Ascari weer heer en meester in Grand Prix van Nederland Overwinningen van R. en W. en Haarlem op VVV en PW Nederlaag van HHC tegen WGA; Schoten verslaat Ajax: 7-1 Nederland moest tegen België met gelijkspel (4-4) genoegen nemen Farina ook op Ferrari) zverd tweede, Gonsalez vocht zich naar derde plaats Century C. de Nijs Haarlemse Cricketbond EMPIRE ZORGEN. Nederlandse tennissers kansloos tegen Amerikanen DE CRICKETCOMPETITIE DE HONKBALCOMPETITIE JUBILEUMWEDSTRIJD GOUDEN KORFBALBOND Druk bezochte receptie van de KNKB AUTO FINANCIERING MAANDAG 8 JUNI 1)953 Die aardige, vriendelijke, verlegen Al berto Ascari is eigenlijk een onaangename man. Want voor de zoveelste maal heeft hij gistermiddag op het Zandvoortse circuit in de Grote Prijs van Nederland de prognoses der experts, dat dit toch de race van het Jaar zou worden achteloos opzij-geschoven met zijn privé-procédé, dat kort samenge vat als volgt luidt: je rijdt tijdens de laat ste training even de snelste ronde, krijgt dus de eerste startplaats, je gaat in je wa gen zitten, je bent het eerste weg, je neemt een paar honderd meter voorsprong en je blijft rustig negentig ronden aan de kop zitten. Als je dan door de finish gaat, ben Je eerste en dan heb je weer een paar pun ten voor het wereldkampioenschap. Een voudiger kan het recept eigenlijk niet. Maar wanneer een ander het probeert, dan ziet men ineens opstuivend zand en een ambulance. De bruine Alberto heeft daar echter geen last van. Hij glijdt als een paling door de verraderlijkste bochten en zit net zo rustig achter zijn volant als een ander in een fauteuil. Waar zijn concurrenten moeten sleuren en forceren, waar zij té haastig bochtenwerk in schielijk gecorrigeerde slips met secondes moeten betalen, daar ver werkt Ascari zijn rondes als een goed af gestelde automaat, nooit sleurend, nooit forcerend, nooit in een pijnlijke situatie gerakend. En we zullen moeten wachten tot volgend jaar, tot Mercedes zijn rentrée in de Grote Prijzen zal maken, voordat we ook Ascari in zijn handen zullen zien spu wen, omdat dan ook hij alles zal moeten geven, wat hij op zak heeft. Maar gisteren hoefde hij dat niet, tot spijt van de vele tienduizenden, die giste ren voor het eerst een Grand Prix op Zandvoort in stralende zonneschijn zagen en die zich zo hadden verheugd op een groots duel tussen Ferrari en Maserati. Per slot van rekening stond de Argentijn Juan Fangio met zijn Maserati tussen de Fer rari's van Ascari en Farina in de eerste rij aan de start. En vlak daar achter stond ziin landgenoot Gonsalez naast Villoresi. De trainingstijden verschilden slechts fracties van seconden. En nadat Prins Bernhard de rijders aan zich had laten voorstellen, steeg met iedere scheut gas van de warm draaiende bolides, de spanning op en om het circuit. Die spanning werd haast on draaglijk in de laatste seconden voor de start, toen daar negentien Grand Prix- racers op vol toeren stonden te bulderen. Totdat de KNAC-sportcommissaris de rood-wit-blauwe vlag neerzwaaide en de coureurs de duizenden paardekrachten los lieten. Een enerverend schouwspel die op centimeters langs elkaar wegschietende bolides, vechtend voor een plaats aan de kop. Reeds beslist Bij het ingaan van de bocht onder de Hunzerug had het veld zich gelegd. En eigenlijk was de race daar al beslecht.Want Ascari had de kop en achter hem sloten zijn secondanten Villoresi en Farina de deur voor Fangio op Maserati. Hawthorne, vermoedeling op de experimentele Ferrari met brandstof-inspuiting, lag vijfde. En waar was Gonsalez? Wel, nergens. De dik ke Argentijn had de start gemist en sleur de nu razend zijn Maserati door het dikst van het veld om te proberen Fangio te hulp te komen. Hij klom op, langzaam maar zeker, hij kwam achter Hawthorne. En toen in de 22ste ronde begaf zijn achter- brug het. De eenzame Fangio had inmiddels moe ten ondervinden, dat hij de Ferrari-mus- ketiers niet kon houden. Hij zakte geleide lijk af en in de 37ste ronde trof ook hem Gonzalez' lot. De achterbrug van zijn wa gen begaf het eveneens; blijkbaar een zwak punt van de Maserati's. En zo was de Fer- rari-hegemonie weer bevestigd. Ascari had de kop en achter hem vochten Farina en Villoresi voor de grap om de tweede plaats. Hawthorne maakte met zijn vierde plaats de Ferrari-positie nog trotser. Toen kwam Gonzalez echter laten zien, dat hij niet zonder strijd wilde opgeven. Hij had de Maserati van stalgenoot Bonetto overgenomen en begon daarmee van de achtste plaats de jacht op Hawthorne, die nota bene een ronde voor lag. Hij passeerde Hawthorne en begon toen aan de hopeloos schijnende taak een complete ronde in te lopen. Daar mee kwam toch een spanninesclement in de race terug. Zou het lukken? Het lukte. In de 78ste ronde zat de forse Froilan weer achter Hawthorne. En in de 79ste greep hij hem, tot enorm enthousiasme van het publiek. Om hem voor deze onversaagde vechtpartij een extra-beloning uit te keren, bezorgde St. Christoffel toen aan Villoresi bij het scheiden van de markt nog motorpech, zodat Gonsalez tenslotte met de derde plaats kon gaan strijken achter Ascari en Farina en daarmee althans een lich te deuk in het prestige van Ferrari kon slaan. Hawthorne werd vierde en De Graffenried vijfde. Ascari's gemiddel de was 130.42 km per uur en Villoresi draaide de snelste ronde van de dag met 133.82 km per uur. De Grand Prix-racers zijn gestart. Voorop jaagt Alberto Ascari. En achter hem. gromt de meute. Maar Villoresi, Farina en Hawthorne hebben de grote concurrent Fangio (aan de binnenkant) al ingesloten en de tweede Argentijn, Gonsalez, heeft de start gemist. Zodat de Argentijnse radio-reporter (inzet) met sombere vertwijfeling zijn drie uren durende relaas naar Buenos Aires begint. Maar later toen Gonsalez ondanks pech zich opwerkte naar de derde plaats, kon hij juichen en „Argentina" roepen en met zijn armen zwaaien evenals zijn tientallen landgenoten, die Froilan Gonsalez een huldiging bereidden, als had hij de race gewonnen! ADVERTENTIE O ja, dan was er ook nog de rest van het veld, de Gordini's, de Connaughts en de HWM's. Wel, er kwamen naast de Ferrari van Rosier slechts één Gordini (Trintig- nant), één HWM (Collins) en één Con- naught (Moss) aan de finish, allemaal met drie of meer ronden achterstand. Zij zijn geen seconde in de strijd geweest. B.M.W. over de kop De race-dag werd geopend met een goed- bezette internationale sportwagen-race, die al in de eerste ronde sensatie bracht. De BMW-rijder Beemsterboer beoordeelde de gemene bocht achter de pits namelijk vol komen verkeerd, kwam er veel te hoog en te hard in, begon te slippen, corrigeerde toen onvoldoende en schoof dwars het zand in, waarna de wagen vier keer om zijn as sloeg. Het leek alsof de rijder bij iedere slag om onder de wagen kwam en toen al les eindelijk stil lag, scheen de uitslag niet twijfelachtig. Maar ziet, tien minuten later kon worden meegedeeld dat Beemsterboer een bloedneus had en cfat mogelijk zijn rug gekwetst was. Inmiddels werd er om de kop gevochten door de Brit Davies op Tojeiro en de Ne derlander Koster op Maserati. In de tiende ronde nam Davies de kop en hij won on bedreigd. Koster moest zijn tweede plaats verdedigen tegen de gecombineerde aan vallen van de Brit Mayers op Kieft en de voortreffelijk rijdende Hertzberger op As ton Martin. Dit lukte hem tenslotte. Mayer had op een gegeven moment teveel haast en verdween in het zand, zodat Hertzberger derde werd. Maasland werd vierde op Co- tura, Van der Lof vijfde op Kieft en Roos dorp zesde op Veritas. Zodat de Hollanders het er in deze race, die een uur duurde, netjes hebben afgebracht. En zo is na deze perfect georganiseerde Grand Prix van de KNAC het wachten op de volgende. Op de Grand Prix van 1954, die dan eindelijk het grote spanningsele ment zal brengen van de strijd tussen twee merken en tussen twee landen, namelijk Italië en Duitsland. De strijd tussen Fer rari, Maserati en misschien Alfa Romeo aan de ene kant en Mercedes aan de an dere. Dan gaat het er op los. WILLEM LEONARD. De nasleep van het ongeluk, dat gisteren op het Zandvoortse circuit in de sportwagen race gebeurde. De BMW van Beemsterboer ligt op zijn kop. Beemsterboer zelf krijgt hier de eerste hulp.- Merkwaardig genoeg werd vlak voor de race om een valhelm voor deze coureur gevraagd, omdat hij de zijne kwijt was. Zonder de tegenwoordig voorgeschreven en bereidwillig uitgeleende helm had Beemsterboer het zeker niet kunnen navertellen. Korea.. Suez.. Mau Mau.. McCarthy.. Coronation: daar kun je alleen kalm bij blijven met een Lexington cigarette van America's best Tobaccos. In Noordwijk werd een tweedaagse ten niswedstrijd gehouden tussen de Internatio nale Club van Nederland en een Amerikaans team. De uitslagen van de eerste dag luiden: Enkelspel: Van Meegeren (Nederland) ver liest van Mulloy (USA) 16. 36; Van Swol (Nederland) verslaat Fox (USA) 62. 86. Dubbelspel: Van Swol en Van Dalsum (Nederland) verliezen van Fox en Mulloy (USA) 1—6, 6—4, 1—6, 6—3, 0—6. De resultaten van de laatste dag waren: Van Swol verliest van Mulloy 86. 06, 68; Van Dalsum verliest van Fox 26, 16; Dehnert en Van Dalsum verliezen van Mul loy en Fox 46, 1517. De Amerikanen wonnen deze ontmoeting dus met vijfeen. De cricketwedstrijden van Zondag hebben zowel Rood en Wit als Haarlem een overwinning opgeleverd. In de eerste klasse A won Rood en Wit met 59 runs en 4 wickets van het Amsterdamse VVV, terwijl Haarlem in Enschedé met 69 runs won van PW. Geen opmerkelijke, doch wel verdienstelijke resultaten voor de beide Haarlemse eersteklassers. Wel opmerkelijk was dat ACC in Amsterdam won van HCC 1, waaruit blijkt dat de Amsterdammers vast van plan zijn dit jaar het kampioenschap weer naar de hoofdstad te brengen. VW verkoos tegen Rood en Wit na de toss gewonnen te hebben eerst te batten en bereikte een totaal van 131 runs. Pelser werd met 34 topscorer, doch het beste batten werd vertoond door Alders, die echter toen hij op dreef ging raken, door een fraaie bal van Hans Winter werd gebowld. Hij maakte 16 runs. Verder leverde van de eerste batsmen slechts Slag ter met 16 runs een bijdrage van enig be- 1 onff De „staart" weerde zich echter geducht. Nadat het achtste wicket op 99 gevallen was, wisten Geerlings (15) en Veltema (18) door aanvalleno batten het totaal nog tot 131 op te voeren. In de Rood en Wit-aanval waren Hans Winter en Wildschut het best op dreef. Vooral Winter was aanvankelijk een groot gevaar voor de Amsterdammers. In zijn eerste zes overs nam hij drie wickets voor slechts één run en eindigde met 4 voor 2t>. Wildschut nam twee wickets voor 26 runs. Verder bowlden Bijleveld 3 voor 42, De Jong 1 voor 10 en Wijkhuizen 0 voor 19. Het veldwerk der Haarlemmers stond niet op hoog peil. Dit is dan ook een onder deel van het spel dat beslist verbetering ^Het*batten van Rood en Wit was in het begin weinig hoopvol. Wel boden De Ruig (19), Wijkhuizen (11) en Hans Winter (12) enige tegenstand, doch op 46 waren ae Haarlemmers reeds 5 wickets kwijt. Aan voerder De Nijs en Wildschut wisten ech ter van geen wijken en slaagden er in door uiterst voorzichtig en dapper batten het VW-totaal te passeren. Pas op 135 viel het wicket van Wildschut, die een niet geheel De verrassing van dit weekeinde in de honkbalcompetitie was wel de nederlaag die H.H.C. tegen het Amsterdamse V.V.G.A. leed (1-0), waardoor de positie van de ge meente-ambtenaren in 1B belangrijk werd verbeterd. R.C.H. steeg naar de tweede plaats in afdeling IA middels een 5-4 zege op T.I.W., terwijl Kennemerland door een 8-3 nederlaag tegen A.B.C. stevig op de onderste plaats werd gedrukt. O.V.V.O. won als verwacht van Blauw Wit (5-1) en behield de eerste plaats in IA, terwijl Schoten in dezelfde afdeling de rode lantaarn overdroeg aan Ajax, dat zijzelf met 7-1 versloeg. werd verkregen in de vierde innings, toen Lukkien na het plaatsen van een honkslag de thuisplaat ken passeren. Ajax had voor dien verzuimd hetzelfde te doen. De Amster dammers kregen in de derde innings door tweemaal vlerwijd en een honkslag van Hor dijk drie honken bezet met nul uit. Kok noch Hordijk waren echter in staat een opoffe ringsslag te plaatsen, zodat zii nog voor nul aan de kant gingen. Schoten gaf de Amsterdammers in de ge lijkmakende achtste innings een lesje in spelopvatting. Zonder dat de bal werper Duinker voorbij kwam wisten zii mede door veldfcuten van de Ajaxieden de stand op 3—0 te brengen. Toen in dezelfde innings ook nog twee horkslagen vielen was het gauw 70. Ajax red.de in de laatste innings nog de eer dank zij een tweehonkslag van neefjes. WGA—HHC HHC heeft een wel zeer ongelukkige wed strijd tegen de WGA gespeeld. De Haarlem mers waren beter aan slag (zeven honksiagen tegen één van de Amsterdammers). Het werpen van Smidt was beter dan dat van Brands; naar Vrouwe Fortuna had zich nu eenmaal vandaag op de G.A. ingesteld, want de enige honkslag die de Amsterdammers wisten te plaatsen kwam juist op het mo ment, dat Broersma op wonderbaarlijke wij ze het tweede honk had verkregen en on danks een voortreffelijke aangooi van Hop mans naar het thuishonk de thuisplaat kon passeren. HHC kreeg in de eerste en tweede innings drie honken bezet, maar juist op het moment dat de Haarlemmers konden scoren viel de derde nul. Ondanks alle pech zullen de Haarlemmers moeten toegeven, dat het veldwerk der G.A.-ers perfect werd uitge voerd. Brands (WGA): 6x3 slag, 5x4 wijd en 7 honksiagen teeen Smidt (HHC): 12x3 slag, 2x4 wijd en 1 honkslag tegen. Ook in de Overgangsklasse A waren enkele belangrijke resultaten. Zo won EHS met 2—3 van EDO na een spannende strijd, die uiteindelijk beslist werd door een fou tieve aangooi van Leuven over het thuis honk, waardoor EHS twee runs kon scoren. Hierdoor verloor de ploeg met de beste wer per. Mul (EDO) wierp maar liefst 21 x 3 slag. SC Haarlem heeft van dit duel niet kunnen profiteren. Zij verloor met 63 van De Vole- wijkers op eigen terrein. Overigens hadden zij niet veel geluk. Reeds gehandicapt door het niet spelen van werper Ottolander, die tien dagen rust voorgeschreven kreeg van wege een armblessure, verloor zij reeds in de eerste innings haar reserve-werper Swen- neker, die een hnrd geslagen bal in het gezicht kreeg en naar het ziekenhuis ver voerd moest worden met een gebroken neus been. Sparta kreeg hierdoor weer een betere kans op de derde plaats middels een 9—2 zege op DWS in Amsterdam, terwijl RFC vaster op de laatste plaats kwam door een 1—14 nederlaag tegen WGA 2. TYBB versloeg DEC In de B-afdeling verrichtte TYBB de grootje prestatie door het leidende DEC met 10—3 te verslaan. Overigens vielen de Amsterdammers zeer tegen door hun slechte veldwerk. Weliswaar waren de geel-zwarten ook in dit opzicht niet brandschoon, getuige de zeven '-eldfouten in de laatste twee in nings, maar niets kon hen toen met een 100 voorsprong meer deren. HCK en HFC Haarlem profiteerden mede van de overwinning van TYBB. Zij versloegen respectievelijk Zeeburgia met 104 en DOS met 74. Een krachttoer verrichtte voorts nog Schoten 2 door met 9—7 van Catchers in Amsterdam te winnen. SchotenAjax 71 Beter veldwerk maar vooral ook betere spelopvatting hebben Schoten uiteindelijk een grote overwinning op Ajax bezorgd. Het zag er anders voorlopig niet naar uit, daar de stand na zeven innings slechts 10 voor de Haarlemmers bedroeg. Deze voorsprong De korfbalwedstrijd Nederland-België, die gespeeld werd in het kader van het vijftig jarig bestaan van de K.N.K.B., eindigde na een zeer spannende ontmoeting in een gelijk spel (vier-vier), een resultaat, dat beide ploegen loon naar werken gaf. Toch heeft Nederland zich tweemaal de kans op de overwinning door de Belgen laten ontnemen. In de eerste helft miste Nederland vier strafworpen en na de rust werd zelfs een drie-één voorsprong door de Belgen teniet gedaan. Nederland, dat de toss verloor, moest gedurende de eerste helft tegen de dwars over het veld staande wind in spelen. Reeds dadelijk namen de Belgen het initiatief en door fraaie aanvallen was de Nederlandse korf voortdurend in gevaar. Vooral het middenvakspel van Nederland was zeer zwak; het tempo ontbrak en er werd teveel met twee handen geplaatst, waardoor de Belgen menige bal konden onderscheppen Na vijftien minuten ging het ook in de Oranje-aanval wat beter. Te zwaar verde digen kostte België een strafworp, die door Woudstra echter werd gemist. Enige ogen blikken later werd Neerlands aanvoerster Anie Koper-Van Es gehaakt, en wederom kreeg Nederland een strafworp toegewezen, die nu door B. Versteeg werd genomen. Ook hij miste echter. In de aanval der Belgen was P. Verdonk de grote man, maar zijn schot was te on zuiver. Slecht schieten Ook Nederland leed aan dat euvel, want spoedig na elkaar permitteerden de gast heren zich nogmaals om twee strafworpen te missen. Toch zou Nederland bij rust met een-nul de leiding hebben want B. Ver steeg zette de vijfde strafworp in een doel punt om. Na de rust was de wedstrijd in het begin zeer spectaculair. Onmiddellijk na de uit worp kon A. Koper-Van Es met een fraaie doorloopbal de stand op twee-nul brengen. Maar reeds na vijf minuten hadden de Bel gen, toen zij een strafworp toegewezen kre gen, succes, want aanvoerder Roth scoorde feilloos (2-1). In de tweede aanval liep het veel beter dan in de beginopstelling en Schoonder- woert bracht op fraaie wijze de stand op drie-een. Na deze stand zakte het spelpeil van Ne derland aanzienlijk. Enige grove fouten in de verdediging stelden de Belgen Melis en Bal in staat om de stand op drie-drie te brengen. Versteeg kon het Nederlandse legioen laten juichen door ten tweede male een strafworp te benutten (4-3). Maar tenslotte gelukte het Verdonk om met een „geruis loos" schot de stand op vier-vier te brengen. De Nederlandse ploeg is in zijn geheel tegengevallen: er lag een zekere matheid in het spel; er werd vaak aardig gecom bineerd, maar het afwerken was slordig. Mej. Baas, die haar tweede internationale wedstrijd speelde, begon aarzelend, maar herstelde zich later. Het duo A. Koper-Van Es en Fr. Heespelink heeft prachtige staal tjes van combinatiespel te zien gegeven. Van de Nederlandse spelers was Schoon- derderwoert de zwakste: hij plaatste teveel met twee handen en remde daardoor het tempo. Uitblinker was de Hagenaar K. Mulder. Het Belgische team was vooral mentaal uitstekend; het heeft geen ogenblik de tegenpartij de kans gegeven om de voor sprong te consolideren. Uitblinkers waren Verdonk, Roth en Verresen en de dames Adriaenssens, Van Kerkhoven en L. Ver- carsteren. Vlaggenparade Aan deze wedstrijd ging een vlaggen parade van alle bonden en verenigingen vooraf, die een grote indruk maakte op de twaalfduizend toeschouwers, die het Ajax- Stadion bevolkten. Onder hen waren aan wezig de minister-president W. Drees, dr. J. Miedema van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en de Amsterdamse burgemeester, mr. Arn. J. d'Ailly. Zaterdagmiddag hield het KNKB-be- stuur in Amsterdam een receptie ter ge legenheid van het gouden jubileum. Onder de afgevaardigden waren onder meer aan wezig: dr. J. Miedema namens het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, vertegenwoordigers van de Bel gische, Britse, Deense en Indonesische korf- balbond, de heer J. Kruyver namens de KNVB, kolonel C. F. Pahud de Montagnes voor het NOC en de heer Kuilman van de CKB. Allen spraken hun bijzondere waarde ring uit voor hetgeen de KNKB in zijn vijf tig jaren had bereikt. Voorzitter Schaap beantwoordde hen al len op zeer vlotte wijze. Het bestuur van de KNKB eerde de per soon Broekhuysen door in de toekomst de kampioensmédailles van de beeltenis van deze korfbalpionier te voorzien. 's Avonds vond een zeer geanimeerde jubileumavond plaats. 1 A: SCH 6 8 OVVO 5 8 Sparta 6 7 RCH 5 6 Vnlewijkers 6 6 TIW 5 5 WGA 2 6 4 Schoten 5 4 DWS 6 2 Ajax 5 3 RFC 6 0 1 B: Overg. klasse B: WGA 5 9 TYBB 6 10 HHC 5 6 DEC 6 9 BI. Wit 5 5 Haarlem 5 6 ABC 5 4 HCK 5 6 Kennemerland 5 0 Catchers 6 4 Over*. klasse A: Schoten 2 6 4 EHS 5 10 DOS 5 3 EDO 6 9 Zeeburgia 5 2 ABCKennemerland 83 Kennemerland is er niet in geslaagd om in Amsterdam ABC naast zich in plaats van boven zich op de ranglijst te plaatsen. Jam mer vooral voor Kennemerland is, dat zij var.k een slechte openings- of eindinnings hebben, waardoor het vele goede, dat zij verder doen, nimmer beloond worden. Zo ook thans. ABC kon reeds in de eerste in nings een 40 voorsprong nemen mede door enkele fouten in het Haarlemse veldwerk. Een veldfout en een honkslag van Wulffraat brachten in de gelijkmakende innings de stand op 41. Jammer voor de Haarlem mers brak Wulffraat, bij een poging het derde honk te stelen, zijn sleutelbeen, toen Kamstra hem met een doorzwaai op zijn schouder tikte. De oranje-zwarten verloren de moed echter niet en na vijf innings was de stand mede, dank zii enkele voortreffe lijke honksiagen, 43. ABC zag echter het "evaar in de zevende innings in en daar hei veldwerk der Haarlemmers wederom een kleine inzinking kreeg was het spoedig 73. De Haarlemmers hadden hierop geen antwoord meer. RCH—TIW 5—4 RCH heeft een regelmatige overwinning op TIW behaald, die weliswaar in de negen de innings nog even in gevaar kwam, maar die groter had kunnen ziin indien de overi gens uitstekend werpende Tongeling zijn vertrouwen r.iet even was kwijt gehaakt Maar Houtkamp kon nog juist on tijd de situatie redden. De Haarlemmers scoorden regelmatig tot 3—0. voordat TIW zijn eerste ♦egenpunt kon maken, prompt zorgde de Racing voor een nieuwe run (41) Wel maakten de Amsterdammers er 42 van. r aar ook hiervan hadden zij niet lang ple zier. want de Heemstedenaren sloegen prompt terug (52). De gelijkmakende negende innings hadden zij gelukkig niet meer no^ig. want een eenmaal verworven voorsprong laten de Amsterdammers, die be kend staan om hun goed ploegmoreel, niet gauw meer schieten in de laatste innings. kansloze doch zeer nuttige 37 maakte. De Nijs was geen ogenblik in moeilijkheden en speelde een uitstekende innings. Nadat het VW-totaal gepasseerd was, ging hij het bowlen aanvallen. Toen vloog de score omhoog. In korte tijd slaagde De Nijs er toen in zijn honderd vol te maken, waarin hij 13 vieren en 1 zes sloeg. Het Rood en Wit-totaal bedroeg bij het sluiten der innings 190 voor het verlies van zes wickets. De Nijs bleef met precies 100 not out. De aanval van VW maakte geen grote indruk. Dorrestein (1-22) was de beste bowler. Alders nam 4 yoor 62 en Pelser 1 voor 44. Haarlem won In Enschedé behaalde Haarlem een rui me overwinning op PW. De overwinning was wel voornamelijk te danken aan het keurige all-round werk van W. Peschar en P. Maas. Zij zorgden eerst voor de runs door de stand van 1 voor 4 tot 112 voor 2 op'te voeren een stand van 108 runs derhalve waarbij Peschar tenslotte 54 scoorde (8 x 4) en 'Paul Maas 59 (6 x 4). Hierna trad wederom de merkwaardige collapse bij®Haarlem in en alleen H. Boeree (14), scoorde met een paar fraaie hooks naar leg nog runs. De Haarlem-score sloot op 155, een na het goede begin wat teleur stellend, maar niettemin bevredigend totaal. De changebowlers deden bij PW het voornaamste werk, daar Leeftink (2-36) en Visser (1-51) niet veel succes boekten. Baak nam 3-34 en M. v. d. Most 4-28. Had Haarlem in een vrij snel tempo ge scoord, bij PW ging het vanaf de eerste bal anders. De batsmen „zaten" op het bat en het werd een nogal trage zaak.Tekenend was dat PW over haar uiteindelijke totaal (86) bijna evenveel overs batte als Haar lem over de 155. Niettemin vielen de wickets in het begin vrij regelmatig, hoewel later Nordbeck (49) en W. Elkirk (17 not out) flink weerstand boden, waarbij Nordbeek fraaie legslagen liet zien. Zelfs Kleefstra en Voogd moesten de bal ter hand nemen om de stand te breken, hetgeen tot ieders verrassing ge lukte. Het meeste succes hadden echter op nieuw P. Maas (6-20 in ruim 15 overs) en W. Peschar (2-18), die beiden bijna de hattrick bowlden. Boeree deed wederom enige goede slipsvangen, Kleefstra bowlde 1-9, Voogd 1-8. Overige uitslagen Voor de eerste klasse van de N.C.B. won voorts VOC met 6 runs van VRA. VOC scoorde in de eerste innings 136, waarvan: Lochmann van Bennekom 23, Van Eek 53 en Bongers 32. Bowlingcijfers VRA: Smit 4 voor 15, Klink 2 voor 38, Ro- senbaum 2 voor 22, Van Nierop 1 voor 20 en L. Mulder 1 voor 8. VRA scoorde in de eerste innings 130 runs waarvan: W. Kummer 29, Mijers 32, Van de Vlugt 13, Klink 11 en Van der Luur 13. Bowlingcijfers voor VOC: Terwiel 3 voor 35, Lochinann van Bennekom 6 voor 58 en Middendorf 1 voor 3. ACC—HCC 1. ACC wint met vijf wickets. HCC 1 125 runs, waarvan Harris 24, Bak ker 10. Van der Luur 21, Singh 18, Sillevis 29 en Broese van Groenou 12. Bowling cijfers ACC: H. van Weelde 6 voor 48, Van der Hurk 2 voor 19 en Feldmann 2 voor 31. ACC 139 voor 5 (gestopt), waarvan: De Baere 22, Feldmann 35, W. van Weelde 41 en Ch. Bosch 14 n.o. Bowlingcijfers HCC 1: Singh 1 voor 41, Broese van Groenou 1 voor 7, Van den Bosch 1 voor 32 en Bakker 1 voor 24 (één batsman run out). ExcelsiorQuick (H). Excelsior wint met 139 runs. Excelsior 201 voor 8: J. Oosterholt 33, Huet 75, A. Oosterholt 18, Bakker 18, Ter- braak 12 not out. Bowlingcijfers Quick: Bosman 2 voor 15, Marseille 3 voor 52, Toortse 1 voor 70, Rijnders 0 voor 12, Barkey 1 voor 30, 1 man run out. Battingcijfers Quick 62: Van Eik 20, Bar key 10 n.o. Bowlingcijfers Excelsior: Terbraak 6 voor 21, Dries 1 voor 23, J. Oosterholt 2 voor 7, Bakker 0 voor 1, Huet 0 voor 3; 1 man run out. HCC 2Hermes DVS. HCC 2 wint met 1 wicket. Hermes 169 all out, waarvan Stolk 50, Van den Ende 17, Tettelaar 39, Stachlie 18, Scheepmaker 14. HCC 2: W. v. d. Bosch 0 voor 18, Vriens 5-52, Heimei 4 voor 71, De Villeneuve 1 voor 6 en Planten 0 voor 7. HCC 2 171 voor 9, waarvan H. van Ma nen 37, W. van Manen 14, M. Schuur 29, De Villeneuve 38 en Colthoff 21. Hermes DVS: Scheffer 0 voor 51, Meurs 2 voor 36, Tettelaar 1 voor 21 en Van Vuu- ren 6 voor 48. Lagere klassen In de tweede klasse verloor Haarlem 2 op eigen terrein van CVHW. De Haarlem mers scoorden 64, waarvan Ton 16 en Nagtzaam 14. Zeeuwe bowlde 3-28 en Rood 6-29. CVHW antwoordde met 104; Zeeuwe 21, Meijer 11 en Koch 20 kwamen in de dubbele cijfers. Voor Haarlem namen Nagtzaam (4-27), Ton (4-29) en De Boer (1-4) de wickets. Rood en Wit 4 sneelde in de derde klasse een draw tegen Kivieten. De resultaten waren:. Rood en Wit eerste innings 68 (Pliester 35 n.o.). Kivieten eerste innings 38 (Thoden van Velsen 5-23). Rood en Wit tweede innings 87 (Pliester 14, Thoden van Velsen 42 en Peyrot 13), Kivieten tweede innings 97 voor 8 (tijd), Groene- veld 4-23, Pliester 4-38. De resultaten van de Zaterdag in de Haar lemse Cricketbond gespeelde wedstrijden waren: Haarlem 4DNB. Haarlem 4 91 (P. A. Lammerts van Bueren 32, N. Schenk 23, C. Dekker 12) G. Schirmer 430, F. Klein Jr. 4—15, W. Everaard 1—9. DNB 26: G. Schir mer 10; Th. Hetem 6—8, G. Strik 4—9. Haarlem wint met 65 runs. R. en W. 5 BHaarlem 5. Haarlem 5 147 v. 9 (R. Nagtzaam 70 (9x4), H. Schlattman 35. extra's 24) F. Saarberg 2—16, Joh. Faber 1—22. J. K. Luining 3—7, H. Vaandering 12. R. en W. 5 B 90 (J. N. Nijhuis 71 not out (1x6, 9x4) F. Saarberg 11) R. Nagtzaam 5-49, H. Schlattman 1—8. H. Jaski 3—10, R. Hey- deman 11. Haarlem wint met 57 runs. CVHW 2—CVHW 3. CVHW 3 97 (A. van Loenen 15, J Machielse 15, J. Jacobs 30 not out). G. Zeeuwe 236. G. van Langelaar Sr. 4—32, A. J. Leyer 1—16. CVHW 2 29; C. Aronds 4—11, F. Vogelsang 3—9, J. Machiel se 2—1. CVHW 3 wint met 68 runs. BMIIC 2—R. en W. 5 C. BMHC 2 98 (W. Kramer 65) A. W. Hamburger 335, J. H. J. Hooe 119. R. de Boer 122, H. ter Haar 4-5. R. en W. 5 C: 101 v. 4 (J. J. v. d. Burg 32, H. ter Haar 47, F. A. Jansen 10 not out) J. Minnema 1—22, P. Maier 3—23. R. en W. wint met 6 wickets en 3 runs. ADVERTENTIE «W» FRANS VAN DAAIEN ASSURANTIËN LODEWIJK VAN DEYSSEllAAN HAARLEM - TEL 7UU

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7