spelen, die in 1928 in Amsterdam werden gehouden. Oorspronkelijk had men het plan om het oude stadion te verbou wen tot een arena, die voldoende bezoe kers zou kunnen bergen, doch toen dat on doenlijk bleek moest een nieuw worden ontworpen. Dank zij de voorbeeldige sa menwerking tussen de gemeente Amster dam, die de grond schonk benevens een kwart millioen gulden, het Nederlands Olympisch Comité en de N.V. „Het Neder landse Sportpark" kwam die grote arena in Amsterdam-Zuid tot stand. Architect was Jan Wils, die een voetbalveld ont wierp van 70 bij 104 meter (internationale afmetingen), een athletiekbaan van 400 meter lengte bij een breedte van 8 meter en een wielerbaan van 500 meter lengte en negen meter breedte. De tribunes boden plaats aan veertigduizend toeschouwers. Binnen één jaar stond het stadion er. Het was toen het meest moderne en best ge outilleerde in West-Europa. Toentegenwoordig zijn er veel mooiere en betere. Bij de stadions van Rio de Janeiro (200.000 toeschouwers), Glas gow Hampdenpark (130.000) Chicago (ruim 100.000), Philadelphia (103.000), Los Angelos (102.000), Moskou (100.000), Wembley, (100.000), Berlijn (92.000), Stan ford University (90.000) en Stuttgart 85.000 valt dat van Amsterdam, dat na de verbouwing 65.000 toeschouwers kan ber gen, volkomen in het niet. Waar echter tegenover staat dat het Amsterdamse Olympische Stadion nagenoeg alle grote figuren uit vrijwel alle takken van veld en baansport binnen haar muren heeft ge had. En dat kan nog steeds van maar heel weinig stadions tot nu toe gezegd worden. NA afloop van de Ronde van Italië, die voor de vijfde maal door de Italiaanse wielrenner Fausto Coppi werd gewon nen, is bekend gemaakt dat Fausto Coppi en Gino Bartali vanwege hun sportieve verdiensten zijn benoemd tot „ridders in de orde van de Italiaanse republiek". En tijdens een plechtigheid in de Smetanahal in Praag is de Tsjechische athleet Emil Zatopek, winnaar zoals men weet van drie gouden médailles bij de Spelen in Helsinki, vereerd met de titel van „verdienstelijk meester der Sporten". We hebben maar één commentaar: mees terlijk. E. K. In afd. 1 der le klasse, waar HLTC I mee speelt is het Rotterdamse Victoria al kam pioen. De Haarlemmers zullen echter waarschijnlijk ook niet als no. laatst ein digen. Er moeten nog 2 wedstrijden gespeeld worden, wat ook het geval is met Leimonias III, de ploeg, die met 3 punten achterstand op de HLTC de onderste plaats bezet. Zondag wordt gespeeld VictoriaHLTC en DDV II Leimonias III. De Haarlemmers zullen uit hun wedstrijd waarschijnlijk geen punt behalen, doch, al zou Leimonias winnen (wat al sterk betwijfeld moet worden), dan nog behoeft Haarlem uit de laatste wed strijd, thuis tegen Leimonias, maar 1 punt te halen om veilig te zijn. Spanning bij HLTC De wedstrijd van Zondag j.l., eveneens tegen het Haagse team en door HLTC met 64 gewonnen, was overigens spannend genoeg. Mevr. Reus—Hooghoudt, die haar team grote diensten bewijst door het meren deel van haar partijen te winnen, kroop tegen de jeugdige mej. Tettelaar door het oog van de naald en won met 9—7 in de derde set, terwijl de eerste herendubbel, pas na enige matchpoints tegen te hebben over leefd, zegevierde. De Hagenaars beschikten over oude beroemdheden als Marinkelle en mevr. Jonquière. Nieuw wereldrecord Toen Denis Compton gisteren tijdens de wedstrijd Middlesex-Somerset in de twee de innings van Middlesex zijn zesde run scoorde, had hij een wereldrecord op zün naam gebracht. Want daarmee bereikte hij een totaal van 30000 runs in eerste klasse cricket in 606 innings. Het oude record stond op naam van Len Hutton, die het zelfde totaal gehaald had in 607 innings. Voor hij aan bat ging was Compton be trokken geweest bij een auto-ongeluk. Hij liep echter geen letsel op, vervolgde zijn weg naar het veld en verscheen vijf minu ten later op de pitch. In 1947 had Compton in één seizoen 3816 runs gescoord en 18 centuries. Dit is een wereldrecord, dat nog steeds niet is ver beterd. Hof van Holland heeft gisteravond tegen de biljartvereniging 1939 uit Haarlem ge speeld om de Nobelsbeker. De uitslag is voorlopig 10—2 voor Hof van Holland. De resultaten waren: Het Olympisch stadion in Amsterdam, zoals dat er uit zag vlak na de opening. Het verschafte toen plaats aan veertigduizend toeschouwers. Later werd de accommodatie uitgebreid door-het aanbrengen van een bovenbouw tot vijfenzestigduizend pUuitsen, de tegenwoordige toestand. Schravendijk 60 44 20 11 2.70 Kloos 60 60 20 23 3.— Timmer 145 48 19 10 2.52 Kraager 140 140 19 42 7.36 Bertholee 110 67 22 11 3.04 Loerakker 85 85 22 18 3.86 Lodder 35 25 39 4 0.64 Toeppoel 35 35 39 9 0.89 Bertholee. 100 100 32 26 3.43 Nouwland 70 69 32 7 2.15 V. d. Linden 250 124 24 26 5.16 Koster 225 225 24 64 9.37 Dinsdagavond worden de partijen voort- De daaraan voorafgaande Zondag had de HLTC weer geen geluk, evenals de Zondag daarvoor tegen Victoria. De eerste heren- dubbel van Knoop en Van Meir stond in de derde set met 52 voor, doch verloor de partij toch nog. Zo ontging de Haarlemmers een kostbaar wedstrijdpunt. De stand luidt: gesp. wedstr. part. wedstr. pnt. gew. verl. Victoria I 5 10 40 10 DDV II 5 5 20 20 HLTC I 4 3 19 21 Leimonias III 4 0 11 29 Kansje voor Groenendaal In de afd. 3 der overgangsklasse A is de stand als volgt: gesp. wedstr. part. wedstr. pnt. gew. verl. De Leidse Hout 1 5 7 26 14 Groenendaal I 5 6 26 14 Joy II 4 5 17 15 HLTC II 4 0 3 29 Het aanvankelijk overwicht van de Leidse Hout is geweken. Na twee maal 71 volgden drie gelijke spelen. Eén van de beste krach ten mej. Lim, schijnt echter niet fit te zijn. Inmiddels zijn Groenendaal en Joy II in de running gekomen. De komende Zondag zal beslissend zijn. Als HLTC II Leiden een punt kan afsnoepen de Haarlemmers kwamen Zondag j.l. tegen Joy na veel regen tot 33 en schijnen dus wat op toeren te geraken dan kan Groenendaal, indien het van Joy wint, kampioen zijn. Joy zelf staat er wellicht nog beter voor. Als de niet-uit- gespeelde wedstrijd tegen de HLTC gewon nen wordt en Groenendaal delft Zondag het onderspit, dan kunnen de Amsterdammers met Leiden gelijk komen, zelfs indien dit team van HLTC II wint. Er is dus nog iets mogelijk. Westrust op tweede plaats In afd. 3 van dezelfde klasse is Bilthoven I al kampioen. Maar Westrust I bezet waar dig de 2e plaats. De stand is hier: gesp. wedstr. part. wedstr. pnt. gew. verl, Bilthoven I 5 9 26 14 Westrust I 5 5 19 21 Groen Wit II 3 1 10 14 Het Spieghel III 3 1 9 15 Het merkwaardigste gaat het nog steeds toe in afd. 7 van de overgangsklasse B. Na dat hier niets dan gelijke spelen en 53 uit slagen waren bereikt, is Brederode Zondag uit haar slof geschoten door in Amsterdam van DDV IV met 71 te winnen. Deze prestatie werd dan ook prompt met de eerste plaats beloond. We betreuren deze uitslag enigszins. Men begrijpe ons goed: louter ter wille van de curiositeit; het zou zo aardig geweest zijn, als ook deze wedstrijd met 4—4 was ge ëindigd, want dan hadden de vier clubs na 5 wedstrijden volmaakt gelijk gestaan! Dit blijkt uit de stand: Brederode I Beverwijk I Joy III DDV IV gesp. wedstr. 5 5 5 5 wedstr. pnt. 6 5 5 4 part. gew. verl. 23 17 20 20 20 20 17 23 Brederode kampioen? Voor Zondag: Joy IIIBi-ederode I en Beverwijk IDDV IV, destijds geëindigd in resp. 44 en 44. We durven ons niet aan voorspellingen te wagen. Wel kan gezegd worden, dat Brederode ongetwijfeld de beste kansen heeft. Immers, als het gelijk speelt en Beverwijk zou winnnen, dan zou Beverwijk dit wel met grote cijfers moeten doen om Brederode nog achter zich te kun nen laten. Het op „De Pan" te Zeist gehouden natio naal golfkampioenschap voor dames is in een zege voor mej. Schiff van de Wasse- naarse Golfclub geëindigd. In de finale won zij met 4 en 3 van mevr. Van Riemsdijk (Wassenaarse GC). Mevr. Van Riemsdijk was automatisch in de eindstrijd gekomen omdat haar tegenstandster in de halve finale, mevr. Tiedeman (Twentse GC), we gens een handblessure verstek moest laten gaan. Mej. Schiff had het tot de finale ge bracht door in de halve eindstrijd met 5 en 4 van mej. Brouwer (Hilversumse GC) te winnen. De in Istanboel gespeelde voetbalwed strijd tussen Turkije en Joegoslavië is in een gelijkspel tweetwee geëindigd. Met rust hadden de Joegoslaviërs met een—nul de leiding. Het Haarlems B-elftal speelt Maandag avond om zeven uur op het Haarlem-ter rein aan de Planetenlaan tegen een elftal van voetballers uit Kennemerland.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8