Churchill vertrouwt dat de Koreaanse moeilijkheden zullen worden opgelost Italiaanse democratie wankelt op het scherp van het mes Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nu Italië Engeland denkt belangrijke rol te spelen bij politieke onderhandelingen Oude en nieuwe cijfers Het woord is aan... Centrum haalt onvoldoende stemmen voor zetelpremie in de Kamer Vier fasen in Koreaans conflict Bidault in de Kamer De laatste loodjes India sluit legatie in Portugal Zuid-Koreaans parlement adviseert: opmarcheren Toch nog premie? De kabinetscrisis in Indonesië Europees televisienet 67e JAARGANG No 280 WOENSDAG 10 JUNI 1953 297e JAARGANG No 127 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG beproeft in de Franse Natio nale Vergadering Georges Bidault de ..in vestituur" als minister-president te krij gen. Evenals Paul Reynaud, man van rechts, en Pierre Mendès-France, man uit het linkse centrum, die dit vóór hem be proefden en niet slaagden, zal hij daartoe minstens 314 stemmen moeten verwerven. Wat het resultaat ook moge zijn: diegenen die de noodzaak van een sanering van de Franse politieke verhoudingen inzien stStan sceptisch tegenover deze man van de M.R. p. Niet omdat hij tot die partij behoort, maar omdat hij bekend staat als een der „professionals", een dier beroepspolitici voor wie het politieke spel, het kunstig manoeuvreren met combinaties, hoofdzaak schijnt te zijn. Reynaud en Mendès-France zijn beiden figuren die zich daarboven we ten te stellen. Zij hebben dan ook, zich bewust van de noodtoestand waarin de republiek verkeert en die zij in onomwon den termen getekend hebben Reynaud sprak over Frankrijk als „de zieke man van Europa" scherpe voorwaarden gefor muleerd voor een aanvaarding der rege ring. Door die te stellen hebben zij hun pleit verloren. Maar wel zijn zij er in ge slaagd, een schok teweeg te brengen. Al had die juist niet voldoende uitwerking in de Nationale Vergadering, de matte, scep- tisch-gestemde openbare mening is erdoor wakker geschud. Wellicht zal Bidault, die daar rekening mee moet houden, nu van daag ook met eisen voor den dag komen. Maar als hij de investituur mocht verwer ven verwacht men toch niet dat een politi cus als hij lang aan het bewind zal blijven, dit te minder omdat hij blijkbaar streeft naar het presidentschap van de republiek, zodat hij vervulling van andere eerzucht najaagt. President Auriol's zevenjarige ambtstermijn loopt in Januari a.s. ten ein de. De Franse politieke situatie, extra-ver duidelijkt door de krachtige taal van Rey naud en Mendès-France, is wankel en de vooruitzichten zijn niet gunstig. Met im provisatie, waarin de Fransman zozeer be gaafd is, kan men in nood wel een tijdelijke keer ten goede bewerken maar geen duur zame versterking van een gebouw, welks fundering ondermijnd is. De nieuwe geest, de krachtdadige aanpak, ontbreekt. Nu Italië. Er zijn verkiezingen gehouden. De re gerende coalitie van het Centrum, onder leiding van de bekwame minister-presi dent De Gasperi, heeft zich tegenover het opdringende communisme in het Noorden en het veldwinnende neo-fascisme in het Zuiden de laatste jaren staande weten te houden rnet behulp van een wijziging in de Kieswet, waardoor de groepering die 50 plus één percent van de stemmen verwerft twee derden van de zetels in het Huis van Afgevaardigden krijgt. De Centrumpartijen verwachtten nu, dat als de opkomst der kiezers maar groot genoeg was zij zeker zouden slagen. Extra opkomst van kiezers, meenden zij, zou hun ten goede komen. Zij blijken zich daarin te hebben vergist. De extra opkomst is buitengewoon groot ge weest. maar tot hun nadeel. Het mag merk waardig heten dat in Italië, een land zon- der stemplicht, op een regendag ongeveer 94 der kiezers ter stembus zijn getrok ken. Dit. is iets voor ons, mèt stemplicht, om over na te denken. Het resultaat der Italiaanse stemming spoort evenwel niet tot navolging aan. Want de Gentrum-par tijen hebben tégenover de communisten en de uiterste rechtervleugel hun 51 van de stemmen niet kunnen verwerven zodat de „zetel-premie" die haar een meerderheid van tweederden in het Huis zou hebben verschaft, haar niet ten deel valt. Wel heeft zij, doordat bij het districten-stelsel de re sultaten sterk uiteen kunnen lopen en een zetel-verdeling opleveren, die niet met de verhouding van de stemmen-aantallen klopt, een mager meerderheidje in het Huis verworven. Volgens een bericht op het mo ment, dat dit werd geschreven, zou die 15 zetels bedragen in een Huis dat 590 leden telt. De positie der democratische regering van Italië is dus ernstig verzwakt. Daarbij komt, dat juist de neo-fascisten aanzien lijke winst hebben behaald, hetgeen met het oog op de toekomst geen verre toe komst doet huiveren. Nu komt de tijding binnen dat de minis ter van Binnenlandse Zalftm de waarde van 1.300.000 stemmen betwist niet meer dan dat en dat daarmee de kans zich zou voordoen, dat alsnog de zetel-premie aan de Centrumpartijen ten deel zou vallen. Het valt moeilijk dit au sérieux te nemen. Als men het ernstig zou moeten opnemen zou daaruit blijken,dat de toestand in Italië nu al ernstiger is dan men dacht. En niet in overeenstemming met de blijmoedige verklaring, die premier De Gasperi nog eergisteren heeft afgelegd, toen hij zijn vreugde over de grote opkomst der kiezers uitsprak: „Als Italiaan'voel ik mij ver heugd over het bewijs van burgerzin, dat wij de wereld bij deze verkiezingen hebben gegevén. Het hoge percentage stemmers, het kalme verloop van de stemming en het gevoel van verantwoordelijkheid van de kiezers vormen een demonstratie van de mocratische rijpheid, die zeker in de uit slag zal worden bevestigd." Op deze plaats is in de loop der naoor logse jaren herhaaldelijk aangevoerd, dat door uitstel van de vorming ener Europese Federale Unie de toestand in de landen, die daar de dringendste behoefte aan hadden, steeds slechter zou worden. Welnu: zie het steeds groeiend Neo-Nazisme in Duitsland, het steeds groeiend Neo-Fascisme in Italië en de onbestuurbaarheid van Frankrijks Vierde Republiek. En zeg dan niet: met landen waarin zulke toestanden heersen kan men geen Unie aangaan. Want daar mee keert men de bewijslast om. Neen, de toestand is steeds slechter geworden omdat men geen Unie heeft aangegaan, omdat men maar eindeloos is blijven praten en bezwaren maken en uitstellen. Men sprak in 1949 van de noodzaak van haast en had daarbij dan alleen het oog op het Russische gevaar. Zonder dat West-Europa's eigen innerlijke zwakheid scherp genoeg werd gezien. De vraag is of men die nu (nog tijdig) zal erkennen en of men daarnaar zal handelen. R. P. (Van onze correspondent in Londen) Sir Winston Churchill verklaarde giste ren in het Lagerhuis, dat na een onderbre king voor de kroning voor het eerst weer bijeenkwam, dat thans niets meer in de weg behoort te staan voor een wapenstil stand in Korea, behalve de noodzakelijke administratieve regelingen, welke, naar hij vertrouwde, spoedig hun beslag zullen kunnen krijgen. Hij voegde er aan toe dat het onverstandig zou zijn aan te nemen, dat er niet nog vele moeilijkheden te wachten zijn. Over de geschillen met Zuid- Korea zeidc hij dat hij verwacht dat alles tenslotte wel in orde zal komen, gezien de zeer grote macht en duidelijke besliste po litiek van de Verenigde Staten. Churchill herhaalde nog eens zijn hoop dat de conferentie van Bermuda tot een bijeenkomst van groter belangrijkheid zou leiden. Hij doelde daarmee op een ontmoe ting met Malenkov. Daartoe aangespoord door vragen van de oppositie verklaarde Churchill nadrukke lijk dat hij altijd openhartig tegen de Amerikanen spreekt en dat deze openhar tigheid heilzaam is voor alle betrokkenen. Maar hij voelde ook dar grote dank ver schuldigd is aan de Verenigde Staten, die zolang de last in Korea gedragen hebben. Hoe ernstig Amerika met het Britse stand punt heeft rekening gehouden bleek dui delijk uit Ohurchills betoog. De regering der Verenigde Staten heeft over de Britse suggesties verscheidene malen beraad slaagd, niet alleen met de Britse ambassa deur, maar ook met de vertegenwoordigers van de landen van het Britse Gemenebest, die strijdkrachten in Korea hebben. Het resultaat was dat de Britse regering vol ledig accoord kon gaan met de voorstellen die in Panmoendjom gedaan werden. „Politieke leermeester" Nu men voor de ingewikkelde oplossing van de politieke problemen in Korea staat, verwacht Engeland dat bij de ver dere onderhandelingen van zijn diploma tieke bekwaamheid gebruik, zal worden gemaakt. Het beschouwt zich in dit op zicht, zonder betweterig te willen zijn, nu eenmaal als de leermeester van het jon gere, vaak onstuimige Amerika. Eisenhower is zeker de laatste om Churchills advies in de wind te slaan. In Londen wordt gehoopt dat de gealli eerden met een kleine groep onderhande laars zullen optreden inplaats van met de algemene assemblée van de UNO. Aange zien de beslissingen van de conferentie het gehele Britse Gemenebest zullen bin den, is het noodzakelijk, zo redeneert men, dat Groot-Brittannië zo volledig mogelijk op de conferentie zal worden vertegen woordigd. Een andere vraag die in Londen wordt gesteld, ook voor ons land actueel, is: Wanneer zuilen de troepen naar huis terug keren? De buitenlandse troepen zullen niet worden teruggetrokken zolang er geen po litieke conferentie in optima forma met de Chinezen 'zal hebben plaats gevonden. Het zal zeker verscheidene maanden duren voor dit het geval zal zijn. Britse deelneming aan de vredesconfe rentie betekent dat Engeland ook de er uit voortvloeiende verplichtingen op zich zal dienen te nemen, inclusief het legeren van een garnizoen, zo dit nodig mocht blijken. Churchill gaf in zijn verklaring volmon dig toe, dat de Britse regering hemzelf in begrepen, de moeilijkheden, waarvoor de Amerikaanse generaals de laatste maanden geplaatst waren, vooral in verband met de houding van Zuid-Korea, had onder schat. Hieruit blijkt wel hoe moeilijk het is voor het Westen, ondanks dat het zich al drie jaar met Korea bezig houdt, zich een juist beeld te vormen van wat er in Azië gebeurt. In dit verband kan er aan worden her innerd, dat er in Londen stemmen opgaan om een Aziatisch staatsman te laten deel- De wapenstilstandsonderhandelingen te Panmoendjom zijn vandaag na een bijeenkomst van 23 mimiten voor onbe paalde tijd verdaagd om de stafofficie ren de gelegenheid te geven de uitwer king van de bijzonderheden van een wa penstilstand voort te zetten. De voltal lige zittingen zullen worden hervat, wanneer een der partijen een desbetref fend verzoek heeft gedaan. De stafoffi cieren zijn inmiddels verder gegaan met hun werk. Waarnemers te Panmoend jom geloven, dat de onderhandelaars overeenstemming hebben bereikt over de laatste algemene kwesties en de staf officieren de taak hebben opgedragen de bijzonderheden uit te werken. nemen aan de conferentie van Bermuda, zodat men beter in staat zal zijn de Aziati sche problemen, welke zulk een belang rijke rol op deze conferentie zullen spe len, te beoordelen. Deense dokters opgeroepen Het UNO opperbevel heeft Washington verzocht de commissies van geneesheren uit acht landen, die zijn benoemd voor hulp en toezicht bij de ontvangst van krijgsgevangenen uit Noord-Korea, te vra gen zo spoedig mogelijk naar Korea te komen. Van gezaghebbende zijde te Kopenha gen is vernomen, dat het Deense Rode Kruis een der commissies bestaat uit elf Deense dokters van dit verzoek op de hoogte is gebracht. Een afgevaardigde van het Deense Rode Kruis heeft verleden jaar in Tokio beloofd,dat een Deense mis sie zal worden gezonden zodra een be- standsoverec-nkomst gereed, zou zijn en de gevangenen uitgewisseld zouden worden. Zwitserland blijft formeel Zwitserland heeft in een nota aan Ame rika en Peking-China te kennen gegeven, dat het geen opdracht in de krijgsgevan- genenkwestie kan aanvaarden als deze niet wordt gegeven door alle betrokken par tijen, de Zuid-Koreaanse regering inbe grepen. LISSABON (Reuter) In Lissabon is Woensdag officieel medegedeeld, dat India besloten heeft zijn legatie in Portugal te sluiten na de weigering van de Portugese regering om de overdracht der Portugese gebieden in India te bespreken. De bezittingen van Portugal in India be slaan ongeveer 3.750 vierkante km en tellen 637.000 inwoners. De voornaamste bezitting is Goa. jji De verschrikkingen van de oorlog staan afgetekend in de figuur van deze Amerikaanse soldaat in Korea. V/elke gruwzame beelden tracht hij uit zijn herinnering te bannen? Emile Ollivier Ik heb maar drie mensen gekend die onvoorbereid goed spreken konden: Lamartine, Thiers en mij zelf. Geen van ons drieën sprak onvoorbereid. POESAN (Reuter). De Zuid-Koreaan se Nationale Vergadering heeft Dinsdag met algemene stemmen een resolutie goed gekeurd,waarin er bij de regering op wordt aangedrongen, maatregelen te nemen om het leger onmiddellijk naar de Jaloe, de rivier op de grens met communistisch Chi na, te doen oprukken. Voorts wordt gezegd, dat de regering van haar „recht van zelfverdediging" gebruik moet maken tegen alle buitenlandse troe pen, die in Korea landen voor het verzeke ren van de naleving der overeenkomst om het vuren te staken. Ook wordt een beroep op de regering gedaan om onmiddellijk alle Koreaanse gevangenen, die niet naar huis willen, vrij te laten en de Chinese gevan genen, die weigeren te repatriëren, naar Formosa te zenden. De „bestandscommissie" van de verga dering had tevoren de bewoordingen van de resolutie „gematigd" en een oproep om In dia de oorlog te verklaren als Indische troepen in Zuid-Korea zouden landen om het toezicht op de krijgsgevangenen over te nemen, geschrapt. Leden van de Zuid-Koreaanse liberale regeringspartij hebben Dinsdag besloten een reces van tien dagen te vragen om een landelijke actie tegen het bestand te kun nen voeren. Betogingen Dinsdag is te Seoel tegen de overeen komst betreffende een uitwisseling van krijgsgevangenen uit de Koreaanse oorlog gedemonstreerd. Twee Koreaanse bestuurders van vracht auto's van de Amerikaanse ambassade, die poogden zich een weg te banen door voorbij trekkende demonstrerende studenten, wer den van hun voertuigen getrokken en ge molesteerd. Amerikaanse politie is tussen beide gekomen om gewelddaden te voor komen. In enkele gevallen waren de demonstra ties tegen personeel der UNO gericht. Hier en daar wierp men de leden van dit per soneel tegen de overeenkomst voor de uit wisseling van krijgsgevangenen gerichte pamfletten in het gelaat. Reuter meldt dat de Zuid-Koreaanse po litie heeft medegedeeld dat er bij de Dins dag in de straten van Seoel gehouden demonstraties geen ernstig gewonden zijn gevallen. De middenpartijen in Italië hebben bij de verkiezingen voor de Kamer van Afge vaardigden niet de meerderheid van 50 1 kunnen halen, die volgens de nieuwe kieswet nodig was voor het verkrijgen van twee derde van het totaal aantal zetels van 590. Wel krijgt het Centrum een gewone, zij het minimale, zetelmeerderheid in de Kamer. De regeringscoalitie heeft in de Kamer een meerderheid gekregen van vijftien of zestien zetels, hoewel zij (in Italië wordt gestemd volgens het districtsstelsel) geen 50 der stemmen behaalde. Zij komt 57.000 stemmen tekort voor de vereiste 51 meerderheid. Het ministerie van Binnenlandse Zaken maakte Dinsdagavond hekend dat bij de verkiezingen voor de Senaat de Centrumpartijen 12.196.148 stemmen hebben ge kregen en de oppositie van links en rechts 12.103.388. De Centrumpartijen kregen 50 procent van het aantal stemmen. Voor de Kamerverkiezingen was ook de leef tijdsgroep van 21 tot 25 jaar stemgerechtigd. En in die groep bevinden zich vele extremisten. Te Hasselt is een arbeider van een kalkbranderij in de vuurhaard van een dei- ovens gevallen. Hij slaagde er in uit de oven te kruipen. Met ernstige brandwonden over dekt werd hij in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De Dinsdagavond binnengekomen uit slagen toonden aan, dat de centrumparijen in het Noorden veel concurrentie hadden van de communisten en in het Zuiden van de nieuwe fascisten en monarchisten. In vele van Italië's grote steden kreeg de op positie van links en rechts samen veel meer stemmen dan de centrumpartijen. Zodra van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken was medegedeeld, dat de gedeeltelijke uitslagen wezen op een overwinning voor het centrum, kwamen communistische bladen met de opmerking dat de uitslag van te voren reeds was vast gesteld. Onmiddellijk daarna rukte zwaar bewa pende politie in rode jeeps uit om de be scherming van het ministerie te verster ken. Eerder hadden communistische en an dere linkse bladen de regering ei-van be schuldigd monniken en kloosterzusters meermalen te laten stemmen. Het orgaan van de Katholieke actie beantwoordde deze beschuldigingen met het opsommen van een lange reeks gevallen, waarin linksen zouden hebben getracht twee maal te stem men of aanhangers van de regering het uitbrengen van hun stem te beletten. De kleine meerderheid van het centrum in de verkiezingen voor dc Senaat maakt het waarschijnlijk dat De Gasperi, eerste- minister en de leider van de Christen democraten, in dit orgaan de steun blijft nodig hebben van sociaal-democraten, li beralen en republikeinen. Extremisten wonnen Dé verdeling van de zetels in de Senaat wordt als volgt: 125 zetels voor de cen trumpartijen, waarvan 116 voor de Chris ten-democraten, 86 zetels voor de linkse partijenwaarvan 54 voor de communis ten, 28 voor de linkse socialisten en vier voor de lijst van communisten en socia listen samen), 25 voor de rechtse partijen (waarvan 16 voor de monarchisten en negen voor de neo-fascisten) en één voor de onafhankelijken. In vergelijking met de vorige Senaat is de Christen-democratische partij gedaald van 133 zetels op 116. De andere drie coa litiepartijen hadden er 21 en kregen er nu negen. De communisten die nu 54 zetels hebben verworven, hadden 37 zetels. De socialis ten zijn achteruit gegaan van 30 op 28 ze tels. De linkse democraten verloren 2 zetels en hebben in de nieuwe senaat 4 zetels. De monarchisten hebben nu 16 zetels tegen 3 in de vorige senaat, terwijl de an dere rechtse groepf die der neo-fiscisten van 1 zetel op 9 is gekomen. Volgens de laatste berichten zijn de glo bale cijfers voor de Kamer als volgt: Centrumpartijen 13.487.038 stemmen Linkse partijen 10.079.902 stemmen Rechtse partijen 3.437.056 stemmen Onafhankelijke candidaten 33.124 stemmen Volgens omtrent het middaguur binnen gekomen berichten zou tóch nog de moge lijkheid bestaan, dat de centrum-partijen twee-derde van het totaal aantal zetels van de Kamer van Afgevaardigden toegewezen krijgen. Dc minister van Binnenlandse Za ken heeft namelijk medegedeeld, dat 1.300.000 stemmen betwist worden en dat een commissie van de nieuwe Kamer ge vraagd zal worden deze zaak te onder zoeken. DJAKARTA (Aneta) Er zal nog geen formateur worden aangewezen, aangezien de president nog enkele partijen nader wil horen, zo is meegedeeld, na een bespre king, die president Sukarno en vice-presi dent Hatta hedenmorgen hebben ge houden. Intussen heeft de voorzitter van de P. N. I., Sidik Djojosukarto, ontkend, dat de komst van de Indonesische ambassadeur in de Verenigde Staten, mr. Ali Sastroamid- jojo naar Indonesië, met deze crisis ver band houdt. De ambassadeur werd door de minister van Buitenlandse Zaken terugge roepen voor „routine-overleg". Sidik zei ten aanzien van de kabinetscrisis, dat hij samenwerking tussen de Masjumi en de P. N. I. nog steeds mogelijk acht, tenminste als de Masjumi de wens voor een presi- dentiëel kabinet laat vallen. Hij zei. dat het een open vraag is. of de P. N. I. aan een nieuw kabinet zal deelnemen, indien Moh. Hatta als formateur zal worden aange wezen.. Hieronder volgt een overzicht van het aantal stemmen op de partijen uitgebracht bij de Senaatsverkiezingen, de percentages en, ter vergelijking, de percentages van de laatste algemene verkiezingen in 1948 en de verkiezingen voor de plaat selijke raden in 1951 en 1952. 1953 1951/52 1948 Christen-democraten 9.849.754 40.7 36.2 48.1 Sociaal-democraten 988.778 4.1 7.7 4.2 Republikeinen 225.611 0.9 2.5 2.6 Liberalen 720.698 3.0 3.9 5.4 Onafhankelijken (centr.) 366.317 1.5 Totaal centrum 12.196.158 50.2 50.3 60.3 Communisten 5.080.143 20.9 Socialisten 2.929.905 12.1 Linkse onafhankelijken 418.940 1.7 Totaal links 8.428.980 34.7 33.4 30.8 Monarchisten 1.734.275 7.1 3.6 1.7 Nieuwe fascisten 1.482.101 6.1 6.4 Totaal rechts 3.216.376 13.1 10.0 PARIJS (Reuter) Georges Bidault, lid van de Katholieke M.R.P. (republikeinse volksbeweging), is hedenmorgen voor de Franse Nationale Vergadering verschenen om bevestiging te verzoeken van zijn aan wijzing tot kabinetsformateur. Bidault, die minister van Buitenlandse Za ken was in 't gevallen kabinet-Mayer, ver zocht de Nationale Vergadering om uitge breide speciale bevoegdheden voor het op heffen van het tekort op de begroting, dat „een gevaar voor het land" was geworden. Nu moet het parlement de regering de mid delen geven om er voor te zorgen, dat de stem van Frankrijk gehoord wordt, aldus zeide hij. „Er is geen reden om te geloven, dat Frankrijk zijn plaats en gezag in de wereld niet zou kunnen herwinnen zodra het zijn eigen evenwicht heeft hersteld." Frankrijk zou de eerste zijn om een con ferentie van de „Grote Vier" te steunen zodra „een bijeenkomst met een geduldige en serieuze partner gehouden zou kunnen worden met een programma, waarop wer kelijke voortgang naar de vrede gemaakt zou kunnen worden." Gezien de ontwikke ling in Korea en het verzwakken van de koude oorlog, is er plaats voor redelijke hoop, aldus meende Bidault. Zijn regering zou haar bestaan afhanke lijk stellen van bekrachtiging door het par lement van het Europese legerverdrag. Hij deed echter verstaan, dat het parlement niet om bekrachtiging zou worden verzocht voordat de toegevoegde protocollen onder tekend zouden zijn, de onderhandelingen met Engeland besloten zouden zijn en zekerheid zou bestaan omtrent een regeling van de kwestie van het Saargebied. Wat Indochina betrof is het de bedoeling de beëindiging van de oorlog met alle be schikbare middelen te verhaasten, in het bijzonder met gebruikmaking van de moge lijkheden welke door het sluiten van een wapenstilstand in Korea eventueel geboden zouden worden. Bidault zeide verder, dat als het parle ment het niet deed, zijn regering binnen veertien dagen economische maatregelen zou willen nemen om het tekort van 750 milliard franc op de begroting in orde te brengen. De regering geeft maandelijks gemiddeld vijftig a zestig milliard franc meer uit dan er ontvangen werd. Verder verzocht Bidault om bevoegdheden op lan ge termijn voor het bij decreet reorgani seren van de administratie, de genationali seerde industrieën en particuliere handel en vervoerswezen. Na de rede van Bidault werd de verga dering geschorst tot 's middags drie uur. HAMBURG. (Reuter). De Noordwest- Duitse radio-omroep (N.D.W.R.) hoopt be gin 1954 tezamen met de Hessische om roep te komen tot een permanente tele visie-verbinding met Nederland aldus heeft Dinsdag dr. Werner Nestel, tech nisch directeur van de N.DW.R. te Ham burg verklaard. xxoooooocec-axoooooc VERSPREIDE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en in de nacht en ochtend plaat selijk mist. Op vele plaatsen droog weer. maar hier en daar enige regen. Zwakke tot matige Noord-Westelijke wind. In het binnenland iets hogere temperaturen. 11 Juni Zon op 4 20 uur, onder 20.59 uur. Maan op 3 34 uur, onder 21.31 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 Juni Hoog water: 2.17 en 14.43 uur. Laag water: 10.12 en 22.49 uur. Donderdag 11 Juni Hoog water: 3.06 en 15.37 uur. Laag water: 11.10 en 23.34 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1